کمک برای ساخت اولین ربات

iran-robot

عضو جدید
سلام دوستان .
من از فردا کلاس رباتیکم شروع می شه . استادمون از خراسان میاد . خب از اونجا که من در آینده
می خوام به کار رباتیک بپردازم شما کمکم کنید که از همین حالا (اول دبیرستان) شروع به کار کنم . خب برای شروع کار مشخصا باید یه مفاهیمی رو یاد بگیرم . که من هم یه کتاب هایی رو خوندم و حالا مونده توصیه ی شما . برای شروع چه مفاهیمی رو یاد بگیرم .
این تاپیک رو این قدر ادامه می دم تا ساخت اولین ربات توسط خودم .
پس جوابمو بدید . موفق باشید

شئهق2647

عضو جدید
سلام دوست عزيزم راستشو بخواي من خودم خيلي رباتيك بلد نيستم كه كمكت كنم ولي از تو ميخوام اگه ميشه منو كمك كني وبگي كلاسهاي رباتيك شما كدوم شهر وادرسش كجاست
ممنون

srashedian

عضو جدید
سلام دوست عزيزم راستشو بخواي من خودم خيلي رباتيك بلد نيستم كه كمكت كنم ولي از تو ميخوام اگه ميشه منو كمك كني وبگي كلاسهاي رباتيك شما كدوم شهر وادرسش كجاست
ممنون

با سلام
شما توی چه شهری هستید ؟ مثلا خود من یکی از افراد فعال در زمینه آموزش رباتیک در شیراز هستم. لینک شرکتمون را توی امضام میتونید ببینید. ;)

سلام دوستان .
من از فردا کلاس رباتیکم شروع می شه . استادمون از خراسان میاد . خب از اونجا که من در آینده
می خوام به کار رباتیک بپردازم شما کمکم کنید که از همین حالا (اول دبیرستان) شروع به کار کنم . خب برای شروع کار مشخصا باید یه مفاهیمی رو یاد بگیرم . که من هم یه کتاب هایی رو خوندم و حالا مونده توصیه ی شما . برای شروع چه مفاهیمی رو یاد بگیرم .
این تاپیک رو این قدر ادامه می دم تا ساخت اولین ربات توسط خودم .
پس جوابمو بدید . موفق باشید

1-شما باید در ابتدا طرز کار هر یک از قطعات را به خوبی یاد بگیرید (اعم از مکانیکی و الکترونیکی) تا بعدها در طراحی برد رباتاتون به مشکل بر نخورید. چون کس دیگه ای اینکار را براتون انجام نمیده و در ضمن امکان استفاده از برد های آماده هم وجود نداره.
2-مفهوم گیت های منطقی در منطق باینری را یاد بگیرید. (مفهوم AND, OR,NOR, NAND و ... در منطق 0 و 1 )
3-یادگیری مفاهیم و دستورات پایه ای زبان برنامه نویسی C را از همین حالا شروع کنید.
و در پایان بدونید که ساخت ربات نیازمند تلاش بی وقفه و پرسش و کسب اطلاعات از افراد با تجربه و آگاهه و همیشه در ضمینه ساخت ربات طوری عمل کنید که اگه لازم شد برگردید راه برگشت داشته باشید. (نظم حرف اول میزنه) :gol:

Hengameh IT

عضو جدید
سلام . میخواستم ببینم در تهران آموشگاهی هست که ساخت ربات رو آموزش بده

ممنون

srashedian

عضو جدید
بله. و خیلی هم زیادن. اما در مقابل چیزایی که آموزش میدن هزینه بسیار بالایی دارن. (در حدود هر ترم 120000 تومان) :eek:

mehrdad090

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان کلاسهای رباتیک در مجتمع فنی تهران شعبه ابن سینا برگزار میگردد .. استادای خوبی هم داره