معرفی کتاب

$fanoos$

عضو جدید
سلام.
کتاب...کتاب .... کتاب...
چیزی که مطمئنا همه عاشقش هستیم و دوست داریم بهترین لحظات زندگیمان را با اون بگذرونیم.چیزی که می دونیم اگر باهاش انس بگیریم خیلی از مشکلاتمون حل می شه.اما....
اما به خاطر خیلی از مشغله ها و هزار و یک دلیلی که خوب بلدیم بتراشیم این دوست عزیز را رها می کنیم ولحظات زندگیمان را با برنامه های پوچ و بی معنی (مخصوصا بعضی از سریال های تلویزیونی) پر می کنیم و غافل از اینکه شاید در آینده حسرت این لحظات رو بخوریم.

چند روز پیش یه چیزی از عموی گلم شنیدم که خیلی رنجیده خاطرم کرد و در واقع زنگ خطری بود برای من. عموی من مهندس عمران هست داشتم باهاش صحبت می کردم در مورد اینکه می خوام کاربلد بشم و از این جور حرفا.که بهم گفت فعلا درست زیاد جلو نرفته....بشین کتاب بخون چیزی که من الان آرزویش را دارم اما نمی تونم چون ازش خیلی فاصله گرفتم.امروز آرزوی من هست بشینم یه مقاله رو بخونم اما ......

پس دوستان،بزرگواران،اساتید بیایید با هم هرشب کتاب خواندن را عادت کنیم.کار سختی نیست 5 صفحه در روز کتاب خواندن.
من این تاپیک رو زدم که بیایم اینجا و کتاب هایی که روی ما بسیار تاثیر گذاشت رو معرفی کنیم .کتاب هایی که مرتبط با رشته ی کاری ما هست و باعث تغییرات جزئی و یا عمده ای در ما شده است و بعد به خاطر اون کتاب تاپیک جداگانه ای بزنیم و با هم اون کتاب رو بخونیم و باهم راجع به آن بحث کنیم.این تاپیک رو قرار دادم فقط برای معرفی کتاب.
دوستان همیاری شما به من انرژی مضاعفی خواهد بخشید و سود کار دو طرفه است پس با هم شروع می کنیم و امیدوارم این سود یک طرفه نباشد.

$fanoos$

عضو جدید
کتاب های مورد علاقه من

کتاب های مورد علاقه من

سلام دوباره.
من خودم عاشق این دو شخصیت عزیز هستم.
1-برایان تریسی

2-وین والتر دایر

کتاب های برایان تریسی که اکثرا با آنها آشنا هستید نظیر :مدیریت زمان-فوق ستاره فروش-چگونه دیگران را شیفته خود کنیم ...و کلی کتاب دیگه که می دونم نوشتن اسمشان بیهوده است.
کتاب های استاد دایر هم عبارتند از : 9 اصل معنوی-باورهای غلط شما-راز جادوی بزرگ-قدرت اراده-ندای درون شما و .....

businessman

عضو جدید
بهتره به دو شخصیت بالا دکتر استفان کاوی و مشهورترین کتابش یعنی هفت عادت مردمان موثر رو هم اضافه کنید, به نظر من ایشون بسیار impressive تر از سایرین هستند.
در ضمن فانوس عزیز ایده جالبی بود, چرا که به قول شما به ویژه برای ترم پایینی ها که هنوز بحث های تخصصی وجود نداره و یا حتی سایرین مطالعه اینگونه کتاب ها فوق العاده برانگیزنده و آرامش دهنده است و گاهی انسان رو هدفمندتر می کنه. :gol:

$fanoos$

عضو جدید
بهتره به دو شخصیت بالا دکتر استفان کاوی و مشهورترین کتابش یعنی هفت عادت مردمان موثر رو هم اضافه کنید, به نظر من ایشون بسیار impressive تر از سایرین هستند.
در ضمن فانوس عزیز ایده جالبی بود, چرا که به قول شما به ویژه برای ترم پایینی ها که هنوز بحث های تخصصی وجود نداره و یا حتی سایرین مطالعه اینگونه کتاب ها فوق العاده برانگیزنده و آرامش دهنده است و گاهی انسان رو هدفمندتر می کنه. :gol:
دقیقا با شما موافقم خودم ترم پایینی هستم و مطمئنم این کار بسیار سودآور است فقط امیدوارم دوستان استقبال کنند البته اگر هم استقبال نشد ما کار خودمون رو ادامه می دهیم .تصمیمی هست که گرفتم ایشالا از فردا یا پس فردا استارت کار رو می زنم:w14:

$fanoos$

عضو جدید
سلام . با توجه به اینکه چند تن از دوستان پیغام گذاشته بودند که روش رو با کمی تغییر اجرا کنید شاید کار کمی تغییر پیدا کند اما هدف همون هدف قبلی باقی خواهد ماند. دوستان عزیزی درخواست کردند که کتاب رو در همین تاپیک معرفی کردید و یک توضیح اجمالی و مفید پیرامون کتاب بفرمایید و به همین بسنده کنید. چون اگر بخواهیم بابت هر کتاب تاپیک بزنیم تالار از هدفش دور می شود و برای هر کتاب تاپیک زدن هم باعث شلوغی تالار می شود. این دوستان زیاد بیراه نمی گن و همین روش را در پیش خواهیم گرفت.به اینطور که کتاب را معرفی می کنیم و یک توضیح اجمالی و مفید پیرامون کتاب ارائه می کنیم.
با تشکر

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
دوستان چرا متوقف شدین؟
تازه داشت تاپیک داغ می شد.
لطفا بازم معرفی کنید
به نظرم خیلی مفیده
موفق باشین:gol:

$fanoos$

عضو جدید
دوستان چرا متوقف شدین؟
تازه داشت تاپیک داغ می شد.
لطفا بازم معرفی کنید
به نظرم خیلی مفیده
موفق باشین:gol:
داشتم دوتا کتاب رو می خوندم که بتونم اطلاعات خوبی در اختیار دوستان قرار بدهم.
همین الان قرار می دم!:)

$fanoos$

عضو جدید
"آن قورباغه را بخور "و" چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد"

"آن قورباغه را بخور "و" چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد"

این یک هفته درگیر این دو کتاب بودم با وجود اینکه خیلی وقت پیش یک بار هر دو رو خونده بودم اما با خودم گفتم که پس چرا تغییری از اون زمان تا حالا در من ایجاد نشده؟
تصمیم گرفتم یک بار دیگه این دو کتاب ارزشمند رو بخونم و تک تک اصول و نکاتش رو در زندگیم لحاظ کنم.
برایان تریسی یک جمله ی ساده و زیبا و پر معنا داره که من چند بار هم توی این تالار گفتم:
اگر می خواهید موفق شوید کافیست راه انسان های موفق را بروید.
بدلیل اینکه عمر ما به قدری نیست که چند راه را برویم ایده کاملا معقولی است.و هیچ تضادی با خلاقیت نداره و به معنای تقلید هم نیست. وقتی کسی به شما می گوید نقشه ی گنج اینه من رفتم پیدا کردم تو هم برو پیدا می کنی این به معنای تقلید کردن نیست.
شاید خیلی از شما ها مثل من به اتلاف وقت و تعلل و تنبلی و بی برنامگی دچار هستید و معضل زندگیتان را همین چند دلیل می دانید.
راه حل مشکل شما دقیقا همین جاست . در دستان برایان تریسی:

21 روش بزرگ برای پیشگیری از تعلل و تنبلی و انجام کار بیشتر در زمان کمتر و آموزش چند اصل مدیریت باعث شده که این کتاب به یکی از پرفروشترین کتاب ها تبدیل شود.
در ابتدای کتاب هم یک توضیح مختصر در رابطه با آنچه که بر برایان تریسی گذشت و به اینجا رسید هم آمده است.
برای حل مشکلتان حتما به این 21 اصل پایبند باشید نتیجه اش را خواهید دید!
و اما .....
و اما برای تغییر نگرش ما نسبت به تغییرات پیرامون بنده این کتاب را توصیه می کنم.
"چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد"
شاید تغییرات برای خیلی های ما جالب و دلچسب نباشه و اکثرا دوست داریم همین وضع ادامه پیدا کنه همه چیز امن و امان باشه . و با شکل گرفن تغییر کوچکی سریع دست پاچه می شویم و خیلی چیز ها را از دست می دهیم برای اینکه می خواهیم در مقابل تغییرات ایستادگی کنیم.
در این کتاب می خوانیم که وقتی تغییرات صورت گرفت باید همه چیز را تغییر دهیم و خود را در مسیر این رود قرار بدهیم. در خلاف مسیر رود شنا کرد احمقانه کار دنیا می تواند باشد.

در مجموع این کتاب به صورت داستان وار نوشته شده.4 موجود به دنبال پنیر هستند.دو آدم کوچولو و دو موش.دو آدم کوچولویی که خصوصیات بشر را دارند و دو موشی که مثل انسان ها پیچیده نیستند اما پر تلاشند.
بهتون قول می دم که این کتاب نگرشی خوبی به شما خواهد داد.
نویسنده ی این کتاب آقای اسپنسر جانسون هست.این کتاب جزو پر فروش ترین کتاب های آمریکاست. امیدورام با خواندن این کتابها خیلی از مشکلاتتون حل بشه و نگرش خوبی پیدا کنید!:gol:

$fanoos$

عضو جدید
سعی می کنم کتاب هایی به شما معرفی کنم که باعث تغییر نگرش شما شود.
منتظرم باشید چند تا کتاب عالی (در حد لالیگا) رو دارم می خونم.حتما معرفی خواهم کرد تا همه سود ببریم!

businessman

عضو جدید
با اجازه فانوس عزیز منم یه کتاب دیگه معرفی کنم
از نظر من رتبه دوم بعد از کتاب استفان کاوی, کتاب آیین زندگی نوشته سخنران و نویسنده مشهور قرن 21 دیل کارنگی هست.( البته من کتاب اصلیش با نام how to stop worrying and start to living رو خوندم که اگر دوستان مایلن لینک دانلود کتاب زبان اصلیش رو قرار بدم)
کتاب فوق العاده ارزشمندی هست که به همه توصیه می کنم. به جرات میگم این دو کتاب تغییرات شگرفی در من ایجاد کردند.

s22a2ch

مدیر بازنشسته
با اجازه فانوس عزیز منم یه کتاب دیگه معرفی کنم
از نظر من رتبه دوم بعد از کتاب استفان کاوی, کتاب آیین زندگی نوشته سخنران و نویسنده مشهور قرن 21 دیل کارنگی هست.( البته من کتاب اصلیش با نام how to stop worrying and start to living رو خوندم که اگر دوستان مایلن لینک دانلود کتاب زبان اصلیش رو قرار بدم)
کتاب فوق العاده ارزشمندی هست که به همه توصیه می کنم. به جرات میگم این دو کتاب تغییرات شگرفی در من ایجاد کردند.
اگه لطف کنید و لینک رو بذارید ممنون میشم

s22a2ch

مدیر بازنشسته
این یک هفته درگیر این دو کتاب بودم با وجود اینکه خیلی وقت پیش یک بار هر دو رو خونده بودم اما با خودم گفتم که پس چرا تغییری از اون زمان تا حالا در من ایجاد نشده؟
تصمیم گرفتم یک بار دیگه این دو کتاب ارزشمند رو بخونم و تک تک اصول و نکاتش رو در زندگیم لحاظ کنم.
برایان تریسی یک جمله ی ساده و زیبا و پر معنا داره که من چند بار هم توی این تالار گفتم:
اگر می خواهید موفق شوید کافیست راه انسان های موفق را بروید.
بدلیل اینکه عمر ما به قدری نیست که چند راه را برویم ایده کاملا معقولی است.و هیچ تضادی با خلاقیت نداره و به معنای تقلید هم نیست. وقتی کسی به شما می گوید نقشه ی گنج اینه من رفتم پیدا کردم تو هم برو پیدا می کنی این به معنای تقلید کردن نیست.
شاید خیلی از شما ها مثل من به اتلاف وقت و تعلل و تنبلی و بی برنامگی دچار هستید و معضل زندگیتان را همین چند دلیل می دانید.
راه حل مشکل شما دقیقا همین جاست . در دستان برایان تریسی:

21 روش بزرگ برای پیشگیری از تعلل و تنبلی و انجام کار بیشتر در زمان کمتر و آموزش چند اصل مدیریت باعث شده که این کتاب به یکی از پرفروشترین کتاب ها تبدیل شود.
در ابتدای کتاب هم یک توضیح مختصر در رابطه با آنچه که بر برایان تریسی گذشت و به اینجا رسید هم آمده است.
برای حل مشکلتان حتما به این 21 اصل پایبند باشید نتیجه اش را خواهید دید!
و اما .....
و اما برای تغییر نگرش ما نسبت به تغییرات پیرامون بنده این کتاب را توصیه می کنم.
"چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد"
شاید تغییرات برای خیلی های ما جالب و دلچسب نباشه و اکثرا دوست داریم همین وضع ادامه پیدا کنه همه چیز امن و امان باشه . و با شکل گرفن تغییر کوچکی سریع دست پاچه می شویم و خیلی چیز ها را از دست می دهیم برای اینکه می خواهیم در مقابل تغییرات ایستادگی کنیم.
در این کتاب می خوانیم که وقتی تغییرات صورت گرفت باید همه چیز را تغییر دهیم و خود را در مسیر این رود قرار بدهیم. در خلاف مسیر رود شنا کرد احمقانه کار دنیا می تواند باشد.

در مجموع این کتاب به صورت داستان وار نوشته شده.4 موجود به دنبال پنیر هستند.دو آدم کوچولو و دو موش.دو آدم کوچولویی که خصوصیات بشر را دارند و دو موشی که مثل انسان ها پیچیده نیستند اما پر تلاشند.
بهتون قول می دم که این کتاب نگرشی خوبی به شما خواهد داد.
نویسنده ی این کتاب آقای اسپنسر جانسون هست.این کتاب جزو پر فروش ترین کتاب های آمریکاست. امیدورام با خواندن این کتابها خیلی از مشکلاتتون حل بشه و نگرش خوبی پیدا کنید!:gol:
من ترجمه شده این 2 تا رو خوندم خیلی قشنگ بود.
به نظر من اگه چکیده مطالب رو هم بتونیم بذاریم البته در حد 3-4 سطر خوب میشه.
یا موضوعی که راجع اون داره بحث میشه رو بنویسیم تاپیک جامع تر میشه.

businessman

عضو جدید
اما از کتاب اول دیل کارنگی مهمتر و کاربردی تر برای مهندسین صنایع که پیشنهاد می کنم ابتدا این کتاب ایشون حتماً مطالعه بشه بعد اون کتاب how to stop worrying.
در محیط های کاری و روابط عمومی بهتر میتونه خیلی خیلی کمک کننده باشه:
کتاب How to win friends and influence people:
http://www.4shared.com/document/A2DBMuhj/How_to_Win_Friends_and_Influen.htm

$fanoos$

عضو جدید
من ترجمه شده این 2 تا رو خوندم خیلی قشنگ بود.
به نظر من اگه چکیده مطالب رو هم بتونیم بذاریم البته در حد 3-4 سطر خوب میشه.
یا موضوعی که راجع اون داره بحث میشه رو بنویسیم تاپیک جامع تر میشه.
تا چند روز دیگه حتما این کار رو انجام می دم!:w40::gol:

s22a2ch

مدیر بازنشسته
تشکر از businessman

تشکر از businessman

خوبی این کتابهایی که دوست عزیزمون businesman گذاشتن علاوه بر بالا رفتن اطلاعات خودمون باعث میشه تسلط مون به انگلیسی هم بیشتر بشه.

businessman

عضو جدید
خوبی این کتابهایی که دوست عزیزمون businesman گذاشتن علاوه بر بالا رفتن اطلاعات خودمون باعث میشه تسلط مون به انگلیسی هم بیشتر بشه.

همین طوره چرا که این کتاب ها اصولاً متن روان و به نسبت راحتی رو برای مطالعه دارند و به بهبود سطح زبان هم کمک می کنه.

mjvm

همین طوره چرا که این کتاب ها اصولاً متن روان و به نسبت راحتی رو برای مطالعه دارند و به بهبود سطح زبان هم کمک می کنه.
به نام خدای دوست داشتنی
سلام دوستان
دوستان دیگه کتاب معرفی نمی کنید؟
در حال خوندن هستید؟

mjvm

به نام خدای دوست داشتنی
سلام
خسته نباشید همگی دوستان
دوستان یه خواهشی ازتون داشتم
در مورد کتاب هایی که قرار می دهید
ببینید من کتاب قورباغه ات را قورت بده را خوندم تا قسمتی اما به نظرم زیاد جالب نیومد.
می خواستم از شما دوستان خواهش کنم یک کتاب که واقعا متحول کننده است و برای آینده ی رشتم مفید است معرفی کنید.البته اگر امکانش هست با توضیح مختصری در مورد کتاب.
واقعا برام مهمه.
ممنون از همتون
امیدوارم همیشه شاد باشید و با خدا
خداقوت
در پناه خدای دوست داشتنی:gol::gol::gol::gol::gol:

businessman

عضو جدید
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
خسته نباشید همگی دوستان
ببینید من کتاب قورباغه ات را قورت بده را خوندم تا قسمتی اما به نظرم زیاد جالب نیومد.
می خواستم از شما دوستان خواهش کنم یک کتاب که واقعا متحول کننده است و برای آینده ی رشتم مفید است معرفی کنید.البته اگر امکانش هست با توضیح مختصری در مورد کتاب.
واقعا برام مهمه.
ممنون از همتون
خداقوت

حقیقت بنده هم کتاب قورباغه ات را قورت بده رو مطالعه کردم و با شما هم عقیده ام چرا که احساس میکنم امثال برایان تریسی و آنتونی رابینز دائماً در حال ارائه کارهای تکراری و توضیح واضحات هستن.
شما همون 2 کتاب how to win friends دیل کارنگی و هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی رو مطالعه کنید به نظرم راضی خواهید بود;) بین 20 30 کتابی که تو این جور زمینه ها خوندم کاربردی تر بودند.

mjvm

حقیقت بنده هم کتاب قورباغه ات را قورت بده رو مطالعه کردم و با شما هم عقیده ام چرا که احساس میکنم امثال برایان تریسی و آنتونی رابینز دائماً در حال ارائه کارهای تکراری و توضیح واضحات هستن.
شما همون 2 کتاب how to win friends دیل کارنگی و هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی رو مطالعه کنید به نظرم راضی خواهید بود;) بین 20 30 کتابی که تو این جور زمینه ها خوندم کاربردی تر بودند.

ممنون
طی امروز و فردا میرم برای خریدش(کمک به ناشر:redface:)
حتما جوابشو بهتون اعلام می کنم
ممنون از لطفتون
در پناه خدای دوست داشتنی:gol::gol::gol:

1716

عضو جدید
دانلود کردم اما فایل باز نشد.پیغام میده که یا با فرمت دیگه ای هست یا ورژن دیگه ای از آفیس هست چیکارکنم حالا؟؟؟ آفیس2007 دارم

$fanoos$

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان!:)
متاسفانه به خاطر اسباب کشی و قطع اینترنت پر سرعت مدتی نبودم و نتوانستم برای شما کتاب های دیگر را در اینجا قرار بدهم.همینجا بدلیل این تاخیر از شما عذر می خواهم.
از امروز دوباره کار رو شروع می کنیم به امید اینکه مورد رضایت دوستان قرار بگیره!
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
خسته نباشید همگی دوستان
واقعا برام مهمه.
ممنون از همتون
خداقوت

سلام .
در پسندیدن کتاب سلیقه ها متفاوت هست.انشاالله کتاب های بعدی نظر ما را جلب کنه.
........................................................................................
به درخواست دوستان در برنامه های من هست که کتاب هایی که قرار داده می شه خلاصه و یا چکیده ای از آن را در همین تاپیک قرار بدهم.

$fanoos$

عضو جدید
9 اصل معنوی

9 اصل معنوی

کتاب 9 اصل معنوی یکی از شاهکارهای دکتر وین دایر هست.

چکیده ای از کتاب:
کتاب9 اصل معنوی بیشتر بر روی عوامل روانشناسی در رسیدن به اهداف تمرکز کرده است . برخلاف کتاب "قورباغه ات را قورت بده" که بیشتر به تکنیک ها تکیه کرده بود.درواقع می توان این کتاب را مکمل خوبی برای کتاب eat that frog در نظر گرفت!
به نظر من برای رسیدن به هدف عوامل روانشناختی و همچنین تکنیک های به کارگرفته هستند که ایفای نقش می کنند.
در کتاب توسط خود دکتر ذکر شده که اگر این 9 اصل را به کار ببندید،تضمین می کنم که به تدریج خود را همچون معجزه ای کامل و فردی خواهید دید که با چنان عزم راسخی به روح فراگیرجهانی متصلید که می دانید در خلق زندگی خود و آنچه که جذب وجودتان می گردد مشارکت دارید..
اصول نه گانه:
1-آگاهی از خویشتن متعالی خود
2-اعتماد به خود شعور مطلقی است که خالق شماست
3-شما یک ارگانیسم در محیط نیستید ، یک ارگانیسم محیطی هستید!
4-شما قادرید هر چه را که بخواهید به طرف خود جذب کنید.
5-شایستگی خود را در پذیرش و دریافت محترم شمارید
6-اتصال به منبع الهی به کمک عشق بدون قید و شرط
7-اندیشیدن درباره ی صدای خلقت
8-انصراف صبورانه از نتایج
9-واکنش حق شناسانه و سخاوتمندانه نسبت به مکاشفات خودتان!
.........................................................................................
امیدوارم این کتاب مورد رضایت شما واقع بشود!:)

ghu

عضو جدید
سلام به همگی
لطفا کتابایی که مکمل کتابای دانشگاهی است رو هم معرفی کنین
کتابی که مکمل دانسته های دانشگاه است.
باتشکر از راهنمایی شما مهندسان عزیز

1716

عضو جدید
بالاخره تونستم دانلود كنم 40 فكر سمي را تشكر