آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه بچه ها

من امروز رفتم وزارت مسکن و توی کمسیون هم ارزی و نظام مهندسی در مورد شایعه جدید که بچه های

کاردانی به کارشناسی حق طراحی ندارن سوال کنم که ...................

متاسفانه حقیقت داشت و تمتم بچه های ناپیوسته رو شامل می شه هم ناپیوسته علمی کاربردی دانشگاه

آزاد هم تکنولوژی و خلاصه هر کسی کاردانی به کارشناسی خونده.اون کسایی که قبلا گرفتن هم بعد از اینکه

امسال تموم بشه دیگه بهشون نمی دنکه از این سهمیه طراحی استفاده کنن و فقط نظارت می تونن

هر چی هم من با مسوول صحبت کردم هیچ فایده ای نداشت.

حتی خودشونم دلیلشو نمی دونستن فقط یک مثال کاملا خنده دار زد اونم اینکه بچه های پیوسته 7 فصل کتاب

هندسه مناظر و مرایا رو می خونن ولی شما 4 فصل.این موضوع شده بود پشتوانه محکم برای این موضوع

حالا می خواستم بگم راه حل پیشنهاد کنیم که این مشکل حل بشه.

بهشون گفتم می دونید چه جوی راه انداختین که جواب دادن این جو تا یک مدت دیگه می خوابه پس مشکلی

نیست.

از نظر من اول باید یک اتحاد پیش بیاد بین بچه ها. بعدم اطلاع رسانی به دوستامون و تماس پیاپی با این ارگانها

و در آخر که من در حال تدوینش هستم نوشتن یک نامه و امضا کردن بچه های معماری هر شهر و تحویل اصل به

نماینده شهر و یه رو نوشت به وزارت علوم و وزرات مسکن

البته اگر بچه ها تو نوشتن نامه کمک کنن ممنون میشم.اینم بگم که با بچه های خیلی از استانها هماهنگ

کردم

من منتظرم
سلام
ممنون بابت پیگیری هاتون.
دو تا سوال :
با بچه های کدوم استانا هماهنگ کردین؟
من به شخصه هر کمکی از دستم بر بیاد درخدمتم.فقط نمی دونم چطوری باید بهتون کمک کنم؟

danial123

عضو جدید
امروز بچه های مشهد حدود 150 نفر رفتن سازمان مسکن و شهرسازی برای اعتراض. اونجا گفتن که فقط بهتون پروانه اشتغال به کار می دیم و حق طراحی و امضا ندارین. بهرحال گفتن که توی جلسه ای که یکشنبه هفته ی دیگه توی تهران برگزار میشه این موضوع رو پیگیری میکنن. قراره یک نفر هم از مشهد به نمایندگی توی این جلسه باشه. تا ببینیم بعد از اون جلسه چی میشه. فعلا که کارمون زاره.

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها به نظرم یه کار گروهی بکنیم بهتره. اینطوری هرکی جدا پیغام بده و قرار تجمع بذاره فکر نمیکنم مفید واقع بشه.
مثلا علاوه بر اینطور اطلاع رسانی یه پیج تو فیسبوک و تویتر یا جای دیگه که اطلاع رسانیش وسیعتره ایجاد بشه باشه و تجمع های اعتراضی از یکی دوهفته قبل برنامه ریزی و اطلاع رسانی بشه یا برای ارسال نامه دقیقتر عمل کنیم (که مثلا به همه متنی رو بدن و بفرستن یا اسامی همه رو تو یه متن بنویسن) فکر میکنم اینطوری اعتراضها بهتر و همگانی ترو منسجم تر انجام میشه. نظرتون چیه؟

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
بچه ها به نظرم یه کار گروهی بکنیم بهتره. اینطوری هرکی جدا پیغام بده و قرار تجمع بذاره فکر نمیکنم مفید واقع بشه.
مثلا علاوه بر اینطور اطلاع رسانی یه پیج تو فیسبوک و تویتر یا جای دیگه که اطلاع رسانیش وسیعتره ایجاد بشه باشه و تجمع های اعتراضی از یکی دوهفته قبل برنامه ریزی و اطلاع رسانی بشه یا برای ارسال نامه دقیقتر عمل کنیم (که مثلا به همه متنی رو بدن و بفرستن یا اسامی همه رو تو یه متن بنویسن) فکر میکنم اینطوری اعتراضها بهتر و همگانی ترو منسجم تر انجام میشه. نظرتون چیه؟

آفرین...آفرین..فقط بچه های معماریند که میترکونند وقتی با هم هستند...زنده باد معماری....بچه ها اگه کسی بند پ دم کلفت هم داشته باشه بعد نی...پشتوانه محکم خیلی جواب میده تو این مملکت

danial123

عضو جدید
هرکاری میخواین بکنین تا یکشنبه انجام بدین. یکشنبه توی تهران اجلاس. توی این همایش وزیر مسکن و تمام مدیرای مسکن و شهرسازی و حتی رئیس جمهور هم هست. یک کاری کنین که این موضوع به این اجلاس برسه. یعنی نامه هاتون تا وقت کاری شنبه باید به وزیر و مدیرای شهرسازی رسیده باشه.

rushin

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
راهنمای شرکت در آزمون شهریور را خوندید؟
توی راهنما هیچ چیزی در مورد اینکه فارغ التحصیلان ناپیوسته معماری نمی تونند توی آزمون شرکت کنند ننوشته
2 حالت داره:
خوش بینانه : هنوز تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشده
بد بینانه : این نامردها الان که وقت پول گرفتنه هیچی در این مورد نمیگن ولی وقتی پولشون رو گرفتن کلی وقت ما رو هم تلف کردن بعد میگن شما حق شرکت در آزمون را نداشتید
من همیشه توی زندگی سعی کردم خوش بین باشم ولی تو این مورد فکر می کنم حالت دوم محتمل تره

پیوست ها

• Rahanamaye Azmon Mohandesan 89.pdf
    371.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

greatmemar

عضو جدید
واسه اینه که برنامه ریزی ندارن،
مسکن و شهرسازی یه حرف میزنه، سازمان نظام مهندسی یه حرف باقی هم به همین ترتیب
هرکسی هر کاری که دوست داره انجام میده.

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من تا اونجا که دیدم، دانشجوهای هر دانشگاهی یه سایت موازی با دانشگاه دارن که به تبادل نظر می پردازن.

میتونیم با وارد شدن به این سایتا بچه های همه دانشگاهارو خبر کنیم

کاش یه برنامه، اجتماع اعتراضی برای روز یکشنبه هماهنگ کنیم

حالا همه نمیتونن بیان تهران، تو استان خودشون، جلوی سازمان مسکن و شهرسازی استانا باشن

n mm

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید این هم پیامک جدید:
«ایمیل اخبار شبانگاهی khabar22@irib هر دانشجوی معماری یک ایمیل امشب به اخبار شبانگاهی برای گرفتن حق طراحی
موضوع بحث خبری امشب : نظارت معماری»
البته فکر می کنم منظورشان گفتگوی ویژه خبری شبکه دو بوده که خبر ۲۲ و ۳۰ است و نمی دانم که ایمیلی که گفته اند درست است یا نه . ولی اگر همان گفتگوی ویژه خبری باشد ، پیامکشان ۳۰۰۰۲۲۳۰ است.

n mm

عضو جدید
من معذرت می خوام مثل اینکه خبرش درست نبود
شاید هم تاریخش غلط بوده یا بخش خبری اش ؟؟!!!

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز
راهنمای شرکت در آزمون شهریور را خوندید؟
توی راهنما هیچ چیزی در مورد اینکه فارغ التحصیلان ناپیوسته معماری نمی تونند توی آزمون شرکت کنند ننوشته
2 حالت داره:
خوش بینانه : هنوز تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشده
بد بینانه : این نامردها الان که وقت پول گرفتنه هیچی در این مورد نمیگن ولی وقتی پولشون رو گرفتن کلی وقت ما رو هم تلف کردن بعد میگن شما حق شرکت در آزمون را نداشتید
من همیشه توی زندگی سعی کردم خوش بین باشم ولی تو این مورد فکر می کنم حالت دوم محتمل تره

وافعا وضعيت ثبت نام ناپيوسته ،معلوم نيست، ظاهرا قصد تجديدنظر دارند. به نظرم بهتره زود ثبت نام نكنيم

sargen

عضو جدید
خبر خیلی مهم شما هم پیگیری کنید...

خبر خیلی مهم شما هم پیگیری کنید...

لطفا شما هم اعتراض کنید آینده شغلیتان در خطر است:eek:

rushin

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من یه شعری آماده کردم و به دوستانی که قصد دارند در تهران یا هر جای دیگه ای تجمع اعتراض آمیزی ترتیب بدن پیشنهاد می کنم در صورت تمایل این شعر رو روی بنر یا یه پارچه بنویسند و با خودشون ببرند .
به نظر من هر چه این اعتراضات از طرف بچه ها منسجم تر و با برنامه تر باشه موثر تره و با بنر ، پلاکارد و دست نوشته ها می تونیم به اعتراضاتمون بعد رسانه ای هم بدیم.

والا انرژی هسته ای خیلی مهم نیست ولی اجازه طراحی حق مسلم ماست:D

شعرم اینه :

من گناهم چیست نا پیوسته ره پیموده ام

شاید این تنها گناهیست که از تبعیض غافل بوده ام

آرشیتکت آن نیست با علم و هنر شهره شود

شاید او تنها نیاز است که پیوسته شود

به نظر من هر کسی به هر طریقی که می تونه باید جلوی این ناحقی را بگیره . منم خواستم به این طریق کمکی کرده باشم. واسه من پروانه طراحی خیلی مهم نیست. اگه کسی بخواد کار بکنه بدون مجوز هم می تونه کار کنه ولی اینکه چند سال تو یه رشته تلاش کنی و بعد که میخوای نتیجه اش رو ببینی بگن گروهی از شما معمارها صلاحیت طراحی ندارید بدون هیچ دلیل قانع کننده ای و بدون اینکه آزمونی بگیرن بزرگ ترین توهینه.(فرقی نمی کنه پیوسته یا نا پیوسته یا هر گروه دیگه ای . همه تو این رشته زحمت کشیده اند و باید حق رقابت بین تمام فارغ التحصیلان این رشته حفظ بشه) این قبیل تصمیمات توهین به قشر خاصی از معمارها نیست توهین به کل جامعه معماریه. اگه بی تفاوت باشیم آقایونی که معلوم نیست این تصمیمات رو بر چه اساسی می گیرند هیچ تضمینی وجود نداره مثلا چند ماه دیگه بگن پیوسته ها هم حق نظارت ندارند یا تصمیمات احمقانه ای از این قبیل. نباید اجازه بدیم به این راحتی بهمون توهین کنند.

آخرین ویرایش:

danial123

عضو جدید
بچه ها با ایمیل زدن به اخبار شبانگاهی اعتراض خودتون رو به گوششون برسونید. این ایمیل برای همه رسیده اما به اشتباه. لطفا هرکسی رو که می شناسید ایمیل درست رو بهش بدید.
khabar22@iribnews.ir

architect_maf

عضو جدید
بسمه تعالی
جناب آقای مهندس علی نیکزاد
وزارت محـترم راه و شهـرسازی
سلام علیکم ...
احتراماً به استحضار آن مقام عالی می رساند اینجانبان فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و تکنولوژی معماری از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (دانشگاه آزاد اسلامی و سراسری) مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ، اعم از افرادی که دارای کد عضویت نظام مهندسی هستند و کسانی که در سال جاری اقدام به عضویت خواهند نمود ،... پس از ابلاغ بخش نامه جدید وزارت مسکن مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی به علت ذکر واژه علمی کاربردی و تکنولوژی در مدرک فارغ التحصیلی و ایجاد شبهه در عنوان مدرک تحصیلی و زیر سوال بردن توانایی فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و تکنولوژی معماری و قرار گرفتن مدارک آنها در زیر گروه مدارک مرتبط با رشته معماری ، قادر به اخذ پروانه اصلی اشتغال به حرفه مهندسی معماری نمی باشیم.
کلیه فارغ التحصیلان تا این تاریخ از این امر که قادر به کسب پروانه اصلی نخواهند بود، اطلاعی نداشته و مدرک تحصیلی‌شان طبق روال با عنوان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ارائه گردیده (در صورتی که دانشگاه محل تحصیل علمی-کاربردی نبوده ومدرک از دانشگاههای سراسری یا آزاد صادر شده است) . با توجه به اینکه قوانین صادر شده باید عطف به ماسبق نشود، ولی متاسفانه در این بخشنامه این امر در نظر گرفته نشده است.
طبق نامه به شماره 38394/430 مورخه 29/9/88 مصوبات کمسیون ماده7 کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری، رشته اصلی محسوب شده و بر اساس این مصوبه در سال های گذشته برای تمامی کدهای عضویت، کد اصلی صادر گردیده و پروانه طراحی نیز در صورت قبولــــی ارائه میگردید و از زمان شروع به تحصیل اینجانبان تا زمان صدور بخشنــــامه جدید به شماره 90/430/8890 مورخه 11/3/90 هیچ گونه اطلاع رسانی صورت نگرفته است.
شایان ذکر است که فارغ التحصیلان نامبرده در طول دوره تحصیل میانگین بین 150-180 واحد برای اخذ مدرک کارشناسی گذرانده اند (تعداد 35 تا 50 واحد اختصاصاً طراحی معماری بوده) که این مقدار برابر یک دوره کارشناسی ارشد پیوسته می باشد. با توجه به این موارد و ریزنمرات و سیلابس های پیوست نامه و عدم تفاوت آن با واحدهای دوره کارشناسی پیوسته چگونه می‌شود که این رشته‌ها تنها با تغییر فقط نام آنها و اضافه کردن چند واژه به آن، کلیت رشته تغییر کرده و ماهیت آن نادیده گرفته شده و رشته مرتبط با معماری شناخته می‌شود ؟
در اینجا با مطرح کردن این سوال به دنبال جواب آن میگردیم.
ماهیت و ذات رشته معماری چیست؟؟؟؟
بدون شک و لحظه ای تردید ،هر شخص به محض برخورد با این سوال به جواب آن میرسد ... طراحی و خلق فضا ...
با توجه به موارد مطروحه چگونه می‌شود ماهیت و نفس کار یک جامعه را که جزئی از شخصیت کاری و حرفه‌ای و جزء لاینفک کار او میباشد را از آن سلب کرده و جامعه را دچار سردرگمی و تخریب شخصیتی کنیم؟ ؟؟؟
چگونه می‌شود با تصویب دو خط بدون بیان دلیل علمی و کارشناسی موضوع ، فرصت شغلی و شخصیت حرفه‌ای را از هزاران جوان که از بخش تحصیلکرده و قشر متفکر و آینده ساز کشور می باشند گرفت؟؟؟
لذا خواهشمندیم دستور فرمایید با توجه به موارد قید شده در ذیل نسبت به رفع این نقص در بخشنامه مذکور اقدام نموده تا بذر نومیدی بیش از این در جامعه مهندسان معمار پاشیده نشود که خود آسیبی جبران ناپذیر بوده و طبیعتاً متقاضیان این رشته در دانشگاههای سطح کشور به حداقل ممکن و یا حتی به صفر خواهد رسید .
بدین ترتیب از تمامی مسولین امر استدعا داریم ضمن بازنگری بر این مصوبات ، زحمات چندین ساله تحصیلی و ارزش علمی مدرک تحصیلی (کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی) اینجانبان را نادیده نگیرند. چرا که عدم توجه به زحمات قشر تحصیل‌کرده و دانشگاهی – مخصوصاً رشته معماری – تبعاتی از جمله سرخوردگی‌های فردی و اجتماعی ، مهاجرت به کشورهای خارجی ، هدر رفتن سرمایه گذاری والدین بر روی فرزندان و در نهایت سلب اعتماد فرزندان این مرز و بوم به خانواده و مسولین معزز خواهد شد که جبران صدمات روحی ، جسمی و ... احتمالاً غیر ممکن خواهد بود .
در پایان از اینکه نسبت به احقاق حق فارغ التحصیلان رشته معماری و جامعه مهندسی اقدام می‌نمایید، صمیمانه سپاسگذاری می‌نماییم .

دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری

رونوشت:
دفتر مقام معظم رهبری، نهاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، دیوان عدالت اداری ، دانشکده‌های معماری سراسر کشور ، ریـاسـت محـترم سازمان راه و شهـرسازی استان ، کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی ، وزیر محترم علوم وآموزش عالی ، دفـتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای ، معاونت محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری .

elahe.zivardar

عضو جدید
سلام.
اما طبق بند 25 همین فایل ضمیمه:
به این فارغ التحصیلان پروانه اشتغال به کار مهندسی مرتبط با معماری تعلق می گیرد.
خب؟
کجا نوشته فقط طراحی؟
لطفا راهنمایی کنید.

amitist

عضو جدید
سلب مهر طراحی از کارشناسان ناپیوسته معماری!!!!

سلب مهر طراحی از کارشناسان ناپیوسته معماری!!!!

دوستان از اول تیر ماه شایع شده که مجلس و نظام مهندسی تصمیم گرفتن که مارشناسان نا پیوسته معماری اجازه و مهر طراحی نداشته و فقط حق نظارت داشته باشند.در چند شهر مثل شیراز هم تحسن شده و طومار امضا کردن بر علیه این قضیه.اگر کسی اخبار موثق داره بگه و در ضمن مخالفتتون رو هم یه جوری اعلام کنین.

نامه سراسری اعتراض به نظام مهندسی!دانلود کنید و پرینت بگیرین.به هر نفر یکی بدین که امضا کنه،نهایتا همه رو بدین مسکن و شهرسازی شهرستاناتون

پ.ن. این یک اقدام سیاسی نیست.

پیوست ها

• 260031_167132960020508_100001714161218_378763_4476853_n.jpg
    260031_167132960020508_100001714161218_378763_4476853_n.jpg
    27.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

معمار خوب

عضو جدید
سلب حق امضا از مهندسان کارشناسی نا پیوسته ی معماری

سلب حق امضا از مهندسان کارشناسی نا پیوسته ی معماری

دوستان کسی درباره ی این خبر اطلاع دقیق داره؟

خیرهایی که هست همه ضد و نقیض هستن.
یکی میگه به بچه های هنرستان تعلق نمی گیره. یکی می گه کلا به بچه های کارشناسی ناپیوسته تعلق نمی گیره. یکی می گه بچه هایی که عنوان مدرکشون تکنولوژی هست بهشون تعلق نمی گیره...بالاخره به کی تعلق نمی گیره؟؟؟!
مهر نظام مهندسی رو می گم...

اگر واقعا این خبر راست باشه که بچه های کارشناسی ناپیوسته حق امضا نداشته باشن، این یک بی انصافی بزرگ است. چون بچه هایی که برای رفتن به سال سوم، با کنکور غربال می شن، اطلاعات بهتری دارند تا اونای دیگه.

همین الان توی یکی از تاپیک ها دیدم که نوشته بودن رییس نظام مهندسی شیراز گفته که حتی اگه دکتری معماری هم بگیرید اجازه طراحی ندارید!!!...

واقعا آدم چی بگه؟!!! اینطور که پیداست پس معماری خوندیم واسه عمه جان مون و نه واسه طراحی!!!

آخرین ویرایش:

amir6969

عضو جدید
واقعا مسخرست:eek::mad: ولی راه داره... حق گرفتنیه و گرفتنش هم راه داره ;)

1- قضیه باید شدیدا رسانه ای بشه چون کسانی که همچین مصوبه ی مسخره ای رو گذاشتن نمیتونن در برابر رسانه ها سکوت کنن، باید اعتراض باید به صورت متن دقیق و روشن که مقصود رو برسونه به صورت های زیر
رسانه ای بشه:
الف-سایت معتبر تابناک که مشکلات را به صورت جدی با نهاد مربوطه به صورت مستقیم پیگیری میکند و اگر پاسخگو نباشند آبرویشان را میبرد... ایمیل مخصوص مشکلات: Karbar@tabnak.ir

ب- سایت خبرآنلاین: ایمیل مخصوص: editorial@khabaronline.ir

ج- معتبرترین و پربیننده ترین اخبار سیما:.​

2-هیچ وقت مذاکره با مسئولین رده پایین اجرایی فایده ای ندارد چراکه شاید قوانین رو برای منفعت خودشان تصویب کرده باشند پس شکایت باید به شخص اول و دوم کشور به صورت کامل و واضح اعلام شود به طریق زیر:
الف- سایت http://www.saamad.ir از منوی سمت چپ سایت گزینه "ثبت مورد"

ب-نامه به رهبری، شکایات باید به صورت کتبی به صندوق پستی1555_13185 ارسال شود.

لطفا تمام گزینه ها رو انجام بدید،شوخی بردار نیست اگه قضیه حل نشه این همه درس و زحمت همش بر باد رفته
همه گزینه ها رو جدی بگیرید، دوباره تاکید میکنم متن رو به صورتی بنویسید که مفهوم مشخص بشه و بفهمن ما چی داریم میگیم

shahram226

عضو جدید
با سلام متن اعتراضی به صورت کامل و جامع در این خصوص تهیه شده :

ریـاسـت محـترم سازمان مسـکن و شهـرسازی
با سلام؛ احتراماً اینجانبان فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات اعم از افرادی که دارای کد عضویت نظام مهندسی هستند و کسانی که در سال جاری اقدام به عضویت خواهند نمود. (اسامی در پیوست نامه) پس از ابلاغ بخش نامه جدید وزارت مسکن مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی به علت ذکر واژه علمی کاربردی در مدرک فارغ التحصیلی و ایجاد شبهه در عنوان مدرک تحصیلی و زیر سوال بردن توانایی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و قرار گرفتن مدرک در زیر گروه مدارک مرتبط با رشته معماری قادر به اخذ پروانه اصلی اشتغال به حرفه مهندسی معماری نمی باشیم. خواهشمندیم با توجه به موارد قید شده در ذیل نسبت به رفع این نقص در بخشنامه مذکور اقدام نمایید.

1. کلیه فارغ التحصیلان تا این تاریخ از این امر که قادر به کسب پروانه اصلی نخواهند بود اطلاعی نداشتند و مدرک تحصیلی شان طبق روال با عنوان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ارائه گردیده (در صورتی که دانشگاه محل تحصیل علمی-کاربردی نبوده ومدرک از دانشگاههای سراسری یا آزاد صادر شده است) با توجه به اینکه قوانین صادر شده باید عطف به ماسبق نشود، در این بخشنامه این امر در نظر گرفته نشده است.

2. طبق نامه به شماره 38394/430 مورخه29/9/88 مصوبات کمسیون ماده7 کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری، رشته اصلی محسوب شده و بر اساس این مصوبه در سال های گذشته تمامی کدهای عضویت، کد اصلی صادر گردیده و پروانه طراحی نیز در صورت قبولی ارائه میگردید و از زمان شروع به تحصیل اینجانبان تا زمان صدور بخشنامه جدید به شماره90/430/8890 مورخه 11/3/90 (در طول مدت 9سال) هیچ گونه اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

از تمامی مسولین امر استدعا داریم در بازنگری بر این مصوبات زحمات چندین ساله تحصیلی و ارزش علمی مدرک تحصیلی (کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی) اینجانبان را نادیده نگیرند.

در پایان از اینکه نسبت به احقاق حق فارغ التحصیلان معماری و جامعه مهندسی اقدام می نمایید، صمیمانه سپاسگذاریم.

دوستان لطفا آمادگی داشته باشن جهت تحصن .
در تیتر اون هم به هر نهادی که میفرستین اسم اون نهاد رو جای گزاری کنید .
اخبار بعدی به زودی در همین تاپیک و تاپیک دیگر بنده در تالار معماری .

shahram226

عضو جدید
در ادامه جهت تکمیل متن بدین صورت متن زیر را اضافه نمایید :

با توجه به بخشنامه اخیر دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت مسکن و شهرسازی در تاریخ 11/3/1390 به شماره 90/430/8890 که در بند 25 آن ذکر شده: "به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته علمی-کاربردی معماری و مهندسی تکنولوژی معماری از دانشگاهها و مؤسسات آموزشی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط با معماری تعلق می گیرد"، بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته ها با مشکلات جدی برای دریافت پروانه اشتغال به کار مواجه شده اند.

از آنجایی که در پیوست بخشنامه شماره 89/400/62271 همان دفتر، خطاب به روسای محترم سازمان مسکن و شهرسازی استانها و روسای محترم سازمان نظام مهندسی و ساختمان استانها که به امضای نماینده های محترم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان مسکن و شهرسازی، و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور رسیده قید شده: "... کمیسیون هم ارزی، فراتر از آن، وارد اصلی کردن رشته های مرتبط با مهندسی نمی شود. چه در مورد رشته های اصلی و چه در مورد رشته های مرتبط با مهندسی، تشخیص عنوان رشته ها "این همانی" با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد..."، لذا ابهامات و سوالاتی را که در این زمینه برای فارغ التحصیلان رشته های فوق الذکر بوجود آمده با آن مقام محترم در میان می گذاریم، و تقاضای رسیدگی و همکاری داریم:

1- در بند 38 از "آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها بر اساس عنوان مدارک تحصیلی دانشگاه ها" که در سایت وزارت مسکن و شهرسازی موجود است (و فایل آن به نامه پیوست گردیده) قید شده: "به فارغ التحصیلان رشته علمی-کاربردی معماری از دانشگاهها و مؤسسات آموزشی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پروانه اشتغال به کار مهندسی معماری با کد 100 (پروانه اصلی) تعلق می گیرد" و این بند در تضاد با بند 25 از بخشنامه فوق الذکر است.

2- با توجه به مطلب بالا، این سوال مطرح است که اگر در بخشنامه شماره 90/430/8890 قانون تغییر یافته، آیا عطف به ماسبق هم می شود؟ آیا دانشجویانی که در هنگام ورود به دانشگاه و حتی بعضاً در هنگام فراغت از تحصیل، شامل چنین قانونی نبوده اند، ویا حتی فراتر از آن بسیاری فارغ التحصیلان که پروانه طراحی دارند هم مشمول این قانون میشوند و از دریافت یا تمدید پروانه اشتغال به کار مهندسی معماری با کد اصلی محروم می شوند؟

3- با توجه به اینکه واحد های درسی گذرانده شده توسط فارغ التحصیلان رشته های فوق الذکر، تقریباً مطابقت کامل با واحد های درسی فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری دارد، و حتی بعضاً یک یا دو ترم بیشتر از دانشجویان مهندسی هم تحصیل کرده اند، محرومیت این فارغ التحصیلان از دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی معماری با کد اصلی، ضایع شدن حق تعداد کثیری از این فارغ التحصیلان نیست؟

4- اگر تنها پیشوند نام رشته ها، دلیل حذف آنها از کد اصلی معماری و قرار گرفتن این رشته ها در کد رشته مرتبط با معماری است، آیا انتظار بازنگری در واحدهای درسی (که منطبق با دانشجویان مهندسی است) و اتخاذ تصمیمی مقتضی برای انتقال مجدد آنها به کد رشته اصلی مهندسی معماری (که با توجه به بخشنامه 89/400/62271 به نظر می رسد در حیطه اختیارات آن وزارتخانه محترم است)، انتظار نامعقولی است؟

ضمن اینکه خاطر نشان می کنیم که در کنکور ورودی کارشناسی ناپیوسته،اکثریت دانشگاه ها پیشوند علمی-کاربردی یا مهندسی تکنولوژی را در ابتدای نام رشته هایشان دارند، و بسیاری از متقاضیان رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه ها تحصیل کرده اند، که به موجب بخشنامه اخیر، از دریافت پروانه طراحی محروم شده اند... در حالی که فارغ التحصیلان تعداد اندکی دانشگاه های باقیمانده که بعضاً تراز پایین تری هم در آزمون ورودی داشته اند، با گذراندن واحدهای درسی مشابه، و صرفاً به دلیل قید نشدن پیشوند های مذکور در مدرک تحصیلی شان، قادر به دریافت پروانه طراحی هستند.

آیا محروم شدن تعداد کثیری از فارغ التحصیلان رشته های علمی-کاربردی و مهندسی تکنولوژی معماری (اعم از دانشگاههای سراسری،غیر انتفاعی،آزاد، و علمی-کا ربردی)، صرفاً بخاطر وجود یک پیشوند (که در ماهیت فرایند تحصیلی آنها کاستی یا تغییری را ایجاب نکرده)، نباید انتظار همکاری و مساعدت وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری را در آنها ایجاد کند؟

shahram226

عضو جدید

دوستان که در جامعه ی مجازی فیس بوک عضویت دارن با پیوستن به گروه معماران بدون مرز آمادگی خودشون رو برای هماهنگی با سایر مهندسان هم رشته خودشون اعلام کنن
به زودی در حرکتی هماهنگ با سایر دانشکده های معماری تحصن خواهیم کرد

ادرس گروه :
http://www.facebook.com/groups/116092065150156?ap=1

afshin 1357

کاربر بیش فعال
سلام

پروسه ي رسيدگي به پروندها در سازمان نظام مهندسي هميشه طولاني بوده است، از منبعي شنيده ام كه اين مشكل درست ميشه اما نه اين دوره،
ظاهرا براشون سخته كه از موضعشون كوتاه بيايند،:mad:
احتمالا آزمون شهريور محك خوبي براشون خواهد.

ولي ما پيگيري هاي خودمون رو بكنيم .

architect_maf

عضو جدید
اصلا به فرض که این ادعای شما درست که بچه های ناپیوسته در طراحی ضعیفتر از پیوسته ها بوده اند(فرضاً) خوب وقتی ،یکی، امتحان طراحی نظام مهندسی رو قبول میشه، یعنی از تست شما رد شده دیگه،یعنی امتحان خودشونم قبول ندارن!! از همینجا میشه فهمید که همش سیاه بازی واسه خوردن حق یه عده!

MEHDI.880

عضو جدید
بسمه تعالی
جناب آقای مهندس علی نیکزاد
وزارت محـترم راه و شهـرسازی
سلام علیکم ...
احتراماً به استحضار آن مقام عالی می رساند اینجانبان فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و تکنولوژی معماری از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (دانشگاه آزاد اسلامی و سراسری) مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ، اعم از افرادی که دارای کد عضویت نظام مهندسی هستند و کسانی که در سال جاری اقدام به عضویت خواهند نمود ،... پس از ابلاغ بخش نامه جدید وزارت مسکن مصوبات کمیسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی به علت ذکر واژه علمی کاربردی و تکنولوژی در مدرک فارغ التحصیلی و ایجاد شبهه در عنوان مدرک تحصیلی و زیر سوال بردن توانایی فارغ‌التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری و تکنولوژی معماری و قرار گرفتن مدارک آنها در زیر گروه مدارک مرتبط با رشته معماری ، قادر به اخذ پروانه اصلی اشتغال به حرفه مهندسی معماری نمی باشیم.
کلیه فارغ التحصیلان تا این تاریخ از این امر که قادر به کسب پروانه اصلی نخواهند بود، اطلاعی نداشته و مدرک تحصیلی‌شان طبق روال با عنوان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی ارائه گردیده (در صورتی که دانشگاه محل تحصیل علمی-کاربردی نبوده ومدرک از دانشگاههای سراسری یا آزاد صادر شده است) . با توجه به اینکه قوانین صادر شده باید عطف به ماسبق نشود، ولی متاسفانه در این بخشنامه این امر در نظر گرفته نشده است.
طبق نامه به شماره 38394/430 مورخه 29/9/88 مصوبات کمسیون ماده7 کلیه فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی معماری، رشته اصلی محسوب شده و بر اساس این مصوبه در سال های گذشته برای تمامی کدهای عضویت، کد اصلی صادر گردیده و پروانه طراحی نیز در صورت قبولــــی ارائه میگردید و از زمان شروع به تحصیل اینجانبان تا زمان صدور بخشنــــامه جدید به شماره 90/430/8890 مورخه 11/3/90 هیچ گونه اطلاع رسانی صورت نگرفته است.
شایان ذکر است که فارغ التحصیلان نامبرده در طول دوره تحصیل میانگین بین 150-180 واحد برای اخذ مدرک کارشناسی گذرانده اند (تعداد 35 تا 50 واحد اختصاصاً طراحی معماری بوده) که این مقدار برابر یک دوره کارشناسی ارشد پیوسته می باشد. با توجه به این موارد و ریزنمرات و سیلابس های پیوست نامه و عدم تفاوت آن با واحدهای دوره کارشناسی پیوسته چگونه می‌شود که این رشته‌ها تنها با تغییر فقط نام آنها و اضافه کردن چند واژه به آن، کلیت رشته تغییر کرده و ماهیت آن نادیده گرفته شده و رشته مرتبط با معماری شناخته می‌شود ؟
در اینجا با مطرح کردن این سوال به دنبال جواب آن میگردیم.
ماهیت و ذات رشته معماری چیست؟؟؟؟
بدون شک و لحظه ای تردید ،هر شخص به محض برخورد با این سوال به جواب آن میرسد ... طراحی و خلق فضا ...
با توجه به موارد مطروحه چگونه می‌شود ماهیت و نفس کار یک جامعه را که جزئی از شخصیت کاری و حرفه‌ای و جزء لاینفک کار او میباشد را از آن سلب کرده و جامعه را دچار سردرگمی و تخریب شخصیتی کنیم؟ ؟؟؟
چگونه می‌شود با تصویب دو خط بدون بیان دلیل علمی و کارشناسی موضوع ، فرصت شغلی و شخصیت حرفه‌ای را از هزاران جوان که از بخش تحصیلکرده و قشر متفکر و آینده ساز کشور می باشند گرفت؟؟؟
لذا خواهشمندیم دستور فرمایید با توجه به موارد قید شده در ذیل نسبت به رفع این نقص در بخشنامه مذکور اقدام نموده تا بذر نومیدی بیش از این در جامعه مهندسان معمار پاشیده نشود که خود آسیبی جبران ناپذیر بوده و طبیعتاً متقاضیان این رشته در دانشگاههای سطح کشور به حداقل ممکن و یا حتی به صفر خواهد رسید .
بدین ترتیب از تمامی مسولین امر استدعا داریم ضمن بازنگری بر این مصوبات ، زحمات چندین ساله تحصیلی و ارزش علمی مدرک تحصیلی (کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی) اینجانبان را نادیده نگیرند. چرا که عدم توجه به زحمات قشر تحصیل‌کرده و دانشگاهی – مخصوصاً رشته معماری – تبعاتی از جمله سرخوردگی‌های فردی و اجتماعی ، مهاجرت به کشورهای خارجی ، هدر رفتن سرمایه گذاری والدین بر روی فرزندان و در نهایت سلب اعتماد فرزندان این مرز و بوم به خانواده و مسولین معزز خواهد شد که جبران صدمات روحی ، جسمی و ... احتمالاً غیر ممکن خواهد بود .
در پایان از اینکه نسبت به احقاق حق فارغ التحصیلان رشته معماری و جامعه مهندسی اقدام می‌نمایید، صمیمانه سپاسگذاری می‌نماییم .

دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری

رونوشت:
دفتر مقام معظم رهبری، نهاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، دیوان عدالت اداری ، دانشکده‌های معماری سراسر کشور ، ریـاسـت محـترم سازمان راه و شهـرسازی استان ، کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی ، وزیر محترم علوم وآموزش عالی ، دفـتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای ، معاونت محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری .

سلام به همه بچه ها

به نظر من این نامه خیلی خوبه.همین رو هر کدوم پزینت بگیریم و تو شهرمون از بقیه بچه ها امضا جمع کنیم و هم زمان به نماینده شهرمون تحویل بدیم.امسال سال انتخابات مجلس و مطمئنن پی گیری می کنن.هم زمان

به جاههایی که اون زیر نوشته هم پست کنیم

من تو مازندران رو هماهنگ می کنم.به دوستام تو خرم آباد لرستان و کرمانشاه و شیراز و گیلانم می گم این کارو انجام بدن.فقط همه با هم این کار رو بکنیم که کار بزرگتر نشون داده بشه.

یه تاریخ مشخص کنیم واسه تحویل دادن به نماینده و پست به بقیه جاها.به نظرم 3شنبه هفته بعد 28.4.90 خوبه تا اون موقع هم بچه ها می تونن امضا ها رو جمع کنن.من منتظر جوابتون هستم.فقط از امروز شروع کنین به

جمع کردن امضاها

موفق باشین

only-f

عضو جدید
اخر حق امضا چی شد؟؟؟؟

اخر حق امضا چی شد؟؟؟؟

با سلام
عزیزان معمار نمی خواین کاری کنیم همینطور آروم بشینیم تا حقمون ضایع بشه
به خدا اگه الان عمرانی ها بودن همه دنیارو باخبر می کردن وازحقشون دفاع می کردن
ما معمارا فقط دنبال کلاسیم اقا بسه پرستیژ همتی ..............

only-f

عضو جدید
سلام کدخدا
اینکه گفتم کدخدا واسه اینه که کدخدایی کنی الان دیگه که خیلی بچه های معماری (ناپیوسته ) به با هم بودن وکسی که کدخدایی کنه والبته راهنمایی احتیاج دارن .بابا یکی نیست صدامونو بشنوه اخه تا کی........................

بالا