[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

pesarekhob

عضو جدید
چرا میشه ولی هرچی بشه اگه پلاناش و عکساش باشه خیلی عالی میشه مخوام خیلی دقیق باشه ماکتی که میخوام درست کنم

H.SHafiee

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماکت گلی

ماکت گلی

:):gol:سلام.بچه ها این عکس ها ،عکس همون ماکتیه که قول آموزشش رو بهتون داده بودم.
از همه معذرت میخوام مدتی برام مشکلی پیش آمده بود که نمی تونستم به باشگاه سر بزنم .
حالا اومدم جبران کنم.
این ماکت رو همون موقع تمومش کردم .10 روز طول کشید.اندازه هر کدوم از آجرهاش 1cm*5mm*3mm
جنس گلش ساخت کشور اتریش از تمام مغازه هایی که لوازم مهندسی دارند میتونید تهیه کنید.
کل اندازه خود ماکت از کاغذ A4 یکم بزرگتره و به A3 نمیرسه.
غالب آجرهاشو با آتل انگشت که از آلومنیوم ساخته شده درست کردم.که اونم میتونید از لوازم پزشکی ها تهیه کنید.:gol:
2.jpg
1.jpg
ادامه.........صفخه بعد

3.jpg
6.jpg

4.jpg
برای درب لولا از جنس خود درب (چوبی) کار گذاشتم.

پیوست ها

• 5.jpg
    5.jpg
    25.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

setareharchitect

عضو جدید
سلام از همتون به خاطر زحماتی که کشیدین و اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه گذاشتین بی نهایت ممنونم

راستش یه مشکل دارم و اونم اینه که نمیدونم چجوری میشه یه گنبد با طلق شفاف بسازم؟؟؟؟؟؟؟
اگه از دوستان کسی میدونه لطفا .........
سلام
قطر گنبدت چه اندازه اس

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماكتم

ماكتم

سلام .
لطفا كمكم كنيد.
من يه ماكت واسه آخر ترم بايد بسازم واسه طرح 2 ( دانشكده معماري ) استادمون ماكت رنگ سفيد بيشتر مي پسنده + اينكه سايت پلان هم بايد نشون بدم .
مقياس ماكت 1.400
ارتفاع :2 سانتي متر هست
و من مي خوام ماكتم تو پر بسازم ولي پنجره ها نمي دونم چي كار كنم ؟
به نظر شما ماكتم با چه مصالحي بسازم بهتر مي شه ؟
همش تك رنگ كار كنم يا يه حجم رنگ ديگه ؟
اگه با بالسا بسازم سايتم با چي بسازم كه بهش بياد ؟
اين عكس ماكت اتودم هست.
Image0403.jpgImage0402.jpg

elnaz_f

عضو جدید
سلام..من میخوام سایتمو از پلکسی بدمو روش هچ بزنن و درختایی که توی محوطه هست را برام روی پکسی نقش بندازه.....کسی جایی میشناسه که هم کارش خوب باشه هم قیمتش مناسب باشه؟؟؟دقیقه ای چند؟؟؟؟
یه چیز دیگه...یکی از دوستام می گفت دستگاهی برای برش مقوا هست که اون بهش می گفت شبکه بر!!!!!لیزر نیست چون لیزر مقوارو میسوزونه...کسی می دونه چه دستگاهی هست و کجا توی تهران
است که هین کارو انجام می دن؟؟؟؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..من میخوام سایتمو از پلکسی بدمو روش هچ بزنن و درختایی که توی محوطه هست را برام روی پکسی نقش بندازه.....کسی جایی میشناسه که هم کارش خوب باشه هم قیمتش مناسب باشه؟؟؟دقیقه ای چند؟؟؟؟
یه چیز دیگه...یکی از دوستام می گفت دستگاهی برای برش مقوا هست که اون بهش می گفت شبکه بر!!!!!لیزر نیست چون لیزر مقوارو میسوزونه...کسی می دونه چه دستگاهی هست و کجا توی تهران
است که هین کارو انجام می دن؟؟؟؟

سلام . من ساكن شيرازم و اينجا كار با پلكسي دقيقه اي 700 تومن هست و توجه داشته باشيد كه هر خطي كه كشيده بشه روي فايل كد دستگاه اونو مي خونه و برش مي زنتش.مثلا از hach چمن توي كارتون استفاده نكنيد چون خيلي طول ميكشه و قيمتش بالا مي ره .
در ضمن هرچي ضخامت پلكسي زياد با شه قيمتش گرون تر هست چون برشش سختتر هست.

آخرین ویرایش:

hosseini mofrad

عضو جدید
ماکت سازی

ماکت سازی

سلام اگه میخواهید از چوب بالسا استفاده کنید که راحت قوس بگیره بهتره از ضخامت 0.1 استفاده کنید وبرا اینکه قوسش ثابت بمونه پشتشو ورق زینک (چاپخونه ها دارن ) بچسبونید بعد قوس بدین هر فرمی که بخاین میتونید در بیارید بهترین چسب هم برا بالسا چسب فومه

hosseini mofrad

عضو جدید
پاسخ به پیام ya3

پاسخ به پیام ya3

سلام
این ماکتو میتونی با گچ دندانپزشکی بسازی ( یه کم سخته آخه باید حجم معکوسشو با فوم بسازی بعد گچ بریزی تو قالبی که با فوم ساختی ) بعد بجای پنجره ها هم پلکسی بذاری .
ولی حواستون باشه که موقعی که دارین قالب میسازین بجای پنجره ها هم فوم بذارین .

r.asa

عضو جدید
سلام

قطر گنبد 10سانت هستش
میتونم با قاب بندی بسازمش ولی میخواستم ببینم میشه بدون قاب بندی با طلق شفاف تمیز در آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این ماکتو میتونی با گچ دندانپزشکی بسازی ( یه کم سخته آخه باید حجم معکوسشو با فوم بسازی بعد گچ بریزی تو قالبی که با فوم ساختی ) بعد بجای پنجره ها هم پلکسی بذاری .
ولی حواستون باشه که موقعی که دارین قالب میسازین بجای پنجره ها هم فوم بذارین .

سلام . ممنون از راهنماييتون . ببخشيد گچ دندون پزشكي با گچ ساختمان واسه ماكت سازي خيلي فرق داره كار باهش ؟
اخه با گچ ساختماني ماكت ساختم ولي با گچ دندون سازي نه . مي خواستم بدونم چقدر فرق دارن .

hosseini mofrad

عضو جدید
پاسخ به پیام ya3

پاسخ به پیام ya3

کار با گچ دندونپزشکی خیلی راحته
اول آب میریزیم تو یه ظرف بعد کم کم گچ اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا غلیظ بشه ولی حالت جامد نشه بعد کم کم میریزیم تو قالب فقط حواستون باشه موقع ریختن گچ تو قالب حباب درست نشه آخه اگه حباب درست بشه وقتی قالب بر میداری جای حبابها خالی میمونه
بعد از یه ربع یا بیشتر میتونی قالبو باز کنی اگه بیشتر بذاری بهتره
یه روز یا بیشتر بعد از باز شدن قالب با یه سمباده نرم ماکتو سمباده بزن تا قشنگتر بشه
گچ دندونپزشکی رنگهای سفید -کرم وآبی آسمونی داره

semiramis261

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
لطفا كمكم كنيد.
من يه ماكت واسه آخر ترم بايد بسازم واسه طرح 2 ( دانشكده معماري ) استادمون ماكت رنگ سفيد بيشتر مي پسنده + اينكه سايت پلان هم بايد نشون بدم .
مقياس ماكت 1.400
اين عكس ماكت اتودم هست.
مشاهده پیوست 41978مشاهده پیوست 41979

دوست من چرا با مقوای رادیولوژی کار نمیکنی خیلی راحتتره تازه با چسب های معمولی هم میچسبه! برو مراکزی که رادیولوژی انجام میدند بگو مقوای رادیولوژی که بین فیلم های خام هست رو بهت بدند!قطرش کمه ولی کار باهاش جالب میشه واسه سایت پلان هم از همون استفاده کن. سفید شیری هستند. قابل انعطاف هم هستند.

hosseini mofrad

عضو جدید
ماکت سازی

ماکت سازی

به نظر من ماکت با مقوای رادیولوژی اصلا خوب نمیشه چون مقواش بافت نداره اگه میخای با مقوا کار کنی بهتره از مقوا اشتنباخ گرم بالا استفاده کنی که بافت خوبی داره ماکت قشنگتر نشون میده .

setareharchitect

عضو جدید

دوست من چرا با مقوای رادیولوژی کار نمیکنی خیلی راحتتره تازه با چسب های معمولی هم میچسبه! برو مراکزی که رادیولوژی انجام میدند بگو مقوای رادیولوژی که بین فیلم های خام هست رو بهت بدند!قطرش کمه ولی کار باهاش جالب میشه واسه سایت پلان هم از همون استفاده کن. سفید شیری هستند. قابل انعطاف هم هستند.
دوستی تا جایی که من کار کردم و دیدم مقوا رادیولوزی 3 رنگ داره قرمز و نارنجی و قهوه ای روشن(خیلی روشن) و سفیدش رو تا حالا ندیدم
و روش پر از نوشته هست یعنی فقط به درد کاره اتود می خوره نه پایانی
اما از نظر کارایی واقعا"عالیه اگر ممکن یک عکس از ماکت هاتون که با مقوا رادیو لوژی ساختید رو نشانم بدید

semiramis261

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستی تا جایی که من کار کردم و دیدم مقوا رادیولوزی 3 رنگ داره قرمز و نارنجی و قهوه ای روشن(خیلی روشن) و سفیدش رو تا حالا ندیدم
و روش پر از نوشته هست یعنی فقط به درد کاره اتود می خوره نه پایانی
اما از نظر کارایی واقعا"عالیه اگر ممکن یک عکس از ماکت هاتون که با مقوا رادیو لوژی ساختید رو نشانم بدید

دوست من ، تا حالا رنگیش و ندیدم ولی سفید شیری خوبه روش هیچ نوشته ای نیست! میشه باهاش کار کرد، چشم حتما کارا رو بعدا میذارم.

semiramis261

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ماکت با مقوای رادیولوژی اصلا خوب نمیشه چون مقواش بافت نداره اگه میخای با مقوا کار کنی بهتره از مقوا اشتنباخ گرم بالا استفاده کنی که بافت خوبی داره ماکت قشنگتر نشون میده .

واسه بافت دار کردنش می تونی مقوای بافت دار رو روش شاسی کشی کنی یعنی بچسبونی روش و بعد برش بدی.

hosseini mofrad

عضو جدید
HTML:
[QUOTE="semiramis261, post: 0"]واسه بافت دار کردنش می تونی مقوای بافت دار رو روش شاسی کشی کنی یعنی بچسبونی روش و بعد برش بدی.[/QUOTE]

آخه چکاریه یه باره از مقوا بافت دار استفاده کنه بهتره که

[/RIGHT]

mehdi_mmy

عضو جدید
متریال مناسب

متریال مناسب

سلام

بچه ها یه حجم دارم که میخوام تبدیلش کنم به یه ماکت خوب
میتونید راهنمایی کنید از چه متریالی استفاده کنم؟

چون با فوم که اصلا در نمیاد با مقوا هم خیلی خیلی سخته
شما چی پیشنهاد میدید؟

اینم عکسهای حجمه که از دو نما گرفتم

DSC09088_resize.jpg

DSC09091_resize.jpg

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

شما چی پیشنهاد میدید؟

مشاهده پیوست 42836

مشاهده پیوست 42837

سلام . با گچ
سا با یونولیت بساز روکش کن .

maral20

عضو جدید
سلام براي چوبش ميتوني از چوب بالسا استفاده كني خيلي قشنگ ميشه-واسه آجر ميتوني از كاغذ طرح آجر استفاده كني يعني روي مقوا ماكت بچسبونيش:smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام

شما چی پیشنهاد میدید؟

مشاهده پیوست 42836

مشاهده پیوست 42837

اسفنج نرم استفاده کن و توشو سیم گلسازی رد کن
یا با اسفنج خشک بساز و با همون اسفنج فرمش بده

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با مقوای ماکت
واسه نرده ها هم خلال دندون

r.asa

عضو جدید
سلام
با اجازه بزرگان
در پاسخ به svevs

براي آب چند تا راه به ذهنم ميرسه
1-شمع رو آب كني وبريزي تو رود خونه كه واقعا جالب ميشه
2-يه نايلون آبي رنگ پر چين و چروك بذاري
3-از ماژيك پفي استفاده كني كه اونم جالبه
4-از طلق آبي يا مقوا يا هردو اسفاده كني

اينا راه هاي معمول براي نشون دادن آب هست ولي اگه/ نوع ماكتت/موضوعش/جنس مصالح /و رنگش/ رو بگي مبتونم دقيق تر راهنماييت كنم

r.asa

عضو جدید
در پاسخ به saba 4 براي ساختن خانه راكوفسكي
براي قاب پنجره ها ميتوني از چوب هاي مقطع مربع و يا گرد كه از همون جنس بالسا هستش اسفاده كني و براي شيشه ميتوني از طلق شفاف پشتش استفاده كني و جايي كه گوشه هست رو نيم كات بزني و بو گوشه مقابل بچسپوني
اگه هم ميخواي چسب كاري هاي داخل زياد معلوم نباشه از طلق پاپكو استفاده كن هم يه مقدار ماته هم شيار هاي روش بافت شيشه رو نشون ميده
البته براي قاب يه سري مقوا مثل مقواي ماكت هست كه قطر و تقريبا رنگ چوب رو هم داره استفاده كني

saba4

عضو جدید
سلام:redface:
تو قسمتی از ماکتم باید یه رودخونه به طول 25 و عرض 10 سانت قرار بدم از چی استفاده کنم آب رو طبیعی تر نشون بده ؟

می تونی حاضری شو تهیه کنی یا به قول بچه ها ژل مو بریزی یا کفشو مقوا بچسبونی یا مارکر بکشی بعد روش چسب بریزی خشک که بشه شبیه اب می شه یا روش تلق بچسبونی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
لطفا كمكم كنيد.
مقياس ماكت 1.400
اين عكس ماكت اتودم هست.
مشاهده پیوست 41978مشاهده پیوست 41979

ماكتم با پلكسي 1 سانتي متري ساختم . و سايتم رو پلكسي 3 ميل حك كردم . پنچره هاشم با شبرنگ مات مشخص كردم .

پیوست ها

• 3.jpg
    3.jpg
    30.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا