مهم ترین اخبار فوتبال ایران

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
بليت فروشي دربي الکترونيکي شد

بليت فروشي دربي الکترونيکي شد

[h=1]بليت فروشي دربي الکترونيکي شد[/h]
[h=2] در جلسه امروز تاج با مديران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپوليس مقرر شد، بليت‌ فروشي دربي هم الکترونيکي باشد.[/h]

مهدي تاج امروز در خصوص بليت فروشي مسابقات در ليگ برتر جلسه‌اي را با فتح‌الله‌زاده، رويانيان و مديرعامل شرکت ارائه‌کننده بليت الکترونيکي برگزار کرد.

به گزارش فارس، در اين نشست مقرر شد، که بليت فروشي دربي آينده به صورت الکترونيکي باشد و تمام تلاش مجموعه اين است که در طبقه دوم براي جايگاه تماشاگران صندلي نصب شود در غير اين صورت باز هم شرايط براي فروش بليت الکترونيکي تا آن زمان مهيا خواهد شد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکايت آل‌اشپورت از دايي و قلعه‌نويي

شکايت آل‌اشپورت از دايي و قلعه‌نويي

[h=1]شکايت آل‌اشپورت از دايي و قلعه‌نويي[/h]
[h=2] شرکت توليد کننده تجهيزات ورزشي از سرمربيان استقلال و پرسپوليس به دادسرا و کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت کرد.[/h]

وحيد جعفري مدير بخش خاورميانه‌اي شرکت آلشپورت اظهار داشت: از امير قلعه‌نويي و علي دايي به دليل اظهارات غيرمسئولانه‌شان عليه توپ‌ها و تجهيزات شرکت آل‌اشپورت به دادسراي عمومي و کميته انضباطي فدراسيون فوتبال شکايت مي‌کنيم.

وي ادامه داد: لايحه شکوائيه از اين دو مربي را امروز آماده‌ کرده‌ايم و روز آينده آن را به دادگاه ارايه خواهيم کرد.

به گزارش فارس، امير قلعه‌نويي و علي دايي از توپ‌هاي آل‌اشپورت که در اين فصل ليگ برتر از آن استفاده مي‌شود انتقادهاي زيادي انجام داده بودند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
زيني‌زاده: حق پخش به تنهايي کافي نيست

زيني‌زاده: حق پخش به تنهايي کافي نيست

[h=1]زيني‌زاده: حق پخش به تنهايي کافي نيست[/h]
[h=2] مدير عامل باشگاه تراکتورسازي گفت: حق پخش و بليط فروشي به تنهايي کافي نيستند و باشگاه ها براي بقا بايد درآمدزايي کنند .[/h]

مدير عامل باشگاه تراکتورسازي در مورد اينکه بودجه اي که براي باشگاه تراکتورسازي درنظر گرفته اند ، در گفت و گو با ورزش سه گفت : مبحث فوتبال و بودجه آن بستگي به نگاه مسئولان دارد . الان طوري شده که ديگر باشگاه ها باشگاه داري نمي کنند و فقط تيم فوتبال دارند . اگر براي مسئولان روشن شود که ورزش تا چه حد به نشاط جوانان کمک مي کند و چند ميليون نفر براي اين فوتبال وقت مي گذارند ، حتماً اين بحث هم روشن مي شود .

وي در ادامه اظهار کرد : سال گذشته 1 ميليون و پنجاه هزار نفر طرفدار تراکتورسازي در کل بازي هاي ليگ و جام حذفي و آسيا به ورزشگاه آمدند و بازي ها را از نزديک مشاهده کردند .

اگر 20 ميليون براي اين تماشاگران هزينه شده باشد ، در واقع به هر نفر 500 تومان مي رسد که واقعا مي بينيم مبلغ کمي است .

زيني زاده ادامه داد : بايد تعريف شود که اين منابع مالي از کجا بايد تأمين شود . به عنوان مثال يک وام دراز مدت در جهت کمک بلاعوض خوب است و باشگاه با آن مي تواند سرمايه گذاري و درآمدزايي کند . اسپانسر ، حق پخش و بليط فروشي به تنهايي کافي نيستند و اين دو قضيه مکمل همديگرند .

مدير عامل باشگاه تراکتورسازي ادامه داد : کارهايي را در جهت خصوصي سازي انجام داده ايم و هم اکنون 25 تا 30 درصد مخارج به اين نحو تأمين مي شود . در واقع خودکفايي يک باشگاه يک پروسه 3 تا 4 ساله مي خواهد که من در ابتداي راه هستم .

وي همچنين در مورد اينکه گفته شد مديران عامل باشگاه هاي بزرگ با ديدار با رهبري مشکل حق پخش را درست کنند گفت : تجربه سه دهه گذشته ثابت کرده که براي نتيجه گيري بايد پيگيري کرد . ما هميشه معايب را گفته ايم . ولي راهکارها را بايد گفت . من در اين جلسه پيشنهاد دادم کميته فني تشکيل شود تا با ملاقات رهبري اين مشکل را حل کنيم . لايحه اي تصويب شود تا حق واقعي باشگاه ها پرداخت شود .

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاگردان قلعه‌نويي وکرانچاردربين10تيم برتر آسيا

شاگردان قلعه‌نويي وکرانچاردربين10تيم برتر آسيا

استقلال 101 شد، سپاهان به 138 رسيد
[h=1]شاگردان قلعه‌نويي وکرانچاردربين10تيم برتر آسيا[/h]
[h=2] استقلال، سپاهان، تراکتورسازي، فولاد،‌ پرسپوليس در تازه‌ترين رده‌بندي بهترين‌هاي باشگاه‌هاي فوتبال جهان به ترتيب در رده‌هاي 101، 138، 317، 427 و 441 جاي گرفتند.[/h]

در تازه‌ترين رده‌بندي سايت اطلاعات باشگاه‌هاي جهان تا تاريخ 19 مرداد 92 تيم فوتبال استقلال که فصل گذشته با هدايت امير قلعه‌نويي به مقام نخست ليگ برتر رسيد و امسال نيز مدعي درجه يک قهرماني است، با کسب 1577.47 امتياز در رده 101 جاي گرفت. همچنين سپاهان اصفهان با کسب 1557.27 امتياز در رده 138 قرارگرفت.

به گزارش فارس،تراکتورسازي تبريز با 1474.35 امتياز صاحب رده 317 شد.اما فولاد خوزستان با کسب 1435.71 امتياز در پله 427 حضور يافت و پرسپوليس با 1432.06 امتياز صاحب رده 441 شد.

رده‌بندي 10 تيم برتر فوتبال باشگاهي ايران به اين شرح است:

1- استقلال، 1577.47 امتياز،رده 101

2- سپاهان اصفهان، 1557.27 امتياز، رده 138

3-تراکتورسازي تبريز 1474.35 امتياز، رده 317

4-فولاد خوزستان، 1435.71 امتياز، رده 427

5-پرسپوليس تهران، 1432.06 امتياز، رده 441

6-مس کرمان، 1406.24 امتياز، رده 545

7- ذوب‌آهن اصفهان، 1399.95 امتياز، رده 571

8- نفت تهران، 1398.11 امتياز، رده 582

9-صبا قم ، 1387.9 امتياز،رده 631

10-سايپا کرج، 1366.31 امتياز، رده 735

*استقلال و سپاهان در ميان 10 تيم برتر آسيا

همچنين در رده‌بندي قاره‌اي تيم استقلال و سپاهان در ميان 10 تيم نخست جاي گرفتند.

تيم تحت امر امير قلعه‌نويي پس از الهلال عربستان (1599.89 امتياز)، الشباب عربستان (1593.76 امتياز)، گوانگژو چين (1590.88 امتياز) و اف.ث.سئول کره‌جنوبي(1581.58 امتياز) در رده پنجم جاي گرفت.

سپاهان نيز تيم ششم قاره شد.

چونبوک موتورز کره‌جنوبي(1547.94 امتياز)، الاهلي عربستان(1545.59 امتياز)، اولسان کره‌جنوبي(1541.13 امتياز)، السد قطر(1538.71 امتياز) در رده‌هاي هفتم تا دهم جاي گرفتند.

در اين گزينش و طبقه‌بندي تراکتورسازي صاحب پله 23 آسيايي شد و فولاد خوزستان در رده 38 جاي گرفت.

پرسپوليس تهران نيز تيم چهل و يکم قاره کهن شد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواهير سوکاي نيم‌فصل را از دست داد

جواهير سوکاي نيم‌فصل را از دست داد

[h=1]جواهير سوکاي نيم‌فصل را از دست داد[/h]
[h=2] مهاجم سپاهان براي سپري کردن دوران نقاهت خود هنوز به اصفهان بازنگشته است.[/h]

جواهير سوکاي که در اردوي پيش از فصل سپاهان دچار مصدوميت شديد از ناحيه رباط پايش شد هنوز به اصفهان بازنگشته است.

به گزارش فارس،اين بازيکن که در کشور خودش تحت عمل جراحي قرار گرفت قرار بوده براي سپري کردن دوران نقاهت خود به اصفهان بازگردد. سوکاي به دليل عمل جراحي که انجام داده تا پايان نيم فصل اول نمي تواند براي سپاهان به ميدان برود.

از سوي ديگر محرم نويدکيا نيز يک هفته اي است که در آلمان به سر مي برد و زمان بازگشت او به ايران به نظر پزشکي که در حال بررسي وضعيت زانوي نويدکياست بستگي دارد. اگر زانوي کاپيتان اول سپاهان نياز به جراحي داشته باشد زمان بازگشت او به تاخير مي افتد. نويدکيا هنوز گزارش رسمي از وضعيت بررسي ها به باشگاه سپاهان ارائه نکرده است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهواز خواهان ميزباني در جام ملت‌ها است

اهواز خواهان ميزباني در جام ملت‌ها است

[h=1]اهواز خواهان ميزباني در جام ملت‌ها است[/h]
[h=2] عضو شوراي شهر اهواز گفت: اهواز بعد از تهران دومين شهري است که آمادگي ميزباني در جام ملت‌هاي آسيا را دارد.[/h]

هدايت‌الله ممبيني اظهار داشت: از تاريخ 12 شهريور فعاليت رسمي من و اعضاي جديد شوراي شهر در اهواز آغاز مي‌شود اما امروز جلسه فوق‌العاده در شوراي شهر تشکيل شد تا شهر اهواز آمادگي خود را براي ميزباني در جام ملت‌هاي آسيا به فدراسيون فوتبال اعلام کند.

به نقل از فارس، وي ادامه داد: اعضاي شوراي شهر اهواز همگي ورزش‌دوست هستند و با توجه به خدماتي که استان خوزستان به فوتبال ملي ارائه کرده و ده‌ها بازيکن به فوتبال ملي از استان خوزستان معرفي شده‌اند و اسطوره‌هايي همچون پرويز دهداري را داريم، ضمن اينکه ورزشگاه مجهز و مدرني مثل غدير اهواز هم وجود دارد، ‌مي‌خواهيم که در جام ملت‌هاي آسيا يکي از شهرهاي ميزبان باشيم. پيشنهاد ميزباني ايران در جام ملت‌هاي آسيا اقدام شايسته‌اي بود که فدراسيون فوتبال انجام داد.

ممبيني تصريح کرد: ورزشگاه غدير اهواز يک ورزشگاه مدرن است و يادمان هم باشد که خوزستان با توجه به فرمايش امام (ره) دين خود را به اسلام و شهدايش ادا کرده است. صدها هزار شهيد داشتيم و اکنون هم مي‌خواهيم در عرصه ديگر حضوري فعال داشته باشيم. ما در نامه‌اي به فدراسيون فوتبال از مسئولان فدراسيون خواهيم خواست که اهواز را هم به عنوان يکي از شهرهاي ميزبان جام ملت‌هاي آسيا معرفي کند. شوراي شهر اهواز هر گونه هزينه‌اي براي تجهيز و به‌روز شدن ورزشگاه غدير و همچنين هزينه‌هاي ميزباني جام ملت‌هاي آسيا را تقبل مي‌کند.

ممبيني در مورد اينکه چرا اهواز به عنوان يکي از شهرهاي ميزبان انتخاب نشده است، ‌گفت: در اين زمينه هيئت فوتبال استان کم‌کاري کرده است. متاسفانه رئيس هيئت فوتبال خوزستان فردي غيرفوتبالي است و وقت زيادي براي هيئت فوتبال نمي‌گذارد. اهالي فوتبال خوزستان از وي گله‌مند هستند زيرا او نتوانسته فدراسيون فوتبال را متقاعد کند که اهواز را با وجود داشتن ورزشگاه غدير به عنوان يکي از شهرهاي ميزبان جام ملت‌هاي آسيا معرفي کنند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماجراي نامه مربي استقلال به گوارديولا

ماجراي نامه مربي استقلال به گوارديولا

[h=1]ماجراي نامه مربي استقلال به گوارديولا[/h]
[h=2] مربي استقلال مي‌گويد همواره آرزو داشته مربي‌گري در خارج از ايران را تجربه کند.[/h]

مجيد صالح در حاشيه تمرين امروز استقلال از آرزوهايش گفت و افزود: من به بخش مهمي از آرزوهايم رسيده‌ام اما همواره دوست داشتم مربي‌گري در خارج از ايران را تجربه کنم. دانش مربيان ايراني بالاست. فکر مي‌کنم به آرزوي يک فوتباليست بزرگ بودن رسيده‌ام. از سه سالگي عاشق بازي کردن بودم و شايد همين علاقه من به بازي کردن و عشق هم‌دوره‌اي‌هاي من به فوتبال باعث تفاوت کيفيت فوتبال آن دوره با الان باشد. من احساس کردم توانايي مربي‌گري دارم و کارنامه من نيز اين استعداد من را تاييد مي‌کند.

به گزارش ايسنا ، مربي استقلال در پايان و در پاسخ به اين سوال که دوست دارد در چه تيم خارجي مربي‌گري کند بيان کرد: واقعيت مهم نيست. من فقط دوست دارم که در خارج مربي‌گري کنم. شايد باورتان نشود من بعد از باخت بارسلونا به چلسي، در همان سالي که چلسي قهرمان اروپا شد، ايميلي به گوارديولا نوشتم و جسارت کردم و در آن گفتم اگر فلان تغيير را در بازي انجام مي‌دادي، نتيجه عوض مي‌شد. او هم در پاسخ به من نوشت، فکر ما به هم نزديک است. به نظر خودم هم بايد اين کار را مي‌کردم. به هر حال شايد روزي همين مسائل پلي براي مربي‌گري من در خارج شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعلام اسامي داوران هفته پنجم ليگ برتر

اعلام اسامي داوران هفته پنجم ليگ برتر

[h=1]اعلام اسامي داوران هفته پنجم ليگ برتر[/h]
[h=2] اسامي داوران قضاوت کننده در هفته پنجم ليگ برتر فوتبال از سوي کميته داوران اعلام شد.[/h]

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال،‌ هفته پنجم ليگ برتر از پنجشنبه با برگزاري يک ديدار آغاز مي‌شود و ساير بازيها جمعه برگزار مي‌شود.

پنجشنبه - 24 مردادماه

داماش گيلان - استقلال تهران، ساعت 20:30، ورزشگاه عضدي رشت

احمد صالحي – علي ميرزابيگي – محمدرضا اميني – حسن اکرمي – ناظر: مسعود مرادي

جمعه - 25 مردادماه

فجرسپاسي شيراز - سپاهان اصفهان، ساعت 19:45، ورزشگاه حافظيه شيراز

شاهين حاج بابايي – رحيم شاهين – عليرضا کناري – علي صفايي – ناظر: هدايت ممبيني

تراکتورسازي تبريز - مس کرمان، ساعت 19:45، ورزشگاه يادگار امام تبريز

جمشيد دانش مهر – سعيد علي نژاديان – مهدي ناصحي – پيروز سيف اله پور – ناظر: زاهد بحريني

ذوب‌آهن اصفهان - سايپا البرز، ساعت 19:45، ورزشگاه فولادشهر

بيژن حيدري – رسول فروغي – يعقوب سخندان – جواد شرفي – ناظر: نويد مظفري

صباي قم - گسترش فولاد تبريز، ساعت 19:45، ورزشگاه يادگار امام قم

جمشيد محمدي – مصطفي فراهاني – حسن طوماري – حميد حاج ملک – ناظر: ابراهيم ميرزابيگي

راه‌آهن تهران - فولاد خوزستان، ساعت 19:45، ورزشگاه تختي

محمدرضا اکبريان – محمدرضا ابوالفضلي – عليرضا ايلدروم – وحيد کاظمي – ناظر: مسعود عنايت

صنعتي استقلال خوزستان - نفت تهران، ساعت 20:30، ورزشگاه تختي اهواز

محسن قهرماني – حسين طالقاني – هادي طوسي – محمدحسين زاهديفر – ناظر: سعيد بطحايي

پرسپوليس – ملوان انزلي – ساعت 20 ، آزادي تهران

عليرضا فغاني – حسن کامراني فر – سعيد زارع – غلامرضا جباري – ناظر: حسين خوشخوان

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
جلسه فتح‌الله‌زاده با کميته استيناف

جلسه فتح‌الله‌زاده با کميته استيناف

[h=1]جلسه فتح‌الله‌زاده با کميته استيناف[/h]
[h=2] مديرعامل باشگاه استقلال امروز با اعضاي کميته استيناف پشت در‌هاي بسته جلسه‌اي برگزار کرد.[/h]

علي فتح‌الله‌زاده امروز به کميته استيناف فدراسيون فوتبال رفت تا با اعضاي اين کميته در خصوص کسر امتياز از باشگاه استقلال به خاطر فحاشي تماشاگران گفت‌وگو کند.

به گزارش فارس، در اين جلسه صالحي رئيس استيناف،‌ موسوي و دادرس از اعضاي استيناف و مسئول کميته تدوين مقررات فدراسيون فوتبال حضور داشتند. از مفاد اين جلسه خبري به بيرون درز نکرد اما گفته مي‌شود قرار است کميته استيناف ظرف روزهاي آينده در مورد اعتراض سه باشگاه سايپا، استقلال و ملوان به کسر امتياز خود تصميم‌گيري کند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسر امتياز مثل جراحي مغز و اعصاب شده است

کسر امتياز مثل جراحي مغز و اعصاب شده است

[h=1]کسر امتياز مثل جراحي مغز و اعصاب شده است[/h]
[h=2] عضو کميته استيناف فدراسيون فوتبال گفت: پرونده کسر امتياز از باشگاه‌ها مثل جراحي مغز و اعصاب حساس شده است.[/h]

مهدي دادرس در مورد جلسه امروز که با علي فتح‌الله‌زاده برگزار شد، گفت: در اين جلسه علي فتح‌الله‌زاده از باشگاه استقلال و قاسمي از باشگاه سايپا حضور داشتند اما از ملوان نماينده‌اي براي دفاع نيامده بود و ما اعتراضي هم از اين باشگاه نديده‌ايم.

به نقل از فارس، وي ادامه داد: اين پرونده کسر امتياز مثل جراحي مغز و اعصاب حساس شده است، اگر چاقو را يک ميليمتر جابه‌جا بزنيم به جاي شفاء ممکن است بيمار بميرد. بنابراين مي‌خواهيم دقت نظر لازم را داشته باشيم تا رأيي که صادر مي‌کنيم به عدالت نزديک باشد.

دادرس در مورد اينکه چه زماني کميته استيناف در مورد اين پرونده رأي مي‌دهد، گفت: قرار شد باشگاه سايپا و استقلال لايحه دفاعيه خود را به کميته استيناف ارائه کنند و من تصور مي‌کنم سه‌شنبه آينده رأي کميته استيناف در مورد اين پرونده صادر شود. البته ما به دوستان توضيح داديم که رأيي که کميته انضباطي صادر کرده مطابق قانون بوده و مسئله کسر امتياز در آيين‌نامه‌ها وجود دارد. با اين حال دوستانه هم دفاعياتي را مطرح کرده‌اند که قرار شد آنها را به صورت مکتوب به ما ارائه کنند تا رأي نهايي را صادر کنند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
جي‌لويد ساموئل: آندو باعث آمدنم به ايران بود

جي‌لويد ساموئل: آندو باعث آمدنم به ايران بود

[h=1]جي‌لويد ساموئل: آندو باعث آمدنم به ايران بود[/h]
[h=2] هافبک دفاعي استقلال مي‌گويد، از حضور در ايران راضي است و آرزويش قهرماني استقلال است.[/h]

جي‌لويد ساموئل در حاشيه تمرين امروز استقلال درباره برداشتش از ايران گفت: من يک سال و نيم است که در ايران حضور دارم و از بودن در ايران خوشحالم و لذت مي‌برم. ايران جاي فوق‌العاده‌اي است و من از بودن در آن راضي هستم.

به گزارش ايسنا ، او در پاسخ به اين سوال که چه شد به ايران آمد، افزود: يک دوست خوب به نام آندو باعث همه چيز شد. من براي چک کردن و بررسي وضعيت به ايران آمدم اما به يک باره ماندني شدم و از حضورم خوشحالم.

هافبک دفاعي استقلال در پاسخ به اين که آرزويش در کودکي چه بوده است، اظهار کرد: من تقريبا به همه آرزوهايم رسيده‌ام. بازي در ليگ حرفه‌اي و زندگي خوب. هيچ وقت هم دوست نداشتم دکتر شوم. همواره دوست داشتم فوتبال بازي کنم.

ساموئل در پايان و در پاسخ به سوالي درباره آرزوي فعلي‌اش، بيان کرد: آرزوي فعلي‌ام گلزني‌هاي استقلال و قهرماني مجدد اين تيم است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازيکن اسبق شاهين درگذشت

بازيکن اسبق شاهين درگذشت

[h=1]بازيکن اسبق شاهين درگذشت[/h]
[h=2] هافبک پيشکسوت شاهين به دليل عوارض شيميايي شدن در جنگ تحميلي دار فاني را وداع گفت.[/h]

سعيد سلطاني‌فر، بازيکن اسبق شاهين تهران دار فاني را وداع گفت.

به گزارش ايسنا ، او که بازيکن ثابت تيم شاهين در دهه شصت بوده سال 1341 به دنيا آمد، در 17 سالگي از بازيکنان اصلي شاهين شد.

او در کنار بازيکناني مثل قلعه‌نويي ، محرمي، يکه، باوي، ماجدي، ضيايي، فرياد شيران و ... بازي کرده است . پست او هافبک راست بوده و از کارمندان تصويربرداري صدا و سيما در واحد جنگ بوده است.

آن مرحوم در سال 67 هنگام تصويربرداري از جنايات رژيم بعث در حلبچه دچار عارضه شيميايي شد و به اجبار فوتبال را ترک کرد.

او در فيلم "تويي که نمي‌شناختمت" بازيگر نقش اول بود و در آن فيلم خوش درخشيد. او به دليل عوارض شيميايي بودن مدتي به شيمي درماني مشغول شد، ولي با افاقه نکردن اين درمان، او ايران را به مقصد آمريکا براي معالجه ترک کرد، اما به دليل هزينه بالاي درمان در آمريکا اين کشور را به مقصد مالزي و در بيمارستاني واقع در کوالالامپور ترک کرد.

سلطاني‌فر متاسفانه پس از سال‌ها مبارزه با شيميايي شدنش دوشنبه شب 21 مرداد دعوت حق را لبيک گفت و جان به جان آفرين تسليم کرد.

مراسم ختم اين مرحوم پنجشنبه (فردا) ساعت 14 الي 15:30 در مسجد نور واقع در ميدان فاطمي برگزار خواهد شد.

اين هافبک شاهين به همراه اين تيم در سال 60 موفق شد قهرماني جام حذفي کشور را به عنوان بازيکن ثابت به دست آورد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجيدي: قلعه‌نويي موفق‌ترين مربي ايران است

مجيدي: قلعه‌نويي موفق‌ترين مربي ايران است

[h=1]مجيدي: قلعه‌نويي موفق‌ترين مربي ايران است[/h]
[h=2] فرهاد مجيدي مي‌گويد قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا کارنامه‌اش را در دوران بازيگري تکميل خواهد کرد.[/h]

فرهاد مجيدي، کاپيتان استقلال اعلام کرد اميدوار است بتواند با استقلال به قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا دست يابد.

فرهاد مجيدي در بازي‌هاي اين فصل ليگ قهرمانان آسيا موفق شده است سه گل براي استقلال به ثمر برساند؛ تيمي که تاکنون توانسته دو بار به قهرماني در آسيا دست يابد.

فرهاد مجيدي همراه استقلال اکنون در مرحله يک چهارم نهايي بايد دو بازي رفت و برگشت با تيم بوريرام تايلند در ماه‌هاي مرداد و شهريور بازي کند.

فرهاد مجيدي در قهرماني العين در ليگ قهرمانان آسيا نقش مهمي داشت و توانست در سال 2003 به قهرماني در اين جام دست يابد. او در سال 1999 با استقلال در فينال شکست خورد.

فرهاد مجيدي 37 ساله اکنون اميدوار است بتواند آبي‌هاي تهران را به سومي قهرماني در آسيا برساند.

او در گفت‌وگو با سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) گفت: قهرماني با العين در ليگ قهرمانان آسيا يکي از بهترين لحظات فوتبالي من و يکي از افتخارات من در دنياي فوتبال بوده است. اما کسب ليگ قهرمانان آسيا با استقلال براي من بيشتر، بااهميت‌تر خواهد بود. اين شايد تنها آرزوي فوتبالي‌ام باشد که هنوز به سرانجام نرسيده است. اگر بتوانيم امسال با استقلال به قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا برسيم، براي من به شخصه لذت‌بخش‌تر از بازي با تيم ملي در جام جهاني است.

مجيدي ادامه داد: استقلال تيمي محبوب در آسياست. ما تيمي بسيار قوي هستيم که نتايج بسيار خوبي در آسيا کسب کرديم. مي‌دانيم که با حريف بسيار سختي بازي خواهيم داشت. در حال حاضر تمرکزمان بر روي دو بازي‌مان با تيم تايلندي است تا بتوانيم حضورمان در جمع چهار تيم برتر آسيا را قطعي کنيم.

اگرچه فرهاد مجيدي معمولا در مقاطع مختلف در تيم ملي ايران حضور داشته اما او نتوانست در جام جهاني 2006 آلمان همراه تيم ملي باشد. در آن زمان برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم ملي ايران نام او را از ليست بازيکنان اعزامي به جام جهاني 2006 خط زد اما به نظر مي‌رسد فرهاد مجيدي توانسته در استقلال به موفقيتي که مي‌خواسته برسد. او اکنون چهارمين دوره حضورش در استقلال را سپري مي‌کند و براي اين تيم بيش از يک بازيکن ارزش دارد.

او در بازي‌هاي آسيايي جام‌هاي مهمي دريافت کرده است. او با استقلال در سال 2012 در گروه D مسابقه‌ها جلوتر از الهلال عربستان و العين به مرحله دوم صعود کرد و اکنون اميدوار است بتواند با پيروزي بر بوريرام به عنوان يک تيم ايراني در جمع چهار تيم برتر ليگ قهرمانان باشد.

بوريرام حريف نماينده ايران در اين مرحله، توانست بنيادکار ازبکستان را از ليگ قهرمانان آسيا حذف کند و به جمع 8 تيم برتر اين جام صعود کند.

فرهاد مجيدي درباره بازي با بوريرام تايلند مي‌گويد: من تنها يک بار با يک تيم تايلندي بازي کردم که آن هم برمي‌گردد به زماني که در تيم العين حضور داشتم. زماني که در العين بودم با تيم ساسانا بازي کرديم. آن‌ها تيمي بسيار قوي بودند اما اطلاعي از تيم بوريرام ندارم. مي‌خواهيم که بازي‌هاي آن‌ها را ببينيم و تحليل کنيم. ما هيچ حريفي را در ليگ قهرمانان آسيا دست کم نمي‌گيريم اما فکر نمي‌کنم که کار سختي برابر آن‌ها داشته باشيم. اميدواريم که بتوانيم يک پيروزي خوب در اين مرحله کسب کنيم و به مرحله بعد صعود کنيم. دوست داريم که در بازي رفت کار را برابر اين تيم تمام کنيم. اميدوارم هواداران ما را در اين بازي تنها نگذارند تا بتوانيم به پيروزي ارزشمندي دست يابيم.

کاپيتان استقلال ادامه داد: ليگ قهرمانان آسيا سال به سال پيشرفت مي‌کند و تيم‌هايي که در اين ليگ به قهرماني برسند تيم‌هاي واقعا قوي در سطح قاره بودند. فوتبال آسيا در کل و تيم‌هاي کره‌اي به طور خاص در طول چند سال گذشته پيشرفت زيادي داشتند. امسال استقلال نماينده‌ي فوتبال ايران در آسيا بوده است و من اميدوارم بتوانيم به قهرماني در سال جاري برسيم.

امير قلعه‌نويي سرمربي موفق ايراني که قهرماني‌هاي زيادي در ليگ ايران داشته است مجددا به استقلال برگشته تا همراه جواد نکونام بتوانند فصل موفقي را براي استقلال رقم بزنند. قلعه‌نويي پيش از اين در سال‌هاي 2010 و 2011 توانسته بود با سپاهان قهرمان ليگ ايران شود. فرهاد مجيدي درباره امير قلعه‌نويي مي‌گويد: قلعه‌نويي موفق‌ترين مربي ايراني است. او با تيم‌هاي مختلف توانسته موفقيت‌هاي خوبي رقم بزند و هميشه در استقلال يک مربي بسيار محبوب به شمار مي‌رود. اميدوارم که بتوانيم با او به قهرماني در آسيا برسيم.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرکي: غيبت در آسيا به خاطر ورزشگاه بد است

فرکي: غيبت در آسيا به خاطر ورزشگاه بد است

[h=1]فرکي: غيبت در آسيا به خاطر ورزشگاه بد است[/h]
[h=2] سرمربي تيم فوتبال فولادخوزستان مي‌گويد شرکت نکردن فولاد در بازي‌هاي آسيايي به دليل آماده نبودن ورزشگاه غدير، بسيار بد است و اميدوارم اين مشکل حل شود.[/h]

حسين فرکي در ابتدا درباره ديدار تيمش برابر راه آهن اظهار کرد: فکر مي‌کنم هر بازي شرايط خاص، سختي و حساسيت خود را دارد و بستگي به آن چيزي دارد که در جدول مسابقات اتفاق مي افتد. ما فصل گذشته در دور رفت يک ديدار بد را مقابل راه آهن داشتيم که آن را واگذار کرديم و در دور برگشت نيز در شرايط خوبي در اهواز، اين تيم را شکست داديم. پيش از آغاز ليگ امسال نيز يک بازي دوستانه با اين تيم برگزار کرديم و اکنون در هفته پنجم، مقابل راه‌آهني قرار مي‌گيريم که کادر آن نسبت به سال گذشته کاملا تغيير کرده و از نظر بازيکن نيز 50 درصد تغيير داشته است. کاملا اين تيم را شناسايي و چهار ديدار آن را طي هفته هاي گذشته بررسي کرده ايم.

به گزارش ايسنا ، سرمربي تيم فوتبال فولادخوزستان درباره وضعيت تيمش نيز گفت: تيم شرايط خوبي را پس از کسب 9 امتياز از سه بازي دنبال مي کند. ما اين 9 امتياز را به فاصله هشت روز به دست آورديم. در اين فاصله بازي کردن فشار بسياري روي تيم ها و ازجمله ما داشت و بازيکنانم کار ارزشمندي را انجام دادند.

وي افزود: مطمئنا انگيزه زيادي براي ديدار برابر راه آهن داريم. ما در خانه حريف به دنبال برد هستيم و مي خواهيم با دست پر از اين بازي خارج شويم. 9 امتيازي که طي بازي‌هاي گذشته به دست آورديم انگيزه تيم را براي اين ديدار بالاتر برده و شرايط تيم از نظر روحي بسيار خوب است ولي از نگاه من، تيم‌مان هنوز به فرصت بيشتري نياز دارد.

فرکي درباره وضعيت مصدومان تيمش گفت: مصدومان جدي تيم والي و جعفري بودند که هر دوي آنها اکنون زير نظر پزشک، کارهاي ماساژ و درمان را دنبال مي کنند. مصدومان درجه دو تيم، چاوز و بختيار رحماني بودند که روز گذشته با تيم تمرين کردند. همچنين پريرا از ناحيه روي پا، در بازي با داماش دچار مصدوميت شد که دو روز گذشته را به او استراحت داديم و در تمرين امروز وضعيت او را بررسي مي کنيم.

وي در ادامه درباره پيشنهاد ايران براي ميزباني جام ملت هاي آسيا در سال 2019 عنوان کرد: به هر حال اين ميزباني‌ها تسهيلات مثبتي را براي کشورها به وجود مي‌آورد که در اين راستا بايد توجه ويژه‌اي به سخت افزارها و امکانات داشت. در اين زمينه بايد همه دست به دست هم دهند تا کار جدي‌اي را دنبال کنند. اين ميزباني‌ها براي هر کشوري اعتبار دارد و مطمئنا از نظر اقتصادي، به کشورها کمک کرده و تاثيرگذار است.

سرمربي تيم فوتبال فولادخوزستان افزود: مطمئنا علاوه بر ايران، کشورهاي ديگري هم هستند که پيشنهاد اين ميزباني را داده اند که در نهايت اين پيشنهادها بررسي مي شود که من اميدوارم ما اين شانس را داشته باشيم که ميزبان اين مسابقات باشيم و از ساير کاندايداهاي اين ميزباني پيشي بگيريم.

وي در ادامه درباره مناسب نبودن نور ورزشگاه تختي اهواز گفت: مطرح کردن اين مشکل به خاطر اين نيست که خداي نکرده با کسي مشکل داشته باشيم، به هر حال من اين جا ميهمان هستم و قصد دارم با بيان کردن آن چيزي که مي‌بينم، مشکل رفع شود. تماشاگران انتظار دارند و ما هم دل‌مان مي‌خواهد که به اين موارد توجه ويژه اي شود، چرا که اين حق طبيعي تک تک مردم خوزستان است که از آمدن به ورزشگاه و ديدن بازي‌ها لذت ببرند.

فرکي بيان کرد: چرا بايد بين ورزشگاه‌هاي ما تفاوت وجود داشته باشد؟ به هر حال نور ورزشگاه تختي اهواز کافي و استاندارد نيست و اگر توجه ويژه‌اي به آن شود، هم براي بازيکنان کيفيت خوبي فراهم مي شود و هم اين که تماشاگران از اين کيفيت خوب، لذت مي برند.

وي همچنين درباره اخطار AFC به باشگاه فولادخوزستان در جهت حذف اين تيم از مسابقات آسيايي به دليل آماده نبودن ورزشگاه غدير اظهار کرد: اين موضوع به مسوولان بر مي‌گردد و فکر مي‌کنم انجام اين کار و رفع اين مشکل، هيچ کاري براي آن‌ها ندارد. خوزستان باتوجه به سرمايه‌هايي که در آن است، از اين نظر هيچ مشکلي ندارد. به هر حال بايد يک نفر براي اين کار پاسخگو باشد و مطمئنا اگر با مسوولان صحبت کنيم، آن ها هم حرف‌ها و مشکلات خودشان را عنوان مي‌کنند ولي به طور کلي شرکت نکردن فولاد در بازي هاي آسيايي بسيار بد مي‌شود که به خاطر اين مشکل، سهميه ما از بين برود و اميدوارم اين اتفاق نيفتد.

سرمربي تيم فوتبال فولادخوزستان بيان کرد: توصيه من به مسوولان استان اين است که اگر واقعا مي خواهند خدمتي انجام دهند، تلاش مضاعفي کنند تا امسال خوزستان نماينده شايسته اي در بازي هاي آسيايي داشته باشد. بايد از امکانات به خوبي استفاده کرد و به نظرم همه چيز آماده است و ورزشگاه غدير امکانات خوبي دارد و نبايد کل را فداي جز کنيم. اگر ما بخواهيم کاري را در کشورمان انجام دهيم، مي توانيم حتي کارهاي نشدني را هم ظرف مدت 24 ساعت انجام دهيم و اگر نخواهيم، طي 24 سال هم نمي‌توانيم انجام دهيم، مانند ورزشگاه‌هاي يادگار امام تبريز، غدير اهواز و نقش جهان اصفهان. به هر حال اين مشکلاتي است که در کشور وجود دارد که اميدوارم توجه ويژه اي به آن ها شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
تغيير‌ محل‌بازي‌هاي‌ خانگي‌سپاهان در نيم فصل‌دوم

تغيير‌ محل‌بازي‌هاي‌ خانگي‌سپاهان در نيم فصل‌دوم

نامه‌ رحيمي به تاج؛
[h=1]تغيير‌ محل‌بازي‌هاي‌ خانگي‌سپاهان در نيم فصل‌دوم[/h]
[h=2] مدير عامل فولاد مبارکه سپاهان، در نامه اي به رئيس سازمان ليگ برتر از تغيير محل برگزاري بازيهاي اين تيم در نيم فصل دوم خبر داد.[/h]

مدير عامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در نامه اي به رئيس سازمان ليگ برتر، ورزشگاه نقش جهان و همينطور ورزشگاه يزد را به عنوان محل ديدارهاي خانگي طلايي پوشان در نيم فصل دوم معرفي کرد

به گزارش روابط عمومي سازمان ليگ ،در نامه عليرضا رحيمي به مهدي تاج آمده است:

جناب آقاي مهندس تاج

رياست محترم سازمان ليگ برتر

با سلام و احترام

باستحضار مي­رساند با عنايت به آماده شدن ورزشگاه نقش جهان در آينده نزديک ، خواهشمند است دستور فرمائيد زمين محل برگزاري مسابقات تيم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان در دور برگشت رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي ايران در شرايط ميزباني بجاي ورزشگاه فولادشهر ، ورزشگاه نقش جهان و درصورت آماده نشدن اين ورزشگاه باحتمال ضعيف ورزشگاه يزد معرفي و اعلام گردد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
داماش و ملوان صاحب ورزشگاه مي شوند

داماش و ملوان صاحب ورزشگاه مي شوند

[h=1]داماش و ملوان صاحب ورزشگاه مي شوند[/h]
[h=2] استاندارگيلان براي واگذاري ورزشگاههاي تختي بندرانزلي وشهيد عضدي رشت به تيم هاي فوتبال ملوان بندرانزلي و داماش گيلان اعلام آمادگي کرد .[/h]

هاشم نيا در نشستي با مسئولان ورزشي و تيم‌هاي ليگ برتري فوتبال گيلان گفت : آمادگي واگذاري ورزشگاههاي شهيد عضدي رشت و تختي بندرانزلي را به تيم هاي داماش و ملوان داريم تا ازمحل اجاره درآمدزايي کنند.

وي افزود:پس از چندسال اجاره در صورت داشتن توانايي مالي از سوي دو باشگاه واگذاري قطعي ورزشگاهها انجام مي شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
واکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا

واکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا

[h=1]واکنش عليپور به اظهارت قلعه نويي درباره مافيا[/h]
[h=2] رئيس کميته نظارت، بازرسي و ارزشيابي سازمان ليگ از فرصت يک هفته‌اي به باشگاه استقلال براي ارائه مدارک جهت اثبات ارتباط مافيا با قرارداد آل‌اشپورت خبر داد.[/h]

حجت‌الاسلام عليرضا عليپور در مورد اظهارات امير قلعه نويي گفت: طبق آئين‌نامه رابطه باشگاه‌ها و ليگ برتر اعضاي حقيقي و حقوقي حق ندارند منافع يکديگر و همچنين باشگاه‌ها و فدراسيون و سازمان ليگ را در رسانه‌ها زير سؤال ببرند. سازوکاري هم براي اين مسئله پيش بيني شده است در مورد توپ آل‌اشپورت بايد بگويم يک قرارداد اسپانسرينگ بين سازمان ليگ و شرکت آل‌اشپورت در مورد توپ امضاء شده است.

به نقل از فارس، وي ادامه داد: طبق اين قرارداد در سال اول 2500 توپ، در سال دوم 2800 و در سال سوم 3000 هزار توپ درجه يک و استاندارد و مطابق با معيارهاي فيفا بايد به سازمان ليگ تحويل داده شود. سال 2007 نيز که بر روي توپ درج شده زماني است که فيفا تأييديه اعطاي استاندارد به اين توپ را انجام داده است. از طرفي ديگر هيچ باشگاهي از طرف سازمان ليگ ملزم به عقد قرارداد با آل‌اشپورت براي استفاده از توپ يا البسه اين شرکت نشده است.

عليپور تصريح کرد: سازمان ليگ در دو فصل گذشته به طرفيت از 18 باشگاه ليگ برتري و در فصل جاري به نمايندگي از 16 باشگاه در تاريخ 23 خرداد 92 قراردادي را با اين شرکت منعقد کرد. موضوع اين قرارداد هم به اطلاع تمامي باشگاه‌هاي ليگ برتر رسيد و در همان زمان باشگاه پرسپوليس در انتهاي فصل گذشته خواستار فسخ قرارداد بود و شرکت آل‌اشپورت اين مسئله را پذيرفت. باشگاه استقلال هم همين شرايط را داشت اما پس از آن هر دو باشگاه به خواست خودشان با شرکت آل‌اشپورت و بدون دخالت سازمان ليگ بر ادامه همکاري به توافق رسيدند.

رئيس کميته نظارت، بازرسي و ارزشيابي سازمان ليگ افزود: اظهارنظر تمامي مربيان و بازيکنان براي ما قابل احترام است. دايي، قلعه‌نويي و يا مربيان ساير باشگاه‌ها و همچنين 600 بازيکنان حاضر در ليگ همگي براي ما قابل احترام هستند. در هفته دوم ليگ اعتراض‌هايي به توپ مطرح شد که سازمان ليگ بلافاصله کارگروهي تشکيل داد که در حضور رئيس محترم سازمان ليگ و افراد مرتبط و گروه کارشناسي کيفيت، رنگ و جنس توپ‌ها مورد بررسي قرار گرفت که توپ‌ها به تاييد کارشناسان رسيد. در همان جلسه جعفري مديرعامل آل‌اشپورت عنوان کرد، هيچ اصراري بر استمرار اين قرارداد با باشگاه‌ها ندارد و هر باشگاهي که کيفيت فني توپ را قبول ندارد و مي‌خواهد از ساير مارک‌ها و برندها استفاده کند، مي‌تواند از اين قرارداد خارج شود، ضمن اينکه در قرارداد آل‌اشپورت آمده است که نواقص و معايب احتمالي توپ‌ها بر عهده شرکت است و تعويض و جبران خسارت نيز در اين زمينه برعهده شرکت قرار دارد.

عليپور تاکيد کرد: اگرچه اظهارنظر برخي مربيان برخلاف آئين‌نامه رابطه باشگاه‌ها و سازمان ليگ است، اما ما اين انتقادها را شنيديم، زيرا معتقديم هيچ فردي مثل علي دايي که يک مربي عزيز و محترم است نمي‌تواند درباره توپ بهتر اظهارنظر کند اما شيوه اين اظهارنظر درست نبود. اينکه او در نشست خبري توپ را بردارد و بگويد تاريخ توليد اين توپ مربوط به سال 2007 است. اين يک رفتار غير حرفه‌اي است. قلعه‌نويي و دايي اگر هر اعتراضي به توپ و پيشنهاداتي براي رفع نواقص آن دارند، بايد پيشنهادات خود را به مديرعامل باشگاه بگويند و مديرعامل باشگاه آن را نيز به سازمان ليگ منتقل کند و اين سازمان هم وظيفه دارد ظرف يک هفته به آنها پاسخ بدهد.

عليپور با اشاره به صحبت‌هاي قلعه‌نويي درباره ارتباط مافيا با قرارداد با آل‌اشپورت، گفت: با مديرعامل باشگاه استقلال صحبت کرديم و به اين باشگاه يک هفته فرصت داده‌ايم تا هرگونه دليل، مدرک و ادله‌اي مبني بر ارتباط هر شخص يا اشخاصي در سازمان ليگ با مافيا دارند به حراست فدراسيون فوتبال، حراست وزارت ورزش يا هر نهاد نظارتي ديگر که مي‌خواهند ارائه کنند. هر باشگاهي که مي خواهد مي‌تواند از قرارداد آل‌اشپورت صرف‌نظر کند به شرط اينکه منافع ساير باشگاه‌ها را در نظر بگيرد. ما قلعه‌نويي را به عنوان سرمربي باشگاه استقلال مي‌شناسيم و باشگاه استقلال بايد مدارکي که قلعه‌نويي مدعي آن است را ارائه کند.

عليپور تاکيد کرد: سازمان ليگ با هيچ کس منازعه طرفيني ندارد و امير قلعه‌نويي تنها يک شانزدهم مربيان ليگ برتر است. او بايد بگويد به چه کسي کت و شلوار و عسل داده شده و يا چه کسي تقاضاي کت و شلوار و عسل کرده است چون حرف‌هايش دايره عام دارد، بايد به طور صريح و بدون ملاحظه اين مصاديق را بيان کند. ما هم به دنبال آتو گرفتن از کسي نيستيم و تخلفات اشخاص را هم مي دانيم و اطلاعات دقيقي هم در مورد آن داريم اما دنبال زير سؤال بردن شخص نيستيم، مگر آنکه آن شخص يا اشخاص وارد خطوط قرمزي ‌شوند که سازمان ليگ تضمين داده که فوتبال ما از آنها پاک است. مانند سوء جريان مالي، زد و بند براي تغيير نتيجه و استفاده از مواد نيروزا، هر شخص يا اشخاصي چه مدير، چه بازيکن، چه مسئول وارد اين حيطه شود، از طرف قانون با او برخورد قاطعي صورت مي‌گيرد.

وي افزود: با توجه به اينکه استقلال در ليگ قهرمانان آسيا حضور دارد، يک هفته به اين باشگاه فرصت داده‌ايم تا اين تيم در کمال آرامش مقابل نماينده تايلند بازي کند و بتواند موفق شود زيرا موفقيت استقلال به نفع فوتبال ملي و باشگاهي ماست و ما هم دعا مي‌کنيم که استقلال موفق شود و هر کاري هم از دستمان بر مي‌آيد انجام مي‌دهيم.

عليپور تصريح کرد: سازمان ليگ هيچ ملاحظه و اصراري براي همکاري با شخص يا شرکت خاصي ندارد و تمامي موارد در مورد توپ‌هاي ليگ برتري مورد بازرسي قرار مي‌گيرد، اينکه چه تعداد توپ وارد کشور شده و از چه گمرکي وارد شده است اما اينکه رئيس شرکت آل‌اشپورت مورد آماج حملات قرار بگيرد، دور از رفتار و منش و پهلواني است. باشگاه‌ها مي‌توانند هر نقطه نظري که دارند را در جلسه‌اي که با مديرعامل شرکت آل‌اشپورت برگزار مي‌کنيم، مطرح کنند تا به ارتقاء فني و کيفي توپ‌ها کمک شود اما براي سازمان ليگ منافع ملي و باشگاهي بالاتر از منافع هر فرد و گروه يا شرکت خاصي است.

وي تاکيد کرد: برخي رسانه ها با انتشار مصاحبه هايي خيالي از قول من نوشته اند که هر کسي عليه توپ مسابقات مصاحبه کند منشوري مي شود. هيچکدام از اين مصاحبه ها واقعي نبوده و من هيچ اظهارنظري در اين زمينه انجام نداده ام.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابلاغيه گل‌لاين به فدراسيون ايران رسيد

ابلاغيه گل‌لاين به فدراسيون ايران رسيد

[h=1]ابلاغيه گل‌لاين به فدراسيون ايران رسيد[/h]
[h=2] فيفا مصوبه استفاده از فناوري گل- لاين را به فدراسيون هاي عضو ابلاغ کرد.[/h]

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، فيفا در نامه اي به فدراسيون‌هاي عضو تکنولوژي گل- لاين را به عنوان دستيار ديجيتالي داوران اعلام کرد.

در اين نامه آمده است: "کميته اجرايي فيفا براساس بخشنامه شماره 1372، استفاده از تکنولوژي گل-لاين را در حين برگزاري مسابقات رسمي و دوستانه براي فدراسيون‌هاي عضو تصويب کرد و از اين پس فدراسيون هاي عضو مي توانند در صورت داشتن امکانات اين تکنولوژي در ليگ‌هاي داخلي و مسابقات رسمي و دوستانه از آن استفاده کنند.

در حالي که مسابقات مقدماتي جام جهاني فيفا 2014 در چند قاره هنوز به پايان نرسيده، کشورهايي که درگير اين رقابتها هستند مي توانند از اين تکنولوژي در صورتي که مجهز به سيستم گل لاين باشند، استفاده کنند.

در ادامه نامه آمده است که در رقابتهاي جام جهاني 2014 از اين تکنولوژي استفاده خواهد شد. از شرايط لازم استفاده از اين فناوري، رعايت دستور العمل‌هاي کنترل کفيفي فيفاست و در بازيهاي رسمي، ميزبانان با گرفتن رضايت از تيم ميهمان، فرم درخواستشان را به فيفا ارائه کنند."

تکنولوژي گل-لاين که گاهي با نام سيستم تصميم گيري گل يا چشم شاهين از آن ياد مي‌شود، روشي است که از آن براي تصميم گيري جهت عبور توپ از خط گل به درون دروازه استفاده مي شود و به عنوان دستيار الکترونيکي داور محسوب مي شود. هدف از بکارگيري اين تکنولوژي، تغيير قوانين نيست، بلکه ايجاد فضايي براي تصميم گيري دقيق است تا توپهايي که از خط دروازه رد مي شوند اما به دليل سرعت بالاي توپ از چشم داوران و کمک داوران دور مي مانند، به درستي اعلام گل شوند. عکس اين شرايط هم ممکن است اتفاق بيفتد و توپ به گل تبديل نشود، اما داوران و کمک داوران به اشتباه توپ را گل اعلام کنند اما با وجود اين سيستم ديگر حقي از تيم ضايع نخواهد شد. اعلام رد شدن يا رد نشدن توپ از خط دروازه توسط سيگنالهايي که از سنسورهاي روي تيرک دروازه نصب شده اند و دربرابر مهلک ترين ضربات ناشي از برخورد توپ با ديرک ها مقاومت ايستايي دارند، به ساعت داوران منتقل مي شود و اعلام رد شدن توپ از خط را به داوران با نشان دادن کلمه گل اعلام مي کند.

اين فناوري قرار است در ليگ برتر جزيره (انگلستان) از آغاز فصل جديد رقابتها استفاده شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازگشت کريميان به تمرينات تراکتورسازي

بازگشت کريميان به تمرينات تراکتورسازي

[h=1]بازگشت کريميان به تمرينات تراکتورسازي[/h]
[h=2] تمرين تراکتورسازان با حضورهواداران اين تيم در حالي برگزار شد که مهدي کريميان نيز پس از مدتي دوري در اين تمرين حاضر بود.[/h]

تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز تمرين امروز خود را از ساعت 18:30 به مدت يک و نيم ساعت در زمين چمن اختصاصي خود با حضور سه هزار نفري هواداران تراکتورسازي برگزار کرد.

به نقل از ايسنا، مجيد جلالي سرمربي اين تيم قبل از شروع تمرين به مدت 15 دقيقه در رختکن با بازيکنان اين تيم گفت‌وگو کرد و مسائل فني را به آن‌ها گوشزد کرد.

مهدي کريميان پس از رفع مصدوميت به همراه برادر خود، به تمرين امروز اين تيم آمده بود و دو نفره تمرين اختصاصي برگزار کردند.

کريم انصاري فرد پس از رفع مصدوميت به طور اختصاصي تمرين کرد. هواداران تيم تراکتورسازي به شدت بازيکنان اين تيم را تشويق کردند و از آن‌ها خواستند سه امتياز ديدار اين هفته با مس کرمان را کسب کنند.

حميد زيني‌زاده مديرعامل باشگاه تراکتورسازي در تمرين امروز حضور داشت و از نزديک نظاره‌گر تمرين اين تيم بود.

مهدي کياني و علي کريمي به تمرين پنالتي پرداختند. هواداران اين تيم که از 6 امتياز بازي با دو تيم ذوب آهن و سپاهان در اصفهان خوشحال بودند با شعارهاي "بچه‌ها متشکريم" از بازيکنان اين تيم تشکر کردند.

جلسه انضباطي سيد محسين حسيني و ميثم بائو صبح فردا در محل باشگاه برگزار خواهد شد. بازيکنان اين تيم نيز فردا آخرين تمرين خود را قبل از بازي با مس برگزار خواهند کرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]اخبار کميته انضباطي[/h]
[h=2] کميته انضباطي راي هاي خود را در خصوص تيم هاي مختلف صادر کرد.[/h]

به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، به دليل تخلفات علي سامره مبني بر انجام مصاحبه با سايت هاي خبري که خارج از صلاحيت بازيکنان حرفه اي و بر خلاف مقررات بند دوم ماده 23 آئين نامه انضباطي است، کميته انضباطي اين بازيکن را طبق بند دو ماده 23 آئين نامه انضباطي به توبيخ کتبي و پرداخت 30 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.

جريمه نقدي براي مربي تيم ملوان بندر انزلي

ديدار فوتبال ساحلي بين دو تيم ايرمان سمنان و ملوان بندر انزلي برگزار شد که از سوي دهرويه، مربي تيم ملوان بندر انزلي تخلفاتي صورت گرفت. بر همين اساس وي طبق بند الف ماده 22 کميته انضباطي به يک جلسه محروميت از همراهي تيم خود و پرداخت 3 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتقاد باشگاه تراکتورسازي از سازمان ليگ

انتقاد باشگاه تراکتورسازي از سازمان ليگ

[h=1]انتقاد باشگاه تراکتورسازي از سازمان ليگ[/h]
[h=2] باشگاه تراکتورسازي بابت برگزاري مسابقاتش به طور همزمان و هم ساعت با گسترش فولاد از سازمان ليگ انتقاد کرد.[/h]

سايت باشگاه تراکتورسازي نوشت: وقتي يک شهر در مسابقات فوتبال کشور داراي دو تيم باشد مثل تهران،تبريز و اصفهان و يا هر شهر ديگر اصولا برنامه ريزي مسابقات بايد طوري تنظيم شود که مسابقات تيم هاي آن شهر دريک روز و در يک ساعت برگزار نشود.

فلسفه صرف بودجه و زحمات فراوان براي پخش مسابقات از تلويزيون چيست ؟ آيا بغير از فراهم کردن بستر لازم لذت بردن مردم از تماشاي فوتبال مي باشد .

وقتي در يک شهر دو تيم در يک روز و يک ساعت مسابقات خود را برگزار نمايند . آيا نقض غرض نيست و آيا مردم ديدن يک مسابقه را از دست نمي دهند و باشگاه حق پخش تلويزيوني را از دست نمي دهد .

عدم رعايت موضوع فوق در حق تيم هاي تبريزي موجب نارضايتي و ناراحتي هواداران تراکتور را باعث شده است براي مثال مسابقه گسترش فوتبال تبريز و فجرسپاسي شيراز در تبريز برگزار و جريان مسابقه از شبکه استاني سهند در حال پخش است در همان ساعت تراکتورسازي در اصفهان با سپاهان مسابقه حساس دارد شبکه ورزش و شبکه 3 نيز به ساير مسابقات اختصاص دارد حال انبوه هواداران مي خواهند مسابقه حساس تراکتور و سپاهان را ببينند از کجا ؟

حال هواداران از موضوع ناراحت بوده و در مراجعه به باشگاه و کانون هواداران درخواست دارند که مسابقات بصورت معقول و در دو روز برگزار گردد تا آنها بتوانند از هر دو مسابقه تيم هاي تبريزي استفاده نمايند.

باشگاه تراکتورسازي از اعتماد هواداران به باشگاه نهايت سپاس و امتنان را دارد لذا از مسئولين درخواست دارد که جدول مسابقات تيم هاي تبريزي طوري تنظيم نمايند که مسابقات در دو روز برگزار گردد.

اين موضوع خيلي راحت بوده و مشکلي را در برنامه ريزي ها ايجاد نمي کند و ضمنا از بعضي سمپاشي ها و ايجاد شائبه ها نيز جلوگيري مي نمايد .

مسئولين سازمان ليگ هميشه تعامل خوبي با باشگاه ها داشته و توجه خاصي به رفع مشکلات دارند لذا انتظار مي رود اين مشکل تبريزي ها را نيز هرچه سريعتر حل نمايند .

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
کوپر:استقلال تيمي قدرتمند با تجربه بسيار است

کوپر:استقلال تيمي قدرتمند با تجربه بسيار است

[h=1]کوپر:استقلال تيمي قدرتمند با تجربه بسيار است[/h]
[h=2] سرمربي انگليسي تيم بوريرام‌يونايتد تايلند گفت: استقلال تيمي ارزشمند با تجربه و قدرت فراوان است که در مرحله گذشته ليگ قهرمانان آسيا به خوبي نشان داد چه قدرتي دارد.[/h]

در فصلي که پشت سر گذاشته شد، بوريرام يونايتد، اين تيم تايلندي با هدايت «اسکات کوپر» دوران خوشي را در «تاي‌ليگ» پشت سرگذاشت. وي پس از حضورش در اين تيم، موفق شد تحولات اساسي را نزد تيم آسيايي ايجاد کرده تا جايي که در مرحله گذشته ليگ قهرمانان آسيا، با کسب پيروزي 2 بر يک مقابل بنيادکار ازبکستان، نتيجه‌اي شگفت‌انگيز رقم زند.

به گزارش فارس،مسئول فني اين تيم به همين خاطر مي‌گويد: آن نتيجه دستاوردي عظيم نه فقط براي باشگاه بلکه حتي براي فوتبال تايلند بود.چه خوب است که در آينده به خاطر اين پيروزي‌ها، تيم‌هاي باشگاهي ديگر کشور تايلند را در مراحل گروهي جام برمبناي ساختار قانوني و منطقي ببينيم.

بازيکن اسبق تيم لسترسيتي انگليس افزود: يادمان نرفته که قبل از رويارويي با بنيادکار چه چيزها که در مورد ما ننوشتند. مي‌دانستيم بنيادکار تيمي قدرتمند است که البته واجب است به آن احترام گذاشته شود. اما از رويارويي با آنها دچار هراس نشديم و واقعا خوشحال بوديم که که با آنها خوب روبه‌رو شويم و تحت فشار بگذاريم.

او ادامه داد:‌ براي اين منظور خوب خود را آماده کرديم و به گمانم از استراتژي خود خوب استفاده کرديم. مشخص شد قابليت توانايي و رقابت داريم. ضمن آنکه مي‌توانيم از جنبه سازماندهي و يکپارچگي که امتيازات‌مان بودند، پيش بيفتيم.

وي که تيمش چهارشنبه هفته آينده ديدار رفت خود را در مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان در ورزشگاه آزادي مقابل استقلال تهران، قهرمان فصل گذشته ليگ برتر ايران انجام خواهد داد،‌در مورد رويارويي با شاگردان امير قلعه‌نويي اظهار داشت: استقلال تيمي قدرتمند با تجربه بسيار است. آنها باشگاهي شاخص هستند که از حمايت فوق‌العاده هواداران‌شان لذت و بهره‌ مي‌برند. گمان مي‌کنم هر دو سوي اين ميدان، قدرتمندانه عمل خواهند کرد و بسيار تاکتيکي خواهند بود. زيرا هر دو تيم سازمان‌يافته هستند و از حمايت گسترده خيل عظيم هواداران‌شان بهره مي‌گيرند. استقلال در مرحله گروهي به وضوح قابليت‌هاي‌اش را نشان داد و عملکردش در جمع 16 تيم بسيار چشمگير بود.

وي ادامه داد: از نظر خيلي از مربيان اين که شما در خانه يا نزد حريف بازي کنيد، بسيار اهميت دارد. با اين حال گمان مي‌کنم بيشتر آنها ترجيح مي‌دهند در بازي برگشت در خانه حضور يابند. ما اکنون در جمع 8 تيم برتر هستيم که بازي برگشت را در خانه انجام مي دهيم. بنابر اين بايد با آمادگي کامل چه براي بازي اول و چه بازي دوم باشيم. ضمن آنکه به دقت روي پلان تاکتيکي کار کنيم.

او در مورد ليگ تايلند نيز عنوان کرد: از نظر ما ليگ تايلند در اولويت است. تيم همواره در مسابقات جام حذفي و ليگ تايلند حضور دارد که البته مي‌خواهد تا جايي که امکان دارد، در همه حال برنده باشد.

او ادامه داد: البته در مسابقات ليگ قهرمانان، پيش‌بيني نمي‌کرديم تا به اينجا صعود کنيم. اکنون چيزي براي از دست دادن نداريم که همين نکته مي‌تواند به ما واقعا کمک کند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
نيکخواه‌بهرامي:استقلالي‌? ?م اما دايي را دوست‌دارم

نيکخواه‌بهرامي:استقلالي‌? ?م اما دايي را دوست‌دارم

[h=1]نيکخواه‌بهرامي:استقلالي‌ام اما دايي را دوست‌دارم[/h]
[h=2] کاپيتان تيم ملي بسکتبال گفت: من استقلالي‌ام اما علي دايي را دوست دارم.[/h]

صمد نيکخواه بهرامي پيش از آنکه توسط علي دايي مورد تجليل قرار بگيرد اظهار داشت: از اينکه يک چهره بزرگ ورزشي مثل علي دايي به من لوح تقدير مي دهد باعث خوشحالي‌ام است. او مربي خيلي بزرگي است و يک چهره شاخص در ورزش کشور محسوب مي‌شود. براي من مايه افتخار است که به عنوان نماينده تيم ملي بسکتبال از دست دايي تقدير‌نامه مي‌گيرم.

به گزارش فارس، وي در مورد اينکه اين مراسم را سازمان ليگ فوتبال ترتيب داده است گفت: 90 درصد توجه ورزش ما به فوتبال است و اين خيلي خوشحال‌کننده است که فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ به تيم ملي بسکتبال توجه مي‌کنند. وقتي تيمي از ايران در هر رشته ورزشي باعث موفقيت مي‌شود دل هموطنان ما را شاد مي‌کند و اين بسيار ارزشمند است.

کاپيتان تيم ملي بسکتبال در مورد صعود تيم ملي فوتبال به جام جهاني گفت: اميدوارم تيم ملي بتواند در جام جهاني از گروه خود صعود کند و باعث شادي مردم شود.

وي در مورد اينکه خودش استقلالي‌ است و براي دايي کري مي‌خواند يا نه گفت: من استقلالي‌ هستم اما علي دايي را دوست دارم و امروز براي اولين بار بود که او را از نزديک ديدم. من يک استقلالي هستم اما تيم دومم هم پرسپوليس است و دوست دارم اين دو تيم همواره موفق باشند و بخصوص براي علي دايي هم آرزوي موفقيت مي‌کنم.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدارک ايران فردا به AFC ارسال مي‌شود

مدارک ايران فردا به AFC ارسال مي‌شود

براي گرفتن ميزباني جام ملت‌هاي آسيا؛
[h=1]مدارک ايران فردا به AFC ارسال مي‌شود[/h]
[h=2] مدارک مورد نياز براي گرفتن ميزباني مسابقات فوتبال جام ملت‌هاي آسيا فردا از طرف ايران به AFC ارسال خواهد شد.[/h]

اين روزها بحث گرفتن ميزباني مسابقات فوتبال جام ملت‌هاي آسيا در محافل مختلف داغ است و از همين رو مسئولان ايران فردا مدارک مورد نياز را براي گرفتن اين ميزباني به AFC ارسال خواهند کرد. تمام امضاها و تاييدهاي مورد نظر جمع شده است و مسئولان دارايي هم مجوز لازم را صادر کرده‌اند.

به گزارش فارس، دهم و يازدهم سپتامبر جلسه‌اي در قالب کارگاه‌هاي آموزشي براي کشورهاي کانديداي دريافت اين ميزباني برگزار خواهد شد و حامد مومني، نماينده ايران در اين کارگاه آموزشي خواهد بود. در اين کارگاه برگه‌هايي به افراد شرکت کننده داده خواهد شد تا در جريان مدارک مورد نياز قرار بگيرند.

همچنين در اين کارگاه آموزشي زمان بازديد مسئولان AFC از امکانات سخت‌افزاري و شرايط کلي کشورهاي کانديداي دريافت ميزباني اعلام خواهد شد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
توضيحات معاون ورزشگاه‌آزادي در مورد قطع برق

توضيحات معاون ورزشگاه‌آزادي در مورد قطع برق

[h=1]توضيحات معاون ورزشگاه‌آزادي در مورد قطع برق[/h]
[h=2] معاون ورزشگاه آزادي علت قطع برق ورزشگاه آزادي را نوسان برق شهري عنوان کرد.[/h]

سعيد سوادي علت قطع برق ورزشگاه آزادي را نوسان برق شهري عنوان کرد.

به گزارش فارس، وي در مورد دودي که در ورزشگاه آزادي پس از وصل برق ايجاد شده بود، گفت: اين دود ناشي از استارت ژنراتورهاي ورزشگاه بود.

* سيموئز و دون گاسپارت مربيان تيم ملي پس از آمدن برق به سرعت ورزشگاه آزادي را ترک کردند.

*ديدار دو تيم با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس به پايان رسيد. در دقيقه 78 حدود 5 دقيقه برق ورزشگاه قطع شد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
فولاد با شکست راه آهن به صدر جدول رسيد

فولاد با شکست راه آهن به صدر جدول رسيد

هفته پنجم ليگ برتر فوتبال؛
[h=1]فولاد با شکست راه آهن به صدر جدول رسيد[/h]
[h=2] تيم فولاد خوزستان با برتري مقابل راه آهن به صدر جدول ليگ برتر بازگشت.[/h]

هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران با انجام چهار ديدار به طور همزمان دنبال شد که نتايج نهايي اين بازي ها به شرح زير است:

صباي قم دو - گسترش فولاد دو

گل‌ها: سيدايمان موسوي 4 و مهرداد بايرامي 33 گسترش فولاد، رضا عنايتي 28 و 61 صباي قم

ذوب آهن صفر - سايپا صفر

اخراج قاسم حدادي فر از ذوب آهن در دقيقه 90

راه آهن صفر - فولاد خوزستان يک

گل‌ها: لوسيانو پريرا 51 از روي نقطه پنالتي

فجر سپاسي 2 - سپاهان يک

گل‌ها: جالوويچ 41 سپاهان و جابر انصاري 64 و محمد حيدري 83 فجرسپاسي

با احساب اين نتايج فولاد به صدر جدول صعود کرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]پرسپوليس 10نفره ملوان را شکست داد[/h]
[h=2] تيم فوتبال پرسپوليس با يک بازيکن کمتر توانست ملوان را شکست دهد و به طور موقت به رده دوم صعود کرد.[/h]

در ادامه هفته پنجم ليگ برتر تيم فوتبال پرسپوليس از ساعت 19 و 20 دقيقه در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم ملوان انزلي رفت که بازي با نتيجه يک بر صفر به سود پرسپوليس به پايان رسيد.

اميد عاليشاه در دقيقه 74 با يک شوت محکم گل اول پرسپوليس را به ثمر رساند.

در دقيقه 78 مسابقه برق ورزشگاه آزادي قطع شد تا چند دقيقه‌اي بازي متوقف شود. اين حادثه منحصر به فرد بود.

به گزارش فارس، پرسپوليس در نيمه اول بازي را هجومي آغاز کرد اما از حملاتش نتيجه‌اي نگرفت تا اينکه در دقيقه 33 کفشگري از پرسپوليس اخراج شد.

عليرضا فغاني داور مسابقه به مازيار زارع و سعيد يوسف‌زاده از ملوان و اميد عاليشاه از پرسپوليس کارت زرد نشان داد. کفشگري بازيکن پرسپوليس در دقيقه 33 به دليل خطاي شديد بر روي مهاجم ملوان کارت قرمز گرفت و از ميدان اخراج شد.

پرسپوليس با اين برد 10 امتيازي شد و به جمع مدعيان قهرماني بازگشت و به طور موقت به رده دوم صعود کرد. استقلال هم با يازده امتياز صدرنشين است. البته ساير ديدارهاي هفته پنجم در جريان است. فولاد در صورت پيروزي مقابل راه آهن جاي استقلال را در صدر جدول مي‌گيرد.

ملوان 4 امتيازي( با احتساب يک امتياز کسر شده کميته انضباطي) در رده يازدهم قرار دارد.

ترکيب پرسپوليس:

نيلسون، سيد جلال حسيني، محسن بنگر، سيدمحمدمهدي سيدصالحي( از دقيقه 90 محمدرضا خانزاده)، مهرداد کفشگري، محمد نوري، حسين ماهيني، قاسم‌ دهنوي، پيام صادقيان( از دقيقه 68 غلامرضا رضايي)، اميد عاليشاه( از دقيقه 79 هادي نوروزي)، سيدميثم حسيني

سرمربي: علي دايي

ترکيب ملوان:

سرگئي پاشنکو، سيد‌احمد مهدي‌زاده، احمد آهي، سعيد سالار‌زاده، امير‌حسين فشنگچي، مازيار زارع، سعيد يوسف‌زاده( از دقيقه 79 اسماعيل صمدي)، محسن يوسفي، شاهين ثاقبي( از دقيقه 75 سهيل رحماني)، مهدي شيري و سيد‌جلال رافخايي.

سرمربي: دراگان اسکوکيچ

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]تقسيم امتيازات بين تراکتورسازي و مس[/h]
[h=2] در هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران تراکتورسازي و مس کرمان به تساوي بدون گل رسيدند.[/h]

در هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران تراکتورسازي از ساعت 19 در ورزشگاه يادگار امام به مصاف مس کرمان رفت. اين ديدار در نهايت با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

به گزارش فارس، تراکتورسازي در نيمه اول سه موقعيت داشت که دروازه بان حريف اين موقعيت ها را دريافت کرد.

باتوجه به حضور 35 هزار هوادار تراکتورسازي در ورزشگاه اين تيم فشار خود را در اين نيمه بيشتر کرد اما بازهم نتوانستند از موقعيت هاي خود استفاده کنند تا در نهايت مسابقه با تساوي بدون گل به پايان برسد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز

[h=1]پيروزي پر گل نفت تهران مقابل استقلال‌خوزستان[/h]
[h=2] در ديدار پاياني هفته پنجم ليگ برتر نفت تهران با يک پيروزي پرگل تواسنت استقلال خوزستان را شکست دهد.[/h]

در آخرين ديدار هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران از ساعت 20 و 30 دقيقه استقلال خوزستان و نفت تهران به مصاف يکديگر رفتند. اين ديدار در پايان با پيروزي چهار بر دو نفت تهران به پايان رسيد.

به نقل از فارس، در اين نيمه نفت تهران بازي را بسيار هجومي آغاز کرد. آنها از همان ابتدا بازي را در اختيار گرفتند و توانستند سه گل به ثمر برسانند. در نيمه دوم با توجه به نتيجه نيمه اول استقلال خوزستان فشار زيادي به حريف براي به تساوي کشاندن بازي آورد اما شاگردان يحيي گل محمدي به خوبي توانستند از برتري خود دفاع کنند. در اين نيمه سهم هر تيم يک گل ديگر بود تا بازي با نتيجه چهار بر يک به اتمام برسد.

مهرداد اولادي 11 و رضا نوروزي 12 و 16 و رسول نويدکيا 83 گل هاي نفت تهران را به ثمر رساندند. براي استقلال خوزستان ايمان مبعلي 35 و 71 پنالتي براي تيمش گلزني کرد.