بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

am2mk

عضو جدید
سلام
بچه ها استرس گرفتم نافرم
يه دفه ميگيره
يه دفه ول مي كنه
راهكاري نداريد اين استرس بره كنار ؟
بهم ريختم اساسي امروز دوره باكس سيالات تموم ميشه
يه سال 10 تا ميشه زد يه سال7تا يه سال 6 تا كي باشه از بند كنكور رها شيم

hamid_b1365

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
بچه ها استرس گرفتم نافرم
يه دفه ميگيره
يه دفه ول مي كنه
تا جایی که من میدونم کنکور قابل پیش بینی نیست و بالا پایین شدن درصد طبیعیه و به شانس هم خیلی بستگی داره چون همه مثل هم نمیخونن و هر سال هم مثل همیشه سوال نمیدن ممکنه از فصلی که بهتر بلدی بیشتر بدن یا برعکس درسته که سوالات تکراری هم هست اما در کل میانگین پاسخهات تو کنکور مهمه و این شرایط واسه همه هست چند تا زدن و مقایسه خودت با خودت درست نیست بقیه هم شاید پایین بزنن مثلا پارسال میانگین درصدا پایین اومده بود و همه ناراحت بودن که قبول نمیشن چون با درصدهای سال قبلش مقایسه میکردن در مورد استرس هم بهترین کار اینه که کنکور رو خیلی مهم ندونی من همینکارو میکنم تا الان خوندم و مرور میکنم حالا تو هر سطحی که هستم مهم نیست الان دیگه وقت بالا بردن سطح علمی نیست و با همین اطلاعات سر جلسه حاضر میشم نتیجه هر چه شود حاصل اول تلاش و دوم شانس من است البته کسی که سطح علمی خوبی داشته باشد دخالت شانس کمتر میشود. به امید رسیدن به نتیجه ای که حق ماست جه خوب چه بد و این موضوع به طراحان کنکور و استرس هم وابسته است

ebrahimsakht

عضو جدید
سلام
بچه ها استرس گرفتم نافرم
يه دفه ميگيره
يه دفه ول مي كنه
همونطور که دوستمون گفت اگه بخوای همش بهش فکر کنی و درگیرش باشی استرست خیلی بیشتر میشه بهترین کار اینه که به خدا توکل کنی و کنکور رو چیز کم اهمیتی بدونی . استرس تو کنکور فقط باعث بهم ریختی ذهنی و آشفتگی می شه. سعی کن امیدت رو هم از دست ندی . حالا جواب استدلال هات از خودت هر چی که هست . اگه نا امید باشی استرس بیشتر میشه .
امیدوارم بتونی قبول شی

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکردم مکانیک خیلی بیشتر باشن حدود 15000 نفر مثلا
ضمنا یکی از بچه ها میگفت 2 سال پیش رتبش تو صنایع 14500 شده بود!!
منم فکر میکردم مکانیک بالای 10 هزار نفر باشه ... اما اخبار به نقل از توکلی که تو سازمان سنجش هست گفت حقوق بیشتر از همه هست اونم 8هزار و خورده ای...
من سایت سنجش هم رفتم اما اونجا خبری نبود ....

آخرین ویرایش:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بزرگترهای کنکوری
من داداشی دارم که سه سالی هست پشت کنکوره اما چون مشغله کاریش زیاده زمان زیادی واسه درس خوندن نداره
اما امسال داره تمام سعیشو میکنه که قبول بشه.
میخاستم منم بهش کمکی کنم. اون این ماه آخرو مرخصی گرفته بنظرشما چه درسایی یا چه مباحثی رو بخونه بیشتر به موفقیتش کمک میکنه.
لطفا کمکم کنین تا بتونم بهش کمک کنم آخه یجورایی منم استرس دارم.
خیلی ممنون
بستگی به گرایشی داره که میخواد ادامه بده .... اما ریاضی تو همه گرایشها مهم و تاثیر گذاره ....

alimec

عضو جدید
سلام چرا تاثیر داره شما نقطه C رو درنظر بگیرید شیبش می شه جمع ممان به اضافه شیب ناشی از عکس العمل تکیه گاه ،یعنی قاعده سوپرپوزیشن .
ما اگر نیروی تکیه گاه و ممان حاصل از اون رو به سی ببریم گزینه 1/8 درست نیشه
ص414 هم تو مثال 9 شبیه ش هست که تاثیر ممان رو می بینیم
شیب ناشی از عکس العمل تکیه گاه؟
اینجا چه نیازی به سوپرپوزیشن بود؟
مگه چند تا اثر داریم
خب حالا از سوپرپوزیشن استفاده کنیم تاثیر M جدا +مثلا تاثیر نیروی تکیه گاهی B هم جدا( یعنی فرض M نباشد خب؟ اصلا خبریه؟ تیر سر و مر و گنده سر جای خودش هست دیگه!!!)

alimec

عضو جدید
استرس 1

استرس 1

خب می خوام زوم کنیم رو چند عبارت :
ریشه یابی (نه فقط استرس بلکه عدم دقت و تمرکز و...)
کنترل ذهن
تقدیر
توقع و واقع بینی
فرستاده از قبل
قضا
تجربیات خودم و دوستم هست
ادامه دارد

saeed.pars

عضو جدید
با سلام اگر كسي از تراز تبديل انرژي و رتبه و درصدهاي آزاد تاكستان خبر داره اطلاع رساني كنه .ممنونم

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر. میگه طراحی دوست داره اما رو تبدیل مسلط تره.بنظرتون این مدتو باید چیکارکنه؟

عزیز من ساخت و تولید خوندم و مطمئنا نمیتونم به خوبی راهنمایی کنم ... امیدوارم بچه های سیلات کمکت کنن .... اما این روزهای آخر هر چیزی رو که خونده فقط باید جمع بندی و مرور کنه تا مسلط بشه ... خوندن چیزهای جدید تو این روزهای آخر یکم سخته .. حداقل واسه من .....

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر. میگه طراحی دوست داره اما رو تبدیل مسلط تره.بنظرتون این مدتو باید چیکارکنه؟
بستگی داره ایشون در این چندسال بیشتر روی چه مباحثی تسلط پیدا کردند،همونارو بیشتر مرور کنند.از هر 4 شاخه چند باکس رو انتخاب کنند.نکنه قید یه شاخه رو به کل بزنند.همچنین میتونند با بررسی تست ها به اهمیت مباحث پی ببرند.مثلا ریاضی 2 مبحث توابع برداری اکثرا تست ازش میاد یا کنترل بحث پایداری و سیالات مبحث جریانهای لزج،ترمو سیکلها انتقال جابجایی هدایت و تشعشع و....

alimec

عضو جدید
استرس 2

استرس 2

خب می خوام زوم کنیم رو چند عبارت :
ریشه یابی (نه فقط استرس بلکه عدم دقت و تمرکز و...)
کنترل ذهن
تقدیر
توقع و واقع بینی
فرستاده از قبل
قضا
تجربیات خودم و دوستم هست

نوشتن هم آدم رو آروم میکنه
استاد گفته بود این درسی نیست که بخواید با شب امتحان خوندن و... پاس کنیدها
اگر ضریب هوشی تون بالا باشه با خوندن در در زمان فرجه (دو هفته ) شاید بتونید پاس کنی و گرنه محاله
استاد درس دینامیک بود که این حرفها رو اول ترم گفت
منم سر کلاس ها می رفتم و سعی می کردم کمتر غیبت کنم و برا رفع اشکال چندین بار اتاق استاد رفتم و تونستم از میان ترم 6 نمره ذخیره کنم /تو فرجه خیلی بهم فشار اومده بود با اینکه قبلا کم کاری نکرده بودم ولی مثل همیشه باز هم بیشتر جا داشت و...
امتحان دینامیک بعداظهر بود و صبح همون روز یه امتحان عمومی هم داشتم عمومی رو که دادم دیگه دینامیک نخوندم شب امتحان هم خیلی کم خوابیده بودم/ سرجلسه امتحان دینامیک: 4 تا سوال و یک ساعت وقت!!! خراب کردم به معنای واقعی خسته کمبود خواب و تمرکز و... به هر حال هرچه بها(حدود 50 درصد تمارین مریام رو حل کرده بودم) داده بودم با این بهانه ها خنثی شده بود...
چند روز بعد که برگه ها صحیح کرد افتادم:cry: منتها نهایی نکرده بود گفته بود شنبه بیاین اگر اعتراضی دارین کتبا بنویسید و...حدودا 60 درصد بچه ها افتاده بودن یکی 17 داشتیم(شاگرد اول دانشگاه) بقیه هم بین 10 تا 13
خب اومدم خونه و ناهار و...دور اتاق چرخیدن و چکار کنم و... بیشتر از 48 ساعت تا شنبه باقی مونده بود و گفتگوی درونی :
ادامه دارد فعلا برم حلیم بخورم:)

alimec

عضو جدید
استرس 3

استرس 3

...خب اومدم خونه و ناهار و...دور اتاق چرخیدن و چکار کنم و... بیشتر از 48 ساعت تا شنبه باقی مونده بود و گفتگوی درونی :

اصلا حقت هست پاسی رو بگیری؟ آرررررررررره:w06:
فردا و پس فردا (پنج شنبه و جمعه)چکار می تونی بکنی؟ دانشگاه که تعطیل/ نامه ای که استاد گفت رو بنویسم/ حسابی هم می تونم دور اتاق بچرخم و حرص بخورم استرس و... کنترل کن ذهنتو پسر/ فعلا این فکر و استرس رو بذار کنار/ چون فایده نداره/ نمی گم استرس نداشته باش (فریب بدین مغز رو:surprised: در واقع با این کار خود به خود استرس کم میشه ) فقط شنبه اگه پاسی رو گرفتی که می فهمی بیخود نبود که این استرس رو عقب انداختی !!!
اگر افتادی اون موقع هر چی دلت می خواد فکر و استرس /اصلا چرا باید به "عکس العمل خودت بعد از اینکه افتادی" الان فکر کنی؟ پس الان حتی به اون موقع هم فکر نمی کنم
یکی از دوستام با یه ایرانی مقیم اسرائیل چت می کرد /ازش پرسید چطور زندگی می کنی؟ طرف گفت : " هیچی فقط تو زمان حال زندگی می کنم!!!"
خلاصه چهار شنبه که نامه رو نوشتم و فیلم هم دیدم پنج و جمعه هم نشستم پای کامی چند فیلم دیگه نگاه کردم تام هنکس برد پیت مت دمون بروس ویلیس ...
پس اگه امروز می خوای باکس سیالات رو دوره کنی لزومی نداره و نباید به اشکالات دینامیک فکر کنی /همه می تونیم کمی ممارست می خواد پس فعلا همین جا باش!
اما خانواده؟
ادامه دارد

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
استرس 4

استرس 4

... پس اگه امروز می خوای باکس سیالات رو دوره کنی لزومی نداره و نباید به اشکالات دینامیک فکر کنی /همه می تونیم کمی ممارست می خواد پس فعلا همین جا باش!
اما خانواده؟
قبل از شام متوجه نگاه های خاص افراد خانواده شدم/ پچ پچ هم زیاد می کردن/ تحت تاثیر قرار گرفتم/ اگر بجای پچ کردن و... مستقیم با خودم صحبت می کردن احساس بهتری داشتم/ مثلا میخواستن منو ناراحت نکنند و از این حرفها دیگه...وقت شام صبرم لبریز شد و...:
اگر چیزی می خواید بگید خب بگید/ چی می خواید از من؟/ چه انتظاری دارین ؟ سوال دارین؟خیالتون رو راحت کنم از شما هیچ کاری ساخته نیست الا یه کار/ پدرم همین موقع گفت می خوای شنبه منم بیام دانشگاه با استاد صحبت کنم؟!!! گفتم اصلا و ابدا / فردا و پس فردا که کاری نمیشه کرد الان یه چند روزی هست که امتحانات پایان ترم تموم شد و فقط می خوام تفریح کنم شاد باشم/ شاید شما فکر کنید خیلی بی خیالم ولی پدر جان حواسم هست/ کاری نمیشه کرد/ شما فقط دعا کنید تاثیر داره ها مطمئن باشید.

خب خیلی از عوامل استرس زا بیرونی هستن مثل خانواده مثل دوست سایت و فلان نوشته و... حتما براتون پیش آمده که خانواده با سکوت های افراطی خودشن باعث می شن اعتماد به نفستون رو از دست بدین دچار استرس بشین (البته پر واضح است که نیت خیر دارند) اینطور مواقع خیلی راحت صحبت کنید با خانواده /امتحان کنید ضرر نداره / نه منو درک نمی کنند و خانواده ام تحصیلات ندارن و قدیمی فکر می کنن و... این حرفها رو بذارین کنار/ پدر من هم تحصیلات نداره یعنی تا سیکل خوندش/ اوایل برا من هم سخت بود ولی به تدریج اخلاق من دستش افتاد و من هم خیلی راحت ...

تحصیلکرده ای ؟ مهندسی ؟ خیلی مردی بیا با مردم امی صحبت کن و منظور خودتو برسون/ اگه نتونستی منظورتو بهشون برسونی ضعف از خودتو /چون اگه دقت کنی خیلی ها هستن که با مثلا مادر بی سواد شما راحت حرف می زنن و اتفاقا مادرتون منظورشون رو می فهمه/ بعضا لازمه کمی از ادبیات مکانیکی فاصله بگیرید/ باور کنید این موارد و مشابه شون برا من هم پیش اومد و....

آقا نشد من هر وقت می ام تو این تالار و مخصوصا تو تاپیک ارشد 90 دچار استرس می شم اصلا وقتی نوشته های alimec رو می خونم دچار استرس میشم! خب از این محیط دور شو/ حداقل یه مدتی به این تاپیک سر نزن
حدیثی که دقیقا نمی دونم از کدوم ائمه است: دعا قضا را بر می گرداند هر چقدر اون قضا محکم شده باشد

خب بعده شام دوباره کمی فکرم رفت سمت دینامیک و... نامه رو دوباره خوندم ولی دوباره خودم رو جمع و جور کردم و فیلم و... تو نامه واقعیت رو نوشته بودم و استاد من عاشق شدم و افسرده شدم و سرکار می رم ووو اینها رو ننوشته بودم/ بعدا کمی به متن اون نامه هم اشاره می کنم
ادامه دارد

mamamd2m2

عضو جدید
سلام کسی اگه آزمون آخری .تعاونی سنجش داره .واسه دانلود بذاره ممنون می شم.:)

bahare7

عضو جدید
بستگی داره ایشون در این چندسال بیشتر روی چه مباحثی تسلط پیدا کردند،همونارو بیشتر مرور کنند.از هر 4 شاخه چند باکس رو انتخاب کنند.نکنه قید یه شاخه رو به کل بزنند.همچنین میتونند با بررسی تست ها به اهمیت مباحث پی ببرند.مثلا ریاضی 2 مبحث توابع برداری اکثرا تست ازش میاد یا کنترل بحث پایداری و سیالات مبحث جریانهای لزج،ترمو سیکلها انتقال جابجایی هدایت و تشعشع و....

ممنون از راهنماییتون اما بیشتر درمورد استاتیک و ارتعاشات سوال داره.که باایینکه رو مباحث ارتعاشات تسلط داره خوب تست نمیزنه و موضوع دیگه اینه که کدوم مباحث استاتیک پراهمیت ترن؟
بازم ممنونم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون اما بیشتر درمورد استاتیک و ارتعاشات سوال داره.که باایینکه رو مباحث ارتعاشات تسلط داره خوب تست نمیزنه و موضوع دیگه اینه که کدوم مباحث استاتیک پراهمیت ترن؟
بازم ممنونم
ارتعاشات رو از روی چه مرجعی خوندن؟و به چه منابعی دسترسی دارند؟فکر کنم در این شرایط 70 سوال انتهای کتاب جباری رو حل کنند یا کتاب ستو رو مطالعه کنند مفید باشه.

alimec

عضو جدید
استرس 5

استرس 5

صبح زود که بیدار میشم اکثر اوقات بین 15 دقیقه تا نیم ساعت کمی افسرده ام همین الان رفتم سرچ کردم فهمیدم برا همه است و مسئله ای است عادی / پس یکی از کارهایی که می تونیم در این زمان اندک انجام دهیم کنترل فکره/ اینکه عادیه و فوقش تا نیم ساعت بعد به حالت عادی بر می گرده و اینکه تو اون حالت خفیف افسردگی هم می تونیم درس بخونیم
تکنیک 1/4/2 برا کنترل اضطراب حتما مفیده / اما این تکنیک:
1 واحد زمانی دم
4 وحد زمانی حبس هوا
2 واحد زمانی بازدم
خب این رو تو یکی از کتاب های رابینز خوندم و بارها امتحان کردم / زمان دانشگاه که برا کنفراس باید می رفتیم جلو خیلی برام مفید واقع شد از چند روز یا حتی چند هفته قبل از کنفرانس این تکنیک رو هر روز 3 دفعه و هر دفعه 10 بار انجام می دادم./ اصلا بحث کنترل ذهن و تلقین در این تکنیک مطرح نیست جسمیه کاملا / در واقع این تکنیک به مرور زمان باعث میشه تشرح هورمون هایی که باعث تپش قلب میشه یا باعث ارزش دستان میشه یا ... تعدیل بشه
پس خوبه که تا کنکور 90 هر روز این کار رو انجام دهیم هر روز حالا 3 دفعه 5 دفعه .... و هر دفعه 7 بار 10 بار 5 بار و با این کار اون تپش قلبی که ممکنه اوایل جلسه کنکور (یا یه روز قبل از کنکور / شب کنکور) داشته باشیم خنثی میشه/

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
استرس 6

استرس 6

...خب بعده شام دوباره کمی فکرم رفت سمت مکانیک و... نامه رو دوباره خوندم ولی دوباره خودم رو جمع و جور کردم و فیلم و... تو نامه واقعیت رو نوشتم و استاد من عاشق شدم و افسرده شدم و سرکار می رم ووو اینها رو ننوشتم بعدا کمی به متن اون نامه هم اشاره می کنم
تو نامه ی اعتراض مواردی که استاد دینامیک سر کلاس گفت و من سعی کردم بهشون عمل کنم رو نوشتم:
استاد گفته بودین که:" بجای اینکه مثلا 200 تا تمرین مریام رو به کمک حل المسائل حل کنید و برا هر کدوم مثلا 10 دقیقه وقت بذارید بهتره 50 تا تمرین مریام رو حل کنید و برا هر کدوم 30 دقیقه وقت بذارید / یعنی سریع بعده خوندن سوال سراغ حل المسائل نرید/ کمی فکر کنید/ خلاقیت یه مهندس همین جا تقویت میشه/ مخصوصا خیلی لذت بخشه که به جواب آخر برسید و با حل المسائل چک کنید و ببینید دقیقا به جواب آخر رسیدین"
استاد منم سعی کردم اینطوری بخونم /حتی برا بعضی از مسائل حدود 45 دقیقه وقت می ذاشتم و...
خودم می دونستم که توقع پاسی توقع نابجایی نیست ...
توقع / واقع بینی /فرستاده از قبل :
من ریاضی رو تو کنکور های آزمایشی یا کنکور های سال های قبل مکانیک حدود 50 می زنم دوستم حدود 80 می زنه/ هدفی که از قبل در نظر گرفته بودم اصلا با این درصد ریاضی جور در نمی آد دچار استرس می شم:
از دوستم می پرسم ریاضی رو چطور خوندی؟ میگه:
" خب از اول تابستون شروع کردم از روی کتابهای آقاسی و کریمی و معتقدی آهسته و پیوسته خوندم هر روز هم حدود 3 ساعت ریاضی می خوندم/رکورد گیری خلاصه نویسی تست و رفع اشکال تست جامع غیر جامع از اول تابستون تا الان که نزدیکه کنکوره "
حالا من: "خب جزوات فلان موسسه رو گرفتم خوندم تست زدم/ یه دو ماهی گذاشتم کنار /بعضی از قسمت ها خلاصه نویسی نکردم/ یک ماه خیلی شل گرفتم/ یه مدتی فراموش کردم ریاضی یعنی ریاضت/ اون قسمت رو نخوندم/ فلان قسمت رو خیلی ضعیف خوندم و...." خب اینها چیز هایی بود که از قبل فرستادم

حالا علی مرد و مردونه با این از پیش فرستاده ها چه توقعی از خودت داری؟ ریاضی رو 80 بزنی ؟ خب نمیشه ؟ مواردی که در این موقع بهشون فکر کردم و شاید برا شما هم مفید واقع بشه تو شرایط مشابه:
یادم می آد امام علی ع اشاره کردن به چهار مورد که اگه اون 4 مورد رو رعایت کنید تضمین کردن که هیچ آسیبی بهتون نرسه یکی از اون موارد تنبلی بود/ خب در مورد ریاضی تنبلی کردم پس باید منتظر آسیب باشم/ اون آسیب همین استرسی ک الان دارمه؟ نه این نیست اون آسیب می تونه ناراحتی بعده نتیجه کنکور باشه/ می تونه سرکوفت دیگران باشه/ می تونه ... باشه البته شاید چند مدت بعد از اون هم به همه ی اون ناراحتی ها بخندم همانطور که الان دارم به جریان دینامیک می خندم...

یه خورده تحقیق کردم فهمیدم نفر سوم کنکور مکانیک فلان سال از فلان دانشگاه ریاضی رو زده بود 56! البته سه گروه دیگه رو در حدود 70 /80 درصد زده بود خب این شد امیدواری/ خیلی خوبه/ شرایط کنکور نوع سوال ریاضی نوع سوال گروه های دیگه و... رو هم باید در نظر گرفت و...

خب دیگه دلیل استرس رو فهمیدم درصدی رو می خواستم که متناسب تلاش من نبود بهتره قانع باشم و گرنه ممکنه سر جلسه ریاضی رو حتی کمتر از اون حدی که می تونم بزنم (مثلا 25 درصد) بزنم!!!
یا به اندازهی آرزوت تلاش کن یا به اندازهی تلاشی که قرار هست انجام دهی آرزو کن!
فردا هم آخرین آزمون پارسه هست هر چقدر 7 آزمون قبلی را خراب کردیم می خوایم فراموش کنیم فردا از همه مهمتره/اگر فردا هم خراب شد؟ تا کنکور باز هم برای تغییر وقت است کنکور اصله.
ادامه دارد

bahare7

عضو جدید
ارتعاشات رو از روی چه مرجعی خوندن؟و به چه منابعی دسترسی دارند؟فکر کنم در این شرایط 70 سوال انتهای کتاب جباری رو حل کنند یا کتاب ستو رو مطالعه کنند مفید باشه.

ارتعاشات رو از رو همون کتاب پوران پژوه خونده.
ببخشید پاسخ نامه تشریحی رو از کجا میتونم دانلود کنم؟هرچی میگردم پیدا نمیکنم یا دانلود نمیشه!

falahatgar.j

عضو جدید
نه دوست من، دانشگاه آزاد ضریب 1 داره، بیشترین ضریب هم متعلق به دانشگاه های شریف و تهران .. که 1.1 تا ماکزیمم 1.2 .
سایت نصیر قسمت مشاوره یه سری اطلاعات داره در این مورد
برا دانشگاه آزاد کمتر از 1 هست

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارتعاشات رو از رو همون کتاب پوران پژوه خونده.
ببخشید پاسخ نامه تشریحی رو از کجا میتونم دانلود کنم؟هرچی میگردم پیدا نمیکنم یا دانلود نمیشه!
اگر منظورتون پاسخ نامه کنکور سال گذشته است.بطور کامل من ندیدم.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقی به این صفحه رفتم.ولی لینک های روزانه که دیدم خیلی واسم جالب بود.عجب تاپیک معروفی داریم.

alimec

عضو جدید
نه دوست من، دانشگاه آزاد ضریب 1 داره، بیشترین ضریب هم متعلق به دانشگاه های شریف و تهران .. که 1.1 تا ماکزیمم 1.2 .
خب من قبلا سایت نصیر خوندم که برا آزاد کمتر از یک هست و برا پیام نور 1 /شاید من اشتباه کنم

alimec

عضو جدید
اتفاقی به این صفحه رفتم.ولی لینک های روزانه که دیدم خیلی واسم جالب بود.عجب تاپیک معروفی داریم.
منم تابستون به این وبلاگ خیلی سر می زدم ولی وقتی مدیرش رفت کمتر سراغش می رفتم البته من قبلا به این وبلاگ اشاره کردم در مورد قسمت بعدی مقاله استرس می خوام از همین وبلاگ کمک بگیرم.

alimec

عضو جدید
استرس 7

استرس 7

اصلا چرا سر جلسه دینامیک استرس داشتم؟ داستان زیر را بخوانید از همون وبلاگی که خانم مهندس اشاره فرمودن گرفتم:
عنوان: فریب نقطه اوج دیگران را نخور؟!
بین جوانان دهکده شیوانا مسابقه وزنه برداری در گرو های سنی مختلف برگزار شده بود. طبیعی است که از مدرسه شیوانا هم جوانانی در مسابقه شرکت می کردند.معمولا چون شاگردان مدرسه افرادی سالم و ورزشکار بودند در اکثر مسابقات امتیازهای خوبی بدست می آوردند و این برای کدخدای دهکده زیاد خوشایند نبود. به همین دلیل هنگام شروع مسابقه کدخدا با صدای بلند خطاب به جمعیت گفت:" امسال بچه های مدرسه شیوانا می خواهند سنگ تمام بگذارند و سه برابر وزنه های سال قبل را بالای سر خود ببرند. پس همگی جوانانی که سه برابر قبل وزنه بالای سر می برند را تشویق کنید!" و مردم دهکده هم بی خبر از نقشه کدخدا به تشویق شاگردان مدرسه پرداختند.
شاگردان مدرسه نگران و ناراحت به شیوانا که گوشه ای نشسته بود نگاه کردند و یکی از آنها به شیوانا گفت:" اگر ما سه برابر وزنه بالای سر ببریم تمام استخوانبندی بدنمان زیر سنگینی آن خرد خواهد شد. کدخدا با اینکار خود کاری کرد که ما حتی اگر بالاترین وزنه را هم بالای سر ببریم باز هم انتظار مردم برآورده نشود و مورد تمسخر قرار گیریم. چه کنیم؟"
شیوانا تبسمی کرد و از جا برخاست و با صدای بلند خطاب به مردم گفت:" کدخدا امسال با شما مزاح کرد و می خواست با این سخن خود درس مهمی به شما بدهد. کدخدا می دانست که وزنه سه برابر سنگین تر استخوان بچه های مدرسه را خرد خواهد کرد. او با این جمله می خواست به شما مردم بگوید که هرگزاجازه ندهید فریبکاران با تعریف نقطه اوج دست نیافتنی شما را ناامید کنند و یا پیشرفت های کوچک شما را بی ارزش نمایند و شما هم هرگز نباید فریب نقطه اوج ذهنی دیگران را بخورید و هیچوقت نباید خود را برای رساندن به نقطه ای که دیگران تعیین می کنند به دردسر اندازید. شما فقط سعی کنید در هر لحظه عالی و بی نقص عمل کنید. به هر نقطه ای که برسید همان نقطه عالی ترین نقطه زندگی شما خواهد بود."
خب من میان ترم دینامیک رو خیلی خوب داده بودم از طرفی تحت تاثیر تعاریف استاد قرار گرفتم /اینکه برا رفع اشکال نزد استاد می رفتم سوالاتی که می پرسیدم باعث شد استاد حشاب خاصی روم باز کنه تو کلاس هم چندین بار به من اشاره کردن و ...کلا جو گیر شدم ... دلم می خواست پایان ترم نمره کامل بگیرم (کمال گرایی)
ادامه دارد

mina rajaee

عضو جدید
درصد دروس

درصد دروس

درصد دروس جهت قبولی در کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک _ تبدیل انرژی دانشگاه ازاد تاکستان و علوم تحقیقات.پیشاییش از کمکتون تشکر می کنم.

بالا