ایجاد کردن آسمانی واقعی در تری دی مکس

s.hasanpuor

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
من ازتون می خواستم تا یه راهنمایی در مورد بوجود آوردن یک آسمان واقعی که با متریال ادیتور درست می شه رو ازتون بپرسم کسی هست بهم کمک کنه.اگه بشه که خیلی عالی می شه من منتظر جواب های شما دوست های عزیز هستم
:w42::w42:

kashane

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
من ازتون می خواستم تا یه راهنمایی در مورد بوجود آوردن یک آسمان واقعی که با متریال ادیتور درست می شه رو ازتون بپرسم کسی هست بهم کمک کنه.اگه بشه که خیلی عالی می شه من منتظر جواب های شما دوست های عزیز هستم
سلام. یک راه ساده برای ایجاد آسمان واقعی در مکس اینه که دور موضوعی که ترسیم کردی یک استوانه بزرگ بکشی و صفحه بالایی اون رو حذف کنی تا بتونی داخلش رو ببینی.بعد از طریق پنجره متریال یه عکس آسمون انتخاب کنی و بهش نسبت بدی.اگه تنظیمات uvw maps رو هم انجام بدی و ازش رندر بگیری میبینی چی از آب در میاد.:w17:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ehsan arch

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
سلام - البته چند راه برای ایجاد اسمان وجود داره ولی من برای ایجاد اسمان یک کره دور کارم میکشم ( لازم است بگویم که kashane که یک استوانه میکشه زیاد جالب نمیشه و بهتره این کارو با کره انجام بده) بعد عکس اسمان را به کره میدم بعد تنظیم میکنم که از 2 طرف کره(داخلی و خارجی) عکسم پیدا باشه بعدش شفافیت کره را 100 میکنم و بعد هم رندر....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز
یکی از حرفه ای ترین روش ها اینه که با Alpha یک عکس رو ماسک کنید روی یک عکس آسمون . . . خیلی دستتون بازه توی این روش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Hojjat.66

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
روش اول در منو اینوایرومنت ، بک گرانت تصویری از آسمان انتخاب کنید .

روش بعدی یک اسفییر ایجاد کنید ( طوری که کل کارتون توش باشه ) و یک عکس اسمان بهش نسبت بدین.

اینها ساده ترین روش بودند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

3dkhorshid

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
به نظر من hdri از اینا همه واقعی تره خیلی هم کنترل شده تره نسبت به بقیه روش ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

dfdf

عضو جدید
سلام.خواهشا یکی جواب بده.من وقتی کره با اسفییر میکشم بعد یه آسمون بش میدم و نور وری سان میدم داخل کره تاریک میشه چیکار باید کرد؟

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خواهشا یکی جواب بده.من وقتی کره با اسفییر میکشم بعد یه آسمون بش میدم و نور وری سان میدم داخل کره تاریک میشه چیکار باید کرد؟
سلام
نور باید توی کره باشه از تنظظیمات وی ری GI رو فعال کن.

dfdf

عضو جدید
فعال میکنم اما بازم نمیشه.وقتی نور وی ری اسفر میزارم روشن میشه اما وری سان نمیشه

mehdif100

عضو جدید
فعال میکنم اما بازم نمیشه.وقتی نور وی ری اسفر میزارم روشن میشه اما وری سان نمیشه

کره رو انتخاب کن دستور normal رو بهش اعمال کن اگه نشد کره رو نصف کن hemisphere رو تیکشو تو مشخصات کره بذار

my sister

عضو جدید
سلام - البته چند راه برای ایجاد اسمان وجود داره ولی من برای ایجاد اسمان یک کره دور کارم میکشم ( لازم است بگویم که kashane که یک استوانه میکشه زیاد جالب نمیشه و بهتره این کارو با کره انجام بده) بعد عکس اسمان را به کره میدم بعد تنظیم میکنم که از 2 طرف کره(داخلی و خارجی) عکسم پیدا باشه بعدش شفافیت کره را 100 میکنم و بعد هم رندر....
.
اینها همه که گفتی درست پس این FLIP که میگن ماله کدوم قسمت؟ این 2 طرف کره چطوری تنظیم میشه ؟توروخدا همینو قشنگ بگین.ممنون

jafarsydi

عضو جدید
دستور Flip مربوط به گروه حجمی Editable poly میشه.مثل Editabe mesh , nurbs, .....
Flip یعنی پشت و رو کردن.اول حجمت رو انتخاب کن.بعد تبدیلش کن به Editable poly.عدد4 رو بزن تابری داخل حالت زیرشیع پولی گان.اون صفحاتی که پشت و رو هست رو انتخاب کن و دکمه Filp رو از منوی Edit Polygons بزن.تا اون صفحاتت پشت و رو بشه و دیگه سیاه نباشه.میتونی از مودیفایر Sellاستفاده کنی که یک پوسته به کل حجم میده و همه صفحات سیاه رو میندازه داخل.و صفحات اصلی که مرئی هستند و توی رندر سیاه نمیافتند رو میندازه بیرون.
بهترین روش برای ایجاد آسمان استفاده از پلاگین ساخت آسمان هست.
دوم استفاده از HDRI هاست.که عارف جان توضیح داد.
سوم همون روشی که بچها به صورت استونه گفتند.فقط یک نکته مهم اینکه متریالش رو از نوع Vray Ligth انتخاب کن.و اون عکست رو به قسمت دیفیوز اش بده.تاثیر این کار رو توی رندر میبینی...
یا حق

gold_face

عضو جدید

ببین شاپسر کره یا اسفییرو انتخاب کن بعد از لیست کرکره ای modify گزینه normal اینجوری کره ای که داری پوستش برعکس میشه داخلش روشن بیرونش سیاه میشه یاااااااااااا حق ما که رفتیم
:gol::gol::gol::gol: سی شما

abbas_beyk

عضو جدید
سلام
بنده یه صفحه در خالت front یا left البته بستگی به جهت دوربینتون داره که کدومو انتخاب کنید میزارم بعد تعداد سگمنت هارو بیشتر بعد با bend خمش میکنم در جهت مدلینگ و متریال آسمون بهش میدم سپس با uvw maps متریال تنظیم نهایی میکنم حل میشه
یا میتونی vray light بدی بعد در قسمت color به جای none متریالتو بدی اگه شدتشو بیشتر کنی آسمونت روشنتر میشه

mohtaram_bash

عضو جدید
اگه امکانش هست در مورد ALPHAبیشتر توضیح بدین.[/QUOTE
آلفا ؟
تو بخش (تب) المنت ویری میتونید لایه آلفا رو انتخاب کنید و زمانی که رندر تموم شد اونو سیو کنید و تو فتوشاپ ازش استفاده کنی
ولی سریعترین روش سیو کردن خروجی ویری با فرمت png - با این روش پشت ساختمون خالیه!! یعنی به راحتی میشه آسمون گذاشت.البته توی فتوشاپ

بالا