ارائه مشاوره شغلی

moh3n92

عضو جدید
سلام
میشه یه کم درمورد digsilent توضیح بدید؟
کاربرد عملیش کجاست و برای کار کردن با اون باید چه اطلاعاتی از قبل داشته باشیم؟ باید بررسی سیستم 1و2 رو بلد باشیم؟
ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کاربرد عملیش کجاست و برای کار کردن با اون باید چه اطلاعاتی از قبل داشته باشیم؟ باید بررسی سیستم 1و2 رو بلد باشیم؟
ممنون

سلام دوست عزیز
باید خدمتتون عرض کنم من گرایشم کنترل هست و با این نرم افزار کار نکردم ولی به خاطر یک مقدار آشنایی که در این خصوص دارم این توضیحات رو میدم، ولی اگه سایر دوستان که تخصصشون قدرت هست توضیح بدن مطمئناً بهتر خواهد بود.
بهرحال نرم افزار DigSILENT یک نرم افزار آلمانی بمنظور شبیه سازی شبکه ها برق و تحلیل رفتار این شبکه است. در حال حاظر برق های منطقه ای و یک سری شرکت مشاور از این نرم استفاده می کنند. در ضمن پیشنیاز این نرم افزار همونطوری که خودتون فرمودین درس بررسی سیستم های قدرت می باشد.

البته نرم افزارهای دیگری که ممکن است از DigSILENT قویتر و بهتر باشند نظیر CYME ولی چون این نرم افزار در برق منطقه ای استفاده میشه بین کارآموزان محبوت تر هست.

Engineer Power

عضو جدید
سلام
ممنون
مثلا تو بررسی سیستم قدرت2 ما یه سیستم رو تا سه باس رو خودمون حل میکنیم ولی بیشتر از اون مثلا 7 باس یا بیشتر رو باید با نرم افزار حل کنیم

moh3n92

عضو جدید
ممنون که به سوالم جواب دادین
نرم افزار متلب چطور؟ متلب تو کارای عملی کاربرد داره؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که به سوالم جواب دادین
نرم افزار متلب چطور؟ متلب تو کارای عملی کاربرد داره؟

دوست عزیز نرم افزار MatLAB بخاطر ماهیتش بیشتر در زمینه های آکادمیک کاربرد پیدا می کنه، مخصوصاً در تحصیلات تکمیلی که شما باید برای آنالیز سیستم ها پیچیده و یا سیستم هایی که خود در حال طراحی اون هستید، دست به شبیه سازی اونها بزنید و دسترسی به سیستم خیلی راحت براتون مهیا نیست.

این نرم افزار کاربرد آزمایشگاهی فراوان داره ولی کمتر در صنعت مورد استفاده قرار میگیره.

aliale94

عضو جدید
سلام من ترم ۳ کارشناسی الکترونیک هستم برای مقدمات ثبت اخنراع چی کار می تونم بکنم آیا برای اپلای فایده داره ؟
درآمد متوسط برای خوداشتغالی چقدره؟
بهترین توصیه شما در حال حاضر برای من چیه ترم ۲ رو هم با ۱۸ تا اختصاصی مشروط شدم
با تشکر فراوان

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من ترم ۳ کارشناسی الکترونیک هستم برای مقدمات ثبت اخنراع چی کار می تونم بکنم آیا برای اپلای فایده داره ؟
درآمد متوسط برای خوداشتغالی چقدره؟
بهترین توصیه شما در حال حاضر برای من چیه ترم ۲ رو هم با ۱۸ تا اختصاصی مشروط شدم
با تشکر فراوان

دوست عزیز اگه هدفت اپلای کردن هست، با مشروطی و معدل پایین شانست بسیار کمرنگ میشه هرچند که ثبت اختراع هم داشته باشی (البته اپلایی که بتونی بورس بگیریا)، پس مهترین الویت معدل و نمرات خوبه.
در خصوص ثبت اختراع هم باید به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کنید: http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3549
دوست عزیز درآمد خوداشتغالی به نوع کسب و کارت ربط داره و قوانین کلی نداره.

توصیه من در این مقطع برای شما توجه کامل به درس و معدل هست، در کنارشم از آموزش نرم افزار ها و دوره های تخصصی غافل نشو و به زبان انگلیسی توجه ویژه داشته باش.

mustapha_65

عضو جدید
سلام دوست عزيز benfica
من تو رشته قدرت تازه فارغ التحصيل شدم فعلا تو يه كارخونه خصوصي كار ميكنم و كارم ربطي به رشتم نداره(دانشجويي)
به كار در كارخونه و شركت خصوصي علاقه زيادي ندارم
آزمون وزارت نيرو هم قيول شدم و كليه مصاحبه ها رو تا الان خوب دادم اما هنوز قطعي نشده

ميخوام دوره هاي آموزشي برم به نظرتون چه زمينه هايي برام ميتونه مفيد باشه كه اگه زبونم لال:cry: وزارت نيرو گزينش نشدم ازش استفاده كنم چون واقعا ديگه از كارم خسته شدم
با سپاس

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز benfica
من تو رشته قدرت تازه فارغ التحصيل شدم فعلا تو يه كارخونه خصوصي كار ميكنم و كارم ربطي به رشتم نداره(دانشجويي)
به كار در كارخونه و شركت خصوصي علاقه زيادي ندارم
آزمون وزارت نيرو هم قيول شدم و كليه مصاحبه ها رو تا الان خوب دادم اما هنوز قطعي نشده

ميخوام دوره هاي آموزشي برم به نظرتون چه زمينه هايي برام ميتونه مفيد باشه كه اگه زبونم لال:cry: وزارت نيرو گزينش نشدم ازش استفاده كنم چون واقعا ديگه از كارم خسته شدم
با سپاس

سلام دوست عزیز

امیدوارم در آزمون وزارت نیرو قبول بشین و از نگرانی در بیایید.
من در خصوص رشته برق قدرت چندین بار در همین تاپیک صحبت کردم، اگه تاپیک رو از ابتدا مرور کنید حتماً جواب سوالتون رو میگیرید.
موفق باشین

kapitan_hamed

عضو جدید
سلام دوستان بچه ها من به کمک حدی نیاز دارم من سال اول کاردانی الکترونیک هستم سال دیگه تموم میشه....
برای بازار کار نگرانم ودر حال حاضر دوره avr v رو می رم برای کارشناسی نمی خوام الکترونیک رو ادامه بدم یا برم ابزار دقیقی یا قدرت واقعا نمی دونم چی کنم دور برم پر از رفیقای ناباب که سطح وسواد خاصی ندارن و کسی نیست که ما رو راهنمایی کنه و فقط امیدم به این سایته و.........
شنیدم بازار کار قدرت خوبه وهم استخدامی زیاد تری نسبت به سایر گرایش ها داره ولی خودم به کنترل خصوص به ابزر دقیق علاقه دارم ....
اگه من کنترل بخونم وبه کلاسای برق صنعتی 1و2 وتابلو برق و....... برم کار درستیه یا برعکس قدرت بخونم و به کلاسای کنترل رو برم .....
وسوال دیگم اینه که دوستان نا پیوسته که کارشناسی رو ابزار دقیق خوندن چه دنشگاهایی در این زمینه خوبن واز رشتششون راضین ...
ممنون ار همه

ava_16

عضو جدید
سلام به همه...من فارغ التحصیل مخابراتم..متاسفانه جواب ارشدم خوب نبود و متاسفانه علاقه ای هم به ادامه تحصیل ندارم و خیلی دلم میخاد کار کنم اول... اما بازار کار مخابرات نسبت به بقیه گرایشای برق کمتره...شنیدم شبکه خوبه کلاس مقدماتیشو تو فنی حرفه ای رفتم حالا میخام بدونم که آیا ادامه این کلاسا فایده ای داره یا نه؟
2.کدوم موسسه بهتره ؟مجتمع فنی تهران یا دیباگران یا جای دیگه؟
3.شبکه هزارو یک گرایش داره..مثه سیسکو ومایکروسافت و موبایل و .....میشه کمکم کنید که کدوم بهتره و آینده داره و میشه باهاش یه کاری پیدا کرد بالاخره؟
ممنون از راهنماییتون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان بچه ها من به کمک حدی نیاز دارم من سال اول کاردانی الکترونیک هستم سال دیگه تموم میشه....
برای بازار کار نگرانم ودر حال حاضر دوره avr v رو می رم برای کارشناسی نمی خوام الکترونیک رو ادامه بدم یا برم ابزار دقیقی یا قدرت واقعا نمی دونم چی کنم دور برم پر از رفیقای ناباب که سطح وسواد خاصی ندارن و کسی نیست که ما رو راهنمایی کنه و فقط امیدم به این سایته و.........
شنیدم بازار کار قدرت خوبه وهم استخدامی زیاد تری نسبت به سایر گرایش ها داره ولی خودم به کنترل خصوص به ابزر دقیق علاقه دارم ....
اگه من کنترل بخونم وبه کلاسای برق صنعتی 1و2 وتابلو برق و....... برم کار درستیه یا برعکس قدرت بخونم و به کلاسای کنترل رو برم .....
وسوال دیگم اینه که دوستان نا پیوسته که کارشناسی رو ابزار دقیق خوندن چه دنشگاهایی در این زمینه خوبن واز رشتششون راضین ...
ممنون ار همه

دوست عزیز بازار کار رشته قدرت بهتر است ولی بازار کار کنترل و ابزار دقیق نیز با سرعتی زیادی در حال رشد هست. بنظر من شما باید بیشتر از هر چیزی به علاقمندیتون توجه کنید چراکه عدم رضایت شغلی با هر میزان حقوق نیز می تونه باعث خستگی از شغلتون و عدم پیشرفت تو کارتون بشه.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه...من فارغ التحصیل مخابراتم..متاسفانه جواب ارشدم خوب نبود و متاسفانه علاقه ای هم به ادامه تحصیل ندارم و خیلی دلم میخاد کار کنم اول... اما بازار کار مخابرات نسبت به بقیه گرایشای برق کمتره...شنیدم شبکه خوبه کلاس مقدماتیشو تو فنی حرفه ای رفتم حالا میخام بدونم که آیا ادامه این کلاسا فایده ای داره یا نه؟
2.کدوم موسسه بهتره ؟مجتمع فنی تهران یا دیباگران یا جای دیگه؟
3.شبکه هزارو یک گرایش داره..مثه سیسکو ومایکروسافت و موبایل و .....میشه کمکم کنید که کدوم بهتره و آینده داره و میشه باهاش یه کاری پیدا کرد بالاخره؟
ممنون از راهنماییتون

دوست عزیز دوره های شبکه بیشتر مربوط به بچه های IT و کامپیوتر هست، برای شما آشنایی کلی کفایت می کنه. اگه می خواهید در رشته مخابرات موفق بشید باید دانشتون رو در زمینه شبکه های مخابراتی بالا ببرید و با نرم افزارهای تخصصی این حوزه آشنا بشید. شرکت های مخابرات مراکز استان دوره های خوبی نظیر GSM و BTS و ... برگزار می کنه، سعی کن تو دنبال این تیپ دوره ها باشی

ava_16

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییتون ...آخه تو چندتا استخدامی دیدم مهندس مخابرات آشنا به شبکه.... حتی تو یه مصاحبه فقط از شبکه های کامپیوتری ازم پرسیدن....واسه همین به فکرش افتادم.....در مورد دوره های شرکت مخابرات مراکز استان مطمئنید؟ یعنی واسه عموم آزاده؟؟ باید برم مخابرات مرکزی ؟
بازم ممنون از کمکتون...

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنماییتون ...آخه تو چندتا استخدامی دیدم مهندس مخابرات آشنا به شبکه.... حتی تو یه مصاحبه فقط از شبکه های کامپیوتری ازم پرسیدن....واسه همین به فکرش افتادم.....در مورد دوره های شرکت مخابرات مراکز استان مطمئنید؟ یعنی واسه عموم آزاده؟؟ باید برم مخابرات مرکزی ؟
بازم ممنون از کمکتون...

نمیدونم تو کدوم شهر ساکن هستید ولی من در تهران و شیراز این دوره ها رو دیدم برگزار میشه و در محل مخابرات مرکزی هم بوده، ولی باز بسته به محلسکونت خود شما هست. برای شرکت در این دوره ها ممکن هست لازم باشه عضو انجمن علمی مربوطه بشید.
در خصوص شبکه هم دانش عمومی شبکه لازم هست ولی اگه خیلی تخصصی بشین دیگه کارتون مخابراتی نیست شبکه ای هست.

apadana34

عضو جدید
از کجا می تونم به بازار کار الان و اگه بشه سه سال اینده رشته برق پی ببرم . و یه طوری اماری داشته باشم تا انتخابش کنم. بعضی ها می گن بازارش هست بعضی ها هم می گن اشباع شده وادم باسواد توش زیاده و همه رفتن سمت این رشته و از این حرفا چطوری جواب این سوال را می تونم پیدا کنم و انقدر با اضطراب و بدون سند انتخاب نکنم

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کجا می تونم به بازار کار الان و اگه بشه سه سال اینده رشته برق پی ببرم . و یه طوری اماری داشته باشم تا انتخابش کنم. بعضی ها می گن بازارش هست بعضی ها هم می گن اشباع شده وادم باسواد توش زیاده و همه رفتن سمت این رشته و از این حرفا چطوری جواب این سوال را می تونم پیدا کنم و انقدر با اضطراب و بدون سند انتخاب نکنم

دوست عزیز
آمار و اطلاعات خیلی دقیقی حداقل من به شخصه ندارم ولی نکته ای که وجود داره که اگه روند رونق صنعت وجود داشته باشه، بازار کار برای برق وجود خواهد داشت ولی اگه رکود باشه اشباع شغلی اتفاق میوفته.

apadana34

عضو جدید
دوست عزیز
آمار و اطلاعات خیلی دقیقی حداقل من به شخصه ندارم ولی نکته ای که وجود داره که اگه روند رونق صنعت وجود داشته باشه، بازار کار برای برق وجود خواهد داشت ولی اگه رکود باشه اشباع شغلی اتفاق میوفته.

خوب اگه به رکود بازار باشه و صنعت شاید الان اشباع شده باشه .

توی رشته کامپیوتر زمینه های زیادی مثل برنامه نویسی - بانک اطلاعاتی - گرافیک -شبکه و غیره است که یه مهندس کامپیوتر می تونه بره توی هر بخشی که علاقه داره و متخصص بشه و نیاز شغلی اش را برطرف کنه .

توی شاخه الکترونیک و مخابرات با توجه به بازار داخل چه بخشها یا عنوانهایی هست که این رشته ها شاملش بشه و بتونی توش متخصص بشی تا بتونی با مشکلی بیکاری روبرو نباشی

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه به رکود بازار باشه و صنعت شاید الان اشباع شده باشه .

توی رشته کامپیوتر زمینه های زیادی مثل برنامه نویسی - بانک اطلاعاتی - گرافیک -شبکه و غیره است که یه مهندس کامپیوتر می تونه بره توی هر بخشی که علاقه داره و متخصص بشه و نیاز شغلی اش را برطرف کنه .

توی شاخه الکترونیک و مخابرات با توجه به بازار داخل چه بخشها یا عنوانهایی هست که این رشته ها شاملش بشه و بتونی توش متخصص بشی تا بتونی با مشکلی بیکاری روبرو نباشی

دوست عزیز به عنوان مهندس الکتزونیک شما می توانید در زمینه های زیر فعالیت نمایید:
طراحی مدارات آنالوگ، طراحی مدارات دیجیتال (FPGA)، تعمیرات سیستم های فوق، کارشناس ابزار دقیق، و.... زمینه فعالیت گسترده خواهد بود.

helen.j

کاربر فعال
مشاوره

مشاوره

سلام دوستان
ی خانم که فارغ التحصیل برق قدرته-سیستم های قدرت چطور میتونه وارد بازار کار بشه؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ی خانم که فارغ التحصیل برق قدرته-سیستم های قدرت چطور میتونه وارد بازار کار بشه؟

با سلام با توجه به تیپ صنعتی کارهای اجرایی برق قدرت و محدودیت حضور خانم ها در پلنت های صنعتی، برای اینکه شما بتوانید در این رشته و عرصه موفق باشید باید بتونید در نرم افزارهای تخصصی این رشته مهارت لازم رو کسب کنید تا بتونید در شرکتهای مشاور بعنوان طراح و آنالیزور مشغول بکار بشین.

hbd.2006

اخراجی موقت

خيلي ساده.....يكي از روزنامه هاي كار و يا نيازمندي ها رو بگير:

1.توش ميبيني كه از هر 30 تا شغل هفت 8 تا برق مي خوان >>>>> نتيجه مي گيري بازار كارش خوبه.

2.روزنامه ساعت 8 صبح رسيده 8:10 زنگ ميزني مي پرسيد مهندس و يا تكنسين برق يا الكترونيك يا غيره رو آگهي داديد ........... جواب ميده گرفتيم!! >>>>>>>>> به اين نتيجه مي رسيد كه بازار اشباع شده.

راه چاره: بايد يكسال با مدرك مهندسي حقوق كارگري بگيريد يا در شركت هاي در پيتي كار كنيد تا با سابقه شده و قاطي گلابي ها شويد:biggrin:;) مگه اين كه خدايش كارتون درست باشه و با پارتي مدرك نگرفته باشيد.

اميدوارم كمكي كرده باشم.

alislow

عضو جدید
سلام دوستان
برای یک دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت گرایش انتقال و توزیع چه کار پاره وقتی مفیدتره و چطور میشه وارد اون کار شد؟
من سیم کشی ساختمون یا کابل کشی کارخانه کار کردم اما فکر نکنم خیلی در آینده به دردم بخورن.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای یک دانشجوی کارشناسی ناپیوسته برق قدرت گرایش انتقال و توزیع چه کار پاره وقتی مفیدتره و چطور میشه وارد اون کار شد؟
من سیم کشی ساختمون یا کابل کشی کارخانه کار کردم اما فکر نکنم خیلی در آینده به دردم بخورن.

سلام ، کار مرتبط با گرایشت به سختی گیر میاد چون انتقال دیگه برای کار آموز ها شوخی بردار نیست.

در کل بهت پیشنهاد میکنم به جای کسب تجربه فعلا به دنبال گرفتن تخصص باشی ، مثل PLC
چون به اندازه ی تجربه مهم هستند و برای جذب شدنت توی بازار کار خیلی مفید هستند.

و نکته ی مهم دیگه ، از کار آموزیت نهایت بهره رو ببر ، حتما یه جای خوب مثل نیروگاه پیدا کن و سعی کن 40 روزشو کامل پر کنی.

موفق باشی.
اسمتم خیلی شبیه منه ها!

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، کار مرتبط با گرایشت به سختی گیر میاد چون انتقال دیگه برای کار آموز ها شوخی بردار نیست.

در کل بهت پیشنهاد میکنم به جای کسب تجربه فعلا به دنبال گرفتن تخصص باشی ، مثل PLC

و نکته ی مهم دیگه ، از کار آموزیت نهایت بهره رو ببر ، حتما یه جای خوب مثل نیروگاه پیدا کن و سعی کن 40 روزشو کامل پر کنی.

موفق باشی.
اسمتم خیلی شبیه منه ها!

چقد شما دوتا شبیه همید :D
یه لحظه فکر کردم خودت با خودت داری حرف میزنی:biggrin:

alislow

عضو جدید

موفق باشی.
اسمتم خیلی شبیه منه ها!
خیلی ممنون.
خودم هم بار اول اسمتو دیدم یه لحظه جا خوردم!
انتقال و توزیع زیرشاخه قدرته زیاد فرقی ندارن ها.
برای یادگیری PLC چه منابعی رو معرفی می کنید؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون.
خودم هم بار اول اسمتو دیدم یه لحظه جا خوردم!
انتقال و توزیع زیرشاخه قدرته زیاد فرقی ندارن ها.
برای یادگیری PLC چه منابعی رو معرفی می کنید؟

:smile:
بله متوجه هستم ، زیرگرایش قدرته.

منابع هم که هیچی به ذهنم نمیرسه.
بهت مجتمع فنی تهران رو معرفی میکنم.
یک آموزشگاهه که کلا کارش آموزش اینطور مهارت ها هست.
خودم چندین فایل PDF دارم هنوز مطالعه نکردم ولی شما هم میتونی اگه علاقه داشتی دانلود کنی

اسم کتابش PLC step 5 هست.
فارسیشو من دارم ولی نمیدونم از کجا دانلود کردم ، فکر کنم از www.mohandesyar.com

از اینجا هم میتونی استفاده کنی

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

موفق باشی.
اسمتم خیلی شبیه منه ها!

دوست عزیز ممنون از راهنمایی جنابعالی ولی ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
1- در خصوص کارآموزی کاملاً با نظر شما موافق هستم، اهمیت ویژه به این دوره بسیار سودمند خواهد بود.
2- در خصوص گرفتن تخصص اونم PLC خیلی با شما موافق نیستم، برای دوستان قدرتی داشتن تخصص در بخش های دیگه بیشتر میتونه سودمند باشه تا PLC که تقریباً الان حتی دانشجویان رشته کامپیوتر هم میرن این دوره را می گذرونند.

و در پاسخ به دوستمون که سوال پرسیدند باید بگم، تخصص در زمینه های تاسیساتی همیشه میتونه سودمند باشه، مخصوصاً با رشد چشمگیر افزایش ساخت و ساز بعنوام کار پاره وقت و دم دستی خیلی مفید است.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
:smile:
بله متوجه هستم ، زیرگرایش قدرته.

منابع هم که هیچی به ذهنم نمیرسه.
بهت مجتمع فنی تهران رو معرفی میکنم.
یک آموزشگاهه که کلا کارش آموزش اینطور مهارت ها هست.
خودم چندین فایل PDF دارم هنوز مطالعه نکردم ولی شما هم میتونی اگه علاقه داشتی دانلود کنی

اسم کتابش PLC step 5 هست.
فارسیشو من دارم ولی نمیدونم از کجا دانلود کردم ، فکر کنم از www.mohandesyar.com

از اینجا هم میتونی استفاده کنی

دوست عزیز PLC Step 5 مدتهاست در هیچ کجا استفاده نمیشه، و هیچ کاربردی دیگه نداره. لطفاً در ارائه راهنمایی به دوستان کمال دقت رو داشته باشید که موجب هدر رفتن وقت و زمان دوستان نگردد.