* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

ehsan4476

عضو جدید
یه سوال
از مدل cohesive zone واسه مدل کردنinterface کسی تا حالا استفاده کرده؟
تو محیط انسیس باید چه کنم ؟؟؟ :(((((

درصورتیکه از Mechanical APDL استفاده کنید بهترین مرجع برای راهنماییتون Verification Manual هست که در Help نرم افزار وجود داره. میتونید کد مشابه با مثالتون رو ببینید و اون رو تغییر بدین. مسئله ای مشابه کارشما رو حل کرده.

ehsan4476

عضو جدید
نمی دونم این سوالمو می تونم اینجا مطرح کنم یا خیر.
من می خوام Ansys 14.5 (64 bit) رو نصب کنم صفحه اولش برای نصب که میاد گزینه Install License manager ( همینطور گزینه Install MPI for ansys parallel processing) غیر فعال هست، ولی روی کامپیوتر دیگه که امتحان کردم این دو گزینه فعال بود و در عوض گزینه Install EKM Sever غیر فعال بود.

کسی میدونه مشکل از کجاست. آیا با ویندوزم همخونی نداره؟
ویندوزم سون 64 بیت هست.
احتمالا User Acount Cotrol رو در ویندوز، آف نکردین.

mykb68

عضو جدید
سلام نوع تحلیلتون مهمه.
درصورتیکه از Mechanical APDL استفاده کنید بهترین مرجع برای راهنماییتون Verification Manual هست که در Help نرم افزار وجود داره. میتونید کد مشابه با مثالتون رو ببینید و اون رو تغییر بدین.

والا مهندس اونجا رو نگاه کردم چیزی ندیدم شبیه به مثال خودم

mehdihn

عضو جدید
سلام
مشکل از روش کار شما نیست بلکه مشکل از license نرم افزاره. اگه دقت کرده باشید سمت چپ پایین پنجره Design Modeler علامت پارک ممنوع! وجود داره و برنامه در حالت Read Only است. باید مشکل نصب لایسنس رو حل کنید.

سلام مهندسین عزیز خواهش میکنم اگه کسی اطلاع داره منو راهنمایی کنه . من هم همین مشکل رو دارم . روی دو کامپیوتر یکی پی سی انسیس 12 و روی لپ تاپ انسیس 14 رو سوار کردم و طبق فایلهای همراه هم لیسانس رو ساختم و انسیس هم اونو شناخت. راحت هم باز شد . فلوئنت را نشناخت و لیسانس خواست که با کلی سعی و خطا لیسانس فلوئنت 6.2 رو که داشتم روش ریختم و قبول کرد و کار کرد ولی دیزاین مدلر را لیسانس میخواد .و من موندم که شما عزیزان چطور استفاده میکنید. لطفا من و بقیه تازه کارهای مثل منو راهنمایی بفرمایید . قبلا تشکر میکنم

hfml

عضو
سلام دوستان
یه سوال:
امکانات workbench با خود انسیس فرقی نداره؟ من میخوام تحلیل سازه کار کنم.

HosseinBarari

عضو جدید
سلام بنده دو تا سوال داشتم ، 1- موقع نصب انسیس در ویندوز xp دچار مشکل میشم طبق دستورالعمل پکیج نصب کردم ولی موقع اجرا پیغام میده :: no servers provided

2- انسیس قابلیت اعمال بارگزاری زلزله رو هم داره ؟

ممنون

Amin1984

عضو جدید
سلام بنده دو تا سوال داشتم ، 1- موقع نصب انسیس در ویندوز xp دچار مشکل میشم طبق دستورالعمل پکیج نصب کردم ولی موقع اجرا پیغام میده :: no servers provided

2- انسیس قابلیت اعمال بارگزاری زلزله رو هم داره ؟

ممنون

سلام در مورد سوال دوم جواب مثبته. متأسفانه جواب سوال اولو نمی دونم، شاید لینک زیر بدرد بخوره:
http://isohunt.com/torrent_details/259043473/?co=1&tab=comments

mahdi7171

عضو جدید
سلام میخواستم بپرسم در تحلیل تنش حرارتی برای اینکه بدونم تنش ماگزیمم یا حرارت ماگزیمم کجا اتفاق می افته تا بتونم تغییرات اون محل رو بر حسب زمان رسم کنم باید چی کار کنم؟ بدون اینکه نود رو خودم دستی انتخاب کنم خودش ماگزیمم رو مشخص میکنه یا نه؟ ممنون از توجهتون

fereshtec

عضو جدید
سلام کی بهینه سازس تو انسیس mechanical apdl بلده؟لطفا اگه یه فایلی چیزی دارید بذارید

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، دوستان من در حال مدل کردن جسمی هستم که نیاز به شرایط متغیر دمایی بر روی یکی از سطوحش داره. به این معنا که از زمان 0 تا 3 ثانیه دما از 20 تا 400 درجه افزایش پیدا می کنه و بعد از اون ثابته چطور می تونم این کار رو بر روی یکی از سطوح مدلم در انسیس انجام بدم.

hasan.fardi

عضو جدید
سلام.
من در بحث برخورد گوه با صفحه مشکل دارم. اگر به جای گوه یک مکعب بود. صفحه را کانتکت 173 می گرفتم و مکعب را تارگت 170 و مکعب را با دستور kmesh صلب می گرفتم و آنالیز درست انجام میشد ولی وقتی بجای مکعب از گوه استفاده می کنم. برخوردی صورت نمی گیرد و از هم عبور می کنند. image2.jpg

Amin1984

عضو جدید
سلام.
من در بحث برخورد گوه با صفحه مشکل دارم. اگر به جای گوه یک مکعب بود. صفحه را کانتکت 173 می گرفتم و مکعب را تارگت 170 و مکعب را با دستور kmesh صلب می گرفتم و آنالیز درست انجام میشد ولی وقتی بجای مکعب از گوه استفاده می کنم. برخوردی صورت نمی گیرد و از هم عبور می کنند. مشاهده پیوست 148133

سلام، اگر از المانهای Shell و یا Beam برای مدلسازی استفاده کرده اید، گزینۀ Beam/Shell Thickness effect را از Contact Properties/Misc انتخاب کنید. شاید این طوری درست بشه.

Amin1984

عضو جدید
سلام.
من در بحث برخورد گوه با صفحه مشکل دارم. اگر به جای گوه یک مکعب بود. صفحه را کانتکت 173 می گرفتم و مکعب را تارگت 170 و مکعب را با دستور kmesh صلب می گرفتم و آنالیز درست انجام میشد ولی وقتی بجای مکعب از گوه استفاده می کنم. برخوردی صورت نمی گیرد و از هم عبور می کنند. مشاهده پیوست 148133

سلام، اگر از المانهای Shell و یا Beam برای مدلسازی استفاده کرده اید، گزینۀ Beam/Shell Thickness effect را از Contact Properties/Misc انتخاب کنید. شاید این طوری درست بشه.
با سلام، جناب مهندس من دیروز داشتم کتاب آقای حامد وهابی (طراحی مکانیزم های صنعتی - جلد اول) رو می خوندم که متن زیر رو دیدم:
"یکی از رایج ترین مشکلاتی در مسایل تماسی اینست که سطوح تماسی بدون هیچ گونه ممانعتی از هم عبور می کنند... که برای حل این مشکل پیشنهاد می شود پیش از تعریف تماس گزینۀ نمایش نرمال صفحات در صفحۀ رابط گرافیکی را فعال کنید و کنترل کنید که بردار نرمال سطوح کنتاکت وتارگت رو به یکدیگر باشد. در غیر اینصورت لازم است که این جهت را برعکس کنید"
راستش وقت نبود من این کار رو انجام بدم ولی تو کنتاکت منیجر که نگاه کردم دو تا گزینۀ زیر رو داره:
Show normals
Flip normals on elements
که فکر کنم منظور کتاب همین ها باشه. ایشالله که درست نوشته باشم.
موفق باشید.

سلام دوستان لطفا کمک کنید توی انسیس یک صفحه رو با استفاده از تکنیک
تولد و مرگ المان جوشکاری کردیم حالا توی نتایج میتونم توزیع دما رو بگیرم ولی نمیتونم توزیع تنش و بگیرم کلا قسمت کانتور تنش فعال نیست چی کار کنم ؟

Amin1984

عضو جدید
سلام دوستان لطفا کمک کنید توی انسیس یک صفحه رو با استفاده از تکنیک
تولد و مرگ المان جوشکاری کردیم حالا توی نتایج میتونم توزیع دما رو بگیرم ولی نمیتونم توزیع تنش و بگیرم کلا قسمت کانتور تنش فعال نیست چی کار کنم ؟

سلام، اول کنترل کنید که تو قسمت Solution controls/write items to results file موارد مورد نظر رو انتخاب کرده باشید. بعد دومین گزینه که به ذهن من می رسه اینه که آیا شما اصلاً آنالیز سازه ای انجام دادید؟ (منظورم تبدیل انواع المان های مورد استفاده از حرارتی به سازه ای و اعمال شرایط مرزی و تکیه گاهی و ... حل دوباره با اعمال نتایج آنالیز حرارتی بود)
آقا شرمنده اگه ناقص گفتم، همین قدر بلد بودم، موفق باشید.

سلام، اول کنترل کنید که تو قسمت Solution controls/write items to results file موارد مورد نظر رو انتخاب کرده باشید. بعد دومین گزینه که به ذهن من می رسه اینه که آیا شما اصلاً آنالیز سازه ای انجام دادید؟ (منظورم تبدیل انواع المان های مورد استفاده از حرارتی به سازه ای و اعمال شرایط مرزی و تکیه گاهی و ... حل دوباره با اعمال نتایج آنالیز حرارتی بود)
آقا شرمنده اگه ناقص گفتم، همین قدر بلد بودم، موفق باشید.

[h=2][/h]
سلام نه اصلا آنالیز سازه ای انجام ندادم آنالیز حرارتی انجام دادم هر چند قید اولش اعمال کردم تو رو خدا دقیق بگید باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Amin1984

عضو جدید
سلام نه اصلا آنالیز سازه ای انجام ندادم آنالیز حرارتی انجام دادم هر چند قید اولش اعمال کردم تو رو خدا دقیق بگید باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام، مطالبی که دارم این زیر می نویسم حالت کلی یک انالیز کوپله رو شامل میشه، اکیداً توصیه میکنم که یک کپی از مدل خودتون بگیرید و بعد موارد زیر رو روی مدل انجام بدید تا خدای نکرده زحمات قبلی تون خراب نشه. با توجه به اینکه جوشکاری شامل چندین مرحله می تونه باشه (شامل تبدیل حالت مداب به جامد و سرد شدن و ...) متأسفانه از سطح من -که مبتدی ام- خارج میشه ولی بهتون پیشنهاد می دهم نگاهی به کتاب "طراحی مکانیزم های صنعتی به روش المان محدود در انسیس- جلد دوم- تألیف حامد وهابی" داشته باشید. موفق باشید:
- آنالیز حرارتی رو که انجام دادید ذخیره کنید
-از مسیر Preprocessor/Element type/switch element type/Thermal to Structure المانهاتون رو از حرارتی به سازه ای تغییر بدید
-از مسیر solution/define loads/ delete/ all load data /all loads and opts/ ok تمام شرایط مرزی آنالیز قبلی رو پاک کنید و شرایط مرزی سازه ای خودتون (همون تکیه گاهها) رو اعمال کنید
-از مسیر solution/apply/structural/temprature/from therm analy نتایج آنالیز حرارتی را انخاب کنید. برای انتخاب نتایج آنالیز حرارتی (که با پسوند rth. ذخیره می شود) یک پنجره باز می شود که از قسمت browse می توان آنرا پیدا کرد. در همین قسمت باید یکی از دو قسمت load step & substep و یا time را پرکنید.
- از مسیر solution/analysis type/ new analysis/ static/ ok فرمان انجام آنالیز استاتیکی را صادر نموده و در نهایت از solution/solve/current LS آنالیز را انجام دهید.

aydogan

عضو جدید
همانطور که نرم افزار تخصصی درس کنترل مطلب هست.انسیس نرم افزار تخصصی چه دروسی می تواند باشد؟
یعنی در کدام دروس انسیس به کار می آید؟

بچه خواهش میکنم کمکم کنید
میخوام تنش پس ماند و بعد جوشکاری تو نرم افزار انسیس(ansys) بدست بیارم اصلا نمیدونم تنش پس ماندو وچه جوری باید تو راستای جوش یا ... بدست بیارم یعنی کلا باید چی کار کنم...
مرسی

سلام، مطالبی که دارم این زیر می نویسم حالت کلی یک انالیز کوپله رو شامل میشه، اکیداً توصیه میکنم که یک کپی از مدل خودتون بگیرید و بعد موارد زیر رو روی مدل انجام بدید تا خدای نکرده زحمات قبلی تون خراب نشه. با توجه به اینکه جوشکاری شامل چندین مرحله می تونه باشه (شامل تبدیل حالت مداب به جامد و سرد شدن و ...) متأسفانه از سطح من -که مبتدی ام- خارج میشه ولی بهتون پیشنهاد می دهم نگاهی به کتاب "طراحی مکانیزم های صنعتی به روش المان محدود در انسیس- جلد دوم- تألیف حامد وهابی" داشته باشید. موفق باشید:
- آنالیز حرارتی رو که انجام دادید ذخیره کنید
-از مسیر Preprocessor/Element type/switch element type/Thermal to Structure المانهاتون رو از حرارتی به سازه ای تغییر بدید
-از مسیر solution/define loads/ delete/ all load data /all loads and opts/ ok تمام شرایط مرزی آنالیز قبلی رو پاک کنید و شرایط مرزی سازه ای خودتون (همون تکیه گاهها) رو اعمال کنید
-از مسیر solution/apply/structural/temprature/from therm analy نتایج آنالیز حرارتی را انخاب کنید. برای انتخاب نتایج آنالیز حرارتی (که با پسوند rth. ذخیره می شود) یک پنجره باز می شود که از قسمت browse می توان آنرا پیدا کرد. در همین قسمت باید یکی از دو قسمت load step & substep و یا time را پرکنید.
- از مسیر solution/analysis type/ new analysis/ static/ ok فرمان انجام آنالیز استاتیکی را صادر نموده و در نهایت از solution/solve/current LS آنالیز را انجام دهید.

مرسیییییییییییییییییییی داداش خیلی مردی :))

esh013

عضو جدید
بچه خواهش میکنم کمکم کنید
میخوام تنش پس ماند و بعد جوشکاری تو نرم افزار انسیس(ansys) بدست بیارم اصلا نمیدونم تنش پس ماندو وچه جوری باید تو راستای جوش یا ... بدست بیارم یعنی کلا باید چی کار کنم...
مرسی

تو انسیس کار نکردم ولی توی نرم افزار آباکوس یه چنین ساب روتینی داره

esh013

عضو جدید
همانطور که نرم افزار تخصصی درس کنترل مطلب هست.انسیس نرم افزار تخصصی چه دروسی می تواند باشد؟
یعنی در کدام دروس انسیس به کار می آید؟

انسیس و آباکوس نرم افزار های المان محدود هستند مثلا نرم افزار انسیس به درد سیالات، مقاومت مصالح، طراحی اجزاء می خوره.

ariax77

کاربر فعال
یه مشکلی تو انسیس 14 برام پیش اومده
اونجوری که متوجه شدم تمام المان های دو بعدی تو سه بعدی جا داده شدن
حالا من به المان بیم دو بعدی (بیم برنولی) نیاز دارم. وقتی از beam188 استفاده می کنم نمی تونم مقادیر real constant رو وارد کنم و با پیغام خطا مواجه میشم که المان beam188 نیازی به مقادیر ثابت نداره! باید چیکار کنم واسه این مساله؟!

Amin1984

عضو جدید
یه مشکلی تو انسیس 14 برام پیش اومده
اونجوری که متوجه شدم تمام المان های دو بعدی تو سه بعدی جا داده شدن
حالا من به المان بیم دو بعدی (بیم برنولی) نیاز دارم. وقتی از beam188 استفاده می کنم نمی تونم مقادیر real constant رو وارد کنم و با پیغام خطا مواجه میشم که المان beam188 نیازی به مقادیر ثابت نداره! باید چیکار کنم واسه این مساله؟!

سلام، فکر کنم واقعاً نیازی به real constant نباشه، چون مشخصات هندسی رو تو sections میشه تعریف کرد، خواص مصالح رو هم که تو Material props میشه داد. برای شبیه تر کردن BEAM188 به المانهای قبلی، انسیس تو راهنماش نوشته که موقع تعریف المان از options باید KEYOPT(3)=3 انتخاب کنید. همونجا یک سری تنظیمات برای عملکرد برشی هم داراه که شاید برای نزدیکتر کردن تنظیمات به تیر برنولی بدرد بخوره (اینو مطمئن نیستم).

daeehossein

عضو جدید
ببخشید من میخواستم انسیس 12 نصب کنم ولی لایسنسش مشکل داره . اگه ممکنه کمکم کنید . مرسی کلی

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ببخشید من میخواستم انسیس 12 نصب کنم ولی لایسنسش مشکل داره . اگه ممکنه کمکم کنید . مرسی کلی
از انسیس ۱۴ و یا ۱۴.۵ استفاده کنین کرکش پایدارتره. موقع نصب حتما از اینترنت دیسکانکت بشین. آنتی ویروس رو موقتا غیر فعال کنید و به هیچ عنوان از فیلتر شکن استفاده نکنین چرا که این نرم افزار بر اساس IP سیستم شما کار می کنه و وقتی IP ر و عوض می کنین( چیزی که در پروکسی ها اتفاق می افته) لایسنس نمی تونه سرور رو پیدا کنه و مجددا نیاز به نصب ansys licence manager کرک مجدد نرم افزار خواهید داشت. نسخه موجود در سافت گذر هم تست شده هست هم مورد اطمینان