مهم ترین اخبار فوتبال جهان

khooshe

مدیر بازنشسته
روزهاي سياه ليورپول(عکس)

ديگر کسي از شکست هاي ليورپول متعجب نمي شود. آنها امشب در خانه 3-1 به بلکبرد راورز باختند تا نهمين باخت فصل را تجربه کنند.آيا کار هاجسون در انفيلد به پايان رسيده است؟

http://www.google.com/buzz/post

khooshe

مدیر بازنشسته
دستهاي خالي کارلتو(عکس)

يک باخت ديگر براي چلسي. گاهي شرايط مربيگري مثل حالاست...اخراج آنچلوتي دشوار است اما اگر بحران چلسي تمام نشود چه ؟انها امشب به وولوورهمپتون هم باختند تا با تجربه ششمين شکست در رده پنجم باقي بمانند.

این یک عکس کامل از آنچلوتی است. ایا این دستها از شعبده خالی شده؟

اخبار

ربات
پیروزی اینتر موضع سرمربی جدید را تقویت كرد

پیروزی اینتر موضع سرمربی جدید را تقویت كرد

تیم فوتبال اینترمیلان با كسب یك پیروزی سه بر یك بر ناپولی در خانه اش در ورزشگاه سن سیرو موضع لئوناردو سرمربی جدید خود را در نخستین دیدار تحت رهبری وی در سری آ تقویت كرد.

بيشتر...

khooshe

مدیر بازنشسته
لالیگا اسپانیا

لالیگا اسپانیا

<B>
برای جلوگیری از پراکندگی اخبار های لالیگا اخبار لالیگا به اینجا انتقال یافت.​

</B>
مورينيو: كاكا در رئال مي ماند، مطمئن باشيد

کاکا، ستاره برزيلي رئال، پس از 5 ماه مصدوميت به ترکيب اين تيم بازگشت و مورينيو، سرمربي کهکشاني ها قصد ندارد اجازه دهد اين بازيکن سانتياگو برنابئو را ترک کند.

کاکا در ماه آگوست از ناحيه مينيسک زانو تحت عمل جراحي قرار گرفت و بعد از مدت ها غيبت در ديدار اين هفته مقابل ويارئال در ترکيب اصلي رئال قرار گرفت و با دادن يک پاس گل و زدن يک گل، يکي از تاثير گذارترين بازيکنان تيمش بود.
شايعات حاکي از اين است که اين ستاره برزيلي قصد دارد به ليگ ايتاليا بازگردد اما مورينيو تاکيد کرد که اين بازيکن جايي نمي رود.
آقاي خاص گفت:" او در رئال خواهد ماند. براي کار کردن با او زمان زيادي صبر کردم. او با تمام صداقتش به من گفت که مي خواهد نشان دهد که بازيکن رئال است.
او اکنون در شرايطي است که مي تواند کمک زيادي به تيم بکند، در حالي که فصل گذشته از چنين شانسي برخوردار نبود.
کاکا با ما مي ماند، مطمئن باشيد."

آخرین ویرایش:

khooshe

مدیر بازنشسته
نبرد اينتر و چلسي بر سر الکسيس سانچس

هر دو تيم هافبک ارزشمند اودينزه را مي‌خواهند.

اینتر آماده خرید الکسیس سانچس است اما آنها با رقابتی سخت از طرف چلسی روبرو هستند.
باشگاه ایتالیایی پیشنهاد 18 میلیون یورو به علاوه جاناتان بیابیانی را برای این بازیکن 22 ساله اهل شیلی داده بود، اما اودینزه این پیشنهاد را رد کرد. اینتر آماده بهبود شرایط پیشنهاد خود است و قصد دارد مبلغ را به 20 میلیون یورو برساند، هرچند که اودینزه همچنان قصد فروش این بازیکن را ندارد.
چلسی هم به خرید او علاقمند است. اخیرا مدیر برنامه‌های سانچس گفته او کریستیانو رونالدو جدید است.
کارلو آنچلوتی هنوز پیشنهادی نداده، اما هنگامی که رومن آبراموویچ را متقاعد کند 22 میلیون یورو برای خرید او ارائه خواهد کرد.
در این صورت اینتر جوئل اوبی را هم در پیشنهاد خود خواهند گنجاند.

khooshe

مدیر بازنشسته
پيگريني: براي پيروزي قدم در نيوكمپ مي‌گذاريم

سرمربي تيم فوتبال مالاگا براي بازي فردا شب تيمش برابر بارسلونا پيش‌بيني پيروزي دارد.

مانوئل پيگريني که سابقه مربيگري در رئال مادريد را هم داشته هرگز با فضاي نيوکمپ بيگانه نيست و با شناحتي که از مردانش در مالاگا دارد از پيروزي تيمش برابر بارسلونا مطمئن است.
وي در اين خصوص گفت: براي پيروزي قدم در نيوکمپ مي‌گذاريم و در جنگ تاکتيکي شکست نخواهيم خورد. بارسلونا براي شکست دادن مالاگا بايد دل به حوادث بازي ببندد اما ما هم تلاش خود را خواهيم کرد تا اين بازي طبق حساب و کتاب پيش برود.
گفتنی است، فردا شب بارسلونا در نيوکمپ ميزبان مالاگا است و فرصت دارد صدرنشيني خود را با توجه به بازي سخت رئال مادريد برابر آلمريا تثبيت کند.

khooshe

مدیر بازنشسته
اولتيماتوم فان نيستلروي:يا مي گذاريد به رئال برگردم يا ديگر به هامبورگ نمي آيم

طبق گزارش منتشره در روزنامه کيکر، رود فان نيستلروي، گلزن باتجربه هلندي از سران باشگاه هامبورگ خواسته تا به او اجازه دهند تا به رختکن رئال بازگردد. اين اتفاق در حالي رخ مي دهد که سران رئال پس از مصدوميت گونسالو ايگواين به دنبال جانشين موقتي براي او هستند.

پیش از این خورخه بالدانو، مدیر ورزشی باشگاه رئال در صحبتهایی اعلام کرده بود که سران این باشگاه در بازار زمستانی به دنبال یک مهاجم هستد
پس از آن سران رئال تمایل خود را برای بازگرداندن 6 ماهه نیستلروی به سانتیاگو برنابئو نشان دادند ولی سران هامبورگ تمایلی به انجام این کار ندارند. شنیده می شود که نیستلروی هم از این بابت به شدت عصبانی شده و گفته:« اگر به من اجازه بازگشت به مادرید را ندهند، من هیچ وقت به هامبورگ بازنمی گردم.»
یورن ولف، سخنگوی باشگاه هامبورگ هم از صحبت کردن درمورد اولتیماتوم این ستاره 34 ساله به باشگاه سرباز زد.او در این رابطه گفت:« نیستلروی در هتل محل استقرار تیم است. آرمین فه مربی تیم او را در دیدار مقابل شالکه به میدان خواهد فرستاد.»
رود فان نیستلروی 4 فصل برای رئال توپ زد و توانست در 96 دیداری که برای این تیم به میدان رفته، 64 گل به ثمر برساند. او در سال 2010 از رئال به هامبورگ پیوست.

Sarp

مدیر بازنشسته
سرخيو راموس،مدافع رئال مادريد در تيم ملي ايران!/عكس

سرخيو راموس،مدافع رئال مادريد در تيم ملي ايران!/عكس

هادي عقيلي مدافع تيم ملي ايران ظاهرش را طوري تغيير داده كه شباهت هاي زيادي با سرخيو راموس،مدافع با تجربه رئالي ها پيدا كرده است.خودتان قضاوت كنيد....

khooshe

مدیر بازنشسته
فان‌نيستلروي: بازگشت به برنابئو يك رويا است

مهاجم سابق رئال مادريد و بازيکن حال حاضر هامبورگ آلمان بازگشت خود را به تيم اول پايتخت رويايي توصيف کرد.

رود فان‌نيستلروي که از طريق وکيلش سرگرم مذاکره با رئال مادريد است شب گذشته براي هامبورگ مقابل شالکه 04 (تيمي که رائول را در ترکيب خود دارد)، گلزني کرد و هنگام خوشحالي رفتار عجيبي از خود برابر دوربين‌ها نشان داد.
فريادهاي رود فان‌نيستلروي برابر لنز دوربين‌ها قطع نمي‌شد و خوشحالي عجيبش باعث شد بارها توسط کارگردان به تصوير کشيده شود.
گزارشگر بازي تلاش کرد اين رفتار را نمادي براي تعصب سوپرفان به هامبورگ نشان دهد اما مصاحبه بعد از بازي اين مهاجم هلندي همه چيز را مشخص کرد.
وي گفت: بازگشت به رئال مادريد براي من يک رويا است و اين گل را نيز به هواداران رئال مادريد تقديم مي‌کنم.
فان‌نيستلروي در خصوص احتمال تمديد قرارداد با هامبورگ گفت: هر چيزي ممکن است و من با توجه به اطمينان کاملي که به وکيلم دارم طبق صلاحديد او عمل مي‌کنم. در اين سن و پس از اين همه سال پول تنها فاکتور تعيين کننده براي من نيست و دوست دارم از فوتبال خود لذت ببرم.

khooshe

مدیر بازنشسته
رائول به فان‌نيستلروي: به خانه برگرد

کاپيتان سابق تيم فوتبال رئال مادريد از هم‌تيمي سابق خود خواست به برنابئو بازگردد.

رائول گونسالس در بازي شب گذشته تيمش، شالکه 04 برابر هامبورگ از رود فان‌نيستلروي خواست در صورت امکان به رئال مادريد بازگردد.
رائول در هنگام خروج از استاديوم با توجه به شکست تيمش ناراحت بود اما در گفت‌و‌گويي کوتاه با راديو مارکا اظهار داشت: در فرصتي که نصيبم شد تلاش کردم قدمي براي رئال مادريد بردارم. مي‌دانم که اين روزها به دنبال رودفان‌نيستلروي هستند و من نيز از او خواستم به خانه برگردد تا دوباره بتواند از فوتبال لذت ببرد.
فان‌نيستلروي مدنظر باشگاه رئال مادريد است و مورينيو به عنوان مربي رئال مادريد نيز از اين انتقال احتمالي استقبال کرده است.

khooshe

مدیر بازنشسته
بر اثر مصدوميت در دربي مادريد آخرو دو هفته استراحت مي‌كند

مهاجم آرژانتيني تيم فوتبال اتلتيکومادريد براي دو هفته مجبور به استراحت مطلق خواهد بود.

سرخيو آخرو، داماد مارادونا و مهاجم گلزن اتلتيکومادريد در بازي مقابل رئال مادريد به شدت آسيب ديد و پزشک اين تيم پس از معاينات توام با تاخير خود دو هفته استراحت را تجويز کرده است.
به اين ترتيب آخرو بازي برگشت برابر رئال مادريد در کالدرون و دو بازي از لاليگا را از دست داده است.
آخرو در 24 بازي خود 4 بار براي اتلتيکو مادريد گل زده و به هواداران قول داده بود در بازي برگشت برابر رئال مادريد حتما گلزني کند.

khooshe

مدیر بازنشسته
داور جنجالي جام جهاني 2002 به پنج سال زندان محكوم شد

داور جنجالي جام جهاني 2002 که با قضاوت خود ايتاليا را از دور رقابت ها حذف کرد به اتهام قاچاق مواد مخدر به بيش از پنج سال زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، پنج شنبه گذشته ''بايرون مورنو'' داور اکوادوري جام جهاني فوتبال در سال 2002 را به دليل همراه داشتن مواد مخدر گناهکار شناخت.
وي هم اکنون بدون سپردن وثيقه آزاد است و به بيش از پنج سال زندان محکوم شده است.
مورنو 41 ساله با نحوه قضاوت خود در ديدار ايتاليا و کره جنوبي بدنام و رسوا شد. در اين ديدار که به حذف ناباورانه ايتاليا در وقت اضافه انجاميد، سوت زدن هاي او ايتاليايي ها را خشمگين کرده بود. به خصوص آن زمان که براي کره جنوبي يک پنالتي مشکوک گرفت و دومين کارت زرد را به توتي داد و او را از بازي اخراج کرد.
در سپتامبر 2002 مقامات فوتبال اکوادور مورنو را از قضاوت در 20 بازي محروم کردند. او سال بعد نيز از کار محروم شد و اندکي بعد از قضاوت فوتبال کناره گرفت.

khooshe

مدیر بازنشسته
تب مسي و احتمال غيبت او مقابل بتيس

ليونل مسي روز دوشنبه درشهرک ورزشي خوان گامپر حاضر بود ولي کادر پزشکي بارسا پس از معاينه او، مسي را به خانه فرستادند تا استراحت کند.
لیونل مسی، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا روز دوشنبه همراه با سایر هم تیمی هایش به تمرین نپرداخت.دلیل این موضوع تب بالای مسی است. از همین رو ممکن است این ستاره آرژانتینی شانس حضور در دیدار برگشت جام حذفی اسپانیا مقابل رئال بتیس را از دست بدهد.

ستاره آرژانتینی حتی در عکس گروهی بازیکنان بارسلونا با تیم راگبی USAP که بارسا قرارداد همکاری با این تیم به امضا رساند هم غایب بود ولی دانی آلوس مصدوم در این عکس حاضربود.آلوس به دلیل مصدومیت در عضله ران بین ده تا پانزده روز از میادین ورزشی به دور خواهد بود.

khooshe

مدیر بازنشسته
اتحاديه فوتبال انگليس رافائل را مقصر شناخت؛ مدافع برزيلي منچستريونايتد در آستانه محروميت

اتحاديه فوتبال انگليس رافائل را مقصر شناخت؛ مدافع برزيلي منچستريونايتد در آستانه محروميت

رافائل، مدافع برزيلي منچستريونايتد به دليل رفتار نامناسبش با داور ديدار تيمش مقابل تاتنهام توسط اتحاديه فوتبال انگليس مقصر شناخته شد.

رافائل در اين ديدار با دريافت دو کارت زرد از مايک دين، داور بازي، از زمين اخراج شد. کارت زرد اول او به دليل خطاي شديدي بود که روي ويلسون پالاسيوس انجام داد و کارت زرد دوم را به دليل درگيري با آسو اکوتو دريافت کرد.
او بعد از دريافت کارت زرد دوم به داور بازي پرخاش کرد و همين مسئله موجب شد تا اتحاديه فوتبال انگليس او را مقصر بشناسد.
او تا روز 18 ژانويه فرصت خواهد داشت تا در اين مورد به کميته انظباطي اتحاديه فوتبال انگليس در مورد رفتارش توضيح دهد.

khooshe

مدیر بازنشسته
اسرار تاکتيکي قهرمان نيم فصل لاليگا

نشريه گاتزتادلوسپرت به قلم يکي از نويسندگان برجسته اين روزنامه گزارشي کامل در مورد اسرار تاکتيکي تيم گوارديولا نوشت و قهرماني کاتالونيايي ها بعد از نيم فصل فرصت خوبي براي مرور گزارش او در مورد آبي اناري پوشان است.
پائولو کوندو گزارش خود را اینگونه شروع کرده است: " چندی پیش وقتی درمورد تعداد گلهای کمی که اینیستا درلالیگا به ثمر رسانده از گواردیولا سوال شد، مربی این تیم در چند جمله کوتاه در پاسخ به این پرسش گفت: " اصلا از این موضوع متعجب نشدم برای اینکه آندرس همیشه گلهای خودش را زده است. من او را از وقتی بچه بوده به یاد دارم و به نظرم هافبکی هنرمند به معنای واقعی است. اینیستا در دوازده سالگی و در سال 1996 به بارسلونا می آید و کاپیتان تیم اول بارسلونا خیلی زود متوجه کیفیت بازی و تواناییهای وی می شود. با گذشت زمان، برای حضور در تیم اصلی بارسلونا زیر نظر گرفته می شود. گواردیولا با دقت هر چه تمام رشد کردن اینیستا و دیگران را دنبال می کند. وقتی که نیمکت بارسلونا را به گواردیولا سپردند، او خیلی خوب می دانست که چه سیستمی برای بازی تیمش برگزیند و با چه بازیکنانی می تواند به راحتی این سیستم را اجرا کند. پپ بازیکنانش را مثل باغبانی که همه گلها و گیاهان خود را می شناسد، می شناخت. مسی چند هفته پیش ده سال حضور خود در باشگاه بارسلونا را جشن گرفت. اینکه آیا بارسلونای پپ گواردیولا بهترین تیم باشگاهی تاریخ فوتبال جهان است ذهن خیلی ها را مشغول کرده ولی شاید این موضوع خیلی مهم نباشد. به قول گواردیولا هواداران تیم می دانند که آنها نسبت به هرشخص دیگری برای لذت بردن از چنین تیمی اولویت دارند.

در این گزارش همه ترفندهای تاکتیکی که تیم گواردیولا را در زمانی که اوهدایت بارسلونا را دردست داشته، تکامل بخشیده اند، بررسی می کنیم.

*تبدیل 3 - 3 - 4 به 3 - 4 - 3

همه 3 - 3 - 4 را سیستم اصلی بارسلونا می دانند. در حالیکه این سیستم نقطه آغاز تیم محسوب می شود و با گذشت زمان در طول یک مسابقه، تیم تغییراتی در این سیستم ایجاد می کند. در معدود لحظاتی که توپ در اختیار حریف است، این اتفاق رخ می دهد. اما وقتی که توپ و میدان در دست بارسلوناست، گواردیولا دو بازیکن کناری را روی خطی که چابی و اینیستا قرار دارند می برد و هافبک مرکزی را برای اینکه به پیکه و پویول کمک کند، سرجایش نگه می دارد. این دو در زمان ضد حمله آماده اند تا با فاصله گرفتن ازهم به هم تیمی سوم خود اجازه دهند تا عقب نشینی کند و در امر دفاعی موثر عمل کند.

این حرکت سیستم بازی را به 3 - 4 - 3 تغییر می دهد و زمانی که هافبک تیم ماسچرانو باشد بیشتر به چشم می آید برای اینکه ارزشهای دفاعی او را به خوبی به معرض نمایش می گذارد. بی دلیل نیست که بوسکتس که به مراتب نسبت به هافبک آرژانتینی در توپ گرفتن از حریفان موثرتر بازی می کند، مهره ثابت تیم انتخاب شده است. سیستم 3 - 4 - 3 بارسلونا می تواند تعبیر مدرنی از آنچه چپمن انگلیسی سی سال پیش آن را مطرح کرده بود باشد. دراین شرایط اعداد صحیح 3 - 2 - 2 - 3 هستند و دو هافبکی که عقب می آمدند برخلاف سیستم امروز که بازیکنان کناری هستند، بازیکنان میانی بودند.

گواردیولا در این مورد می گوید: " من خیلی خوب تاریخ را نمی شناسم که بتوانم چنین مقایسه هایی انجام دهم. ولی اگربخواهم بازی بارسلونا را دریک شعار خلاصه کنم باید بگویم که هرکس بخواهد می تواند دراین تیم حمله کند. در اینکه بارسلونا در اکثر دقایق بازی با سه دفاع بازی می کند، شکی نیست.

*خط حمله دسته جمعی

بارسلونا درهر بازی دروازه تیمهای حریف را به توپ می بندد و هیچگاه فقط با یک مهاجم بازی نمی کند. دلیل این کار هم روشن است. ایبراهیموویچ نتوانست در این شرایط در سیستم بارسلونا موثر عمل کند. مسی نقش مهاجم اول را در این تیم دارد و تنها به او آزادی و اختیار عمل برای انجام هرکاری داده شده است.

نظرگواردیولا در این رابطه این است: " نمی خواهم در آن فضا کسی منتظر توپ باشد. می خواهم همه با هم مقابل دروازه حاضر شوند."

گواردیولا نسبت به ایبراهیموویچ که یک مهاجم کامل است نامهربان بود و تصمیم گرفت ویا را جانشین او کند و یک خط حمله دسته جمعی را برای تیمش برگزید. گلهایی که بارسلونا وارد دروازه رئال مادرید کرد تقریبا همه از منطقه ای هستند که مخصوص یک سانتر فوروارد کلاسیک و یک مهاجم فرصت طلب و در حقیقت نقطه مقابل فلسفه فوتبال کاتالان هستند. در اولین گلی که وارد دروازه رئال شد و اینیستا توپ را به چابی داد، سرعت پاس فوق العاده بالا بود و اغلب موارد با همین سیستم می توان دفاع حریفان را گیج کرد. البته فقط تیمی با غنای تکنیکی بارسلونا قادربه انجام این کاراست.

*مثلثها و فضا سازی ها

مهمترین بخش بازی کاتالونیایی ها توانایی آنها در کوتاه کردن فاصله ها در زمین بازی و دفاع روی خط میانی زمین و ایجاد پرسینگ روی توپهای از دست رفته به منظور جلوگیری از ضدحمله حریفان است. بازیکنان بارسلونا همچنین در کنار دفاع حریف قرار می گیرند و کاری می کنند که آنها را به حرکتهای زیاد مجبورکنند. بارسلونا بازی خود را از یک جناح به جناح دیگر تغییر می دهد و جای بازیکنان کناری و هافبکها وبالها را بالا و پایین می کند. مناطق حرکت سه جای مشخص هستند که یک مثلث را شکل می دهند و تغییرات ممکن دراین مثلث بی نهایت هستند. دنی آلوس، چابی و پدرو درسمت راست و آبیدال، اینیستا و ویا در سمت چپ و به شکل چرخشی اشکال مختلفی با مسی می سازند . در سمت راست آلوس و پدرو از نظر تاکتیکی خیلی شبیه هستند و هر دو می توانند با فضاسازی، ارسال سانتر،هجوم به میانه زمین و عمق دفاع و شوتزنی، دروازه حریفان را تهدید کنند.

khooshe

مدیر بازنشسته
رونالدو:منچستر يونايتد،بارسا و رئال مدعيان قهرماني

مهاجم رئال گفـت:منچستريونايتد، بارسلونا و ما ، و بعد از ما هم گروه کوچکي مقل بايرن، ميلان و اينتر. چلسي را جزو مدعيان قهرماني نمي دانم.آنها خيلي تغيير کرده اند.
کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید در گفت و گویی اختصاصی با روزنامه مارکا به بررسی اوضاع تیمش پرداخته.او در پاسخ به این سوال که آیا پدرو لئون به برنابئو نزدیک شده گفت:« به نطر می رسد که بله. گویا سران اتلتیک هم در فکر تمدید قرارداد او نیستند.» در اینجا می توانید متن گفت و گوی رونالدو با روزنامه مارکا را بخوانید :
* آیا دیدار برگشت ال کلاسیکو در برنابئو سرنوشت ساز خواهد بود؟
- نه .هنوز زمان زیادی تا پایان رقابتهای این فصل باقی است ولی بدون شک دوئل بزرگی خواهد بود. اول باید در تمام دیدارهایمان تا پیش از ال کلاسیکو به پیروزی برسیم که این هم کار آسانی نخواهد بود
*مورینیو گفت که تو 5 توپ طلا خواهی برد!
بیشتر از این، دوست دارم که جام های قهرمانی زیادی در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا کسب کنم و نه توپ طلا. توپ طلا در حقیقت بازتاب یک کار گروهی در زمان تعیین کننده و سرنوشت سازی است. اگر یک یا دو یا سه توپ طلای دیگر ببرم، احساس خوشبختی خواهم کرد ولی اولویت من فتح عناوین قهرمانی با رئال مادرید است.

* در فکر انتقام از المپیک لیون هستید؟
-سال گذشته اصلا انتظار آن را نداشتم که مقابل لیون حذف شویم.ما تیم برتر بودیم ولی این را نشان ندادیم. فقط توانستیم به نتیجه تساوی برسیم ولی معتقدن که امسال اوضاع کاملا متفاوت خواهد بود.برای آنکه می توانیم دوباره مقابل لیون بازی کنیم خیلی خوشحالم و مطمئنم که می توانیم به دور بعد برویم.
* از نظر تو چه تیمی مدعی اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست؟
منچستریونایتد، بارسلونا و ما ، و بعد از ما هم گروه کوچکی مقل بایرن، میلان و اینتر. چلسی را جزو مدعیان قهرمانی نمی دانم.آنها خیلی تغییر کرده اند.

*نظرت در مورد آمدن نیستلروی چیست؟
جای یک مهاجم برای 6 ماه خالی است. نام بازیکنان بزرگی مثل رود مطرح می شود. از این بابت واقعا خوشحالم، هر چند بازیکنان بیشتری با ذهنیت کمک به تیم بیایند، بهتر خواهد بود
* رازها و آرزوهای مورینیو را برای ما بگو:
فرناندو یورنته، بازیکن بزرگی است. مورینیو خیلی او را دوست دارد و ویژگی هایی که مربی تیم ما به دنبال آن است را داراست.

*ویاراتو (تبعیض های داوری) وجود دارد یا نه؟
زمانی که یک داور وارد زمین مسابقه می شود به فکر تفاوت قائل بودن بین افراد نیست. اصلا این را باور ندارم.افراد حرفه ای، حرفه ای هستند. گاهی وقتها حس می شود که برخی تیمها بیشتر از سایرین، از داوری ها بیشتر سود می برند، ولی وقتی وارد زمین مسابقه می شویم، نمی توانیم به داور فکر کنیم
* حس می کنی که بازیکنان حریف با تو با بی عدالتی رفتار می کنند؟
- بله.هر زمانی که من مرتکب خطا می شوم، همه داور را تحت فشار قرار می دهند. من گاهی وقتها می پرسم که چرا همچین اتفاقی می افتد ولی درک نمی کنم. اینجا در اسپانیا زمانی که من گام به زمین می گذارم، هنوز برایم سوت می زنند.

*در مورد اینکه تو را مهاجم مرکزی می دانند چه حسی داری؟
پست مهاجم مرکزی نوک، پستی که من دوست دارم نیست. بعید می دانم که مورینیو هم بیش از حد مرا در این پست به کار بگیرد ولی هیچ اتفاقی نمی افتد، اگر مجبور شوم که در مرکز بازی کنم، سعی می کنم که این کار را به خوبی انجام دهم، حتی اگر پست مورد علاقه ام نباشد

khooshe

مدیر بازنشسته
ژوزه مورينيو: قانون براي من با بقيه فرق مي كند

مورينيو معتقد است که داوران عليه تيم او قضاوت مي کنند و خود را قرباني اشتباهات داوري مي داند.

ژوزه مورينيو، سرمربي رئال مادريد، که تيمش فردا شب در ديدار برگشت کوپا دل ري بايد مقابل اتلتيکو مادريد قرار بگيرد، بار ديگر در مورد مسائل داوري صحبت کرد.
او در مورد چندين ضربه پنالتي که بايد در ديدار مقابل آلمريا براي تيمش گرفته مي شد، صحبت کرد. رئالي ها در اين ديدار با نتيجه 1-1 متوقف شدند تا اختلاف شان با بارسا در صدر به چهار امتياز افزايش پيدا کند.
مورينيو معتقد است که داوران عليه تيم او قضاوت مي کنند و خود را قرباني اشتباهات داوري مي داند.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" من به درستکاري داوران شک ندارم اما پنالتي هاي واضحي به سود ما رخ داد اما داور پنالتي اعلام نکرد. اگرچه ديه گو آلوس دروازه بان فوق العاده اي است اما ما مي توانستيم حداقل يک گل ديگر به ثمر برسانيم.
من قبلا هم گفتم که فکر مي کنم براي من يک قانون وجود دارد و براي سايرين يک قانون ديگر. تاريخ بار ديگر تکرار شد. "
او همچنين در مورد تلاش باشگاه براي به خدمت گرفتن يک مهاجم جديد گفت:" من تنها کسي نيستم که بايد از او سوال کنيد. ما در مووامبر مي دانستيم که ايگواين براي مدتي طولاني نمي تواند براي تيم بازي کند و من چيزي نگفتم. "
سرمربي سابق اينتر همچنين در مورد توهين هاي احتمالي هواداران اتلتيکو مادريد گفت:" چيز زيادي نمي توانم بگويم. اين نتيجه يک مسئله عمومي است. چکار مي توانم بکنم؟ به ورزشگاه نروم؟ آماده هستم؟ نه، در هتل خواهم ماند."

khooshe

مدیر بازنشسته
با وجود عدم تمايل آرسنال ،يوونتوس براي جذب آرشاوين جدي شد

تيم فوتبال يوونتوس ايتاليا با جديت زيادي پروژه جذب بازيکن روسي آرسنال را دنبال مي‌کند.

تيم راه‌راه‌پوش توريني از اوايل فصل جاري، آندري آرشاوين را مدنظر داشت. مقامات يووه هر بار که در مورد جذب وي نظر دادند، با واکنش تندي از جانب همتاهاي لندني خود روبرو شدند.
حتي هفته قبل در مرتبه آخر، آرسن ونگر، سرمربي تيم به صراحت گفت تصميمي براي واگذاري اين بازيکن موثر ندارد.
با اين حال، از جمع يوونتوس خبر مي‌رسد راه‌راه‌پوشان نسبت به اين واکنش‌ها بي‌تفاوت هستند و از صرافت نخواهند افتاد. آنها معتقدند در صورت ارائه پيشنهادي با شرايط مطلوب مالي، قادر خواهند شد بازيکن 29 ساله دو سال گذشته لندني‌ها را در تابستان مال خود کنند.

khooshe

مدیر بازنشسته
یک نتیجه شگفت انگیز برای بارسلونا....

یک نتیجه شگفت انگیز برای بارسلونا....

می دونستین دیشب بارسلونا 3-1 از رئال بتیس تو حذفی باخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
منکه باورم نمی شه و نخواهد شد.....
اخبار تکمیلی رو تو همین تاپیک می ذارم....

آخرین ویرایش:

khooshe

مدیر بازنشسته
جشن تولد تلخ گوارديولا - بارسا 3-1 باخت

البته بارسا بازي رفت را 5-0 برده بود و اين شکست تاثيري در صعود اين تيم نداشت.

پپ گواردیولا در اولین روز پس از جشن تولد 40 سالگی در بازی برگشت جان حذفی باخت 3-1 تیمش را از روی نیمکت تماشا کردو البته بارسا بازی رفت را 5-0 برده بود و این شکست تاثیری در صعود این تیم نداشت

khooshe

مدیر بازنشسته
گوارديولا: باختيم ولي از صعود خوشحالم

رئال بتيس سه بر يک بارسلونا را برد اما اين برد براي صعود آنها کافي نبود.
پپ گواردیولا، مربی بارسلونا گفته از این که تیمش به رئال بتیس باخت ناراحت نیست. بارسا در دیدار برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا مقابل بتیس سه بر یک شکست خورد، اما با برد پنج بر صفر در بازی رفت به جمع چهار تیم برتر راه یافت.

بتیس با دو گل خورخه مولینا تا دقیقه 7 دو بر صفر پیش افتاد، اما این گل‌ها کافی نبود.

گواردیولا گفت: «خوشحالم که به دور بعد کوپا دل‌ری رسیدیم، چون پیروزی خود را مقابل تیم بسیار قدرتمندی کسب کردیم.

هنگامی که بازی با بتیس را تحلیل کنیم، درک خواهیم کرد که روزگار بر ما بسیار دشوار شد. درست است که پیروزی بزرگی در اولین دیدار به دست آورده بودیم، اما به روشنی آگاه بودیم که بازی برگشت سخت خواهد بود.

می‌خواهم به رئال بتیس تبریک بگویم، چون آنها تیم خیلی خوبی هستند. نمی‌دانم این بهترین تیمی است که تاکنون در جام حذفی با آنها رویارویی داشته‌ایم یا نه، اما بی‌تردید آنها یکی از بهترین رقیبان ما در این رقابت‌ها بوده‌اند.»

رئال بتیس رکورد 28 بازی بدون باخت بارسلونا را به پایان رساند و اولین تیمی است که از سال 2004 تاکنون در بازی برگشت جام حذفی بارسلونا را برده است.

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوشحالي آرسو بعد از گلزني مقابل بارسلونا

مسي باز هم براي بارسا گلزني کرد

تلاش خورخه مولينا، مهاجم بتيس براي باز کردن دروازه بارسا

حتي بازيکنان حريف نيز اين پسر سر به زير را دوست دارند

khooshe

مدیر بازنشسته
گزارش تصويري: پيراهني که شايد براي مسي دردسرسازشود

ليونل مسي در جريان ديدار شنبه شب بارسا مقابل راسينگ سانتاندر پيراهني را زير پيراهن اصلي اش برتن کرد که شايد برايش دردسرساز شود.

مسی پس از گلی که به ثمر رساند، پیراهن اصلی اش را بالا زد و روی پیراهن زیری اش نوشته شده بود:« تولدت مبارک مامی» وبدین ترتیب گلش را به عنوان هدیه تولد به مادرش تقدیم کرد

اکنون این احتمال می رود که مسئولان کمیته برگزاری این رقابتها لیونل مسی را به این خاطر جریمه کنند.​

khooshe

مدیر بازنشسته
مديرعامل رئال مادريد به دنبال جانشين مورينيو است

منابع خبري کاتالونيا از تلاش مديرعامل رئال مادريد براي يافتن جانشنيني بزرگ به جاي مورينيو خبر دادند.
به نقل از اسپورت کاتالونيا، درگيري خوزه مورينيو و خورخه والدانو وارد مراحل جدي شده و به نظر مي رسد اين دو خيال کوتاه آمدن به خاطر مصالح باشگاه را نداشته باشند.
منبع خبري مذکور معتقد است که فلورنتينو پرس تحت فشار والدانو و در چند روز گذشته با 4 مربي به نام هاي آنچلوتي، بنيتس، ميشل و لورن بلان تماس تلفني داشته و از آنها شرايط‌شان را جويا شده است.
منابع خبري مادريد اين خبر عجيب را تکذيب نکرده اند اما آنها نيز بر موج درگيري هاي والدانو و مورينيو سوارند و معتقدند که پايان اين درگيري ها چيزي جز اخراج آقاي خاص و استخدام يکي از 4 مربي نام برده شده نيست.

khooshe

مدیر بازنشسته
سويا صفر – رئال مادريد 1
چه فینالی بشه...
سويا صفر – رئال مادريد 1: بنزما باز هم گل زد

رئال به اين ترتيب به احتمال بسيار به ديدار نهايي راه مي‌يابد.
گل انفرادی و عالی کریم بنزما رئال مادرید را به پیروزی باارزشی در خانه سویا در مرحله رفت نیمه‌نهایی جام حذفی اسپانیا رساند. هرچند طرفداران سویا جوی بسیار سنگین علیه تیم ژوزه مورینیو به وجود آورده بودند، اما رئال به این برد دست یافت.

این مهاجم سابق لیون تکنیکی دیدنی به نمایش گذاشت و پس از رد و بدل کردن پاس با مسعود اوزیل، با سرعتی عالی دو مدافع را پشت سر گذاشت و دروازه حریف را گشود. این گل در دقیقه 17 به ثمر رسید و بنزما با زدن آن نشان داد قصد دارد با امانوئل آدبایور، مهاجم جدید رئال رقابت کند.

به این ترتیب رئال کار نسبتا آسانی در خانه خود در بازی برگشت در هفته آینده پیش رو دارد.

البته ضربه لوییس فابیانو در نیمه اول هم جنجال‌ساز شد. این ضربه را رائول آلبیول برگرداند، اما تصاویر آهسته نشان می‌داد توپ از خط دروازه رد شده است.

پس از پایان دیدار، یک بطری از میان تماشاگران سویا به ایکر کاسیاس برخورد کرد. این می‌تواند باعث جریمه سویا شود.

khooshe

مدیر بازنشسته
گوارديولا: اميدوارم پويول فقط سه بازي استراحت كند

سرمربي تيم فوتبال بارسلونا به شدت نگران مصدوميت کاپيتان تاثيرگذار تيمش است.

جوزپه گوارديولا با شنيدن خبر مصدوميت قطعي پويول به شدت جا خورده و نگران شده است.
گوارديولا در اين باره گفت: اميدوارم پويول فقط سه بازي استراحت کند، ما به او نياز داريم و براي اعتراف به اين حقيقت که تاکتيک تيمي من نيازمند حضور پويول است، هيچ هراسي ندارم.
گوارديولا ادامه داد: به نظر مي‌رسد آبيدال، ميليتو، فونتاس يا بارترا جاي خالي پويول را پر کنند.
گوارديولا درخصوص هفته هاي آينده لاليگا گفت: کار سختي در پيش داريم و براي رقابت با رئال مادريد بدون بازيکنان کليدي دچار مشکل خواهم شد.

khooshe

مدیر بازنشسته
آلبيول: توپ از خط رد نشده بود

البته تصاوير تلويزيوني خلاف مدعاي آلبيول را نشان مي دهند
رائول آلبيول با دفع توپ فابيانو در دقايق پاياني نيمه اول ، يک گل را براي رئال مادريد خريد تا نقش مهمي در برد رئال مادريد داشته باشد .
به گزارش مرجع خبری رئال آلبيول در مورد آن صحنه گفت : "توپ را از روي خط به بيرون دروازه فرستادم . از ديد من توپ وارد نشد اما صحنه ي پر سرعتي بود و برايم قابل درک است که براي داور و کمکش ، مشکوک باشد . توپ وارد نشد ، خط را ديدم و توپ را رد کردم . همچنين توپ به هيچ وجه به دستم نخورد ."
او همچنان گفت که "جو "استاديوم فوق العاده بوده است ، مگر در آخر بازي که به سر کاسياس شيئي پرتاب شد :" اگر صحنه آخر را کنار بگذاريم ، جو بازي بسيار خوب بود و از آن لذت برديم . در بازي فقط به رسيدن به فينال فکر مي کرديم ."

khooshe

مدیر بازنشسته
ميلان 2 – سمپدوريا 1 : صعود ميلان به نيمه‌نهايي

دو گل پاتو باعث شد ميلان بتواند به مرحله نيمه‌نهايي جام حذفي برسد.
میلان توانست در ورزشگاه لوییجی فراریس، سمپدوریای میزبان را در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی ایتالیا دو بر یک ببرد. میلان در دقیقه 17 به گل رسید. روی یک ضربه کرنر، تیاگو سیلوا که در خط میانی بازی می‌کرد توپ را با سر مقابل پای پاتو انداخت و او پنجاهمین گل خود با پیراهن میلان را به ثمر رساند.
چهار دقیقه بعد پاتو به سمپدوریا نشان داد که چرا آنها نباید به او کوچک‌ترین فرصتی می‌دادند. او توپ را از پاهای پیترو آکاردی، مدافع سمپدوریا رد کرد و آن را وارد دروازه حریف ساخت.
سمپدوریا در دقیقه 51 با فرار و سانتر ماسیمو ماکارونه و ضربه استفانو گوبرتی، بازیکن سابق رم به گل رسید. آنها سپس بارها حمله کردند تا دروازه فلاویو روما را باز کنند، اما دو بار گوبرتی توپ را در موقعیتی عالی به میان تماشاگران فرستاد.
هنگامی که آنتونیو کاسانو، بازیکن سابق سمپدوریا در دقیقه 80 وارد میدان شد، برخی هواداران او را تشویق کردند، اما صدای آنها در میان سوت طرفداران ناراضی از کاسانو گم شد.
در نهایت میلان با این برد به نیمه‌نهایی جام حذفی رسید.

khooshe

مدیر بازنشسته
فرجام خواهي بارسلونا براي جريمه ليونل مسي

باشگاه بارسلونا براي جريمه 2 هزار يورويي ليونل مسي فرجام خواهي مي‌کند.
کميته انضباطي فدراسيون فوتبال اسپانيا ليونل مسي را به دليل بالا بردن پيراهنش در ديدار مقابل ريسينگ سانتاندر پس از زدن گل سوم مبلغ 2 هزار يورو جريمه کرده بود.

ليونل مسي در هفته بيستم لاليگا مقابل سانتاندر به ميدان رفت و گل سوم را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند و پس از اين گل نوشته "تولدت مبارک مامي" که روي پيراهن زيريش نوشته بود را به هواداران نشان داد و به همين دليل با جريمه مواجه شد.

باشگاه بارسلونا در نظر دارد با اعتراض به اين حکم علاوه بر بخشش جريمه 2 هزار يورويي کارت زردي را که براي او در نظر گرفته شده را پاک کند.

بالا