شفاعت

magnetic-boy

عضو جدید
بسم رب الحسین
شفاعت در قيامت يعني چه؟ بزرگترين شفاعت كننده در قيامت كيست و اصلاً چرا اين ماجرا واقع مي شود؟ بزرگترين شافع محشر فكر مي كنيد كيست؟ در احاديث خوانده ايد ديگر؟ امام حسين(ص)، درست است؟ چرا ايشان؟ اصلاً شفاعت يعني چه؟ ما فكر مي كنيم كه شفاعت يعني بخشيدن گناهان. خوب حالا مرحله به مرحله جلو بيائيم. فرض كنيد كه در مرحله قيامت هستيم يكسري خطاها هم در دنيا داشته ايد. امام حسين(ص) هم در جلوي شما باشند. مي گوئيد: آقا جان شفاعت مرا مي كنيد؟ خوب منظورتان چيست از شفاعت؟ يعني گناهان شما را به اذن خدا پاك كنند ، يا پيش خداوند متعال درخواست كنند كه خداوند گناهان شما را پاك كند. باشد، گناهان شما پاك. گناهان شما پاك مي شود، خوب چي؟ نگاه مي كنيد گناهانتان پاك شده جهنمي نيستيد اما درِ بهشت هم برويتان بسته شده و شما بهشتي هم نشديد. بهشت يك جايگاه بسیار عالی است شما بايد اعمالتان عالي باشد تا در بهشت ساكن شويد. ممكن است پيش خودتان بگوئيد وقتي گناه داشتم لااقل تكليفم معلوم بود. حالا كه گناه ندارم بين بهشت و جهنم گير كردم. نه توي جهنم راهم مي دهند، مي گويند تو گناه نداري، نه توي بهشت راهم مي دهند، (مي گويند) تو عالي نيستي. نه اين طرف راهت مي دهند، نه آن طرف راهت مي دهند. دوباره مي روي سراغ امام حسين(ع):
-آقاجان!
-مي فرمايند: بله، من كه به كارت رسيدگي كردم، ديگر چه مي خواهي؟
-آقا ما را از بلاتكليفي در بياور.
-خوب ديگر چي مي خواهي؟
- دستم را بگيريد، ببريد بهشت.
-خوب نميشه.
-چرا ؟
-بهشت يك جايگاه بسيار عاليه، بايد از جنس بهشت شده باشي تا تو را آنجا ببريم. اگر دستت را بگيريم ببریم بهشت، اصلاً درست نيست.
-پس يك چيز ديگر بايد بخواهيم، من چه بخواهم؟
خوبه كه در قيامت نمي گويند كه فقط 5 چيز بايد بخواهي، اين موضوع باز است، آدم هر چقدر كه بتواند آنجا درخواست بكند.
-آقا جان درست است که گناهان من را به اذن الله قلم عفو کشیدید، اما من را هم ارتقا بدهید. من محتاج اين هستم كه شما دستان من را بگيريد و ارتقاء بدهيد!
خب، ممكن است امام لبخندي بزنند و با اشاره اي یا نيم نگاهي دست شما را بگيرند و ارتقاءتان بدهند. شفاعت يعني اين. يعني دست ما گرفته شود از اعماق بالا آورده شود با زايل كردن گناهان، ما از اعماق بالا آورده مي شويم تا به سطح صفر برسيم و بازهم دست مارا بگيرند و ولمان نكنند، ارتقاء مان بدهند، ببرند بالاتر، تا به مرحله اي كه در عاليترين درجات بهشت.
اللهم ارزقنی شفاعه الحسین یوم الورود​