[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

*hagh*

عضو جدید
سلام
بنظر من باید قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات و مجلس محترم وارد این قضیه بشن و به تحقیق و تفحص از شرکت نفت و گاز پارس بپردازن . من به این 4 ارگان نامه ایمیل کردم لطفا دوستان شما هم براشون نامه بقرستید
دوست خوبم منم اسمم در این لیست هست ولی باید با تدبیر و با شناخت حقوقمون صحبت کنیم،مثلا اینکه هدف ما استخدام در وزارت نفت و بخش دولتی بوده و اگر قرار بود وارد بخش خصوصی بشیم خوب اینهمه سختی نمیکشیدیم چرا که قبل از این هم اونجا بودیم،والا از لحاظ قانونی کار شرکت درست هست و نیروهای مازاد باید برن شرکتهای دیگه ولی ما باید از اونها تضمین بگیریم که رسمی خواهیم شد و از چارت وزارت نفت و دولت خارج نخواهیم شد.
البته من بعید میدونم اونها همچین تضمینی بتونن بدن و در نهایت هدف اونها همون انتقال ما به بخش خصوصی هست.
شرکت با این دید داره تعدیل نیرو میکنه که به دلیل تحریمها دیگه توان پرداخت حقوق کارمندان رو ندارن و این مشکل در کل وزارت نفت هست ولی باید مسولین بدونن با روی کار آمدن دولت جدید و کم شدن تحریمها باز رونق به صنعت بر میگرده و باید عقب افتادگی های صنعت نفت رو جبران کرد و به نیرو نیاز خواهند داشت.باید موضوع رو از طریق دفتر رهبری دولت دکتر روحانی و یا با امید کمتر از طریق دفتر احمدی نژاد پیگیری کنیم.

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بنظر من باید قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات و مجلس محترم وارد این قضیه بشن و به تحقیق و تفحص از شرکت نفت و گاز پارس بپردازن . من به این 4 ارگان نامه ایمیل کردم لطفا دوستان شما هم براشون نامه بقرستید
میخوای دیگه به شورای حکام و سازمان ملل و شورای امنیت هم اطلاع رسانی کنین :D

mohsenv21

عضو جدید
آخه دوست من سخته 2 سال صبر کنی ،موقعیت های شغلی زیادی رو از دست بدی بعد اینجوری با هات رفتار کنن درکمون کن

واقعا سخته
انصافا سخته
خیلی ظلمه
خیلی از دوستان روی حقوقشون برنامه ریختن و زندگی تشکیل دادن، وام گرفتن و ...

و دلیلش هم چیزی نیست جزء ضعف مدیریت،
آیا جناب سوری که بنده این وضعیت رو بخاطر ضعف مدیدیرت ایشون میدونم از وضعیت این دوستان اطلاعی دارن؟!!
اگه اطلاع دارن آیا میدونن که آه این دوستان و خانواده هاشون یه روزی خواهد گرفت؟؟؟

من که خیلی دلم به حال بچه هایی که دچار این وضعیت شدن میسوزه و خیلی خیلی واسه همه دعا کردم و میکنم

راستش خودم در مرحله استخدامم ولی بیشتر از خودم واسه شما دعا می کنم
سال 90 که فهمیدم POGC نیرو میخواد خیلی دوست داشتم شرکت کنم ولی سرباز بودم

امیدوارم هر چه زودتر، هرچی خیر و صلاح دوستان هست
...

POSP

عضو جدید
به این یکی هم نظر بدین

به این یکی هم نظر بدین

سلام
ببینین متن من چطوره؟ مخصوصا راجع به سوال اول نظر بدین چون یه کم بار حقوقی داره و بند آخرش شاید تشنج آمیز باشه، بدرد خبرگزاری ها هم می خوره، اگه کسی آشنا داره بده بزارن، الف، تابناک، عصرایران ... :

حضور محترم ....
سلام علیکم

شرکت نفت و گاز پارس از شرکت های زیر مجموعه ی شرکت ملی نفت ایران می باشد که وظیفه ی توسعه ی میدان گازی پارس جنوبی را عهده دار می باشد . این شرکت از طریق آزمون استخدامی سال ۱۳۹۰ شرکت ملی نفت ایران جهت استخدام ۱۲۰۰ نفر نیروی متخصص اعلام نیاز نمود. مراحل استخدام نیروها اعم از آزمون سراسری کتبی، آزمون روانسنجی، مصاحبه ی فنی و تخصصی، گزینش و طب صنعتی پس از طی پروسه ای طولانی یک ساله تکمیل گردید و دعوت نیروها جهت آموزش و اشتغال به کار طی چهار گروه و به تعداد حدود ۱۰۰۰ نفر انجام شد که فرآیند دعوت به کار از خرداد تا مهرماه ۹۱ به طول انجامید. افراد باقیمانده نیز که حدود ۲۰۰ نفر را شامل می شدند و در مرحله ی تکمیل ظرفیت جذب شده بودند، از اساس به استخدام شرکت در نیامده و در نهایت اردیبهشت ماه سال جاری پس از ماه ها بلاتکلیفی به سایر شرکت های زیرمجموعه ی وزارت نفت جهت کاریابی و استخدام معرفی شدند.
از چندی قبل و همزمان با تغییر مدیریت عامل این شرکت ( بهمن ماه ۹۱) زمزمه هایی مبنی بر مازاد بودن بخشی از نیروها ولزوم انتقال آنها به سایر شرکت ها، روح و روان این سربازان جوان به فرموده ی رهبر معظم انقلاب “خط مقدم جبهه ی جهاد اقتصادی” را آزرده نمود که تکذیب برخی از روسای اجرایی شرکت را به همراه داشت، با این حال سربازان جوان جبهه ی جهاد اقتصادی بی محابا جهاد فی سبیل ا... خود را ادامه دادند تا اینکه طی روزهای اخیر در کمال ناباوری و بهت همگان و در طرفه العینی لیستی از نفرات مازاد به تعداد ۵۱۷ نفر منتشر گردید و با برخی از آنها جهت انجام مصاحبه ی انتقال به شرکت های زیرمجموعه ی شرکت ملی گاز ( شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، پالایشگاه فجر جم، پالایشگاه پارسیان و شرکت های گاز استانی ) تماس گرفته شد.
سوالاتی اساسی پیرامون این استخدام و انتقال کم سابقه و شاید بی سابقه در تاریخ صنعت نفت ایران مطرح است:

۱- اگر شرکت نیاز به نیرو نداشته چرا اقدام به جذب نیرو آن هم در این حجم انبوه نموده است؟! بر کسی پوشیده نیست که جذب نیرو به این شیوه ( فراخوان و آزمون عمومی ) جهت شرکت نفت یا هر دستگاه دولتی دیگر با درخواست دستگاه دولتی و موافقت و مجوز مقامات رده بالای دولتی ( نظیر مقام وزارت یا معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری) صورت می گیرد و مدیرعامل هیچ شرکت دولتی، راسا اجازه ی استخدام در این حجم و مقیاس را ندارد . از طرفی با توجه به سیاست های سخت گیرانه و انقباضی دولت در زمینه ی جذب منابع انسانی آیا می توان به آسانی و بدون وجود طرح توجیهی و نیاز واقعی و عملی، مسئولین فوق الذکر را متقاعد به صدور مجوز استخدامی نمود؟! جواب هر عقل سلیمی به این پرسش منفی می باشد، پس تا اینجا به این نتیجه می رسیم نیاز به نیرو وجود داشته و دارد. کما اینکه نیروهای جدید بخش زیادی از امور را در دست گرفته و هم اکنون مشغول انجام وظایف محوله می باشند و حتی به شهادت مجریان طرح ها در برخی از پروژه ها با کمبود متخصص نیز روبرو می باشیم.

تامل در این نکته و توجه به سیل حضور نیروهای انتقالی از شرکت های پتروشیمی به شرکت نفت و گاز پارس و همچنین حضور نیروهای قراردادی ( که قبلا به صورت نیروهای ارکان ثالث با شرکت همکاری می نموده اند) که بدون طی مراحل استخدامی جذب شرکت شده اند، آیا تصور توطئه برعلیه جوانان متخصص و بی ادعای تازه استخدام را به ذهن متبادر نمی کند؟!

۲- افراد استخدام شده طی یک رقابت سنگین و نفس گیر در مرحله ی نخست (آزمون کتبی) از بین بیش از ۱۴۰۰۰۰ نفر از کارشناسان کشور پالایش گردیده و در نهایت از طریق مصاحبه ی فنی و تخصصی از بین ۳۶۰۰ نفر ( سه برابر ظرفیت استخدامی ) گلچین گردیده اند که خود نشان دهنده ی سطح بالای استعداد، تخصص و دانش فنی نفرات می باشد.

علاوه بر این، بسیاری از این متخصصین، نخبگانی هستند که با توجه به طولانی شدن پروسه ی استخدام، فارغ التحصیل مقاطع تحصیلات تکمیلی برترین دانشگاه های کشور و دارای مقالات علمی چاپ شده در ژورنال های داخلی و بین المللی می باشند که فرصت های شغلی و تحصیلی زیادی در داخل و خارج از کشور را فدای استخدام در شرکت نفت و گاز پارس نموده اند که اگر بنا به استخدام در شرکت گاز فلان استان، حتی استان بومی شخص، می بود به هیچ وجه حتی حاضر به شرکت در آزمون هم نمی شدند. به این دسته افراد دانشجویان پرشمار تحصیلات تکمیلی دانشگاه های برتر را هم اضافه کنید که به خاطر استخدام و تعهدی که نسبت به شرکت پیدا کرده اند از ادامه ی تحصیل انصراف داده اند.
همچنین شماری از نیروهای استخدام شده قبل از استخدام در موقعیت های شغلی قابل قبول و گاها با حقوق و مزایای بالاتر از شرکت نفت مشغول به کار بوده اند و به تصور داشتن ثبات و امنیت شغلی در معتبرترین شرکت ایران، استعفا داده و شغل خود را بدرود گفته اند، حال پس از چندین ماه و برای برخی بیش از یکسال، به ناگاه نیروی مازاد اعلام می شوند، آنان را چه می شود ؟!
آیا رواست در حالیکه رقیب کوچک ما در این بزرگترین میدان گازی دنیا با همکاری بزرگترین شرکت های بین المللی لحظه به لحظه دلارهای این ثروت خدادادی را به اندوخته های خود اضافه کند و از این سو ما با تخلیه ی این میدان از متخصصینی که در این وانفسای جنگ اقتصادی به اعتراف مسئولین ذیربط هزینه های گزافی جهت آموزش آنان در راستای اهداف شرکت از بیت المال صرف گردیده و از طرفی در این مدت روز به روز دانش و تخصص آنها افزون و قابل اتکا گردیده، عقب ماندگی تاریخی خود را به حسرت ها و آرزوهایی بر باد رفته تبدیل کنیم؟!

۳- به هر ترتیب مطابق سنت همیشگی شرکت نفت آزمونی برگزار گردیده و طی آن نفراتی استخدام شده اند و چندین ماه است که در شرکت های مختلف تابعه ی شرکت نفت ( ازجمله نفت و گاز پارس ) در نقاط مختلف کشورمان مشغول کار و فعالیت می باشند و امور مختلف زندگی و دخل و خرج خود را بر اساس شغل خود برنامه ریزی کرده اند. زندگی در شهری دیگر، دوری از خانواده، کار اقماری ، اخذ وام، خرید مسکن و ... و در راس همه ازدواج. در این میان اما کارکنان نفت و گاز پارس چه گناهی مرتکب شده اند که مانند سایر همکاران تازه استخدام خود که در این آزمون استخدامی جذب سایر شرکت ها ( فلات قاره، حفاری، نفت مرکزی و ... ) شده اند و مانند قبولی های آزمون های پیشین، با اطمینان به امنیت شغلی و اعتبار شرکت نفت که مثال زدنی و آوازه ی خاص و عام می باشد، زندگی خود و خانواده ای را بر این اساس برنامه ریزی کرده اند؟!

۴- سیاست راهبردی وزارت نفت در حوزه ی منابع انسانی، جذب، نگهداشت و انگیزش نیروی انسانی می باشد. نیروی انسانی را همیشه می توان جذب کرد، اما آیا با این سبک و سیاق می توان در او انگیزه ایجاد کرد یا انگیزه هایی را هم که به خاطر حس وطن دوستی و میهن پرستی درونش جوشیدن گرفته خشکاند؟! انگیزه های جوان نخبه ای که به اعتماد و اعتبار این نام به فرصت های طلایی اش در آن طرف آب ها پشت کرده را از او نگیرید، انگیزش پیش کش!
شاید پرسیده شود چرا انتقال از یک شرکت به شرکتی دیگر این همه تبعات داشته باشد و به سیاه نمایی متهم شویم؟! پاسخ این است که شرایط کاری و مالی شرکت های میزبان تفاوت فاحشی با یکدیگر دارند به طوری که به جز مجتمع گاز پارس جنوبی که شرایط کاری و مالی مشابه نفت و گاز پارس را دارد (طرح اقماری و ضریب حقوق برابر) سایر شرکت ها علی الخصوص شرکت های گاز استانی شرایط روز کاری و ضریب حقوقی به مراتب پایین تری دارند، با در نظر گرفتن این نکته که ظرفیت هر شرکت نیز نامعلوم است، بدان معنی است که افراد ممکن است مجبور به کار در استانی بسیار دور از محل سکونت خود شوند و باقی داستان!
در صورت اجرایی شدن این انتقال، چه کسی مسئول آسیب های فراوان روحی، عاطفی،اقتصادی و اجتماعی وارده بر جمعیت چند هزارنفری درگیر این بی تدبیری خواهد بود؟!

جنایتکار

اخراجی موقت
فقط اینجا نشستید و متن می نویسید بابا یه حرکتی چیزی
تا حالا که تونسیته اینترنتی کاری رو پیش ببره باید وارد عمل شد

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشکل اساسی اینه که ما هیچکدوم به حقوق خودمون آشنا نیستیم.

بند18: در موارد سکوت و ابهام، این قرارداد تابع مقرارت اداری و استخدامی کارمندان شرکت می باشد. با انعقاد این قرارداد کارمند تابع مقررات جاری و مقرراتی که در آینده توسط شرکت وضع و یا قابل اجرا تشخیص داده می شود، خواهد بود. عدم اطلاع کارمند از مقررات مانع لازم الاجرا بودن آن در مورد کارمند نمی باشد.

این بند اینقدر اهمیت داره که حتی در پایان قرارداد اینطوری نوشته شده:

اینجانب با مطالعه کامل متن این قرارداد موافقت خود را با کلیه شرایط مندرج در این قرارداد و مقررات مندرج در ماده 18 این قرارداد ذیلا اعلام می دارد.

خودشون فهمیدن با ما چیکار کردن. من هرچه تو قوانین نفت گشتم چیزی پیدا نکردم که بتونم به استناد به اون از خودمون دفاع کنیم. البته این قوانین کامل نیست و بسیاری از مقررات و بخش نامه ها رو نداره.

سوالم اینجاست، کسی هست که به قوانین آشنا باشه و با استناد به بند خاصی از مقررات شرکت بتونه دلیلی محکمه پسند ارائه بده؟

بنابراین تا ما نتونیم چیزی رو ثابت کنیم، بهتره از گرایش به سمت رادیکال شدن خودداری کنیم و تا جای ممکن از طریق درخواست و نامه نگاری و اطلاع رسانی و بقولی کدخدامنشی اقدام کنیم بلکه بتونیم جلوی این انتقال رو بگیریم.

همچنین بنده شخصا شنبه که رفتم سرکار سعی می کنم از طریق یکی از مدیران که آشنا به مقررات اداری هست این قضیه رو پیگیر بشم. البته بیشتر تهرانه و کمتری به فاز سر میزنه، بهرحال اینم کور سوی امیدی هست...

در پاسخ به جناب "جنایتکار":
انشاالله اولین روز کاری یعنی شنبه نامه ها رو به بخش های مختلف ایمیل و فکس می کنیم تا ببینیم چه شود.

pilleh-pelleh

اخراجی موقت
مشکل اساسی اینه که ما هیچکدوم به حقوق خودمون آشنا نیستیم.

بند18: در موارد سکوت و ابهام، این قرارداد تابع مقرارت اداری و استخدامی کارمندان شرکت می باشد. با انعقاد این قرارداد کارمند تابع مقررات جاری و مقرراتی که در آینده توسط شرکت وضع و یا قابل اجرا تشخیص داده می شود، خواهد بود. عدم اطلاع کارمند از مقررات مانع لازم الاجرا بودن آن در مورد کارمند نمی باشد.

این بند اینقدر اهمیت داره که حتی در پایان قرارداد اینطوری نوشته شده:

اینجانب با مطالعه کامل متن این قرارداد موافقت خود را با کلیه شرایط مندرج در این قرارداد و مقررات مندرج در ماده 18 این قرارداد ذیلا اعلام می دارد.

خودشون فهمیدن با ما چیکار کردن. من هرچه تو قوانین نفت گشتم چیزی پیدا نکردم که بتونم به استناد به اون از خودمون دفاع کنیم. البته این قوانین کامل نیست و بسیاری از مقررات و بخش نامه ها رو نداره.

سوالم اینجاست، کسی هست که به قوانین آشنا باشه و با استناد به بند خاصی از مقررات شرکت بتونه دلیلی محکمه پسند ارائه بده؟

بنابراین تا ما نتونیم چیزی رو ثابت کنیم، بهتره از گرایش به سمت رادیکال شدن خودداری کنیم و تا جای ممکن از طریق درخواست و نامه نگاری و اطلاع رسانی و بقولی کدخدامنشی اقدام کنیم بلکه بتونیم جلوی این انتقال رو بگیریم.

همچنین بنده شخصا شنبه که رفتم سرکار سعی می کنم از طریق یکی از مدیران که آشنا به مقررات اداری هست این قضیه رو پیگیر بشم. البته بیشتر تهرانه و کمتری به فاز سر میزنه، بهرحال اینم کور سوی امیدی هست...

در پاسخ به جناب "جنایتکار":
انشاالله اولین روز کاری یعنی شنبه نامه ها رو به بخش های مختلف ایمیل و فکس می کنیم تا ببینیم چه شود.

تو این بند اومده " مقرراتی که قابل اجرا تشخیص داده شود" این یه نکته کلیدی هست!
در نظر داشته باشیم که ما استخدام شرکت نفت رو شرکت کردیم و قبول شدیم نه گاز- نکته دوم!

UNVRAZI

عضو جدید
از کامنت های دوستان برداشتم: خودم برا همشون فرستادم منهای فکس ها

ارسال نامه به رهبری
http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=letter
شکایت به نهاد ریاست جمهوری
http://www.saamad.ir/portal/Home/Def...9-6aac8438efc7
دکتر روحانی
http://www.rouhani.ir/contactus.phpو rouhani@csr.ir

بچه ها سایت پانا نیوزو با نظرات خودتون بترکونید
http://pananews.ir/news/12753

سلام
دوستان این آدرس ایمیل مهندس ترکان و دکتر روحانی
بهشون ایمیل بزنین ومشکل رو مطرح کنین
باید به تابناک و خبر 20:30 هم بیشتر فشار بیاریم تا مطلب رو بزنه اینجوری بیشتر خبر رسانه ای میشه
turkan@csr.ir
rouhani@csr.ir
لینک ارتباط با بخش وب گردی خبری 20:30
http://webgardi.yjc.ir/fa/contacts
ارتباط با بخش اقتصادی yjc
Commercial@yjc.ir
political@yjc.ir
news@yjc.ir
pr@yjc.ir

مدير كل بازرسي و پاسخگويي به شكايات وزارت نفت
آدرس: تهران – خيابان آيت اله طالقاني- نبش حافظ – ساختمان وزارت نفت – طبقه 11
تلفن: 88944020 - 61622449
نمابر: 88941101
سامانه پيامگير: 88946070
پست الكترونيك: bazresi@nioc.ir
این ادرس اداره کل بازرسی هست که باید یه نامه تهیه بسه و واسش فرستاد و زنگ هم زد.
اینم آدرس سایت وزارت نفت برای ثبت شکایت هست.
http://mop.ir/Portal/Home/ShowPage.a...a-2b724685e2b9

njasaj

عضو جدید
خواهشا هی قانون قانون راه نندازین. کدوم قانون؟ هی میگین طبق قانون طبق قانون!!! دنبال قانون می گردین! هه !! اینا پول بلیطها ی ماهشهرو، ایتم حق گرمسیری نصف بچه ها خوردن ذوتا چایی هم روش.
کسی که بر می داره می نویسه شما با امضا کردن این متن قبول می کنی که مقرراتی که حتی هنوز تصویبم نشده قبول کنی و قانون گذارم خودشه، بویی از قانون برده؟ می خوای با استناد به قانون اون یارو بری محکومش کنی؟
اصلا تو نفت و گاز پارس دنبال حل موضو نباشید هر چی تعداد کمتر باشه پاداش های بیشتری گیرشون میاد همشون می خوان ما بریم حتی اون 500 نفری که تو لیست نیستن. وزیر و وکیل و امام جمعه واسه منو شما وقت ندارن. اگه خودمون جلوشون وایسادیم وایسادیم
ما یه نفر و نداریم تو تهرون بره این نامه رو حضوری بده. می خواییم جلوی کار این کلاش ها رو بگیریم. هه! زهی خیال باطل.

می بخشید روی سخنم با فرد خاصی نیست فقط عصابانیم خیلی عصبانیم می خوام فریاد بزنم ولی نمی شه. لعنت به این زندگی.

pogc-control

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون میشم بزگوارانی که رفتن به مصاحبه بگن که واسه چه زیرمجموعه هایی از شرکت گاز مارو می خواستن و ما بین چه شرکتهایی حق انتخاب داریم.
مثل اینکه به تفکیک استان شرکتهای مقصد رو داشتن اونجا

UNVRAZI

عضو جدید
خواهشا هی قانون قانون راه نندازین. کدوم قانون؟ هی میگین طبق قانون طبق قانون!!! دنبال قانون می گردین! هه !! اینا پول بلیطها ی ماهشهرو، ایتم حق گرمسیری نصف بچه ها خوردن ذوتا چایی هم روش.
کسی که بر می داره می نویسه شما با امضا کردن این متن قبول می کنی که مقرراتی که حتی هنوز تصویبم نشده قبول کنی و قانون گذارم خودشه، بویی از قانون برده؟ می خوای با استناد به قانون اون یارو بری محکومش کنی؟
اصلا تو نفت و گاز پارس دنبال حل موضو نباشید هر چی تعداد کمتر باشه پاداش های بیشتری گیرشون میاد همشون می خوان ما بریم حتی اون 500 نفری که تو لیست نیستن. وزیر و وکیل و امام جمعه واسه منو شما وقت ندارن. اگه خودمون جلوشون وایسادیم وایسادیم
ما یه نفر و نداریم تو تهرون بره این نامه رو حضوری بده. می خواییم جلوی کار این کلاش ها رو بگیریم. هه! زهی خیال باطل.

می بخشید روی سخنم با فرد خاصی نیست فقط عصابانیم خیلی عصبانیم می خوام فریاد بزنم ولی نمی شه. لعنت به این زندگی.

حق با شماست دوستای تهرانی کم لطفن وگر نه من خودم 12 ساعت تو اتوبوس رو تحمل نمیکردم برم تهران 12 ساعت برگردم البته بر هیچ کس منتی نیست

دوست من این طور هام نیست من خودم اسمم تو لیست نیست ولی به خاطر خودمم که شده اینجام بیشتر از این چه کاری از دستمون بر میاد من 1 شنبه میرم منطقه متاسفانه اونجام به اینترنت دسترسی ندارم ،منم عصبی هستم و ناراحت اما خوب چه کار میشه کرد؟ باقیمانده ها هم کمتر از 500 نفر هستن ،کلا 1200 نفر بودیم که314 یا بیشتر نمیدونم گروه 5 بودن، 517 هم که تولیست آخری(شامل 124 نفر لیست 1 هم بود) باقیمانده ها هم 300 یا 400 بیشتر نیستن که این طور زمزمش هست توی یک لیست دیگه بعد از رمضون شاید هم زودتر اوناهم رو میگن و البته جای بسی تاسف داره تو این مملکت بلبشو همه چیزمون به هم میاد

آخرین ویرایش:

POSP

عضو جدید

صالحی عزیز ما باید تا جایی که می تونیم رو دو این تا موضوع مانور بدیم و نذاریم کار به اون جاها بکشه

۱- اعتبار شرکت نفت و شهره بودن به ثبات و امنیت شغلی بین مردم و حساب باز کردن نیروها رو همین اعتبار و شهرت

۲- نیازی که عملا به این نیروها وجود داره

ضمن اینکه پیگیری شما رو واسه اقدامات آتی [ که به امید به اونجاهاش نرسه و به خوبی و خوشی فیصله پیدا کنه ] به جا و لازم می دونم.

kamran2008

عضو جدید
من خودم شخصا سه شنبه میرم بوشهر و نامه رو میرسونم دست آقای سلحشور. اگه تونستم صحبت هم میکنم باهاش. البته اگه بیاد. بچه هایی هم که بوشهری هستند بیاین بریم. اینقدر منتظر نشینین که یه عده ای برن دنبال این کارا و بگن من چرا برم بقیه هستند.

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

پاسخ هایی برای حرف های جنابعالی دارم، منتها برای حفظ آرامش تاپیک، پاسخی نخواهم داد و شما را نیز به آرامش دعوت می کنم.
باشد که انشالله به یاری هم بتوانیم این جریان رو پشت سر بگذاریم.

POSP

عضو جدید
من خودم شخصا سه شنبه میرم بوشهر و نامه رو میرسونم دست آقای سلحشور. اگه تونستم صحبت هم میکنم باهاش. البته اگه بیاد. بچه هایی هم که بوشهری هستند بیاین بریم. اینقدر منتظر نشینین که یه عده ای برن دنبال این کارا و بگن من چرا برم بقیه هستند.

نامه ی منو هم خوندی؟!
بالاخره کدومشو بدیم؟

kamran2008

عضو جدید
نامه ی منو هم خوندی؟!
بالاخره کدومشو بدیم؟
بله خوندم . نامه های همه بچه ها خوب هستند. از اینکه وقت گذاشتید و این نامه رو تهیه کردید از شما ممنونم. نامه من چکیده ای از همه نامه هاست و من همین رو میبرم بوشهر. کسانی هم که هی پیام میدن یه کاری کنید الان وقت عمل هست. سه شنبه بیاین بوشهر تا با سلحشور حرف بزنیم. اصلا کسی میاد بریم؟

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
صالحی عزیز ما باید تا جایی که می تونیم رو دو این تا موضوع مانور بدیم و نذاریم کار به اون جاها بکشه

۱- اعتبار شرکت نفت و شهره بودن به ثبات و امنیت شغلی بین مردم و حساب باز کردن نیروها رو همین اعتبار و شهرت

۲- نیازی که عملا به این نیروها وجود داره

ضمن اینکه پیگیری شما رو واسه اقدامات آتی [ که به امید به اونجاهاش نرسه و به خوبی و خوشی فیصله پیدا کنه ] به جا و لازم می دونم.

ای کاش مطالب من رو کامل نقل قول کرده بودین.
بنده هم با نظرات شما موافقم. من دارم عرض می کنم که:

"بنابراین تا ما نتونیم چیزی رو ثابت کنیم، بهتره از گرایش به سمت رادیکال شدن خودداری کنیم و تا جای ممکن از طریق درخواست و نامه نگاری و اطلاع رسانی و بقولی کدخدامنشی اقدام کنیم بلکه بتونیم جلوی این انتقال رو بگیریم."

به هر حال مهندس جان از ای این دو حالت خارج نیست:

1. یا انتقال کاملا قانونی هست. پس من و شما حقی نداریم. ولی باز هم از طرق مختلف و به عبارت کلی کدخدا منشی خواستار ملغی شدن این انتقال میشیم. یعنی سعی می کنیم فرد تصمیم گیرنده رو متقاعد کنیم که تصمیمش رو عوض کنه، حالا از هر طریق ممکن که شده، لابی از طریق نماینده مجلس، امام جمعه، سایر مسولین نفت و...

2. انتقال غیرقانونی هست. خب اینجا ما یک برگ برنده در دست داریم که می تونینم به عنوان اهرم فشار ازش استفاده کنیم و تا هرجا که لازم باشه پیش بریم.

ولی وقتی اصلا از حق و حقوق خودمون آگاه نباشیم و حاضر هم نباشیم که مطلع بشیم، چطور می تونیم کاری رو انجام بدیم؟

بزرگوار

اخراجی موقت
با سلام من باید مصاحبه ملی حفاری برم کسی میدونه مصاحبه اش چطوری هست؟چه سوالای میپرسند؟کسی رو میشناسید قبلا مصاحبه ملی حفاری رفته باشه؟با تشکر

POSP

عضو جدید
بزرگوار مصاحبه شرکت های نفتی تفاوت چندانی با همدیگه ندارن با توجه به رشته و گرایشت ازت یه سری تخصصی و عملی می پرسن، تو هر رشته و تخصصی ۳-۴ تا درس هست که معمولا ترمای آخر گذرونده می شه و درسای کاربردی و شیرینی هستند، اونا رو مسلط باش ،ممکنه اگه تجربه و سابقه کار نداشته باشی یکم وارد دروس تئوری هم بشن. زبان هم باید بتونی خودتو معرفی کنی و به سوالات ساده ای که می پرسن جواب بدی، معمولا یه متن فنی هم میدن بلند بخونیو ترجمه کنی. دیگه... کامپیوتر و ویندوز و نرم افزارای تخصصی رشته خودت و نرم افزارای کاربردی مثل آفیس هم ممکنه یه سوالاتی بپرسن.

Korosh_Sepehri

عضو جدید
بزرگوار مصاحبه شرکت های نفتی تفاوت چندانی با همدیگه ندارن با توجه به رشته و گرایشت ازت یه سری تخصصی و عملی می پرسن، تو هر رشته و تخصصی ۳-۴ تا درس هست که معمولا ترمای آخر گذرونده می شه و درسای کاربردی و شیرینی هستند، اونا رو مسلط باش ،ممکنه اگه تجربه و سابقه کار نداشته باشی یکم وارد دروس تئوری هم بشن. زبان هم باید بتونی خودتو معرفی کنی و به سوالات ساده ای که می پرسن جواب بدی، معمولا یه متن فنی هم میدن بلند بخونیو ترجمه کنی. دیگه... کامپیوتر و ویندوز و نرم افزارای تخصصی رشته خودت و نرم افزارای کاربردی مثل آفیس هم ممکنه یه سوالاتی بپرسن.
سلام دوست عزیز
فک کنم هم رشته باشیم . من کاردانی الکترونیک دارم . میدونی سوالای تخصصی برق بیشتر به کدوم سمت مایله ؟ avr ? الکترونیک صنعتی ؟ ابزار دقیق یا مثلا تکنیک پالس یا چیز دیگه ؟ راستی من کارآموزیم توی تعمیرات تلوزیون بود به نظرت چی میپرسند ؟

سلام
من از خیلی از دوستان گله دارم
تا لیست اسامی مشخص شد و معلوم شد که در معرض خطر نیستند دیگه خیالشون راحت شد و ما رو به خیر گفتن و به سلامت رفتن
اون دوستانی که تا چند صفحه قبل داشتن فریاد دادخواهی سر میدادن بعد از اعلام اسامی کجا غیبشون زد؟
واقعا اگه ما پشت هم رو نداشته باشیم دکتر زهیری و بقیه مدیرا میخاد به فکر ما باشن.

فریدف

عضو جدید
با سلام من باید مصاحبه ملی حفاری برم کسی میدونه مصاحبه اش چطوری هست؟چه سوالای میپرسند؟کسی رو میشناسید قبلا مصاحبه ملی حفاری رفته باشه؟با تشکر
دوست عزیز شما رشتتون چیه؟؟؟ الان چرا مصاحبه میدی؟؟؟ مگه کی آزمون شرکت کردی؟ نگران مصاحبه نباش . فقط درسای اصلی رو در حد مفهوم بلد باش و کامپیوتر و زبان هم مهمه
از دوستان ملی حفاری کسی هست که منتظر شروع به کار باشه؟؟؟؟ انگار فقط من موندم

بالا