مشورت برای مقطع کارشناسی : مهندسی کامپیوتر سراسری یا علوم کامپیوتر آزاد ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گل کامپیوتر

ببخشید چنتا سوال دارم
برادرم دو تا رشته قبول شده و نمیدونه کدوم بهتره میخوامبرام توضیح بدین !

اولی علوم کامپیوتر دانشگاه تهران
دومی مهندی نرم افزار ازاد تهران مرکز

اول لطفا فرق این دوتا و دروسشون رو بگید و بعد هم اینکه کدوم بهتره !!

ممنون :w27:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واقعا این حسه نوع دوستیه شما منوبه فکر وادار میکنه :دی

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من بگم
اول فرق :
1.علوم ریاضیاش بیشتره مثلا نرمیا یه ساختمان گسسته دارن که شامل همه چیه علومیا یه فصل اونو تو یه کتاب به اسم نظریه گراف میخونن .
2. علومیا مداراتی که نرمیا میخونن ندارن و امایشگاه خاصی هم ندارن مثل نرمیا .
3. الگوریتمشون قویتره به نظر من
تو درسای کام فرق زیادی نیست شاید تو اسم درسا.
در کل شباهت زیادی داره .

انتخاب سخته . دانشگاه تهرانش ادمو وسوسه میکنه .
من بودم علوم میرفتم .
چون رشته ها شبیه حالا یکیش میگن مهندس اون یکی نداره .
دانشگاهش خیلی بهتره
هزینه اش کمتره

Sharif_

مدیر بازنشسته
مطمئن باش دانشگاه سراسری خیلی بهتر از ازاد هست
بعد هم می تونه تغییر رشته بده به نرم افزار
ولی حمید جان از شما بعید
در انتخاب عنوان تاپیک دقت کنید

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
همونطور که دوستمون گفت دروس رياضی اون رشته بیشتره و تقريباً شاید بشه گفت تئوری تر هست. اینکه دانشگاه تهران هست خیلی خوبه (البته اگه کارشناسی باشه) ولی برای پيشرفت نیاز بیشتری به تلاش خواهد داشت. از اسمشون مشخصه فرقشون: علوم و مهندسی
هرچیزی که اسم علوم پشتش میاد علمی تر و تیوری تر و مهندسی طبیعتاً برای مواردی که باید در عمل به همراه علم باشه. از نظر مالی طبیعتاً سراسری نیازی به پرداخت شهریه نداره در صورتی که آزاد داره. اسمی، اسم دانشگاه تهران و سطحش بالاتره، از لحاظ پيشرفت هم سراسری ها به خصوص تهران با قوانينی که دارن اگر خواهر شما درسخون باشه تا دکتراش تضمين شده و از لحاظ استاد شدن هم سراسری بهتره اما در بازار کار شاید وضع مهندس نرم افزار یه کم بهتر باشه.
در کل با توجه به این موارد و اینکه شخصیت خواهر شما چه شکلی است باید تصميم بگيری. اگر دنبال پيشرفت تا حد استادی میگرده دانشگاه تهران براش بهتره و اگر حوصله دردسر و سختی برای قبولی مراحل بالاتر رو داره و شهريه هم مهم نیست و ... میتونه بره آزاد

به نظر من با شرایط فعلی که بین مدارک و درجات مختلف خیلی فرقی نیست سراسری بهتره :gol:

afshin-18

عضو جدید
اگر قصد خروج از ایران رو داره بره علوم کامپیوتر چون بهترین رشته برای رفتن به خارجه
من خودم علوم کامپیوتر تهران رو می آوردم واقعا پشیمونم که نرفتم

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همونطور که دوستمون گفت دروس رياضی اون رشته بیشتره و تقريباً شاید بشه گفت تئوری تر هست. اینکه دانشگاه تهران هست خیلی خوبه (البته اگه کارشناسی باشه) ولی برای پيشرفت نیاز بیشتری به تلاش خواهد داشت. از اسمشون مشخصه فرقشون: علوم و مهندسی
هرچیزی که اسم علوم پشتش میاد علمی تر و تیوری تر و مهندسی طبیعتاً برای مواردی که باید در عمل به همراه علم باشه. از نظر مالی طبیعتاً سراسری نیازی به پرداخت شهریه نداره در صورتی که آزاد داره. اسمی، اسم دانشگاه تهران و سطحش بالاتره، از لحاظ پيشرفت هم سراسری ها به خصوص تهران با قوانينی که دارن اگر خواهر شما درسخون باشه تا دکتراش تضمين شده و از لحاظ استاد شدن هم سراسری بهتره اما در بازار کار شاید وضع مهندس نرم افزار یه کم بهتر باشه.
در کل با توجه به این موارد و اینکه شخصیت خواهر شما چه شکلی است باید تصميم بگيری. اگر دنبال پيشرفت تا حد استادی میگرده دانشگاه تهران براش بهتره و اگر حوصله دردسر و سختی برای قبولی مراحل بالاتر رو داره و شهريه هم مهم نیست و ... میتونه بره آزاد

به نظر من با شرایط فعلی که بین مدارک و درجات مختلف خیلی فرقی نیست سراسری بهتره :gol:

مرسی نگین جان خیلی لطف کردی

مطمئن باش دانشگاه سراسری خیلی بهتر از ازاد هست
بعد هم می تونه تغییر رشته بده به نرم افزار
ولی حمید جان از شما بعید
در انتخاب عنوان تاپیک دقت کنید

ممنو شریف جان
فقط این قسمت از من بعیده کدوم قسمتشه من متوجه نشدم !!
اگه فوشی ناسزایی چیزی نوشتم پیشاپیش معزرت

mina_1367

عضو جدید
ممنو شریف جان
فقط این قسمت از من بعیده کدوم قسمتشه من متوجه نشدم !!
اگه فوشی ناسزایی چیزی نوشتم پیشاپیش معزرت

واقعا فرق هست بین دانشگاه آزاد و سراسری ( من خودم دیدم :surprised: )
دوستان به اندازه کافی گفتن دیگه :D
فقط اون بعید بود هم فکر کنم به خاطر عنوان تاپیک هست دیگه :D ینی بهتر بود عنوان تاپیک معلوم باشه توش چی هست نه فقط بشه سوال :D
آخه از قوانین تالاره :D

آخرین ویرایش:

baback

کاربر فعال
خوب من خیلی نمیتونم نظری دراین رابطه بدم چون اطلاعی نسب به رشته علوم کامپیوتر ندارم . اما درمورد این که بین دانشگاه آزاد و سراسری این رشته فرق هایی هست نظر دارم . مسلم هست که از لحاظ هزینه خیلی به صرفست اما فراموش نکن که دوره ای رو در انتهای فارغ التحصیلی برای دولت باید به عنوان طرحی، چیزی بگذرونی . از نظر سطح علمی هم فرق هایی هست اما چون خودم آزاد مرکز میخونم و یکی از دوستانم دانشگاه تهران ( البته رشته غیر مهندسی ) این فرق اونجور هم که فکر میکنن نیست حداقل برای واحد مرکز که تقریبا 50 درصد اساتید اون توی دانشگاه های دولتی مثل پلی تکنیک و ... تدریس میکنن اما اسمن، مدرک دولتی بهتر از آزاد هست .

baback

کاربر فعال

ایشون برادرش دانشگاه قبول شده، چه ارتباطی داره به شخصیت خواهرش ! :D

Sarp

مدیر بازنشسته

mona 23

عضو جدید
من رشتم علوم کامپیوتر بوده
در واقع توی اسم دروس فرقی بین علوم و مهندسی نداره ولی توی علوم دروس همه نظری و تئوریه:smile:و اینکه توی علوم روی یه سری مباحثی تاکید بیشتری میشه که توی مهندسی اینجوری نیست چون علوم بیشتر ریاضی واره و همانطور که میدونین اوایل اسم این رشته "ریاضی در کامپیوتر" بوده

واحد عملی فقط آزمایشگاه فیزیکه:D
و اینکه توی علوم دروسی مدار الکتریکی وجود نداره
اما برای ارشد کسی که علوم باشه راحت میتونه نرم افزار و هوش هم شرکت کنه
من دوستای خودم همه نرم افزار و هوش قبول شدن
اما مسئله اصلی همونطور که دوستمون نگین جون اشاره کرد علاقه ی برادرتونه
اگه قصد ادامه تحصیل دارن به نظر من علوم تهران (البته کارشناسی)بهتره
چون میتونه تا دکترا پیش بره
اما اگه میخواد بعد لیسانس وارد بازار کار بشه
حوب به نظر من مهندسی بخونه بهتره
:gol:

T_BAG

عضو جدید
از لحاظ بار علمی و اعتبار دیگه هیچ فرقی بین دانشگاه تهران و دانشگاه های دیگه نیست.

همون واحد هایی که تو دانشگاه تهران میخونین همون ها رو هم تو دانشگاه های دیگه میخونین.

غیر از اینه؟ دانشگاه دولتی فقط از لحاظ هزینه به صرفه تره وگرنه چیز خارج از کتابها که تدریس نمیکنن. یا واحد های اضافی که نمیذارن.

به نظر من اگه مشکل مالی ندارین بره آزاد بهتره.

Neg@rM

عضو جدید
سلام به دوستان گل کامپیوتر

ببخشید چنتا سوال دارم
برادرم دو تا رشته قبول شده و نمیدونه کدوم بهتره میخوامبرام توضیح بدین !

اولی علوم کامپیوتر دانشگاه تهران
دومی مهندی نرم افزار ازاد تهران مرکز

اول لطفا فرق این دوتا و دروسشون رو بگید و بعد هم اینکه کدوم بهتره !!

ممنون :w27:

خوب مبارک باشه!!بالاخره بسلامتی کدومو ثبت نام کرد؟؟

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
همون تهرانو رفت ( علوم کامپیوتر )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا