کلوپ آبیدلان.

chik.chik.jhik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصن چقد حال میده هنوز یه هفته از لیگ باقی مونده باشه و ما با خیال راحت قهرمان شده باشیم...
حس اونموقع ها رو داره که بچه بودیم امتحانامون اولای خرداد تموم میشد بعد خواهر،برادرای بزرگترمون تا آخر ماه امتحان داشتن ها:biggrin:

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هاجون جا داره در لحظات شادی یادی هم از عزیزان داغ دار قرمزمون بکنیم، این مهم کمکمون میکنه تا بیشتر و بیشتر و بیشتر تر از قهرمانی مون لذت ببریم خخخخ:biggrin:
یه سوال دارم رویانیان یه منشور قهرمانی بود تهیه و امضا کرد اون الان کجاست؟

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

دوستان ابی دل و آسمونی
قهرمانی دلاوران مبارککککککککککککککککککککک
شاد باشینننننننننننن

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قلعه‌نویی: مربی کوچکی هستم بگذارید برای استقلال مربی بزرگی بیاید

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: مربی کوچکی هستم و بهتر است برای استقلال مربی بزرگی بیاید.

• Tweet

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی یک بر صفر برابر فولاد خوزستان و قهرمانی استقلال در نشست خبری اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم که یکسال پر فراز و نشیب را پشت سرگذاشتیم و در نزدیکی شلمچه استقلال را قهرمان کردیم و این زحمت کل مجموعه است و نمی‌خواهم اسم خودم را ببرم زیرا کمترین نقش را داشتم. از اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و بازیکنان تشکر می‌کنم و لطف خدا شامل حال ما شد و قهرمان شدیم و این قهرمانی متعلق به همه هواداران استقلال است.
وی افزود: خوشحالیم که در خانه استقلالی‌ها قهرمان شدیم و دیدید که مردم 100 دقیقه تیم‌شان را چطور تشویق کردند و یک حلالیت هم می‌طلبم چه از همکارانم و چه مردم و مطبوعات، قطعا یک‌سری ایرادها دارم و شاید دلی شکسته شده باشد و شاید بازیکنی حقی برای خودش قائل شده باشد. خوشحالم که سهم کوچکی در خوشحالی مردم داشته باشم. دوستان مطبوعاتی خوزستان کارشناس هستند و خیلی‌های دیگر که از دوستانم هستند و یکسال خوب با این عزیزان داشتم و اسم آنها را خبرنگار نمی‌گذارم.
وی در خصوص عملکرد فولاد خوزستان گفت: به فوتبال ایران باید تبریک بگویم به خاطر کارهای زیربنایی که باشگاه فولاد انجام داد و ماحصل زحمات فولاد را چند سال دیگر می‌بینید. دهکردی بالای 50 سال در پست‌های مختلف مدیریت کرده است. با جوانان فولاد کار بزرگی کرده است و در چند بازی اخیر هیچ تیمی اینقدر ما را اذیت نکرده است اگر فولادی‌ها یک زمین بهتر داشتند یکی از قطب‌های اصلی فوتبال ما می‌شدند. دهکردی مدیر بسیار خوبی است و جایی که مدیرش اهل فوتبال باشد، همین می‌شود. برخی مدیران ما فوتبالی نیستند و به اندازه 10 سال مصاحبه می‌کنند. اما امثال دهکردی هیچ‌وقت موبایل به دستش نمی‌گیرد و مصاحبه نمی‌کنند. آرزو دارم سه تیم ابومسلم، استقلال اهواز و نساجی مازندران که تیم‌های خودم بوده‌اند،‌ موفق شوند.
وی گفت: برنامه‌ریز‌ی‌های اشتباه و کیفیت‌ بد زمین‌ها کمی کیفیت لیگ را پایین آورد و اگر این چیزها حل می‌شد همه چیز خوب می‌شد و باید بحث زیرساخت‌ها را حل کنیم. چون کشوری مثل قطر این همه میزبانی و برنامه‌ریزی درست داشته است مثل زیر‌ساخت‌هایش، به العین امارات رفتیم و زمین را دیدیم و اکنون هم این زمین را دیدیم. هرچند انصاری خیلی زحمت می‌کشد اما این زمین زیبنده فوتبال خوزستان نیست.
وی در مورد فصل آینده استقلال گفت: اجازه بدهید که سه بازی دیگر تمام شود و من مربی کوچکی هستم و بگذارید که یک مربی بزرگ بیاید و ان‌شاءالله در بازی الشباب آنچه باید اتفاق بیفتد و مربی بزرگ بیاید که شان هواداران حفظ شود.
قلعه‌نویی در مورد داوری گفت: اگر داوری را به شغل حرفه‌ای تعبیر کنیم باید دستمزدها را بالا ببریم و امروز ترکی به صحنه‌ها نزدیک بود و قضاوت خوبی انجام داد.
سرمربی استقلال در مورد مشکلات مالی استقلال گفت: از علی انصاری تشکر می‌کنم سه هفته پیش کمک زیادی به ما کرد. امثال پرهام، عرب، امیری زحمت زیادی کشیدند و فتح‌الله‌زاده هم زحمت زیادی کشید. گفته بودم استقلال به بلوغ تاکتیکی می‌رسد که اکنون به آن شرایط رسیده و امیدوارم در بازی با الشباب خوب بازی کنیم و به جمع هشت تیم برسیم و امیدوارم مسئولان به فوتبال توجه کنند و تنها جایی که جوانان احساسات خودشان را خرج می‌کنند ورزشگاه‌هاست. باید از عباسی وزیر محترم ورزش هم تشکر کنم و نگاه ویژه به استقلال داشته باشد. زیرا ما تنها نماینده ایران در آسیا هستیم.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شهریاری: قلعه‌نویی توقعاتی دارد که به حق است/فتح‌الله‌زاده شرط‌هایی دارد

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گقت: بیان اعطای پاداش مزدا ۳ در حد حرف بود و از این قبیل حرف‌ها زیاد بیان می‌شود. با این حال ما پرسپولیس نیستیم.

• Tweet

احمد شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد قهرمانی استقلال و اینکه قلعه نویی اعلام کرده نمی خواهد در این تیم بماند، اظهار داشت: پیش از شروع فصل همه اعضای هیئت مدیره و شخص فتح‌الله‌زاده موافق حضور امیر قلعه‌نویی در استقلال بودند و کسی مخالف آمدن او نبود. البته خود فتح‌الله‌زاده تصمیم به رفتن داشت و برای اینکه مجموعه باشگاه عقب نماند، اقدامات لازم را انجام دادند. اما اینکه گفته می‌شود او مخالف آمدن قلعه‌نویی بود، صحت ندارد.
وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که در نهایت تیم استقلال توانست با قهرمانی لیگ برتر و به رغم فشردگی و بی‌نظمی بازی‌ها هدیه‌ای را به هواداران تقدیم کند، البته مشکلات مالی هم وجود داشت که الحمدالله با درایت کادر فنی و شخص مدیرعامل اجازه ندادیم این موضوع تیم را به حاشیه بکشد. اعضای هیئت مدیره هم حمایت جدی را از علی فتح‌الله‌زاده به عنوان مدیرعامل باشگاه داشت و تمامی این مسائل دست به دست هم داد تا تیم یک هفته مانده به پایان مسابقه لیگ برتر عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص عدم نتیجه‌گیری این تیم در نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر گفت: این موضوع طبیعی بود چرا که امیر قلعه‌نویی تازه به این تیم آمده بود و خیلی از بازیکنان نیز بعد از چند سال دوری به این تیم باز گشته بودند نواقصی هم وجود داشت اما توانستیم در نیم فصل دوم با رفع ایرادات امتیازات از دست رفته را جبران کنیم و به یک هارمونی لازم دست یابیم.
شهریاری در خصوص اینکه تکرار قهرمانی به مراتب سخت‌تر از به دست آوردن آن است، گفت: قطعا همینطور است، ما الان در کوران مسابقات آسیایی هم هستیم. این موضوع خودش کار ما را سخت‌تر می‌کند و باید تلاش بکنیم به دور از غرور این روند را در مسابقات آسیایی نیز ادامه دهیم، ان‌شاءالله با حفظ شاکله تیم، وحدت و غیرت بازیکنان قهرمانی آسیا را آن هم بعد از نزدیک به دو دهه نصیب کشورمان کنیم.
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص اظهارات امیر قلعه‌نویی که گفته است یک مربی بزرگتر را به استقلال بیاورند، گفت: به طور طبیعی آقای قلعه‌نویی یک سری توقعات دارند که به حق است و آنها باید برآورده شود. در طول فصل هم بعضی‌ها نسبت به او کم لطفی کردند، البته نادر بود اما با او هم در این زمینه صحبت خواهد شد، ‌چرا که افتخاری که به دست آمده بسیار بزرگ است و ان‌شاءالله افتخار بزرگتری با کسب عنوان قهرمانی در آسیا به دست خواهد آورد. ایشان هم قطعا خواهان موفقیت استقلال خواهند بود و با فراهم شدن شرایط به کار خود در تیم استقلال ادامه خواهند داد.
شهریاری با بیان این مطلب که اختصاص پاداش 5 میلیون تومانی به بازیکنان استقلال مصوبه هیئت مدیره بود، گفت: تمام پرداخت‌ها در باشگاه استقلال مصوبه هیئت مدیره است و این پاداش هم با تایید هیئت مدیره به بازیکنان پرداخت می‌شود در باشگاه استقلال همه چیز بر اساس قانون و مصوبه هیئت مدیره انجام می‌شود.
وی در خصوص پاداش مزدا 3 به بازیکنان پرسپولیس آن هم در صورت قهرمانی در مسابقات جام حذفی، گفت: بیان اعطای چنین پاداشی در حد حرف بود و از این قبیل حرف‌ها زیاد بیان می‌شود. با این حال ما پرسپولیس نیستیم و در استقلال شرایط خودمان را داریم یک پاداش ویژه هم برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر به بازیکنان پرداخت خواهیم کرد. این 5 میلیون تومان فقط به خاطر پیروزی مقابل فولاد خوزستان بود.
شهریاری با تاکید بر این موضوع که برای سال آینده کار به مراتب سخت‌تری را خواهند داشت، اضافه کرد: ان‌شاءالله ما در کوتاه مدت تلاش خواهیم کرد اسکلت تیم را حفظ و بعد از آن در پست‌هایی که نیاز به بازیکن داریم با نظر کادر فنی تیم را تقویت کنیم و با برنامه‌ریزی‌های دقیق برای ادامه حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و همچنین مسابقات داخلی آماده شویم.
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص کاهش 17 درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال 92 نسبت به سال 91 و اینکه این موضوع باعث کاهش بودجه باشگاه استقلال خواهد شد، گفت: کاهش بودجه وزارت ورزش به دلیل مشکلات اقتصادی که در کشور دارد، است اما ما اعلام کرده‌ایم که با 20 درصد بودجه کمتر از تیم‌های سپاهان و پرسپولیس تیم خود را برای سال آینده خواهیم بست و قطعا بهتر از آنها نتیجه خواهیم گرفت.
شهریاری با بیان این مطلب که صاحب اصلی باشگاه استقلال وزارت ورزش و جوانان است، گفت: قطعا آقای وزیر هم قهرمانی استقلال را تبریک گفتند و باید توجه داشت این قهرمانی متعلق به 70 میلیون ایرانی است که البته 30 میلیون هوادار پرسپولیس هستند.
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال با اشاره به این که جلسه هیئت مدیره این باشگاه به هفته آینده موکول شده است، در خصوص خبر استعفای علی فتح‌الله‌زاده تاکید کرد:‌ آقای فتح‌الله‌زاده هنوز استعفای خود را به طور رسمی اعلام نکرده و ان‌شاءالله هم اعلام نخواهد کرد. سعی ما بر حفظ کادر فنی و مدیرعامل باشگاه خواهد بود. علی فتح‌الله‌زاده نیز یک نیروی با ارزش برای استقلال است و فقط یک سری شرط‌هایی دارد که ما در هیئت مدیره سعی می‌کنیم خواسته‌های او را برآورده کنیم و اگر مسائلی وجود دارد آن را با تعامل دو طرفه حل کنیم. در کل علی فتح‌الله‌زاده یک فرد علاقمند و دلسوز برای باشگاه استقلال است.
شهریاری در خصوص خداحافظی فرهاد مجیدی از میادین فوتبال گفت:‌ قطعا اگر فرهاد مجیدی چنین تصمیمی بگیرد با برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام خواهیم داد تا این خداحافظی باشکوه باشد. سوای فرهاد مجیدی هر کدام از بازیکنان با ارزش استقلال بعد از اینکه به نکته رسیدند که باید از میادین خداحافظی کنند،‌ مراسم باشکوهی را برایشان در نظر می‌گیریم.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] فتح‌الله‌زاده: خداحافظی مجیدی شایعه است/ قلعه‌نویی سال بعد هم در استقلال می‌ماند

[/h]

» سرویس: ورزشي - فوتبال، فوتسال
کد خبر: 92021610762

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۵

مدیرعامل باشگاه قهرمان لیگ برتر می‌گوید استقلال می‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا هم پیش برود. او خیلی سفت و محکم از ماندن امیر قلعه‌نویی حرف می‌زند و البته بحث خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال پس از بازی جمعه را هم یک شایعه می‌داند.

علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تبریک قهرمانی تیم فوتبال استقلال در لیگ برتر به تمامی عوامل باشگاه، کادر فنی، بازیکنان و هواداران این تیم، گفت: خدا را به خاطر این موفقیت شکر می‌کنیم و من از هیات مدیره باشگاه، معاونین و پرسنل باشگاه، کادر فنی تیم به ویژه امیر قلعه‌نویی و بازیکنان با غیرتی که با همه وجود امسال برای ما بازی کردند تشکر می‌کنم. در این روزگاری که همه به دنبال پول هستند، بازیکنان ما با دریافت مبالغی بسیار کمتر توانستند عنوان بزر گی را رقم بزنند. از رسانه‌ها که هر بار لازم بود از ما حمایت کردند هم قدردانی کرده و تشکر ویژه‌ای هم از همه هواداران استقلال می‌کنم؛ هوادارانی که ما مدیونشان هستیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان این که قهرمانی این تیم در لیگ برتر را به مرحوم "رضا داودی" دروازه‌بان سابق استقلال اهواز تقدیم می‌کنیم، افزود: امیدواریم فوتبال استقلال همین روند را ادامه داده و در لیگ قهرمانان آسیا هم ضمن صعود از مرحله پیش‌رو، به موفقیت‌های بزرگی برسد. من از وزیر ورزش و جوانان که به بنده اطمینان کرد و مرا در این جایگاه حفظ و حمایت کرد هم تشکر می‌کنم و امیدوارم که با این عنوان توانسته باشم ادای دین کنم.

وی با بیان این که به خاطر قهرمانی در لیگ برتر به هر کدام از بازیکنان و مربیان این تیم 15 میلیون تومان پاداش قهرمانی اعطا می‌کند درباره پرداخت مطالبات بازیکنان استقلال پس از قهرمانی‌شان در لیگ برتر، گفت: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بقیه مطالبات بازیکنان را پرداخت کنیم. آنها زحمت کشیدند و تا آخرین روز دست از تلاش بر نداشتند. البته میانگین پرداختی‌های ما اکنون حدود هفتاد درصد بوده است. تعداد بازیکنانی که 50 درصد از پولشان را گرفته‌اند کم است و تعداد کمی هم بیش از 70 درصد گرفته‌اند. مطمئنا تا وقتی من هستم با تمام وجود تلاش می‌کنم تا تمامی مطالبات آنها هر چه زودتر پرداخت شود.

فتح‌الله‌زاده از برنامه ویژه استقلال برای مراسم اهدای کاپ قهرمانی لیگ برتر در روز جمعه خبر داد و گفت: ما برای این روز حتما برنامه ویژه‌ای داریم و از هواداران می‌خواهیم که حضور حداکثری در ورزشگاه داشته باشند تا یک جشن تمام عیار برگزار کنیم. جشن بدون هوادار به درد نمی‌خورد. آنها بیایند تا با بردی که مقابل داماش به دست می‌آوریم به امتیاز 70 رسیده و در این زمینه هم رکورد بزنیم.

دیدار تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرهاد مجیدی قصد دارد پس از بالا بردن کاپ قهرمانی لیگ از فوتبال خداحافظی کند؟ گفت: چنین موضوعی صحت ندارد. مجیدی می‌خواهد فعلا به فوتبالش ادامه دهد. او جام را بالای سر می‌برد، اما فصل بعد هم در استقلال حضور دارد و می‌تواند به ما کمک کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره ماندن یا رفتن امیر قلعه‌نویی از استقلال با توجه به این که او خودش بعضا صحبت از رفتن از استقلال می‌کند، گفت: امیر قلعه‌نویی فصل آینده قطعا در استقلال می ماند. البته او دوست دارد در مسائل فنی و تاکتیکی تیم همان طور که در حوزه اختیارات خودش هم هست، تصمیم گیرنده اصلی او باشد و هواداران هم ضمن احترام به تصمیم‌هایش از تیم حمایت کنند اما متاسفانه تعدادی از هواداران در بعضی از بازی‌های امسال حمایت کمتری داشته‌اند و این باعث ناراحتی قلعه‌نویی شد. قلعه‌نویی و ما خودمان را مدیون هواداران می‌دانیم و انتظار داریم وقتی کار به دست مسئولانی سپرده می‌شود از مجموعه تیم حمایت کنند تا موفق شویم. دیدید که موفق هم شدیم.

فتح‌الله‌زاده در واکنش به این که با توجه به اتمام قرارداد تعداد قابل توجهی از بازیکنان استقلال در پایان این فصل، چه برنامه‌ای برای تیم فصل آینده دارید؟ به ایسنا گفت: بعد از بازی جمعه جلسه‌ای با امیر قلعه‌نویی داریم و درباره بازیکنانی که ممکن است از تیم جدا شوند و نفراتی که می‌خواهیم به استقلال اضافه کنیم بحث خواهیم کرد. پیش‌بینی می‌کنم که این جلسه شنبه یا یکشنبه برگزار شود و درباره تمامی مسائل صحبت کنیم. استقلال وقتی از این مرحله لیگ قهرمانان آسیا عبور کند و به جمع هشت تیم پایانی برسد، در مرحله بعد با تیم فصل آینده بازی خواهد کرد بنابراین ما باید تیم قوی تری نسبت به امسال ببندیم.

فتح‌الله‌زاده در واکنش به این که با توجه به مشکلات مالی که امسال داشتید، فکر می‌کنید بازیکنانی باشند که در این شرایط بخواهند به استقلال بیایند؟ گفت: خیر. این طور نخواهد بود. به هر حال استقلال اعتبار خودش را دارد. البته من دو سال پیش که به استقلال آمدم با دست خالی آن را بستم. نمی‌دانم چرا هر وقت من به استقلال می آیم چشمه خشک می‌شود. این هم از شانس من است. دو سال پیش بالای دو میلیارد تومان از چک شخصی‌ام استفاده کردم و بدون دریافت یک ریال اعتبار تیم را بستم. این موضوع قابل باور نیست، اما خدا کمک کرد و مشکلات حل شد. مطمئن هستم که بچه‌ها در این چند ساله فتح‌الله‌زاده را به خوبی شناخته‌اند و می دانند سعی می‌کند مطالبات را بپردازد. در دستگاه ما دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز وجود ندارد.

وی در واکنش به این که اگر مشکلات مالی همچنان ادامه داشته باشد، آن موقع چه می‌کنید؟ گفت: با هیات مدیره باشگاه صحبت کرده‌ام و گفته‌ام که بدون بودجه نمی‌شود کار کرد. ما باید حداقل‌ها را دریافت کنیم. امروز با کمترین میزان پرداختی نسبت به تیم‌های لیگ قهرمان شدیم. اما تداوم این وضع نمی‌تواند ما را به عناوین دیگر برساند.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که اگر وضع همین گونه باشد، در استقلال می‌مانید، به ایسنا گفت: از همین جا می‌خواهم اعلام کنم که وزارت ورزش و جوانان برای فصل آینده 20 درصد کمتر از پرسپولیس به ما پول بدهد، اما واقعا این پول را بدهد. ‌ما حاضریم با دریافت اعتبار 20 درصد کمتر از پرسپولیس فصل آینده را آغاز کنیم. اما اگر همین حداقل ها را هم ندهند، من چطور در استقلال بمانم؟ بمانم که آبرویم برود؟!

دیدار تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال

وی تاکید کرد: من دیگر آن قدرت و توانی که در جوانی داشتم را ندارم. تحمل این شرایط واقعا سخت است. این فصل فشار زیادی به ما وارد شد و من 10 سال پیرتر شدم. باور کنید برخی شب‌ها وقتی که می خوابیدم احتمال می‌دادم صبح بیدار نشوم. خیلی وقت‌ها شد که گفتم الان سکته می‌کنم. واقعا شرایط عذاب آور بود.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که وزارت ورزش و جوانان متعهد شد 50 درصد از اعتبار شما را تامین کند؟ گفت: قرار بود 60 درصد تامین کنند، اما من گفتم 50 درصد بدهید، مابقی را خودمان درآمدزایی می‌کنیم. ما امسال بیش از 50 درصد درآمدزایی ‌کرده‌ایم.

وی اعتبار امسال استقلال را حدود 17 میلیارد تومان اعلام کرد و به ایسنا گفت: از این میزان اعتبار باید حدود 8.5 میلیارد تومان درآمدزایی می‌کردم، اما بالای 9 میلیارد تومان در آوردیم. من در روزهای آینده ارقام مستند را به طور رسمی اعلام می‌کنم.

فتح‌الله‌زاده با بیان این که مدیریت کردن بازیکنان بزرگ استقلال باید از عهده امیر قلعه‌نویی بر می‌آمد، گفت: بازیکن بزرگ، خواسته‌های بزرگ دارد. این تدبیر امیر قلعه‌نویی بود که به خوبی بازیکنان را مدیریت کرد. شاید خیلی از مربیان وقتی در تیمشان یکی، دو بازیکن بزرگ وجود دارند، نتوانند همه مسائل را کنترل و مدیریت کنند. من اعتقاد دارم پرسپولیس نفرات بزرگی را داشت و دیدید وقتی جا افتادند، توانستند نبرد خوبی با سپاهان داشته و بازی را به پنالتی برسانند. بازیکنان پرسپولیس اگر امسال خوب مدیریت می‌شدند نتیجه‌ بهتری می گرفتند.

وی افزود: اما در جدال با آسیایی‌ها جنگ نابرابر می‌شود. بعضی از بازیکنان آنها 10 میلیون یورو قیمت دارند و ما با وضع فعلی نمی‌توانیم با آنها مقابله کنیم. ما باید واقعیت را بپذیریم. اگر حداقل ها هم نباشد، نمی‌توان کار کرد. در آن صورت اگر فوتبال را تعطیل کنیم بهتر است.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که با توجه به ابراز پشیمانی جواد نکونام به خاطر جدایی‌اش از اوساسونا، ممکن است او فصل آینده در استقلال نباشد، اظهار کرد: جواد درست می‌گوید. او از یک تیم کاملا حرفه‌ای با زیر ساخت‌های درست و منطقی به اینجا آمده و وقتی فوتبال فشل ما را می‌بیند معلوم است که اظهار پشیمانی می‌کند. باشگاه‌های اروپایی سرمایه‌گذاری هنگفتی داشتند. آنها می دانند که هر چقدر در ورزش هزینه کنند در بخش‌های سیاسی، اجتماعی و غیره نتایجش را می‌گیرند.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره ناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی نیز گفت: من دوست داشتم که پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود، چون اگر آنها به این موفقیت می‌رسیدند، سال آینده در لیگ قهرمانان آسیا نتایج چشمگیری را کسب می‌کردند. با قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی سپاهان هم سهمیه آسیایی‌اش را از دست نمی داد و در رقابت‌های داخلی به دو نایب قهرمانی می‌رسید که بد نبود.

وی افزود: حیف شد آن همه هوادار ناراحت استادیوم آزادی را ترک کردند، اما به هر حال ما هم حقیقتا ناراحت شدیم، اما هواداران پرسپولیس بدانند که فوتبال همین است و الان تیمشان ضربه خورده و باید حمایت کنند. رویانیان دو سال در پرسپولیس تجربیات خوبی را به دست آورده است و اگر بماند پرسپولیسی مقتدری را فصل بعد می‌بندد. هواداران پرسپولیس بدانند بارسلونا تیم بزرگی بود که در دو بازی هفت گل خورد، اما هوادارانش تا آخرین دقایق از تیمشان حمایت کردند. حمایت هواداران تیم را از زمین بلند می‌کند.

فتح‌الله‌زاده درباره خداحافظی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا نیز به ایسنا گفت: این دو ملی‌پوش از سرمایه‌های فوتبال ما بودند، ‌البته فکر می‌کنم علی آقا به خاطر تعصبی که به قرمزها دارد از باخت ناراحت بوده و خواسته با هواداران تیمش ابراز همدردی کند. او می‌تواند همچنان بازی کند و پرسپولیس هم به علی کریمی نیاز دارد. کریمی تمام نشده و همچنان تاثیر گذار است.

وی افزود: اما باید از تمام زحمات مهدی مهدوی کیا برای فوتبال ایران تشکر کرد. خودم در تهران نبودم، اما از علیرضا منصوریان خواستم که به استادیوم آزادی برود و هدیه ای که تهیه شده بود را از سوی باشگاه و هواداران استقلال به مهدوی کیا اهدا کند. البته کاش هواداران پرسپولیس موقع خداحافظی مهدوی کیا در استادیوم می‌مانند، تعدادی از آنها کم لطفی کردند که رفتند. آنها باید مهدوی کیا را در استادیوم می‌چرخاندند. البته به خاطر باخت ناراحت بودند، اما باید یک برنامه ویژه برای خداحافظی مهدوی کیا در نظر گرفته شود.

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
جات خالیه...............

جات خالیه...............

[h=1]تصويری زيبا و ماندگار از روزگار جوانی ناصر
حجازی[/h]

اسطوره
استقلال در دوران جوانی به خاطر تيپ و ظاهرش مورد توجه اهالی سينمای آن دوران قرار
گرفته بود و البته هيچ گاه پاسخ مثبت به آنها نداد.

amir.s.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]بهتاش فريبا: استقلال به شايستگي قهرمان شد
[/h][h=2] مربي فصل گذشته تيم فوتبال استقلال، اين تيم را مستحق قهرماني در ليگ برتر دانست.
[/h]

بهتاش فريبا اظهار کرد: براي قهرماني بايد ابزار کافي داشته باشيد. بدون ابزار نمي‌توان قهرمان ليگ شد. اين ابزار هم در ابعاد خارج تيم و هم داخل تيم نقش مهمي ايفا مي‌کند و مهم‌ترينش ابزار داخلي است. سرمربي تيم بايد بازيکناني داشته باشد که بتوانند افکار تاکتيکي‌اش را در زمين پياده کنند و از آن‌ها حداکثر بهره‌وري را ببرد.

وي افزود: استقلال امسال اين ابزار را داشت و بازيکنان خوب و باهوشي در اختيار کادر فني بود. آن‌ها در هر پست يکي، دو بازيکن توانمند داشتند و کادر فني باتجربه اين تيم هم توانست آن‌ها را به خوبي هدايت کند. قلعه‌نويي الان رکورددار قهرماني در ليگ برتر است و مديريت او در تيم کمک زيادي به قهرماني‌شان کرد.

به گزارش ايسنا ، مربي فصل گذشته تيم استقلال گفت: همه عوامل تيم اعم از مديريت، مربيان، بازيکنان و هواداران در قهرماني نقش داشتند. امسال استقلال با مشکلات مالي مواجه بود و همين کار کادر فني را سخت‌تر مي‌کند. حمايت هواداران هم تاثير زيادي در عملکرد خوب تيم داشت.

فريبا، شانس را هم در قهرمان شدن استقلال دخيل دانست و به ايسنا گفت: در هيچ جاي دنيا نمي‌توان تيمي را پيدا کرد که در يک فصل يا يک تورنمنت قهرمان شود اما شانس در آن دخيل نباشد. همواره جدا از مسائل فني البته شانس به تيم‌هايي رو مي‌کند که تلاش زيادي مي‌کنند. بنابراين نمي‌توان در خانه خوابيد و منتظر شانس بود.

مربي سابق استقلال در پاسخ به اينکه تفاوت استقلال امسال با استقلال فصل گذشته را فقط در نفراتش مي‌دانيد گفت: نمي‌توان استقلال فصل گذشته و امسال را با هم مقايسه کرد و من هم قصد چنين کاري را ندارم. اما زمان ما مصدوميت بازيکنان بسيار زياد بود. از کل بازي‌هاي فصل آندرانيک تيموريان 14 مسابقه، مجتبي جباري 12 مسابقه، خسرو حيدري 9 مسابقه و فرهاد مجيدي يک نيم فصل را براي ما بازي نکردند. با جدايي مجيدي مهاجم جايگزيني هم براي او نيامد. اين بدشانسي ما در فصل گذشته بود. اما امسال استقلال با مصدوميت‌هاي چشمگيري مواجه نشد و از اين حيث شانس آورد و به خوبي از کليه نفراتش استفاده کرد. مصدوميت‌ها از فصل گذشته يک دفعه خيلي زياد شد و کار ما سخت شد.

فريبا همچنين در واکنش به برخي شايعات نسبت داده شده به استقلال اظهار کرد: هميشه پشت سر تيم‌هاي قهرمان حرف و حديث وجود دارد اما اگر اتفاق منفي باشد بايد سند و مدرک رو کنند و هر چه هست را به مردم بگويند. از طرفي متخلفان را به ليگ دسته يک تبعيد نکنند چون آن‌جا هم جزو فوتبال اين مملکت است. ما الان هم منتظر هستيم، اين همه مي‌گويند مدرک وجود دارد، مدرک وجود دارد، کميته انضباطي مي‌خواهد چه حکمي صادر کند اما درباره قلعه‌نويي و استقلال به نظرم نمي‌آيد که چنين چيزهايي وجود داشته باشد و استقلال به شايستگي قهرمان شد.