بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان با همت،اگه کسی اطلاعی از میانگین کل داوطلبان در باکس های مختلف آماری داره،ما رو هم در جریان بذاره

با سلام.
میانگین قبولی در ارشد مکانیک طبق گفته یکی از مسئولین و دست اندرکاران که از رادیو شنیدم 33% است.بغیر از زبان

alimec

عضو جدید
فقط تغییرات پایدار هستن

فقط تغییرات پایدار هستن

یه تجربه داغ در مورد ترمو:
قبلا گفتم ترمو ون وایلن
ترمو راهیان به دستم رسید و خوندم /فعلا فقط ترمو 1 /خیلی خوبه نکات خوبی داره
البته افرادی که کتاب مرجع خوندن کنکوری هم می خونن /خب در دروسی مثل ترمو که نمیشه همه ی تمارین رو حل کرد مثل استاتیک و دینامیک/ شاید مثلا بشه 20 درصد تمارین آخر فصل ون وایلن رو حل کرد
ترمو راهیان نکات مهمی داره که من احساس می کنم از تمارین ون وایلن گرفته شده چون بعضی ها شون اصلا تو متن ون وایلن اشاره نشده بود این یکی
اما دومی:
قبلا قسمت مشاوره ماهان رو معرفی کردم اونجا یه مقایسه ای شده بین کنکور 88 و 89 مکانیک که گفته:
سوالات ترمو در 88 بیشتر رو مفاهیم تاکید و متن درس تاکید داشته و کمتر فرمولی بوده
منتها ترمو در 89 بیشتر فرمولی بوده
می خوام بگم (ون وایلن+ترمو راهیان) یعنی تیر خلاص برای هر نوع سوال
همین دیگه:surprised:

پیمان کبیری

عضو جدید
قبلا گفتم ترمو ون وایلن
البته افرادی که کتاب مرجع خوندن کنکوری هم می خونن /خب در دروسی مثل ترمو که نمیشه همه ی تمارین رو حل کرد مثل استاتیک و دینامیک/ شاید مثلا بشه 20 درصد تمارین آخر فصل ون وایلن رو حل کرد
ترمو راهیان نکات مهمی داره که من احساس می کنم از تمارین ون وایلن گرفته شده چون بعضی ها شون اصلا تو متن ون وایلن اشاره نشده بود این یکی
اما دومی:
قبلا قسمت مشاوره ماهان رو معرفی کردم اونجا یه مقایسه ای شده بین کنکور 88 و 89 مکانیک که گفته:
سوالات ترمو در 88 بیشتر رو مفاهیم تاکید و متن درس تاکید داشته و کمتر فرمولی بوده
سلام.
من فکر کنم کتاب سنجل خیلی قویتر از ون وایلن هستش خصوصاً از لحاظ متن درسی

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا گفتم ترمو ون وایلن
اما دومی:

سلام.
من فکر کنم کتاب سنجل خیلی قویتر از ون وایلن هستش خصوصاً از لحاظ متن درسی
اما تجربه من:کسی که ون وایلن میخونه راهیان براش نکات جدیدی داره و کسی که سنجل میخونه پوران
کلا کتابهای خداکرمی برای کسی مفیده که به درس مسلط باشه وگرنه همش نکته گفته و زیاد مفهومی کار نکرده.انتقال پوران و ترموش رو دارم خیلی راضیم ولی خیلی پشیمونم که چرا سیالات رو از متن دکتر سمیعی نخوندم.با اینکه همزمان با راهیان استریتر رو خوندم ولی ضعف شدیدی احساس میکنم.شیطونه میگه تا دیر نشده برم سیالاتش هم بخرم.کسی سیالات پوران رو مطالعه کرده؟

alireza_t67

عضو جدید
آقا یک سوال
اگه دیده باشین برای دینامیک مریام حل مسایل با فرمت پی دی اف هست که دست خطی هست به زبان انگلیسی (که گفته میشه دست خط خود مریام هست) .کسی از دوستان می دونه که همچین حل مسایلی هم برای استاتیک مریام هست یا نه !؟

استاتیک مریام
ویرایش 5

Sh_mech

عضو جدید
اما تجربه من:کسی که ون وایلن میخونه راهیان براش نکات جدیدی داره و کسی که سنجل میخونه پوران
کلا کتابهای خداکرمی برای کسی مفیده که به درس مسلط باشه وگرنه همش نکته گفته و زیاد مفهومی کار نکرده.انتقال پوران و ترموش رو دارم خیلی راضیم ولی خیلی پشیمونم که چرا سیالات رو از متن دکتر سمیعی نخوندم.با اینکه همزمان با راهیان استریتر رو خوندم ولی ضعف شدیدی احساس میکنم.شیطونه میگه تا دیر نشده برم سیالاتش هم بخرم.کسی سیالات پوران رو مطالعه کرده؟

سلام من سيالات پوران رو ميخونم و خيلي ام ازش راضيم بجا و به اندازه نكته گفته و حجمش هم خيلي زياد نيست كه خسته كننده باشه (من از كتاب قطور و پر نكته حفظي بدم مياد!!)

پیمان کبیری

عضو جدید

سلام من سيالات پوران رو ميخونم و خيلي ام ازش راضيم بجا و به اندازه نكته گفته و حجمش هم خيلي زياد نيست كه خسته كننده باشه (من از كتاب قطور و پر نكته حفظي بدم مياد!!)
سلام.
بنظرم کتابای سیالاتی پوران 2تا عیب دارن.
1-اگه با کتب مرجع مقایسه کنید متوجه خواهید شد ممکن مطالبی رو که مطرح کرده،مفهومی بیان کرده باشه ولی خیلی از مفاهیم حتی اشاره هم نکرده.
2-فونت کتاباش جوریه که اشتیاق خوندن خیلی کم میکنه

trinitynim

عضو جدید
سلام و خسته نباشید.
یه سوال در مورد کنترل داشتم.
درجه اهمیت نایکوئیست چقدره؟
تو این سالهای اخیر چندتا تست ازش اومده؟
به نظرتون اگه بی خیالش بشم چقدر ضرر می کنم؟
ممنون.

?Why

عضو جدید
سلام و خسته نباشید.
یه سوال در مورد کنترل داشتم.
درجه اهمیت نایکوئیست چقدره؟
تو این سالهای اخیر چندتا تست ازش اومده؟
به نظرتون اگه بی خیالش بشم چقدر ضرر می کنم؟
ممنون.

تو صفحه ی 175 اولویت بندی ها (بر اساسe تعداد سوال) رو گذاشتم .

برای مفاهیم نایکوئیست :
85-2
87-1
تو 5 سال اخیر 10% سوالا بوده
برای ترسیم نایکوئیست :
86-1
87-1
و تو 5 سال اخیر 7% کلe سوالا .

برای مقایسه با سایرe مطالب کنترل ، بازم یه نگاهی به اولویت بندی ها بکن بعد تصمیم بگیر .

Sh_mech

عضو جدید
يه توضيحي بدين شما واسه خوندن طراحي چجور برنامه اي دارين؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

ممنون!

Mohsen_1111

عضو جدید
دوستان خسته نباشید
کسی می تونه یه منبع خوب واسه دینامیک ماشین معرفی کنه که باتوجه به این 40-45 روز باقیمونده بشه حداقل دو یا سه تا از تستهای دینامیک ماشین رو جواب داد
کتاب پوران اصلا جالب نیست به نظرم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
[
دوستان خسته نباشید
کسی می تونه یه منبع خوب واسه دینامیک ماشین معرفی کنه که باتوجه به این 40-45 روز باقیمونده بشه حداقل دو یا سه تا از تستهای دینامیک ماشین رو جواب داد
کتاب پوران اصلا جالب نیست به نظرم
این سایت جزوشون عالیه.من هم پوران و هم پارسه رو چک کردم این جزوه از همه بهتره و اینکه مثالهای مهم مارتین رو هم داره.متن رو از روی این مسلط بشید ولی تست ها رو از روی پوران بزنید.تاپیک رفع اشکال دینامیک هم سوالات خوبی دوستان مطرح کرده اند.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
از رو چه کتابی؟ راهیان چطوره؟ به نظر شما چند ساعته میشه تمومش کرد؟
از روی جزوه شریعت پناهی خوندم.که البته اول ایشون نکات رو میگن و بعد تمامی تست های مربوط به اون مباحث رو حل میکنند.بنابراین شما هم اگر جزوشون رو ندارید سعی کنید ابتدا درست مفاهیم رو بخونید و سپس تستهای این مباحث رو چندیدن بار حل کنید.سعی کنید به مرور بخونید .چون برای تسلط نیاز به تکرار دارند.

hamid19395

عضو جدید
از روی جزوه شریعت پناهی خوندم.که البته اول ایشون نکات رو میگن و بعد تمامی تست های مربوط به اون مباحث رو حل میکنند.بنابراین شما هم اگر جزوشون رو ندارید سعی کنید ابتدا درست مفاهیم رو بخونید و سپس تستهای این مباحث رو چندیدن بار حل کنید.سعی کنید به مرور بخونید .چون برای تسلط نیاز به تکرار دارند.
جزوه شریعت پناهی تو نیست
از کجا میشه پیدا کرد؟!
مربوطه به موسسه ای هست این جزوه یا نه دانشگاهی هست؟
با این جزوه میشه همه تستهای طراحی رو زد دیگه؟!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه شریعت پناهی تو نیست
از کجا میشه پیدا کرد؟!
ایشون در یکی از موسسات نصیر یا پوران بنظرم تدریس میکنند و همچنین سوالات طراحی آزمونهای ماهان توسط ایشان طرح میشه.
بدون جزوه یا با جزوه ایشون فقط تسلط بر مباحث مورد مطالعه مطرح هست.من هم که کامل داشتم فرصت نکردم همه فصولش رو بخونم.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان .... امیدوارم این 6هفته باقیمانده رو هم با انرژی بخونید ...
یه راهنمایی و یکم کمک میخواستم ...
این چند وقت واسه جمع بندی چیکار میکنید؟؟؟ برنامتون چیه؟؟
من تقریبا همه چیزایی که میخواستم رو خوندم .... یه سری از بخشها رو مثل بعضی از دوستان حذف کردم .... همینهایی که خوندم اگه بتونم کامل جمع بندی کنم .. واسم کافیه ... مشکلم اینه که با وجودی که همشون رو 2-3 بار حداقل خوندم .. اما بازم فراموش میکنم :cry:.... شاید دارم پیر میشم :redface:... یا شاید چون 4-5 ساله از دانشگاه دورم ...
دیگه از این حالت یکم خسته شدم .. میترسم سر همین جریان نتیجه زحمتهام هدر بره ... و با وجود استرسی که هم گرفتم به جایی نرسم .... من حتی قرص تقویت حافظه هم خریدم :surprised:... اما واقعا نمیدونم چرا اینجوری شدم ...
ممنون میشم راهنماییم کنید:gol: ... حتی تست هم میزنم ... چند روز بعد اون تست هم یادم میره ... یعنی تمرکز ندارم ؟؟ یا دیگه کاریش نمیشه کرد؟؟

آخرین ویرایش:

mohamad_136482

عضو جدید
سلام.خسته نباشي.بهترين راه اينه كه شروع كني آزمونهاي مكانيك سال گذشته را بزني.اگه وقت زياد اوردي جامع هاي پارسه هم بد نيست.به اميد موفقيت

Hossein_b5717

عضو جدید
یه بنده خدایی میگفت شریعت پناهی کلاسش خیلی خوبه،جزوش تقریبا معمولیه و اونقدر شاخ نیست

mashti

عضو جدید
جزوه شریعت پناهی تو نیست
از کجا میشه پیدا کرد؟!

دکتر از اساتید دانشگاه تهرانند که تو مهستان و نصیر وگاج تدریس می کنند
ظاهرا روزای پنج شنبه گاجند کسی خواست میتونه پنج شنبه بره ازبچه های اونجا جزوه رو بگیره و کپی کنه

Hossein_b5717

عضو جدید
راستی چه خبر از اون آزمون رایگانه :biggrin:
من که 2 تا جامع آخر ماهانو نوشتم امروز :cool:
حیف شد،آزمون رایگان پرید از دستم :D

mohammadmahdizad

عضو جدید
درخواست راهنمائی

درخواست راهنمائی

دوستان گرامی سلام
سال 73 از دانشگاه صنعتی مدرک کارشناسی جامدات گرفتم و وارد بازار کار شدم
تصمیم به شرکت در ارشد طراحی کاربردی برای سال اینده را دارم لطفا دراین مورد با توجه به گذشت این سالها راهنمائی فرمائید

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز دوستم تماس گرفت گفت که در 14 تا شهر این آزمون برگزار میشه.و شهر ما هم جزش نبود.اما من هرچه سرچ کردم همچین چیزی رو ندیدم؟

Sh_mech

عضو جدید
سلام دوستان
بهترین کتاب برای سوالای چند سال اخیر کنکور با حل تشریحی چیه؟
ممنون
سلام
من یه کتاب دارم که مال انتشارات ارکان دانشه سوالای کنکور ها از 73 تا 86 رو داره البته سوالای کنکورهای 86 تا 89 رو کتاب پارسه داره اگه بتونین از نمایندگی هاش در صورت فروش تهیه کنین خوبه!

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
راهیان دو جلد داره ؛ یکی از اول تا 7‍‍‍‍‍‍‍‍‍-8 پیش ، یکی هم (فکر کنم) 8 سالe اخیر .
همونو بگیر .

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام دوستان
بهترین کتاب برای سوالای چند سال اخیر کنکور با حل تشریحی چیه؟
ممنون

سلام.
کتاب مدرسان شریف کنکور سالهای 78 تا 89 (زبان،ریاضی،سیالات،جامدات،دینامیک) با حل تشریحی.
قیمت 11600 تومان
موفق باشی دوست عزیز

بالا