از نفر بعدیت یه سوال علمی بپرس ...

Engshimi

عضو جدید
آخه اینم شد سوال علمی !

سطح آب تغييري نميکنه چون يخ به اندازه وزنش حجم آب رو اشغال ميکنه. وقتي يخ ذوب بشه همون وزن رو داره و بنابراين باز هم همون مقدار حجم آب رو اشغال ميکنه که قبل اشغال کرده بود.

علت اينکه يخ روي آب شناور ميمونه اينه که موقع انجماد حجمش زياد ميشه. يعني چگالي يخ کمتر از آب هست .

معمولا 20% از یخ بیرون آب و 80% توی آب .

--------------------------

شرکت های Pure play چه شرکت هایی هستن ؟

قبل از هر چی از نفر قبلی (به خاطر لحن بدم در دو پست قبل ) مغذرت خواهی می کنم

واما سوالت ...
اخه اینو که از هر بچه ای بپرسی بهت میگه ،
به شرکت های تک فعالیتی گویند ، زماني كه شركت فقط دريك خط تجاري فعاليت دارد. مثل کوکاکولا ( که فقط در کار شراباً طهوراست ) ولی پپسی اینطوری نیست (چرا؟)

واما جوابت ...

من نمیدونستم بچه های فناوری ان هم ازنوع اطلاعات ، مکانیک سیلات پاس می کنند

جواب اولت تقریبا درسته (البته شفاهی این زیاد ملموس نیست ) از اینرو خودم رو کاغذ اثبات کردم ...

ولی دومی اشتباه ومن دوباره سوالم رو میپرسم

------------------------------------------------------

چقدر از یک کوه یخ در روی اب دیده میشود؟

( راهنمایی : به فیلم تایتانیک مراجع کنید )

mandana_f

عضو جدید
واما سوالت ...
اخه اینو که از هر بچه ای بپرسی بهت میگه ،
به شرکت های تک فعالیتی گویند ، زماني كه شركت فقط دريك خط تجاري فعاليت دارد. مثل کوکاکولا ( که فقط در کار شراباً طهوراست ) ولی پپسی اینطوری نیست (چرا؟)

واما جوابت ...

من نمیدونستم بچه های فناوری ان هم ازنوع اطلاعات ، مکانیک سیلات پاس می کنند

اولا که ما سیالات پاس نمی کنیم ! دوما سوالتون از اون سوالا بود که از هر بچه ای بپرسی بهت میگه آخه !!!!!!!!!!!!

واما جوابتون اشتباه بود !! شما تجارت الکترونیک ما رو پاس نکردین واسه همین نمی دونین !! عیب نداره !!!!!!!!!

بازم میپرسم سوالم رو !!!!!!!!

-----------------

البته من از این فیلما نمی بینم !

جوابتون :

نسبت ثابتی از حجم کوه یخ در زیر آب قرار دارد. با افزایش میزان یخ در بالا، کوه یخ بیشتر در آب فرو میرود.
در فیلم تایتانیک ارتفاع کوه 32 متر که 11 متر آن زیر آب بود

آخرین ویرایش:

Engshimi

عضو جدید
اولا که ما سیالات پاس نمی کنیم ! دوما سوالتون از اون سوالا بود که از هر بچه ای بپرسی بهت میگه آخه !!!!!!!!!!!!

واما جوابتون اشتباه بود !! شما تجارت الکترونیک ما رو پاس نکردین واسه همین نمی دونین !! عیب نداره !!!!!!!!!

بازم میپرسم سوالم رو !!!!!!!!

-----------------

البته من از این فیلما نمی بینم !
جوابتون :
نسبت ثابتی از حجم کوه یخ در زیر آب قرار دارد. با افزایش میزان یخ در بالا، کوه یخ بیشتر در آب فرو میرود.
در فیلم تایتانیک ارتفاع کوه 32 متر که 11 متر آن زیر آب بود

جواب من فکر کنم درسته اینهم منبعش

واما در مورد سوالم ، جواب شما اشتباه است . در طبیعت نسبت حجم ها ثابت است (اینم یک راهنمایی) نه نسبت ارتفاع پس...

-----------------------------------

چه مقدار از یک کوه یخ بیرون اب دیده میشود ؟

mandana_f

عضو جدید
جواب من فکر کنم درسته اینهم منبعش

واما در مورد سوالم ، جواب شما اشتباه است . در طبیعت نسبت حجم ها ثابت است (اینم یک راهنمایی) نه نسبت ارتفاع پس...

-----------------------------------

چه مقدار از یک کوه یخ بیرون اب دیده میشود ؟

طبق نیروی ارشمیدس و بویانسی و وزن توده یخ ممکنه هر مقدارش در اب فرو بره این به شکل ، هندسه ،توزیع یخ در اون کوه یخی و ... بستگی داره

وقتی یه جسمی در اب فرو میره ذبه اندازه وزن خودش اب رو جابجا میکنه شما یه موازنه نیرو مینویسین بعدش به راحتی پیدا میکنین که چه مقدار اب جابجا شده و چه مقدار در درون اب فرو رفته ذخب اگه جسمتون همگن باشه و هموژن درسته خیلی ساده این موازنه برقرار میشه اما در مورد اب دریا این مایع موقع یخ زدن ممکنه هموژن نباشه یعنی از نظر ساختار حفره های هوای به دام افتاده و شکل توده یخی ممکنه توازن نیرو ها به سمتی باشه که هر ارتفاعی از سطح اب داشته باشه

منبع سوال من کتاب دانشگاه هست و جواب شما اشتباهه . حداقل توی رشته ی ما !!!!!!!

-------------------------

آخرین ویرایش:

mahdis_e

عضو جدید
فکر کنم جزو شرکتهای تجاری! بیزینسی

سوال؟ چرا آب دریاچه ارومیه بخار شد؟ چه کسانی آن را بخاراندند؟ به چه منظور؟

lickopen

عضو جدید
خیلی sorryکه با اینکه جوابتو میدونم چیزی نمیگم!منو وارد بحثای سیاسی نکنین لطفا! چندتا هیبرید تو دنیا هست؟

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق نیروی ارشمیدس و بویانسی و وزن توده یخ ممکنه هر مقدارش در اب فرو بره این به شکل ، هندسه ،توزیع یخ در اون کوه یخی و ... بستگی داره

وقتی یه جسمی در اب فرو میره ذبه اندازه وزن خودش اب رو جابجا میکنه شما یه موازنه نیرو مینویسین بعدش به راحتی پیدا میکنین که چه مقدار اب جابجا شده و چه مقدار در درون اب فرو رفته ذخب اگه جسمتون همگن باشه و هموژن درسته خیلی ساده این موازنه برقرار میشه اما در مورد اب دریا این مایع موقع یخ زدن ممکنه هموژن نباشه یعنی از نظر ساختار حفره های هوای به دام افتاده و شکل توده یخی ممکنه توازن نیرو ها به سمتی باشه که هر ارتفاعی از سطح اب داشته باشه

منبع سوال من کتاب دانشگاه هست و جواب شما اشتباهه . حداقل توی رشته ی ما !!!!!!!

-------------------------

در اصلاح مدیریت مالی شرکت های Pure play شرکت هایی هستند که تنها بر روی یک محصول یا برند خاص تمر کز دارند و با آن نام شناخته شده هستند - مانندشر کت کوکاکلا
در تعریف تجاری منظور از این شرکت ها - شرکت هایی هستند تنها از طریق اینترنت و بدون هیچ گونه وجود مرکز یا دفتر ی اداره می شوند - و مشتریان از طریق اینترنت می توانند با شرکت تبادل کرده و خرید کنند
مانند سایت Amazon

سوال : منظور از شاخص فلاکت (Misery index) چیست ؟ وضعیت این شاخص در ایران چگونه است ؟

alireza_smailzad

عضو جدید
شاخص فلاکت (به انگلیسی: Misery index) یک نشانگر اقتصادی است که توسط اقتصاددان آرتور اکان تبیین شده‌است و از افزودن نرخ بیکاری به نرخ تورم بدست می‌آید. باور بر این است که تورم فزاینده در کنار بیکاری رو به افزایش برای یک کشور، هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی در بر خواهد داشت. این شاخص با شاخص مشابه دیگری که توسط روبرتو بارو ابداع شده تفاوت دارد چرا که شامل تولید ناخالص داخلی و نرخ بانکی نیست.
منبع:http://fa.wikipedia.org/wiki/شاخص_فلاکت
شاخص فلاکت سال 89 حدود 25.9
منبع:http://www.khabaronline.ir/news-170468.aspx

اين هم سوال من:تصور كن وارديك اطاق تاريك شدي.يك بسته كبريت داري كه توش يك سيخ كبريت بيشتر نيست.توي اطاق يك شمع ويك پيك نيك وچراغ نفتي وجودداره.(بافرض اينكه برق رفته)اولين چيزي كه روشن مي كنيد چيه؟

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاخص فلاکت (به انگلیسی: Misery index) یک نشانگر اقتصادی است که توسط اقتصاددان آرتور اکان تبیین شده‌است و از افزودن نرخ بیکاری به نرخ تورم بدست می‌آید. باور بر این است که تورم فزاینده در کنار بیکاری رو به افزایش برای یک کشور، هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی در بر خواهد داشت. این شاخص با شاخص مشابه دیگری که توسط روبرتو بارو ابداع شده تفاوت دارد چرا که شامل تولید ناخالص داخلی و نرخ بانکی نیست.
منبع:http://fa.wikipedia.org/wiki/شاخص_فلاکت
شاخص فلاکت سال 89 حدود 25.9
منبع:http://www.khabaronline.ir/news-170468.aspx

اين هم سوال من:تصور كن وارديك اطاق تاريك شدي.يك بسته كبريت داري كه توش يك سيخ كبريت بيشتر نيست.توي اطاق يك شمع ويك پيك نيك وچراغ نفتي وجودداره.(بافرض اينكه برق رفته)اولين چيزي كه روشن مي كنيد چيه؟

این که خیلی راحته : کبریته - قدیمی شده

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
GPRS مخفف General Packet Radio Service (سرویس عمومی بسته‌های رادیویی) است که در حقیقت تکلمیل‌شده اطلاعات سوئیچینگ مداری می‌باشد. جی‌پی‌آراس در حقیقت یک لایه بستهٔ سوئیچ‌شده (Packet - Switched) به شبکه جی‌اس‌ام موجود در تلفن همراه شما اضافه می‌کند که خیلی بهتر از استاندارد ارتباطی سوئیچ‌شدهٔ مداری (Circuit Switched) شبکه GSM است.
به طور کلی می توان گفت شما با GPRS گوشی امکان استفاده از اینترنت را خواهید داشت .
جی‌پی‌اس (GPS: Global Positioning System) سیستم موقعیت یاب جهانی منظومه‌ای از ۲۴ ماهواره است که زمین را دور می‌زند و در هر مدار ۴ ماهواره قرار دارد در این حالت با استفاده از این ماهواره در هر نقطه از زمین موقعیت شما قابل شناسایی خواهد بود .

Engshimi

عضو جدید
کوه یخ

کوه یخ

منظورت چیه چرا سوال نذاشتی؟
قانون ششم نیوتن؟

البته چندین مورد هست من فقط یکیشو میارم

عشق در پسر ها هرگز از بين نمي رود بلکه از دختري به دختر ديگر انتقال مي يابد

و اما سوالم در پست های 359 و 361 جواب داده نشد و من خودم جوابشو میگم

خوب جوابش خیلی راحته :

Buoyancy Force B = M_s * g = M_l * g -------> rho_s * V_s = rho_l * V_l ---------> V_l / V_s = .92 / 1

پس به طور دقیق
8 درصد یک کوه یخ در بیرون اب دیده میشه ( این موضوع برای اولین بار است که وارد دنیای نت میشود حالشو ببر)

و اما یک سوال راحت

دو نقاش داریم یکی دیوارو در m ساعت و دیگری همان دیوار رو در n ساعت رنگ می کنه اگه اینا با هم کار کنند دیوار در چند ساعت رنگ می کنند (رابطه انرا بیاورید )

راهنمایی: از مفهوم مقاومت ( برا برقی ها ) و توان ( برا دیگر مهندسان ) استفاده شود

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته چندین مورد هست من فقط یکیشو میارم

عشق در پسر ها هرگز از بين نمي رود بلکه از دختري به دختر ديگر انتقال مي يابد

و اما سوالم در پست های 359 و 361 جواب داده نشد و من خودم جوابشو میگم

خوب جوابش خیلی راحته :

Buoyancy Force B = M_s * g = M_l * g -------> rho_s * V_s = rho_l * V_l ---------> V_l / V_s = .92 / 1

پس به طور دقیق
8 درصد یک کوه یخ در بیرون اب دیده میشه ( این موضوع برای اولین بار است که وارد دنیای نت میشود حالشو ببر)

و اما یک سوال راحت

دو نقاش داریم یکی دیوارو در m ساعت و دیگری همان دیوار رو در n ساعت رنگ می کنه اگه اینا با هم کار کنند دیوار در چند ساعت رنگ می کنند (رابطه انرا بیاورید )

راهنمایی: از مفهوم مقاومت ( برا برقی ها ) و توان ( برا دیگر مهندسان ) استفاده شود
(M*n)/(M+N

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما یک سوال
شخصی خانه ای ساخته است که تمام پنجره های آن از هر چهار طرف رو به جنوب باز می شود - این شخص از یکی از پنجره ها نگاه می کند و خرسی را می بیند که به سمت او می آید - رنگ خرس چیست ؟

Relampago

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما یک سوال
شخصی خانه ای ساخته است که تمام پنجره های آن از هر چهار طرف رو به جنوب باز می شود - این شخص از یکی از پنجره ها نگاه می کند و خرسی را می بیند که به سمت او می آید - رنگ خرس چیست ؟
سفید
اول مرغ آفریده شد یا تخم مرغ ؟؟؟؟؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
احتمالا یخ :D

خورشید خانم یا آقا خورشید ؟!
اشتباه میکنی دوست من.............
یخ حداقل دماش 0 درجه سلسیوسه..........
ولی آب مایع در فرآیند ابر سرمایش تا -42 درجه سلسیوس سرد میشه......................(حتی آب مایع از یخ میتونه سردتر باشه)

آلاهیدا

عضو جدید
اینم سرد ترین ماده نیست.گمونم سردترین ماده هلیم مایع هست که دماش 270- است  
اشتباه میکنی دوست من.............
یخ حداقل دماش 0 درجه سلسیوسه..........
ولی آب مایع در فرآیند ابر سرمایش تا -42 درجه سلسیوس سرد میشه......................(حتی آب مایع از یخ میتونه سردتر باشه)

Engshimi

عضو جدید
یادم رفت سوال بپرسم ..... کوچولوترین موجود زنده رو زمین چیه؟

یه باکتری از خانواده آركيا با قطري در حدود تنها ‪ ۲۰۰‬نانومتر به اندازه‌اي كوچوله كه چهار ميليون عدد از اونا در سر يك سوزن جاي میشه.

واما سوال خواهشاً چرت و پرت جواب ندید ( میپرسند سردترین ماده جهان میگن یخ ) :

سه نقاش داریم ، نقاش اول دیوار را در m ساعت ، دومی در n ساعت و سومی در p ساعت ، اگر باهم کار کنند در چند ساعت دیوار را رنگ می کنند ؟

راهنمایی : در صفحات قبل در این تاپیک .

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اینم سرد ترین ماده نیست.گمونم سردترین ماده هلیم مایع هست که دماش 270- است
به گمونم اشتباه میکنی دوست عزیز.......................
جواب:
گازی محتوی سدیم با اختلاف دمای چند صدم نانو کلوین نسبت به صفر مطلق