هنر بخشیدن

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخشش و گذشت کردن خوب است، اما کار آسانی نیست. وقتی کسی شما را عمیقاً آزرده، خیلی مشکل است که نسبت به او عداوت و دشمنی نداشته باشید. اما گذشت، می‌تواند به شکل شگفت‌انگیزی برای سلامت جسمی و ذهنی شما مفید باشد. انسان‌هائی که می‌بخشند کمتر دچار افسردگی، عصبانیت و استرس می‌شوند و نسبت به زندگی بیشتر امیدوارند. دکتر فردریک لوسکین نویسنده کتاب ”بخشیدن برای همیشه“ می‌گوید: ”بخشیدن و گذشت کردن از فرسودگی ما جلوگیری کرده، و ضعف سیستم ایمنی بدن ما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود بیشتر احساس نشاط و سرزندگی کنیم.“ به توصیه‌های زیر توجه کنید:
۱) خودتان را آرام کنید.
برای از بین بردن عصبانیت خود، یک تکنیک ساده مدیریت استرس را امتحان کنید. دو بار نفس عمیق بکشید و به چیزی که به شما شادی و لذت و تفریح می‌دهد فکر کنید یک منظره زیبا از طبیعت، یا کسی که او را دوست دارید.
۲) منتظر معذرت‌خواهی نباشید.
خیلی از اوقات شخصی که شما را آزرده اصلاً قصد عذرخواهی ندارد، ممکن است که از روی قصد شما را ناراحت کرده باشد یا فقط مسائل را مثل شما ندیده باشد، بنابراین اگر منتظر مردم شوید تا عذرخواهی کنند باید مدت زیادی منتظر بمانید، به یاد داشته باشید که بخشیدن لزوماً به معنای آشتی کردن با شخصی که شما را ناراحت کرده یا چشم‌پوشی کردن از اعمال او نیست.
۳) قدرت کنترل را از شخص خطاکار بگیرید.
بازی مجدد ذهنی، احساس ناراحتی شما به شخصی که باعث درد و ناراحتی شما شده را قدرت می‌بخشد. به‌جای آن‌که به روی احساسات جریحه‌دار خود تمرکز کنید، بیاموزید در اطرافتان در جست‌وجوی عشق، زیبائی و مهربانی باشید.
۴) سعی کنید مسائل را از دیدگاه آن شخص ببینید.
اگر با آن شخص همدردی کنید، ممکن است تشخیص دهید که او از روی ناآگاهی، ترس و حتی از روی عشق و محبت عمل کرده است. برای به‌دست آوردن این دیدگاه می‌توانید از نقطه‌نظر شخص خطاکار نامه‌ای به خودتان بنویسید.
۵) مزایای بخشش را تشخیص دهید.
تحقیق نشان داده افرادی که می‌بخشند و گذشت می‌کنند، پر انرژی‌تر هستند، اشتهای بهتری دارند و الگوی خوابشان منظم‌تر است.
۶) فراموش نکنید که خودتان را هم ببخشید.
برای بعضی از مردم بخشیدن خودشان بزرگ‌ترین مبارزه است، اما اگر این کار را نکنید ممکن است اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهید.

در آخر یادتون باشه که هیچ چیز ابدی نیست
این نیز بگذرد;)

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من قبلا خیلی دیر می بخشیدم..
اما الان زودتر می بخشم..
واقعا سخته... مخصوصا وقتی از طرف کسی اذیت بشی که حقت نباشه..
ببخشیم تا یه روز که بخشش نیاز داریم مورد بخشش واقع بشیم..

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبلا خیلی دیر می بخشیدم..
اما الان زودتر می بخشم..
واقعا سخته... مخصوصا وقتی از طرف کسی اذیت بشی که حقت نباشه..
ببخشیم تا یه روز که بخشش نیاز داریم مورد بخشش واقع بشیم..

بند آخر خیلی مهمه
باید اول خودتو ببخشی
کلید این رفتار در بخشیدن خودته.وقتی با خودت صاف باشی دیگه نمیتونی از کسی چیزی به دل بگیری
تو میمونی و خدا!
چی میخوای بهتر از این؟

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دکتر فردریک لوسکین چیزی درباره غرورنگفته؟
بعضی وقتا آدم ترجیح میده هزار سال پیر بشه ولی یه سریا رو نبخشه......

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

اونی که مغروره خودش به مشکل بر میخوره
شما ببخش و واسش از خدا بخواه که راه درست رو بهش نشون بده

eye to eye

عضو جدید
بخشیدن سخته ولی شدنی امروز یه مشکلی داشتم که نمیتونستم ببخشم میخاستم زنگ بزنم به طرف هرچی میتونم بگم.عصبانی بودم مامانم نذاشت حالا خوشحالم که نزدم و بخشیدمش

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصولا خیلی دیر از دست کسی خیلی ناراحت میشم..............ولی اگه خیلی ناراحت شدم تقریبا اون شخص برای همیشه از زندگیم حذف میشه.............نمیدونم کارم درسته یا نه........تا الان که برای حذف اون اشخاص از زندگیم افسوس نخوردم..............

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخشیدن سخته ولی شدنی امروز یه مشکلی داشتم که نمیتونستم ببخشم میخاستم زنگ بزنم به طرف هرچی میتونم بگم.عصبانی بودم مامانم نذاشت حالا خوشحالم که نزدم و بخشیدمش

به چشمات نمیاد از کسی ناراحت بشی

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصولا خیلی دیر از دست کسی خیلی ناراحت میشم..............ولی اگه خیلی ناراحت شدم تقریبا اون شخص برای همیشه از زندگیم حذف میشه.............نمیدونم کارم درسته یا نه........تا الان که برای حذف اون اشخاص از زندگیم افسوس نخوردم..............

براشون دعا کن

eye to eye

عضو جدید
به چشمات نمیاد از کسی ناراحت بشی

من خیلی دیر نارحت میشم خیلی سخت عصبانی میشم همیشه میخندم ولی گاهی یه چیزایی پیش میاد نمیشه ازش راحت گذشت زمان میبره.(اگه راجع به خودم باشه راحت میگذرم ولی راجع به مامانم نههههههههههههههههههه)

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی دیر نارحت میشم خیلی سخت عصبانی میشم همیشه میخندم ولی گاهی یه چیزایی پیش میاد نمیشه ازش راحت گذشت زمان میبره.(اگه راجع به خودم باشه راحت میگذرم ولی راجع به مامانم نههههههههههههههههههه)

منم تقریبا مثل تو هستم و وقتی منفجر میشم موج انفجارم خیلی شدید میشه:دی
اما دارم تلاش میکنم که کنترلش کنم

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز

من و تو واقعا همزادیم :eek:
بعضی وقتا بعضیا قد یه نخودم جای برگشت نمیذارن.من عادت دارم همیشه همه رو دوست داشته باشم ولی بعضی وقتا نمیشه.هرچقدر تلاش میکنم............
ای نامرد تیکه انداختی دیگه دفعه قبل سرتو بردم؟:دی
فردا اصلا حرف نمیزنم:cry:
:gol::gol:
:heart::heart:دلم هواتو کرده.(حامد به جوون خودم آخرین اسپمم بود.ما رفتییم)

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
حامد جون ببخشید بچه هوامو کرده دیگه نمیشد جواب ندم:gol:

یکی از هدفهای من برای این تاپیک نردیک کردن دوستان و رفع کدورت بین بعضیا بود
حالا که شما با هم بهتر شدین منم خوشحالم-میدونم قهر نبودینا

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بند آخر خیلی مهمه
باید اول خودتو ببخشی
کلید این رفتار در بخشیدن خودته.وقتی با خودت صاف باشی دیگه نمیتونی از کسی چیزی به دل بگیری
تو میمونی و خدا!
چی میخوای بهتر از این؟

هنوز خیلی چیزای دیگه میخوام ...
مثلا یه کم این زودرنجیم کم بشه...
اینکه ببخشم خیلی خوبه...
واقعا آرامش بیشتری دارم..
مرسی از تاپیک خوبت..

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز

لذتي كه در بخشش هست...در انتقام نيست....
هر دو رو تجربه دارم....شيرينه ببخشش...تا آروم بشي...

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودت رو ببخش

باور کن همش از خودت نشات میگیره

این که گفتم نمیتونم دعا کنم براشون دلیل این نیست که بدشونو بخوام......نه..........من اونا رو حذف کردم برای همیشه.........وقتی چیزی حذف میشه دیگه دلیلی نداره بش فک کنم.........فراموش میشن......
من و تو واقعا همزادیم :eek:
بعضی وقتا بعضیا قد یه نخودم جای برگشت نمیذارن.من عادت دارم همیشه همه رو دوست داشته باشم ولی بعضی وقتا نمیشه.هرچقدر تلاش میکنم............
)
:surprised:..................:redface:
پریسا نمیای اصفهان من ببینمت؟!! :smile:
دعوت من هستی عید.....بش جدی فک کن! :cool:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که گفتم نمیتونم دعا کنم براشون دلیل این نیست که بدشونو بخوام......نه..........من اونا رو حذف کردم برای همیشه.........وقتی چیزی حذف میشه دیگه دلیلی نداره بش فک کنم.........فراموش میشن......

:surprised:..................:redface:
پریسا نمیای اصفهان من ببینمت؟!! :smile:
دعوت من هستی عید.....بش جدی فک کن! :cool:

میدونم دوست نداری از یک سوراخ 2 باز گزیده بشی.واسه همین اگه از کسی بدی ببینی از دایره اعتمادت خارج میشن
منم مثل شما
ولی دعا کردن که اشکالی نداره.واسشون دعا کن