خريد گوشي (فرق بين Froyo و Eclair)

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
سلام من تصميم دارم يك گوشي در حد 200 تومن بخرم. از اونجايي كه از برنامه هاي ساده ي كاربردي زياد استفاده ميكنم بايد حتما سيستم عامل داشته باشه. يكي از دوستان اندرويد رو پيشنهاد داد و گفت كه برنامه هاي بيشمار و پشتيباني قوي اي داره. من هم كه يكم تحقيق كردم به اين دو مدل گوشي رسيدم:
Galaxy mini و Xperia X8
كه اولي از اندرويد 2.2 (=Froyo) و دومي 1.6 كه قابل ارتقا به 2.1 (=Eclair) بهره مي برند.
اما با اين وجود رزولوشن X8 از گلكسي ميني بالاتره و چند جا خوندم كه برنامه هاي بيشتري رو اجرا ميكنه.

حالا بين اون دو موندم. اندرويد 2.2 رو انتخاب كنم يا رزو ليشن بيشتر؟ اصلا چقدر بين اين دو نسخه اندرويد اختلاف وجود داره؟
و در صورت امكان تو اين رنج قيمت اگر گوشي سيستم عامل دار ديگه اي ميشناسيد رو معرفي كنيد ممنون ميشم.
(البته اين نكته رو هم اضافه كنم كه قيمت حداكثر 210 تومن :smile:) نه gio vivaz و...

آخرین ویرایش:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام من تصميم دارم يك گوشي در حد 200 تومن بخرم. از اونجايي كه از برنامه هاي ساده ي كاربردي زياد استفاده ميكنم بايد حتما سيستم عامل داشته باشه. يكي از دوستان اندرويد رو پيشنهاد داد و گفت كه برنامه هاي بيشمار و پشتيباني قوي اي داره. من هم كه يكم تحقيق كردم به اين دو مدل گوشي رسيدم:
Galaxy mini و Xperia X8
كه اولي از اندرويد 2.2 (=Froyo) و دومي 1.6 كه قابل ارتقا به 2.1 (=Eclair) بهره مي برند.
اما با اين وجود رزولوشن X8 از گلكسي ميني بالاتره و چند جا خوندم كه برنامه هاي بيشتري رو اجرا ميكنه.

حالا بين اون دو موندم. اندرويد 2.2 رو انتخاب كنم يا رزو ليشن بيشتر؟ اصلا چقدر بين اين دو نسخه اندرويد اختلاف وجود داره؟
و در صورت امكان تو اين رنج قيمت اگر گوشي سيستم عامل دار ديگه اي ميشناسيد رو معرفي كنيد ممنون ميشم.
(البته اين نكته رو هم اضافه كنم كه قيمت حداكثر 210 تومن :smile:) نه gio vivaz و...
سلام دوست گلم . خسته نباشین !
به انتخاب های خوبی رسیدین ولی من میگم X8 رو کنار بذارین . این گوشی دیگه آپدیت نمیشه و نهایتش همون 2.1 یا eclair هست . سخت افزار این دو گوشی دقیقا یکیه و هر دو از چیست گرافیکی آدرنو 200 بهره میبرن که با htc hd2 دقیقه یکیه !
رم گلکسی مینی بیشتره و درنتیجه سرعتتون هم بیشتره . باتری گلکسی مینی بسیار بهتر عمل میکنه . کلا سونی اریکسون اندرویدی هاش باتری خوب مدیریت نمیکنن !
رزولوشن صفحه نمایش هیچ ربطی به اجرا کردن برنامه ها نداره . الان همه برنامه های اندروید واسه همه رزولوشن ها اپتیمایز شدن و مشکلی از این بابت نیست . اونی که واسه اجرای برخی از برنامه ها و بازیها مهمه ورژن اندروید هستش ! به عنوان مثال الان بعضی از برنامه ها نیاز به اندروید 2.2.1 یا 2.3.3 و بالاتر دارن . اینجاست که X8 دیگه حرفی برای گفتن نداره !
توی جینجربرد سرعت بیشتر شده و یه سری بهینه سازی دیگه انجام شده !
در کل روی گلکسی مینی شک نکنین . این گوشی بهترین اندروید توی این رنج قیمته !
سوالی بود در خدمتم !

cpu 2011

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم گالاکسی مینی دارم... تو این رنج قیمت تا 50 بار دیگه هم بخوام گوشی بخرم بازم گالاکسی مینی میخرم... با پایین ترین قیمت ممکن میتونی یه گوشی اندرویدی خوب داشته باشی.
سوال خاصی در مورد تجربه کار با این گوشی داشتی بفرما. درخدمتم ;)

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزيز ممنون از جوابتون. اينكه ميگن با نصب رام هاي غير رسمي ميشه برنامه هاي جينجربرد رو نصب كرد روي x8 چطور؟ راسته؟ و سوال دوم هم اينگه پردازنده گلكسي ميني رو ميشه مثل x8 اوركلاك كرد؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
بله دوست عزیز میشه ولی رام آفیشال کجا و رام کوک شده کجا ...
به هر حال رام های کوک شده ایرادات خودشون رو دارن ... ( البته من خودم همیشه از رام های کوک شده استفاده میکنم ) :D
پردازنده رو هم با برنامه tegrak overclock و ... میشه اور کرد ولی پیشنهاد نمیشه !!!

cpu 2011

عضو جدید
سلام دوستان عزيز ممنون از جوابتون. اينكه ميگن با نصب رام هاي غير رسمي ميشه برنامه هاي جينجربرد رو نصب كرد روي x8 چطور؟ راسته؟ و سوال دوم هم اينگه پردازنده گلكسي ميني رو ميشه مثل x8 اوركلاك كرد؟

پردازنده 600MHz گلکسی مینی در بیشترین حد اورکلاک خودش تونسته به رکورد 825MHz برسه که فیلمشم موجوده... در کل میشه گفت مینی نبین چه ریزه بخر ببین چه تیزه

اینم لینکی که میتونی فیلم و ازش دانلود کنی
http://and-roid.ir/Forum/thread12412.html

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
سلام دوستان ممنونم از جوابهاتون. راستش از باتري و قيافه x8 خوشم نيومد همچنين از صفحه نمايش گلكسي ميني (رزوليشن پايين و 256k colour) به اين گوشي رسيدم : Samsung Galaxy Gio با قيمت 250. نظرتون چيه؟ به نظرتون ارزش داره يه هفته سيو كنم اينو بگيرم؟ چون هم باتريش قوي بود هم صفحه نمايشش در حد x8 بود و هم اينكه جينجربرد بود. نظرتون چيه؟ آها راستي اين گوشي 250 بدون گارانتي بود به نظرتون ارزش داره بدون گارانتي 250؟ ممنون از اينكه جواب ميدين.

آخرین ویرایش:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام دوستان ممنونم از جوابهاتون. راستش از باتري و قيافه x8 خوشم نيومد همچنين از صفحه نمايش گلكسي ميني (رزوليشن پايين و 256k colour) به اين گوشي رسيدم : Samsung Galaxy Gio با قيمت 250. نظرتون چيه؟ به نظرتون ارزش داره يه هفته سيو كنم اينو بگيرم؟ چون هم باتريش قوي بود هم صفحه نمايشش در حد x8 بود و هم اينكه جينجربرد بود. نظرتون چيه؟ آها راستي اين گوشي 250 بدون گارانتي بود به نظرتون ارزش داره بدون گارانتي 250؟ ممنون از اينكه جواب ميدين.
سلام . خوبی دوست گلم الان قضیه دیگه یه مقدار فرق کرد .
مسلما توی این رنج قیمت Gio یکی از بهترین انتخاب ها هستش و مسلما ارزش خرید داره !!!
گارانتی هم به نظر من به درد نمیخوره ! شما اول تا آخر واسه نصب برخی از نرم افزار ها باید گوشی رو روت کنین و این مساوی با باطل شدن گارانتی هستش !!!
البته با یه سری ترفند میشه از باطل شدن گارانتی جلوگیری کرد اما در کل با گارانتی نگیرین ! :دی

cpu 2011

عضو جدید

سلام
آره خوب اگه بتونی بیشتر هزینه کنی جیو بهتره...
دوربینش فوکوس اتوماتیک داره، پردازندش 200MHz از مینی قوی تره، صفحه نمایش با کیفیت تری داره و باتریشم 150 میلی آمپر بیشتره (1350). ولی ورژن اندروید جیو مثل مینی همون Froyo هست و جینجربرد و خودت باید روش نصب کنی.

pasho

عضو جدید
سلام من الان 4ماه که GIO دارم,خیلی راحت بگم از iphone 3GS خیلی عالی تره .....(تست کردیم) فقط حافظش کمتره .....اینم بگم گوشی جیو به هیچ وجه گارانتی نداره حتی اصل ....در خدمتم.

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
ممنونم دوستان عزيزم. متاسفانه تشكرم تموم شده. پريروز همون galaxy gio رو گرفتم و تقريبا عاليه. ورژن اندرويدشم 2.3.3 آپگريد شده. كيفيت دوربينش هم بد نيست. از همه شما ممنونم.