چاپ کارت ویزیت

fahimeh_n

عضو جدید
من تو کورل یه کارت ویزیت طراحی کردم ولی نمیدونم با چه فرمتی ذخیره کنم واسه چاپ:(ممنون میشم راهنماییم کنید

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من با این نرم افزار کار نکردم ولی با فتوشاپ اگه کاری رو انجام بدم به هر دو فرمت jpg و psd یعنی فرمت فتوشاپ سیو میکنم تا اگه لازم شد بعد روی لایه ها کار کنم مشکلی نداشته باشم.

با تشکر

fahimeh_n

عضو جدید
سلام دوست عزیز من با این نرم افزار کار نکردم ولی با فتوشاپ اگه کاری رو انجام بدم به هر دو فرمت jpg و psd یعنی فرمت فتوشاپ سیو میکنم تا اگه لازم شد بعد روی لایه ها کار کنم مشکلی نداشته باشم.

با تشکر

ممنون از جوابت
واسه چاپ با کدوم فرمت کیفیتش خوب میشه؟

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از جوابت
واسه چاپ با کدوم فرمت کیفیتش خوب میشه؟

راستش من تا حالا کاری رو چاپ نکردم ولی تو فتوشاپ میشه کیفیت رو تنظیم کرد با تغییر تعداد پیکسل ها در برنامه کورل رو نمی دونم میشه این کار رو انجام داد یا نه.
ولی فکر کنم jpg مناسب باشه.
امیدوارم دوستان بهتر راهنمایی کنند.

SistemProf

عضو جدید
بهتره با پسوند Tif ذخيره كني .البته بايد از export استفاده كني چون saveكورل برداريه . رزولوشن 300 dpi و توي مد cmyk
سيستم فشرده سازي jpg داراي افت كيفيت است مگر اينكه با حداقل فشرده سازي saveكني.

آخرین ویرایش:

fahimeh_n

عضو جدید
راستش من تا حالا کاری رو چاپ نکردم ولی تو فتوشاپ میشه کیفیت رو تنظیم کرد با تغییر تعداد پیکسل ها در برنامه کورل رو نمی دونم میشه این کار رو انجام داد یا نه.
ولی فکر کنم jpg مناسب باشه.
امیدوارم دوستان بهتر راهنمایی کنند.

مرسی از جوایت
ممنون میشم بقیه دوستا هم راهنمایی کنن

fahimeh_n

عضو جدید
بهتره با پسوند Tif ذخيره كني .البته بايد از export استفاده كني چون saveكورل برداريه . رزولوشن 300 dpi و توي مد cmyk
سيستم فشرده سازي jpg داراي افت كيفيت است مگر اينكه با حداقل فشرده سازي saveكني.

مرسی
آخه توی مد cmyk رنگش عوض میشه!!!!!!

SistemProf

عضو جدید
اشتباه نكن ! اگه طرحت رو RGBبزني بعد چاپ مثل حالتي كه الان به CMYK تبديل كردي ديده ميشه !

tif توي ويندوز به صورت استاندارد ديده نميشه بايد با فوتوشاپ يا نرم افزارهاي viewer ببيني .
شما اصلا طرحت رو توي مد cmykبزن . تقريبا همون رنگها رو توي چاپ مي بيني . اگه طرحت رو با RGB زدي ممكنه پس از تبديل به CMYK رنگ ها كمي مرده تر و كدر تر به نظر بياد ميتوني با نرم افزار مثل فوتوشاپ يا فوتوپينت كورل با ابزارهاي تغيير رنگ طرحت رو كمي به RGBنزديك كني .
دليلش هم اينه كه RGB از ساختار فيزيكي نور استفاده ميكنه ولي CMYK از خواص شيميايي نور استفاده ميكنه . به همين خاطره كه اكثر پرينتر ها و ماشينهاي چاپ از چهار رنگ CMYK براي چاپ استفاده ميكنند.

آخرین ویرایش:

fahimeh_n

عضو جدید
اشتباه نكن ! اگه طرحت رو RGBبزني بعد چاپ مثل حالتي كه الان به CMYK تبديل كردي ديده ميشه !

tif توي ويندوز به صورت استاندارد ديده نميشه بايد با فوتوشاپ يا نرم افزارهاي viewer ببيني .
شما اصلا طرحت رو توي مد cmykبزن . تقريبا همون رنگها رو توي چاپ مي بيني . اگه طرحت رو با RGB زدي ممكنه پس از تبديل به CMYK رنگ ها كمي مرده تر و كدر تر به نظر بياد ميتوني با نرم افزار مثل فوتوشاپ يا فوتوپينت كورل با ابزارهاي تغيير رنگ طرحت رو كمي به RGBنزديك كني .
دليلش هم اينه كه RGB از ساختار فيزيكي نور استفاده ميكنه ولي CMYK از خواص شيميايي نور استفاده ميكنه . به همين خاطره كه اكثر پرينتر ها و ماشينهاي چاپ از چهار رنگ CMYK براي چاپ استفاده ميكنند.

lممنون، پس با مدcmyk میزنم که بعد چاپ درس میشه :)

pak3d

عضو جدید
سلام دوست عزیز اول سایز کرت رو 8.5 -5 تنظیم کرده ایمیج مود رو-CMYK وبعد با فرمت jpg -tga- tif bodvi ذخیره کنید

farshad2bakhsheh

عضو جدید
یعنی چی ؟ ربطی نداره فرمت های تیف یا عکس های مختلف و هر چی که ویندوز بتونه بازش کنه همین ......