مسابقه ••• تشخیص عکسهای میکروسکوپی!

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام
آفرین آفرین .....................................
بفرمایید سوال بعد با شماست
اااااا !!! فوزاریوم بود :eek: چرا من فوزاریوم همیشه رنگی میدیددم - قرمز - آبی !! فک میکردم جز قارچ ها شفاف بدون رنگ آمیزی پیدا نیس !!

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
Fusarium oxysporum

The
Fusarium oxysporum species complex causes catastrophic crop losses in over 150 plant species and is considered one of the world’s most economically significant soil borne plant pathogens. This species is, however, primarily non-pathogenic and forms endophytic, saprophytic and latent pathogenic relationships with its plant hosts. It is also widely distributed and has been isolated from the permafrost of the Arctic to the sands of the Sahara and even in coastal marine sediments! Despite its near ubiquity, research has mainly focused on strains from agricultural ecosystems. This overemphasis on agricultural strains is unlikely to represent the underlying natural diversity, hence limiting our understanding of the distribution, ecology and evolution of this species complex. Cotton wilt, caused by Fusarium oxysporum f.sp. vasinfectum, was reported in Australia for the first time in 1993 and investigations into the source of this incursion by scientist at CSIRO revealed an indigenous origin from fungal populations associated with native cotton relatives. This revealed a substantial knowledge gap in our understanding of the whole F. oxysporum species complex in Australia. In order to assess its evolutionary potential, we have sampled a large population associated with native vegetation geographically isolated from cultivation throughout the continent. Lineage composition of the native soil population was investigated on the basis of DNA sequences of four loci. We found a high level of genetic diversity, indicating that Australia is a centre of diversity. This high level of diversity is unexpected as the centre of origin of most members of this species complex has been thought to be Asia and that many strains were introduced to other parts of the world, including Australia, since the advent of agriculture. Based on our findings, this centre of origin could very well encompass the whole of the Australasian region. Our investigation continues to elucidate the evolutionary potential of this species complex in Australia through analysis of gene flow, genetic diversity and the potential for recombination

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
آفرین آفرین .....................................
بفرمایید سوال بعد با شماست

اااااا !!! فوزاریوم بود :eek: چرا من فوزاریوم همیشه رنگی میدیددم - قرمز - آبی !! فک میکردم جز قارچ ها شفاف بدون رنگ آمیزی پیدا نیس !!

سلام
اگر ممکنه خانم مهندس زحمت سوال بعدی رو تقبل کنند
متشکرم
:gol:

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
عذرخواهی میکنم که تاخیر داشتم
بفرمایید این هم سوال بعد
1212.jpg

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
بفرمایید که ایشون چی باشن:
دلیل تشخیصتون هم بگید بی زحمت!

pix.jpg

Phyto

مدیر تالار
سلام دلیل تشخیص بی زحمت برای افرادی مثل من که متوجه نشیدیم :)

تا جایی که یادم میاد مشخصه اصلیش هیف با انشعاب عمود بر رشته اصلی بود :surprised: :D

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=149443&d=13676941121212.jpg

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
تا جایی که یادم میاد مشخصه اصلیش هیف با انشعاب عمود بر رشته اصلی بود :surprised: :D

سپاسگزار این توضیحات مفصل

مدیرید دیگه!!!!
مدیرای ماهم نمیتونن جواب سوالهای دانش آموزامونو بدن
درک میکنم
:D

Phyto

مدیر تالار
سپاسگزار این توضیحات مفصل

مدیرید دیگه!!!!
مدیرای ماهم نمیتونن جواب سوالهای دانش آموزامونو بدن
درک میکنم
:D
تو باید بری از اول چار سال درس بخونی تا متوجه بشی من چی گفتم! توضیح من علمی و دقیق بود، دانش آموزا درک نمی کنن، چه برسه به خانم معلما

سه تا کلید واژه دادم: هیف - انشعاب - عمود

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
بفرمایید که ایشون چی باشن:
دلیل تشخیصتون هم بگید بی زحمت!

مشاهده پیوست 149432

سلام
فکر کنم ساس باشه
سر آن ها پنج ضلعی است و چشم درشت و سیاه رنگ دارند که با یک جفت شاخک چهاربندی به سر متصل می شود.بند اول قفسه سینه بزرگتر از دوبتد دیگر
دو نوع ساس که از نظر بهداشتی برای انسان اهمیت دارد، ساس معمولی (ساس تختخواب، Cimex lectularius) و ساس گرمسیری (Cimex hemipterus) هستند. این دو نوع ساس از روی پیش سینه یعنی بخش اول سینه از هم تشخیص داده می‌شوند.
قسمت پيش سينه ساس تختخواب معمولی پهن تر و حاشيه انتهايی آن صافتر از نوع گرمسيری است .

♥MitrA

عضو جدید
کاربر ممتاز

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=149443&d=1367694112مشاهده پیوست 149443

در محل شروع انشعاب هم یه فرو رفتگی داره ...
با فلش پیش پیش مشخص شده ...:)

Phyto

مدیر تالار
سلام
پس کک باید باشه نه؟
علیک سلام
نه!

نیازی نیست اسم جنس یا حتی خانواده بگید
فقط کافیه اشاره کنید که این قطعات دهانی به کدوم گروه از حشرات تعلق داره

آخرین ویرایش:

jalaltatari

عضو جدید
از خانواده Miridae ، که هموم سن هاست نیست این شخصیت بسیار زیبا؟!!!!! با توجه به فرم اندام دهانیشون زننده مکنده هستن .

Phyto

مدیر تالار
از خانواده Miridae ، که هموم سن هاست نیست این شخصیت بسیار زیبا؟!!!!! با توجه به فرم اندام دهانیشون زننده مکنده هستن .

درسته
دقت کنید که خرطوم (اجزای دهانی زننده مکنده) از زیر سر و از قسمت جلویی خارج شده!
بفرمایید سوال بعد