¸¸▂▃▅▆█زنگ تفریح - کپ خودمونی █▆▅▃▂¸¸

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
سیاره ها و قمرها
اسامی سیاره ها ، در زبان انگلیسی ، از شخصیت های افسانه ای یونان و روم باستان گرفته شده است. رومی ها شخصیت الهه های گوناگون را در پنج سیاره ای که با چشم غیر مسلح دیده میشدند ، می دیدند. عطارد را مرکوری یا الهه پیام آور میدانستند؛ زهره را ونوس یا الهه ی زیبایی ، مریخ سرخ را مارس یا الهه جنگ و مشتری درخشان را ژوپیتر یا الهه خدایان می نامیدند. سیاره های بعدی (جدید) نیز با همین روش نام گذاری شدند. سیاره اورانوس پدر دایان ، نپتون الهه ی دریا ها و سیاره سابق و دوردست پلوتون ، الهه ی سرزمین های زیرین است. در ایران باستان ، تیر نام عطارد ، ناهید یا آناهید نام زهره به معنی الله زایش و باروری بود ؛ بهرام (مریخ) نام الهه ی جنگ و هرمزد (مشتری) نام اهورامزدا بود. اسامی قمر ها نیز معمولا وابسته به نام سیاره مادر آن هاست

مرسی گلم

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیاره زیبای مریخ

مریخ ، سیاره سرخ و چهارمین سیاره نزدیک به خورشید در منظومه شمسی است که نصف زمین قطر دارد و مساحت سطح آن برابر با مساحت خشکی های روی زمین است. درست مانند زمین، یخ های قطبی، دره های عمیق، کوه، غبار، طوفان و فصل دارد. در دشت های آن مانند ماه، گودال های برخوردی حاصل برخورد سنگ های آسمانی دیده می شود. با وجود اندازه کوچکش، بلندترین کوه و بزرگ ترین دره منظومه شمسی در این سیاره پیدا شده است.
مریخ اولین سیاره بعد از زمین است.

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
سیاره ها و قمرها
اسامی سیاره ها ، در زبان انگلیسی ، از شخصیت های افسانه ای یونان و روم باستان گرفته شده است. رومی ها شخصیت الهه های گوناگون را در پنج سیاره ای که با چشم غیر مسلح دیده میشدند ، می دیدند. عطارد را مرکوری یا الهه پیام آور میدانستند؛ زهره را ونوس یا الهه ی زیبایی ، مریخ سرخ را مارس یا الهه جنگ و مشتری درخشان را ژوپیتر یا الهه خدایان می نامیدند. سیاره های بعدی (جدید) نیز با همین روش نام گذاری شدند. سیاره اورانوس پدر دایان ، نپتون الهه ی دریا ها و سیاره سابق و دوردست پلوتون ، الهه ی سرزمین های زیرین است. در ایران باستان ، تیر نام عطارد ، ناهید یا آناهید نام زهره به معنی الله زایش و باروری بود ؛ بهرام (مریخ) نام الهه ی جنگ و هرمزد (مشتری) نام اهورامزدا بود. اسامی قمر ها نیز معمولا وابسته به نام سیاره مادر آن هاست
اورانوس اولین شاه خدایان.پس پدر خدایان

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
فککنم یونان اگه یادم نره در رابطه با اسامی ونام های آسمانی یه پست میذارم خیلی جالبه
نههههههههههههههه

من قبلا یه سرچ کردم تو نت
فک کردم آرانوس اصیل ایرانیه به خاطر همین نام کاربریم انتخاب کردم والا من دنبال یه انام اصیل بودم

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
در سال 1877، اخترشناس ایتالیایی، شپارلی( 1910 – 1835 ) برش های صاف و مستقیمی را در سطح مریخ مشاهده کرد که آنها را به ایتالیایی canali نامید. این واژه اشتباهاً بصورت canals به انگلیسی ترجمه شد در صورتی که ترجمه درست آن channels بود. تفاوت این دو واژه در این است که canals را انسانها می سازند ( manmade )، مانند کانال سوئز، ولی channels حاصل دست طبیعت است مانند کانال مانش. از همین رو بود که فکر حیات هوشمند در مریخ بر سر زبانها افتاد. وجود کانالهایی بر سطح مریخ سخت مورد توجه دانشمندان و داستان نویسان قرار گرفت. پرسیوال لوئل ( percival lowell ) آن را مبنای " مطالعات علمی " خود قرار داد و در اثر خود موسوم به " مریخ و کانالهای آن " ( 1908 ) به آن پرداخت.

آخرین ویرایش:

Andromeda Galaxy

عضو جدید
سلام دوست عزیز
پدر خدایان یا شاه خدایان؟
سلااام
اولین شاه خدایان مطمئنم

از کجا نوشتی؟
در سال 1877، اخترشناس ایتالیایی، جیوانی چیاپارلی ( 1910 – 1835 ) برش های صاف و مستقیمی را در سطح مریخ مشاهده کرد که آنها را به ایتالیایی canali نامید. این واژه اشتباهاً بصورت canals به انگلیسی ترجمه شد در صورتی که ترجمه درست آن channels بود. تفاوت این دو واژه در این است که canals را انسانها می سازند ( manmade )، مانند کانال سوئز، ولی channels حاصل دست طبیعت است مانند کانال مانش. از همین رو بود که فکر حیات هوشمند در مریخ بر سر زبانها افتاد. وجود کانالهایی بر سطح مریخ سخت مورد توجه دانشمندان و داستان نویسان قرار گرفت. پرسیوال لوئل ( percival lowell ) آن را مبنای " مطالعات علمی " خود قرار داد و در اثر خود موسوم به " مریخ و کانالهای آن " ( 1908 ) به آن پرداخت.
ممنون
12 کانال مریخ داره که امروزه بنظر میرسه این کانالها خطای چشم هستند.حتی برخی مربوط به سلسله کوها ودره هایی در سطح سیاره باشه
نههههههههههههههه

من قبلا یه سرچ کردم تو نت
فک کردم آرانوس اصیل ایرانیه به خاطر همین نام کاربریم انتخاب کردم والا من دنبال یه انام اصیل بودم
عزیزم مطمئن نیستم نزن تو سرت نزن ایرانیه

Andromeda Galaxy

عضو جدید
در سال 1877، اخترشناس ایتالیایی، جیوانی چیاپارلی ( 1910 – 1835 ) برش های صاف و مستقیمی را در سطح مریخ مشاهده کرد که آنها را به ایتالیایی canali نامید. این واژه اشتباهاً بصورت canals به انگلیسی ترجمه شد در صورتی که ترجمه درست آن channels بود. تفاوت این دو واژه در این است که canals را انسانها می سازند ( manmade )، مانند کانال سوئز، ولی channels حاصل دست طبیعت است مانند کانال مانش. از همین رو بود که فکر حیات هوشمند در مریخ بر سر زبانها افتاد. وجود کانالهایی بر سطح مریخ سخت مورد توجه دانشمندان و داستان نویسان قرار گرفت. پرسیوال لوئل ( percival lowell ) آن را مبنای " مطالعات علمی " خود قرار داد و در اثر خود موسوم به " مریخ و کانالهای آن " ( 1908 ) به آن پرداخت.

در سال1877م(1255 ش)اختر شناس ایتالیایی بنام شپارلی

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلااام
اولین شاه خدایان مطمئنم

از کجا نوشتی؟

ممنون
12 کانال مریخ داره که امروزه بنظر میرسه این کانالها خطای چشم هستند.حتی برخی مربوط به سلسله کوها ودره هایی در سطح سیاره باشه

عزیزم مطمئن نیستم نزن تو سرت نزن ایرانیه
خدا کنه ایرانی باشه والا

polsar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مریخ سیاره سرخ فام منظومه خورشیدی می باشد که از نظر سرخی به آتش تشبیهش می کنند

بالا