مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erfan4877

عضو جدید
بچه ها من خوام کتابهای ظبقه بندی شده کنکور ارشد معماری رو بخرم. رفتم پرسیدم بهم راهیان ارشد . عصر کنکاش رو معرفی کردند. بعض ها هم گفتن راهیان ارشد اشکال داره. نظر شما چیه به نظر شما چه کتاب هایی بخونم.

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من خوام کتابهای ظبقه بندی شده کنکور ارشد معماری رو بخرم. رفتم پرسیدم بهم راهیان ارشد . عصر کنکاش رو معرفی کردند. بعض ها هم گفتن راهیان ارشد اشکال داره. نظر شما چیه به نظر شما چه کتاب هایی بخونم.
دوست من نمیشه برای منابع فقط متکی بود به یه موسسه.معماری با بقیه رشته ها فرق میکنه مثلا یه سری کتابها رو از عصر کنکاش تهیه کنی فن رو باید یا جزوه سروش نیا گیر بیاری یا کتاب فاطمی مرکز و یا کتابهای همون عصر کنکاش طباطبایی خیلی بهتره نسبت به راهیان ارشد
بچه ها من با برنامه خودم عقب گرد میرم میشه منم با سیلابس مرکز معماری بخونم؟؟اون منابعی که ندارم چی؟مثلا یه استادی به من گفت برای تنطیم قیابکلو با ساسان مرادی رو بخونم ولی ساسان مرادی تو منابعشون نیس:cry:

sorooshalish

عضو جدید
دوست من نمیشه برای منابع فقط متکی بود به یه موسسه.معماری با بقیه رشته ها فرق میکنه مثلا یه سری کتابها رو از عصر کنکاش تهیه کنی فن رو باید یا جزوه سروش نیا گیر بیاری یا کتاب فاطمی مرکز و یا کتابهای همون عصر کنکاش طباطبایی خیلی بهتره نسبت به راهیان ارشد
بچه ها من با برنامه خودم عقب گرد میرم میشه منم با سیلابس مرکز معماری بخونم؟؟اون منابعی که ندارم چی؟مثلا یه استادی به من گفت برای تنطیم قیابکلو با ساسان مرادی رو بخونم ولی ساسان مرادی تو منابعشون نیس:cry:

مث این که ساسان مرادی خیلی کتابش خوبه به منم چندتا مشاور پیشنهادش دادن ولی یکیشون میگفت کسمایی رو جزوه یا خلاصشو بخون خیلی مهم نیست.به نظر من که ارزش نداره برا تنظیم انقد کتاب خوند.

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مث این که ساسان مرادی خیلی کتابش خوبه به منم چندتا مشاور پیشنهادش دادن ولی یکیشون میگفت کسمایی رو جزوه یا خلاصشو بخون خیلی مهم نیست.به نظر من که ارزش نداره برا تنظیم انقد کتاب خوند.
ساسان مرادی کتابش معرکه ست برای درک عکومی هم خیلی میتونه کمک کنه.ولی اگه بخوام با سیلابس مرکز پیش برم توش نی

آخرین ویرایش:

sorooshalish

عضو جدید
ساسان مرادی کتابش معرکه ست برای درک عکومی هم خیلی میتونه کمک کنه.ولی اگه بخوام با سیلابس مرکز پیش برم توش نی
سیلابس مرکز بعضی هاش واقعا چرته.مثلا دیگه الان هیچکی نمی گه برا اسلامی برو معماری ایرانی معماریانو بخون هرجا بری همه میگن فقط پرنیا همراه با جزوه نسیم عسگری .بعد اینا هم جزوه متدین
تازه تو تنظیم شرایط کتاب ابنیه سنتی قبادیانم می گه که دیگه واقعا به نظرم زیاده کاریه.

بچه ها من می خوام کتاب ایستایی و فن فاطمی رو اینترنتی بخرم.چاپ اخر که جلد قرمز داره مال چه سالیه؟

باید بری مرکز معماری فقط اونجا داره....مال همین امسال

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kavehsafari66

عضو جدید
کتابهای مرکز معماری رو بگیرید..دختر دایی من با همون کتابها و ازمون هاش دانشگاه تهران قبول شد..خودمم دارم همون کتابهارو میخونم البته نه همش رو فعلا کتاب تست هاشو گرفتم در کنار کتابهای ماهان..
(البته اینم بگم از کتابهای منبع اون مهم هاش غافل نشین)

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نیس بهم بگه چیکار کنم.............اونایی که با سیلابس مرکز پیش میرین همه منابعو میخونین؟؟مصالح شناسی و عناصرشون قدیمیه که
تازه تعامل تکنولوژی ،طبیعت منبع الهام ،آرکی تایپی ، معماری دیجیتال ، فن آوری نوین و چند تای دیگم توشون نی.سیلابس ایوان خانه رو کسی داره

سنجاق

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی می دونه استاد خرسند بهتره یا بابک رستمی؟ می خوام زبان تخصصی کلاس برم؟؟ خیلی درگیرم خواهشا جواب بدید

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها اینجا کسی می دونه استاد خرسند بهتره یا بابک رستمی؟ می خوام زبان تخصصی کلاس برم؟؟ خیلی درگیرم خواهشا جواب بدید

سلام.
آقای اصفهانی در مرکز معماری از هر دوی اینها بهترن.
یه نظم خیلی خاصی داره نحوه ی درس دادنشون و همچنین کتابی که نوشتن

sorooshalish

عضو جدید
بچه ها برای زبان تخصصی چی معرفی می کنید؟ لغات آخرا کتاب درک رفتار و بانی مسعود خوبه بخونیم یا اضافات داره؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طراح سوالات تنظیم خانم قیابکلو هستن بنابر این اولویت با قیابکلو هستش

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای زبان تخصصی چی معرفی می کنید؟ لغات آخرا کتاب درک رفتار و بانی مسعود خوبه بخونیم یا اضافات داره؟
زبان تخصصی عصر کنکاش و کتاب زبان تخصصی برای دانشجویان معماری رستگار پور به این تایپیک رجوع کنیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/show...ش-زبـــان-عمومـی-و-تخصصی-کارشناسی-ارشد-معماری

بچه ها واسه نانو اگه فقط جزوه 38 صفحه ای مرکز رو بخونم کافیه؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان تخصصی عصر کنکاش و کتاب زبان تخصصی برای دانشجویان معماری رستگار پور به این تایپیک رجوع کنیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/show...ش-زبـــان-عمومـی-و-تخصصی-کارشناسی-ارشد-معماری

بچه ها واسه نانو اگه فقط جزوه 38 صفحه ای مرکز رو بخونم کافیه؟
یه جزوه ای یکی از بچه ها جدیدا گذاشته بود نشون استادمون دادم گفت همینو بخون مال سروش نیاش (من کتابشم داشتم دادم دوستم خودم جزوه میخونم:)

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی به نظرت مصالح سنتی و عناصر که تو سیلابس مرکز هستش مهمه؟؟
مصالح که سوالاش کمه در حد یکی 2 تا که اونا هم در اختیار دکتر گلابچیه پس اولا گلابچی سوالاش از کتابایی هست که میخونیم در ثانی به مصالح سنتی هم زیاد بها نمیده.یعنی دوست داره به روز باشه بیشتر این کتابایی هم که چاپ کرده نشان دهنده همینه.عناصر اگه عناصر جزئیات منظورته سوالاتش زیادن نمیدونم هست یا نه ولی اصولا باید باشه .اگه هم که با هم بودن (مصالح سنتی و عناصر)بالا گفتم دیگه

زهر ا

عضو جدید
من مدرسان رفتم مشاورش که خوبه آزموناشم خوبه- دوست دارم آزمونبندیهاش وبذارم براتون اما نیدونم چطور pdfش زروبذارم

به نظر من کتاب های عصرکنکش خیلی بهتره من چندتاش رو دارم تستاشم دارم - طبق گفته های مشاورها کتابهایی بخرین که تستاش جواب تشریحی داشته باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

uc.

عضو جدید
سلام بر همه
از کجا میتونم کارنامه های سال قبل رو پیدا کنم؟
و اینکه با چه درصدایی میشه از سراسری قبول شد؟
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بر همه
از کجا میتونم کارنامه های سال قبل رو پیدا کنم؟
و اینکه با چه درصدایی میشه از سراسری قبول شد؟
اگه راهنماییم کنین ممنون میشم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/451277-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-92-(-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF)

uc.

عضو جدید
یه سوال دیگه
من درک معماری رو تا حالا خیلی کم خوندم تو این مدت کم فکر میکنین کدوم کتابا مفید باشن؟
میشه به یه درصد قابل قبول رسید؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه
من درک معماری رو تا حالا خیلی کم خوندم تو این مدت کم فکر میکنین کدوم کتابا مفید باشن؟
میشه به یه درصد قابل قبول رسید؟
اونطور که ما تو این تاپیک به نتیجه رسیدیم و طبق نظر بزرگان :D کتاب عسگری در اولویته. و تست های سال های قبل. و یه سری مطالب که تو دروس دیگه مشترکه. کلاً صراط مستقیمی نداره. اما کتاب درک عمومی عصر کنکاش که نویسندش عسگریه بهترینه در حال حاضر.

وضعیت
موضوع بسته شده است.