بحث وگفتگو :معیار های انتخاب شریک زندگی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام به همه دوستان

اولین موضوع بحث وگفتگو پیرامون مسائل خانواده وزندگی مشترک با موضوع معیار انتخاب شریک زندگی برگزار می شود

منتظر نظرات شما دوستان گرامی هستیم :gol:
لطفا بدون ایجاد پست های اسپم نظرات خود ر بیان کنید

با تشکر

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من از همه بیشتر شخصیت مهمه.
چون دورن مایه ی یه آدم، خدای ناکرده با یه مریضی یا ورشکستگی از بین نمی ره،اینجور مواقع آدم از صفر شروع می کنه.
همین که به خدا اعتقاد داشته باشه و خود دار باشه، چیز باارزشیه و می تونه برای یه زندگی کافی باشه.
برای تحصبلات هم فقط یه چیز رو خوب می دونم: بهتره که تحصیلات پسر بیشتر از دختر باشه.
ممنون از تاپیک خوبتون. دوست دارم بیشتر بگم ولی ساعت 4 صبحه و من هنوز نخوابیدم. مرسی.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
نیاز به داشتن همدم وحس تشکیل زندگی در تمام جوامع انسانی بوده وامر غیر قابل انکاری می باشد
حس یافتن ارامش نیاز به یک تکیه گاه در زندگی ,همه اینها جز مواردی هستند که در تشکیل زندگی موثرند

با این حال با توجه به اینکه تشکیل زندگی امری حتمی به نظر میاید ولی در انتخاب شریک زندگی نمی توان سهل انگاری کرد چه بسا یک از اهداف تشکیل زندگی یافتن ارامش است واین هدف با انتخاب نا مناسب با شکست روبه رو شده وفرد در اینجاست که از زندگی خود نا امید می شود

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
از جمله معیار هایی که در وهله اول شاید به نظرمان می رسید

سطح اعتقادی

سطح اجتماعی

سطح تحصیلات

سطح مالی

تناسب شخصیت

والا من شخصا اولا باید برام سطحه زیباییش تایید بشه

بعد میرسم به مراحل دیگه
بعدش
شخصیت و فهم
بعد تحصیلات و خانواده و سطح اجتماعیش و مالیش

برا خانوما همین روندو برعکس کن :دی

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من اولین چیز اعتقادات و شخصیته که مهمه ...

اگه تونستم شخصیتش رو دوست داشته باشم ...

بعد تحصیلات ... خانواده ... .سطح اجنماعی

بعد تیپش ...

آخر همه زیبایی

وحید بلوچی

عضو جدید
جواب تاپیک

جواب تاپیک

:gol::gol::gol:

سلام آوای عزیز :

من اول درک و فهم و شخصیت طرف برام مهم و بعد به روابط اجتمایی نگاه میکنم

بعد به تحصیلات و زیبایی وبه تنها جیزی که نگاه نمیکنم وضعیت مالی هست .

اعتقادات مذهبی هر شخص هم برای خودش کاری به من نداره

ali561266

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان اگه این مطلب رو می خونن بهم بگن چقدر دارم اشتباه می کنم من برای انتخاب همسر آیندم اولین معیار اینکه از نظر ظاهری تیپ و قیافه اون طور که من می خوام باشه در مرحله دوم از نظر سطح اعتقادش و بقیه موارد اونچنان برام مهم نیست

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ما که دیگه گذشته ولی به نظرم معیارهای انتخاب و اولویت های هر شخص با دیگری تمایز داره ولی در کل به نظرم یک مجموعه کلی از خصوصیات مورد نظر رو میشه به عنوان معیار برای انتخاب قرار داد. برای اینکار بهتره اول یه لیست بنویسیم. بعد لیستمون رو به ترتیب اولویت و اهمیت بازنویسی کنیم. البته نباید تو این کار وسواس به خرج داد و وارد ریزه کاری ها شد. بلکه داشتن چند فاکتور مهم کفایت میکنه. مثلا من اگه خودم بخوام یه لیست بنویسم اینارو مینویسم:

1 - سطح فکر، اندیشه و تحصیلات
2 - اعتقادات (دربرگیرنده مسائل اخلاقی و ...)
3 - خانواده
5 - روحیات فردی
6 - وضعیت ظاهری و طبقه اجتماعی
.
.
.

اگر چند تا فاکتور مثل لیست بالا داشته باشم، جلوی هر کدوم میتونم یه بازه تعریف کنم. (با توجه به سلیقه خودم) بعد فرد رو در تک تک فاکتورها آنالیز میکنم. اگر تو 80 درصد بازه هایی که تعریف کردم خصوصیت فرد جا گرفت یعنی با معیارهای من همخوانی داره. منتها برای اینکه بتونم بفهمم طرفم کجای بازه ای که مشخص کردم قرار میگیره باید ازش شناخت پیدا کنم. حتی در مواقعی امتحانش کنم. به چالش بکشمش. بعد میتونم آنالیز کنم.

به نظرم واسه خیلی از تصمیم گیری ها تو زندگی روش مهندسی بهترین راهه. دست به قلم شدن و روی کاغذ تحلیل کردن یه هنره. اگه کسی بتونه از این فنی که داره تو دانشگاه یاد میگیره تو زندگیش استفاده کنه هیچوقت به مشکل نمیخوره و تصمیم درست رو میگیره.

agriboy

عضو جدید
دوستان اگه این مطلب رو می خونن بهم بگن چقدر دارم اشتباه می کنم من برای انتخاب همسر آیندم اولین معیار اینکه از نظر ظاهری تیپ و قیافه اون طور که من می خوام باشه در مرحله دوم از نظر سطح اعتقادش و بقیه موارد اونچنان برام مهم نیست
به نظر من که این اصلا چیز اشتباهی نیست..برخلافه همه که ظاهر رو تو اولویت های 5 6 به بعر قرار میدن باید این مورد رو تو اولویت های اول قرار داد ( حداقل واسه پسر که میخواد شریک زندگیشو انتخاب کنه )...
دلیلشم کاملا مشخصه اولا وقتی نتونی ازلحاظ ظاهر طرفتو تحمل کنی هر چه قدرم از نظر اخلاق عالی باشه شک نکن که زیاد دووم نمیاری...
دوما ( این مورد واسه آقایونه) مردا از طریق دیدن احساسشون تحریک میشه بقول معروف مردا چشمی هستن.شک نکن که واسه یه زندگی موفق زیبایی زن خیلی مهمه همون طور که واسه از بین رفتن خیلی از زندگی ها ملاک بوده

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با توجه به نظرات داده شد ونظرات موجود خیلی افراد در وهله اول این ظاهر انسان است که باید مورد تائید قرار گیرد وبعد از پذیرش ملاک های دیگردر بررسی قرار میگیرد چه بسا زندگی با فردی که اورا دوست نداریم حتی اگر بهترین باشد لذت بخش نیست

ایا موافقید ؟

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان

اولین موضوع بحث وگفتگو پیرامون مسائل خانواده وزندگی مشترک با موضوع معیار انتخاب شریک زندگی برگزار می شود

منتظر نظرات شما دوستان گرامی هستیم :gol:
لطفا بدون ایجاد پست های اسپم نظرات خود ر بیان کنید

با تشکر

راستش تقریبا مثله خودم باشه دیگه, حرف همدیگه رو بفهمیم

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به نظرات داده شد ونظرات موجود خیلی افراد در وهله اول این ظاهر انسان است که باید مورد تائید قرار گیرد وبعد از پذیرش ملاک های دیگردر بررسی قرار میگیرد چه بسا زندگی با فردی که اورا دوست نداریم حتی اگر بهترین باشد لذت بخش نیست

ایا موافقید ؟

من به صراحت و ضرس قاطع میگم اگه قیافه طرف مقابلم دلپذیر و مطلوب نباشه, حالا حتی اگه همه شرایط رویاییه یک همسر استثنایی رو داشته باشه, نمیتونم باهاش از زندگی لذت ببرم. این یک واقعیته.

aftab

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایا موافقید ؟
درسته بررسی ملاک ها مهمه ولی دوست داشتن زمان داره.بعد از دو سال زندگی دوست داشتن کمرنگ میشه و نمی شه با نون و عشق عین داستان ها زندگی کرد.

jeny02

عضو جدید
1.آدم باشه
2.باشخصیت باشه
3.باحال باشه ینی خشک نباشه
4.خوش تیپ باشه
5.سطح فکرش به من بخوره
6...راستییییییییییییییییییییییی پولم داشته باشه حداقل از گشنگی نمیریم(هر شب کباب کوبیده بخوریم..دی)
7.من دوسش داشته باشم..
.....................
فعتا دیگه چیزی یادم نمیاد..دی

marof

عضو جدید
سلام

سلام

ایا موافقید ؟
بله . صفت زیبا رویی شاید توسط اکثریت جامعه هم پذرفته میشه مگه اونایی که از روی تعصب بخوان اولویت های دیگه رو در اول بذارن . ولی این واقعیت رو باید قبول کنیم که فقط ظاهر زیبا ، محضاً نمی تونه سایر ملاک ها رو کامل کنه . در کل معیار های انتخاب می تونه شامل موارد زی باشه:
1 ظاهر زیبا
2 تفاهم اخلاق و شخصیت
3 تفاهم روابط خانوادگی چون خیلی ها بعد از گذشت اندک سالی از زندگی مشترک با آشنایی خانواده های طرفین مشکلاتی ممکنه به همراه داشته باشه
4 . شامل سایر موارد ذکر شده توسط دوستان

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تناسب ظاهری
تحصیلات
اخلاق خوش
ادب
خانواده و فرهنگشون
از نظر مالی کمی بالاتر باشه و بتونه زندگی راحتی رو تشکیل بده
آها.. سنش هم 4 تا 7 سال ازم بزرگتر باشه..
اهل سفر هم زیاد باشه..
فعلا اینا

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
لطفا معیارهای که مطرح می شود شخصی نباشد وفقط معیارهای کلی رابیان کنیدتا نتیجه گیری بهتری بتوان کرد
ممنون

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آها..
خب میشه ظاهر
اخلاق و رفتار
فرهنگ خانواده ها
تحصیلات
مادیات

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ایا موافقید ؟
به طور 100 درصد با این مورد مخالفم، به نظر من ظاهر انسان ناپایدار ترین ملاک برای انتخاب همسره، چون به یک باد بنده و هیچ وقت نمیشه به حد کمال زیبایی رسید، مطمئناً اگر مثلاً برای یه پسری یه خانم جذاب باشه و عاشقش بشه، به طور قطع و یقین میتونم یگم خوشگلتر از اون خانم هم وجود خواهد داشت و اگر ملاک اولمون ظاهر باشه، دلسرد میشیم از زیبایی خانم خودمون...
ضمن اینکه همه اینها یعد از یه مدتی که از عشق و حرارت اولیه ازدواج گذشت عادی میشه و دو طرف تازه چشمشون باز میشه که نه همین لباس زیباست نشان آدمیت...
اون چیزی که دو نفرو کنار هم نگه میداره ظاهر نیست، همدلی و درک متقابل و مسولیت پذیری و محبته...

بالارفتن آمار طلاق به خاطر بی ارزش شدن و تنزل ملاکهای انتخاب همسره و قرار گرفتن عقلها توی چشمهاست...

عشق هایی کز پی رنگی بُود
عشق نبود، عاقبت ننگی بُود

ملاک های من اینهاست
صداقت
صداقت
صداقت
ایمان
هم سطح بودن از نظر نحوه خرج کردن و کلاً از نظر اقتصادی
قابلیت پذیرش تفاوتها
داشتن درک متقابل و فهمیدن احساسات و مشکلات طرف مقابل (یعنی سیب زمینی نباشه، یا به عبارت دیگه هوش هیجانیش بالا باشه)
صبور بودن

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
بله درسته

منظور کلی طبق بیشتر نظرات این بود
که ظاهر افراد وقتی مورد پسند واقع شد
ملاک های دیگر رامورد بررسی قرار بدیم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله درسته

منظور کلی طبق بیشتر نظرات این بود
که ظاهر افراد وقتی مورد پسند واقع شد
ملاک های دیگر رامورد بررسی قرار بدیم
خوب من با همین مخالفم، که اول ظاهر مورد تایید بشه بعد بریم سراغ ملاک های دیگه، این یعنی عقل آدم تو چشماشه، یکی اگر خوشگل نبود و معیارهای دیگه رو داشت چی؟ اینطوری خیلی از صفات خوب دیگه که توی زندگی مهمتره رو از دست میدیم...

از کجا معلوم فردی که خوشگله اخلاق خوبی هم داشته باشه که بتونیم توی زندگی باهاش کنار بیاییم؟
زیبایی بعد یه مدت عادی میشه، چیزهای دیگه دو نفرو کنار هم نگه میداره که اول باید اونها رو در نظر گرفت چون مهمترن برای تشکیل زندگی...

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخواستم بگم زیبایی یک ملاک نسبی هست
هر کسی در جای خودش و به اندازه ی خودش از این نعمت برخوردار هست و دقیقا نمیشه گفت یک نفر زشت و یک نفر زیباست / مثلا بازیگری که همه می گن زیباست شاید از نظر من هیچ جذابیت و زیبایی نداشته باشه و واسه من دلنشین نباشه

مورد دیگه اینکه به نظر من هم سطح بودن مهم ترین چیز هستش / مثلا کسی که از نظر جمعی خیلی زیبا محسوب می شه و زیبایی نسبی بالایی داره نباید با یک فردی با سطح زیبایی خیلی پایین تر از خودش ازدواج کنه /

mahyam68

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زیبایی هیچ وقت مهم تر از اخلاق و رفتار نیست اما اگر همسرمون از دید ما زیبا نباشه ممکنه در آینده باعث یک سری مشکلات باشه.. به نظر من چهره فرد مهمه .. چون باید وقتی در کنارش راه میریم احساس رضایت نسبی داشته باشی. این به این معنا نیست که زیبایی همه چیزهای خوب رو فراهم میکنه..
استاد تنظیم خانواده من میگفت که زیبایی مهمه چون مردها ناخودآگاه به زیبایی خانومها توجه دارند و این رو واقعا میشه در جامعه هم حس کرد..
اینکه مردها همیشه دوست دارند از همسرشون حمایت کنند و پشتیبان اون باشند پس بهتره کمی از نظر تحصیلات و مادیات بالاتر از خانوم باشند..
و یکی از مهم ترین مسایل فرهنگ خانواده هاست که به هم نزدیک باشه.. چون اصولا فرد مورد نظر شباهت های زیادی به خانواده اش داره و شخصیتش در اون خانواده شکل گرفته و به سختی تغییر میکنه.. مگر اینکه خودش واقعا بخواد در برخی مسایل تغییر کنه..

هساره

عضو جدید
سلام

من در انتخاب همسر اولين ملاك عشق است
پول دارم ماشينن دارم خونه نه اما فروشگاه دارم
اما به دختري كه بخواد با من از دواج كنه ميگم كه هيچي ندارم
تا ميزان عشقش رو بفهمم
ببخشید ها..........مث اینکه تو میری خواستگاری اونوقت تو میزان عشق طرف رو میسنجی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این چه جوریشه تو خودت یه دوره امتحان باید پس بدی مگه اینکه برعکس شه و یه دختر ازت خواستگاری کنه...........

هساره

عضو جدید
باورتون میشه ؟من میدونم معیارام چیه ولی هنوز نتونستم اولویت بندی کنم آخه یه نفر که همه معیارای منو نداره . البته اینو میدونم اول ایمان بعد اخلاق .................................

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خوب وقت ان رسید که یک جمع بندی کلی مطالب ونظرات را انجام دهیم

به عقیده اکثر دوستان

ملاک های ازدواج
اعتقادات
شخصیت
تحصیلات
خانواده وکلاهم کفو بودن

مهم ترین ملاک ها می باشد

ودرکنار ان جلوه ظاهری فرد هم مورد ارزشیابی قرار میگیرد حال برای بعضی افراد این مورد در وهله اول به چشم میاید برای برخی هم مهم نیست وملاک های نام برده شده مهم تر است

چه بسا بهتر این است که همه ملاکها را در نظر بگیریم وفقط روی یک ملاک تمرکزنکنیم وبا تفکر اینکه ملاک های فرعی مثل زیبایی ومنزلت مالی واز این امثال روزی از دست میرودبحث یک عمر زندگی را فقط با این ملاک ها بررسی نکنیم

ازتمام دوستان که در این بحث شرکت کردند نهایت سپاسگذاری دارم
منتظر نظرات شما برای ایجاد بحث های جدید هستیم

موفق باشین در پناه حق

agriboy

عضو جدید
دوستان توجه کنن وقتی میگیم ظاهر وهم هست منظور این نیست که بقیه معیارها رو بیخیال شیم و فقط به ظاهر بچسبیم... منظور داشتن زیبایی نسبی است...
قبول کنید که هر چقدر اخلاق عالی داشته باشه وقتی ظاهرش به دل ما نشینه در آینده به مشکل بر میخوریم

وضعیت
موضوع بسته شده است.