آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

jhangard

کاربر بیش فعال
راستی یک چیز دیگه من چند هفته پیش از نظام مهندسی پرسیدم گفتند به کارشناسی ناپیوسته با عنوان مدرک "معماری" خالی کد 100 با طراحی و نظارت میدیم. البته فقط دنشگاه علمی کاربردی الان این عنوان مدرک رو میده. بعد من سر فصل دروسش رو چک کردم هیچ فرقی با مهندسی تکنولوژی معماری و یا علمی کاربردی معماری نداشت،

یعنی یک روز صبح یه ابلهی در وزارت مسکن و شهرسازی یه سنگ انداخته تو چاه هزار تا مهندس هم نمی تونن درش بیارن حالا پیدا کن پرتقال فروش را ;)

((:tanha:))

عضو جدید
سلام... نمي دونم درسته اينجا سوالم را بپرسم يا نه اما ممنون ميشم اگه كمكم كنين....
من ميخواهم دفتر معماري داشته باشم ولي نميدونم شرايطش چيه
امسال ميتونم تو امتحان نظام مهندسي شركت كنم
ميخوام بدونم اگه هنوز مهر و امضا نداشته باشم به من اجازه ميدن كه دفتر فني مهندسي تاسيس كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از همه دوستان و همكارانم خواهش ميكنم كه اطلاعاتشون را در اختيارم بگذارند........ :w27:

puma_memar

عضو جدید
راستی ممنونم جهانگردبابت پاسخت. من عضویت دارم باید الان به جایی مراجعه کنم؟؟؟ منظورم مسکن وشهرسازیه...

jhangard

کاربر بیش فعال
حتما بخوانید!
نقل از یک کامنت در معماری نیوز:
با سلام خدمت همه عزیزان به استحضار همه دوستان می رسانم اقدام صورت گرفته از چند جهت غیر قانونی و قابل پیگرد از طریق دیوان عدالت اداری است. دوستان حتما اطلاع دارند که اساسا تاسیس هر رشته جدید،مواد درسی و همچنین مشاغل قابل احراز توسط آن رشته در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم به تصویب می رسدو عزیزان می توانندمصوبه این شورا در مورد رشته کارشناسی ناپیوسته علمی-کاربردی معماری مصوب 10/7/1379 رااز سایت وزارت علوم به نشانی:gostaresh.msrt.ir/Files/Course/ind.4.2.28.pdf دانلود نموده یا ازتمامی دفاتردانشکده ها یا گروههای معماری دریافت نمایند .همان طوری که در صفحه سوم در قسمت نقش و توانایی فارغ التحصیلان این دوره به تصویب رسیده است : "- طراحی فاز اول و دوم پروژه ها -طراحی اولیه،تهیه نقشه های معماری تا مراحل اجرایی کار - همکاری با گروه مهندسین مشاورمعمار جهت توسعه طرحها و عضویت در کادر فنی سازمانها" همگی به عنوان نقش و توانایی فارغ التحصیلان این دوره ذکر شده است وجالب تر این که در صفحه 4 مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم که به امضای وزیر وقت نیز مزین است به صراحت مشاغل قابل احراز توسط فارغ التحصیلان ذکر شده است : " -طراح و کارشناس دفاتر مهندسین مشاور -کارشناس دفاتر فنی سازمانها -کارشناس امور فنی و اجرایی بخش عمرانی سازمانها اعم از وزارت مسکن و شهرسازی،شهرداری ها،سازمان تحقیقات مسکن،سازمان میراث فرهنگی و... حال جالب است در حالی که تمامی فارغ التحصیلان کاردانی معماری یگانه مرجعی که برای شناسایی و انتخاب رشته علمی-کاربردی معماری در اختیار داشته اند همین مصوبه شورای عالی وزارت علوم بوده است چگونه کمیسیون به ظاهر محترم هم ارزی در تخلفی واضح چنین بخشنامه ای را صادر نموده اند. اینجانب در اینجا از همه دوستان خواهش می کنم به جای انتظار بیش از این ،تصمیم گیری در این مورد را به دادگاه صالح سپرده و با طرح شکایت در دیوان محترم اداری اطمینان داشته باشند که حق آنها محفوظ خواهد ماند.عزیزانی که در آزمون قبول شده اندبرای دفاع از حقوق خود به هیچ عنوان نبایدپروانه بدون کد اصلی (100)دریافت نمایند.همچنین بنده از سایت محترم معماری نیوز تقاضا دارم تا انتهای کار در کنار ما باقی بمانند و در صورت امکان سایتهای دیگر که سابقه پیگیری این دست موارد را دارند(نظیر : تابناک -جهان نیوز - الف و..) ونیزبخش خبری 20:30کمک بگیرند...

jhangard

کاربر بیش فعال
۱۳۹۱ بيست و هشتم ارديبهشت:تاریخ انتشار

اختصاصی معماری نیوز /نامه تظلم خواهی دانشجوی معماری از "علی مطهری"

اکنون که شما و برخی دیگر از یارانتان با نام " صدای ملت " وارد خانه ملت شده اید ، امیدوارم که اگر ما دانشجویان را جزوی از ملت میدانید و اگر آن خانه را خانه ما ، لطفا صدای ما را به نمایندگان ما برسانید .​

صادق رشیدی فرد ، دبیر انجمن علمی معماری "پیمون" با ارسال نامه تظلم خواهی از "علی مطهری" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواست تا جلوی قانون گریزی های دولت و سازمان نظام مهندسی گرفته شود.

در این نامه که در اختیار معماری نیوز قرار گرفته آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکترعلی مطهری سلام علیکم

چندی پیش در هیاهوی انتخابات مجلس ، چشمم به بنری افتاد که بر آن نام "صدای ملت" به چشم میخورد ، در آن نام تعدادی از کاندیداهای مجلس و از جمله نام جنابعالی وجود داشت .

اکنون که شما و برخی دیگر از یارانتان با نام "صدای ملت " وارد خانه ملت شده اید ، امیدوارم که اگر ما دانشجویان را جزوی از ملت میدانید و اگر آن خانه را خانه ما ، لطفا صدای ما را به نمایندگان ما برسانید .

صدای کسانی که از فرط فریاد و فغان ، گرفته ، و جز از چاه بی کسی و بی یاوری جوابی نشنیده .

صدای جوانان این مملکت که بنا به جبر تاریخ در این جغرافیای زمانی و سیاسی به دنیا آمده اند و تاکنون جز پرداخت هزینه و از دست دادن نقد جوانی ، دریافتی نداشته اند .

صدای مارا که در هنگامه جنگ ملت شهید پرور بودیم و در همه انتخابات ها ملت بیدار ، و اکنون با مهر (( دانشجوی مرتبط )) فاقد صلاحیت طراحی !!!

صدای کسانی که اگر در دانشگاههای خارج از این مملکت تحصیل میکردند هم مجوز طراحی داشتند و هم مجوز نرفتن به سربازی !!!؟؟

صدای دانشجویانی که در جمهوری اسلامی در شرایطی وارد عرصه تحصیل شده اند و اکنون پس از فارغ التحصیلی برایشان شرایط دیگری را وضع کرده اند .

جناب آقای علی مطهری ، "یادگار دوست"، ما جمعی از دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی ، آزاد اسلامی و تکنولوژی معماری هستیم که در هنگام ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری ، سازمان نظام مهندسی مدرک کارشناسی دانشگاههای ما را قبول داشت و برای فارغ التحصیلان مجوز طراحی صادر میکرد ، اما همینک با تغییر رویه ای مرموز و فاقد وجاهت قانونی دیگر برای ما فارغ التحصیلان کارشناسی معماری ، مجوز طراحی صادر نمیکند .

جناب مطهری اگر اهل تحقیق و تفحص باشید ، نیازی به اطاله کلام از طرف این حقیر نیست که در رسانه ها پر است از رنجنامه ها و اخباری که شما را از ماوقع با خبر خواهد کرد .

دوستان شما در " انجمن علمی معماری پیمون" و دیگر تشکلها ، آب و آینه و عرفان در دست ، چشم انتظارند تا باقی دوستان خود را در کنار خویش بیابند .

از تاریکی هراسی نیست "اینجا چراغی روشن است" .

pedram131

عضو جدید
مثلا من کاردانیم نقشه کشی معماری دانشگاه ازاد
کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه ازاد
این واحد هام اکثرا پاس شده هستش کخ 61 رو رد میکنه
فقط ساختمان 1 که ستاره داره تو واحدهای ما نبوده (این واحد رو نظام به ما میده پاس کنیم ؟ یا نه)
کلا با این وضعیت به ما پروانه اصلی با طراحی تعلق میگیره ؟
کارشناسی ارشد اگه مهندسی معماری بخوره تو مدرک ارتباطی داره یا مدرک لیسانس ملاکه؟

jhangard

کاربر بیش فعال
مثلا من کاردانیم نقشه کشی معماری دانشگاه ازاد
کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه ازاد
این واحد هام اکثرا پاس شده هستش کخ 61 رو رد میکنه
فقط ساختمان 1 که ستاره داره تو واحدهای ما نبوده (این واحد رو نظام به ما میده پاس کنیم ؟ یا نه)
کلا با این وضعیت به ما پروانه اصلی با طراحی تعلق میگیره ؟
کارشناسی ارشد اگه مهندسی معماری بخوره تو مدرک ارتباطی داره یا مدرک لیسانس ملاکه؟
ارشد ملاک نیست و حتا دکترا هم ملاک نیست بلکه تحصیلات پایه شما یعنی لیسانس برای نظام مهندسی ملاکه.

5805

عضو جدید
نگران نباشید

نگران نباشید

سلام دوستان عزیزم.من از اول کل تاپیک رو خوندم.
من خودم کاردانی معماری از دانشگاه ازاد - کارشناسی ناپیوسته علمی و کاربردی ازاد هستم.سال 89 هم عضو نظام شدم. و الانم بدون هیچ مشکلی دقیقا هفته گذشته پروانم رو با کد 100 گرفتم. چرا اینقدر خودتون رو اذیت می کنین. کسانی هم که شک دارن به کارت عضویت نظامشون نگاه کنن ببینن شماره وسطش 100 خورده یا 120. اگه 100 خوردین دیگه نظام استانتون بهتون پروانه 100 میده و دیگه نه استعلام میخوان و نه ریز نمرات.:);)

xx1051xx

عضو جدید
سلام ...
من کاردانی رشتم نقشه کشی معماری بود(کد اصلی) . کارشناسی هم مهندسی تکنولوژی معماریه ...
تکلیف ما چیه ...خبری اطلاعاتی جدید چیزی دارین از این ناراحتی در بیایم ..؟

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
من خودم کاردانی معماری از دانشگاه ازاد - کارشناسی ناپیوسته علمی و کاربردی ازاد هستم.سال 89 هم عضو نظام شدم. و الانم بدون هیچ مشکلی دقیقا هفته گذشته پروانم رو با کد 100 گرفتم. چرا اینقدر خودتون رو اذیت می کنین. کسانی هم که شک دارن به کارت عضویت نظامشون نگاه کنن ببینن شماره وسطش 100 خورده یا 120. اگه 100 خوردین دیگه نظام استانتون بهتون پروانه 100 میده و دیگه نه استعلام میخوان و نه ریز نمرات.:);)
دوست عزیز این مشکل حل نشده و واقعا معلوم نیست مسئولین مشغول انجام چه غلطی بوده و هستند. به عنوان مدرک "علمی کاربردی معماری" کد 100 می دهند، اما به "مهندسی تکنولوژی معماری" گفتن که کد 100 و اصلی نمی دهیم بدون هیچ دلیل منطقی؛ در حالی که این رشته فقط از سال 87 نامش عوض شد از علمی کاربردی شد تکنولوژی معماری وگرنه عینا همون هست...

mahmood321

عضو جدید
جلسه ای دررابطه با بچه های تکنولوژی معماری درتاریخ 18/4/91درسازمان علوم تشکیل میشودلطفا نامه اعتراض با امضاء اکثریت تهیه فکس کنید به دفترآقای دکتریاران دروزارت خانه
باتشکر

xx1051xx

عضو جدید
جلسه ای دررابطه با بچه های تکنولوژی معماری درتاریخ 18/4/91درسازمان علوم تشکیل میشودلطفا نامه اعتراض با امضاء اکثریت تهیه فکس کنید به دفترآقای دکتریاران دروزارت خانه
باتشکر
چطوری؟ یکی پیش قدم شه ما در خدمتیم !

mariiana

عضو جدید
بالاخره کارشناسی ناپیوسته ها میتونن پروانه طراحی بگیرن یا نه؟من امروز از نظام مهندسی پرسیدم گفتن نه؟بعضیا میگن آره.بالاخره چی شد؟

vertex

اخراجی موقت
چیزی در نظام مهندسی اعلام نشده، اگر هم قانونی چیزی بیاد برای عنوان مدرک هست و هیچ ربطی به هیچ دانشگاهی نداره. چه دولتی چه آزاد چه پیام نور و علمی کاربردی.... باید دید امسال نظام مهندسی باز چه بامبولی در میاره دور هم بخندیم ;)

مثل اینکه فقط رشته مهم نیست من دانشگاه علمی کاربردی خوندم عنوان رشته من معماری هست . کاردانیم هم معماری . حالا بدون هیچ بخشنامه ای میگن چون دانشگاه علمی کاربردی خوندین اصلی نیستین .

jhangard

کاربر بیش فعال
مثل اینکه فقط رشته مهم نیست من دانشگاه علمی کاربردی خوندم عنوان رشته من معماری هست . کاردانیم هم معماری . حالا بدون هیچ بخشنامه ای میگن چون دانشگاه علمی کاربردی خوندین اصلی نیستین .
به عنوان رشته "معماری" باید کد 100 بدن طبق قانون فعلی من خودم اخیرا از وزارت مسکن پرسیدم و مطمئنم، حالا از هر دانشگاهی می خواد باشه...

100*�معماري �معماري (كاربردي- مهندسي عملي) � معماري و تزئينات داخلي (فارغ‌التحصيلان دانشگاه علم و صنعت) � علمي و كاربردي معماري
120*مرتبط با مهندسي معماري �دبير فني معماري �معماري سنتي
140*مرتبط با مهندسي معماري- مرمت و احياي بناهاي تاريخيشهرسازي
200*شهرسازي
210*شهرسازي- طراحي شهري
220*شهرسازي – برنامه‌ريزي شهري
250*مرتبط با شهرسازي – مهندسي محيط
260*مرتبط با شهرسازي- محوطه‌سازي و طراحي فضاي سبز
270*مرتبط با شهرسازي- كارشناسي ارشد برنامه‌ريزي محيط يا محيط زيست
290*�مرتبط با شهرسازي �معادل كارشناسي ارشد شهرسازي (طراحي شهري با برنامه‌ريزي شهري)

xx1051xx

عضو جدید
[h=6]با سلام.
به اطلاع کلیه دوستان می رسانیم،
دوستان زحمت کشیدن و فردا پنج شنبه 19 مرداد 91 ساعت 9 صبح با رئیس سازمان مهندسی آقای هاشمی که نماینده مجلس هم هستن قرار گذاشتن تا در رابطه با گرفتن حق امضا و پروانه طراحی برای کارشناسی نا پیوسته صحبت کنیم.
برای دوستانی که در جریان نیستن میگم که اگر در مدرک شما مهندسی تکنولوژی معماری قید شده یا دانشگاه آزاد درس خواندین یا میخوانین این مشکل هنوز حل نشده.
می دونم شاغلین،میدونم روزه این،میدونم گرمه،میدونم خوابتون میاد،میدونم راهتون دوره،میدونم حسش نیست،میدونم .......
تویی و وجدانت که برا حقت زحمت بکشی و بجنگی یا به دیگری محول کنی.
اگر خواستین بیایین ساعت 8.30 تقاطع ونک و خدامی(خیابان ولیعصر) باشین.

09369340601 بهزاد اسدی

[/h]

memar_hamed

عضو جدید
سلام
اگه کد کاردانی شما اصلی باشه .. و کارشناسی شما اصلی (معماری-مهندسی معماری) باشه ، شما رشته اصلس محسوب میشید و کاملا طراحی میگیرین .. اگر کارشناسیتون علمی کاربردی معماری باشه طرح میگیرین اما مرتبط محسوب میشید ... یعنی تا پایه 2 حداکثر پیش میرین .. شما از کجا می گید که کاردانی نقشه کشی معماری شما اصلی هست ؟ آیین نامه ای دارین لطفا شماره آیین نامه رو بذارین برام .. ممنون

memar_hamed

عضو جدید
عضو کدوم نظام هستی ... بیخود کردن ... مصوبه مستقیما میگه فقط عنوان رشته ملاک هست ، اگه هست ازشون بخواه که مصوبه ای که نوشته "دانشگاه" علمی کاربردی تمام مدارکش مرتبط هست رو نشون بدن خب /.. اگه سوالی داشتی زنگ بزن 09361788242

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
اگه کد کاردانی شما اصلی باشه .. و کارشناسی شما اصلی (معماری-مهندسی معماری) باشه ، شما رشته اصلس محسوب میشید و کاملا طراحی میگیرین .. اگر کارشناسیتون علمی کاربردی معماری باشه طرح میگیرین اما مرتبط محسوب میشید ... یعنی تا پایه 2 حداکثر پیش میرین .. شما از کجا می گید که کاردانی نقشه کشی معماری شما اصلی هست ؟ آیین نامه ای دارین لطفا شماره آیین نامه رو بذارین برام .. ممنون

محض اطلاع باید بگم که نقشه کشی معماری رشته اصلیه برادر من ....

معاونت امور مسکن و ساختمان
رشته
کد پروانه
رشته موضوع پروانه
نوع پروانه
عناوین مدارک تحصیلی
اصلی
مرتبط
معماری
100
معماری
*
کاردانی معماری ـ کاردانی نقشه­کشی معماری ـ معماری
110
مرتبط با معماری ـ کاربردی
*
کاردانی معماری ـ معماری کاربردی
120
مرتبط با معماری
*
کاردانی معماری ـ دبیر فنی
130
مرتبط با معماری ـ معماری داخلی
*
کاردانی معماری ـ معماری داخلی
130
مرتبط با معماری ـ نقشه­کشی ساختمان
*
کاردانی معماری ـ نقشه­کشی ساختمان
کاردانی معماری ـ مرمت و احیای بناهای تاریخی
شهرسازی
200
شهرسازی
*
کاردانی شهرسازی
عمران
300
عمران
کاردانی عمرانی ـ ساختمان ـ کارهای عمومی
ساختمان ـ راه و ساختمان ـ ساختمان­های بتنی
پیش­ساخته­ها ـ ساختمان­های فلزی ـ
ساختمان­سازی ـ امور پیمان­ها ـ پُل سازی و ابنیه فنی ـ مرمت و نگهداری ساختمان
310
مرتبط با عمران ـ دبیر فنی
*
کاردانی عمران ـ دبیر فنی عمران
320
مرتبط با عمران ـ عمران آب
*
کاردانی عمران ـ تأسیسات آب
330
مرتبط با عمران ـ عمران روستایی
*
کاردانی عمران ـ عمران روستایی
340
مرتبط با عمران ـ راهسازی
*
کاردانی عمران ـ راهسازی ـ عمران راهداری زیرسازی راه
360
مرتبط با عمران ـ کاربردی
*
کاردانی عمران ـ کاربردی
380
مرتبط با عمران
*
کاردانی عمران ـ خط ابنیه
تأسیسات مکانیکی ساختمان
400
تأسیسات مکانیکی ساختمانی
*
کاردانی مکانیک ـ کاردانی تأسیسات حرارتی و برودتی کاردانی تأسیسات ـ حرارت مرکزی و تهویه مطبوع ـ کاردانی تأسیسات تبرید ـ کاردانی تأسیسات وسایل بهداشتی و گازرسانی
410
مرتبط با تأسیسات مکانیکی
*
کاردانی مکانیک ـ دبیر فنی
430
مرتبط با تأسیسات مکانیکی ساختمان
کاربردی
*
کاردانی مکانیک ـ کاربردی ـ کاردانی مکانیک تأسیسات حرارتی نیروگاه­ها ـ کاردانی مکانیک صنایع تأسیسات عمومی صنایع
440
مرتبط با تأسیسات مکانیکی ساختمان
تأسیسات شهری
*
کاردانی مکانیک ـ تأسیسات آبرسانی و گازرسانی
تأسیسات برقی ساختمان
500
تأسیسات برقی ساختمان
*
کاردانی تأسیسات الکتریکی برق ـ قدرت
الکترونیک ـ الکترونیک عمومی
510
مرتبط با تأسیسات برقی ساختمان
*
کاردانی الکترونیک ـ برق صنعتی کاردانی برق ـ دبیرفنی ـ کاردانی برق ـ مخابرات
520
مرتبط باتأسیسات برقی ـ ساختمان کاربردی
*
کاردانی برق ـ کاربردی
530
مرتبط­باتأسیسات­برقی ـ ساختمان الکترونیک
*
کاردانی برق (الکترونیک و ابزار دقیق)
نقشه­برداری
600
نقشه­برداری
*
کاردانی نقشه­برداری ـ کاردانی عمران ـ ژئودزی
کاردانی نقشه­برداری ـ کارتوگرافی
ترافیک
700
ترافیک
*
حمل و نقل ـ راه و ترابری

دفتر سازمان­های مهندسی و تشکل­های حرفه­ای ـ کد رشته ها و نوع پروانه اشتغال به کار کاردانی براساس عنوان مدرک تحصیلی

x_rx7

عضو جدید
من چیزی از این مصوبه نفهمیدم میشه یکم توضیح بدی؟
اگه کاردانی معماری باشی کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی معماری پروانه 100 نمیدن؟
باید بریم دوباره واحد بگذرونیم؟

sezar171

عضو جدید

کدام شهرستان هستید؟

x_rx7

عضو جدید
من اصفهان هستم....
و سوال دیگه این که میگن اگه ارشد داشته باشی بازم میشه مهر گرفت؟
باید یه سری واحد بگذرونی...مسکن و شهرسازی بم گفت...اما بازم مرتبط

xx1051xx

عضو جدید
[h=5]کلاه برداری از نوع وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی

بسمه تعالی

به اطلاع شما می رساند که دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 87 تا 90 در رشته ناپیوسته معماری با عنوان مهندسی تکنولوژی معماری
شروع به پذیرش دانشجو کرد که قبلا به دانشجویان ناپیوسته این رشته عنوان مدرک مهندسی علمی کاربردی معماری میداد که با تبدیل شدن
به تکنولوژی معماری این دانشجویان باید چادر درسی رشته مهندسی معماری را + چند واحد جبرانی که از 12 واحد تا 20 واحد درسی بود
(بستگی به نوع دانشگاه داشت ) باید پاس میکردند اما مشکل زمانی شروع شد که این دانشجویان فارغ التحصیل شدند
و دانشگاه آزاد از مهر 91 طبق روال سابق به رشته کارشناسی ناپیوسته معماری عنوان مهندسی علمی کاربردی داده و زمانی که فارغ التحصیلان
یعنی مهندسی تکنولوژی معماری برای آزمون های استخدامی شرکت میکنند با جواب منفی روبه رو میشوند که وزرات علوم این رشته را برای ما
تعریف نکرده است و این عزیزان نمیتوانند امتحان بدهند 2 مشکل زمانی که میخواهند در آزمون نظام مهندسی ساختمان شرکت کنند نظام مهندسی
هم این رشته را نمی شناسد و به آنها مرتبط با مهندسی معماری میدهد یعنی حق امتحان در آزمون طراحی (نقشه کشی ساختمان ) ندارند و فقط
می توانند در آزمون نظارت شرکت کنند در صورتی که تکنولوژی معماری همان چادر درسی رشته مهندسی معماری را + چند واحد اضافه تر پاس کردند
. خداوکیلی خنده دار نیست ازشما دوستان خواهشمند می باشیم که این خبر را اعلام کنید شاید مسئولین از خواب خرگوشی بیدار بشن و درست تصمیم بگیرند.

نماینده جمعی کثیری از دانشجویان فارغ التحصیل رشته تکنولوژی معماری .
[/h]

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان با توجه به اعتراضات و پیگیری های مستمر فارغ التحصیلان با عنوان مدرک علمی کاربردی ،به این دسته از فارغ التحصیلان پروانه با کد اصلی (100) تعلق گرفته شده
ولی همچنان فارغ التحصیلان مهندسی تکنولوژی معماری کد مرتبط با رشته مهندسی معماری (120) داده میشه که این نتیجه عدم همکاری در اعتراضات دسته جمعی و گروهی به این مصوبه می باشد
دوستانی که تمایل دارند یک قدم کوچک برای اعتراض به سازمان نظام مهندسی بردارند ابتدا به دیوان عدالت اداری شکایت کنند که فرم دادخواست رو میتونید از اینجا دانلود کنید

http://www.divan-edalat.ir/
این هم یک نمونه پر شده هست برای دوستانی که نمی دانند چطور باید فرم رو پر کنند
527346_219652184833855_1519299382_n.jpgمشاهده پیوست dadkhast 00.pdf

یادمون باشه که حق دادنی نیست بلکه گرفتنیه;)

بالا