آشنایی با رشته مهندسی کشاورزی -آب

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تکش یه خورده مشکوک می زنه.
منظورم بازارکاره.
من ناامید نیستم. اما تا وقتی این رشته اسم کشاورزیو یدک می کشه و حق امضائ هم نداره و امکان رقابت سالم با عمران آب براش وجود نداره
فکر نکنم بازارکارش تعریفی باشه.

mona m

عضو جدید
.

.

درسته اما خوب رشته ما رشته نوییه اگه اشتباه نکنم پردیس کرج دانشگاه تهران تازه امسال اوردش.به نظر من بازار کارش در اینده بهترم میشه.مثلا من چند روز پیش قسمت استخدام مهندس روزنامه همشهریو میدیدم خیلی شرکتها بودن که مهندس اب میخواستن درسته بخش خصوصی بود ولی بالاخره کار بود براش.

mohammad_2145

عضو جدید
منم با mona موافقم
الان توی ایران وضع جوریه که برای هیچ رشته ای کار پیدا نمیشه. باور کنید نمیخوام خودمو گول بزنم که چون آب خوندم بخوام دل خودمو خوش کنم که رشته های دیگه چرا کاری براشون پیدا نمیشه رشته منم یکی از اونا.. نه! (خودم ترم 3ام تاره D: )
من الان مهندس های برق زیادی رو میبینم که بعد از 4 سال دنبال کار گشتن رفتن توی مسکن و شهر سازی یا جاهای دیگه بعد قسمت کامپیوتر رو بهشون دادن که براشون تایپ کنه و پرونده های کامپیوتر رو وارد کنه!!!
حساب کنید مهندس های برق وضعشون شده این!
به نظر من رشته خودمون وضعش از رشته های دیگه در آینده بهتر خواهد شد چون فارغ التحصیل از این رشته به نسبت رشته های دیگه خیلی کمتره.. جدا از این اگه یه کم دقت کنید میبینید که کشور ما خیلی بیشتر از اینا به ما مهندسای آب احتیاج خواهد داشت.
پس هیچ وقت نا امید نباشید و وقتی هم که فارغ التحصیل شدید اصلا توقع نداشته باشید که بیان دنبالتون برای کار.. اینجا هیچ کس نمیاد بهتون بگه تو مهندس شدی زحمت کشیدی بیا برا من کار کن.. اگه این ذهنیت نباشه که ما دنبال کار استخدامی یا دولتی باشیم میتونیم در آینده با یه کم تلاش کاری برا خودمون دست و پا کنیم ;)

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با mona موافقم
الان توی ایران وضع جوریه که برای هیچ رشته ای کار پیدا نمیشه. باور کنید نمیخوام خودمو گول بزنم که چون آب خوندم بخوام دل خودمو خوش کنم که رشته های دیگه چرا کاری براشون پیدا نمیشه رشته منم یکی از اونا.. نه! (خودم ترم 3ام تاره D: )
من الان مهندس های برق زیادی رو میبینم که بعد از 4 سال دنبال کار گشتن رفتن توی مسکن و شهر سازی یا جاهای دیگه بعد قسمت کامپیوتر رو بهشون دادن که براشون تایپ کنه و پرونده های کامپیوتر رو وارد کنه!!!
حساب کنید مهندس های برق وضعشون شده این!
به نظر من رشته خودمون وضعش از رشته های دیگه در آینده بهتر خواهد شد چون فارغ التحصیل از این رشته به نسبت رشته های دیگه خیلی کمتره.. جدا از این اگه یه کم دقت کنید میبینید که کشور ما خیلی بیشتر از اینا به ما مهندسای آب احتیاج خواهد داشت.
پس هیچ وقت نا امید نباشید و وقتی هم که فارغ التحصیل شدید اصلا توقع نداشته باشید که بیان دنبالتون برای کار.. اینجا هیچ کس نمیاد بهتون بگه تو مهندس شدی زحمت کشیدی بیا برا من کار کن.. اگه این ذهنیت نباشه که ما دنبال کار استخدامی یا دولتی باشیم میتونیم در آینده با یه کم تلاش کاری برا خودمون دست و پا کنیم ;)
باید گفت خدارو شکر

mousa mp

عضو جدید
رشته مهندسی کشاورزی آب

رشته مهندسی کشاورزی آب

دروس اصلی

آبیاری عمومی – هوا و اقلیم شناسی – خاکشناسی عمومی – باغبانی عمومی – زراعت عمومی – مساحی و نقشه برداری- طرح وآزمایشهای کشاورزی (1) – آشنایی با نرم افزارهای تخصصی – عملیات کشاورزی

دروس اختصاصی

طراحی سیستم های آبیاری سطحی – طراحی سیستم های آبیاری تحت فشار – اصول زهکشی – طراحی سیستم های زهکشی – هیدرولوژی آبهای سطحی – آبهای زیرزمینی – نقشه برداری تکمیلی – طراحی سازه های آبی (1) – اقتصاد مهندسی – حفاظت آب و خاک – مکانیک سیالات – هیدرولیک – هیدرولیک انهار – مکانیک خاک – پروژه

دروس عمومی

معارف اسلامی (1) - معارف اسلامی (2) - اخلاق و تربیت اسلامی - انقلاب اسلامی و ریشه های آن -تاریخ اسلام - متون اسلامی وآموزش زبان عربی - فارسی - زبان خارجی- تربیت بدنی (1) – تربیت بدنی (2)

دروس اختیاری

زبان تخصصی – کیفیت آب – طراحی شبکه های آبرسانی – سنجش از راه دور و gis – فیزیک خاک – بتن و بتن مسلح – طراحی سازه های آبی (2) – هیدرولوژی مهندسی – رابطه آب ، خاک و گیاه – خاکهای شور و سدیمی – پمپ ها و ایستگاههای پمپاو – مهندسی رودخانه – مهندسی آب و فاضلاب – مدیریت منابع آب – ارزیابی سیستمهای آبیاری و زهکشی – متره و برآورد پروژه های آبی – مصالح و روشهای ساختمانی – تحلیل سازه

مهسا.

عضو جدید
پس بقیه خرت و پرت هاش کو.... ؟؟!!!

ریاضی و فیزیکی و استاتیک و ... که خوندیم کجا قرار میگیره؟

mousa mp

عضو جدید
پس بقیه خرت و پرت هاش کو.... ؟؟!!!

ریاضی و فیزیکی و استاتیک و ... که خوندیم کجا قرار میگیره؟

شرمنده دروس پایه از قلم افتاده

دروس پایه40واحد
ریاضی(1)-ریاضی(2)-ریاضی(3)معادلات دیفرانسیل-محاسبات عددی-برنامه نویسی کامپیوتر-فیزیک(1)-فیزیک(2)-شیمی عمومی-زمین شناسی-استاتیک-مقاومت مصالح-آمارواحتمالات-رسم فنی و نقشه کشی-گیاه شناسی(1)

p.razaghi

عضو جدید
سلام کسی میدونه در کل باید چند واحد رو همدیگه پاس کنیم ؟!!!!!!!:sweatdrop::) مرسی

mousa mp

عضو جدید
دروس پیش:
ریاضی پیش دانشگاهی
فیزیک پیش
زبان پیش
ادبیات پیش
البته ممکنه کسی درصدهایش خوب باشه اصلا پیش هم نخورد

p.razaghi

عضو جدید
دروس پیش:
ریاضی پیش دانشگاهی
فیزیک پیش
زبان پیش
ادبیات پیش
البته ممکنه کسی درصدهایش خوب باشه اصلا پیش هم نخورد

سلام این دروس پیش نیاز واسه دانشگاه آزاده درست میگم؟ :surprised:
بدون این پیش نیازا چندتا میشه؟:whistle::sweatdrop:

مرسی

mousa mp

عضو جدید
کلا باید 140 واحد پاس کنیم:redface::redface::redface::redface:

ببین سمیرا جان
شما با 4دروس پیش باید 147 واحد پاس بکنید.
حالا اگه کمتر درس پیش بخورید به ازای هر درس پیش باید 2 واحد کمتر پاس بکنید.
ولی مطمئن باشید که درس پیش حتما بهتون میدن

**سمیرا**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین سمیرا جان
شما با 4دروس پیش باید 147 واحد پاس بکنید.
حالا اگه کمتر درس پیش بخورید به ازای هر درس پیش باید 2 واحد کمتر پاس بکنید.
ولی مطمئن باشید که درس پیش حتما بهتون میدن

نه بابا من درسم با 6 واحد دیگه که پاس کنم تموم میشه که در کل 140 واحد پاس کردم

peach_69

عضو جدید
آخه آب آزادم دیگه...!!!:cool:
چرا دانشگاه آزادیا پیش میخورن؟؟؟

naghmeh ni

عضو جدید
سلام این سوالا رو که میبینیم فکر کنم بیشتر اعصاب خودمونو داغون کنیم چون بلاخره به هیچ جوابی نمیرسیم من خودم وقتی این رشته رو قبول شدم کلی نا نامید بودم و منم تازه عضو این سایت شدم که بیشتر راجع به رشتم بدونم اگه کسی تونست لطفا بهم کمک کنه و بهم بگه که واقعا ارزششو داره روش وقت بزاری یا بیخودیه اخرش به کجا میرسه؟ با تشکر

مهسا.ع

عضو جدید
سلام به همه مهندسین آب و سلام ویژه به باهنری های گل........آخی یادش بخیرررر
من رشته ای که خووندمو دوست دارم بنظرم چیزای زیادی توش یاد گرفتیم
ولی متاسفانه توجه کافی بهش نشده....
شاید منصفانه تر این بود که اسم کشاورزی ازش حذف میشد....

peach_69

عضو جدید
به نظر من کشور ما از نظر صنعتی یا کارای مهندسی مثل برق و ... به نیروی کمتری احتیاج داره نسبت به بخش کشاورزی
من خودم از اونایی هستم که از این کشاورزی که چسبیده به اسم رشتم خوشم نمیاد
ولی اگه واقع بین باشیم فعلا تو کشور ما این کشاورزی و تولید این نوع محصولاته که به نیروی کار نیاز داره چون ما هنوز در اون حد پیشرفته نیستیم که بخوایم کشاورزی و کارای عمرانی که بخشیش به رشته ما هم مربوطه رو کنار بذاریم و بچسبیم فقط به برق و مواد و...
پس ماهایی که آب میخونیم از چندین جهت میتونیم برای شغل اینده برنامه بریزیم و حتی از همین الان بریم دنبالش
ما تو رشتمون نقشه کشی میخونیم... استاتیک و محاسبات عمرانی .... آبیاری و چیزای دیگه
میشه هرکدوم ازینا رو ادامه داد
خود من از الان به امید خدا راهی رو که میخوام برم رو مشخص کردم
لازم نیست که حتما توی کارای کشاورزی و سر زمین باشیم
هرچند این کارا هم به نوبه خودش ارزش داره اونم از نظر شغلی(به همون دلایلی که گفتم):gol:

navid77

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه ی شما دوستان حدود 90 درصد پست ها رو خوندم، اول از همه بگم که با توجه به برداشته شدن یارانه ها از آب دیگه کسی نمیتونه آب رو الکی هدر بده! کاری به بخش های دیگه ندارم که چه اتفاقی افتاده و میفته اما لاقل اینو میدونم و باعث خرسندیه که این اتفاق واسه مصرف آب افتاد. از این به بعد آب آبیاری باید دقیق حساب شه! مهندسی شه ! که اونم فقط کار یه مهندس آبه! از 10 سال پیش شما از بس واژه ی بحران آب رو شنیدید واستون عادی شده! الان چیزی وجود داره به نام فاجعه قرن: آب .شوخی بازی نیست سال 60 سطح آب زیرزمینی تو جهرم 8 متر بوده! الان حدود 400 متره! این مهندس های آب هستند که باید این وضع رو کنترل کنن!

در مورد آشنایی با مهندسی آب می تونید به اینجا و در رابطه با ارشد این رشته به اینجا مراجعه کنید. پاسخ سوال هاتون رو میتونید اونجا پیدا کنید!

بالا