++++گفتگوی خودمانی ارشدی های 93 برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرایش مخابرات: زبان 3 - مدار 4 - ریاضی 4 - کنترل 3 - سیگنال 4 - الکترونیک 3 - مغناطیس 4
گرایش الکترونیک:زبان 3 - مدار 4 - ریاضی 4 - کنترل 3 - سیگنال 4 - الکترونیک 4 - مغناطیس 3
گرایش قدرت: زبان 3 - مدار 4 - ریاضی 4 - کنترل 4 - ماشین 4 - بررسی 3 - مغناطیس 3
گرایش کنترل : زبان 3 - مدار 4 - ریاضی 4 - کنترل 4 - ماشین 3 - سیگنال 4 - الکترونیک 3

دوست عزیز لطفا در بین گرایش ها تبعیض قائل نشید !!!!;)

nima1111

عضو جدید
nima jan az che darse shuru karde
?to en 3 mah barnamat chea

راستش من فعلا واسه ارشد نمیخونم.
فعلا دارم نرمافزار مثل متلب و ads کار میکنم.زبان میخونم.پروژه و کاراموزی هم این ترم ورداشتم.
-------------------------------------------------------------
حالا من متلب فیلمهای اموزشی و جزوه های توی نت رو خوندم ولی مثالهای قوی از کجا پیدا کنم کار کنم؟(راستش میخوام متلبم خیلی قوی بشه اگه خدا خواست و ارشد کنترل قبول شدم کم نیارم)
زبان هم 504 رو تموم کردم.پیشنهاد دوستان برای تقویت زبان چی هست؟(بعد خوندن 504 و 1100 word)

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

خب باید یه طوری میگفتم که مخابراتی هستم :D الکترونیکم داداشه دوقلوی مخابراته.شاید بهتر بود کنترلو سوم مینوشتم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

از عزیزانی که شرکت کردند نظرشون راجع به درسهای الکترونیکی چیست؟و اینکه از درسهای تخصصی آسانترین رو بصورت نسبی ممکنه بیان کنید؟

با تشکر ناتانائیل:gol:

livewaves

کاربر فعال
سلام

از عزیزانی که شرکت کردند نظرشون راجع به درسهای الکترونیکی چیست؟و اینکه از درسهای تخصصی آسانترین رو بصورت نسبی ممکنه بیان کنید؟

منظورتون از دروس الکترونیکی برای کنکور ارشده؟
به نظر من در دفترچه 2 مناسبترین درسی که توی این چند سال میشه به راحتی درصد40 رو توش کسب کرد،الکترونیکه چون ریزه کاری داره فقط که اونم اکثرا توی کنکورای سال قبل دیده شده اما دروس دیگه اینطوری نیستن(سیگنال که درس جوونیه طراح خیلی دستش برای جولان دادن بازه کنترلم که این چند سال دشوار شده مغناطیسم اطلاع چندانی ندارم):cool:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام سامان
امروز تبریز بودم دیگه خبری از یاشاسن تراختور نبود اومدم اینجا هم سر زدم دیدم بچه ها امضا شنو عوض کردن بابا یه باخت ارزش اینو نداره ان شالله که قهرمانیت.... البته استقلالی ها ازمون دلخور نشن

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سامان
امروز تبریز بودم دیگه خبری از یاشاسن تراختور نبود اومدم اینجا هم سر زدم دیدم بچه ها امضا شنو عوض کردن بابا یه باخت ارزش اینو نداره ان شالله که قهرمانیت.... البته استقلالی ها ازمون دلخور نشن
سلام ;) امضاء رو هر هفته آپدیتش میکنیم که کسل کننده نباشه:whistle:

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام

سلام برشما
اینکه میگید از درسهای تخصصی آسانترین رو به طور نسبی بگید ،به نظرمن این سختی و آسونی درسا به خودتون و دانش هاتون بر می گرده !!
مثلا من مدار برام مصیبتی جان سوزه !!ولی برای دوستان آب خنکه ...

ولی اینو هم در نظر بگیرید که طرحان کارشون معلوم که نیست ،یه سال کنترل رو غول بی شاخ و دم می کنن یه سال سیگنال و این داستان ادامه دارد!!

در کل همه ی درسا رو باید یه جوری بخونی که حداقل بتونید سوالای آسون و متوسط روحل کنید ....چون این نوع سوالات توی هر درسی هست (حداقل سه تا سوال که هست !!)
اینم نظرات شخصی من پیرامون دروس الکترونیک،تقدیم به شما

مدار رو که حتما باید بخونید:cry:
الکترونیک هم که جای خودشو داره:D
سیگنال :متعادله :)
کنترل هم ،همه کسانی که شروع به خوندن می کنند ،روی این درس برا بالا 50 برنامه می ریزند !!!:biggrin:
با مغناطیس هم بیگانه ام ( کلا توی عمرم فقط یه بار خوندمش ،و دیگر هیچ !!):redface:

با تشکر ازشما ،ناتائیل عزیز:gol:

آخرین ویرایش:

BalroG

عضو جدید
ریاضی مهندسی
"ریاضی مهندسی، یکی از دروس سرنوشت ساز رشته برق (برای همه گرایش ها) می باشد!" : این جمله ای است که بارها و بارها از مدعیان ارشد برق شنیده ایم! در صحت این مطلب هیچ شکی وجود ندارد، ولی بسیار مشاهده کرده ام که برخی از دوستان، برمبنای همین جمله، به گونه ای برای کنکور ارشد برق برنامه ریزی می کنند که تا 50 درصد وقت خود را تا زمان کنکور، فقط و فقط برای این درس اختصاص می دهند و به نظر من، این یک اشتباه محض می باشد! برای حالت کلی (با برخی استثنائات و نوابغ کاری ندارم!)، در درس ریاضی مهندسی، نمی توان درصد بیشتر از 60 کسب نمود! زیرا هرچقدر در درس ریاضی مهندسی تبحر داشته باشید، باز هم سوالاتی یافت می شود که در حل آن ها عاجز خواهید ماند! بنابراین به نظر حقیر، اگر کسی 50 درصد وقت خود را فقط برای ریاضی مهندسی اختصاص دهد، بداند و آگاه باشد که تقریبا 10 درصد یا 20 درصد از این زمان اختصاصی، بازده بسیار کمی خواهد داشت! درحالی که در کنکور ارشد برق، درس هایی را می توان یافت که ظرفیت اختصاص زمان بیشتری را دارا هستند...
شاید خیلی از دوستان، از این دیدگاه که من ریاضی مهندسی رو تحلیل کردم، به من خرده بگیرند! ولی باور کنید عین واقعیت است... درس ریاضی مهندسی، درسی نیست که بتوان با مطالعه فراوان، به درصدهای 80 و بالاتر در آن دست یافت! (مگر جزو همان گروه نوابغ باشید...) پس کاملا منطقی، زمان خود را برای دروس ارشد برق تقسیم بندی کنید...
از حیث منابع این درس، در همین تاپیک، فراوان بحث شده است، حقیر هم با دو کتاب آشنا شده ام که شدیدا روی آنها تأکید دارم: ابتدا کتاب آقای مؤمن زاده (راهیان ارشد) و سپس کتاب آقای معتقدی (پارسه) به عنوان مکمل! اگر کسی روی این دو کتاب کاملا مسلط شود، اگر سراغ کتاب دیگری نیز برود، فقط وقت خود را تلف خواهد کرد و درصد وی، افزایش چندانی نخواهد داشت... این دو کتاب، برای درصد 50 کافی هستند...
:gol:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریاضی مهندسی
در درس ریاضی مهندسی، نمی توان درصد بیشتر از 60 کسب نمود! زیرا هرچقدر در درس ریاضی مهندسی تبحر داشته باشید، باز هم سوالاتی یافت می شود که در حل آن ها عاجز خواهید ماند!

این حرف کاملا غلط است.چه برای نوابغ چه برای غیر نوابغ

BalroG

عضو جدید

ولی اگه نوابغ یا غیر نوابغ در محیط کنکور و بالأخص در معرض استرس کنکور قرار بگیرن، احتمالا حرف من درست باشه!!!
من انتظار مخالفت هایی رو از طرف برخی دوستان داشتم، ولی من یک حالت کلی رو درنظر گرفتم! ببینید دوستان، میزان مطالعه فرد و توانایی های ایشان در یک درس، یک طرف قضیه و فضای کنکور و استرس های آن یک طرف دیگه قضیه است!!! بله! قبول دارم! وقتی یه نفر به ریاضی مهندسی مسلط باشه، منطق حکم میکنه که ایشون باید همه سوالات مربوطه رو بتونه حل کنه! چون همه سوالات در چارچوب همون قواعدی هست که در ریاضی مهندسی میخونیم! اگه غیر اون باشه، پس اون سوال مربوط به درس ریاضی مهندسی نیست!!! پس آیا اونایی که در درس ریاضی مهندسی به درصد کمتری از درصد 100 میرسن، به ریاضی مهندسی مسلط نبودن؟!!
من خودم امسال، در درس کنترل خطی به درصد 45 رسیدم، ولی اگه سر جلسه استرس داشتم، میتونستم به این درصد برسم؟!! من کاملا ریلکس نشستم سر جلسه و کنکور دادم...
دوست من که الآن در صنعتی شریف، رشته مخابرات سیستم رو میخونه، در دروس ریاضی 1 و 2 و ریاضی مهندسی، به عنوان استاد حل تمرین بود! ولی در کنکور ارشد، درصد ریاضیات ایشون ،بیشتر از 60 نشد! کسی که مخ ریاضیات بود! من نمیگم به دست آوردن درصدهای بالا محاله! مهم اینه که روز کنکور چطور باشی: استرس داشته باشی یا نداشته باشی... اون راه حلی که برای حل مسأله انتخاب میکنی، به جواب برسه یا نرسه... اون راه حل کوتاه باشه یا طولانی باشه... بعد همه این ها، ممکنه یکی یه راه حل تستی برای اون مسأله به ذهنش خطور کنه در عرض 50 ثانیه به جواب برسه، درحالی که یکی دیگه همچنان از راه حل مهندسی داره مسأله رو حل میکنه!!! یا یکی دیگه هم با رد گزینه امتحان میکنه و از قضا این بار، برای این سوال، رد گزینه جواب میده و در عرض 20 ثانیه به جواب میرسه!!! همون طور که می بینید، ممکنه همه چی دست به دست هم بده و یکی به درصد حتی 100 هم برسه! ولی یکی دیگه، حتی ممکنه از اون هم بیشتر خونده باشه، ولی بخت باهاش یار نباشه و درصد 40 رو کسب کنه!!! من نمیگم مهارت ها و میزان مطالعات فرد دخیل نیست، ولی غیر از اینها، خیلی مسائل دیگه هم وجود داره که ممکنه سرنوشت یک نفر رو تغییر بده...

آخرین ویرایش:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورتون از دروس الکترونیکی برای کنکور ارشده؟
به نظر من در دفترچه 2 مناسبترین درسی که توی این چند سال میشه به راحتی درصد40 رو توش کسب کرد،الکترونیکه چون ریزه کاری داره فقط که اونم اکثرا توی کنکورای سال قبل دیده شده اما دروس دیگه اینطوری نیستن(سیگنال که درس جوونیه طراح خیلی دستش برای جولان دادن بازه کنترلم که این چند سال دشوار شده مغناطیسم اطلاع چندانی ندارم):cool:
سلام
بله درست متوجه سوالم شدید

ممنون از راهنماییتون حتما مطالعه خواهم کرد/از نکته سنجی هاتون بی نهایت سپاسگذارم
با آرزوی روزهای شاد برای شما

سلام برشما
اینکه میگید از درسهای تخصصی آسانترین رو به طور نسبی بگید ،به نظرمن این سختی و آسونی درسا به خودتون و دانش هاتون بر می گرده !!
مثلا من مدار برام مصیبتی جان سوزه !!ولی برای دوستان آب خنکه ...

ولی اینو هم در نظر بگیرید که طرحان کارشون معلوم که نیست ،یه سال کنترل رو غول بی شاخ و دم می کنن یه سال سیگنال و این داستان ادامه دارد!!

در کل همه ی درسا رو باید یه جوری بخونی که حداقل بتونید سوالای آسون و متوسط روحل کنید ....چون این نوع سوالات توی هر درسی هست (حداقل سه تا سوال که هست !!)
اینم نظرات شخصی من پیرامون دروس الکترونیک،تقدیم به شما

مدار رو که حتما باید بخونید:cry:
الکترونیک هم که جای خودشو داره:d
سیگنال :متعادله :)
کنترل هم ،همه کسانی که شروع به خوندن می کنند ،روی این درس برا بالا 50 برنامه می ریزند !!!:biggrin:
با مغناطیس هم بیگانه ام ( کلا توی عمرم فقط یه بار خوندمش ،و دیگر هیچ !!):redface:

با تشکر ازشما ،ناتائیل عزیز:gol:

سلام

اطمینان داشتم یکی از عزیزان خواهند گفت
/کاملا حق با شماست منتها من کمی مستثنام در این رابطه (البته بنا به دلایلی...) و از تحلیل قدم به قدم و دلسوزانتون بینهایت سپاسگذارم

با ارزوی روزهای شاد برای شما

ریاضی مهندسی
"ریاضی مهندسی، یکی از دروس سرنوشت ساز رشته برق (برای همه گرایش ها) می باشد!" : این جمله ای است که بارها و بارها از مدعیان ارشد برق شنیده ایم! در صحت این مطلب هیچ شکی وجود ندارد، ولی بسیار مشاهده کرده ام که برخی از دوستان، برمبنای همین جمله، به گونه ای برای کنکور ارشد برق برنامه ریزی می کنند که تا 50 درصد وقت خود را تا زمان کنکور، فقط و فقط برای این درس اختصاص می دهند و به نظر من، این یک اشتباه محض می باشد! برای حالت کلی (با برخی استثنائات و نوابغ کاری ندارم!)، در درس ریاضی مهندسی، نمی توان درصد بیشتر از 60 کسب نمود! زیرا هرچقدر در درس ریاضی مهندسی تبحر داشته باشید، باز هم سوالاتی یافت می شود که در حل آن ها عاجز خواهید ماند! بنابراین به نظر حقیر، اگر کسی 50 درصد وقت خود را فقط برای ریاضی مهندسی اختصاص دهد، بداند و آگاه باشد که تقریبا 10 درصد یا 20 درصد از این زمان اختصاصی، بازده بسیار کمی خواهد داشت! درحالی که در کنکور ارشد برق، درس هایی را می توان یافت که ظرفیت اختصاص زمان بیشتری را دارا هستند...
شاید خیلی از دوستان، از این دیدگاه که من ریاضی مهندسی رو تحلیل کردم، به من خرده بگیرند! ولی باور کنید عین واقعیت است... درس ریاضی مهندسی، درسی نیست که بتوان با مطالعه فراوان، به درصدهای 80 و بالاتر در آن دست یافت! (مگر جزو همان گروه نوابغ باشید...) پس کاملا منطقی، زمان خود را برای دروس ارشد برق تقسیم بندی کنید...
از حیث منابع این درس، در همین تاپیک، فراوان بحث شده است، حقیر هم با دو کتاب آشنا شده ام که شدیدا روی آنها تأکید دارم: ابتدا کتاب آقای مؤمن زاده (راهیان ارشد) و سپس کتاب آقای معتقدی (پارسه) به عنوان مکمل! اگر کسی روی این دو کتاب کاملا مسلط شود، اگر سراغ کتاب دیگری نیز برود، فقط وقت خود را تلف خواهد کرد و درصد وی، افزایش چندانی نخواهد داشت... این دو کتاب، برای درصد 50 کافی هستند...

سلام

ممنون از توضیحات اختصاصی شما در مورد این درس / توجه ویژه داشتید و یکی از سوالات من بود و متاسفانه اجمالی پرسیده بودم و شما با فصاحت کلامتون توضیح دادید

اگر با شما برخوردی بابت سوالم
شده پوزش عاجزانه منو بپذیرید

سلام

ایشون به سواد سایرین جسارت نکردن قربان

احساس میکنم حسب جلوگیری از تضعیف روحیه برای من و امثال من اینطور صریح دلسوزانه برخورد فرمودین ممنون از حس نوع دوستی تون

اما به عقیده شخصه من یک نابغه نه تنها در تخصص خود بلکه در تمام مسیر زندگی خود نابغه باشند و ایشون به افرادی که مدیریت زمان رو کامل فرا نگرفتند خطاب دارند(البته به ظنّ من...)

ولی اگه نوابغ یا غیر نوابغ در محیط کنکور و بالأخص در معرض استرس کنکور قرار بگیرن، احتمالا حرف من درست باشه!!!

مجددا سپاس و پوزش میطلبم

از همه عزیزان بابت توجه و پاسخگویی دلسوازنه ای که داشتند بی نهایت سپاسگذارم و امیدوارم عرایض بنده بین شما عزیزان فاصله ای ایجاد نکنه

با تشکر ناتانائیل

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بله درست متوجه سوالم شدید

ممنون از راهنماییتون حتما مطالعه خواهم کرد/از نکته سنجی هاتون بی نهایت سپاسگذارم
با آرزوی روزهای شاد برای شما

سلام

اطمینان داشتم یکی از عزیزان خواهند گفت
/کاملا حق با شماست منتها من کمی مستثنام در این رابطه (البته بنا به دلایلی...) و از تحلیل قدم به قدم و دلسوزانتون بینهایت سپاسگذارم

سلام

ممنون از توضیحات اختصاصی شما در مورد این درس / توجه ویژه داشتید و یکی از سوالات من بود و متاسفانه اجمالی پرسیده بودم و شما با فصاحت کلامتون توضیح دادید

اگر با شما برخوردی بابت سوالم
شده پوزش عاجزانه منو بپذیرید

سلام

ایشون به سواد سایرین جسارت نکردن قربان

احساس میکنم حسب جلوگیری از تضعیف روحیه برای من و امثال من اینطور صریح دلسوزانه برخورد فرمودین ممنون از حس نوع دوستی تون

اما به عقیده شخصه من یک نابغه نه تنها در تخصص خود بلکه در تمام مسیر زندگی خود نابغه باشند و ایشون به افرادی که مدیریت زمان رو کامل فرا نگرفتند خطاب دارند(البته به ظنّ من...)

سلام

ایشون در صحبتهاشون
جسارتی به سایرین نکردند لذا مستدعیست به بطن کلامشون دقت کنید

بخشی از فرمایشات ایشون رو مشخص کردم

مطالعه بفرمایید "لطفا"

سلام

مهندس همه رشته ها و گرایشات قابل احترام و مکمل هم هستند

مجددا سپاس و پوزش میطلبم

از همه عزیزان بابت توجه و پاسخگویی دلسوازنه ای که داشتند بی نهایت سپاسگذارم و امیدوارم عرایض بنده بین شما عزیزان فاصله ای ایجاد نکنه

با تشکر ناتانائیل

بنده شدیدا شیفته نوع و لحن عرایض شما شدم بسیار بسیار موءدب و بسی دلنشین وشیوا بود ...
باتشکر

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام
بالاخره متوجه شدم که داوود خطر و arshad92 و y.91 چه کسی است و آن شخص کسی نبود جز
[h=4]یونس313[/h] ایشون یکی از اعضای فعال چند ماه گذشته باشگاه بود ولی نمیدونم چه بلایی به سرش اومده که دست به چنین کارهای زشتی میزنه.
امیدوارم خدا اون رو اهل و عاقل کنه
دیگه هیچ پستی در این مورد زده نشه لطفا.فقط خواستم بگم که کار کی بوده این مورد
همچنین پیشنهاد اخراج شدن y.91 و یونس313 رو به مدیر خواهم داد

y.91

اخراجی موقت
باسلام
بالاخره متوجه شدم که داوود خطر و arshad92 و y.91 چه کسی است و آن شخص کسی نبود جز
یونس313

ایشون یکی از اعضای فعال چند ماه گذشته باشگاه بود ولی نمیدونم چه بلایی به سرش اومده که دست به چنین کارهای زشتی میزنه.
امیدوارم خدا اون رو اهل و عاقل کنه
دیگه هیچ پستی در این مورد زده نشه لطفا.فقط خواستم بگم که کار کی بوده این مورد
همچنین پیشنهاد اخراج شدن y.91 و یونس313 رو به مدیر خواهم داد

خیلی ممنون احسان جان .
دوستان تا می تونید درس بخونید . باشگاه و از این جور سرگرمی های بی خود فقط وقتتون رو طلف می کنه . من در حدی نیستم نصیحت کنم ولی حرف های اقا احسان و پست هایی که بچه ها رو راهنمایی می کنه گوش کنید . ایشون از جنس خود شماست . مثل اساتید نیستن که بخواد تشویقتون کنه برای کلاس . من هم اگر موفقیتی کسب کنم مدیون اقا احسان و کمک بعضی از اساتید هستم . ببخشید با اسم های متفاوت به باشگاه اومدم فقط خواستم اینجا کسی نباشه تا شما برین رو درس هاتون تمرکز کنید . رتبه خوب اوردن در کنکور فقط در یک کلمه هست . و اون همت یا پشتکار هست . انسان به اون چیزی فکر می کنه می رسه . زیاد در حاشیه نباشید . ماهی یک بار به اینترت دست رسی داشته باشید . محیط اطراف خود رو ایزوله کنید . تلاش مادر تمام پیروزی هاست .
یه امید پیروزی .

reza 16

عضو جدید
هدف دوستان از فوق لیسانس گرفتن چیه؟ به طور جدی تا حالا بهش فکر کردین؟ پیدا کردن کار بهتر؟

EECi

مدیر بازنشسته
هدف دوستان از فوق لیسانس گرفتن چیه؟ به طور جدی تا حالا بهش فکر کردین؟ پیدا کردن کار بهتر؟
سلام
موقعیت شغلی بهتر
تحقیق در مورد مطالبی که بهشون علاقه دارم ولی در سطح لیسانس جواب نگرفتم
علاقه به تدریس
ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز

من انتظار مخالفت هایی رو از طرف برخی دوستان داشتم، ولی من یک حالت کلی رو درنظر گرفتم! ببینید دوستان، میزان مطالعه فرد و توانایی های ایشان در یک درس، یک طرف قضیه و فضای کنکور و استرس های آن یک طرف دیگه قضیه است!!! بله! قبول دارم! وقتی یه نفر به ریاضی مهندسی مسلط باشه، منطق حکم میکنه که ایشون باید همه سوالات مربوطه رو بتونه حل کنه! چون همه سوالات در چارچوب همون قواعدی هست که در ریاضی مهندسی میخونیم! اگه غیر اون باشه، پس اون سوال مربوط به درس ریاضی مهندسی نیست!!! پس آیا اونایی که در درس ریاضی مهندسی به درصد کمتری از درصد 100 میرسن، به ریاضی مهندسی مسلط نبودن؟!!
من خودم امسال، در درس کنترل خطی به درصد 45 رسیدم، ولی اگه سر جلسه استرس داشتم، میتونستم به این درصد برسم؟!! من کاملا ریلکس نشستم سر جلسه و کنکور دادم...
دوست من که الآن در صنعتی شریف، رشته مخابرات سیستم رو میخونه، در دروس ریاضی 1 و 2 و ریاضی مهندسی، به عنوان استاد حل تمرین بود! ولی در کنکور ارشد، درصد ریاضیات ایشون ،بیشتر از 60 نشد! کسی که مخ ریاضیات بود! من نمیگم به دست آوردن درصدهای بالا محاله! مهم اینه که روز کنکور چطور باشی: استرس داشته باشی یا نداشته باشی... اون راه حلی که برای حل مسأله انتخاب میکنی، به جواب برسه یا نرسه... اون راه حل کوتاه باشه یا طولانی باشه... بعد همه این ها، ممکنه یکی یه راه حل تستی برای اون مسأله به ذهنش خطور کنه در عرض 50 ثانیه به جواب برسه، درحالی که یکی دیگه همچنان از راه حل مهندسی داره مسأله رو حل میکنه!!! یا یکی دیگه هم با رد گزینه امتحان میکنه و از قضا این بار، برای این سوال، رد گزینه جواب میده و در عرض 20 ثانیه به جواب میرسه!!! همون طور که می بینید، ممکنه همه چی دست به دست هم بده و یکی به درصد حتی 100 هم برسه! ولی یکی دیگه، حتی ممکنه از اون هم بیشتر خونده باشه، ولی بخت باهاش یار نباشه و درصد 40 رو کسب کنه!!! من نمیگم مهارت ها و میزان مطالعات فرد دخیل نیست، ولی غیر از اینها، خیلی مسائل دیگه هم وجود داره که ممکنه سرنوشت یک نفر رو تغییر بده...
سلام دوستان . با اجازه . هنو واسه ما زوده بیایم اینجور تاپیکا.
هدف فقط تایید این پست بود.
من 4 بار کنکور دادم. برای ارشد نبوده ولی سال 89 واسه کاردانی رتبه 2 دانشگاه ازاد شدم. فقط و فقط به خاطر این بود که من استرس نداشتم حتی یک درصد. خیلی ریلکس بودم و میخندیدم چون هدفم دانشگاه ازاد نبود. بهتره تا قبل از کنکور واسه خودمون سخت بگیریم . فشار بیاریم. ولی لحظه ی شروع کنکور تا میتونیم بیخیال باشیم. منظورم اینه که ارامش رو تا دقیقه اخر حفظ کنیم.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده میدونم کارها رو نباید اینجا گزارش کنم چون یاد کوفی ها میوفتم ولی این حق دوستان بود بدونن کی این مدت سرکارشون گذاشته بودش.همچنین عرض کردم بعد اون پست دیگه پستی زده نشه ولی گویا خودتون دوست دارید هی موضوع رو کش بدید

دوست عزیز من در مورد اون موضوع نظری ندادم نه الان و نه قبلا که بخوام چیزیو کش بدم. در مورد کار شما نظرمو گفتم همین. خیلی ها خوششون اومد نظرشونو گفتن و شما تشکر کردین ازشون #1222 بنده هم مخالف بودم و نظرمو گفتم در هر حال اگر حق نداشتیم نظر بدیم پس چرا با بقیه این برخوردو نداشتین؟
............
در کل شرمنده که نظر دادم http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

از وقتی پستتون رو خوندم دارم فکر میکنم ولی هنوز به دلیل قانع کننده ای نرسیدم! شاید چون کار نیست میخوام ادامه بدم وگرنه خیلی دوست داشتم کمی هم از نظر عملی اطلاعاتمو بالا ببرم و با هدف خاصی ارشدو ادامه بدم تو اون زمینه ای که کار کردم قبلا

آخرین ویرایش:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز

میخوام ادامه بدم و یک سال دیگه تلاش کنم

هدفمه چون 1-علاقه ی شدیدی به درس دارم
2-عاشق تحقیق و کارای نو ام واحتیاج به علم یشتر دارم
3- واسه پیشرفت باید جایی باشی که سطح فکرامون در یه حد باشه(بعضی وقتا باید بیفتی توی راهی که میخوای و راه من با ادامه تحصیل پیش روم باز میشه)
4-تدریسو دوست دارم و واسه همین باز باید ادامه بدم
5- زندگیمو دوست دارم و می خوام از عمرم استفاده کنم(حتما هدف کار نیست گاهی فهمیدن یک چیز بیشتر از بقیه دنیاتو عوض میکنه(دیدن چیزی که همه میبینن هنر نیست)

کلا درس و واسه درس می خونم نه سودی که ازش نصیبم بشه:smile:چون اونا خود به خود سر راه ادما میان

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان . با اجازه . هنو واسه ما زوده بیایم اینجور تاپیکا.
هدف فقط تایید این پست بود.
من 4 بار کنکور دادم. برای ارشد نبوده ولی سال 89 واسه کاردانی رتبه 2 دانشگاه ازاد شدم. فقط و فقط به خاطر این بود که من استرس نداشتم حتی یک درصد. خیلی ریلکس بودم و میخندیدم چون هدفم دانشگاه ازاد نبود. بهتره تا قبل از کنکور واسه خودمون سخت بگیریم . فشار بیاریم. ولی لحظه ی شروع کنکور تا میتونیم بیخیال باشیم. منظورم اینه که ارامش رو تا دقیقه اخر حفظ کنیم.
حرف شما درسته که اساساً استرس خیلی تاثیرگذاره، اما دوستمون فکر می‌کنم منظورشون علاوه بر استرس، درجه سختی درس ریاضی مهندسی بود (که بعدش اون رو به درسای دیگه هم تعمیم دادن)
اما به نظر من هم این حرف تا حدی غلطه، اگر گفته میشد مثلاً مغناطیس رو نمیشه 100 زد بازم بیشتر میشد روش فکر کرد. اما مثالایی که در اطراف خودم میبینم، خیلیها بودن که ریاضی مهندسی یا معادلات رو 100 زدن و اگه ریاضیشون 100 نشده فقط به خاطر این بوده که سئوالای آسون آمار رو نخونده بودن که جواب بدن. به میانگین درصدای سنجش هم نگاه کنید، همیشه ریاضی درصد بالاتری نسبت به بقیه درسا داشته.
جدا از بحث استرس که گفتید و کاملاً قبولش دارم، توصیه شدیدی میکنم که از درسا واسه خودتون غول نسازید. هیچ درسی سخت نیست، حتی مغناطیس هم میشه 100 زد (جناب مومن زاده تعریف میکرد که چند سال پیش یکی از دوستانش مغناطیس رو 100 زده و رتبش هم 800 شده، یعنی نخبه هم نبوده! درصدای بالای 70 هم زیاد دیدم)
هر درسی اگه خونده شه واقعاً آسونه، مغناطیس هم هیچکس نمیخونه و میگه سخته! اگه سئوالا توی کنکور سخت بیاد (مثل کنترل امسال) یا استرس وجود داشته باشه و ... بحثش جداست، اما اینکه از قبل بگیم ریاضی مهندسی رو نمیشه 100 زد به نظر این حقیر صحیح نیست. نه فقط ریاضی بلکه هر درسی رو میشه 100 زد و نیازی هم نیست نخبه باشید، فقط کافیه بیشتر روش وقت گذاشته شه.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما درسته که اساساً استرس خیلی تاثیرگذاره، اما دوستمون فکر می‌کنم منظورشون علاوه بر استرس، درجه سختی درس ریاضی مهندسی بود (که بعدش اون رو به درسای دیگه هم تعمیم دادن)
اما به نظر من هم این حرف تا حدی غلطه، اگر گفته میشد مثلاً مغناطیس رو نمیشه 100 زد بازم بیشتر میشد روش فکر کرد. اما مثالایی که در اطراف خودم میبینم، خیلیها بودن که ریاضی مهندسی یا معادلات رو 100 زدن و اگه ریاضیشون 100 نشده فقط به خاطر این بوده که سئوالای آسون آمار رو نخونده بودن که جواب بدن. به میانگین درصدای سنجش هم نگاه کنید، همیشه ریاضی درصد بالاتری نسبت به بقیه درسا داشته.
جدا از بحث استرس که گفتید و کاملاً قبولش دارم، توصیه شدیدی میکنم که از درسا واسه خودتون غول نسازید. هیچ درسی سخت نیست، حتی مغناطیس هم میشه 100 زد (جناب مومن زاده تعریف میکرد که چند سال پیش یکی از دوستانش مغناطیس رو 100 زده و رتبش هم 800 شده، یعنی نخبه هم نبوده! درصدای بالای 70 هم زیاد دیدم)
هر درسی اگه خونده شه واقعاً آسونه، مغناطیس هم هیچکس نمیخونه و میگه سخته! اگه سئوالا توی کنکور سخت بیاد (مثل کنترل امسال) یا استرس وجود داشته باشه و ... بحثش جداست، اما اینکه از قبل بگیم ریاضی مهندسی رو نمیشه 100 زد به نظر این حقیر صحیح نیست. نه فقط ریاضی بلکه هر درسی رو میشه 100 زد و نیازی هم نیست نخبه باشید، فقط کافیه بیشتر روش وقت گذاشته شه.

به قول استادم دید ما نسبت به هر چیزی مهمه
اگه سخت ببینیم سخت میشه
من امسال الک رو سخت دیدم چون ارشد سپاهان خوندم و واقعا برام صقیل شد ولی در عوض مغناطیسو خوب خوندم تو این تاپیک فهمیدم با کتاب مهندس اسلام پناه دید همه نسبت به الکترونیک خوب شده
س دید ما بیشتر تاثیر رو سختی اسونی داره:)

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب گیری افتادیم از دست این ملت
آقا از الان هر کاری دوست دارید بکنید به من هیچ ربطی دیگه نداره.
جنگ اعصاب شده اینجا بخدا

• Like
واکنش ها: y.91

y.91

اخراجی موقت
عجب گیری افتادیم از دست این ملت
آقا از الان هر کاری دوست دارید بکنید به من هیچ ربطی دیگه نداره.
جنگ اعصاب شده اینجا بخدا

حالا وقت ، وقت رفتنه . از تمام دوستان قدیمی و جدید خدا حافظی می کنم .
به امید پیروزی .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا