مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

ahmad88

عضو جدید
متاسفانه هنوز تکلیف بچه های تکنولوژی به صورت مستند روشن نیست... مطابق مراجعات حضوریس به صورت شفاهی عنوان می کنن که حل شده اما به چیزی استناد نمیشه. موضوع مهم اینه که کد ما 120 هستش و این واقعا ظلم بزرگیه.....

اعظم01

عضو جدید
متاسفانه هنوز تکلیف بچه های تکنولوژی به صورت مستند روشن نیست... مطابق مراجعات حضوریس به صورت شفاهی عنوان می کنن که حل شده اما به چیزی استناد نمیشه. موضوع مهم اینه که کد ما 120 هستش و این واقعا ظلم بزرگیه.....

بچه های ناپیوسته می تونن طراحی شرکت کنن و تا پایه دو ارتقا بگیرن .(به شرط اینکه واحدهایی که مشخص شده رو پاس کرده باشن ) این موضوع مستنده. از اون به بعدش هنوز مشخص نیست

اعظم01

عضو جدید
سلام دوستان. یه سوال!
من کاردانی کامپیوتر خوندم بعد تغییر رشته دادم و واسه کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری خوندم.حالا میخوام بدونم نظام مهندسی صلاحیت طراحی و نظارت و اجرا به من میده یا نه؟

متاسفانه با مصوبه های فعلی در حال حاضر نمی تونید طراحی شرکت کنید . امیدوارم در آینده مشکل حل شه

archi&tini

عضو جدید
من لیست دروسی که مورد تایید هست برای طراحی رو نگاه کردم اما یه سوال برام پیش اومد...توی لیست نوشته مقدمات طراحی معماری 1 و 2 یا ساخت و ارائه ی 1 و 2.... توی فایل کمیته هم ارزی که گذاشته بودید نوشته آشنایی طراحی معماری = ساخت و ارائه است حالا درس تمرین معماری 1 و 2 با کدوم برابر میشه ؟ طرح یک چی میشه ؟ چون اسم طرح یک ما بود طراحی معماری !!!

jorojodan

عضو جدید
من رفتم دانشگاهمون پرسیدم که آیا میتونم واحد هایی که کم دارم رو پاس کنم گفتن چون فارغ التحصیل شدی نمی تونی! حالا این واحد ها رو کجا میتونم بگذرونم؟!

varior

عضو جدید
من لیست دروسی که مورد تایید هست برای طراحی رو نگاه کردم اما یه سوال برام پیش اومد...توی لیست نوشته مقدمات طراحی معماری 1 و 2 یا ساخت و ارائه ی 1 و 2.... توی فایل کمیته هم ارزی که گذاشته بودید نوشته آشنایی طراحی معماری = ساخت و ارائه است حالا درس تمرین معماری 1 و 2 با کدوم برابر میشه ؟ طرح یک چی میشه ؟ چون اسم طرح یک ما بود طراحی معماری !!!
ناپیوسته ها طرح یک پاس نمیکنن، تمرین معماری و آشنایی با طراحی معماری هم بجاش قبول نیست.

varior

عضو جدید
من رفتم دانشگاهمون پرسیدم که آیا میتونم واحد هایی که کم دارم رو پاس کنم گفتن چون فارغ التحصیل شدی نمی تونی! حالا این واحد ها رو کجا میتونم بگذرونم؟!
تاکید شده واحدهای خواسته شده باید واحد موثر باشه نه اختیاری پس اگر پاس کنی هم تاثیر نداره مگر اینکه دانشگاه در ریزنمرات چیزی جلوی اسم درس ننویسه

archi&tini

عضو جدید
ناپیوسته ها طرح یک پاس نمیکنن، تمرین معماری و آشنایی با طراحی معماری هم بجاش قبول نیست.

خب آشنایی با طراحی معماری 1 همون طرح 1....هیچ فرقی نداره.... ما هم طراحی کردیم....کلی زحمت کشیدیم حالا چون وزارت علوم هی اسم های مسخره می ذاره و عوضشون می کنه ما باید چوبش رو بخوریم ؟

varior

عضو جدید
خب آشنایی با طراحی معماری 1 همون طرح 1....هیچ فرقی نداره.... ما هم طراحی کردیم....کلی زحمت کشیدیم حالا چون وزارت علوم هی اسم های مسخره می ذاره و عوضشون می کنه ما باید چوبش رو بخوریم ؟
درسته این درس رو پاس کردید اما در کارشناسی پیوسته دو درس مقدمات طراحی معماری 1 و 2 هر کدام 5 واحد ارائه میشه، همینقدر که آشنایی با طراحی معماری 4 واحدی رو با این درسها تطبیق میدن جای شکر داره

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من و دوستم از دوتا استان مختلف تاییدیه شرکت در آزمون طراحی مون اومد.
ناپیوسته معماری خوندیم.
دوستم از طریق کمیسین هم ارزی اقدام کرد
من هم تو نظام گیلان با تعهدی که تو سایت بود.
نگران نباشید. از طریف کمیسیون اقدام کنید .

Emad-SH

عضو جدید
آخرین مسوبات هم ارزی

آخرین مسوبات هم ارزی

سلام برهمه

طبق بخشنامهای که عکسش رو براتون گذاشتم نحوه ی گزینش صلاحیت ها مشخص میشه - منبع وزارت راه و شهرسازی -

تاریخ نامه : 91/11/4

** متاسفانه بجای اینکه ببینن شخص پایان نامه ی خودش رو با چه درکی از طراحی معماری طراحی داره . ملاک رو درس " مقدمات طراحی معماری" قرار میدن که طرف معلوم نیست -اگر گذرانیده باشه!- چطور از استاد نمره گرفته!!!!

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    32.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 02.jpg
    02.jpg
    32.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام برهمه

طبق بخشنامهای که عکسش رو براتون گذاشتم نحوه ی گزینش صلاحیت ها مشخص میشه - منبع وزارت راه و شهرسازی -

تاریخ نامه : 91/11/4

** متاسفانه بجای اینکه ببینن شخص پایان نامه ی خودش رو با چه درکی از طراحی معماری طراحی داره . ملاک رو درس " مقدمات طراحی معماری" قرار میدن که طرف معلوم نیست -اگر گذرانیده باشه!- چطور از استاد نمره گرفته!!!!
دوست عزیز نمیدونم شما و بقیه دوستان هنوز متوجه نشدید اینا همش بهانس که یک عده ی زیادی رو از حق طراحی محروم کنند! به قول معروف کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده رو نه!
وگرنه هیچ دلیل منطقی و عاقلانه ای برای رد صلاحیت کسی که کاردانی و کارشناسی معماری خونده وجود نداره... همش بازی با کلماته.

پ.ن: البته کسی که با کاردانی مامایی میاد دو سال معماری میخونه نباید انتظار داشته باشه بهش پروانه مهندسی و کد اصلی طراحی هم تعلق بگیره. باید واحدای کاردانی هم بگذرونه. این منطقیه.

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام
من و دوستم از دوتا استان مختلف تاییدیه شرکت در آزمون طراحی مون اومد.
ناپیوسته معماری خوندیم.
دوستم از طریق کمیسین هم ارزی اقدام کرد
من هم تو نظام گیلان با تعهدی که تو سایت بود.
نگران نباشید. از طریف کمیسیون اقدام کنید .
درود
کد 100 به شما تعلق گرفت دوست عزیز؟
باید کد اصلی تعلق بگیره وگرنه اینا مصصم هستن از ناپیوسته ها به ناحق امتیاز کم کنند. حالا زورشون به اصل طراحی نرسید میگن فقط تا پایه 2 اجازه طراحی هست. زیر بار هیچ حرف زوری نباید رفت باید کد 100 بدون قید و شرط بدهند.

Tahoora Farahani

عضو جدید
آیا مهر طراحی به فارغ التحصیلان علمی کاربردی تعلق میگیرد؟

آیا مهر طراحی به فارغ التحصیلان علمی کاربردی تعلق میگیرد؟

با سلام...

من دانشجوی کاردنی نا پیوسته معماری هستم. اخیرا متوجه شدم که اگر کارشناسیم رو هم تو علمی کاربردی بگذرونم در آینده نظام مهندسی حق طراحی به ما نمیده و فقط حق نظارت خواهیم داشت... اگر کسی بتونه اطلاع درستی در این زمینه بهم بده ممنون میشم...

معمار111

عضو جدید
با سلام...

من دانشجوی کاردنی نا پیوسته معماری هستم. اخیرا متوجه شدم که اگر کارشناسیم رو هم تو علمی کاربردی بگذرونم در آینده نظام مهندسی حق طراحی به ما نمیده و فقط حق نظارت خواهیم داشت... اگر کسی بتونه اطلاع درستی در این زمینه بهم بده ممنون میشم...

اینکه به شما کد اصلی میدن یا نه بستگی به عنوان دانشنامه فارغ التحصیلیتون داره ... من عنوان دانشنامم کارشناسی ناپیوسته معماری بدون هیچ پسوند و پیشوندی از علمی کاربردی اما کد اصلی گرفتم... اسم رشته ای که برای آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام میکنید مهمه چون همون اسم میخوره رو مدرک کارشناسیتون و نظام مهندسی چند تا اسم تعریف شده داره که همونا رو قبول میکنه...

اما جدیدا انگار دانشگاه علمی کاربردی دیگه معماری گرایش معماری برنمیداره که همین مشکل سازه!

s.y.s

عضو جدید
منم کارشناسی معماری رو دانشگاه آزاد خوندم
اما متاسفانه عنوان رشتم علمی کاربردی کارشناسی معماری خورده

اما الان 2 دوره است که طراحی شرکت می کنم

michka_61

عضو جدید
من کارشناسی ناپیوسته معماری ام کاردانیمم از ریاضی رفته بودم معماری، پروانه اشتغال کد اصلی از کانون کاردانها هم داشتم، کارشناسی هم غیر انتفاعی بودم و عنوان رشته کارشناسیم تو مدرک "کارشناسی علمی کاربردی معماریه" ولی هم پروانه نظارت گرفتم هم طراحی تو آزمون شهریور 91 قبول شدم. البته تو پروانه کد 120 برام زدن که رشته مرتبط با معماریه ولی واسه گرفتن پروانه طراحی مشکلی نداشتم

معمار111

عضو جدید
ولی دوستان من کد اصلی یعنی 100 بهم دادن کاردانیمو روزانه تهران خوندم کارشناسیم تو دانشگاه علمی کاربردی... همون طور که گفتم عنوانی که روی مدرکتون میخوره مهمه... مدرک من کارشناسی ناپیوسته معماری بدون هیچ پسوند و پیشوندی

michka_61

عضو جدید
ولی دوستان من کد اصلی یعنی 100 بهم دادن کاردانیمو روزانه تهران خوندم کارشناسیم تو دانشگاه علمی کاربردی... همون طور که گفتم عنوانی که روی مدرکتون میخوره مهمه... مدرک من کارشناسی ناپیوسته معماری بدون هیچ پسوند و پیشوندی

عجیبه دانشگاه علمی کاربردی این عنوانو نمیزنه تو مدرکش ولی اکثر دانشگاه سراسریا که روزانه نیستن میزنن!!

معمار111

عضو جدید
عجیبه دانشگاه علمی کاربردی این عنوانو نمیزنه تو مدرکش ولی اکثر دانشگاه سراسریا که روزانه نیستن میزنن!!

آره دیگه بسکه هر کی هر کیه... البته 2یا 3 سال با این عنوان دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته برداشت... حالا جالبه بدونید چند تا از دوستان که عضو نظام مهندسی شهرهای دیگه هستند بهشون کد 120 دادند!!! یعنی هر کی کیه ها...

sam3

عضو جدید
بله درسته ، ما تجربه بیشتری داریم . نمیدونم که این قوانین مسخره راچه طور وضع میکنن . ولی ایندرست نیست . چون ماهم به همون مقدار شایدهم بیشتر برای درس خواندن زحمت کشیدیم . www.archi-m.epage.ir

ms.shahzad

عضو جدید
سلام، من کاردانیم رو معماری از علمی کاربردی گرفتم. حالا برای کارشناسی مجبورم یا معماری داخلی انتخاب کنم یا معماری بیرونی! به نظر شما نظام مهندسی به کدومش حق امظاء میده؟؟؟

معمار111

عضو جدید
سلام، من کاردانیم رو معماری از علمی کاربردی گرفتم. حالا برای کارشناسی مجبورم یا معماری داخلی انتخاب کنم یا معماری بیرونی! به نظر شما نظام مهندسی به کدومش حق امظاء میده؟؟؟

سلام
فقط نظارت... متاسفانه!!!

milad-karimi

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/470107-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D8

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/470107-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%D8

سلام من 4روز پیش با نظام مهندسی تهران تماس گرفتم دقیقا بهشون گفتم که جناب مسئول من دیپلم معماری هنرستان با عنوان معماری - نقشه کشی معماری دارم و کادانیمم تو آموزشکده فنی پسران گرفتم اونم کاردانی پیوسته و کارشناسیمم مهندسی تکنولوژی معماری از غیرانتفاعی گرفتم الانم کارشناسی ارشد مهندسی معماری قبول شدم آیا من امضا میگیرم.... گفت اگه معماری داخلی بری مشکلت باقی میمونه و فقط نظارت میدیم ولی اگه معماری ارشد بری و 6 تا 8 واحد از واحد های هم ارزی بگذرونی بجز 32 واحد بهت مهر طراحی با کد 100 میدیم.... و از پایه 3درجه 1 شروع به عضویت میکنی شماره 021-82244420
سلام
فقط نظارت... متاسفانه!!!

معمار111

عضو جدید
سلام من 4روز پیش با نظام مهندسی تهران تماس گرفتم دقیقا بهشون گفتم که جناب مسئول من دیپلم معماری هنرستان با عنوان معماری - نقشه کشی معماری دارم و کادانیمم تو آموزشکده فنی پسران گرفتم اونم کاردانی پیوسته و کارشناسیمم مهندسی تکنولوژی معماری از غیرانتفاعی گرفتم الانم کارشناسی ارشد مهندسی معماری قبول شدم آیا من امضا میگیرم.... گفت اگه معماری داخلی بری مشکلت باقی میمونه و فقط نظارت میدیم ولی اگه معماری ارشد بری و 6 تا 8 واحد از واحد های هم ارزی بگذرونی بجز 32 واحد بهت مهر طراحی با کد 100 میدیم.... و از پایه 3درجه 1 شروع به عضویت میکنی شماره 021-82244420
درسته حق با شماست... اما سوال دوستمون در مقطع کارشناسی بود نه کارشناسی ارشد

ms.shahzad

عضو جدید
سلام.من الان متوجه نشدم که شما ارشد چه رشته ای بخونید بهتون حق طراحی میدن؟ کدومش بهتره! -معماری داخلی -معماری بیرونی

milad-karimi

عضو جدید
اگه شما کارشناسی ناپیوسته باشید باید ارشد معماری-معماری رو ادامه بدید داخلی و منظر تو نظام مهندسی حق امضا ندارند البته فعلا...... ولی اگه کارشناسی پیوسته معماری هستین با همون کارشناسی میتونین عضو نظام مهندسی بشین و در ارشد هم به رشته مورد علاقتون برید ولی در اون صورت هم به شما مهر در مقطع ارشد به جز ارشد معماری-معماری نمیدن...
سلام.من الان متوجه نشدم که شما ارشد چه رشته ای بخونید بهتون حق طراحی میدن؟ کدومش بهتره! -معماری داخلی -معماری بیرونی