رفع اشکال دینامیک-دینامیک ماشین-ارتعاشات-کنترل-ارشد

masoud_s_h

عضو جدید
واقعا تغییر می کند؟ شرایط رو چگونه در نظر گرفتین؟یه مدتی از حرکت گاری بگذره یا همون اول؟
ضربدر رادیکال 2 میشود

فرق که نمیکنه. میکنه؟؟ فکر نمیکنم تو فرکانس طبیعی فرقی داشته باشه. لطفا بیشتر توضیح بده. g ضربدر رادیکال 2 میشه ولی فکر کنم فرکانس طبیعی در رادیکال 2 با فرجه ی 4 ضرب شه.

alimec

عضو جدید
فرق که نمیکنه. میکنه؟؟ فکر نمیکنم تو فرکانس طبیعی فرقی داشته باشه. لطفا بیشتر توضیح بده. g ضربدر رادیکال 2 میشه ولی فکر کنم فرکانس طبیعی در رادیکال 2 با فرجه ی 4 ضرب شه.

نمی دونم دارم بررسی می کنم شما هم فکر کنید بررسی کنید اما زیاد وقت شما رو نگیره / تست دوره جمع بندی
چند روز دیگه دینامیک ماشین رو شروع می کنم می تونید کمک کنید شما و همچنین خانم مهندس /الان دینامیک ماشین در حد صفرم

alimec

عضو جدید
اینم حل اون فنر سری و...:
جباری هم که تو کتاب این سوال رو حل کرد فکر کنم چنین شکل هایی در ذهنش بود
اون تیک قرمز ساده است ولی برا حل این سوال کمک میکنه
چیزه جدیدی نیست
در کل می خوام بگم مثل روش دوستمون آقا مسعود نمیشه گفت اینم روشی است برا خودش(گرچه من روش دوستمون رو هنوز نخوندم)حالا...
200910051834.jpg
آقا مسعود اون روش شما برا حا فنر پولی که خانم مهندس ... جواب میده؟

mehran_456

عضو جدید
درس بد قلق تر از دینامیک و دینامیک ماشین ندیدم. جون ادم بالا میاد یه مسئله حل کنه. می خواستم ببینم همه این جوری هستند یا من مشکل دارم.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم افتض شد
مشاهده پیوست 39993
در شکل جای سینتیک و سینماتیک رو برعکس نوشتم:surprised:
ممنون.اما چندتا سوال دارم.
فنر 1 به مرکز پولی وصل نیست.آیا در جواب با حالتی که شما در نظر گرفتید تفاوتی ایجاد میکنه؟
شما از اصل سوپر پوزیشن یا همان جمع آثار استفاده نموده اید.با توجه به اینکه نیروها نیروی وزن هستن آیا نباید 2 بجای 4 داشته باشیم.چون در تست 7 این فصل ما نیروی یک فنر را به مرکز منتقل کردیم و ضریبمان 4 شد.اما اینجا یکی از ضرایب 2 از بین میرود.
شتاب حرکت با در نظر گرفتن 2mg/kنقشش چی میشه.اگر لطف بفرمایید بیشتر توضیخ فرمایید ممنون میشم.
نمی دونم دارم بررسی می کنم شما هم فکر کنید بررسی کنید اما زیاد وقت شما رو نگیره / تست دوره جمع بندی
چند روز دیگه دینامیک ماشین رو شروع می کنم می تونید کمک کنید شما و همچنین خانم مهندس /الان دینامیک ماشین در حد صفرم
من خودم هم از امروز دینامیک ماشین رو دوباره شروع کردم.و اولین سوالی که برایم پیش اومد جدا از بحث اصطکاک تفاوت لغزش با غلتش چیه؟
چیزه جدیدی نیست
در کل می خوام بگم مثل روش دوستمون آقا مسعود نمیشه گفت اینم روشی است برا خودش(گرچه من روش دوستمون رو هنوز نخوندم)حالا...
مشاهده پیوست 39998
روشتون کاملا درسته.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
درس بد قلق تر از دینامیک و دینامیک ماشین ندیدم. جون ادم بالا میاد یه مسئله حل کنه. می خواستم ببینم همه این جوری هستند یا من مشکل دارم.
من که از دینامیک فقط یه فصل خوندم ولی دینامیک ماشین رو نمیشه کنار گذاشت.باید یکم تلاش کرد.فقط مشکل شما نیست ولی مشکلی هست که قابل حل شدنه.

alimec

عضو جدید
ممنون.اما چندتا سوال دارم.
فنر 1 به مرکز پولی وصل نیست.آیا در جواب با حالتی که شما در نظر گرفتید تفاوتی ایجاد میکنه؟
شما از اصل سوپر پوزیشن یا همان جمع آثار استفاده نموده اید.با توجه به اینکه نیروها نیروی وزن هستن آیا نباید 2 بجای 4 داشته باشیم.چون در تست 7 این فصل ما نیروی یک فنر را به مرکز منتقل کردیم و ضریبمان 4 شد.اما اینجا یکی از ضرایب 2 از بین میرود.
شتاب حرکت با در نظر گرفتن 2mg/kنقشش چی میشه.اگر لطف بفرمایید بیشتر توضیخ فرمایید ممنون میشم.

من خودم هم از امروز دینامیک ماشین رو دوباره شروع کردم.و اولین سوالی که برایم پیش اومد جدا از بحث اصطکاک تفاوت لغزش با غلتش چیه؟
نه اشتباه چاپیه دیگه خود جباری هم گفت فنرها مقید در... اگر فنر وصل به ... که خیلی مسخره هم میشه دیگه فک نکنم بتونیم اون فرض مقید ...
الان اون تست هم با گام های سیننماتیک و.... قابل حله گرچه همون روش جباری هست دیگه تو سنتیک بجای نیوتن اینجا اویلر داریم
شتاب حرکت؟ متوجه نمیشم از یه تعادل دینامیکی گشتاوری(که لحظه ای است) استفاده کردیم همین
لفزش: در تماس مستقیم دو جسم در راستای مماس مشترک نقطه تماس سرعت نسبی داریم
غلتش:
در تماس مستقیم دو جسم در راستای مماس مشترک نقطه تماس سرعت نسبی نداریم یعنی مولفه های مماسی سرعت دو جسم(در نقطه تماس) در این راستا
هم اندازه
هم جهت باشند

masoud_s_h

عضو جدید
چیزه جدیدی نیست
مشاهده پیوست 39998
مسائل نهایی فصل ششم ارتعاشات جباری.صفحه 163
فنر معادل دو پولی چند میشه؟ممنون

فکر کنم برای این مساله باید از روش رایلی K معادل رو بدست آورد. روش من اینجا کاربرد نداره

masoud_s_h

عضو جدید

توکل به خدا

masoud_s_h

عضو جدید
دیگه دارم همه چیزو فنر میبینم. تو خیابون که دارم راه میرم میخوام واس همه چی روش انرژی بزنم. شیر آب رو باز می کنم، اونو جت آب میبینم میخوام برنولی بزنم. دست روی یخ میزارم، دستمو جسم نیمه بینهایی میگیرم. دیگه درجه آزادی رو که نگو.... شب هم که می خوابم تو خواب تست میزنم.... روزگاری شده ها....!!!!!!!!!

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اشتباه چاپیه دیگه خود جباری هم گفت فنرها مقید در... اگر فنر وصل به ... که خیلی مسخره هم میشه دیگه فک نکنم بتونیم اون فرض مقید ...
الان اون تست هم با گام های سیننماتیک و.... قابل حله گرچه همون روش جباری هست دیگه تو سنتیک بجای نیوتن اینجا اویلر داریم
شتاب حرکت؟ متوجه نمیشم از یه تعادل دینامیکی گشتاوری(که لحظه ای است) استفاده کردیم همین
لفزش: در تماس مستقیم دو جسم در راستای مماس مشترک نقطه تماس سرعت نسبی داریم
غلتش:
در تماس مستقیم دو جسم در راستای مماس مشترک نقطه تماس سرعت نسبی نداریم یعنی مولفه های مماسی سرعت دو جسم(در نقطه تماس) در این راستا
هم اندازه
هم جهت باشند
سوال 47 فصل دوم رائو ویرایش 4 هم در این زمینه بسیار خوبه.حتما حلش کنید.فنر معادل رو 11/3 بدست آوردم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز

alimec

عضو جدید
خالی گذاشته بودم چون اون موقع نتونستم جواب بدم و گفتم بیشتر روشون فکر کنم ولی الان که جوابهارو دیدم مطالب جدیدی یاد گرفتم.ممنون

.

:wallbash: جدید که نبودن روی کا بی نهایت بحث کرده بودیم اون اولی که هم قبلا اشاره کردم(واحد فرکانس طبیعی)
جدا از اشتباهی ...
آخرای کتاب جباری هست

یه چیز باید حتما بنویسم تا تایید بشه همین خوب بید:)

masoud_s_h

عضو جدید

در تمامی روش ها که تا حالا بررسی کردیم مقداری جرم وجود داره که ما از اونها صرف نظر کردیم. مثل وزن فنر. روش رایلی این مشکل رو تا حدی حل کرده اما نه کاملا. از رونجا که فرکانس طبیعی با جرم نسبت عکس داره من فکر می کنم بشه نتیجه گرفت که فرکانس بدست اومده بیشتره و گزینه ی 3 صحیح است.

kingi

عضو جدید
در تمامی روش ها که تا حالا بررسی کردیم مقداری جرم وجود داره که ما از اونها صرف نظر کردیم. مثل وزن فنر. روش رایلی این مشکل رو تا حدی حل کرده اما نه کاملا. از رونجا که فرکانس طبیعی با جرم نسبت عکس داره من فکر می کنم بشه نتیجه گرفت که فرکانس بدست اومده بیشتره و گزینه ی 3 صحیح است.

به نظر من گزینه 4 درسته و از هر روشی که حساب کنیم یک جواب بدست میاد

alimec

عضو جدید
11.jpg
توضیحات که زیر سوال می نویسم برا اینه که بعدا که جواب شما رو دیدم مجبور نباشم ضمیمه رو باز کنم و...مثلا این سوال:
پیچشی