کنکور ارشد رشته شیمی (منابع،سوالات و راهنمایی)

m.voroojak

عضو جدید
سلام بچه ها یه تایپیک جدید ایجاد کردم تا سوالاتمون رو درباره ارشد بپرسیم و تجربه هامونو به هم بگیم.

حالا سوال اول
این ارشد کی اعلام می شه؟؟؟ مردیم دیگه:cry:

فاطمه رنجبر

عضو جدید
حالا مي خواي ارشد بگيري كه چي بشه مثلا من گرفتم كجاي دنيا رو گرفتم يا بايد تا دكترا بري يا بي خيالش شي
ارشد خالي به هيچ دردي نمي خوره

parande

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه مهم این نیست،که به یه جای خاصی مثلا قله ای چیزی برسی!!!!
بزارید یکم هم واسه دل خودمون کار کنیم!
شاید خوب باشه گاهی بعضی چیزا را نصفه نیمه رها کنیم!

h_chemphy

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
من خیلی وقت نیومدم اینجا
اما الان که این سوال رو در مورد کارشناسی ارشد دیدم
گفتم که یه جوابی بدم که بر اساس تجربه ام باشه
من الان 3 سال هست که تو شیمی فیزیک فوق لیسانسم رو گرفتم و خیلی هم موقعیت خوبی برای گرفتن دکترا داشتم اما ادامه ندادم به نظر من وقتی لیسانس گرفتین اول یه کار خوب پیدا کنید بعد برید دنبال ادامه تحصیل چون برای اون همیشه وقت هست اما واسه کار نه!!! تا اونجایی هم که می تونین توی یه دانشگاه خوب با امکانات ادامه تحصیل بدین صرفا به اسم دانشگاه نمیشه اکتفا کرد امکانات در شیمی در فوق خیلی خیلی موثر هست من دانشگاه گیلان ادامه دادم چون لیسانس همین جا بودم اما بعد فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم می تونستم راحت تهران و اصفهان و یا تبریز برم ممکنه سخت باشه اما بهتره !!:)
امیدوارم بتونم عضو فعالی برای گروه شیمی باگاه باشم.:smile:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور ارشد رشته شیمی (منابع،سوالات و راهنمایی)

از دوستان كسي هست كه بخواد امسال ارشد شيمي شركت كنه؟؟؟؟؟؟؟؟در اين صورت مي تونيم از تجربيات همديگه استفاده كنيم.

raha1

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام.من امسال ارشد شیمی شرکت می کنم :) البته چون اولین سالمه زیاد تجربه ندارم .امیدوارم بتونم از تجربیاتت استفاده کنم;)

m.voroojak

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام بر دوستان جویای علم
من امسال ارشد قبول شدم خوشحال می شم اگه بتونم کمکی کنم;)

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان جویای علم
من امسال ارشد قبول شدم خوشحال می شم اگه بتونم کمکی کنم;)

سلام دوست عزيز.
اول اينكه قبوليتونه تبريك مي گم .ان شال هميشه موفق باشين.
اگه مي شه در مورد منابع مفيد و به درد بخور يه كم اطلاعات بدين.
مرسي

m.voroojak

عضو جدید
ارشد شیمی

ارشد شیمی

سلام دوست عزيز.
اول اينكه قبوليتونه تبريك مي گم .ان شال هميشه موفق باشين.
اگه مي شه در مورد منابع مفيد و به درد بخور يه كم اطلاعات بدين.
مرسي
سلام
مرسی از تبریکت.راستش در مورد آلی من یه جزوه داشتم که تقریبا تمام مطالب آلی 1و2و3 و کاربرد طیف و مقداری شیمی فیزیک آلی رو گفته بود که منسجم شده کتاب شیمی آلی 1و2و3 موریسون -بوید بود البته کتاب شیمی آلی کری هم خیلی خوبه(منبع خوبی حتی برای دکترا هست)معدنی هم که شیمی معدنی ملاردی رو خوندم البته یک جزوه کامل دیگه هم داشتم وتجزیه هم فقط دستگاهی رو خوندم اونم از روی جزوه یکی از استادامون که کامل بود وشیمی فیزیک رو هم از روی پوران پژوهش .البته همه ی اینها راهیان ارشد و کتاب شیمی2 جلدی (چکیده ای از4 درس تخصصی به همراه سوالات کنکور با جواب تا سال 86 بود رو هم خوندم)و چند سری جزوه ی دیگه هم داشتم.البته جزوه های پارسه خیلی خوبه. ;)

n_alizadeh

عضو جدید
سلام، قبولی تون رو تبریک می گم.
یه سؤال داشتم! کسی که رشته اش شیمی کاربردیه، می تونه تو ارشد کنکور مهندسی بده؟ مثلاً مهندسی شیمی، پلیمر،مواد،نانو مواد و ....
ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.

*مینا*

کاربر فعال شیمی
تا اون جایی که من اطلاع دارم، برا ارشد هیچ محدودیتی وجود نداره ، حتی میشه رفت و تو رشته های مکانیک کنکور ارشد داد ، یا رشته های دیگه از زیر گروه های دیگه ....

n_alizadeh

عضو جدید
ممنون از راهنمایی تون. من رشته ام شیمی کاربردیه و ترم دومم.دوست دارم کنکور مهندسی بدم ولی نمی دونم کدومش!من در مورد آینده ی کاری هیچ کدوم از مهندسی هایی که در رابطه با شیمی هست ، چیزی نمی دونم. به کارهای تحقیقاتی ام علاقه دارم. مثلاً نانو فناوری رو دوست دارم، همچنین پلیمر و مهندسی مواد . ولی فکر می کنم مهندسی شیمی یه کم سخته، یعنی شنیدم که آینده ی کاریش زیاد جالب نیست و کار سخت پیدا می شه! از هر استادی ام که می پرسم، می گن دانشجو تو رشته ها ی شیمی اشباع شده، نمی تونی کار پیدا کنی! به همین خاطر می خوام گرایشم رو از الان انتخاب کنم تا تو ارشد دچار مشکل نشم. منابع کنکور ارشد این رشته ها رو هم تو دفترچه ی ارشد دیدم. به همین دلیل به تجربه ی شما دوستان نیاز دارم. نظر شما چیه؟

Hamid-11

عضو جدید
سلام
فکر کنم ارشد شیمی 28م باشه ولی من امسال شرکت نمیکنم !
به این دوستمون که ارشد آلی قبول شده تبریک میگم و در مورد این جزواتی که گفت بیشتر صحبت میکنم و سعی میکنم بحث رو باز کنم :
راستش در مورد آلی من یه جزوه داشتم که تقریبا تمام مطالب آلی 1و2و3 و کاربرد طیف و مقداری شیمی فیزیک آلی رو گفته بود که منسجم شده کتاب شیمی آلی 1و2و3 موریسون -بوید بود البته کتاب شیمی آلی کری هم خیلی خوبه(منبع خوبی حتی برای دکترا هست)
منظور دوستمون از این جزوه ، جزوه جامع شیمی آلی هستش که 347 صفحه است و الان دقیقاً خاطرم نیست که مؤلفش کیه ولی میدونم که دکتر است ! خوبی گفتن از کتاب کری هم فکر کنم دیگه خیلی خیلی تکراری باشه ...
البته همه ی اینها راهیان ارشد و کتاب شیمی2 جلدی (چکیده ای از4 درس تخصصی به همراه سوالات کنکور با جواب تا سال 86 بود رو هم خوندم)و چند سری جزوه ی دیگه هم داشتم.البته جزوه های پارسه خیلی خوبه.
کتاب شیمی 2 جلدی مال انتشارات ارکان دانش اصفهان است.کتابهای واقعاً خوبی هستند.
البته من با راهیان ارشد آشنایی ندارم ولی میدونم که جزوه معدنی پارسه که مدرسشون دکتر یوسفی هستند حرف نداره ! دکتر یوسفی یک کتاب هم در مورد معدنی در انتشارات پردازش دارند.
فقط توی زبان تخصصی دو به شک هستم ولی فکر کنم باز هم جزوه های پارسه در این زمینه خوب باشند.مدرس زبان تخصصی پارسه باز هم دکتر یوسفی هستند و البته یک کتاب هم در این زمینه توی راهه که انتشارات پردازش اون رو چاپ میکنه.

موفق باشیم

*مینا*

کاربر فعال شیمی
من هم هنوز کارشناسی شیمی می خونم و انشالله سال دیگه یا بعدش ارشد دارم .

از بابت کاری ، نظر من اینه که هرکسی واقعا بخواد کار کنه ، کار براش هست ،
اما دقیقش رو بخواین ، بستگی داره فرد در چه زمینه ای بخواد فعالیت کنه ، مثلا مجتمع پتروشیمی شهر ما به معدل بالا خیلی اهمیت میده ، رشته شیمی باشه اما معدلش بالا باشه ،

راستش شیمی خودش خیلی کاربردی هست ، تو اکثر کارخانه ها و ... ، حتی بعضی شرکت ها هستن که اگه کارشناس شیمی نداشته باشن بهشون مجوز نمیدن :D

بهتره در این زمینه یکی از بچه های مهندسی هم نظر بدن .

maryam40

عضو جدید
برای کنکور ارشد از چه منابعی باید استفاده کرد ؟.من سال آینده باید کنکور بدم.
بسته های سنجش تکمیلی مفید هستن؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

shimi86

عضو جدید
سلام
من خیلی وقت نیومدم اینجا
اما الان که این سوال رو در مورد کارشناسی ارشد دیدم
گفتم که یه جوابی بدم که بر اساس تجربه ام باشه
من الان 3 سال هست که تو شیمی فیزیک فوق لیسانسم رو گرفتم و خیلی هم موقعیت خوبی برای گرفتن دکترا داشتم اما ادامه ندادم به نظر من وقتی لیسانس گرفتین اول یه کار خوب پیدا کنید بعد برید دنبال ادامه تحصیل چون برای اون همیشه وقت هست اما واسه کار نه!!! تا اونجایی هم که می تونین توی یه دانشگاه خوب با امکانات ادامه تحصیل بدین صرفا به اسم دانشگاه نمیشه اکتفا کرد امکانات در شیمی در فوق خیلی خیلی موثر هست من دانشگاه گیلان ادامه دادم چون لیسانس همین جا بودم اما بعد فهمیدم که چه اشتباه بزرگی کردم می تونستم راحت تهران و اصفهان و یا تبریز برم ممکنه سخت باشه اما بهتره !!:)
امیدوارم بتونم عضو فعالی برای گروه شیمی باگاه باشم.:smile:
سلام ...
من دانشجوی شیمی علوم پایه دانشگاه گیلانم ... شما برای ارشد از حزوات کدوم اساتید استفاده کردید ؟

populair

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستانخسته نباید.ازتون کمکمیخوام.میخوامراجع به لوسیفرین بپرسم.ایامیشهخارج از بدن کرم شب تاب یه جوریازشاستفاده کرد مثلا رویپارچه.به صورت کنترلشده.یا یکماده فسفرسانسدیگه که بشه ازشاستفاده کرد؟

samanemami

عضو جدید
کنکور ارشد

کنکور ارشد

سلام ...
برای امتحان ارشد سنجش تکمیلی بهتر یا پارسه ؟

سلام
من جزوات پارسه رو دیدم نسبت به خیلی از جزوات بهتره مخصوصا آلی. سنجش رو نمی دونم ...
در مورد آزمون هم پارسه کمی سخت و غیر استاندارده (ممکنه ناامید بشید). سنجش به سوالات کنکور نزدیک تره بعضی مواقع هم کپی سوالات کنکوره (یعنی کمتر تالیفیه) در ضمن خیلی هم پر غلطه ! نمی شه گفت کدوم بهتره :razz: !(درست نیست نون کسی رو آجر کنیم)
به نظر من خیلی فرق نمی کنه ، مهم اینه که خودتو در شرایط کنکور قرار بدی.
این جمله رو برای کسایی میگم که می خوان ارشد امتحان بدن
اول کتاب، دوم کتاب، سوم جزوه ;)

samanemami

عضو جدید
سلام دوستانخسته نباید.ازتون کمکمیخوام.میخوامراجع به لوسیفرین بپرسم.ایامیشهخارج از بدن کرم شب تاب یه جوریازشاستفاده کرد مثلا رویپارچه.به صورت کنترلشده.یا یکماده فسفرسانسدیگه که بشه ازشاستفاده کرد؟

دوست عزیز ترکیب لوسیفرین خودش به تنهایی نور نداره بلکه طی اکسیداسیون توسط آنزیم لوسیفراز و تبدیل به اکسی لوسیفرین از خودش نور ساطع می کنه. و می شه در خارج از بدن اونو شبیه سازی کرد ولی اگر می خواهید در البسه استفاده کنید دو تا مشکل داره(شاید هم بیشتر) یکی اینکه باید روی بدن اون بابایی که لباسو خریده واکنش صورت بگیره :confused:
دوم اینکه وقتی لوسیفرین تموم بشه دیگه نور نداریم یعنی باید برای لباس ها تاریخ انقضا تعیین کنید!!! :D

mparhizkar

عضو جدید
سلام.مطالب بسيار متنوع و كاربردي در مورد وضعيت استخدام و اشتغال و كارافريني در زمينه شيمي و مشتقات! ان در سايتهاي ACS و RSC وجود داره كه برخي از اونا براي ما هم قابل استفاده است.كاش ميشد دانشجويان و متخصصان به مقوله اشتغال و حرفه هم مثل ساير درسها و پروژه ها اهميت بدن تا مجبور نشن مثل ما همه واقعيت هاي دنياي كار رو خودشون و بعضا با تحمل مشقت و هزينه هاي زياد درك و يا تجربه كنن.كار و حرفه سرشار از زيبايي ها و البته سختي هاي خاص خودشه كه ميشه اونا رو به دانشجويان منتقل كرد.

• Like
واکنش ها: bmi

shimi86

عضو جدید
سلام
من جزوات پارسه رو دیدم نسبت به خیلی از جزوات بهتره مخصوصا آلی. سنجش رو نمی دونم ...
در مورد آزمون هم پارسه کمی سخت و غیر استاندارده (ممکنه ناامید بشید). سنجش به سوالات کنکور نزدیک تره بعضی مواقع هم کپی سوالات کنکوره (یعنی کمتر تالیفیه) در ضمن خیلی هم پر غلطه ! نمی شه گفت کدوم بهتره :razz: !(درست نیست نون کسی رو آجر کنیم)
به نظر من خیلی فرق نمی کنه ، مهم اینه که خودتو در شرایط کنکور قرار بدی.
این جمله رو برای کسایی میگم که می خوان ارشد امتحان بدن
اول کتاب، دوم کتاب، سوم جزوه ;)

سلام دوست عزیز
از راهنمایی تان خیلی متشکرم
موفق باشید:smile:

h_chemphy

عضو جدید
سلام هم دانشگاهی!!!!
خوب همه تعریف جزوه های دکتر اروند رو شنیدن منم زمانی که م یخواستم فوق بگیریم واقعا از جزوه های خوبش بهره بردم
اما الان فرق کرده
تو شیمی فیزیک اگه جزوه دکتر کیا رو گیر بیاری خوبه ( شیمی فیزیک-کوانتوم و طیف سنجی)
تو تجزیه بازم دگتر آروند خوبه ( از تست خلاصه درس هاش استفاده کن تست از کتاب پردازش که مخصوص سوالات کنکور هست)
من آلی جزوه نداشتم اما از کتاب تکمیلی پردازش استفاده کردم توش همه چیز در مورد آلی بود بعد تست پردازش زدم
زبان هم که ما تمام لغات آخرمتاب ا رو فتو کپی کردیم و هر روز یک صفحه هم انگلیسی به فارسی و هم فارسی به انگلیسی حفظ کردیم که عالی بود البته به شرطی که زبان عمومی شما خوب باشه!!!
معدنی هم جزوه دکتر اروند برای من جواب داد
یک نکته رو هیچ وقت فراموش نکن که زدن تست های سال های گذشته در همان زمان معین شده 20دقیقه هر روز صبح خیلی موثر هست!!!!
البته اول درس ها رو به خون بعد
اگر که سال سومی باشی از بهمن سال س شروع کنی درس ها رو به خونی خوبه تکرار و برنامه ریزی خیلی خیلی مهم هست
موفق باشی اگه کمک خواستی بگو من علوم پایه خیلی دوست دارم همه استاد ها رو هم خوب می شناسم از دکتر علی اکبر گرفته تا خانم هادیان مهربون
موفق باشی

populair

عضو جدید
سلام.از اينکه جواب داديد ممنونم.اما اين فرمايشات شما رو خودم هم تا اين خد ميدونستم.ميخواستم ببينم ميشه يه فرايندي مثل اون فرايندي که تو بدن کرم شب تاب رخ ميده رو بيرون از اون شبيه سازي کرد؟البته جوابمو گرفتم .عمل به چنين کاري زمانبر وپرهزينه است ومطمئنا اگر چنين پارچه اي بياد خيلي گرونه.حالا يه سوال ديگه دارم.راجع به الومينيوم استرانسيوم ميخوام بدونم.اينو ميشه روي البسه عمل کرد.لطفا يه ماده لومينسانس جديد که بشه ازش چنين استفاده اي کرد معرفي کنيد.يه سوال ديگه هم داشتم.اينکه روي روپوش کارگرهاي شهرداري يه نوار براقه که شبا روشن ميشه.چه ماده لومينسانسيه؟

فاطمه 83

عضو جدید
امسال قبول میشم ولی شبانه های پایین یا پیام نور
ینی نرم ؟
تو یکی از دانشگاه های استان خودمون اصفهان کلاس آزمایشگاه بهم دادن
نظرتون پیه ؟
فامیل می گن برو دو سال دیگه کارتم تو دانشگاه بهتر می شه . چه فرقی می کنه کجا بخونی ؟

mraham

عضو جدید
شیمی فیزیک دانشگاه پیام نور

شیمی فیزیک دانشگاه پیام نور

سلام
من امسال ارشد شیمی فیزیک دانشگاه پیام نور اصفهان قبول شدم.
1. با توجه به سطح علمی دانشگاه پیام نور نظر دوستان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه چیست؟
2.این رشته از لحاظ بازار کار چگونه است؟

termah

مدیر بازنشسته
سلام عزیزم من امسال ارسد الی قبول شدم و تو کنکور 60 درصد الی زدم .توصیه میکنم حتما جزوه کنکور دکتر اسلامپور رو واسه الی بخونی. موفق باشی

farhad_mino

عضو جدید
سلام بچه ها میخواستم بدونم تو این سه ماه باقیمونده بسته سنجش بگیرم به نظرتون خوبه؟