گپ و گفتگوی خودمانی مهندسین مواد و متالورژی

dejan900

عضو جدید
سلام...امیر هستم...دانشجوی کارشناسی متالورژی صنعتی از اراک...آرزوم >رسیدن وطن عزیزم ایران به رتبه 1 دنیا در حوزه متالورژی ومواد...هدفم>نقش موثر و پررنگ در پیشرفت وطنم...خیالم>خیال بی کسی...

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...امیر هستم...دانشجوی کارشناسی متالورژی صنعتی از اراک...آرزوم >رسیدن وطن عزیزم ایران به رتبه 1 دنیا در حوزه متالورژی ومواد...هدفم>نقش موثر و پررنگ در پیشرفت وطنم...خیالم>خیال بی کسی...
سلام
خوش اومدین
یادش بخیر ترم های اول دانشگاه

ایشالا که همیشه همینطوری باشین

dew_frsn

عضو جدید

سلام. یعنی میشه که یه روز اینطور بشه؟
امیدوارم بشه...!
آرزوی من تاسیس شدنه دانشگاه کاملا تخصصی در رشته مواد + پلیمر + شیمی...
با مجهز ترین امکانات و.....
که در سطح جهان حرفی برای گفتن داشته باشه!

javad-68

عضو جدید
سلام. یعنی میشه که یه روز اینطور بشه؟
امیدوارم بشه...!
آرزوی من تاسیس شدنه دانشگاه کاملا تخصصی در رشته مواد + پلیمر + شیمی...
با مجهز ترین امکانات و.....
که در سطح جهان حرفی برای گفتن داشته باشه!
آرزو بر جوانان عیب نیست :biggrin:

javad-68

عضو جدید
1. همون موقع که پست گذاشتم مطمئن بودم یکی این جمله رو میگه!:)
2. درسته! تا جوونم آرزو میکنم و تلاش! شما هم بهتره از جوونیت استفاده کنی تا تموم نشده دوست عزیز :gol::smile:
بلی بلی
حتما
راستی شما نمیگفتید جوونیم هدر می شدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
ما یه اشتباهی کردیم یه مشت پول بی زبون کردیم تو دل این کنفرانس به اسم کنفرانس بین المللی در دانشگاه آزاد...!!!
اینم نتیجه ی کارشون...!!! به جای واژه Abstract روی جلدش نوشته Abstarct....!!!
آخه ما اینو کجای این دلمون بذاریم؟؟؟؟!!!
:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::w06::w06::w06::w06::w06::w06::w39::w39::w39::w39:

dew_frsn

عضو جدید
ما یه اشتباهی کردیم یه مشت پول بی زبون کردیم تو دل این کنفرانس به اسم کنفرانس بین المللی در دانشگاه آزاد...!!!
اینم نتیجه ی کارشون...!!! به جای واژه Abstract روی جلدش نوشته Abstarct....!!!
آخه ما اینو کجای این دلمون بذاریم؟؟؟؟!!!
:wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::w06::w06::w06::w06::w06::w06::w39::w39::w39::w39:

آقا اینجا ایرانه! تعجب نکنید و صبور باشین.. ! :)

starless sky

عضو جدید

ده شغل پر درآمد دنیا و قرار گیری رشته مهندسی مواد در رتبه چهارم
به ترتیب درآمدزاترین شغل ها:
1-مهندسی نفت
2- مهندسی شیمی

3- مهندسی برق
4- مهندسی مواد
5-مهندسی هوا و فضا
6-مهندسی کامپیوتر
7-فیزیک
8-ریاضیات کاربردی
9-علوم کامپیوتر
10- مهندسی هسته ای

لینک خبر

javad-68

عضو جدید
جواد جون امضات خیلیییییییییییی باحاله حاجی...!!!!;););););););)
نوکرم داداش
راستشو بگم امضا یه بنده خدایی بود خیلی برام جالب بود می بردم تو فاز ترمووشیمی فیزیک

حالا باید بپرسم اسم صاحب امضام باید ذکر شه
:biggrin:

Melted_Boy

کاربر ممتاز
نوکرم داداش
راستشو بگم امضا یه بنده خدایی بود خیلی برام جالب بود می بردم تو فاز ترمووشیمی فیزیک

حالا باید بپرسم اسم صاحب امضام باید ذکر شه
:biggrin:

هاااان پس بگو...!!!
حق کپی رایت رو رعایت کن عزیزم..!!!:surprised::surprised:

Melted_Boy

کاربر ممتاز
یادم نیس کی بود عباس جوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

من چه میدونم کیه...!!!!
تو داری میگی..!!!

sinashan

عضو جدید
دوستان سلام
من امسال کنکور دادم(کارشناسی)،انتخاب رشته ام رو هم کردم تموم شد رفت،ولی ساعات آخر انتخاب رشته یادم افتاد منکه راجع به رشته ها تحقیق می کردم،یه رشته رو کلا از قلم انداختم،مهندسی مواد!بعد دو تا رشته محل مهندسی مواد اضافه کردم به انتخاب رشته ام که اگه علاقمند شدم تغییر رشته بدم و این حرفا... تا بعدا راجع بهش تحقیق کنم،با توجه به رتبم مواد شریف رو که نمیارم ولی مواد دانشگاه تهران رو حتما قبولم،حالا ممکنه یکی لطف کنه یه تعریف از این رشته بده(لطفا کپی پیست از بیرون نباشه!!!)محیط کاریش کجاست؟چه درسایی می خونه و کلا چه درسی رو باید توش قوی بود؟سطح درآمدش در حال حاضر و بازار کارش چطوره؟مواد دانشگاه تهران چطوره؟فعلا اینا به ذهنم میرسه،ممنون می شم کمکم کنید

fered_sch

عضو جدید
دوستان سلام
من امسال کنکور دادم(کارشناسی)،انتخاب رشته ام رو هم کردم تموم شد رفت،ولی ساعات آخر انتخاب رشته یادم افتاد منکه راجع به رشته ها تحقیق می کردم،یه رشته رو کلا از قلم انداختم،مهندسی مواد!بعد دو تا رشته محل مهندسی مواد اضافه کردم به انتخاب رشته ام که اگه علاقمند شدم تغییر رشته بدم و این حرفا... تا بعدا راجع بهش تحقیق کنم،با توجه به رتبم مواد شریف رو که نمیارم ولی مواد دانشگاه تهران رو حتما قبولم،حالا ممکنه یکی لطف کنه یه تعریف از این رشته بده(لطفا کپی پیست از بیرون نباشه!!!)محیط کاریش کجاست؟چه درسایی می خونه و کلا چه درسی رو باید توش قوی بود؟سطح درآمدش در حال حاضر و بازار کارش چطوره؟مواد دانشگاه تهران چطوره؟فعلا اینا به ذهنم میرسه،ممنون می شم کمکم کنید
سلام دوست عزیز،
اول خسته نباشید میگم به خاطر حماسه کنکور:w23:.
*- تعریف از رشته مواد زیاده، اما اگه ساده اش رو بخوای اینجوری میشه توضیح داد: هر رشته ای که در صنعت بخواد چیزی بسازه، از مهندس مکانیک بگیر تا برق و الکترونیک و ....، به مواد نیاز دارند، فلزی یا سرامیکی، اینجا کار ساخت و بهبود خواص مواد کار مهندس مواد هست. تازه برای ساخت چیزی در صنعت باز باید مواد مورد نیازه استخراج بشه که این استخراج از معدن رو بچه های رشته معدن زحمتش رو میکشن :smile: و کار استخراج از سنگ معدن به ماده پایه رو بچه های مواد انجام میدن (گرایش استخراجی). اگه بخوای بصورت کلی در نظر بگیری، خیلی از رشته های صنعتی نیاز مند ما (مهندسان و مهندسین مواد ، برای رعایت مذکر و مونث بودن:biggrin:) هستند. یه مثال بزنم، یه مهندس مکانیک میاد چیکا میکنه، میاد یه چیزی رو طراحی میکنه یا اینکه یه چیزی رو طراحیش رو بهبود مبخشه، مثلا توربین هواپیما. حالا این توربین هواپیما کلی اجزا داره که باید هر کدوم یه سری خواص مشخص داشته باشه، این تهیه مواد و انتخاب فرآیند مناسب تولید و ایجاد خاصیت مشخص کار کیه؟! کار مهندس مواد هست. پس رشته مواد رشته خیلی شاخیه ها:twisted:، دست کم نگیر، اما تو ایران زیاد بهش اهمیت نمیدن متاسفانه:cry:.
سعی کردم یه تعریف ساده بگم ، حالا اگه باز خواستی واسه اطلاعات بیشتر میتونی گوگل سرچ کنی. یا اگه رشته دیگه ای قبول شدی و خواستی تغییر رشته بدی با اساتید دانشکده موادش مشورت کن یا از بچه ها بپرس.
*- مهمترین چیز به نظر من علاقه هست، من اول که مواد قبول شدم تنها چیزی که ازش میدونستم جوشکاری و ایناش بود:biggrin:، حتی 3 ترم اول میخواستم تغییر رشته بدم اما نم نم فهمیدم چی هست و خوشم اومد. درسهایی داره که به مکانیک نزدیکه، درسهایی داره که به شیمی نزدیکه و بستگی به علاقه ات داره.
*- در مورد محیط کاری:
ببین محیط کاری بستگی به خودت داره، محیط تمیز و حقوق بالا هست، محیط کثیف و خطرناک و حقوق پایین هم هست. مثلا کسایی از بچه های مواد که میرن آزمایشگاه کنترل کیفی، لباس های تمیز، دست و صورت تمیز و محیط خنک و حقوق خوب، بچه های موادی که میرن سمت ریخته گری محیط خشن، کمی کثیف و شرایط سخت و گرما و ... .حالا بچه های موادی که میرن قسمت طراحی مهندسی، حقوقشون از همه بیشتره، احترامی هم که بهشون میزان از همه بیشتره و محیط تمیز ( این قسمتهایی از یک کارخونه بزرگ بود که برات مثال زدم) کلا شرایط کاری با توجه به گرایش هم تغییر میکنه و کلی بخوام بگم کار کردن خیلی بستگی به پارتی و رابطه داشتن داره:surprised:.
*- درسهای که میخونن: درسهای علوم پایه که بین همه مشترکه، درسهای عمومی هم مشترک. درسهای تخصصی هم جالب داره و هم نا جالب، مثلا یه سری درسها حفظی و یه سری درسها تهلیلی و محاسباتی. این مورد بستگی به خوردت داره، اما بعضی درسهاش خیلی قشتنگ هستند. به نظر من اگه مواد اومدی دروس ریاضی رو خیلی خوب یادبگیر، چون مواد ریاضی کم داره و فراموش میشه نم نم و بعدا گیر میکنی! دروس اختصاصی هم خیلی جدب بگیر، دروسی مثل خواص مکانیکی و فیزیکی و ترمو دینامیک و .... .
*- سطح در آمد همون طوری که گفتم خیلی بستگی داره به رابطه داشتن و پارتی داشتن! مثلا اگه شما لیسانس آبیاری گیاهان دریایی داشته باشی و پارتی توی فلان کارخونه، راحت جذب میشی! اما تو ایران جایی که مهندس مواد میخوان، مهندس مکانیک و صنایع هم میگیرن! الان شاید بهترین شرایط کاری و حقوق رو مهندسای صنایع داشته باشن( دوستان اگه اشتباه گفتم حتما اصلا کنن).
*- مواد دانشگاه تهران خیلی خوبه، اساتید خیلی خوبی هم داره و هم برخی از اونا خارج از کشور هم سابقه تدریس دارند، مثل پروفسور دهقانیان (ایشون رو مثال زدم چون رزومه شون رو دیدم و ایشون را یه آشنایی با کارشون دارم)، دانشگاه تهران سختگیری مناسبی داره و نمره هم با سعی میشه خوب گرفت.به جز دانشگاه تهران ، دانشگاه علم و صنعت هم مواد خیلی خوبی داره( دانشگاه خودمه یکم تبلیغ کنم:whistle: )، اساتید خیلی خوبی هم داره مثل دانشگاه تهران سختگیری هست اما نمره نسبت به دانشگاه تهران سخت تر میدن این رو هم چند تا اساتید گفتن.
دانشگاه تهران رشته موادش توی لیسانس گرایش نداره و علم مواد میخونن ، اما علم و صنعت گرایش داره (متالورژی صنعتی، متالورژی استخراجی، سرامیک).
به نظر من توی لیسانس مواد در تهران ،بهترینها: دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت!
چقدر نوشتم:biggrin:، دیگه ببخشید اگه زیاد نوشتم، حالا دوستان میان و اطلاعات بیشتری میدن، اگر باز هم سوالی بود من در خدمت هستم.
موفق باشی

بالا