راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alirad

عضو جدید
سلام سالار خوش گلدی داداش تا قبلش جنگهای نژاد پرستانه بود
سلام مرشد!یاشیاسان.
خیلی از افکارت خوشم اومد.واقعا ذهن روشنی داری.منم با عقاید این مکتبها و خیلیای دیگه اصلا عقاید وافکارم نمیخونه.

بخونید حال کنید.

بخونید حال کنید.

تاریخچه پیدایش ولنتاین
در سده سوم میلادی که مطابق با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران است، در روم باستان فرمانروایی بوده ‌است بنام کلاودیوس دوم (Claudius II). کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم ممنوع می‌کند. کلاودیوس به قدری بی‌رحم و فرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. (شایان ذکر است که در آن هنگام هنوز امپراتوری روم، به آیین مسیحیت نگرویده بود و این امر تقریباً ۴۰ سال پس از دوران کلاودیوس دوم یعنی در دوران کنستانتین اول، موسوم به کنستانتین کبیر صورت گرفت). اما کشیشی به نام ولنتاین (والنتیوس)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، ولنتاین را دستگیر و زندانی کرد. کلاودیوس به منظور منصرف ساختن ولنتاین از باور خویش، به زندان و به استقبال وی شتافت و او را مورد محبت فراوان قرار داد. این در حالی بود که ولنتاین نیز به گونه‌ای متقابل کوشید تا کلاودیوس را به آیین مسیحیت فراخواند؛ امری که موجبات خشم امپراتور روم را فراهم ساخت و حکم به اعدام وی داد. هنگامی که ولنتاین در زندان به سر می‌برد، یکی از زندانبانان دختری نابینا داشت که به زندان می‌آمد به تفصیل با ولنتاین سخن می‌گفت و درست پیش از آن که ولنتاین به اعدام محکوم گردد، برای آن دختر نابینا کارتی فرستاد که بر روی آن نگاشته بود: "از طرف ولنتاین ِ تو" یا (From Your Valentine) امضاء کرده‌است، اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و به وفور بر روی کارتهای ولنتاین مشاهده می‌شود. توضیح اینکه مراسم روز ولنتاین در کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اروپایی و امریکای شمالی، بعنوان روز عشق و دوستی همه ساله در ۱۴ فوریه برگزار می‌گردد

alirad

عضو جدید
فرزانه من 2 تا چیزو نفهمیدم اخرش،مگه اروم نخوندی؟چرا میگی شهر دیگه بودی.بعدشم یسنا یا محیا؟یکی در میون تو پستا عوض میشه!
یسنا هستی خودت جواب دومی رو بده!;)

alirad

عضو جدید
تاریخچه پیدایش ولنتاین

در سده سوم میلادی که مطابق با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران است، در روم باستان فرمانروایی بوده ‌است بنام کلاودیوس دوم (Claudius II). کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم ممنوع می‌کند. کلاودیوس به قدری بی‌رحم و فرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. (شایان ذکر است که در آن هنگام هنوز امپراتوری روم، به آیین مسیحیت نگرویده بود و این امر تقریباً ۴۰ سال پس از دوران کلاودیوس دوم یعنی در دوران کنستانتین اول، موسوم به کنستانتین کبیر صورت گرفت). اما کشیشی به نام ولنتاین (والنتیوس)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلاودیوس این امر را دریافت، ولنتاین را دستگیر و زندانی کرد. کلاودیوس به منظور منصرف ساختن ولنتاین از باور خویش، به زندان و به استقبال وی شتافت و او را مورد محبت فراوان قرار داد. این در حالی بود که ولنتاین نیز به گونه‌ای متقابل کوشید تا کلاودیوس را به آیین مسیحیت فراخواند؛ امری که موجبات خشم امپراتور روم را فراهم ساخت و حکم به اعدام وی داد. هنگامی که ولنتاین در زندان به سر می‌برد، یکی از زندانبانان دختری نابینا داشت که به زندان می‌آمد به تفصیل با ولنتاین سخن می‌گفت و درست پیش از آن که ولنتاین به اعدام محکوم گردد، برای آن دختر نابینا کارتی فرستاد که بر روی آن نگاشته بود: "از طرف ولنتاین ِ تو" یا (From Your Valentine) امضاء کرده‌است، اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و به وفور بر روی کارتهای ولنتاین مشاهده می‌شود. توضیح اینکه مراسم روز ولنتاین در کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اروپایی و امریکای شمالی، بعنوان روز عشق و دوستی همه ساله در ۱۴ فوریه برگزار می‌گردد
مرشد این یه مورد رو اجازه میخوام باهات مخالف باشم.ما ایرانی ها خودمون شپندارمذگان داریم با قدمت چندین هزار ساله.چرا باید از ولنتاین استفاده کنیم.تاریخجشو که همتون خوب میدونین دیگه!

مرشد این یه مورد رو اجازه میخوام باهات مخالف باشم.ما ایرانی ها خودمون شپندارمذگان داریم با قدمت چندین هزار ساله.چرا باید از ولنتاین استفاده کنیم.تاریخجشو که همتون خوب میدونین دیگه!

تاریخ دیگه ................ الان در چند قدمیم کتابای تاریخ تمدن ایرانه که باید با جرثقیل بلندش کرد.............................................. بابا پیامبر هم گفت فقط ایرانیان مشاور ارشدش سلمان فارسی بود (روزبه اسمه ایرانیشه)

alirad

عضو جدید
باز من اومدم همه رفتن.نمیدونم چرا پاقدمم اینروزا اینقد نحس شده!!!:cry:

alirad

عضو جدید
تاریخ دیگه ................ الان در چند قدمیم کتابای تاریخ تمدن ایرانه که باید با جرثقیل بلندش کرد.............................................. بابا پیامبر هم گفت فقط ایرانیان مشاور ارشدش سلمان فارسی بود (روزبه اسمه ایرانیشه)
اخلا ق اسلامی در مورد روزبه بود موضوع بحثم.خوب میشناسمش!
ببخشید اونجا سپندارمذگان رو اشتباهی با "ش"نوشته بودم.

اخلا ق اسلامی در مورد روزبه بود موضوع بحثم.خوب میشناسمش!
ببخشید اونجا سپندارمذگان رو اشتباهی با "ش"نوشته بودم.

خدا ببخشه ما اهل غلط گرفتن نیستیم......................
بچه ها معلوم نیست کجان.... باور کن نشستن دارن به ریش ما می خندن............... ولی فکر نکنم تو فکر فردان

alirad

عضو جدید
دادافرید انگار همه رفتن فقط ما دونفر موندیم.!من میخواستم امشب با اجازت داستان عشق و دیوانگی رو تعریف کنم که همه لالا کردن !
میدونم برا همه تکراری بود اما ارزش شنیدنو داشت!

دادافرید انگار همه رفتن فقط ما دونفر موندیم.!من میخواستم امشب با اجازت داستان عشق و دیوانگی رو تعریف کنم که همه لالا کردن !
میدونم برا همه تکراری بود اما ارزش شنیدنو داشت!

ما خودمون داریم پیش استاد درس پس میدیم داداش... هیچ خبری نیست... انگار ما هم بریم بد نباشه؟!؟!

alirad

عضو جدید
خدا ببخشه ما اهل غلط گرفتن نیستیم......................
بچه ها معلوم نیست کجان.... باور کن نشستن دارن به ریش ما می خندن............... ولی فکر نکنم تو فکر فردان
این چه حرفی بابا.دیگه اینقد افتاده؟ما خاکتیم عزیز. من الان ریش ندارم،پس نمیتونن بخندن!!!:D
منم انگار نه انگار که فردا نتیجم میاد.بیخیااااااااااال!:redface:

sin city

عضو جدید
سلام بچه ها.
من سال بعد کنکور دارم.
واقعآ گیج شدم کدوم از این منابع رو بخونم مفیدتره. :confused:
بچۀ باهوشی نیستم ولی سخت کوشم. فقط کافیه در مورد منابعی که قراره بخونم مطمئن باشم.
متأسفانه عادت بدی که همیشه امراهم بوده اینه که تو خوندن وسواس دارم. همین باعث شده سرعت مطالعم خیلی پایین باشه. پس باید زود به خودم بجنبم. فقط به کمی راهنمایی نیاز دارم.
میترسم اینقد سرگرم پیدا کردن منابع و کتاب بشم که هدف اصلیمو فراموش کنمو وقتمو از دست بدم.

کمکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم کنیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد :cry:

خواهش میکنم منو از این سر در گمی نجات بدید

سلام . ریاضی و زبان از الان شروع کنید به خوندن . ریاضی ضریبش 3 هست . و زبان خیلی ها سفید میزارن . یه نفر که پارسال رتبه خوبی اورده پیدا کنید و منابع مطالعاتش هزش بپرسید . به اینجا ها هم سر بزنید .http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/18157-محفل-دوستانه-کارشناسی-ناپیوسته-معماری
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/189088-قدم-به-قدم-تا-مرداد-90

alirad

عضو جدید
ما خودمون داریم پیش استاد درس پس میدیم داداش... هیچ خبری نیست... انگار ما هم بریم بد نباشه؟!؟!
اره.منم دیگه برم.کرکره تایپیک رو کشیدن پایین انگاری!شب خوش استاد.
دی می شد و گفتم صنما عهد به جای آر /گفتا غلطی خواجه در این عهد وفا نیست!

joojo_memar

عضو جدید
سلام:(شنیدم فردا صب میاد

من 3تا بیشتر انتخاب نکردم. سوره .ایوانکی. اراک
تابلو هست که اراک قبول میشم. اگه اراک قبول شم خودمو میکشم
:wallbash:
وااااااااای سایه جون نمیخوام ناامیدت کنم ولی کاش اراکو نمیزدی من دوستام دارن اونجا میخونن اصلا راضی نیستن ایشالا که یکی از دو انتخاب اولتو قبول بشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا