×××××××××× بچه های iT و کامپیوتر ! این آمار درسته؟! ×××××××××

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

البته شاید بودنش اینجا بنظر یکم اسپم بیاد...ولی خوب! سخت نگیرید !!! ;)

Over a Million Total Android and iPhone Apps Launched
A report has surfaced from Appsfire that claims that since the Android OS and iPhone launched there have been a total of a million apps for both platforms combined launched onto the market. There are a few caveats for these numbers though.
First, the apps that are on both platforms were countered twice. The second is that apparently only 80% of those apps are still active today. With the majority of them, likely to be duplicates and stuff that no one really wants the amount of usable apps that people actually download is likely much smaller than that 800,000 number.
The split of apps gives Android 48% of the total number launches. iOS is a bit higher at 52% of the apps ever launched. It’s interesting that the iPhone has been around a lot longer so Android is coming on strong.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه منظورتون تعداد برنامه های ساخته شدست که باید بگم درسته !
تعداد برنامه های ساخته شده برای Ios بیشتر از اندروید هستش !

اما از لحاظ محبوبیت فعلا اندروید اوله !!!!!!!!!

من IOS رو تجربه کردم . سیستم عاملش واقعا اذیت میکنه و محدودیت هاش زیاده !!!!

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
مجتبی جان یه صندلی برای بچه های IT و کامپیوتر بزار کنار .....
همه صندلی ها رو بخشیدی که تو

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه منظورتون تعداد برنامه های ساخته شدست که باید بگم درسته !
تعداد برنامه های ساخته شده برای Ios بیشتر از اندروید هستش !

اما از لحاظ محبوبیت فعلا اندروید اوله !!!!!!!!!

من IOS رو تجربه کردم . سیستم عاملش واقعا اذیت میکنه و محدودیت هاش زیاده !!!!
البته منظور متن که مشخص بود چی هست...
اما در مورد محدودیت ها....یعنی حتی با جیل بریک هم باز آی اُ اس محدودیت جدی داره؟!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
البته منظور متن که مشخص بود چی هست...
اما در مورد محدودیت ها....یعنی حتی با جیل بریک هم باز آی اُ اس محدودیت جدی داره؟!
مجتبی جان جیلبریک کردن که یکی از چیزای IOS هست !
از بلوتوث این محصولات گرفته تا آیتیونز و ... همگی جزء محدودیت های IOS هستن که واقعا اذیت میکنن !

ضمن اینکه بعد از جیلبریک کردن آیفون ، این گوشی دفعات هنگ کردنش زیاد میشه ! ( خودم تست کردم )

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
eeee.....راست میگی؟!
تا کسی نفهمیده بیا یکم اسپم کنیم!

یکم برام بیشتر توضیح بده....برام جالبه...
سرویس آی تونز که آره تقریبا ، اما بلوتوث چرا ؟! واسه انحصاری بودن انتقال دیتاش ؟ چراااااااااااااااا :(

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
eeee.....ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯿﮕﯽ؟!ﺗﺎ ﮐﺴﯽ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪﻩ ﺑﯿﺎ ﯾﮑﻢ ﺍﺳﭙﻢ ﮐﻨﯿﻢ!ﯾﮑﻢ ﺑﺮﺍﻡ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺑﺪﻩ....ﺑﺮﺍﻡ ﺟﺎﻟﺒﻪ...ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺁﯼ ﺗﻮﻧﺰ ﮐﻪ ﺁﺭﻩ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ، ﺍﻣﺎ ﺑﻠﻮﺗﻮﺙ ﭼﺮﺍ ؟! ﻭﺍﺳﻪ ﺍﻧﺤﺼﺎﺭﯼ ﺑﻮﺩﻥ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﺩﯾﺘﺎﺵ ؟ ﭼﺮﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍ :(
ﺑﻠﻪ . ﺩﺭﺳﺘﻪ . ﺷﻤﺎ ﺗﻮﯼ ﺁﯾﻔﻮﻥ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﯿﻦ ﺑﻮﯾﺴﻠﻪ ﺑﻠﻮﺗﻮﺙ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﻭ ﺑﻔﺮﺳﺘﯿﻦ ﻣﮕﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﯾﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﺍﺳﻢ celeste ﺭﻭ ﺧﺮﯾﺪﺍﺭﯼ ﮐﻨﯿﻦ . ﺍ~ﻝ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻭ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻧﺘﻮﻧﻦ ﻓﺎﯾﻠﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﯼ ﺍ~ﻝ ﺍﺳﺘﻮﺭ ﻫﺴﺖ ﺭﻭ ﻭﺍﺳﻪ ﺑﻘﯿﻪ ﺑﻔﺮﺳﺘﻦ .ﻟﺒﺘﻪ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﻢ ﻣﻌﺎﯾﺐ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﻭ ﺩﺍﺭﻩ . ﻣﺜﻼ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺩﯾﻮﺍﯾﺲ ﻫﺎ ﺳﺎﺯﮔﺎﺭ ﻧﯿﺴﺖ . ﯾﻌﻨﯽ ﺷﻤﺎ ﻋﻤﻼ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﯿﻦ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺩﯾﻮﺍﯾﺲ ﻫﺎ ﻓﺎﯾﻞ ﺑﻔﺮﺳﺘﯿﻦ ... ﺁﯾﺘﯿﻮﻧﺰ ﻫﻢ ﮐﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﺧﻮﺭﺩ ﮐﻨﻪ . ﺳﺎﻣﺴﻮﻧﮓ ﮐﯿﺰ ﻫﻢ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﺑﺎﺩﺍ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﺳﺮﻭﮐﺎﺭ ﺩﺍﺭﻥ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﻣﺜﻞ ﺁﯾﺘﯿﻮﻧﺰﻩ .

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایول محمد جون....

بادا که....:razz:.....بنظرم تا یه مدت دیگه فنا شه!!!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خواهش میکنم . خوب بحث در مورد بادا زیاده . این سیستم زبان برنامه نویسیش با IOS دقیقا یکیه و به نظر من سیستم عامل خوبیه !!!! ( حداقل از انواع سیمبین بهتره )
سامسونگ این سیستم عامل رو روی گوشیهای متوسط خودش گذاشته .
در کل من از بادا راضی بودم . سیستم عاملش کاملا روون و بدون هنگه و بازیهای زیادی هم واسش ساخته شده !!!

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
خواهش میکنم . خوب بحث در مورد بادا زیاده . این سیستم زبان برنامه نویسیش با IOS دقیقا یکیه و به نظر من سیستم عامل خوبیه !!!! ( حداقل از انواع سیمبین بهتره )
سامسونگ این سیستم عامل رو روی گوشیهای متوسط خودش گذاشته .
در کل من از بادا راضی بودم . سیستم عاملش کاملا روون و بدون هنگه و بازیهای زیادی هم واسش ساخته شده !!!
یه سوال. به نظر خودتون بهترین سیستم عامل چی هستش؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
یه سوال. به نظر خودتون بهترین سیستم عامل چی هستش؟
خوب دوست گلم نمیشه بهترین سیستم عامل رو انتخاب کرد . هر سیستم عامل مزایا و معایب خودش رو داره و کاربران بر اساس نیازهاشون سیستم عامل مورد نظرشون رو انتخاب میکنم !!!!
به عنوان مثال انعطاف پذیری سیستم عامل اندروید فوق العادست . یعنی شما به هر شکلی که دوست داشته باشی درش میاری . ولی خوب این سیستم عامل پیچیدگی های خاص خود رو داره . ( مثل سیستم عامل میمو و میگو )
ولی خوب بعد از یه مدت که راه میفتین این پیچیدگی ها واستون لذت بخش میشه . چون توی همین پیچیدگی ها خیلی کارها میتونین انجام بدین !

یه سیستم عامل هم هست مثل Ios . این سیستم عامل از لحاظ سادگی فوق العادست و به جرئت میتونم بگم اگه کسی واسه اولین بار آیفون دستش میگیره خیلی راحت میتونه باهاش کار کنه ! ( بر عکس اندروید )
این سیستم عامل قبل از جیلبریک کردن بسیار بسیار اسموت هستش خللی توی کارش مشاهده نمیشه ! از طرفی این سیستم عامل هم فوق العاده از طرف اپل ساپورت میشه و بازیها و برنامه های بسیار واسش ساخته میشه !

سیستم عامل های دیگه ای هم هستن . ولی خوب الان بیشتر مقایسه ها بین این دو سیستم عامله !

سوالی بود در خدمتم !!!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
جیلبریک کردن یهنی چی؟!:D
خوب مجتبی جان جواب رو گفت .
منم پست مجتبی جان رو تکمیل میکنم !
ببینید شما برای نصب کردن بازی و برنامه و ... توی آیفون 2 تا راه دارین ! یا باید برنامه هارو که مورد تأیید اپل هست خریداری کنین یا اینکه گوشی رو جیل کنین !
این مسئله توی بیشتر سیستم عامل ها وجود داره البته به شکل های مختلف .
مثلا توی سیمبین میگن هک
توی اندروید میگن روت
و توی آیفون و آیپاد و ... هم میگن جیلبریک !

از معایب جیلبریک کردن هم میشه به کاهش سرعت گوشی اشاره کرد . درواقع قبل از جیلبریک کردن IOS ، این سیستم عامل بسیار اسموته و تقریبا هنگی توش دیده نمیشه . ولی بعد از جیلبریک کردن گوشی به مراتب هنگ میکنه !
جالبه که جیلبریک کردن به هیچ وجه غیر قانونی نیست ...

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب مجتبی جان جواب رو گفت .
منم پست مجتبی جان رو تکمیل میکنم !
ببینید شما برای نصب کردن بازی و برنامه و ... توی آیفون 2 تا راه دارین ! یا باید برنامه هارو که مورد تأیید اپل هست خریداری کنین یا اینکه گوشی رو جیل کنین !
این مسئله توی بیشتر سیستم عامل ها وجود داره البته به شکل های مختلف .
مثلا توی سیمبین میگن هک
توی اندروید میگن روت
و توی آیفون و آیپاد و ... هم میگن جیلبریک !

از معایب جیلبریک کردن هم میشه به کاهش سرعت گوشی اشاره کرد . درواقع قبل از جیلبریک کردن IOS ، این سیستم عامل بسیار اسموته و تقریبا هنگی توش دیده نمیشه . ولی بعد از جیلبریک کردن گوشی به مراتب هنگ میکنه !
جالبه که جیلبریک کردن به هیچ وجه غیر قانونی نیست ...
احسنت...

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
من عاشق مبحث operating system هستم
شاید دیدی یه روز یکی درست کردم زدم رو دست همشون ... :w34: