صفحه 1 از 2 12 آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 18

تاپیک: هومياپاتي چيست؟

 1. #1
  عضو فعال آواتار mina_p
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  محل سكونت
  شيراز
  امتیاز
  1752
  پست ها
  1,946

  پيش فرض هومياپاتي چيست؟

  سلام خدمت همه ي دوستان عزيز

  راستش تقريبا تا دوهفته قبل چيزي درمورد هومياپاتي نميدونستم يكي از دوستام درمورد اين علم صحبت كرد.
  دوست دارم يه بحث علمي سالم دراين مورد داشته باشيم

  حالا از بين شما عزيزان آيا كسي چيزي در اين زمينه ميدونه؟
  تا حالا از نزديك آشنايي داشته؟
  آيا تحت درمان هوماپاتي قرار گرفتين؟

  چون خيلي ها مثل خودم آشنايي چنداني با اين علم ندارن درابتدا كمي توضيح ميدم

  .................................................. ...................

  هومیوپاتی چیست؟


  داروهای هومیوپاتی عموما منشا طبیعی دارند كه بیش از ۷۰% از گیاهان ۲۰% از عناصر و كانیها مواد طبیعی (فلزات نمكها اسیدها) و باقی از منابع حیوانی (سموم مار و زنبور ...) تهیه می شوند.


  طب هومیوپاتی روش درمانی خاصی است كه در آن با تحریك دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار توسط داروهای خاص هومیوپاتی بیماران را می توان به شفا رساند. بر اساس اصول اولیه هومیوپاتی هر ماده ای ( یا عاملی) كه بتواند در بدن سالم ایجاد یك سری علائم بیماری كند می تواند در صورت تجویز به فردی بیمار با همان علائم بیماری وی را درمان نماید به شرط آنكه علائم موجود در بیمار و علائمی كه آن ماده دارویی می تواند ایجاد كند تا حد ممكن مشابه باشند. هومیوپاتی برای درمان از اصل همانندی (Law of Similarity) استفاده می كند . به این معنی كه درمانگر مقدار بسیار كم از ماده ای را كه باعث بیماری شده برای بیمار تجویز می كند . برای این كار ، درمانگر علاوه بر توجه به نشانه های بیماری ، به عوامل روانشناختی ، رفتاری و ژنتیكی فرد نیز توجه می كند.به عبارت دیگر در این طب از داروهایی برای درمان استفاده می شود كه بتوانند دقیقا علائم بیمار را پوشش دهند تا با تحریك مناسب سیستم ایمنی و حیاتی بیمار و در نتیجه هوشیار نمودن سیستم دفاعی بدن بیماری را درمان نمایند. این به معنای آن است كه در هومیوپاتی تكیه بر درمان بیمار توسط قوای حیاتی و درمانی خود بیمار است .

  ● تاریخچه هومیوپاتی چیست؟

  هومیوپاتی توسط دكتر ساموئل هانمان پزشك آالمانی كشف و سیستم درمانی مبتنی بر آن به جهانیان ارائه شد. در طی ۲۰۰ سال اخیر هومیوپاتی با اقبال هر چه بیشتر بیماران و توجه پزشكان به این طب روند صعودی خود را طی نموده بخصوص در ۲۰ سال اخیر كه مورد توجه شایانی قرار گرفته است.

  ● در هومیوپاتی از چه داروهایی استفاده می شود؟

  داروهای هومیوپاتی عموما منشا طبیعی دارند كه بیش از ۷۰% از گیاهان ۲۰% از عناصر و كانیها مواد طبیعی (فلزات نمكها اسیدها) و باقی از منابع حیوانی (سموم مار و زنبور ...) تهیه می شوند اما نكته قابل توجه در مورد داروهای هومیوپاتی این است كه این داروها از غلظت بسیار اندك ماده اولیه برخوردارند بعبارت دیگر بسیار رقیق شده اند اما از سوی دیگر توسط روشهای خاص داروسازی هومیوپاتی از خواص دارویی فوق العاده ای برخوردار می باشند بطوریكه داروهای هومیوپاتی عموما در اندازه ای بسیار كوچك و مقادیر و دفعات بسیار كم تجویز می شوند، اما اثرات درمانی فوق العاده زیادی را دارا می باشند. آخرین تحقیقات بعمل آمده مبین این امر است كه خواص بنیادی مواد توسط روشهای داروسازی هومیوپاتی به مولكولهای آب منتقل می شود و تغییر آرایش مولكولهای آب همچون نسخه برداری از ماده اولیه عمل می نماید. به عبارت ساده تر خواص ماده اولیه كه دارو از آن تهیه می شود همچون تصویری بر روی مولكولهای آب نقش می بندد.
  داروهای هومیوپاتی از نظر ظاهری اكثرا بصورت دانه های ریز از جنس قند می باشند كه در تعداد محدود در فواصل زمانی مشخص ( چند روز تا یك ماه) بایستی مصرف شوند و هیچ طعم و بوی نامطلوبی ندارند . بوسیله له كردن مواد گیاهی ، حیوانی یا مواد معدنی و قرار دادن آن در یك حلال مثل الكل گندم تهیه می شود. سپس این عصاره در مخلوط آب و الكل رقیق می شود. این فرایند که اثر شفا بخشی مواد را افزایش می دهد ، بارها تكرار می شود تا به غلظت مناسبی که برای درمان با اثرات جانبی بسیار كم بکار می رود دست یابیم.
  داروهای هومیوپاتی با شماره و حروف الفبا شناسایی می شوند كه غلظت و قدرت درمانی آنها را نشان می دهد . برای مثال ”۳۰C “ یعنی : ۳۰ بار با نسبت یك قسمت ماده موثره به ۹۹ قسمت الكل و آب رقیق شده است . (C به معنی ۱۰۰ قسمتی است یا نسبت ۱:۱۰۰ ) ” ۶X“ یعنی ۶۰ بار با نسبت یك قسمت ماده به ۹ قسمت الكل و آب رقیق شده است . ( X به معنی ۱۰ قسمتی است یا نسبت ۱:۱۰ ) بعد از اینكه ماده موثره كاملاَ رقیق شد ،به یكی از اشكال معمول داروها مثل قرص ، روغن، شربت یا اسپری تهیه می شود .
  طرفداران هومیوپاتی ، معتقدند كه پروسه رقیق كردن ، ذات شفای نیرومند را بوجود می آورد . منتقدان به این استدلال می كنند كه بیشتر داروهای هومیوپاتی آنقدر رقیق شده اند كه بررسیهای شیمیایی آزمایشگاهی نمی تواند ماده فعال اولیه را نشان دهد . آنها عقیده دارند كه معالجات هومیوپاتی نتیجه اثرات تلقینی است كه بیمار به درمانگر یا به روش دارد .هر چند بعضی از تحقیقات اخیر ، دلالت بر این دارد كه این اثرات فقط تلقین نیست .

  ● هومیو پاتی چگونه موجب درمان بیماری می گردد؟

  در هومیوپاتی اعتقاد بر این است كه ساختار بدن( جسمی و روانی) دارای قدرت ترمیم بیماری می باشد و آنچه باعث عدم بهبودی و مزمن شدن بیماری می شوند اشكال در ساز و كار سیستم حیاتی (ایمنی ) بدن است كه در صورت حل این مسئله براحتی می توان بر بیماری غلبه نمود . داروهای هومیوپاتی از آنجایی كه خود قدرت تحریك نقاط مختلف سیستم حیاتی بدن را دارند قادرند فیزیولوژی بدن را به نحو مطلوبی در جهت رسیدن به سلامت تحریك و تقویت نمایند.یك تفاوت عمده هومیوپاتی با پزشكی كلاسیك ( رایج) در این است كه در هومیوپاتی سعی در باز گرداندن تعادل به بدن است در صورتیكه در پزشكی رایج درمان عموما از طریق از بین بردن عامل بیماریزا به دست می آید ( كه متاسفانه این عوامل بیماریزا را در اكثریت موارد نمی توانیم از بین ببریم و یا حتی شناسایی كنیم ( بجز باكتریها) مثلا اگر عوامل بیماریزا از جنس استرسهای زندگی باشند چه كاری می توان برای آنها نمود ؟ از سوی دیگر حتی قادر به نابودی ویروسها نیز نیستیم.


  یك مثال:

  داروی هومیوپاتی تهیه شده از پیاز، از داروهای مهم درمان آلرژی فصلی و سرماخوردگی می باشد چرا كه پیاز همانطور كه می دانید می تواند ایجاد آبریزش بینی و چشم كند ( موقع پوست كندن) با این شباهت خصوصیت كه بین پیاز و سرماخوردگی وجود دارد می توان از داروی هومیوپاتی پیاز برای درمان استفاده نمود. مثال دیگر داروی هومیوپاتی قهوه است كه در هومیوپاتی برای درمان بی خوابی استفاده می شود ! ( در نظر بگیرید كه قهوه خود ایجاد بی خوابی می نماید) تمامی داروهای هومیوپاتی ابتدا روی افراد داوطلب امتحان شده و تمامی خواص آنها بر روی انسان سالم ثبت شده است و سپس با داشتن اطلاعات مربوط به هر دارو پزشك هومیوپات در مواجهه با هر بیمار دارویی را تجویز می كند كه بیشترین پوشش علائم را داشته بلاشد و شبیه ترین علائم را بتواند ایجاد نماید. البته در هومیوپاتی تنها بر اساس یك علامت نمی توان دارو داد حتما باید تمام علائم جسمی و روحی بیمار با خواص دارو پوشش داده شوند. در عمل بیماری كه نزد پزشك هومیوپات می آید نه تنها از بابت درد اصلی به دقت مورد سوال قرر می گیرد بلكه تمامی ناراحتیهای به ظاهر بی ربط جسمی و روحی مورد توجه قرار می گیرند و تجویز دارو بر اساس مجموعه نارحتیهای بیمار صورت می گیرد و از سوی دیگر تمام ناراحتیهای بیمار بایستی برطرف شود .

  هومیوپاتی یك طب كل نگر می باشد به این معنا كه یك بیماری كل بدن را درگیر می كند و هیچ بیماری موضعی ( آنگونه كه در پزشكی كلاسیك در نظر گرفته می شود) وجود ندارد منتها ممكن است ناراحتیها در یك قسمت خود را بیشتر نشان دهند علائم مختلف در یك بیمار هر یك تكه ای از پازل بیماری اصلی می باشند كه در هومیوپاتی به دقت بررسی شده و با كنار هم گذاشتن این جزئیات پراكنده و به ظاهر مختلف به یك تشخیص ریشه ای می رسیم ( مثلا سردرد و نفخ شكم بی خوابی عرق كردن بیش از اندازه و افسردگی در یك بیمار همگی تنها به عنوان علامت یك بیماری كه تمام این خصوصیات را شامل می شود محسوب می گردد و تنها با یك داروی هومیوپاتی تمامی آنها بر طرف می شود). تاكید هومیوپاتی بر مصرف حداقل دارو و نیل به درمانی بدون عوارض در بهترین شكل ممكن است و انسان سالم كسی می باشد كه نه تنها از درد جسمی رنج نبرد بلكه فارغ از هر گونه آزار روانی و روحی بی هیچ مانعی از زندگی لذت برد و هدف درمان در هومیوپاتی رساندن هر بیمار به این نقطه ایده آل است.

  ● چه بیماریهایی با هومیوپاتی قابل درمان می باشند؟

  هومیوپاتی یك طب كامل می باشد و تقریبا برای اكثر قریب به اتفاق بیماریهای رایج راه حل درمانی دارد از بیماریهای جسمی همچون سردرد، كمر دردها، دردهای مزمن مشكلات گوارشی، تنفسی، روماتیسمی، بیماریهای با منشا هورمونی و پوستی تا بیماریهای روان همچون افسردگیها، اضطرابها، ترسها و حتی رفتارها و عادات ناپسند . اما باید توجه نمود كه در هومیوپاتی هر بیمار برای درمان شدن باید به دقت تشخیص داده شود امری كه همیشه رخ نمی دهد پزشكان هومیوپات مجرب در برخورد با بیماریهای مختلف موفقیتی بیش از ۶۰% موارد دارند كه بسته به علم و تجربه هومیوپات و نوع و شدت بیماری و اینكه در چه مرحله ای از بیماری مراجعه نموده اند متفاوت خواهد بود در كل اكثر بیماران می توانند به درمانی كامل برسند بدون آنكه نیاز باشد تا آخر عمر از داروهای شیمیایی برای كاهش آلام خود استفاده كنند. طب هومیوپاتی برای تمام سنین قابل توصیه می باشد بطوریكه از نوزادان تا افراد كهنسال می توانند از درمان هومیوپاتی منتفع شوند.
  بدترين شكل دلتنگي براي كسي است كه در كنار او باشي و بداني هرگز به او نخواهي رسيد.


 2. #2
  عضو فعال آواتار ayja
  رشته
  غیر مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  امتیاز
  5387
  پست ها
  5,929

  پيش فرض

  عالی بود . مرسی
  یکی از روشهای درمان توسط هومیوپاتی یا هیمیوپاتی استفاده از انرژی موجود در وجود هیمیوپات و انتقال آن توسط دستها به بدن بیمار و بیدار کردن اعصاب حسی بیمار هست. این انتقال مانند عمل تله پاتی میتونه از طریق ذهن هم بیه بیمار منتقل بشه.
  آیجا به تاریخ پیوست.


 3. تشكرها از اين پست


 4. #3
  عضو فعال آواتار HirrAd
  رشته
  مهندسی کشاورزی
  مقطع
  لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/3
  محل سكونت
  كرج
  امتیاز
  3203
  پست ها
  1,172

  پيش فرض

  خیلی جالب بود
  تو ایران هم از این نوع درمان استفاده میشه؟


 5. تشكرها از اين پست


 6. #4
  عضو فعال آواتار ayja
  رشته
  غیر مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  امتیاز
  5387
  پست ها
  5,929

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله HirrAd نمايش پست
  خیلی جالب بود
  تو ایران هم از این نوع درمان استفاده میشه؟
  اساتیدی بودند که خواستند این کار رو بکنند بعدش با مخالفت سازمانهای پزشکی مواجه شدند و دست از کار کشیدند. خیلی هاشونم از ایران رفتند و در کشور های دیگر به این کار مشغولند.
  جلو کار این افراد رو میگیرند ولی با رمّال و دعا نویس کاری ندارند.
  آیجا به تاریخ پیوست.


 7. تشكر از اين پست


 8. #5
  عضو فعال آواتار mina_p
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  محل سكونت
  شيراز
  امتیاز
  1752
  پست ها
  1,946

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله HirrAd نمايش پست
  خیلی جالب بود
  تو ایران هم از این نوع درمان استفاده میشه؟
  بله دوست عزيز
  هم توي ايران و هم شيراز از اين روش درمان استفاده ميشه

  وضعیت قانونی هومیوپاتی
  هم‌اکنون از هومپوپاتی درشبکه‌های درمانی بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به عنوان یکی از روش‌های درمان بیماری‌های حاد و مزمن استفاده می‌شود و دارای مراحل آموزش اکادمیک می‌باشد. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ‪ FDA‬ کلیه داروهای هومیوپاتی را تحت عنوان [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] The Homœopathic Pharmacopœia of the United States به‌رسمیت شناخته است . هم اکنون این روش درمانی در کشورهای [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و بسیاری از دیگر کشورها خدمات درمانی به بیماران ارایه می‌دهد. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] در کتابی تحت عنوان [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] به تفصیل راجع به جایگاه هومیوپاتی در نظام بهداشتی کشورهای مختلف توضیح می‌دهد.
  یکی از سازمان‌های بزرگ بین‌المللی در زمینه هومیوپاتی [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] است که ایران نیز عضو آن می‌باشد. در ایران نیز شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت در سال ۱۳۷۴ هومیوپاتی را به عنوان یک روش درمانی مورد تایید دانست. در سال ۱۳۷۷ وزیر بهداشت وقت دستور العمل تعیین تکلیف پزشکان شاغل به هومیوپاتی را به واحدهای تابعه ابلاغ کرد و در سال ۱۳۸۱[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تشکیل شد و هم اکنون مشغول به کار است. این انجمن با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی برای ساماندهی هومیوپاتی در کشور تلاش می‌کند.
  بدترين شكل دلتنگي براي كسي است كه در كنار او باشي و بداني هرگز به او نخواهي رسيد.

 9. تشكرها از اين پست


 10. #6
  عضو فعال آواتار ayja
  رشته
  غیر مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  امتیاز
  5387
  پست ها
  5,929

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله mina_p نمايش پست
  بله دوست عزيز
  هم توي ايران و هم شيراز از اين روش درمان استفاده ميشه

  وضعیت قانونی هومیوپاتی
  هم‌اکنون از هومپوپاتی درشبکه‌های درمانی بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به عنوان یکی از روش‌های درمان بیماری‌های حاد و مزمن استفاده می‌شود و دارای مراحل آموزش اکادمیک می‌باشد. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ‪ FDA‬ کلیه داروهای هومیوپاتی را تحت عنوان [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] The Homœopathic Pharmacopœia of the United States به‌رسمیت شناخته است . هم اکنون این روش درمانی در کشورهای [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]، [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] و بسیاری از دیگر کشورها خدمات درمانی به بیماران ارایه می‌دهد. [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] در کتابی تحت عنوان [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] به تفصیل راجع به جایگاه هومیوپاتی در نظام بهداشتی کشورهای مختلف توضیح می‌دهد.
  یکی از سازمان‌های بزرگ بین‌المللی در زمینه هومیوپاتی [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] است که ایران نیز عضو آن می‌باشد. در ایران نیز شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت در سال ۱۳۷۴ هومیوپاتی را به عنوان یک روش درمانی مورد تایید دانست. در سال ۱۳۷۷ وزیر بهداشت وقت دستور العمل تعیین تکلیف پزشکان شاغل به هومیوپاتی را به واحدهای تابعه ابلاغ کرد و در سال ۱۳۸۱[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] تشکیل شد و هم اکنون مشغول به کار است. این انجمن با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی برای ساماندهی هومیوپاتی در کشور تلاش می‌کند.
  همش در حد بررسی و قانون نویسی و ایناست. کاری عملی بشکلی که درآمد و حق حیات متخصصین رو تامین کنه هنوز صورت نگرفته. یعنی جوری قانونی شد که برای کسی صرف نمیکنه بیاد در این رشته فعالیت کنه.
  آیجا به تاریخ پیوست.


 11. تشكرها از اين پست


 12. #7
  عضو فعال آواتار mina_p
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  محل سكونت
  شيراز
  امتیاز
  1752
  پست ها
  1,946

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله ayja نمايش پست
  همش در حد بررسی و قانون نویسی و ایناست. کاری عملی بشکلی که درآمد و حق حیات متخصصین رو تامین کنه هنوز صورت نگرفته. یعنی جوری قانونی شد که برای کسی صرف نمیکنه بیاد در این رشته فعالیت کنه.
  بله موافقم توي بيشتر كشورها اين يه علم اثبات شده هست و مورد قبول عام ولي هنوز متاسفانه توي ايران جا نيوفتاده
  آدرس يه پزشك هومياپات را توي شيراز از همون دوستم گرفتم تصميم دارم يه سر برم و از نزديك با اين علم و نتايجش آشنا بشم
  بدترين شكل دلتنگي براي كسي است كه در كنار او باشي و بداني هرگز به او نخواهي رسيد.

 13. تشكرها از اين پست


 14. #8
  عضو فعال آواتار ayja
  رشته
  غیر مهندسی
  مقطع
  فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  امتیاز
  5387
  پست ها
  5,929

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله mina_p نمايش پست
  بله موافقم توي بيشتر كشورها اين يه علم اثبات شده هست و مورد قبول عام ولي هنوز متاسفانه توي ايران جا نيوفتاده
  آدرس يه پزشك هومياپات را توي شيراز از همون دوستم گرفتم تصميم دارم يه سر برم و از نزديك با اين علم و نتايجش آشنا بشم
  یک دکتری بود بنام ناصحی یا همچین اسمی که دقیقا اسمش یادم نیست. ایشون اومدن ایران و نمایش عمومی خوبی هم در اثبات این علم برگزار کردند ولی بلایی سرش آوردند که فرار را بر قرار ترجیح داد. یه سایت هم داشت که متاسفانه اونم یادم نیست.
  شما میتونید برای بررسی این علم از طریق فیس بوک به نتایج خوبی دست پیدا کنید. البته اگه راههای ورود به این سایت رو بلد باشید . با تشکر
  آیجا به تاریخ پیوست.


 15. تشكرها از اين پست


 16. #9
  عضو فعال آواتار mina_p
  رشته
  مهندسی کامپیوتر
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/5
  محل سكونت
  شيراز
  امتیاز
  1752
  پست ها
  1,946

  پيش فرض

  نقل قول نوشته اصلي بوسيله ayja نمايش پست
  یک دکتری بود بنام ناصحی یا همچین اسمی که دقیقا اسمش یادم نیست. ایشون اومدن ایران و نمایش عمومی خوبی هم در اثبات این علم برگزار کردند ولی بلایی سرش آوردند که فرار را بر قرار ترجیح داد. یه سایت هم داشت که متاسفانه اونم یادم نیست.
  شما میتونید برای بررسی این علم از طریق فیس بوک به نتایج خوبی دست پیدا کنید. البته اگه راههای ورود به این سایت رو بلد باشید . با تشکر
  ممنون دوست عزيز
  حتما يه سر هم به فيس بوك ميزنم ولي هيچي مثل مشاهده ي عيني نميشه يه دكتر توي شيراز هست به اسم دكتر ارشادفر ميگن تا به حال موفق هم بوده حتما يه سر ميرم اونجا تا نتايجشو با چشم خودم ببينم
  بدترين شكل دلتنگي براي كسي است كه در كنار او باشي و بداني هرگز به او نخواهي رسيد.

 17. تشكرها از اين پست


 18. #10
  عضو فعال آواتار vafaaa
  رشته
  غیر مهندسی
  مقطع
  دانشجوی فوق لیسانس
  تاريخ عضويت
  2010/8
  امتیاز
  2225
  پست ها
  1,755

  پيش فرض

  من اطلاعات چندانی درباره این علم ندارم ولی با خوندن این مطالب مشتاق شدم بیشتر دربارش بدونم
  ممنون مینا جون
  ای آنکه طلبکار خدایی ، به خود آ
  از خود بطلب کز تو خدا نیست جدا
  اول به خود آ، چون به خود آیی، به خدا
  اقرار نمایی به خدایی خدا....
 19. تشكرها از اين پست


صفحه 1 از 2 12 آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

 1. دستگاه دياليز چيست؟
  توسط وبلاگر در تالار تجهیزات پزشکی
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2014/6/08, 04:59 PM
 2. مهندسی ارزش چیست؟
  توسط sheyda در تالار مهندسی صنایع
  پاسخ ها: 41
  آخرین ارسال: 2014/5/17, 03:25 PM
 3. مهندسی شیمی چیست؟
  توسط پیرجو در تالار تازه ها ،معرفی و آشنايی با رشته و سايت ها
  پاسخ ها: 3
  آخرین ارسال: 2007/8/02, 05:42 PM
 4. چرا هفت و هفت سین چیست؟
  توسط پیرجو در تالار تازه ها ،معرفی و آشنايی با رشته و سايت ها
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2007/3/19, 02:00 PM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •