خواندن و امتحان ارشد مکانیک

apadana34

عضو جدید
سلام . من کارشناس مدیریت را گرفتم. اما دیپلم ریاضی فیزیک دارم و علاقه ام به ریاضی و فیزیک حالا ان چه در دبیرستان خواندیم است
می خوام بدانم من می تونم در امتحان ارشد مکانیک شرکت کنم و اگه اینکار را بکنم اشتباه نیست . من می دانم که باید خیلی بخوانم.
ولی به من می گن که خیلی سنگین است وکارت اشتباه است . اما نه من راه را رفتم نه انها بخاطر همین نمی دانم چه کار کنم . یک موقع با خواندن و کلاس رفتن وسعی کردن مشکل حل نمی شه و کار از ریشه نادرست است . می خواستم با توجه به اینکه من راه را نرفتم
ایا این طوری است یا نه با سعی و برنامه داشتن قضیه حل می شه .

آخرین ویرایش:

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر بتونی توی کلاسهای موسسه هایی مثل نصیر یا پارسه شرکت کنی کارت راحت تر میشه.به این مطلب باید اعتقاد داشته باشی که غیرممکن غیرممکنه و با پشتکار و تلاش درس ها رو بخونی.ضمنا از بین دروس باید بعصی ها رو حذف کنی.اگه تبدیل انرژِی می خوای باکس سیالات و ریاضی رو کامل بخون و دینامیک ،طراحی اجزا و دینامیک ماشین رو حذف کن.زبان رو هم کلا بیخیال شو.موفق باشی

apadana34

عضو جدید
پس طبق گفته هات من کار عجیب و غریبی که کسی تا حالا انجام نداده انجام نمی دم . چونکه من می ترسم و مدام به این فکر می کنم که نکنه تنها باشم
دراین تصمیم. متاسفانه چون اخر کار را نمی دانم و کار را شروع نکردم گرفتن این تصمیم برایم ترس اور است . مگر اینکه دوستان و خبره ها راهنمایی کنند

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس طبق گفته هات من کار عجیب و غریبی که کسی تا حالا انجام نداده انجام نمی دم . چونکه من می ترسم و مدام به این فکر می کنم که نکنه تنها باشم
دراین تصمیم. متاسفانه چون اخر کار را نمی دانم و کار را شروع نکردم گرفتن این تصمیم برایم ترس اور است . مگر اینکه دوستان و خبره ها راهنمایی کنند
مسلما کار آسون و یا حتی معمولی و نرمالی در پیش نداری ولی اگه تلاش کنی با توجه به روند افزایش ظرفیت پذیرش می تونی نتیجه بگیری اگر بدون دغدغه شروع کنی درس ها رو بخونی.برای منابع مطالعاتی هم به اینجا مراجعه کن

apadana34

عضو جدید
بله مسلما کار اسونی نیست . من باید درسها را بخوانم و تازه خودم را با محیط بیرون دانشگاهم تطبیق بدم . اما نکته ای را که می خوام
بدانم چون من این راه را نرفتم این است که به فرض قبولی و حتی ادامه ایا با این مسئله روبرو نمیشم که همیشه احساس عقب بودن
را بکنم بطوریکه یک چیزی در ان 4 سالی که من مدیریت خواندم و دیگران خود مکانیک را خواندن باشه و من نداشته باشم و بفهمم که راهم به هرصورت اشتباه بوده.

ببخشید منم یه سوال داشتم.من الان ترم پنجم و میخوام 9 ترمه تموم کنم تا برای آزمون ارشد یک سال وقت اضافی داشته باشم.به نظر شما اینکار خوبه؟ مرسی.

navid85

عضو جدید
سلام من خودم ترم آخر مكانيكم گرايش جامدات شما اول بايد رشته اي كه تو ارشد مكانيك بخوني رو مشخص كني بعدش شروع كني به خوندن .به نظر من با كلاس رفتن نمي شه بر فرض مثال شما توي يه موسسه كنكور ثبت نام كردي مثلا الان كلاس ديناميك داري استادي كه اونجا درس مي ده با توجه به اينكه شما يه پيش زمينه اي داري شروع به صحبت مي كنه مثلا ميگه امروز به مبحش شعاع زيراسيون رسيديم با توجه به مباحث قبلي و دروس معادلات ديفرانسيل و ..... شروع مي كنيم اينجا علاوه بر ديناميك شما چندتا درس ديگروهم بايد بلد باشي اين مثالييم كه زدم فقط مختص اين درس نيست بلكه همه درساس.
يه نكته مهم اينكه شما چون ليسانست فرق مي كنه تو ارشد مكانيك احتمالا تا 14 واح اظافه بعنوانه پيش نياز بايد پاس كني
ولي اينو مطمئن باش رشته سختيه حتي براي خود كسايي كه ليسانسشو دارن خوندن اين رشته تو ارشد براشون ترس داره
در ضمن قبول شدن تو ارشد خيلي خيلي راحتتر از پاس كردن درساي ارشده مثلا من خودم تو آزاد تاكستانم برد ارش طراحي كاربردي رو كه نگاه مي كني همه اخراجي خوردن چون واقعا سخته و نميتونن درس پاس كنن.
ولي اگه مي خواي اين رشترو بخوني از الان تا آخر ارشد يعني تا لحظه يي كه مدرك ارشد مكانيكو بگيري بايد تلاش كني و تلاش شما بايد بيشتر از بقيه باشه

navid85

عضو جدید
اگه ارشد سراسري مي خواي از همين ترم 5 هر درسي كه ورميداري فكر كن آخر ترم همونو مي خواي كنكور بدي اينطوري هم معدل ليسانست بالا ميره هم 100% ارشد قبولي اونم جاي عالي كه اين بستگي به همتت داره
من ديروز دانشگاه خودمون بودم آزاد تاكستان كسايي كه اومده بودن ارشد مكانيك ثبت نام كنن فقط 1022000 تومان شهريه ثابتشون بود كه با 9 واحد 1955000 تومان در اومده بود حالا تصميم با خودته

اگه ارشد سراسري مي خواي از همين ترم 5 هر درسي كه ورميداري فكر كن آخر ترم همونو مي خواي كنكور بدي اينطوري هم معدل ليسانست بالا ميره هم 100% ارشد قبولي اونم جاي عالي كه اين بستگي به همتت داره
من ديروز دانشگاه خودمون بودم آزاد تاكستان كسايي كه اومده بودن ارشد مكانيك ثبت نام كنن فقط 1022000 تومان شهريه ثابتشون بود كه با 9 واحد 1955000 تومان در اومده بود حالا تصميم با خودته

می فهمم منظورتون رو.من برا این میخوام 9 ترمه تموم کنم که 2.5 سال وقت داشته باشم بعد از این دو سال و نیم . یک سال و نیم کتابهای مرجع رو بخونم بعد یک سال کامل تستی کار کنم . نظر شما چیه؟

881471309

عضو جدید
سلام با تلاش و شرکت در کلاس های نصیر و پارسه می توانید موفق شوید.<<<<<<غیر ممکن فقط غیر ممکن است>>>>>>>>

suratipanther

عضو جدید
خواستن توانستن است. ولی توانستن به چه قیمتی؟ آیا اون زحمتی که برا این کار میخوای بکشی ارزش نتیجه ش رو داره؟ جواب اینا رو فقط خودت میدونی.
در مورد کلاس ها بگم که من خودم کلاس های نصیر رو رفتم .دکتر صادقی و شریعت پناهی و .... و دوستانم هم استادای موسسه گاج. بگم که اساتید فرض میگیرن که شما یه زمینه ای بلدید. بعضی هاشون میگن از پایه میگیم ولی در عمل ،درسهای که ملت در طول یک سال و با کلی حل مساله و تمرین یاد میگیرن.حتی با بهترین اساتید در عرض 8 جلسه آموزش کلاس کنکور خوب جا نمی افته. ارشد قبول شدن خیلی هم سخت نیست. اما پاس کردن درس های ارشد مکانیک زحمتش بیشتره .در ضمن ارشد مکانیک خیلی بیشتر از لیسانس اش، وارد بحث های تئوری و ریاضی میشه.و باید ببینید اصلا علاقه ای به دروس ارشد دارید یا نه؟

si136718

عضو جدید
حالا که حرف ارشد شد چندتا سوال داشتم. من الان ترم 7 جامداتم تا حالا فقط تو فکر پاس کردن بودم 1)کسی میدونه ضرایب دروس ارشد رشتهای مکانیکو از کجا باید گیر بیارم؟2)اگه الان بخام خودم شروع به خوندن کنم از کجا باید شروع کنم؟ممنون میشم کسی کمکم کنه.ممنون

آخرین ویرایش:

apadana34

عضو جدید
سوال :
ایا برای مهندس مکانیک (لیسانس ) بیشتر در کارخانه ها فرصت شغلی هست ؟
ایا مکانیک با ان اوازش فقط گرایش حرارت و سیالات ان بازار کار مناسبی داره ؟ با این گرایش چه کار می شه کرد؟

nafas..

عضو جدید
سلام.من دانشجوی مکانیک ماشینالات کشاورزیم می خوام ارشد گرایش جامدات بخونم.میشه بگید چه منابعی و بیشتر بخونم

بالا