خودسوزی دو دختر و خودکشی یک دختر دیگر در یک روز در ایلام

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودسوزی دو دختر و خودکشی یک دختر دیگر در یک روز در ایلام

در اوایل هفته جاری ۳ دختر در یک روز، در استان ایلام دست به خودکشی زدند که ۲ نفر از آن‌ها از طریق ریختن نفت به روی بدن‌شان و خودسوزی قصد پایان بخشیدن به زندگی خود را داشتند.
در پی این حادثه ۳ دختر ۱۷ و ۱۸ ساله اقدام به خودکشی کردند که یک نفر جان خود را از دست داده و ۲ نفر دیگر در شرایط وخیم به‌سر می‌برند.
بـراساس اطلاعات واصله ۲ دختر ۱۷ و ۱۸ ساله ایوانی و ایلامی با ریختن نفت بر روی خودشان و دختر۱۷ ساله دره‌شهری هم با خوردن پودر حشره‌کش اقدام به خودکشی کرد‌‌‌ه‌اند که اقدام بـه خودکشی کرد کـه دختر مصدوم ایوانی پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.
گفتنی است استان ایلام بیشترین آمار خودکشی به‌ویژه خودسوزی زنان را در کشور به خود اختصاص داده است.
به گفته معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام معضل خودکشی به‌عنوان یکی از معضلات مهم استان به‌شمار می‌رود.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان ایلام نیز با اشاره به آسیبی‌های روانی و اجتماعی شایع در استان، اظهار داشت: این آسیب‌ها دلایل و ریشه‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی و … دارد که باید پس از شناسایی جهت کنترل و پیشگیری هدف‌گذاری شوند.
منبع:آخرین نیوز

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا عجب آدمايي پيدا ميشندا
حتما از اين دوستي آشغالي ها كه نفري صد تا دارند و بعضي پاش خودشون رو ... يدند بوده
يكي نيست به اينا برو حد اقل يه سلول ...

اياتاي

عضو جدید
خودسوزي در استان ايلام بيشترين امار رو همه ساله داره. زنان و دختران ايلامي براي اعتراض به شرايط ناگوار زندگي و تبعيض هايي كه
از طرف پدر، برادر و ريش سفيدان فاميل به انها تحميل ميشه دست به خودسوزي مي زنن...

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودسوزي در استان ايلام بيشترين امار رو همه ساله داره. زنان و دختران ايلامي براي اعتراض به شرايط ناگوار زندگي و تبعيض هايي كه
از طرف پدر، برادر و ريش سفيدان فاميل به انها تحميل ميشه دست به خودسوزي مي زنن...
راس میگی؟؟:(
مگه چکارشون دارن ؟؟:cry:

Nayere

عضو جدید
اين آمار وحشتناك هر روز بالا و بالاتر ميره ولي كسي نيست كه يه فكري بكنه! :w00:

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا عجب آدمايي پيدا ميشندا
حتما از اين دوستي آشغالي ها كه نفري صد تا دارند و بعضي پاش خودشون رو ... يدند بوده
يكي نيست به اينا برو حد اقل يه سلول ...

یکم واضح تر میشه بگین؟

شما از کجا میدونین؟

اياتاي

عضو جدید
راس میگی؟؟:(
مگه چکارشون دارن ؟؟:cry:
چند نمونه از هزاران مورد:

«م.ف» ۲۰ساله تعريف مي كند، وقتي ۱۳ساله بودم، روزي از مدرسه به خانه آمدم و پدرم بدون هيچ مقدمه اي به من گفت: از فردا به مدرسه نمي روي. پرسيدم چرا؟ جواب داد: به محضر مي روي و عقد مي كني. وضع اقتصادي ما بشدت ضعيف بود و پدرم به اولين خواستگار جواب مي داد، شگردي كه براي خواهران ديگر من نيز اجرا شده بود. يكماه بعد، وقتي پدرم ديد، در روز عروسي، با لباس عروسي به تنم، هنوز هم گريه مي كنم، در مقابل مهمانان با شلنگ به جانم افتاد و كبود و خونين مرااز حياط كشان كشان پاي سفره عقد مردي ۴۵ساله نشاند، كه تا حد مرگ از او مي ترسيدم، از آن روز كينه شديدي از آنان به دل گرفتم، با خودم عهد كردم، هر طور شده از همسرم، پدرم، فقر و خودم انتقام بگيرم.

واقعيت، اين است، به دليل جبر فرهنگ و سنت، اين زنان چون توان رويارويي با مشكلات و مردان آزاردهنده زندگي خود را ندارند و همواره حرف مرد را برتر ازايده خودديده اند، از مظلوميت خود گله مندند، از اينكه نمي توانند كاري براي خود كنند در عذابند و فقط به صرف اينكه، نمي توانند جواب زورگويي هاي آنان را بدهند اينگونه از خود انتقام مي گيرند. در فرهنگ و باور اين زنان، جايي براي انتقاد از مردان وجود ندارد.
دختران دبيرستان

آمار خودكشي، در دانش آموزان دبيرستاني نيز بالاست. متغيرهاي جنسيت، عزت نفس، كانون كنترل، افسردگي، مصرف دارو، استرسها، وضعيت خانوادگي، كاركرد تحصيلي، حمايت اجتماعي و بي هنجاري ارتباط زيادي با خودكشي افراد دارد.
اين منطقه از ايران تاكنون شاهد چندين مورد خودكشي دانش آموزان، به واسطه نقص در كادر آموزشي دبيرستان و بي حرمتي دبيران و معاونين به دانش آموزان بوده است.
بسياري از مسؤولان راههايي را براي حل اين معضل منطقه اي ارائه داده اند، از جمله توجه به خصوصيات اقليمي و منطقه اي براي پيشبرد در كارها، آموزشهاي مذهبي، تربيتي، تهيه فيلم، داستان، پوستر وكتابچه هاي آموزشي، انجام درمانهاي روانپزشكي، برنامه مراقبتهاي بهداشتي اوليه، پيشگيري افراد اقدام كننده به خودكشي، بعد از اقدام به اين عمل، حمايت قانوني از زنان از طرف مقامات، ثبت دقيق مشخصات كامل افراد اقدام كننده به خودكشي، در سازمانها و ادارات مربوط به اين معضل معرفي كرده اند، همچنين فراهم آوردن موقعيت هاي مناسب شغلي و زمينه هاي ازدواج، از اين مقوله اند.

زن با صورت چروكيده، چشمان هراسانش را از قطره هاي سرم برنمي داشت. پي درپي با صداي ضعيفي مي گفت: پشيمانم، پشيمانم، مي خواهم زندگي كنم، اگر اين بار، نجات پيدا كنم، ديگر هيچ وقت اين كار را نمي كنم. پزشك پرسيد: درد داري؟ جواب داد. نه. بعد ادامه داد: دكتر من اصلاً درد ندارم، يعني اينكه مي توانم خوب شوم؟! دكتر سر تكان داد وگفت: بله! آن طرفتر، پزشك برايم توضيح داد: وقتي تمام بدن بسوزد و سوختگي آنقدر شديد باشد، كه بدن فرد دچار اختلال الكتروليتي شود، سيستم ايمني وعصبي بدن كاملاً بهم ريخته و در نتيجه شخص در يكي دوساعت قبل از مرگ هيچ دردي را احساس نمي كند، هنگامي كه بدن ديگردردي را حس نمي كند، يعني مرگ.

به اتاق كه برگشتم زن بدون هيچ دلواپسي، تعريف مي كرد: هر روز دعوا وكتك كاري بود، خانه پدرم جايي نداشتم، مادرم مي گفت: ما چه طور زندگي كرديم، تو هم مثل ما، بسوز و بساز، قدم خودت و شوهرت و بچه هايت روي چشم، اما تنها و با اسم بيوه، در اين خانه جايي نداري، من هم تنها راه خلاصي ام را در همين كار ديدم. يك روز ظهر كه شوهرم از سر كار به خانه آمد، داشتم بچه دومم را شير مي دادم...،
ديگر صدايي از او نيامد، تمام كرده بود، او فقط يك زن جوان ۲۷ساله بود.
ايلام ـ شراره كاكاوند

jolie

عضو جدید
کاربر ممتاز
امان از دست این مشکلات...
ولی چرا باید انسان تا این حد برسه که بخاد به خودش آسیب برسونه؟؟؟؟؟؟؟؟
:cry::crying2::crying:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

درستههه

hamid15

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه تو این استان حرف زیاد پشت سر هم میزنن.......و بعضی وقتها ابروی یه خانواده رو میبرن
در بعضی مناطق استان پسر عمو و پسر خاله یه دختر هم اجازه میدن تو کارش دخالت کنن چه برسه به پدر و برادر و شوهر
مردهاشون بسیار شکاکن به زنهاشون............اصولا اگه به یه خانمی گفتی سلام هزار تا حرف توش در میاد که این الان چرا گفت سلام و...
بنده از زبان یه خانمی اینجا شنیدم که با افتخار میگفت وقتی برادرش میاد خونه میره پاهای برادرشو میشوره تا خستگیش در بیاد
مورد دیگه ای که دیدم زمانی بود که داماد اومده بود دنبال عروس که از ارایشگاه ببردش برای سالن عروسی و یکمی کار عروس طول کشید ...........اقا داماد شروع کرد به فحش دادن و بد و بیراه گفتن به عروس که چرا دیر کردی جلوی همه
مورد دیگه ای که هست اینکه مثلا فلان پسر عمو خواستگار دختر میشه و خانواده دختر قبول نمیکنن اقای پسر عمو بلند میشه یا میدینش به من یا خونه تونو اتیش میزنم و موردی رو شنیدم که با اسلحه به خانه دختر مورد نظرش شلیک کرده
اینجا ازدواج
و جالبه که این فرهنگ رو با احترام ازش یاد میکنن
و چیزای دیگه ای که نمیتونم بگم
بنده بچه یه شهر بزرگ هستم و 2 ساله که بخاطر شغلم تو استان ایلام زندگی میکنم
و این چیزای عجیب و اینجا دیدم

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نمونه از هزاران مورد:

«م.ف» ۲۰ساله تعريف مي كند، وقتي ۱۳ساله بودم، روزي از مدرسه به خانه آمدم و پدرم بدون هيچ مقدمه اي به من گفت: از فردا به مدرسه نمي روي. پرسيدم چرا؟ جواب داد: به محضر مي روي و عقد مي كني. وضع اقتصادي ما بشدت ضعيف بود و پدرم به اولين خواستگار جواب مي داد، شگردي كه براي خواهران ديگر من نيز اجرا شده بود. يكماه بعد، وقتي پدرم ديد، در روز عروسي، با لباس عروسي به تنم، هنوز هم گريه مي كنم، در مقابل مهمانان با شلنگ به جانم افتاد و كبود و خونين مرااز حياط كشان كشان پاي سفره عقد مردي ۴۵ساله نشاند، كه تا حد مرگ از او مي ترسيدم، از آن روز كينه شديدي از آنان به دل گرفتم، با خودم عهد كردم، هر طور شده از همسرم، پدرم، فقر و خودم انتقام بگيرم.

واقعيت، اين است، به دليل جبر فرهنگ و سنت، اين زنان چون توان رويارويي با مشكلات و مردان آزاردهنده زندگي خود را ندارند و همواره حرف مرد را برتر ازايده خودديده اند، از مظلوميت خود گله مندند، از اينكه نمي توانند كاري براي خود كنند در عذابند و فقط به صرف اينكه، نمي توانند جواب زورگويي هاي آنان را بدهند اينگونه از خود انتقام مي گيرند. در فرهنگ و باور اين زنان، جايي براي انتقاد از مردان وجود ندارد.
دختران دبيرستان

آمار خودكشي، در دانش آموزان دبيرستاني نيز بالاست. متغيرهاي جنسيت، عزت نفس، كانون كنترل، افسردگي، مصرف دارو، استرسها، وضعيت خانوادگي، كاركرد تحصيلي، حمايت اجتماعي و بي هنجاري ارتباط زيادي با خودكشي افراد دارد.
اين منطقه از ايران تاكنون شاهد چندين مورد خودكشي دانش آموزان، به واسطه نقص در كادر آموزشي دبيرستان و بي حرمتي دبيران و معاونين به دانش آموزان بوده است.
بسياري از مسؤولان راههايي را براي حل اين معضل منطقه اي ارائه داده اند، از جمله توجه به خصوصيات اقليمي و منطقه اي براي پيشبرد در كارها، آموزشهاي مذهبي، تربيتي، تهيه فيلم، داستان، پوستر وكتابچه هاي آموزشي، انجام درمانهاي روانپزشكي، برنامه مراقبتهاي بهداشتي اوليه، پيشگيري افراد اقدام كننده به خودكشي، بعد از اقدام به اين عمل، حمايت قانوني از زنان از طرف مقامات، ثبت دقيق مشخصات كامل افراد اقدام كننده به خودكشي، در سازمانها و ادارات مربوط به اين معضل معرفي كرده اند، همچنين فراهم آوردن موقعيت هاي مناسب شغلي و زمينه هاي ازدواج، از اين مقوله اند.

زن با صورت چروكيده، چشمان هراسانش را از قطره هاي سرم برنمي داشت. پي درپي با صداي ضعيفي مي گفت: پشيمانم، پشيمانم، مي خواهم زندگي كنم، اگر اين بار، نجات پيدا كنم، ديگر هيچ وقت اين كار را نمي كنم. پزشك پرسيد: درد داري؟ جواب داد. نه. بعد ادامه داد: دكتر من اصلاً درد ندارم، يعني اينكه مي توانم خوب شوم؟! دكتر سر تكان داد وگفت: بله! آن طرفتر، پزشك برايم توضيح داد: وقتي تمام بدن بسوزد و سوختگي آنقدر شديد باشد، كه بدن فرد دچار اختلال الكتروليتي شود، سيستم ايمني وعصبي بدن كاملاً بهم ريخته و در نتيجه شخص در يكي دوساعت قبل از مرگ هيچ دردي را احساس نمي كند، هنگامي كه بدن ديگردردي را حس نمي كند، يعني مرگ.

به اتاق كه برگشتم زن بدون هيچ دلواپسي، تعريف مي كرد: هر روز دعوا وكتك كاري بود، خانه پدرم جايي نداشتم، مادرم مي گفت: ما چه طور زندگي كرديم، تو هم مثل ما، بسوز و بساز، قدم خودت و شوهرت و بچه هايت روي چشم، اما تنها و با اسم بيوه، در اين خانه جايي نداري، من هم تنها راه خلاصي ام را در همين كار ديدم. يك روز ظهر كه شوهرم از سر كار به خانه آمد، داشتم بچه دومم را شير مي دادم...،
ديگر صدايي از او نيامد، تمام كرده بود، او فقط يك زن جوان ۲۷ساله بود.
ايلام ـ شراره كاكاوند

وای خدااااا من اصن باورم نمیشه:cry:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه تو این استان حرف زیاد پشت سر هم میزنن.......و بعضی وقتها ابروی یه خانواده رو میبرن
در بعضی مناطق استان پسر عمو و پسر خاله یه دختر هم اجازه میدن تو کارش دخالت کنن چه برسه به پدر و برادر و شوهر
مردهاشون بسیار شکاکن به زنهاشون............اصولا اگه به یه خانمی گفتی سلام هزار تا حرف توش در میاد که این الان چرا گفت سلام و...
بنده از زبان یه خانمی اینجا شنیدم که با افتخار میگفت وقتی برادرش میاد خونه میره پاهای برادرشو میشوره تا خستگیش در بیاد
مورد دیگه ای که دیدم زمانی بود که داماد اومده بود دنبال عروس که از ارایشگاه ببردش برای سالن عروسی و یکمی کار عروس طول کشید ...........اقا داماد شروع کرد به فحش دادن و بد و بیراه گفتن به عروس که چرا دیر کردی جلوی همه
مورد دیگه ای که هست اینکه مثلا فلان پسر عمو خواستگار دختر میشه و خانواده دختر قبول نمیکنن اقای پسر عمو بلند میشه یا میدینش به من یا خونه تونو اتیش میزنم و موردی رو شنیدم که با اسلحه به خانه دختر مورد نظرش شلیک کرده
اینجا ازدواج
و جالبه که این فرهنگ رو با احترام ازش یاد میکنن
و چیزای دیگه ای که نمیتونم بگم
بنده بچه یه شهر بزرگ هستم و 2 ساله که بخاطر شغلم تو استان ایلام زندگی میکنم
و این چیزای عجیب و اینجا دیدم
ولی واسه ما غادی شده:w35:

اياتاي

عضو جدید
تأملی بر علل خودسوزی جوانان در استان ایلام
خودکشی با اعمال شاقه،مجازات زندگی در محرومیت

بغضی تلخ در طنین صدایش پنهان شده و نمی تواند کلمات را درست ادا کند ،‌صورتش را غریبانه در چادر سیاه رنگ رو رفته اش پنهان می کند ، گویی می خواهد عقربه زمان را به عقب بازگرداند. ‌یعنی آن هنگام که پدر جانبازش در اثر گازهای خردل شیمیایی صدام ناراحتی عصبی نداشت گویی دوست داشت پدرش بجای اینکه او را در زیر رگبار مشت و لگدهایش قرار دهد او را در آغوش مهربانش می فشرد . بازگویی دوستدار اینست که تصویر خاطره یکشنبه سیاه همان روز که پدرش یکباره ، به باد کتکش گرفت و او در اقدامی جنون آمیز رو به سوی انباری نهاد و پیت نفت سپید را بر روی خود ریخت و ناگهان کبریتی که نام بی مسمای بی خطر بر روی آن نقش بسته بود را روشن کرد ، بصورتی دیگررقم خورد.

اکنون او صورتش به قدری گوشت اضافه آورده که نمی تواند در برابر آئینه ای که در کنار طاقچه ، رف و ساعت قدیمی شماطه دار خانه قرار دارد بایستد . ذهنش به روز قبل از خودسوزیش که گیسوان خرمایی رنگش را شانه زد و چشمان آبی رنگش را در آینه به تماشا نشست پرواز کرده . زهرا اکنون تنها در گوشه ای از خانه ای که روزگاری زخم بمب و گلوله های سربی را چشیده ، با اندوهی از غم شب و روزش را همچنان دوره می کند .

ناراحتیش به حدی است که نای صحبت یا بهتر بگویم حوصله پاسخ دادن به سوالات ما را ندارد ، چرا که شبنم هایی در چشمانش قندیل بسته ، اینبار بغض گلوی مرا می فشارد، سرم را از شدت غم و ناراحتی به پائین می اندازم و با خود می گویم براستی چرا باید هر روز در خیابانهای شهر ایلام آژیر آمبولانسهایی به صدا درآید و شعله های فروزان زنده آتش سرخ ، لحظه ای مشتعل شوند و دمی بعد .....

خودسوزی ناهنجاری خطرناک

خودسوزی متاسفانه امروزه در استان ایلام به عنوان یکی از ناهنجاریهای اجتماعی این منطقه بروز کرده به نحویکه سالانه بیش از 430 مورد خودسوزی موفق و ناموفق در بیمارستانهای این استان به ثبت می رسد . که در نوع خود در کشور امری بدیع ، بی سابقه و بعضا نگران کننده بشمار می آید ، به نظر می رسد خودسوزی باید با توجه به ابعاد گسترده آن هم از منظر جامعه شناسی ، روانشناسی و هم از جنبه های اقتصادی ، ‌فرهنگی و سیاسی مورد تحلیل و بررسی کارشناسانه قرار گیرد و در نهایت مسئولان هر چه سریعتر راهکارهای کوتاه مدت ، میان مدت و بلندمدت را مد نظر قرار دهند .

نرخ رشد بیکاری بر اساس آمار 15 درصد می باشد اما در آمار غیررسمی این آمار بسیار بیشتر از نرخ رسمی کشور است با اینحال آمار 15 درصدی یعنی حدود 3 تا 4 درصد بیشتر از نرخ میانگین بیکاری کشور . این استان به رغم مزیت ها و قابلیتهای اقتصادی که دارا می باشد (بیشترین مرز خاکی با کشور عراق ) متاسفانه سالهای سال است که صبورانه درانتظار توجه مسئولان به سر می برد . بسیاری از کارشناسان درگیر بودن این استان در جنگ تحمیلی و بروز برخی عواقب از جمله افسردگی پس از جنگ را عامل برخی ناهنجاریها از جمله خودسوزی می دانند . برخی دیگر کمبود مراکز فرهنگی ،ورزشی، علمی و تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی را از جمله عوامل این پدیده ناهنجار می دانند .

شاید همین عوامل موجب شده تا استان ایلام 76% صدم درصد دانشجویان کشور را بخود اختصاص دهد . از سوی دیگر متاسفانه نبود مشاغل پایدار موجب شده تا نیروی جوان این استان عمدتاً به استانهای دیگر مهاجرت کند . کمبود مراکز فرهنگی ، تفریحی و ورزشی برای دختران و نیز پسران موجب شده تا جوانان این استان نتوانند از قابلیتها و استعدادهای مناسبی که دارا می باشند به نحو مناسب بهره گیری کنند . به اعتقاد برخی کارشناسان و جامعه شناسان مجموعه علل طولی و عرضی و نیز برخی مسایل فرهنگی دیگر را وقتی کنار هم قرار می دهی به نتیجه ای تلخ می رسیم و آن خلاء برنامه های فرهنگی ،‌ اجتماعی و تربیتی روانشناسانه از صدا و سیما یا دیگر مراکز فرهنگی و حتی استانداری و ... می رسیم که چاره ای اساسی برای کنترل این مقوله نیافته اند . هنوز نتوانسته اند فرمولی ارائه دهند تا روحیه شور و نشاط را در میان جوانان استان ایجاد نمایند .

علل خودسوزی

در این میان دکتر داریوش قنبری نماینده مردم ایلام در گفتگو با خبرنگار ما مهمترین علت خودسوزی دختران در استان را چنین بیان می کند . از نگاه جامعه شناسانه در جوامعی که سرعت تحولات اجتماعی پرشتاب است و جوامع در حال گذار محسوب می شوند نوعی وضعیت خاص بی هنجاری را ایجاد می کند که این وضعیت را اصطلاحا وضعیت آنومیک می گویند .

وی افزود: در چنین وضعیت آنومیکی هنجارها و ارزشهای سنتی اعتبار خود را از دست می دهند در حالیکه ارزشها و هنجارهای مدرنی جایگزین آنها نیز نشده اند به عبارت دیگر وضعیت ناهنجاری خاصی رقم می خورد که خود را به شکل گسیختگی روانی بروز می دهد تا در نهایت به صورت خودکشی یا خودسوزی خود را نشان دهد .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد : با توجه به سرعت و شتابی که استان برای عبور از جامعه سنتی به جامعه مدرن دارد همین عامل موجب بروز ناهنجاریهای اجتماعی را رقم می زند ضمن آنکه معضلات اقتصادی هم از جمله عوامل موثر در بروز این پدیده باید بحساب آورد که در تشدید انومیک بودن آن رقم می خورد .

دکتر قنبری در پاسخ به این پرسش که ارتباط با نقش اقتصادی و اشتغال در استان با این پدیده (خودسوزی) به چه صورت است اظهار داشت :‌ «بطور قطع بیکاری ،‌کاهش درآمد موجب پائین آوردن نرخ امید به زندگی خواهد شدـ» .

وی افزود : فشار اقتصادی در خانواده ها بار روانی بسیار سنگینی برای دیگر افراد آنها بهمراه دارد ، ضمن آنکه در کنار این عوامل آثار و عواقب روانی پس از جنگ را نباید بدون تاثیر دانست.

این نماینده مجلس گفت :‌ «در این میان شهدا و جانبازانی که این استان در خلال دفاع مقدس هشت ساله تقدیم کرد نیز تاثیر خود را در سالهای بعد بهمراه داشته و نیز بمبارانهای وحشیانه صدام نیز عواقب روحی و روانی بسیار وخیمی را رقم زده و موجب شده تا جوانان و به خصوص دختران از نوعی اضطراب و استرس سنگین در رنج باشند و یکباره در قالب خودسوزی متبلور شود».

آری واقعا داستان استانهای جنوب غربی و غرب کشور در خلال هشت سال جنگ تحمیلی داستان شجاعت و حماسه و شور بود. اما آیا واقعا مسئولان به این موضوع می اندیشند در آن هنگام که جوانان استانهای شمالی، مرکزی، شرقی و جنوب شرقی و نیز پایتخت، در آرامش و خیال راحت درس می خواندند. فرزندان این استانها به علت بمبارانهای وحشیانه ای که گاه شبیه فیلمهای سینمایی می شد آن هم با 5، 6 اسکادران هواپیما صورت می گرفت. یعنی آن هنگام که به مدت یکساعت، تمام شهر را بمباران می کردند به نحوی که پدافندها پس از 15 تا 20 دقیقه از شلیک آتشبارشان از کار می افتاد، تنها نظاره گر بمبارانهایی می شدند چه حالی داشتند. بمبارانهایی که موجب می شد تا هم خانه و کاشانه و مدرسه آنها تخریب شود هم از درس و مشق جدا افتند به نحویکه به اندازه ثلث اول سال تحصیلی درس بخوانند و سپس آواره شهرهای دیگر شوند. در هنگام بحث تخصیص بودجه و سرمایه گذاری استانهای غربی کشور از قبیل ایلام، ‌کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و نیز خوزستان باید مزه تلخ عدم سرمایه گذاری را که نقش بسیار موثری در اشتغال همین فرزندان و دانش آموزان داشت را به علت شرایط جنگی بعدها ناخواسته متحمل شوند.

با اینحال امیدواریم روزی شاهد این باشیم که استان ایلام با همت مسئولان دلسوز ‌، توجه نمایندگان مجلس و دستگاهها و وزارتخانه های ذی ربط دیگر شاهد خودسوزی جوانانش نباشد .

منبع: http://darushghanbari.parsiblog.com/-566136.htm

love me

عضو جدید
من ایلام خدمت می کردم کلا فرهنگ و رسوم عجیب غریبی دارند مردهاشون واقعا دیکتاتورند و زندگی در این شهر واقعا تحمل بالایی می خواد:cry::cry::cry:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا:surprised: چه راه وحشتناکی رو هم واسه مرگ انتخاب میکنن...بابا قرص برنج که بهتره...حداقل زجر نمیکشه آدم

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا:surprised: چه راه وحشتناکی رو هم واسه مرگ انتخاب میکنن...بابا قرص برنج که بهتره...حداقل زجر نمیکشه آدم
نه بابا تمام دل و روده ادم قاطي ميشه بهترين راه رگ زدنو و سقوط از ارتفاعس:surprised:

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا یه گلوله شلیک میکنی تومغزت راحت میشی. ولی اگه تفنگ نبود فکر کنم زدن رگ راه بهتری باشه ولی خوب زجر میکشه آدم

امدن

عضو جدید
من یه دختر ایلامیم ولی از مردمانش متنفر .مردمانی که به این فکر نمیکنن این یه دختر جوونه اگه الکی واسش حرف دربیاریم دختره بدبخت میشه همه با یه دید دیگه بهش نگاه میکنن.فقط به فکر اینن که با تهمت بستن به این دختر و اون دختر خودشون رو سرگرم کنن .واسه مثال یه بار که من 14 سالم بود و خونه عموم دعوت بودیم به دلیل سرماخوردگی حالم خوب نبود به بابام گفتم منو برسونه خونه ولی بابام یه کم کار داشت به پسر عموم گفت که منو برسونه رسوندن من به خونه همراه پسر عموم همان و شروع شدن حرفای همسایه ها پشت سرم همان جوری که تا الان که من 18 سالمه هنوزم این حرفا ادامه داره ولی شکر خدا پدرم ایلامی نبود و به خاطر همین فرهنگ ایلامی ها رو قبول نداشت همین که من 18 ساله شدم به اصرار بابام دانشگاه رو یه شهر خیلی دورتر از ایلام رو زدم که بتونم از ایلام دور باشم .هیچکس وضع ما دخترای ایلامی رو درک نمکنه .ما همیشه افسرده باید کنج خونه بشینیم تا بلاخره یکی بیاد خواستگاری .فکر میکنیم که شاهزاده رویاهامونه میتونه ما رو از دست خونوادمون نجات بده ولی نمیدونیم که از چاله میافتیم تو چاه.واسه ما دخترای ایلامی راهی جز خودکشی با آتیش نمیمونه .بهترین اعتراضمون همون خودکشی با آتیشه

امدن

عضو جدید
خود سوزی در خود یک نوع اعتراض نهفته دارد و در حقیقت بر خلاف روش های دیگر، همچون خوردن قرص و حلق آویز کردن است که آرام و بی سرو صدا صورت می گیرد. به نوعی می توان گفت که خودسوزی یک فریاد بلند در اعتراض به وضع موجود است

K.K.J

عضو جدید
من یه دختر ایلامیم ولی از مردمانش متنفر .مردمانی که به این فکر نمیکنن این یه دختر جوونه اگه الکی واسش حرف دربیاریم دختره بدبخت میشه همه با یه دید دیگه بهش نگاه میکنن.فقط به فکر اینن که با تهمت بستن به این دختر و اون دختر خودشون رو سرگرم کنن .واسه مثال یه بار که من 14 سالم بود و خونه عموم دعوت بودیم به دلیل سرماخوردگی حالم خوب نبود به بابام گفتم منو برسونه خونه ولی بابام یه کم کار داشت به پسر عموم گفت که منو برسونه رسوندن من به خونه همراه پسر عموم همان و شروع شدن حرفای همسایه ها پشت سرم همان جوری که تا الان که من 18 سالمه هنوزم این حرفا ادامه داره ولی شکر خدا پدرم ایلامی نبود و به خاطر همین فرهنگ ایلامی ها رو قبول نداشت همین که من 18 ساله شدم به اصرار بابام دانشگاه رو یه شهر خیلی دورتر از ایلام رو زدم که بتونم از ایلام دور باشم .هیچکس وضع ما دخترای ایلامی رو درک نمکنه .ما همیشه افسرده باید کنج خونه بشینیم تا بلاخره یکی بیاد خواستگاری .فکر میکنیم که شاهزاده رویاهامونه میتونه ما رو از دست خونوادمون نجات بده ولی نمیدونیم که از چاله میافتیم تو چاه.واسه ما دخترای ایلامی راهی جز خودکشی با آتیش نمیمونه .بهترین اعتراضمون همون خودکشی با آتیشه
از شما بعیده این حرفا با توجه به رشته ایی که خوندین!!!!

K.K.J

عضو جدید
تمام کامنت های بالا رو قویأ تکذیب میکنم...هر جای این خراب شده هر کسی ممکنه به دلیل مشکلات روحی روانی دست به اینکار بزنه....خواهشا در مورد چیزی اطلاع ندارین اینقد نظر ندین....تعجبم از به ظاهر ایلامی های باشگاه است که تایید میکنن ...شما چند نفر از خانواده های اصیل ایلامیرو میشناسین که این اتفاق تا چند نسل پیشتر توی خانواده اشون افتاده باشه؟!!! یعنی ژاپن که آمار خودکشی بالایی داره علتش فقر و بدبختی و تبعیض و رسوم غلته!!!!!!؟؟؟؟؟

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اینم بخونین بد نیست.:D
البته خواندن این پست به افراد دارای مشکلات قلبی،سالمندان،خانم های باردار(!)و کودکان زیر ۱۸ سال(!)توصیه نمی شود.

احتمالاً بسیاری از ما در مورد این که هنگام مرگ با چه احساسی ممکن است روبرو شویم فکر کرده‌ایم. دانشمندان این موضوع را مورد بررسی قرار داده و حقایقی در مورد آن کشف کرده‌اند.

این حقایق که در مجله New Scientist انتشار یافته‌اند، شیوه‌های مختلفی را که یک فرد ممکن است جان خود را از دست دهد، مورد بررسی قرار داده‌اند. این شیوه‌ها موارد مختلفی نظیر سوختن، غرق شدن و بریده شدن سر را در بر می‌گیرد.
گفتنی است محققان این یافته‌ها را با استفاده از پیشرفت‌های علوم درمانی و تجربیات بازماندگان خوش‌شانس به دست آورده‌اند.
بنا بر نتایج این گزارش، علت مرگ در موارد مختلف معمولاً نرسیدن اکسیژن کافی به مغز عنوان شده است. اما در صورتی که اطلاعات بیشتری نیاز باشد، در زیر پاره‌ای از نتایج تحقیقات پژوهشگران آورده شده است.

غرق شدن
نخست، ترس و وحشت قربانیان را فرا می‌گیرد و آن‌ها تلاش می‌کنند تا نفس خود را حبس کنند. این فرآیند حدود 30 تا 90 ثانیه به طول می‌انجامد. نجات یافتگان می‌گویند زمانی که آب وارد شش‌ها می‌شود، حسی «سخت و دردآور» تجربه کرده‌اند اما این حس به سرعت جای خود را به «آرامش و راحتی» می‌دهد. نبود اکسیژن سبب از دست رفتن هوشیاری، توقف قلب و مرگ مغز می‌شود.

حمله قلبی
احساس درد و فشار شدید در قسمت سینه، معمول‌ترین نشانه در این نوع مرگ است. این امر بدان دلیل اتفاق می‌افتد که ماهیچه‌های قلب در حال تقلی برای دسترسی به اکسیژن هستند. اختلال در ضربان عادی قلب، از کار افتادن آن را به دنبال خواهد داشت. از دست رفتن هوشیاری حدود 10 ثانیه طول می‌کشد و مرگ دقایقی بعد فرا خواهد رسید.

از دست رفتن خون
هر فرد که 1.5 لیتر از خون خود را از دست دهد، احساس ضعف و تشنگی در او به وجود خواهد آمد. زمانی که 2 لیتر از خون بدن از دست رفته باشد، احساس سرگیجه در افراد غالب می شود و پس از آن فرد از هوش می‌رود.

برق گرفتگی
برقی گرفتگی خانگی ممکن است قلب را از کار بیندازد و پس از 10 ثانیه فرد را بی‌هوش کند. این موضوع در مواردی همچنین می‌‌تواند منجر به از دست رفتن فوری هوشیاری شود. این در حالی است که ادعاها حاکی از آن است که برخی زندانیان که توسط صندلی الکتریکی اعدام شده‌اند، در اثر خفگی جان خود را از دست داده‌اند.

سقوط از ارتفاع
نجات یافتگان سقوط آزاد اغلب این مورد را گزارش کرده‌اند که گذشت زمان کند می‌شود. مطالعه بر روی 100 نفر از افرادی که از روی پل Golden Gate در سانفرانسیسکو خودکشی کرده بودند، نشان داد که اکثر آن‌ها به صورت آنی فوت کرده‌اند.

اعدام (آویزان شدن از طناب)
مجازات‌هایی که در برخی کشورها برای مجرمین در نظر گرفته می‌شود و یا خودکشی از این طریق، باعث مرگ شخص از طریق خفگی می‌شوند. این عمل ممکن است فرد را ظرف 10 ثانیه بی‌هوش کند اما در صورتی که طناب به شیوه‌ای درست بسته نشده باشد، این فرآیند ممکن است دقایق زیادی طول بکشد.

آتش
سوختگی، درد شدیدی را منجر می‌شود و حساسیت پوست را به درد افزایش می‌دهد. محققان می‌گویند پس از تخریب عصب‌های سطحی، مقداری از درد ممکن است کاهش یابد اما نه زیاد. اما مرگ در آتش‌سوزی اکثراً به دلیل استنشاق گازهای سمی و خفگی حادث می‌شود.

بریده شدن سر
بریده شدن سر می‌تواند سریع و بدون درد باشد اما به نظر می‌رسد پس از صدمه دیدن نخاع، هوشیاری همچنان برای مدت کمی ادامه دارد. محققان می‌گویند مغز ممکن است همچنان به فعالیت خود برای مدت 7 ثانیه ادامه دهد. گزارش‌ها از اعدام‌های گیوتین در فرانسه حاکی از آن است که چشم‌ها و دهان برخی قربانیان به مدت 30 ثانیه از خود حرکت نشان می‌داده‌اند.

منبع:هندونهhendoone.com