بهترین رشته مهندسی چیه رای بدید؟

بهترین رشته مهندسی چیه رای بدید؟

• مجموع رای دهندگان
    422
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته ی مهندسی شیمی که یکی از بهترین و تاپ ترین رشته های دنیاست رو پس کجا نوشتین؟
یادتون رفته ؟؟؟
راستی 4 تا از تاپ ترین رشته های مهندسی در دنیا که حرف اول رومیزنه عبارتند از : مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک و مهندسی الکترونیک و مهندسی عمران
اینو تو کتاب اشنایی با مهندسی شیمی تالیف محمد نصیری و نادر مختاریان نوشته
برین بخونین

somo

عضو جدید
هر کسی بر اساس علائقی که داره یه رشته رو بهترین می دونه اما اگر بازار کار توی ایران منظورتون باشه صنایع و مکانیک.

mahsa92

عضو جدید
مهندسی فقط هسته ای گرایش پرتو پزشکی....باور کن!!!!!!!!!!!!!:):):smile:

مریم سپهری

عضو جدید
این که سوال نداره معلومه دیگهمهندسی فناوری اطلاعاتitجونم چون همه رشته قدیمی میشن بعد یه مدت ولیitجونم روز به روز جدید تر میشه ...

erfan_com

اخراجی موقت
رشته ما هیچ وقت قدیمی نمیشه. فقط مهندسی کامپیوتر به خصوص گرایش هوش مصنوعی

engineer_alireza

عضو جدید
اصلا رشته شما مادر تمام رشته ها
رشته ما رشته پدره تا پدر نباشه پس رشته جدیدی در کار نیست تازه این پدره که به خرجی میده اصل پدره
که اونم ماییم

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون خانومااااااااااااا همه برین کنار
فقط معماری رو
عشقسسسسسسس
:D

شماها فقط به خاطر اینکه توی جامعه جو گیر شده اید حرف میزنید من بعد از 20 سال کامپیوتر خواندن فهمیده ام تنها رشته مهندسی شیمی رشته مادر هست
که بقیه رشته ها مجبورند برای مهندسی شیمی کار کنند هم قدیمیه و هم اخرین فناوری رو داره.

مهندسی کامپیوتر ساخت قطعات و تولید مثلا پردازنده از دل سیلیکون و سیلیس در میاد که مهندس شیمی فرایند و ساخت اون را طراحی میکنه.
توی مهندسی شیمی هم انواع نرم افزار کامپیوتر و هوش مصنوعی برای شبیه سازی فرایندهای شیمیائی میخوانند.
مهنمدسی مکانیک هم که تقریبا بخش عخمده مهندسی شیمی هست و دروس تخصصی مبدلهای حرارتی و انتقال حرارت و انتقال جرم و غیره
از مهندسی شیمی وارد مهندسی مکانیک شده.

برای ساخت پالایشگاه و پتروشیمی و غیره مهندسین معمار مجبورند از مهندس شیمی اجازه گرفته و با تایید مهندس شیمی یک واحد صنعتی و کارخانه و غیره را طراحی کنند.
یک مهندس شیمی باید کار یک معمار و مهندس عمران را بتواند انجام بدهد چون که طراحی سازه و معماری یک کارخانه و پالایشگاه و پتروشیمی بدون معماری و طراحی سازه
و عمران نمیشه.
همچنین برای طراحی یک کارخانه مهندس شیمی نیاز دارد بعنوان مهندس صنایع محاسبات و مطالعات یک مهندس صنایع را بداند.

و خیلی مسائل دیگه که از ذکر اونها خود داری میکنم.

حیف که به خاطر حرف مردم نادان و تبلیغ و تعریف بیخودی جو گیر شدم و
بیست سال از بهترین سالهای عمرم را روی رشته کامپیوتر گذاشتم که اخر سر با گرفتن تخصص طراحی سوپر کامپیوتر
فقط قاب کرده توی تاقچه به دردم میخورد و اگر کار به درد بخور بخوام باید برم امریکا یا کانادا
در حالی که اگر از همان اول مهندسی شیمی میخواندم حد اقل دو سه تا پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی طراحی کرده بودم که سالیانه میلیاردهادلار گردش مالی داشت.

hamed behi

عضو جدید
مهندسی متالورژی

مهندسی متالورژی

مادر هر چی رشته فقط مواد عشقه

مادر هر چی رشته فقط مواد عشقه

اره اینو قبول دارم چون مهندسی مواد با مهندسی شیمی خیلی کم در حد میلیمتری فرق دارند.
مواد با شیمی تقریبا یکی حساب میشه
فرقشون اینه که توی مواد بیشتر روی جامدات و فلزات به خصوص الیاژ کار میکنند توی مهندسی شیمی بیشتر مایعات و گازها.

m@hd

عضو جدید
آنچه عيان است چه حاجت به بيان است ..................
فــــقـــــط ....... بــــــــرق

jungle bird

عضو جدید
خیلی بی انصافیه که این اجازه رو به بقیه مهندسین عزیز ندادین که رشته خودشون رو انتخاب کنن اما از اونجایی که جهان آینده جهانیه با بدنه پلیمری و مغز کامپیوتری من این دو رشته رو یعنی مهندسی پلیمر و مهندسی کامپیوتر رو انتخاب می کنم!

afsaneh keshavar

عضو جدید
pas shahrsazi chiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?????
dar zemn har reshte ei vase khodesh moheme , va taraf darasho dare , ama man b computer raay dadam .

minoos71

عضو جدید
سلام. لیستتون ناقصه" از بهترین رشته هایی که توایران هنوز به ارزشش پی نبردن مهندسی شیلاته
خندتونم نگیره وگرنه با ماهی مخصوص میتی کمون طرفید:biggrin::mad:

mohamad-hk68

عضو جدید
همه دنیا در تسخیر مهندسی مکانیک است
و همه رشتها به نوعی یا برای مهندسی مکنیک هستند یا در اختیار مهندسی مکانیک
بدون استثناء
:neutral::neutral: