یک لب تاب خوب و قابل حمل برای مهندس مکانیک

jason bourne

عضو جدید
سلام بچه ها

من قصد خرید بک لب تاب قابل حمل که بتونه . همه نرم افزار های مکانیک رو ساپورت کنه رو دارم .

می خواستم اینجا بچه ها بیان و اگه لب تابی خریده باشن پیشنهاد بدن تا ما هم استفاده کنیم . :gol:

از مدیر سایت تقاضا دارم اگه جای ترد مناسب نیست اونو در جای مناسب قرار بده .

farhang_760

عضو جدید
سلام بچه ها

من قصد خرید بک لب تاب قابل حمل که بتونه . همه نرم افزار های مکانیک رو ساپورت کنه رو دارم .

می خواستم اینجا بچه ها بیان و اگه لب تابی خریده باشن پیشنهاد بدن تا ما هم استفاده کنیم . :gol:

از مدیر سایت تقاضا دارم اگه جای ترد مناسب نیست اونو در جای مناسب قرار بده .
با سلام به دوست خوبم
خب اینجوری که دوستمون به شما پیشنهاد دادن که نمیشه رفت توی بازار لپتاپ خرید
چون سرت کلاه میره!!!!
اینو بدونید دوست من 80 درصد در خرید لپتاپ معیارها برمیگرده به سلیقه افراد...
متاسفانه بازار خوبی هم در زمینه در ایران موجود نیست.اصلا به حرف مشتری جماعت گوش نکن... به حرف مصرف کننده بیشتر اعتبار بده تا مشتری
یکی از همین محلهایی که این مصرف کننده ها فیدبک میدند انجمن پی سی ورد قسمت مشاوره برای خرید لپتاپ هست
هرچقدر که لپتاپ برات اهمیت وقت صرف کن و نظرات و صحبتهای بچه ها رو بخون. از یک کنار بشین بخون تا حرفهای خوبی رو بشنوی
من از مارک سونی خوشم نمیاد اما بچه های مکانیک خیلی به این نوع گرایش دارند مخصوصا که کانفیگ خوبی هم برخورداره
خیلی بگرد و خوب مطالعه کن امیدوارم به لپتاپ مورد علاقت نزدیک بشی
از لحاظ لپتاپ هم اگر میخوای بدونی کدوم بهترین در ایران هست شک نکن محصولات اپل بهترین هستند هم از لحاظ اطمینان به محصول هم از لحاظ قدرت کارایی
اما سیستم عاملشون یک دردسر برای بچه های مکانیکه سیستم عامل مک MAC خیلی از نرم افزار های مارو ساپورت نمیکنه البته با نصب یک ویندوز میشه باهاش کنار اومد اما یکسری مسائلی بوجود میاره که جاش اینجا نیست بحث کنیم
از نظر قیمت نسبت به رقبای مشابه یکسر و گردن بالاتره که خب این هم برای یک دانشجو مشکل بزرگی محسوب میشه
امیدوارم به انتخاب خوبی دست پیدا کنید
راستی تا یادم نرفته بگم
اگر خواستی بگیری زیاد وسواس بخرج ندی که خیلی اذیت میشی
زیاد دوستن هم همیشه خوب نیست!!!

jason bourne

عضو جدید
با سلام به دوست خوبم
خب اینجوری که دوستمون به شما پیشنهاد دادن که نمیشه رفت توی بازار لپتاپ خرید
چون سرت کلاه میره!!!!
اینو بدونید دوست من 80 درصد در خرید لپتاپ معیارها برمیگرده به سلیقه افراد...
متاسفانه بازار خوبی هم در زمینه در ایران موجود نیست.اصلا به حرف مشتری جماعت گوش نکن... به حرف مصرف کننده بیشتر اعتبار بده تا مشتری
یکی از همین محلهایی که این مصرف کننده ها فیدبک میدند انجمن پی سی ورد قسمت مشاوره برای خرید لپتاپ هست
هرچقدر که لپتاپ برات اهمیت وقت صرف کن و نظرات و صحبتهای بچه ها رو بخون. از یک کنار بشین بخون تا حرفهای خوبی رو بشنوی
من از مارک سونی خوشم نمیاد اما بچه های مکانیک خیلی به این نوع گرایش دارند مخصوصا که کانفیگ خوبی هم برخورداره
خیلی بگرد و خوب مطالعه کن امیدوارم به لپتاپ مورد علاقت نزدیک بشی
از لحاظ لپتاپ هم اگر میخوای بدونی کدوم بهترین در ایران هست شک نکن محصولات اپل بهترین هستند هم از لحاظ اطمینان به محصول هم از لحاظ قدرت کارایی
اما سیستم عاملشون یک دردسر برای بچه های مکانیکه سیستم عامل مک MAC خیلی از نرم افزار های مارو ساپورت نمیکنه البته با نصب یک ویندوز میشه باهاش کنار اومد اما یکسری مسائلی بوجود میاره که جاش اینجا نیست بحث کنیم
از نظر قیمت نسبت به رقبای مشابه یکسر و گردن بالاتره که خب این هم برای یک دانشجو مشکل بزرگی محسوب میشه
امیدوارم به انتخاب خوبی دست پیدا کنید
راستی تا یادم نرفته بگم
اگر خواستی بگیری زیاد وسواس بخرج ندی که خیلی اذیت میشی
زیاد دوستن هم همیشه خوب نیست!!!

از راهنمایتون ممنونم .
خوب من خیلی گشتم . همین انجمن p30world هر روز توشم . و نر بچه ها رو میخونم .
ولی میخواستم اینجا بچه ها با چه کانفینگی کار میکنن برای رشته مکانیک .
سبک بودن و مصرف باتری کم . خیلی واسم مهمه .
حالا از بچه ها میخوام اینجا یکی یکی بیان و لب تاب یی که خریدن رو معرفی کنن واسه رشته مکانیک . و نکات مثبت و منفی اونو بگن .
ممنون

farhang_760

عضو جدید
از راهنمایتون ممنونم .
خوب من خیلی گشتم . همین انجمن p30world هر روز توشم . و نر بچه ها رو میخونم .
ولی میخواستم اینجا بچه ها با چه کانفینگی کار میکنن برای رشته مکانیک .
سبک بودن و مصرف باتری کم . خیلی واسم مهمه .
حالا از بچه ها میخوام اینجا یکی یکی بیان و لب تاب یی که خریدن رو معرفی کنن واسه رشته مکانیک . و نکات مثبت و منفی اونو بگن .
ممنون

سلام دوست من
خب امیدوارم مطالبی که خوندی زیاد سردرگمت نکرده باشه
من خودم هم در حال جستجو برای یک لپ تاپم و شاید بتونم تا 1700 هزینه کنم
اما یک فکری به سرم زد، از اونجا که من دانشجوی شهر خودم هستم، و تا دانشگاه مسافتی رو ندارم که برم، گفتم نکنه بهتر باشه یک لپتاب با کانفیگ پایین بگیرم و در کنارش یک سیستم خونگی قوی رو داشته باشم، خب من خودم خوراکم سیستم خونگیه، لپتاپ اونجور که پرسیدم نمیتونه جوابگو و جایگزین این باشه، بعد حسابشو بکن یک همچین لپتاپ قویی نزدیک 3 کیلو وزن داره و شما اگر بخوای همیشه توی دانشگاه اینو روی دوش داشته باشی دیگه چه میشود... و اگر هم اتفاقی براش بیفته یکجا 1700 در معرض خطر میفته
اما اگر یک لپتاپ 600 یا 700 داشته باشی
یک تومن توی خونه سیستم میبندی هلیکوپتری....!!!!! و تمامی تحلیل ها و کارهای سنگین رو توی خونه انجام میدی و از اون لپتاپ هم برای انتقال کارها و نمایش به اساتید و استفاده از اینترنت دانشگاه و مشاهده مقالات استفاده میکنی
درنهایت شاید چند جای کوچیک به مشکل بخوری که فکر نمیکنم اونقدر آزار دهنده باشه نسبت به حالت اول
در نظر داشته باش لپتاپ های کوچیکتر تقلب کمتر و ریسک های کمتر هم برای خرید دارند
من خودم با سیستم خونگی زیاد کار میکنم توی سه سال اخیر سیستم من 2 سال و نیم روشن بوده!!! بعید میدونم لپ تاپ جواب بده!!!
اما اینا برای کسی که توی شهر خودشون دانشگاه قبول شده یا میتونه سیستم خونگی رو داشته باشه خیلی گزینه ی خوبی محسوب میشه
منتظر نظر دوستان هم هستیم

tj88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم حدودا 3 ماه پیش از سری n ایسوس مدل n43jq رو خریدم
اون موقع 1200 بود الان قیمت ندارم
میتونی با یه سرچ ساده کانفیگش رو بدست بیاری
البته مدل های n53 SV ,SL هم هستند که 15 اینچ هستند و cpu شون sandy bridge هست که من نسبت به سایز و وزن خیلی حساس بودم و هستم
خلاصه رو مدل n یه کم زوم کن ،طالب میشی !

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من
خب امیدوارم مطالبی که خوندی زیاد سردرگمت نکرده باشه
من خودم هم در حال جستجو برای یک لپ تاپم و شاید بتونم تا 1700 هزینه کنم
اما یک فکری به سرم زد، از اونجا که من دانشجوی شهر خودم هستم، و تا دانشگاه مسافتی رو ندارم که برم، گفتم نکنه بهتر باشه یک لپتاب با کانفیگ پایین بگیرم و در کنارش یک سیستم خونگی قوی رو داشته باشم، خب من خودم خوراکم سیستم خونگیه، لپتاپ اونجور که پرسیدم نمیتونه جوابگو و جایگزین این باشه، بعد حسابشو بکن یک همچین لپتاپ قویی نزدیک 3 کیلو وزن داره و شما اگر بخوای همیشه توی دانشگاه اینو روی دوش داشته باشی دیگه چه میشود... و اگر هم اتفاقی براش بیفته یکجا 1700 در معرض خطر میفته
اما اگر یک لپتاپ 600 یا 700 داشته باشی
یک تومن توی خونه سیستم میبندی هلیکوپتری....!!!!! و تمامی تحلیل ها و کارهای سنگین رو توی خونه انجام میدی و از اون لپتاپ هم برای انتقال کارها و نمایش به اساتید و استفاده از اینترنت دانشگاه و مشاهده مقالات استفاده میکنی
درنهایت شاید چند جای کوچیک به مشکل بخوری که فکر نمیکنم اونقدر آزار دهنده باشه نسبت به حالت اول
در نظر داشته باش لپتاپ های کوچیکتر تقلب کمتر و ریسک های کمتر هم برای خرید دارند
من خودم با سیستم خونگی زیاد کار میکنم توی سه سال اخیر سیستم من 2 سال و نیم روشن بوده!!! بعید میدونم لپ تاپ جواب بده!!!
اما اینا برای کسی که توی شهر خودشون دانشگاه قبول شده یا میتونه سیستم خونگی رو داشته باشه خیلی گزینه ی خوبی محسوب میشه
منتظر نظر دوستان هم هستیم

حرفاتون رو قبول دارم به جز دو موردش
اینکه فرمودین اینجوری 3 کیلو وزنش می شه و اینکه لپتاپ نمی تونه اون قدری که گفتین روشن بمونه
با 1700 و حتی یه خورده کمتر می شه لپتاپ "عالی" گرفت که صبح تا شب روشن باشه و زیر 2 کیلو باشه

لپتاپ خود من مال 2 سال پیشه و 2 هسته ای هست ولی به جز مواقعی که می خوابم روشنه
ولی کلا که دوستام رو می بینم نرم افزاری مثل فلوئنت اجرا می کنن چند روز کامپایل می کنه، اگه توو لپتاپ اجرا کنی عملا لپتاپ تبدیل به یه پی سی می شه که نباید تکون بدی

پس به نظر منم همون پی سیه خفن + یه لپتاپ نسبتا ارزون، مثل محصولات Asus که در عین قیمت مناسب، کانفیگ خوبی هم دارن ایده ی خوبی هست

jason bourne

عضو جدید
ممنون از پاسخ همه بچه ها .
خوب این هم فکر خوبیه . پس من همون مدل ایسوس رو بگیرم U36 که الان مدل های جدیدش اومده . هم سبکه هم کافینگ خوبی داره و مصرف باتریش خوبه .
تنها مشکلی که داره . اینه که DVD RW نداره . به نظر شما میتونم با این مشکل کنار بیام ؟

tj88

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این هم فکر خوبیه . پس من همون مدل ایسوس رو بگیرم U36 که الان مدل های جدیدش اومده . هم سبکه هم کافینگ خوبی داره و مصرف باتریش خوبه .
تنها مشکلی که داره . اینه که DVD RW نداره . به نظر شما میتونم با این مشکل کنار بیام ؟
الان که همه لپ تاپ ها به سمت بلوری رفتند ،این مدل هنوز یه رایتر دی وی دی هم نداره ؟؟؟ عجیبه!!!
به هر حال مشکل کمی نیست ، باید یه درایو اکسترنال بگیری دیگه
core i7 این مدل تو ایران هست ؟ چون اگر میخوای کارهای محاسباتی مثل فلوئنت انجام بدی لازمه
usb3 هم داره ؟
چند اینچه؟
قیمتش چنده؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
SPECIFICATIONS
Display

• 13.3″ (1366×768) HD
Operating System

• Windows 7 Ultimate /Windows 7 Professional /Windows 7 Home Premium/ Windows 7 Home Basic
Processor

• Core i5 Processor 2.66 GHz – 2.53 GHz / Core i3 Processor 2.53 GHz
Memory

• 4 GB
Hard Drive

• 250 GB – 640 GB Serial ATA (5400rpm) / 500 GB – 750 GB Serial ATA (7200rpm)
Graphics Card

• GeForce 310M
Optical Drive
Connectivity

• Bluetooth V2.1 + EDR
  • Ethernet (RJ-45 connector)
  • Wireless LAN
Ports and Expandibility

• Audio in
  • Audio out
  • Three USB 3.0 ports
  • USB 2.0 ports
  • VGA port
  • HDMI
  • 5-in-1 card reader
Battery

• 84 Whrs
  • 8 cell 5600 mAh
Dimensions

• 12.67″ x 9.13″ x 0.74″(32.2cm x 23.2cm x 1.90 cm)
Weight

• 3.52 lbs(1.6 kg)
Built in Extras

• Webcam

SPECIFICATIONS
Display

• 13.3″ (1366×768) HD
Operating System

• Windows 7 Ultimate /Windows 7 Professional /Windows 7 Home Premium/ Windows 7 Home Basic
Processor

• Core i5 Processor 2.66 GHz – 2.53 GHz / Core i3 Processor 2.53 GHz
Memory

• 4 GB
Hard Drive

• 250 GB – 640 GB Serial ATA (5400rpm) / 500 GB – 750 GB Serial ATA (7200rpm)
Graphics Card

• GeForce 310M
Optical Drive
Connectivity

• Bluetooth V2.1 + EDR
  • Ethernet (RJ-45 connector)
  • Wireless LAN
Ports and Expandibility

• Audio in
  • Audio out
  • Three USB 3.0 ports
  • USB 2.0 ports
  • VGA port
  • HDMI
  • 5-in-1 card reader
Battery

• 84 Whrs
  • 8 cell 5600 mAh
Dimensions

• 12.67″ x 9.13″ x 0.74″(32.2cm x 23.2cm x 1.90 cm)
Weight

• 3.52 lbs(1.6 kg)
Built in Extras

• Webcam

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی الان شما می خواین یه پی سی داشته باشین + یه لپتاپ سبک؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که همه لپ تاپ ها به سمت بلوری رفتند ،این مدل هنوز یه رایتر دی وی دی هم نداره ؟؟؟ عجیبه!!!
به هر حال مشکل کمی نیست ، باید یه درایو اکسترنال بگیری دیگه
core i7 این مدل تو ایران هست ؟ چون اگر میخوای کارهای محاسباتی مثل فلوئنت انجام بدی لازمه
usb3 هم داره ؟
چند اینچه؟
قیمتش چنده؟؟

بالا عرض کردیم، اگه ایشون بخواد نرم افزارایی مثل فلوئنت رو با لپتاپ اجرا کنه، عملا لپتاپ تبدیل به یه پی سی می شه که باید بذارتش یه گوشه

jason bourne

عضو جدید
خوب این لب تاب خیلی باریکه . و به همین خطر dvd rw نداره .
خوب pc نظر من تو خونه نیازه . من الان یکی دارم . اگه یه لب تاب سبک و شیک کنارش باشه دیگه تکمیل میشه . :D
الا مدل های جدید این لب تاب اومده . به نام U36 SD که هم coree i5 و هم core i7 دارن . و گرافیمشون هم 520 شده .
حالا به نظر شما core i5 کار منو راه مینداره . ؟

12*12

عضو جدید
hp هم گزينه بدي نيست...بستگي به اين داره كه چقدر مي خواي هزينه كني...

يه سري بزن اينجا:
http://www.digikala.com/

چرا رو وزن خيلي حساس شدي؟؟؟به نظرم يك لپ تاپ خوب خيلي بهتره تا يك لپ تاپ +كامپيوتر...

بالا عرض کردیم، اگه ایشون بخواد نرم افزارایی مثل فلوئنت رو با لپتاپ اجرا کنه، عملا لپتاپ تبدیل به یه پی سی می شه که باید بذارتش یه گوشه

چرا بايد بذارتش يه گوشه؟؟؟؟چه مشكلي پيش مياد؟؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این لب تاب خیلی باریکه . و به همین خطر dvd rw نداره .
خوب pc نظر من تو خونه نیازه . من الان یکی دارم . اگه یه لب تاب سبک و شیک کنارش باشه دیگه تکمیل میشه . :D
الا مدل های جدید این لب تاب اومده . به نام U36 SD که هم coree i5 و هم core i7 دارن . و گرافیمشون هم 520 شده .
حالا به نظر شما core i5 کار منو راه مینداره . ؟

من هنوز هم متوجه نشدم که شما یه لپتاپ خفن می خواین فقط، یا یه پی سی + یه لپتاپ معمولی
اگه فقط لپتاپ می خواین، بهتره که core i7 بگیرین چون می خواین زیاد کار بکشین ازش

نه اگه می خواین پی سی هم بگیرین، یه لپتاپ ساده هم کارتون رو راه می ندازه؛ الان لپتاپ من دو هسته ای سونی هست و از موقعی کی بیدار می شم تا موقع خواب در حال کاره؛ هیچ مشکلی هم نخوردم تا الان

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
hp هم گزينه بدي نيست...بستگي به اين داره كه چقدر مي خواي هزينه كني...
يه سري بزن اينجا:
http://www.digikala.com/
چرا رو وزن خيلي حساس شدي؟؟؟به نظرم يك لپ تاپ خوب خيلي بهتره تا يك لپ تاپ +كامپيوتر...

چرا بايد بذارتش يه گوشه؟؟؟؟چه مشكلي پيش مياد؟؟؟
از HPهای جدید خبری ندارم ولی طبق اطلاعت قبلی من، HP بیشترین نرح خرابی رو داره، به طوری که %25شون توو چند ماه اول خرابی می دن (منبع: SQUARETRADE)
به شدت هم داغ می کنن، مثلا به عینه خودم دیدم که دوستم که لپتاپش HP بود نمی تونست بیشتر از چند ساعت بدون Fan زیرش کار کنه و زود داغ می کرد
حالا دوستمون می خواد چند ساعت بدون وقفه ازش کار بکشه...

jason bourne

عضو جدید
خوب دوست عزیز من که کامپیوتر دارم تو خونه . من یه چیز قدرت مند و مصرف باتری کم میخوام . یعنی یه لب تاب قابل حمل . قاعدتا باید سبک باشه .

من هنوز هم متوجه نشدم که شما یه لپتاپ خفن می خواین فقط، یا یه پی سی + یه لپتاپ معمولی
اگه فقط لپتاپ می خواین، بهتره که core i7 بگیرین چون می خواین زیاد کار بکشین ازش

نه اگه می خواین پی سی هم بگیرین، یه لپتاپ ساده هم کارتون رو راه می ندازه؛ الان لپتاپ من دو هسته ای سونی هست و از موقعی کی بیدار می شم تا موقع خواب در حال کاره؛ هیچ مشکلی هم نخوردم تا الان

ببینید من بعد از کلی تحقیق چنتا لب تاب پیدا کردم .
1 . Asus U36 sd
2 . Sony Series Z
3. Toshiba Portege R835 P56X
4. Apple mac book air
5. Lenovo x220
6. Asus u30 sd and u33 sd

طبق بودجه لب تاب سونی و اپل خط میخورن . و از بین بقیه حالا من یو 36 رو انتخاب کردم . که CORE i7 هم داره ولی بقیه core i5 هستن . توشیبا و لنوو گرافیک پایین تری نسبت به بقیه دارن .
حالا شما قضاوت کنید .

tj88

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دوست عزیز من که کامپیوتر دارم تو خونه . من یه چیز قدرت مند و مصرف باتری کم میخوام . یعنی یه لب تاب قابل حمل . قاعدتا باید سبک باشه .

ببینید من بعد از کلی تحقیق چنتا لب تاب پیدا کردم .
1 . Asus U36 sd
2 . Sony Series Z
3. Toshiba Portege R835 P56X
4. Apple mac book air
5. Lenovo x220
6. Asus u30 sd and u33 sd

طبق بودجه لب تاب سونی و اپل خط میخورن . و از بین بقیه حالا من یو 36 رو انتخاب کردم . که CORE i7 هم داره ولی بقیه core i5 هستن . توشیبا و لنوو گرافیک پایین تری نسبت به بقیه دارن .
حالا شما قضاوت کنید .
چیزی که بدیهی است این مدل u36 چشم شما رو گرفته و خرید لپ تاپ به نظرم بخش خیلی مهمش سلیقه است چون تو بازار واقعا تعدد مدل ها حتی با کانفیگ یکسان بسیار هست .اما به نظر من دنبال مارکی غیر از سونی و ایسوس نرو که اینو تجربه ثابت کرده .در مورد سی پی یو هم حتما core i7 بگیر
البته تو مدل های سونی سری F ، سی پی یو core i7 هم وجود داره و جالب اینکه قیمتش از سری n ایسوس کمتره و دلیلش بیشتر به خاطر سایز led هست که 15 هست
چیز مهمی که شما اشاره نکردید قیمت این مدل u36 SD هست که من کانفیگش رو تو سایت ایسوس دیدم
مدل n43jq هم که من گفتم مشخصاتش اینه
http://www.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N43JQ/#specifications
البته برای من بلوری نداره
در مورد باطری هم برای من 6 سلولی هست و این مدلی که شما اشاره کردید 4 تایی و 8 تایی داره که حدودا 1.66 کیلوگرم داره و اون مدلی که من گفتم 6 سلولی با وزن 2.4 کیلوگرم هست
به هرحال بودجه هم اصل مهمی هست

بالا