سوالات و مشکلات در مورد گوشی های سیمبین

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام دوستان عزیزم......من رمز قفل گوشیمو فراموش کردم.....الان میخواستم قفلش کنم و همچنین کدش رو عوض کنم .....ولی نمیشه....چون رمز قبلیش یادم نیست.....گوشی منم نوکیاN8 هستش.....پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم

این نرم افزار را دانلود کنید.
Nokia PC Suite رو هم روی سیستم نصب کنید. (توی جعبه گوشیتون سیدیش هست).
نرم افزار NSS رو که دانلود کردید اجرا کنید.
بالا سمت راست شکل ذره بین رو فشار بدید.
حالا دکمه ی phone info رو پیدا کرده و انتخاب کنید.
حالا گوشی رو به کامپیوتر وصل کرده و در حالت PC Suite قرار دهید و دکمه ی Scan رو بزنید.
در صفحه ی جدید باید شماره سریال (IMEI) گوشی رو ببینید.
حالا دکمه ی Tools رو انتخاب کرده و د پنجره ی جدید Factory Setting رو انتخاب کرده و گزینه ی Full Factory رو انتخاب و دکمه ی Reset رو انتخاب کنید.
حالا باید صبر کنید تا در پنجره عبارت Reset Factory...Done رو مشاهده کنید.
حالا گوشیتون رو روشن و خاموش کنید .
رمز گوشیتون به 12345 تغییر پیدا کرده.
موفق باشید

mohsen_mavad

عضو جدید
باسلام 1انتی ویروس برا گوشی n9گرفتم ولی نمیتونم نصبش کنم لطفا کمکم کنید

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام گوشی من 5800 چطور باید اپدیتش کنم..
کد " ستاره مربع 0000 مربع " رو توی گوشی وارد کنید تا ببینید ورژن گوشیتون چنده.
مدل گوشیتونو اینجا وارد کنید تا ببینید آخرین ورژن عرضه شده برای گوشیتون چیه (شاید ورژن جدیدی براش نیومده باشه)
در صورت وجود ورژن جدیدتر :
نرم افزار Nokia Pc Suite رو از اینجا یا از سی دی داخل گوشیتون نصب کنید.
گوشی رو به کامپیوتر وصل کرده و نرم افزار رو باز کنید و گینه ی آپدیت رو بزنید.
چند سوال ازتون پرسیده میشه که مهمترین اونها رو براتون میگم:
برای آپدیت حتما" باید اینترنت پر سرعت داشته باشید و در حین آپدیت اگه اتصالتون قطع بشه یا برق بره باید گوشی رو ببرید واسه ی فلش.
تمام اطلاعات موجود در حافظه ی داخلی گوشیتون حذف میشه.
شما نمیتونید به ورژن قدیمیتر برگردید.

اگر امکانشو توی خونه ندارید میتونید ببرید یه موبایلی تا براتون آپدیت کنه.

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من گوشيم nokia c6_00 هستش

نميتونم ايميلشو نصب كنم...اگه اپديتش كنم مشكلش حل ميشه؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار
خوب يعني شما راه حلي سراغ نداريد؟؟

در ضمن من هدست رو گوشيم كار نميكنه...غيرفعال شده...چي كار كنم؟
من هم نتونستم روی این گوشی ایمیل رو نصب کنم. سیستم یاهو براش فعال نیست. اما به راحتی Gmail رو میشناسه.

یک هدست دیگه تست کنید

sara-k

عضو جدید

من CER و KEY همین گوشی رو تصادفی از سیستم پاک کردم
حالا با ریکاوری تونستم پیداشون کنم
ولی CER انگار خراب شده. روشی هست برای درست شدنش
ممنون از راهنمایی تون

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هم نتونستم روی این گوشی ایمیل رو نصب کنم. سیستم یاهو براش فعال نیست. اما به راحتی Gmail رو میشناسه.

یک هدست دیگه تست کنید

چندتايي تست كردم...اخه ميدوني يبار گوشيمو خاموش روشن كردم...بعد يه دفه يه گزينه اومد كه هدست و فعال شه يا نه؟؟...منم خريت كردم زدم نه!!!
حالا ديگه كار نميكنه...

در مورد ايميلم...ميزنم رو setup يه 5 دقيقه وصل ميشه به نت ...بعد ميگي توقف در عمليات....فك كنم بايد بدمش بيرون...درستش كنن

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستي واسه گوشيم ويروس ياب netqin رو دانلود كردم....
بنظرتون ويروس ياب خوبيه؟

reeza1

عضو
نصب Skype روی Nokia N95

نصب Skype روی Nokia N95

سلام دوستان

سعی کردم اسکایپ رو روی N95 نصب کنم . ظاهرا نصب شده و آیکون اسکایپ رو هم دارم ولی کار نمی کنه .
کسی می دونه ایراد کار کجاست ؟
:que:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام دوستان

سعی کردم اسکایپ رو روی N95 نصب کنم . ظاهرا نصب شده و آیکون اسکایپ رو هم دارم ولی کار نمی کنه .
کسی می دونه ایراد کار کجاست ؟
:que:

روی آیکون که کلیک میکنید چه اتفاقی میوفته؟
میتونید آدرس Http://m.skype.com رو توی گوشیتون بزنید تا خود اسکایپ مناسب ترین برنامه رو برای دانلود شما قرار بده

reeza1

عضو
روی آیکون که کلیک میکنید چه اتفاقی میوفته؟
میتونید آدرس Http://m.skype.com رو توی گوشیتون بزنید تا خود اسکایپ مناسب ترین برنامه رو برای دانلود شما قرار بده

سلام
همین کار رو کردم . نصب هم شده ولی کار نمی کنه.وقتی رو آیکون کلیک می کنم هیچ اتفاقی نم افته .

آخرین ویرایش:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقاي HaMiD.TcI...
در جريان هستيد كه گوشيم نوكيا c6_00 هستش

وقتي خريدمش تو جعبش سيدي نبود...از شما سيدي داشت؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام اقاي HaMiD.TcI...
در جريان هستيد كه گوشيم نوكيا c6_00 هستش

وقتي خريدمش تو جعبش سيدي نبود...از شما سيدي داشت؟
خیر دوست عزیز . نوکیا برای کاهش هزینه ها از جعبه گوشیهاش کابل اتصال به تلویزیون و سی دی رو حذف کرده و جعبه هاش رو هم کوچیکتر کرده !
شما باید برای اتصال گوشیتون به PC برنامه Ovi Suit رو از سایت نوکیا دانلود کنید !

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیر دوست عزیز . نوکیا برای کاهش هزینه ها از جعبه گوشیهاش کابل اتصال به تلویزیون و سی دی رو حذف کرده و جعبه هاش رو هم کوچیکتر کرده !
شما باید برای اتصال گوشیتون به PC برنامه Ovi Suit رو از سایت نوکیا دانلود کنید !

مرسي
بعد يه چيز ديگه:
من ميتونم راحت گوشيمو با بلوتوث به كامپيوتر وصل كنم بدون اينكه ovi suit روش نصب باشه؟؟
واسه وصل شدن به نت مشكلي بوجود نمياد؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
مرسي
بعد يه چيز ديگه:
من ميتونم راحت گوشيمو با بلوتوث به كامپيوتر وصل كنم بدون اينكه ovi suit روش نصب باشه؟؟
واسه وصل شدن به نت مشكلي بوجود نمياد؟
بله دوست گلم . Nokia Cable Driver هیچ ربطی به درایور های بلوتوث و ... نداره ! ولی خب با بلوتوث فایلهای حجیم رو نمیتونین بفرستین . یعنی میتونینا ولی طول میکشه ! به نظر من هم برای اینترنت و هم برای ترانسفر کردن فایلهاتون بهتره از کابل استفاده کنین !

موفق باشین ! ;)

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله دوست گلم . Nokia Cable Driver هیچ ربطی به درایور های بلوتوث و ... نداره ! ولی خب با بلوتوث فایلهای حجیم رو نمیتونین بفرستین . یعنی میتونینا ولی طول میکشه ! به نظر من هم برای اینترنت و هم برای ترانسفر کردن فایلهاتون بهتره از کابل استفاده کنین !

موفق باشین ! ;)
ميشه يادم بديد كه چطوري موبايلو به عنوان مودم استفاده كنم؟...بايد كانكشن بسازم...بعد وسط ساختن كانكشن ازم سيدي pc suit نخواد؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ميشه يادم بديد كه چطوري موبايلو به عنوان مودم استفاده كنم؟...بايد كانكشن بسازم...بعد وسط ساختن كانكشن ازم سيدي pc suit نخواد؟
بله دوست گلم چرا که نه !؟
شما برای اینکه گوشیتونو مودم کنین اول باید از لینک زیر برنامه Nokia pc Suit رو دانلود کنید :
http://www.nokia.com/global/support/product/nokia-pc-suite/
بعد از اون گوشی رو از طریق USB های پشت کیس به سیستم وصل کنید و صبر کنید تا گوشی به طور کامل توسط سیستمتون شناسایی بشه !
بعد از اینکه گوشی کامل شناسایی شد برنامه رو باز کنین و گزینه connect to the internet رو بزنین و صبر کنین تا وصل بشه !
البته حواستون باشه باید GPRS سیمکارتتون فعال باشه !

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من اطلاعات mass memory گوشیم رو پاک کردم.:cool: (عکس و موزیک و نرم افزار)
حلا راهی برای برگردوندن اون اطلاعات هست یا نه؟؟؟؟؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام.
من اطلاعات mass memory گوشیم رو پاک کردم.:cool: (عکس و موزیک و نرم افزار)
حلا راهی برای برگردوندن اون اطلاعات هست یا نه؟؟؟؟؟
سلام عقرب خانم :D:D:D
اگه با برنامه recover My File فایلاتون برگشت که هیچی اگه هم برنگشت که بازم هیچی ! :D

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عقرب خانم :D:D:D اگه با برنامه recover My File فایلاتون برگشت که هیچی اگه هم برنگشت که بازم هیچی ! :D
تو این برنامه نوشته فرمت شده رو هم بازیابی میکنه ولی هیچکدوم از فایلهای منو برنگردوند که :(

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه برنامه بلوتوث رو گوشیم نصبیدم...البته یه قطعه کوچیکه مثه فلش که وصل میشه به کامپیوتر
ولی یه مشکلی هست
من خیلی راحت میتونم اطلاعاتم رو به کامپیوتر بفرستم و بالعکس
ولی متاسفانه واسه وصل شدن به اینترنت...نوکیا ایکس3 (جاوا) رو شناسایی میکنه ولی نوکیاc6_00 رو شناسایی نمیکنه...مشکل از کجاست؟
جی پی ار اسش فعاله...ولی بسته نخریدم...مشکل از این که نمیتونه باشه؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من گوشیم نوکیا e5 هست من یه کمی تنظیماتش رو دستکاری کردم قاطی کرده یعنی اولا سایت باشگاه می تونستم بیام ولی کوکی و کش اینا رو کلا پاک کردم دیگه سایت باشگاه رو که می زنم یه کمی رو لود می کنه بعد همین که می خواد اسم باشگاه رو بیاره صفحه رو می بنده ارتباطم رو رفرش می کنه فقط با این سایت مشکل پیدا کرده هر سایت دیگه ای رو می نویسم میره .چه جوری می تونم درست کنم ؟ یکی هم در مورد تنظیمات xdm profile ,remote drivers ,sip setting یه کمی توضیح بدین که کلا کاربردش چیه و چه جوری می تونم تنظیم کنم ؟این ریموت اگه تنظیم کنم یعنی با گوشی می تونم به کامپیوتر اینا وصل بشه یا کاربردش کلا فرق می کنه؟:confused:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه برنامه بلوتوث رو گوشیم نصبیدم...البته یه قطعه کوچیکه مثه فلش که وصل میشه به کامپیوتر
ولی یه مشکلی هست
من خیلی راحت میتونم اطلاعاتم رو به کامپیوتر بفرستم و بالعکس
ولی متاسفانه واسه وصل شدن به اینترنت...نوکیا ایکس3 (جاوا) رو شناسایی میکنه ولی نوکیاc6_00 رو شناسایی نمیکنه...مشکل از کجاست؟
جی پی ار اسش فعاله...ولی بسته نخریدم...مشکل از این که نمیتونه باشه؟

با اجازه از مدیران خودم جواب خودم میدم:
اکثر افرادی که مدل گوشی منو دارن همین مشکل رو هم دارن...پیشنهاد میکنم همون pc suite رو نصب کنن...قضیه حله
حالا یه سوال...این pc suite که لازم نیست هر دفه ورژن جدیدشو دانلود کنیم؟...ورژن قبلیاش که از کار نمی افته؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
با اجازه از مدیران خودم جواب خودم میدم:
اکثر افرادی که مدل گوشی منو دارن همین مشکل رو هم دارن...پیشنهاد میکنم همون pc suite رو نصب کنن...قضیه حله
حالا یه سوال...این pc suite که لازم نیست هر دفه ورژن جدیدشو دانلود کنیم؟...ورژن قبلیاش که از کار نمی افته؟
خیر از کار نمیفته . ولی خب اگه ورژن جدید بیاد و شما به نت متصل باشین بهتون میگه آپدیت کنین !