حجاب گوهر وهستی است هستی را نگیرید

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا کی گفته اونجا همه خواهان حجابن ...یه سر آنتالیا بزنین بدنیست!:cool:
دوما مشکل اینه که در کشور ما حجاب اجباره و در کشور اونا نداشتن حجاب دربرخی اماکن اجبار!!!!
به نظر من هر دو غلطه....اصولا اجبار همیشه مخالفت گروهی رو به دنبال داره!!!
[/INDENT]
در برخی اماکن ؟؟؟
اونجا برخی امکان نداره ...اونجا زنان به جرم داشتن حجاب کتک میخورن و خونشون روی زمین ریخته میشه

sgm

عضو جدید
اَ . . اصل حجاب . .اَ . .:eek:

بابا ول کنید این بحث حجاب و این حرفارو!!هر کسی به خودش مربوط میشه و عقایدش. این دیگه بحث نداره که!!
چه بدبختی داریم توی ایران، هر کسی فکر میکنه کارش و عقایدش، درسته درسته!!به کسی چه ربطی داره که دیگری چه جوریه و چی کار میکنه.:razz:

monasm

عضو جدید
نمی دونم چرا فقط یک عدهای این حرفها را می خوان در مغز ما خانم ها قرار بدن

من که به عنوان یک خانم هیچ اسرتی نمی بینم زیر زور هیچ کس هم نیستم

انسانم خودم دینم فرهنگم انتخاب می کنمولی .وقتی انتخاب کردم وظیفه است عمل کنیم والا چرا انتخاب کردیم

ولی در این باشگاه هم هست کسانیپست میزنند به اصظلاح به خاطر طرفداری از خانم ها حرفهایی میزنند که تا حداقل 90در صد خانم حتی انهایی که حجاب رعایت نمی کنند قبول ندارن اینها را

فقط حالا خدا کنه قصدشون طرفداری باشه نه این اینکه جو برای خودشون بهتر کنند
عزیزم خیلیها هم دوست ندارن اصلا هیچ دینی رو داشته باشن شما می گین دین رو اگر قبول دارین باید بهش عمل کنین تکلیف اونایی که دین رو قبول ندارن چیه؟ آهان فهمیدم اونا که اصلا آدم نیستن باید بمیرن!!! پس دیگه چه جای بحثی می مونه ؟؟؟ هم دین زوریه هم عمل به دستوراتش اجباریه! اونایی که رعایت نمیکنن رو هم بکشین راحت شین!!!!!اصلا حرفهای شما حق اگه کسی نخواد دین داشته باشه خدا خودش مجازاتش می کنه میشه شما کاسه داغتر از آش نباشین؟ بالاخره من نفهمیدم اینکه در قرآن اومده در دین هیچ اجباری نیست یعنی چی؟

• Like
واکنش ها: sgm

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازاد چرا از لحاظ نوع پوشش نگیریم اکثریت به حجاب عقیده دارند ولی منظور نوع پوشش هست یکی دوست داره با لباس محلی یک با مانتو یکی با چادر حجابش رعایت کنه

نمی خواستم ادامه بدم ولی ....
شما اگه منظورت اینه باید دقیقا همینو تو پست اولت مینوشتی نه اینکه بگی حجاب ازاده
و این موضوع بی اهمیتی نیست

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
عزیزم خیلیها هم دوست ندارن اصلا هیچ دینی رو داشته باشن شما می گین دین رو اگر قبول دارین باید بهش عمل کنین تکلیف اونایی که دین رو قبول ندارن چیه؟ آهان فهمیدم اونا که اصلا آدم نیستن باید بمیرن!!! پس دیگه چه جای بحثی می مونه ؟؟؟ هم دین زوریه هم عمل به دستوراتش اجباریه! اونایی که رعایت نمیکنن رو هم بکشین راحت شین!!!!!اصلا حرفهای شما حق اگه کسی نخواد دین داشته باشه خدا خودش مجازاتش می کنه میشه شما کاسه داغتر از آش نباشین؟ بالاخره من نفهمیدم اینکه در قرآن اومده در دین هیچ اجباری نیست یعنی چی؟

کی همچین حرفی زد چقدر زود قضاوت می کنید همه بندگان خدا هستند

یکی دیندار یکی دین نداره انسان که هستند اصلا شما موضوع بحث متوجه شدین
بحث ما روی کسانی است که حجاب قبول دارند ولی حالا ادعای دیگری دارند میگیم تفاوت یک زن محجبه ترکیه ای با این خانم ایرانی چیست چرا این اشکال در فرهنگ سازی هست چیه

لطفا دوستان از بحث جدا نشوید وپست های تکراری همیشگی نزنید فقط اگر می تونید به این سوال تاپیک جواب بدین

کنترل871

عضو جدید
:redface::gol:یکی از دامهای مهم شیطان است ومثل هم اکنون بی حجابی جوامع را به نابودی اخلاقی می کشاند ما یک کشور موحد واکثرن مسلمانیم پس باید درحفظ دین بکوشیم البته نه با سخت گیری یکی و دوروزه وبا برنامه های نرم میدانید روزی چقدر دشمن صرف ایجاد فساد اخلاقی میکند

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
در برخی اماکن ؟؟؟
اونجا برخی امکان نداره ...اونجا زنان به جرم داشتن حجاب کتک میخورن و خونشون روی زمین ریخته میشه
:eek::eek::eek:
شما دارین از کجا صحبت میکنین رو خدا میدونه ولی من دارم تجربه شخصی خودم و چیزی رو که با چشم خودم دیدم رو میگم......(عقل حکم میکنه به چشم خودم بیشتر اعتماد کنم تا به گوش دیگران ! :))
اصلا و ابدا چیزی که اینجا گفته میشه در مورد ممنوعیت حجاب درست نیست(حداقل در فرانسه)....عزیزم قانونی که اونجا تصویب شده بود این بود که شما حق ندارین از وسایلی در اماکن علمی ورزشی و..استفاده کنین که تبلیغ دین و یا فرقه خاصی رو داشته باشه مثلا یه مسیحی نمیتونه صلیب بندازه گردنش و بره دانشگاه یا بره مسابقه ورزشی بده......یعنی نباید از نمادهای مذهبی استفاده کرد ...دلیل این کارشونم اینه که باعث ایجاد حساسیت و احیانا درگیریهای نژادپرستانه میشه....ضمن اینکه همون طورکه گفتم این قوانین فقط مربوط به برخی اماکنه..شما میتونین در خیابون در رستورانها و.......هرطور که دوست دارین رفت وآمد کنین کسی هم باتون کارنداره!
همون طور که در پست اولم هم گفتم به نظر من همون هم اشتباهه چون شناخت درستی از حجاب ندارن و متوجه نیستن که از نظر مسلمونا این یه دستور دینیه نه یه نماد!
بعد ببخشید کجا کتک خوردن خانومها؟؟؟!!!
خون کی روی زمین ریخته شده به دلیل اینکه میخواسته حجابشو رعایت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(ممکنه مروه ...رو بگید توصیه میکنم بیشتر در مورد قتل ایشون تحقیق کنید)
کلام آخر:
به نظرم تا زمانی که همه اطلاعاتتون از صداوسیماو نهایتا چند سایت خاص میگیرید قاعدتا باید هم برداشتتون اینجوری باشه....منصف باشیم!

• Like
واکنش ها: sgm

sgm

عضو جدید
کشوری مثل ما که حجاب ازاد است کسانی به مخالفت بر می خیزند ایا این امر تفاوت در اعتقاد به حجاب است یا تفاوت در فرهنگ ان چه می شود در کشور ما این وضع است ودر ان کشور حجاب را هستی خود می دانند وان را از دست نمی دهند

البته من منظورم به عده اندکی است که در کشور با دید محدود کردن ومخالف حجاب هستند نه اکثریت

جان؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!:eek:شما اصلا خودتون میفهمین چی دارین میگین؟ توی کشور ما حجاب آزاد است؟؟؟؟؟؟؟
اگر آزاد است که دیگه شما چرا برای فرهنگ سازی حجاب(به قول خودتون) این قدر خودتونو تیکه پاره می کنید؟؟
بعد در ترکیه مردم حجاب را گوهر هستی میدانند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وای نه!!!!!!!!!!!!!! بابا دو نفر پیدا میشن که می خوان حجاب اسلامی داشته باشن، به توان جمعیت ترکیه گرفتین؟؟؟؟؟ من نمی فهمم، واقعا!!! اسلام گفته تقیه کنید، اما نه دیگه اینقدر زیاد و تابلو!:mad:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن خانمی که بدحجابه بازبان بی زبانی به دیگران میگه پسرابیایین به زیبایی های من نگاه کنید وازاونها لذت ببرین ..پسرا به من نگاه کنید وبه زبیاییهای ظاهری من نمره بدید وبرای من ارزش گذاری کنید

sgm

عضو جدید
:w15::w15::w15::w15::w15:

باید اینا رو می زاشتی

:w02::w02::w02:

ممنون بسیار شاد شدیم:gol:

سلام، محب جون!
نکته دیگه ای هم توی عکس هست، دقت کردی؟ نکردی!
اگه دقت کنی می بینی، اون آقایون که دارن اونجا راه میرن همه تر و تمیز و باکلاسن! مطمئن باش اگه شما یا حاج مصطفی انارکی بودین چشاتون از کاسه در میومد و دختر بیچاره از خواسته اش پشیمون میشد.:D

sutern

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من چند عامل وجود داره كه همش هم ختم ميشه به جامعه خودمون.....
1_دانشگاه ها، دختر شيعه ايراني مياد دانشگاه مقنعه وسط سر ،موها بيرون، مانتو تنگ ،كوتاه ،چسبان تو محيط دانشگاه راه ميره با پسر همكلاسيش ميگه و ميخنده و راحت ارتباط داره و جلوش گرفته نميشه يا پسر دانشجو مياد موهاعجيب ،بلوز يا تيشرتي تنگ ، كوتاه ، چسبان راست راست تو دانشگاه راه ميره تو كلاس ميشينه و كسي كاريش نداره
2_وضع سينما و بازيگران، تو فيلم هايي كه جديدا پخش ميشه متاسفانه همه بازیگرا بدحجاب هستن و به راحتي مجوز پخش ميگيرن اونم تو يه كشور شيعه !! يا ميبينيم فيلم هاي خصوصي و عروسي و جشنهاي بازيگران كه بي حجابن و مردها و زن ها براحتي در كنار همن و هر كاري ميكنن
3_فروشگاه ها، ميريم تو فروشگاه ها واقعا ميمونيم ما كه دنبال يه مانتو باحجاب و يا حداقل مناسب هستيم فقط با مانتو هاي عجيب و غريب و تنگ و چسبان مواجه ميشيم وجالبتر اينه كه همه تك سايز هستن!!!!!
4_آزادي، وقتي جوون ها بدحجاب ميرن تو بیرون و از داخل خونه همسراشون بجاي اعتراض تشويقشون ميكنن و يا پدرها و برادرها به وضع دخترا و خواهرشون بي تفاوتن به ناموسشون بي تفاوتن راحت ميذارن نامسشون در اختيار همگان باشه و وقتي ميرن بيرون از سوي جامعه مخالفتي باهاشون نميشه راحت با هم در ارتباطن و مخالفتی نیست خیابون ها رو جای عشق بازی کردن مسولان هم بي تفاوتن معلومه كه بيشتر ميشن....

sutern

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باورهای دینی ما باید درست شه اگه باورها درست بشه ‏‌رفتارهای دینی تو کشور میبینیم بنابر‌این تا دختران ایران باوری به حجاب و نماز نداشته باشن حجاب و نماز تو جامعه نمیبینیم. علت اصلی بد‌حجابی تو جامعه اینه که خونواده‌های مذهبی نتونستند احساس و باور مذهبی رو به فرزنداشون منتقل کنن.

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخـــــی!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
جان؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!:eek:شما اصلا خودتون میفهمین چی دارین میگین؟ توی کشور ما حجاب آزاد است؟؟؟؟؟؟؟
اگر آزاد است که دیگه شما چرا برای فرهنگ سازی حجاب(به قول خودتون) این قدر خودتونو تیکه پاره می کنید؟؟
بعد در ترکیه مردم حجاب را گوهر هستی میدانند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟وای نه!!!!!!!!!!!!!! بابا دو نفر پیدا میشن که می خوان حجاب اسلامی داشته باشن، به توان جمعیت ترکیه گرفتین؟؟؟؟؟ من نمی فهمم، واقعا!!! اسلام گفته تقیه کنید، اما نه دیگه اینقدر زیاد و تابلو!:mad:[/QUOTE

شما یکبار دیگه پست اول را بخونید

خوبه گفتم اینجا صحیت فلسفی دین وتقیه نیست فقط یک سوال پرسیده شده به سوال جواب بدین

اگر می تونید به این سوال جواب بدین

ايران862

عضو جدید
قصدمن از این تاپیک بحث روی احکام دین از نظر حجاب وفلسفه ای نیست

مطلبی که می خواهم عرض کنم تفاوت فرهنگ حجا ب است چه می شود که در جامعه ایران که حجاب یک فریضه به حساب می اید اکثر خانم ها سعی در رعایت ان را دارند وهیچ حکمی بر انها برای ترک حجاب نیست عده ای پیدا می شوند که علی رغم قبول داشتن مسائل با حجاب مخالفت می کنند
بعد در کشوری مانند ترکیه زنانی پیدا می شوند که حجاب را به هر قیمتی نگه می دارند حتی اگر از منافع جامعه وکشور خود ترد شوند حجاب را با تمام سختی ها قبول می کنند بعد در کشوری مثل ما که حجاب ازاد است کسانی به مخالفت بر می خیزند ایا این امر تفاوت در اعتقاد به حجاب است یا تفاوت در فرهنگ ان چه می شود در کشور ما این وضع است ودر ان کشور حجاب را هستی خود می دانند وان را از دست نمی دهند

البته من منظورم به عده اندکی است که در کشور با دید محدود کردن ومخالف حجاب هستند نه اکثریت

لطفا اگر به این تاپیک مراجعه می کنید نظریات خود را بفرمایید تا در این امر نتیجه روشنی گرفته شود​
يه قسمت كه گفته بودين حجاب آزاده.......ميتونيم بگيم مردم بايدداشتن حجاب روانتخاب كنن .....خب بهتربود روي عقايد مردم وبخصوص جوونا كاركرد تا خودشون تصميم بگيرن......

ايران862

عضو جدید
سلام

سلام

باورهای دینی ما باید درست شه اگه باورها درست بشه ‏‌رفتارهای دینی تو کشور میبینیم بنابر‌این تا دختران ایران باوری به حجاب و نماز نداشته باشن حجاب و نماز تو جامعه نمیبینیم. علت اصلی بد‌حجابی تو جامعه اینه که خونواده‌های مذهبی نتونستند احساس و باور مذهبی رو به فرزنداشون منتقل کنن.
ممنون واسه اين جوابتون .....واقعا اصل مطلبوگفتين.......ديگه حرفي نميمونه.....

NEGARi2

عضو جدید
baba ma mosalmun nistim aslan ma bad shoma khub ma kafer shoma khub ma bidino imun shoma khub ma NEMIKHAYM mosalmun bashim zoore?albate ke zoore vali be jahanam mantoye koooooootahhhh raaaaaang sefiiiiid shalvare kooooootah taaaang ba zadegi shale ghermez arayeshe ghaliiiiiiiizzzzzzz heykale 3exiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii injoori migardim ke age ziyad nabood shoma enghadr hers nemikhordid ta cheshe uni ke hasoode daraaaaaaaaaaaaaaaaaad arrrrre jahanamo eshgheeeeeeeeeeeeeee;)i:biggrin:i

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ای کاش جای این بحث ها که در این نوع تاپیک ها همیشه هست یکی درست وحسابی جواب سوال این تاپیک را میداد

tahoora62

کاربر بیش فعال
ویکتور هوگو: میگویند بردگی در اروپا از بین رفته است .اما بردگی همچنان ادامه دارد و بر زنان تحمیل میشود و نامش فحشاست.
خواهر من ما حسود نیستیم . هر طور دلت میخواد بگرد برو حالشو ببر.کسی که وجودش از هنر خالی باشه مجبوره برا اظهار وجود متوسل به ظاهر بشه. آرایش ظاهرتو اگه پاک کنی همون کسایی که واست دم تکون میدن آدم حسابت نمیکنند. تو گدای توجه اونایی و اونام تشنه سوء استفاده از تو. یک زن هر چقدر دست نیافتنی تر باشه برا خودش آرامش بخش تره. فقط همینو میگم اگه واقعا با این جلوه گریها به آرامش دست پیدا میکنی ادامه بده....

NEGARi2

عضو جدید
ویکتور هوگو: میگویند بردگی در اروپا از بین رفته است .اما بردگی همچنان ادامه دارد و بر زنان تحمیل میشود و نامش فحشاست.
خواهر من ما حسود نیستیم . هر طور دلت میخواد بگرد برو حالشو ببر.کسی که وجودش از هنر خالی باشه مجبوره برا اظهار وجود متوسل به ظاهر بشه. آرایش ظاهرتو اگه پاک کنی همون کسایی که واست دم تکون میدن آدم حسابت نمیکنند. تو گدای توجه اونایی و اونام تشنه سوء استفاده از تو. یک زن هر چقدر دست نیافتنی تر باشه برا خودش آرامش بخش تره. فقط همینو میگم اگه واقعا با این جلوه گریها به آرامش دست پیدا میکنی ادامه بده....
mohem ine ke be kasi rabti nadare

iman1989

عضو جدید
چقدر خوب بود یاد میگرفتیم از ظاهر ادما قضاوت نکنیم .. توی قشر چادری ادم فاسد پیدا میشه توی قشر که کمتر حجاب رو رعایت میکنن هم پیدا میشه..هیچکس فرشته نیست اول به خودمون نگاه کنیم به جای اینکه در مورد بقیه قضاوت کنیم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
چقدر خوب بود یاد میگرفتیم از ظاهر ادما قضاوت نکنیم .. توی قشر چادری ادم فاسد پیدا میشه توی قشر که کمتر حجاب رو رعایت میکنن هم پیدا میشه..هیچکس فرشته نیست اول به خودمون نگاه کنیم به جای اینکه در مورد بقیه قضاوت کنیم
من هم قبول دارم در هر نوعی خوب وبد وجود داره ولی خوب باید قبل کنیم ظاهر هم بر باطن تاثیر می گذارد همان طور که باطن بر ظاهر تاثیر میگذارد