تست هوش معمای زندانی

amanda.arch02

عضو جدید
کاربر ممتاز
شخصی درون زندانی حبس شده است. اتاقی که این شخص در آن نگاهداری می شود دو در دارد که یکی به سمت چوبه دار راه دارد ولی دیگری به بیرون زندان راه دارد و منجر به آزادی زندانی می شود. هر یک از این درها یک نگهبان دارد که یکی ازآنها همیشه راست می گوید و دیگری همیشه دروغ و هر دو از اینکه کدام در به کجا راه دارد و نیز از راستگویی یا دروغگویی نگهبان دیگر آگاهند.
زندانی ما حق دارد تنها یک سوال از یکی از نگهبان ها بپرسد و سپس یکی از درها را انتخاب کند. در ضمن نگهبان ها فقط با “بلی” یا “خیر” پاسخ می دهند. او چطور می تواند با تنها یک سوال دری که به سوی آزادی باز می شود را پیدا کند؟!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میره از یکیشون میپرسه اگه من از اون دوستت بپرسم آیا این دره آزادیه میگه آره؟؟؟؟؟

هر جوابی شنید عکسش درسته!!!

حالا شما بگید چرا!

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
17 . موضوعاتی مثل فال و طالع بینی و معما و طنز و عشق و عاشقی در این تالار ممنوع میباشد و تایپیکهای مذکور بدون اطلاع پاک خواهند شد .
برای ارسال این موضوعات میتوانید به تالار زنگ تفریح مراجعه کنید .

:دی البته من واسه بهشت و جهنمش شنیده بودم.

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
زندانی میره پیش یکی از نگهبانا بهش میگه اگه من از نگهبان دیگه بپرسم که این در به سمت آزاد شدن باز می شه یا نه، او چه میگه؟
حالا اگه مثلا اون در گفته شده در ازادی باشه دو حالته:
(1یا نگهبان راستگو بوده، که او با توجه به دروغگو بودن نگهبان دیگه (که پاسخ میده خیر) جواب می ده: (خیر(
(2اگر نگهبان دروغگو باشه، جواب نگهبان دیگه ( بلی ) رو برعکس میکنه و او هم میگه (خیر(
پس جواب (خیر) به این معنیه که این در، به سمت بیرون زندان راه داره ولی جواب (بلی) یعنی این در به چوبه دار ختم می شه.وبالعکس.

آخرین ویرایش:

tatoo

عضو جدید
چون منفی(دروغ) در مثبت(راست) همیشه منفی(دروغ) میشه وقتی این سوالو(اگه من از نگهبان دیگه بپرسم که این در به سمت آزاد شدن باز می شه یا نه، او چه میگه؟) بپرسه هر جوابی که بشنوه منفی(دروغه) پس عکسش درسته!