من دردمون به کی بگم؟؟؟واقعا جایی نیست بریم اعتراض کنیم حرفی بزنیم؟؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا من بچه تبریزم تبریز به دنیا امده ام و بزرگ شده ام پدر و مادرم و جدم هم ترک بوده ....

از دوستان عزیز فارس عرب کرد لر گیلکی و .. خواهشا یک تقاضایی دارم به من کمک کنین و بحث قومیتی هم راه نندازین فقط کمک!! فقط میخوام تکلیف خودمو بدونم گناهه؟ حرف زیادی میزنم؟؟ خواسته های زیادی دارم؟

بابا من وقتی تو صدا سیما میزنم شبکه استانی حالم از نوع حرف زدنشون حالم به هم میخوره دیونه میشم 80% فارسی حرف میزنن 20% ترکی!!:(

وقتی رادیو استانی گوش میدم همین طور:(

میزنم کانال ماهواره آذربایجان حرفهاشونو میفهمم اما نوشته هاشونو نمیتونم بخونم

میرم تو اینترنت سایت های ترک نه میتونم بخونم ونه میتونم بنویسم نه عضو بشم و ...

وقتی کتاب ترکی دستم میرسه نمیتونم بخونمش:cry::(

اینقدر عصبی و ناراحت میشم که شروع میکنم به فحش دادن به هرکی که دستم میرسه اول از خودم شروع میکنم :cry:
من از تمامی خواسته هایم گذشتم فقط همین 2 تا رو میخوام
کجا برم حرفهامو بگم؟؟

اقا گناه من چیه؟؟ تقصیر من چیه که تو ایران زندگی میکنم اگر حرف بزنم میگن جدایی طلب و پانترک و 100 جور القاب مختلف بهم میدن

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم منم بدم مياد وقتي تلوزيون شهر ترك نشين فارسي حرف ميزنن اصلا معني نداره من خودم وقتي رفتم شهر ترك نشين از لحظه رسيدن تركي حرف زدم تا لحظه برگشتن اصلا به خودم اجازه ندادم تو اون شهر با زبون ديگه اي حرف بزنم.

lady -memar

عضو جدید
آخییییی نازیییی....اشکال نداره.
برو کلاس خصوصی.........
بیا خودم بهت یاد بدم.البته من ترک نیستم ولی خب دست و پا شکسته بلدم.بیا پاشو بیا یادت بدم

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی مثل شما رو این موضوع حساس نیستم چون پدرو مادرم آذری هستند و من تهران بزرگ شدم
ولی موضوع اینه که من هنوز نمیدونم ما وقتی میخواهیم ترکی بنویسیم باید مثل ترکیه و آذربایجان با حروف لاتین بنویسیم یا با حروف فارسی ترکی بنویسیم
اگه جایی یا سایتی باشه که آموزش اصولی داشته باشه من هم مشتاقم

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
همشهری
همه ما این مشکل رو داریم.
ولی دردیه که نمیشه گفت. جای تاسف داره.

• Like
واکنش ها: A&S

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم منم بدم مياد وقتي تلوزيون شهر ترك نشين فارسي حرف ميزنن اصلا معني نداره من خودم وقتي رفتم شهر ترك نشين از لحظه رسيدن تركي حرف زدم تا لحظه برگشتن اصلا به خودم اجازه ندادم تو اون شهر با زبون ديگه اي حرف بزنم.

خیلی ممنون که حداقل شما احترام میگذارید

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا خیلی مسخره شده.
این مسئله هرچی به تهران نزدیکتر میشی شدیدتر میشه
تو زنجان که لغات فارسی رو با دستور زبان ناقص و من در اوردی ترکی قاطی میکنن
چند وقت پیش یکی اومد شرکتم فکر کردم استامبولی هست بعد فهمیدم بچه زنجانه ولی چون 35 سال ایران نبوده(دانمارک) هنوز به همون سبک 35 سال پیش ترکی حرف میزد.خیلی حال کردم

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا خیلی مسخره شده.
این مسئله هرچی به تهران نزدیکتر میشی شدیدتر میشه
تو زنجان که لغات فارسی رو با دستور زبان ناقص و من در اوردی ترکی قاطی میکنن
چند وقت پیش یکی اومد شرکتم فکر کردم استامبولی هست بعد فهمیدم بچه زنجانه ولی چون 35 سال ایران نبوده(دانمارک) هنوز به همون سبک 35 سال پیش ترکی حرف میزد.خیلی حال کردم

بابا یا ترکی حرف بزنن یا فارسی

هم ابروی زبون ترکی رو میبرن هم فارسی

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا من بچه تبریزم تبریز به دنیا امده ام و بزرگ شده ام پدر و مادرم و جدم هم ترک بوده ....

از دوستان عزیز فارس عرب کرد لر گیلکی و .. خواهشا یک تقاضایی دارم به من کمک کنین و بحث قومیتی هم راه نندازین فقط کمک!! فقط میخوام تکلیف خودمو بدونم گناهه؟ حرف زیادی میزنم؟؟ خواسته های زیادی دارم؟

بابا من وقتی تو صدا سیما میزنم شبکه استانی حالم از نوع حرف زدنشون حالم به هم میخوره دیونه میشم 80% فارسی حرف میزنن 20% ترکی!!:(

وقتی رادیو استانی گوش میدم همین طور:(

میزنم کانال ماهواره آذربایجان حرفهاشونو میفهمم اما نوشته هاشونو نمیتونم بخونم

میرم تو اینترنت سایت های ترک نه میتونم بخونم ونه میتونم بنویسم نه عضو بشم و ...

وقتی کتاب ترکی دستم میرسه نمیتونم بخونمش:cry::(

اینقدر عصبی و ناراحت میشم که شروع میکنم به فحش دادن به هرکی که دستم میرسه اول از خودم شروع میکنم :cry:
من از تمامی خواسته هایم گذشتم فقط همین 2 تا رو میخوام
کجا برم حرفهامو بگم؟؟

اقا گناه من چیه؟؟ تقصیر من چیه که تو ایران زندگی میکنم اگر حرف بزنم میگن جدایی طلب و پانترک و 100 جور القاب مختلف بهم میدن

منم که تو مازندران هستم مشکلم صد برابر بیشتر از تو هست. یک کلمه بلد نیستم مازندرانی حرف بزنم. اه.

forsha

عضو جدید
عجب مشکل عجیب غریبی دارید درست برعکس ما ،من هر وقت میزنم شبکه ی استانی دارن عربی حرف میزنن که من یک کلمه هم متوجه نمیشم چون عرب نیستم واسه همین کلا شبکه استانی رو گذاشتیم کنار (هرچند بقیه ی شبکه ها رو هم نیگا نمیکنیم:D)
شما چرا خط الرسم آذربایجان یا ترکیه رو یاد نمیگیرید یعنی هیچ منبعی وجود نداره که یادتون بده!!!!!!!!

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب مشکل عجیب غریبی دارید درست برعکس ما ،من هر وقت میزنم شبکه ی استانی دارن عربی حرف میزنن که من یک کلمه هم متوجه نمیشم چون عرب نیستم واسه همین کلا شبکه استانی رو گذاشتیم کنار (هرچند بقیه ی شبکه ها رو هم نیگا نمیکنیم:D)
شما چرا خط الرسم آذربایجان یا ترکیه رو یاد نمیگیرید یعنی هیچ منبعی وجود نداره که یادتون بده!!!!!!!!

جالبه
یعنی به عربها اینقدر بیشتر از بقیه ی نژادها بها داده میشه؟؟؟
آخه واقعا توی شبکه ی استانی آذربایجان خیلی بد حرف میزنن. نه کاملا فارسیه نه کاملا ترکی. در واقع یه زبون من درآوردیه بین فارسی و ترکی که آدم حالش به هم میخوره وقتی گوش میده به حرفاشون. جالبه که شبکه ی استان شما اجازه دارن توش همش عربی حرف بزنن

• Like

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

والا دلمون که میخواد یاد بگیریم اما منابع یا کلاس های اموزشی درست و حسابی وجود نداره
برای ترکی استانبولی هست هست اما ترکی اذری کلاسی نیست

• Like

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه
یعنی به عربها اینقدر بیشتر از بقیه ی نژادها بها داده میشه؟؟؟
آخه واقعا توی شبکه ی استانی آذربایجان خیلی بد حرف میزنن. نه کاملا فارسیه نه کاملا ترکی. در واقع یه زبون من درآوردیه بین فارسی و ترکی که آدم حالش به هم میخوره وقتی گوش میده به حرفاشون. جالبه که شبکه ی استان شما اجازه دارن توش همش عربی حرف بزنن

خوب نمیشد که فارسی عربی حرف بزنن :D چون دولت میخواد ما رو به سمت فارسی یا عربی بکشونه

بالا