رفع اشکال مربوط به:3DMAX

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان و خسته نباشید
من توی تری دی مکس بعد از رندر رنگ زمینه مشکی رنگ است من میخوام سفید باشه چیکار باید بکنم که رنگ ان رو از مشکی به سفید خالص تغییر بدم ؟؟؟؟ من خیلی نیاز دارم میدانی چرا زمینه رو میخوام سفید کنم چون نمیخوام جوهر چاپگر بیشتر مصرف بشه ممنون میشم چواب بدید خیلی لازمه
موفق باشید

mohandesmemari

عضو جدید
من توی تری دی مکس بعد از رندر رنگ زمینه مشکی رنگ است من میخوام سفید باشه چیکار باید بکنم که رنگ ان رو از مشکی به سفید خالص تغییر بدم ؟؟؟؟ من خیلی نیاز دارم میدانی چرا زمینه رو میخوام سفید کنم چون نمیخوام جوهر چاپگر بیشتر مصرف بشه ممنون میشم چواب بدید خیلی لازمه
موفق باشید

کسی نیست بهم جواب بده؟

fc9

عضو
موفق باشید
سلام
از منوی rendering 'گزینه enviromnet رو بزنید (یا کلید 8 روی صفحه کلید رو بزنید )
توی قسمت بکگراند میتونید رنگ رو تغییر بدید(color رو تغییر بدید) یا اینکه یه عکس بندازید واسه بکگراند کار(enviromnet map ).خاستین عکس بندازید تیک گزینه بالاییش رو بزنید
موفق باشی

goup

عضو جدید
سلام بر دوستان تردی کار

سلام بر دوستان تردی کار

من یک مشکلی پیدا کردم واز دوستان ممنون میشم که جوابمو بدن. من یه عکس از پلان معماری دارم که میخاستم سه بعدی اونو توی مکس انجام بدم
Z Floorplan pool villa.jpg

داخل مکس من یه plane ایجاد کردم وعکس پلان رو از طریق bitmap به plane نسبت دادم که مشکل من هم همینجاست که عکس از کیفیت بالای داره ولی زمانی که اونو به متریال نسبت میدم کیفیت عکس پایین میاد
1.jpg
لظفا راهنمایم کنید که چطور میتونم که عکس رو نسبت دادم به متریال با همون کیفیت بالا (توی مکس) تا بتونم سه بعدیشو انجام بدم

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
من یک مشکلی پیدا کردم واز دوستان ممنون میشم که جوابمو بدن. من یه عکس از پلان معماری دارم که میخاستم سه بعدی اونو توی مکس انجام بدم
مشاهده پیوست 159340

داخل مکس من یه plane ایجاد کردم وعکس پلان رو از طریق bitmap به plane نسبت دادم که مشکل من هم همینجاست که عکس از کیفیت بالای داره ولی زمانی که اونو به متریال نسبت میدم کیفیت عکس پایین میاد
مشاهده پیوست 159341
لظفا راهنمایم کنید که چطور میتونم که عکس رو نسبت دادم به متریال با همون کیفیت بالا (توی مکس) تا بتونم سه بعدیشو انجام بدم

برای بالا بردن کیفیت روش زیر!
5.jpg

روشی که استفاده میکنید مناسب نیست--بهتره از روش زیر استفاده کنید
برای load پنجره زیر Alt+B
55.jpg

gingulak

عضو جدید
سلام دوستان. من یه مشکلی تو save تری دی مکس دارم! وقتی save میکنم آیکون مکس رو نشون نمیده و بازش نمیکنه. مجبور میشم اول مکس رو باز کنم بعد از اونجا open کنم. کسی میدونه مشکلش چیه؟
4 تا سی دی مختلف نصب کردم ولی این اشکال هنوز هست.

fc9

عضو
سلام دوستان. من یه مشکلی تو save تری دی مکس دارم! وقتی save میکنم آیکون مکس رو نشون نمیده و بازش نمیکنه. مجبور میشم اول مکس رو باز کنم بعد از اونجا open کنم. کسی میدونه مشکلش چیه؟
4 تا سی دی مختلف نصب کردم ولی این اشکال هنوز هست.
کاش میگفتین مکس چند نصب کردین .. ویندوزتون چیه...
واسه پاک کردن یه برنامه بهتره از برنامه های کمکی ک هست استفاده کنید تا باقی مونده فایلهای برنامه هم پاک بشه و اذیت نکنه برا نصب بعدی..
خب احتمالا فایل تایپ مکس خراب شده...
تو ویندوز 7و8 وقتی یه فایل رو باز میکنید یه منو باز میشه ک پاینش نوشته more options اونو بزنید
حالا بالا یه گزینه اومده ک بغلش یه باکس داره اونو ماک دار کنید و بعد
برید پایین لیست آخرین خط برنگ آبی نوشتهlook for onhater app….. ونو بزنید بعد برید جایی ک مکس رو نصب کردید توی پروگرم فایل و...و فایل 3dmax.exe رو انتخاب کنید و open رو بزنید تا با اون باز بشه .(تو حالت پیش فرض پسوند نشون داده نمیشه ینی فقط نوشته 3dma)
توی ویندوز اکس پی وقتی رو فایل مکس کلیک میکنید یه پنجره باز میشه دوتا گزینه داره گزینه دومی ک نوشته...... selectرو مارک دار کنید و ok رو بزنید توی پنجره بعدی یه گزینه داره نوشته always….اونو مارک دار کنید بعد.
browse…رو بزنید و فایل اجرایی مکس رو توی پروگرم فایل ....انتخاب کنید تا با مکس باز بشه.
اگه ک نشد بگید ...

gingulak

عضو جدید
مکس 2012 رو ویندوز سون. این کارو کردم ولی open رو که میزنم فایل باز نمیشه. وقتی نصبش میکنم path رو نمیخواد ازم. بعد از نصب میره تو خود برنامه

mahans

عضو جدید
سلام!!!
من میخوام تو مکس رندر به صورت اسکیسی بگیرم!کسی میدونه چطور میشه این کار رو تو مکس انجام داد؟

m_archi

عضو جدید
سلام... من با مکس 2012 رندر که میگیرم خیلی روشن میشه عکسش...(چه نور بزارم چه بدون نور باشه)...رندر طوری میشه که انگار یه نور خیلی خیلی زیاد گذاشتم و تصویر اصلی واضح نیست(انگار مه گرفته دورش!!!!)...نمیدونم چطور باید درستش کنم؟؟؟؟

jAVAD_10

عضو جدید
درخواست

درخواست

دوستان یه سوال شاید بی ربط
.
من میخواستم بدونم اگه بخوام تو 2 ماه تردی مکس وVray رو جمع کنم طوری که تقریباً مسلط بشم میتونم ؟؟؟؟؟

omid3dmax

عضو جدید
یه مشکل دردسرساز3dmax

یه مشکل دردسرساز3dmax

سلام اقا یه فایل کد که میارم تو 3dmaxبعد با یه باکس booleanکه میکنم اون قسمت بولیان شده عجیب غریب میشه شکلش کسی میدونه باید چه حرکتی زد ممنون میشم درضمن سایته محشریه دم همتون گرم

fc9

عضو
مکس 2012 رو ویندوز سون. این کارو کردم ولی open رو که میزنم فایل باز نمیشه. وقتی نصبش میکنم path رو نمیخواد ازم. بعد از نصب میره تو خود برنامه

خب اگه میخاید باهاش سرو کله بزنید یه سری دیگه کار هم میشه کرد تا جاییکه من میدونم البته...
اول : Control Panel رو باز کنید و Default Programs رو بزنید
بعد روی گزینه Associte a file type or…… کلیک کنید حالا پسوند .max رو پیدا کنید و روش دابل کلیک کنید تا منو باز بشه حالا مسیر فایل اجرایی مکس رو انتخاب کنید
حالا یه فایل مکس رو امتحان کنید ببینید کار میکنه یا نه.
دوم: run رو باز کنید و regedit رو تایپ کنید و ok(run تو منوی استارته اگه ک نبود از کلید ترکیبی میانبرش استفاده کنید کلید win +r)
حالا تو این پنجره چندتا پوشه مانند هست ک زیر مجموعه دارن...

1.jpg

خب عکس رو ببینید و ب ادرسی ک اون پایین معلومه مرحله ب مرحله برید بعد کلید رو ک پیدا کردین چک کنید ببیند ادرسش درسته؟ اگه ک نبود روش دابل کلیلک کنید و ادرسش رو درست کنید.فقط ادرس فایل مکس شما ممکنه با اینی ک من گزاشتم تفادت داشته باشه اینو چک کنید حتما.
این ادرس مکس من: "C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2012.exe\3dsmax.exe" "%1"
این قسمت رو ک درست کردین یه بار سیستم رو ری استارت کنید و دوباره چک کنید ببینید درست شده یا نه.
اگه نشد بازم بگید ...
در مورد پچ ک نمیاد لابد چون فایل هاش درست پاک نشده نیازی ب رجیستر دوباره نداره و لایسنسش مشکلی نداره..ولی اگه رجیستر نشده و کادر رجیستر نمیاد واستون میتونید مکس رو باز کنید و از منوی help گزینه about 3ds,ax رو بزنید
قسمت پایین یه دکمه هست روش نوشته product license information اونو بزنید و پنجره باز شده اطلاعات لایسنس برنامه هست میتونید از پایینش دکمه activate..رو بزنید تا دوباره رجیستر کنید میبینید ک پنجره رجیستر میادش باقیشو ک میدونید...فقط ترجیحا اگه مشکلی نداره و گیر نمیده واسه لایسنس نمیخاد اینکارو بکنید چون بصورت عادی وقتی لایسنس نداشته باشه خودش اعلام میکنه...
موفق باشید .

fc9

عضو
سلام!!!
من میخوام تو مکس رندر به صورت اسکیسی بگیرم!کسی میدونه چطور میشه این کار رو تو مکس انجام داد؟

چندتا راه داره اول اینکه یه متریال هست تو قسمت متریالهای استاندارد ب اسم Ink`n paint با این متریل میتونید رندر کارتونی بگیرید ک خب میدونم اسکیسی نیست! نمیدونم راه دیگه ای داره یا نه..بدون استفاده از پلاگین خاص
بغیر از این پلاگین هست واسه رندر اسکیسی این دوتاش Illustrate_For_3DsMax و finalToon
بغیر از اینا وی ری هم یه افکت داره ب اسم vray toon
اینا واسه مکس ..اما راه ساده تری داره
خیلی ساده تر وشیکتر! یه خروجی از فابل مکس بصورت dwg بگیرید و اونو تو اسکچاپ ایمپورت کنید..
حالا از منوی window گزینه styles رو بزنید تو این پنجره میتونید از استایل های ک هست استفاده کنید و افکت اسکیسی ب کارتون بدید قابلیت ادیت هم دارن استایل هاش ..میتونید خودتو هم با برنامه Style Builder ک با اسکیچاپ نصب میشه استایل جدید تعریف کنید ....

سلام... من با مکس 2012 رندر که میگیرم خیلی روشن میشه عکسش...(چه نور بزارم چه بدون نور باشه)...رندر طوری میشه که انگار یه نور خیلی خیلی زیاد گذاشتم و تصویر اصلی واضح نیست(انگار مه گرفته دورش!!!!)...نمیدونم چطور باید درستش کنم؟؟؟؟

موتور رندرتون چیه؟
واسه همه کارا اینجوری میشه یا اینکه همین یه فایل اینجوریه
اگه ک همین یه فایل اینجوریه

ممکنه توی موتور رندر وی ری از نور وی ری سان استفاده کرده باشین و دوربین معمولی ..
یه بار موتور رندر مکس رو بزارید رو پیش فرض و برگردونید ب موتور رنری ک دارید استفاده میکنید و رندر کنید اگه نشد
کلید 8 رو بزنید تو پنجره باز شده قسمت atmosphere زیرنوشته effects یه کادری هست ک باید حالی باشه اگه چیزی هست پاکش کنید همچینی از منوی بالا تب effects رو بزنید بازم اینجا یه کادری داره زیر نوشته effects ک اونم باید خالی باشه اگه چیزی بود پاکش کنید حالا رندر کنید ببینید درست شده یا نه.بازم اگه نشد نورها رو پاک کنید و دوباره رندر کنید

دوستان یه سوال شاید بی ربط
.
من میخواستم بدونم اگه بخوام تو 2 ماه تردی مکس وVray رو جمع کنم طوری که تقریباً مسلط بشم میتونم ؟؟؟؟؟

میشه گفت هم اره هم نه!!
در حدی ک بتونید کار خودتون رو واسه دانشگاه راه بندازید میشه...
نمیدونم تقریبا مسلط منظورتون چیه ولی مکس یه نرم افزار بزرگه...ک چندین شاخه داره واسه یادگیری و استاد شدن...حالا بستگی داره چی میخاید ..یادگیری اگه با یه استاد خیلی خوب باشید یا هر چیز دیگه شاید زیاد طول نکشه ولی تجربه کاری خیلی مهمتره معمولا..
موفق باشید

jAVAD_10

عضو جدید
چندتا راه داره اول اینکه یه متریال هست تو قسمت متریالهای استاندارد ب اسم Ink`n paint با این متریل میتونید رندر کارتونی بگیرید ک خب میدونم اسکیسی نیست! نمیدونم راه دیگه ای داره یا نه..بدون استفاده از پلاگین خاص
بغیر از این پلاگین هست واسه رندر اسکیسی این دوتاش Illustrate_For_3DsMax و finalToon
بغیر از اینا وی ری هم یه افکت داره ب اسم vray toon
اینا واسه مکس ..اما راه ساده تری داره
خیلی ساده تر وشیکتر! یه خروجی از فابل مکس بصورت dwg بگیرید و اونو تو اسکچاپ ایمپورت کنید..
حالا از منوی window گزینه styles رو بزنید تو این پنجره میتونید از استایل های ک هست استفاده کنید و افکت اسکیسی ب کارتون بدید قابلیت ادیت هم دارن استایل هاش ..میتونید خودتو هم با برنامه Style Builder ک با اسکیچاپ نصب میشه استایل جدید تعریف کنید ....

موتور رندرتون چیه؟
واسه همه کارا اینجوری میشه یا اینکه همین یه فایل اینجوریه
اگه ک همین یه فایل اینجوریه

ممکنه توی موتور رندر وی ری از نور وی ری سان استفاده کرده باشین و دوربین معمولی ..
یه بار موتور رندر مکس رو بزارید رو پیش فرض و برگردونید ب موتور رنری ک دارید استفاده میکنید و رندر کنید اگه نشد
کلید 8 رو بزنید تو پنجره باز شده قسمت atmosphere زیرنوشته effects یه کادری هست ک باید حالی باشه اگه چیزی هست پاکش کنید همچینی از منوی بالا تب effects رو بزنید بازم اینجا یه کادری داره زیر نوشته effects ک اونم باید خالی باشه اگه چیزی بود پاکش کنید حالا رندر کنید ببینید درست شده یا نه.بازم اگه نشد نورها رو پاک کنید و دوباره رندر کنید

میشه گفت هم اره هم نه!!
در حدی ک بتونید کار خودتون رو واسه دانشگاه راه بندازید میشه...
نمیدونم تقریبا مسلط منظورتون چیه ولی مکس یه نرم افزار بزرگه...ک چندین شاخه داره واسه یادگیری و استاد شدن...حالا بستگی داره چی میخاید ..یادگیری اگه با یه استاد خیلی خوب باشید یا هر چیز دیگه شاید زیاد طول نکشه ولی تجربه کاری خیلی مهمتره معمولا..
موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز من هم برا دانشگام هم برا کاری که بشه برا اجرا کردن هم ارائه بدم منظورم بود ....... آخه من کارایی که برا بیرون میدنم دیدم که واقعاً ردنر گیری آنچنانی هم نداره و میخوام از روی درسای تصویری مجتمع فنی یاد بگیرم اینو برا این گفتم که گفتید میخواید با یه استاد حرفه ای کار کنید یا نه ........ ممنون میشم از بچه ها تجربیات شونو در اختیارم بذارن ... .

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام اقا یه فایل کد که میارم تو 3dmaxبعد با یه باکس booleanکه میکنم اون قسمت بولیان شده عجیب غریب میشه شکلش کسی میدونه باید چه حرکتی زد ممنون میشم درضمن سایته محشریه دم همتون گرم

از pro boolean استفاده کن----ولی بهتره با اتوکد انجامش بدی یا تو خود تردی مکس وقت بذاری مدلش کنی

gingulak

عضو جدید
خب اگه میخاید باهاش سرو کله بزنید یه سری دیگه کار هم میشه کرد تا جاییکه من میدونم البته...
اول : Control Panel رو باز کنید و Default Programs رو بزنید
بعد روی گزینه Associte a file type or…… کلیک کنید حالا پسوند .max رو پیدا کنید و روش دابل کلیک کنید تا منو باز بشه حالا مسیر فایل اجرایی مکس رو انتخاب کنید
حالا یه فایل مکس رو امتحان کنید ببینید کار میکنه یا نه.
دوم: run رو باز کنید و regedit رو تایپ کنید و ok(run تو منوی استارته اگه ک نبود از کلید ترکیبی میانبرش استفاده کنید کلید win +r)
حالا تو این پنجره چندتا پوشه مانند هست ک زیر مجموعه دارن...

مشاهده پیوست 159862

خب عکس رو ببینید و ب ادرسی ک اون پایین معلومه مرحله ب مرحله برید بعد کلید رو ک پیدا کردین چک کنید ببیند ادرسش درسته؟ اگه ک نبود روش دابل کلیلک کنید و ادرسش رو درست کنید.فقط ادرس فایل مکس شما ممکنه با اینی ک من گزاشتم تفادت داشته باشه اینو چک کنید حتما.
این ادرس مکس من: "C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2012.exe\3dsmax.exe" "%1"
این قسمت رو ک درست کردین یه بار سیستم رو ری استارت کنید و دوباره چک کنید ببینید درست شده یا نه.
اگه نشد بازم بگید ...
در مورد پچ ک نمیاد لابد چون فایل هاش درست پاک نشده نیازی ب رجیستر دوباره نداره و لایسنسش مشکلی نداره..ولی اگه رجیستر نشده و کادر رجیستر نمیاد واستون میتونید مکس رو باز کنید و از منوی help گزینه about 3ds,ax رو بزنید
قسمت پایین یه دکمه هست روش نوشته product license information اونو بزنید و پنجره باز شده اطلاعات لایسنس برنامه هست میتونید از پایینش دکمه activate..رو بزنید تا دوباره رجیستر کنید میبینید ک پنجره رجیستر میادش باقیشو ک میدونید...فقط ترجیحا اگه مشکلی نداره و گیر نمیده واسه لایسنس نمیخاد اینکارو بکنید چون بصورت عادی وقتی لایسنس نداشته باشه خودش اعلام میکنه...
موفق باشید .
contol panel و باز کردم .max و پیدا کردم ولی unknown میزنه! مسیر مکس هم رفتم ولی باز نکرد. اینم ارورش
Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

wi-fi

عضو جدید
فایل که از کد میارم پاک نمیشه!!!
مودیفایرا روش کار میکنه ولی به ادیت پالی و اسپیلاین نمیره چیکار کنم!!!!
ویندوز عوض کردم رو 7 و 8 تست کردم درست نمیشه!!!!!!!!!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
فایل که از کد میارم پاک نمیشه!!!
مودیفایرا روش کار میکنه ولی به ادیت پالی و اسپیلاین نمیره چیکار کنم!!!!
ویندوز عوض کردم رو 7 و 8 تست کردم درست نمیشه!!!!!!!!!

سلام--روش ایمپورتتون مشکل داره فک کنم!
با این روش ایمپورت کنید--
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=150053&d=1368043452
توی اتوکد از بلوک استفاده کردید؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
با تشکر از شما دوست عزیز من هم برا دانشگام هم برا کاری که بشه برا اجرا کردن هم ارائه بدم منظورم بود ....... آخه من کارایی که برا بیرون میدنم دیدم که واقعاً ردنر گیری آنچنانی هم نداره و میخوام از روی درسای تصویری مجتمع فنی یاد بگیرم اینو برا این گفتم که گفتید میخواید با یه استاد حرفه ای کار کنید یا نه ........ ممنون میشم از بچه ها تجربیات شونو در اختیارم بذارن ... .

همونطور که دوستمون گفتند--تجربه کاری بهتر میتونه کمکتون کنه تا یه استاد حرفه ای--یه استاد استارتتو یاد گیری رو سریع میکنه--اما به صورت حرفه ای بخواید کار کنید فقط تمرین وگذشت زمان!

wi-fi

عضو جدید
سلام--روش ایمپورتتون مشکل داره فک کنم!
با این روش ایمپورت کنید--
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=150053&d=1368043452
توی اتوکد از بلوک استفاده کردید؟
این مشکل مال یکی 2تا فایل کد نیس الان 1 ساله این مشکل رو دارم 10 بار وین عوض کردم 2013 2014 هم نصب کردم فرق نکرده با بلوک با پولی لاین با هر چی بگی امتحان کردم بعضی وقتام اصلا فایلای که با خود 3D max نصب میکنمم پاک نمیشه سیستمم خره مشکل از سیستم نیست

به این روش ایمپورت میکنم اصلا فایده نداره

آخرین ویرایش:

ebimalas

عضو جدید
salam va khaste nabshid ...man baray inke kifyate renderam bala beshe mizaramesh ro hd...fekr mikonam ke in eshtebahst ...va bayad chikar kard
akar eshtebast ...

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
این مشکل مال یکی 2تا فایل کد نیس الان 1 ساله این مشکل رو دارم 10 بار وین عوض کردم 2013 2014 هم نصب کردم فرق نکرده با بلوک با پولی لاین با هر چی بگی امتحان کردم بعضی وقتام اصلا فایلای که با خود 3D max نصب میکنمم پاک نمیشه سیستمم خره مشکل از سیستم نیست

به این روش ایمپورت میکنم اصلا فایده نداره

یعنی delete کار نمیکنه!! حتما وقتی از متریال بروزر استفاده میکنید --متریال تو حالت انتخابه! این حالت تو slate اتفاق میفته-

ccccccc.jpg

نشد--آبجکتهارو انتخاب کنید ctrl+v رو بزنید یه کپی بگیرید--فایل کپی شده رو میشه حذف کرد!! قبلی رو هم مخفی کنید!
-از حالت compact استفاده می کنید؟

حل نشد فایلتون رو قرار بدید--هم اتوکد هم تردی مکس

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
salam va khaste nabshid ...man baray inke kifyate renderam bala beshe mizaramesh ro hd...fekr mikonam ke in eshtebahst ...va bayad chikar kard
akar eshtebast ...

وقتی فینگلیش میخونم اینجوری میشم:surprised:
hd?
انیمیشن؟
کیفیت بر میگرده به نحوه متریال دهی--اگه تکسچرینگ تون قوی باشه-کیفیت خروجی با تنظیمات مدیوم عالیه!

wi-fi

عضو جدید
یعنی delete کار نمیکنه!! حتما وقتی از متریال بروزر استفاده میکنید --متریال تو حالت انتخابه! این حالت تو slate اتفاق میفته-

مشاهده پیوست 160147

نشد--آبجکتهارو انتخاب کنید ctrl+v رو بزنید یه کپی بگیرید--فایل کپی شده رو میشه حذف کرد!! قبلی رو هم مخفی کنید!
-از حالت compact استفاده می کنید؟

حل نشد فایلتون رو قرار بدید--هم اتوکد هم تردی مکس
فداتشم میگم 1 ساله با 100 تا فایل امتحان کردم یه فایل خاص نیست که

من هیج کاری نکردم!!! تا 3D Max باز میکنم فایل کد ایمپورت میکنم دیگه نمیشه پاکش کرد توی ادیت پالی و اسپی لاین هم نمیشه بوردش فقط با مودیفایر میشه بردش که جالب نیست

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
فداتشم میگم 1 ساله با 100 تا فایل امتحان کردم یه فایل خاص نیست که

دوست عزیز شما سوالای مارو جواب نمیدید!! -- اینطوری به جواب نمی رسید --روشی که گفتم امتحان کردید؟؟
توی مدیفایر چی نوشته؟ عکسشو بذارید

Ashkan R

عضو جدید
بچه ها من صحنه زیر رو درست کردم :

مشکلی که دارم روی لبه ها و قسمتی از رفلکت ها هست
مثلا این لبه ها:

میشه گفت بقیه لبه ها خوبن این قسمت نمیدونم چرا خراب شده، یکبار توی Image sampler از Fixed با Subdivs 20 و یکبار هم از Adaptive Subdivision با مین ریت 6 و مکس ریت 8 استفاده کردم که هر دو حالت اینطوری شد. Antialiasing filter هم از catmull-rom برای هر دوحالت استفاده کردم.
اگه بقیه تنظیمات هم تاثیر گذاره بگید تا بگم روی چه حالتی بودن

مشکل بعدی توی یه قسمت از رفلکت ها بود که یه مقداری نویز ایجاد شده :

همینطور که میبینید رفلکت پایه چراغ روی تخت نویز داره وکیفیت خوبی نداره. تنظیمات هم : کالر مپینگ Linear ، برای GI انجین اول اردینس مپ با پریست High و تغییر HSph.Subdivs به 130 و انجین دوم لایت کش با Subdivs 1500

ممنون میشم راهنمایی کنید، زمان رندر هم برای رزولوشن 1920*1080 با i5 و رم4 11 ساعت بود
کلا یه مقدار از کیفت کلی رندر ناراضی هستم و اونقدر که دوست داشتم طبیعی نشده، اگه تنظیمات بهتری رو مد نظر دارید ممنون میشم بگید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
بچه ها من صحنه زیر رو درست کردم :

مشکلی که دارم روی لبه ها و قسمتی از رفلکت ها هست
مثلا این لبه ها:

میشه گفت بقیه لبه ها خوبن این قسمت نمیدونم چرا خراب شده، یکبار توی Image sampler از Fixed با Subdivs 20 و یکبار هم از Adaptive Subdivision با مین ریت 6 و مکس ریت 8 استفاده کردم که هر دو حالت اینطوری شد. Antialiasing filter هم از catmull-rom برای هر دوحالت استفاده کردم.
اگه بقیه تنظیمات هم تاثیر گذاره بگید تا بگم روی چه حالتی بودن

مشکل بعدی توی یه قسمت از رفلکت ها بود که یه مقداری نویز ایجاد شده :

همینطور که میبینید رفلکت پایه چراغ روی تخت نویز داره وکیفیت خوبی نداره. تنظیمات هم : کالر مپینگ Linear ، برای GI انجین اول اردینس مپ با پریست High و تغییر HSph.Subdivs به 130 و انجین دوم لایت کش با Subdivs 1500

ممنون میشم راهنمایی کنید، زمان رندر هم برای رزولوشن 1920*1080 با i5 و رم4 11 ساعت بود
کلا یه مقدار از کیفت کلی رندر ناراضی هستم و اونقدر که دوست داشتم طبیعی نشده، اگه تنظیمات بهتری رو مد نظر دارید ممنون میشم بگید

برای ازبین بردنش کافیه تو کرکره ! color mapping گزینه های sub pixel mapping و Clamp out put رو فعال کنی-- تو catmull-rom بیشتر این اتفاق میفته

برای نویز هم ببینید توی تنظیمات متریال گلوسینس رو چنده--اگه کمتر از 1 باشه خوب طبیعیه که رفلکتهارو محو نشون بده

دوست عزیز تنظیمات موتور رندر نهایتش 15 درصد رو کیفیت تاثیر داره!! پس بیشتر روی متریال دهی مانور بدید-تکسچرینگ مبحث اصلی خروجی رئاله نه تنظیمات موتور رندر
در ضمن زمان رندر نسبت به فضا وسیستمتون خیلی زیاده--

اینو ببین -بیشتر رو متریال کار شده-زمان رندرش هم کمتر از 40 دقیقه---گلوسینس و رفلکتهای زیادی هم داره-

آخرین ویرایش:

nimaka

عضو جدید
سلام
من وقتی رندر میگیرم کیفیت کارم خیلی پایینه یعنی وقتی زوم میکنم کاملا شطرنجی میشه ممنون میشم راهنماییم کنین