مشاوره، سوال و درخواست مطالب مکانیک ماشین های کشاورزی

TRiViA

عضو جدید
دروس مهندسی مکانیزاسیون رو اینجا بگیرید.لطفا شما هم دروس مکانیک ماشین ها رو قرار بدید.
http://www.pnu.ac.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=b7cba8c5-43f4-4bb9-903f-5d7aa19949e8

این لینکی که گذاشتید و مال دانشگاه پیام نور هست رو دیدم
یکم هم راستش تعجب کردم
همونطور که دروس ما رو دیدید ما آبخیز داری،هوا اقلیم،گیاهشناسی،مرتعداری،آفات و بیماری...... نداریم
اینا به کشاورزی مربوط میشه نه مکانیک

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

میشه لطفا یه کم بیشتر توضیح بدید؟
مثلا توی گاوآهن برگردان دار از فلز سه لایه استفاده میشه. می خواید جنس این لایه ها رو بدونید که از چی درست شده؟

نه اینارو که خودم میدونم. من برای پایان نامم میخوام چندتا از این ابزارو پوشش بدم برای تعیین نوع پوشش جنس دقیق این ابزار رو میخوام نه اینکه فقط بگم فولاد یا چدن.
شما فکر کنید گاوآهن برگرداندار یا دیسک.

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

من دانشجوی ترم اول ماشین آلات هستم میخواهم به صنایع نغییر رشته بدم نظرتون بدین:que:
اگه میتونی اینکارو بکنی و هیچ علاقه ای هم به این رشته نداری حتما اینکارو بکن ولی اگه دانشجوی روزانه دولتی هستی و میخوای انصراف بدی که مثلا تو کنکور دو سال بعد رشته ات رو تغییر بدی بی خیال شو. همینو ادامه بده اگه دیدی علاقه نداری تو کنکور ارشد تغییر بده.

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

سلام من تازه عضو اين باشگاه شدم راستش مي خواستم بپرسم آينده ي اين رشته رو شما چه طور ارزيابي مي كنيد بعد براي قبول شدن ارشد بايد از كجا شروع كنم من ترم يك هستم و مي خواهم از الان شروع كنم. مرسي

من این مطالب رو تو سایت برای یکی دیگه نوشتم. تو هم بخونی بد نیست:

آره خیلی میشناسم کسایی رو از بچه های ماشین آلات که به جای بچه های مکانیک کار میکنند. به نظر من بستگی به خودتون داره.سعی کنید چندتا چیزو در نظر بگیرید:
یکی اینکه دید مکانیکی تونو حفظ کنید، یعنی رشته خودتونو درک کنید.
کارآموزی رو جدی بگیرید و سعی کنید جایی باشه که دوست دارید بعدا کار کنید.
سعی کنید به کارشناسی اکتفا نکنید.
حتما نرم افزارهای مختص رشته مکنیک رو کار کنید ،solid work-CATIA-Ansys....
البته از همه مهمتر آشنا پیدا کنید.
موفق باشید.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
مهندسی کشاورزی حالا گرایش هر چی باشه تو بخش خصوصی کار کنین آینده بهتری داره

asgar_moosavi

عضو جدید
جزوات دانشگاه تهران رو می خواستم

جزوات دانشگاه تهران رو می خواستم

سلام من دانشجوی دانشگاه تبریز هستم و جزوات موتور و تراکتور و مقاومت مصالح دانشگاه تهران رو می خواستم ممنون میشم بهم کمک کنین

TRiViA

عضو جدید
اگه بتونم از استادهام می پرسم واستون که منبعی در این زمینه میشناسن یا نه

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

اگه بتونم از استادهام می پرسم واستون که منبعی در این زمینه میشناسن یا نه

بازم ممنون.
اگه دقيقا بدونم جنس هر ابزاري چيه ميتونم نوع پوشش کامپوزيتي رو که لازم دارم پيدا کنم.
موفق باشيد.

TRiViA

عضو جدید
به نظر نمی آد توی رشته ما جزوه برای ارشد به اون صورت مهم باشه و در حد پاس کردن کاربرد داره. ما که استادهامون در کنار درس حداقل 5؛ 6 تا منبع معرفی می کنن....ما هم از رو هر کدوم 1 فصلشو میخونیم!!!!
من که خودم تا الان دنبالش نبودم اما می گردم اگه پیدا کردم واست می ذارم

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

به نظر نمی آد توی رشته ما جزوه برای ارشد به اون صورت مهم باشه و در حد پاس کردن کاربرد داره. ما که استادهامون در کنار درس حداقل 5؛ 6 تا منبع معرفی می کنن....ما هم از رو هر کدوم 1 فصلشو میخونیم!!!!
من که خودم تا الان دنبالش نبودم اما می گردم اگه پیدا کردم واست می ذارم

قصد توهین ندارم ولی کاملا اشتباه می کنی چون اتفاقا تو رشته ما برای کنکور ارشد جزوه خیلی مهمه، تو تست های ماشین و موتور زیاد و تو مقاومت یا درسای دیگه کمتر.
سوالات کنکور مارو استادهای معروف مثل دکتر همت، بهروزی لار، منصوری راد...... طرح میکنند و مطمئن باشید چندین سوالی میاد که جوابش فقط میتونه تو جزوه های خودشون باشه. اگه دقت کرده باشید تناقص تو مطالب درسی ما تو جزوه ها یا حتی تو کتابها زیاد هست و شمایی که میخواید کنکور بدید مطمئن نیستید جواب درست کدومه، اینجاست که طراح سوال جواب مدنظرش همونی که تو جزوه های خودش بوده. پس سعی کنید حتما در کنار کتاب هایی که میخونید جزوه های خوب و از استادهای مطرح رو گیر بیارید و مطالعه کنید.
موفق باشید.

TRiViA

عضو جدید
خوب گفته شما رو تا حدی قبول دارم و همونطورم که گفتید تو درسای مقاومت و دینامیک...خیلی جزوه به کار نمی آد اما واسه موتور و تراکتور و... مهمه.
خوب اون استادی هم که اینا رو به ما درس داد دست کمی از منصوری راد نداره (که تا 3 سال پیش و قبل از بازنشستگی تو هییت علمی ما بود)و جزوه اش واسه ما که کافی بود. بین بچه هامونم ندیدم دنبالش باشن...
اگه هم گفتم جزوه تو رشته ما خیلی کاربرد نداره دقیقا بخاطر عرض شما بود که گفتید اختلاف زیاده
راستش استادهای ما هم از روی کتابهای زبان اصلی مثل سری کتابهای FMO درس میدن. منظورم بیشتر بخش محاسبات و فورمول هاست. چون خیلی کتابهای فارسی رو قبول ندارن...

Golden Boy

عضو جدید
خوب گفته شما رو تا حدی قبول دارم و همونطورم که گفتید تو درسای مقاومت و دینامیک...خیلی جزوه به کار نمی آد اما واسه موتور و تراکتور و... مهمه.
خوب اون استادی هم که اینا رو به ما درس داد دست کمی از منصوری راد نداره (که تا 3 سال پیش و قبل از بازنشستگی تو هییت علمی ما بود)و جزوه اش واسه ما که کافی بود. بین بچه هامونم ندیدم دنبالش باشن...
اگه هم گفتم جزوه تو رشته ما خیلی کاربرد نداره دقیقا بخاطر عرض شما بود که گفتید اختلاف زیاده
راستش استادهای ما هم از روی کتابهای زبان اصلی مثل سری کتابهای FMO درس میدن. منظورم بیشتر بخش محاسبات و فورمول هاست. چون خیلی کتابهای فارسی رو قبول ندارن...

بله همینطوره ولی منظور من خوب بودن استاد و منابع اصلی داشتن نیست،اگه اسم بعضی هارو آوردم خواستم بگم که این افراد طراح سوال هستند، تو درسایی مثل ماشین و موتور چند استاد معروف سوالارو طرح می کنند و در کل از هر استادی چند سوال انتخاب میشه، اینا طبق جزوه ای که درس میدن جواب میخوان چه بسا جوابشون غلط باشه، اونوقت شما که منابع اصلی رو خوندید و جواب درست رو انتخاب میکنید از دید اونا غلطه !!!!!!!!!
نمیدونم شما ترم چند هستید،کدوم دانشگاهید و این استادی که میگید کی بوده،کنکور دادید یا نه، ولی اگه با تست ها آشنا باشید میفهمید که چقدر تست ها از دید ما اشتباه طرح شده یا جوابش غلطه. ولی خوب چکار میشه کرد چاره ای نیست، تو کنکور هدف زدن جواب درست از دید اوناست.
موفق باشید.

TRiViA

عضو جدید
خیلی ممنونم از راهنمایی تون. حق با شماست.شما خودتون واسه ارشدچی خوندین؟

Golden Boy

عضو جدید
خیلی ممنونم از راهنمایی تون. حق با شماست.شما خودتون واسه ارشدچی خوندین؟

راستش من خودم به هیچکدوم از این کارایی که گفتم عمل نکردم ولی بعدا فهمیدم اشتباه کردم. منم مثل اکثر بچه ها از کتابهای کنکوری استفاده کردم (بیشتر هم از انتشارات پوران پژوهش) البته یک کار مثبتی که انجام دادم این بود که تو درسای مقاومت و ریاضی سعی کردم با منابع و جزوه های بچه های مکانیک و عمران پیش برم و واقعا به دردم خورد. شاید باورتون نشه ولی به جرات میتونم بگم سوال های امسال مقاومت خودمون سطح شون بالاتر از سوال های مکانیک جامدات بود.(مشابه سوال های مکانیک و عمران سال قبل البته تست های مشکل) جالب اینجاست ما 30 تست مقاومت داریم با 30 دقیقه وقت و مکانیکا 20 تست مقاومت دارن با 30 دقیقه وقت!!!!!!!!!!
راستش منم جزء افرادی بودم که میخواستم سال بعد تغییر رشته بدم ولی چون پشت کنکور نموندم منصرف شدم. البته الان راضی ام، خدارو شکر.
خب بازم مثل همیشه موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Golden Boy

عضو جدید
چیزی به کنکور ارشد نمونده !!!!

چیزی به کنکور ارشد نمونده !!!!

سلام به همه بچه های مکانیک ماشین های کشاورزی یا همون ماشین آلات خودمون، الان داشتم به این فکر میکردم که دیگه چیزی به کنکور ارشد نمونده ، دیگه باید تنبلی رو کنار بگذارید و تموم تلاش تونو بکنید ، آیه یاس خوندنم بذارید کنار ،حرفم با اونایی که همش دم از نا امیدی میزنند اینو بدونید که عقب موندن شما از از افراد موفق همین ناامیدی تونه،در واقع آدم های موفق از همین خصوصیت شماست که از شما جلو می افتند و تو آزمون هایی مثل کنکور موفق میشن! به این فکر نکید که وقت کمی دارید به این فکر کنید که چطور از همین وقت کم حداکثر استفاده رو ببرید(ببینید همین طرز فکر شما رو از گروه اول جدا میکنه)

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

حالا طرف حسابم با اونایی که تا الان تلاش کردن و حسابی برنامه ریزی کردن، به خرخونی اعتقادی ندارم ولی فکر میکنم ما بچه های مکانیک ماشین های کشاورزی باید مغزمون مثل موتورهای دیزل (که دیگه خودتون واردید) گرم نگه داشته شه تا روز کنکور خوب کار کنه پس این چندوقته باقی مانده رو تنبلی رو کنار بگذارید و سعی کنید بیشتر تلاش کنید تا روز کنکور آماده باشید.

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

خب تکلیف بچه هایی هم که سال بعد میخوان کنکور بدن معلومه از همین الان دنبال منابع آزمون ارشد باشن یه برنامه ریزی خوب برای سال دیگه شون ترتیب ببینند.قول میدم هر کسی از الان برنامه ریزی کنه یکی از قبولی های سال بعد باشه، لازم نیست از الان شروع کنید منظورم برنامه ریزی و پیا کردن هدف تونه.

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

خب میرسیم به بچه هایی که میخوان تغییر رشته بدن!!!!!!!!!!!!
اول از خودتون پرسیدید چرا؟ من مخالف تغییر رشته نیستم بر عکس معتقدم اگه به رشته اصلا علاقه ندارید حتما این کارو بکنید، ولی مطمئن باشید تا یک مهندس ماشین آلات موفق نباشید نمیتونید یک مهندس مکانیک خوب باشید. حرفم با اون افرادیه که بدون اینکه تلاش کنند فقط دم از ناامیدی میزنند و دلیل تنبلی شونو به پای رشته میزارن.
مطمئن باشید اگه این افراد تو بهترین دانشگاه ایران بهترین رشته رو از دید خودشون بخونند باز این افکار ناامیدانه رو به طور دیگه ای بروز میدن وباعث یاس بقیه میشن. پس سعی کنید اجازه ندید افکار این افراد به ذهن شما وارد بشه، و باور کنید این مسئله مختص رشته ما نیست.
خب حالا اگه جزء این افراد نیستید و هدفمند میخوایید اینکارو کنید، سعی کنید هر چه زودتر برنامه ریزی کنید و مطمئن باشید که موفق میشید کافیه فقط بخواییدو تلاش کنید.
فکر نکنید کار مشکلیه و یه جورایی برای بچه های ماشین آلات غیرممکنه که مثلا به ارشد رشته جامدات راه پیدا کنند، اینکه ما هیچ چیزی از بچه های جامدات کم نداریم شکی توش نیست باور کنید، البته باید قبول کنیم که اونا بیشتر از ما تلاش میکنند فقط همین!!!!!
بعضی موقع ها دست کم گرفتن خودمونه که کار دستمون میده، خیلی از دوستا و همکلاسی های من از کارشناسی همین رشته ماشین آلات الان تو دانشگاههایی دارن ارشد مکانیک (جامدات) ادامه تحصیل میدن که خیلی بچه های مکانیک باید تو خواب ببینند.
پس به خدا توکل کنید و تو راهی که قدم برداشتید حداکثر تلاش تونو بکنید.
موفق باشید.

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی علی طاهری عزیز
این تایپیک بسیار عالی بود منم به فکر انداخت
موفق باشید

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من خودم به هیچکدوم از این کارایی که گفتم عمل نکردم ولی بعدا فهمیدم اشتباه کردم. منم مثل اکثر بچه ها از کتابهای کنکوری استفاده کردم (بیشتر هم از انتشارات پوران پژوهش) البته یک کار مثبتی که انجام دادم این بود که تو درسای مقاومت و ریاضی سعی کردم با منابع و جزوه های بچه های مکانیک و عمران پیش برم و واقعا به دردم خورد. شاید باورتون نشه ولی به جرات میتونم بگم سوال های امسال مقاومت خودمون سطح شون بالاتر از سوال های مکانیک جامدات بود.(مشابه سوال های مکانیک و عمران سال قبل البته تست های مشکل) جالب اینجاست ما 30 تست مقاومت داریم با 30 دقیقه وقت و مکانیکا 20 تست مقاومت دارن با 30 دقیقه وقت!!!!!!!!!!
راستش منم جزء افرادی بودم که میخواستم سال بعد تغییر رشته بدم ولی چون پشت کنکور نموندم منصرف شدم. البته الان راضی ام، خدارو شکر.
خب بازم مثل همیشه موفق باشید.
موفق باشی دوست گلم ..........

TRiViA

عضو جدید
خب میرسیم به بچه هایی که میخوان تغییر رشته بدن!!!!!!!!!!!!
اول از خودتون پرسیدید چرا؟ من مخالف تغییر رشته نیستم بر عکس معتقدم اگه به رشته اصلا علاقه ندارید حتما این کارو بکنید، ولی مطمئن باشید تا یک مهندس ماشین آلات موفق نباشید نمیتونید یک مهندس مکانیک خوب باشید. حرفم با اون افرادیه که بدون اینکه تلاش کنند فقط دم از ناامیدی میزنند و دلیل تنبلی شونو به پای رشته میزارن.
مطمئن باشید اگه این افراد تو بهترین دانشگاه ایران بهترین رشته رو از دید خودشون بخونند باز این افکار ناامیدانه رو به طور دیگه ای بروز میدن وباعث یاس بقیه میشن. پس سعی کنید اجازه ندید افکار این افراد به ذهن شما وارد بشه، و باور کنید این مسئله مختص رشته ما نیست.
خب حالا اگه جزء این افراد نیستید و هدفمند میخوایید اینکارو کنید، سعی کنید هر چه زودتر برنامه ریزی کنید و مطمئن باشید که موفق میشید کافیه فقط بخواییدو تلاش کنید.
فکر نکنید کار مشکلیه و یه جورایی برای بچه های ماشین آلات غیرممکنه که مثلا به ارشد رشته جامدات راه پیدا کنند، اینکه ما هیچ چیزی از بچه های جامدات کم نداریم شکی توش نیست باور کنید، البته باید قبول کنیم که اونا بیشتر از ما تلاش میکنند فقط همین!!!!!
بعضی موقع ها دست کم گرفتن خودمونه که کار دستمون میده، خیلی از دوستا و همکلاسی های من از کارشناسی همین رشته ماشین آلات الان تو دانشگاههایی دارن ارشد مکانیک (جامدات) ادامه تحصیل میدن که خیلی بچه های مکانیک باید تو خواب ببینند.
پس به خدا توکل کنید و تو راهی که قدم برداشتید حداکثر تلاش تونو بکنید.
موفق باشید.

اینو خیلی خوب گفتید. واقعا فقط اعتماد به نفس همراه عمل و مثبت نگری باعث میشه که آدم موفق بشه و بتونه به هدفهاش برسه. من که الان ترم 5 ام. دوست داشتم شما و بقیه دوستانی که کارشناسی ما رو خوندن و الان ارشد،حالا هر رشته ای قبول شدن بیان تو این تاپیک و تجربیاتشونو به ما هم بگن و اگه تغییر رشته دادن دلیلش رو هم بگن

Golden Boy

عضو جدید
اینو خیلی خوب گفتید. واقعا فقط اعتماد به نفس همراه عمل و مثبت نگری باعث میشه که آدم موفق بشه و بتونه به هدفهاش برسه. من که الان ترم 5 ام. دوست داشتم شما و بقیه دوستانی که کارشناسی ما رو خوندن و الان ارشد،حالا هر رشته ای قبول شدن بیان تو این تاپیک و تجربیاتشونو به ما هم بگن و اگه تغییر رشته دادن دلیلش رو هم بگن

موافقم، و تا الانم سعی کردم همین کارو بکنم، و معتقدم تجربه دیگران خیلی میتونه در پیشرفت ما موثر باشه.

altavisa

عضو جدید
نیازمند به راهنمائی دوستان در مورد خرید تیلر کشاورزی

نیازمند به راهنمائی دوستان در مورد خرید تیلر کشاورزی

با سلام خدمت تمامی دوستان:gol:
من دارای یک باغ مرکبات در شهر آمل هستم جهت از بین بردن علف های هرز در فصول بهار و تابستان با مشکلات فراوانی روبرو هستیم تقریبا در هر دو هفته نیاز به تراشیدن علف های هرز هستیم و چون علف های منطقه ما دارای ضخامت و طول زیاد و دارای فشردگی زیادی است (البته حاشیه زن جواب کار من را نمی دهد) و نیاز به روتوری زدن یا دیسک زدن و شخم زدن زمین می باشم تصمیم به خرید یک تیلر کشاورزی افتادم تا هم مشکل علف هرز را حل کنم هم بتوانم با آن کار حمل و نقل و سم پاشی و کوددهی شخم زدن ... را انجام دهم البته شناخت زیادی نسبت به این ماشین کشاورزی ندارم فقط تو حد 7 اسب یا 8 اسب بودنش رو می دونم لطفا دوستان من را راهنمائی کنید تا بتوانم یک تیلر کشاورزی تهیه کنم تا تمامی موارد فوق را برایم انجام دهد البته قابلیت سوار شدن شخم زن و علف زن را داشته باشد و بتوانم نهایت استفاده را در محل کارم ببرم با تشکر پیشاپیش از تمامی دوستانی که مرا راهنمائی می کنند.:heart::gol:

zara.t

عضو جدید
چند سوال

چند سوال

سلام:gol:
اگه تاپیک رو جای بدی باز کردم ،شرمنده:redface: هنوز با سایت خوب آشنا نشدم.:smile:
2 تا سوال در مورد تراکتور داشتم.:question:
1-جعبه دنده ای که نسبت دور محور خروجی به محور ورودی آن در دنده ی 1 ،1/3 و در دنده ی2 ،3/5 و در دنده 3 ،4/5 و در دنده ی عقب 2/7 باشد را طراحی کنید؟

2-نسبت سرعت و گشتاور واقعی در کیربکس تراکتورmf 1.285 را بیابید.

اگه می شه رود جوابمو بدید خیلی ضروریه:cry:
مرسی;)

Golden Boy

عضو جدید
ali

ali

سلام:gol:
اگه تاپیک رو جای بدی باز کردم ،شرمنده:redface: هنوز با سایت خوب آشنا نشدم.:smile:
2 تا سوال در مورد تراکتور داشتم.:question:
1-جعبه دنده ای که نسبت دور محور خروجی به محور ورودی آن در دنده ی 1 ،1/3 و در دنده ی2 ،3/5 و در دنده 3 ،4/5 و در دنده ی عقب 2/7 باشد را طراحی کنید؟

2-نسبت سرعت و گشتاور واقعی در کیربکس تراکتورmf 1.285 را بیابید.

اگه می شه رود جوابمو بدید خیلی ضروریه:cry:
مرسی;)

هر دوتا سوالت یکم نامفهومه!!!!
سرعت خطی برای دو چرخدنده دگیر 1 و 2 برابره، پس داریم :
V1=(R1)(W1 و (V2=(R2)(W2
Rشعاع چرخدنده و W سرعت زاویه ای چرخدنده که W=2*3/14*N
N دور موتور
پس
R1/R2=W2/W1
قطر تک تک چرخدنده هارو همینطوری بدست بیار.

TRiViA

عضو جدید
من فکر می کنم بهتر باشه اول نوع علف هرز رو مشخص کنید. چون اگه شبیه مرغ باشه هرچه سعی کنید اونو خرد تر و نابودش کنید به تکثیر بیشترش کمک می کنید

asgar_moosavi

عضو جدید
سلام من دنبال جزوه ی موتور و تراکتور و مقاومت مصالخ دانشگاه تهران می گردم ممنونو می شم اگه کمکم کنین

بالا