حالا که بزرگ شدید علم بهتر است یا ثروت؟

حالا که بزرگ شدید علم بهتر است یا ثروت؟

• مجموع رای دهندگان
    48

ramin 69

عضو جدید
برای من که ثروت بهتره چون اگه ثروت نداشته باشم شهریه ی دانشگاه رو هم نمیتونم بدم در نتیجه علمی هم نمیتونم بدست بیارم
ولی کلا این دوتا مکملند و به تنهایی ناقصن

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااا
سارا
اين چه حرفيه؟ :crying2:

چرا؟!!!!!!!!!
:question::question::cry:

ولی به نظر من قدرت از همشون بهتره

شما یه عدد آدم برا من پیدا کنید که ثروت داره و می زارن آب خوش از گلوش بره پایین....
یه دستگاه انسان فرهیخته صاحب فکر و اندیشه هم پیدا کنید که داره از قبل علمش تو این مملکت خوش بحالش میشه........
اونایی هم که دارای قدرت هستن هی دارن حرص قدرتشون رو می خورن و شبا کابوس می بینن که قدرت از دستشون در رفته.....

نتیجه می گیریم اونایی که به دنیا نیومدن خوشبختن که خب بالاخره اونم بدبخت میشن اما خوش به حال رفتگان....... ههیییییییییی روزگار.....هییییییییییییی:(

nilgoon13

عضو جدید
بابادیگه هرکی می دونه که ثروت بهتره دیگه....والا حالا هی بگین علم بهتره...................

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما یه عدد آدم برا من پیدا کنید که ثروت داره و می زارن آب خوش از گلوش بره پایین....
یه دستگاه انسان فرهیخته صاحب فکر و اندیشه هم پیدا کنید که داره از قبل علمش تو این مملکت خوش بحالش میشه........
اونایی هم که دارای قدرت هستن هی دارن حرص قدرتشون رو می خورن و شبا کابوس می بینن که قدرت از دستشون در رفته.....

نتیجه می گیریم اونایی که به دنیا نیومدن خوشبختن که خب بالاخره اونم بدبخت میشن اما خوش به حال رفتگان....... ههیییییییییی روزگار.....هییییییییییییی:(
سارا جونم زندگی به هدیه ی خوبیه که خدا به ما ها داده فقط ما ماشالا اینقدر شانس داریم که باید تو این دوره تو این وضع ایران به دنیا بیایم:w14:

MAHSA3+*

عضو جدید
من بچه بودم فکر میکردم اگه کسی علم داشته باشه حتما ثروت هم خواهد داشت!!!

اما حالا فکر میکنم هرکی ثروت داشته باشه علم هم خواهد داشت !!!!

توجه داشته باشین ...دقیقا جای فرض و حکم در طی سالیان عوض شده!!!

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بچه بودم فکر میکردم اگه کسی علم داشته باشه حتما ثروت هم خواهد داشت!!!

اما حالا فکر میکنم هرکی ثروت داشته باشه علم هم خواهد داشت !!!!

توجه داشته باشین ...دقیقا جای فرض و حکم در طی سالیان عوض شده!!!

جا ها عوض نشده

عقل هامون رشد
کرده

اگر اون موقع هم از بزرگ تر ها میپرسیدیم علم بیتره یا ثروت

تو دلشون میگفتن ثروت

اما چون خانم معلم فلکمون نکنه :w12:
میگفتم معلومه که علم:crying:

MAHSA3+*

عضو جدید
آره درسته ... ولی یه چیز جالب اینکه درتمام دوره ابتدایی ما هیچ وقت این موضوع انشا رو نداشتیم باورتون میشه؟؟!!؟ من همیشه توی تلویزیون و دفتر انشاهای دخترعمو و پسر عمه هام اینو میدیدم همیشم دلم میخواست یه بار به ما بگن راجع بهش بنویس !!!

اون وقتا از بابام که میپرسیدم علم بهتره یا ثروت ... میخندید و میگفت : علم بهتره بابا جان ... علم !!!! احتمالا به افکار بسیار آرمان گرایانه من می خندید !!!!

farshad1365

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره درسته ... ولی یه چیز جالب اینکه درتمام دوره ابتدایی ما هیچ وقت این موضوع انشا رو نداشتیم باورتون میشه؟؟!!؟ من همیشه توی تلویزیون و دفتر انشاهای دخترعمو و پسر عمه هام اینو میدیدم همیشم دلم میخواست یه بار به ما بگن راجع بهش بنویس !!!

اون وقتا از بابام که میپرسیدم علم بهتره یا ثروت ... میخندید و میگفت : علم بهتره بابا جان ... علم !!!! احتمالا به افکار بسیار آرمان گرایانه من می خندید !!!!

امکان نداره.. حتما اون روزی که این موضوعو دادن واسه انشا شما تو راه رفتن به مدرسه سر خوردی افتادی توی جوی آب .بعدشم سرما خوردیو یه هفته نرفتی مدرسه...مگه میشه؟پس راجع به چه موضوعاتی انشا مینوشتین شما؟

mehrshad53

اخراجی موقت
حالا که بزرگ شدیم باید دقیقتر به مسائل نگاه کنیم. داشتن علم با داشتن ثروت در تعارض نیست پس میشه سوال را اینطوری عوض کرد:
اگه قرار بود فقط ثروت داشتی و یا فقط علم( یای مانع الجمع) کدوم را ترجیح میدادی؟
یعنی اینکه تا اخر عمرت یا علم داشته باشی و یا فقط ثروت که سوال درستی نیست!!!!
این مساله هم پیش میاد که کدوم علم؟ علم حدیث!!!! یا فیزیک کوانتم؟
در ضمن باید دید که علم راحتتر از طریق ثروت به دست میاد و یا ثروت راحتتر از طریق علم؟
توی کشور ما دومین مورد صادقه. یعنی با داشتن علم شما پولدار و زمیندار نمیشی(مگر اینکه علم کلاه برداری داشته باشی!) ولی با داشتن ثروت ،هم داخل و هم خارج میتونی بری و کسب علم کنی!!!
و نهایتا جواب من:
عقل و وجدان از هردوتاش بهتره چونکه علم و ثروت، هردو قابل به دست اوردن هستند ولی اونایی که گفتم نوووووووووووچ:surprised:
عالم شدن(پولدار شدن) چه آسان ----آدم شدن چه مشکل!

m@ys@m

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بچه بودم می گفتم علم ولی حالا که بزرگ شدم می فهمم دانش بهتره:biggrin:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم از همون بچگی فکر می کردم ثروت بهتره،وقتی بزرگ شدم دیدم پول ازونم بهتره!!:biggrin:

al_da82

عضو جدید

به هر حال این هچلیه که مارا انداختند توش و راه در رو هم نداریم
میتونیم به روی خورمون نیاریم و خوش بگذرونیم

مشکل اینه که نمدونیم اونایی که رفتند خوش به حالشون هست یا نه

al_da82

عضو جدید
علم بهتر است یا ثروت؟
بستگی به آدمش داره
مهم اینه که آدم احساس خوشبختی کنه
ترجیح میدم طرز فکرم رو طوری شکل بدم که علم بهم احساس خوشبختی بده:surprised::surprised::surprised::surprised:
(یک لحظه جوگیر شدم:smile:)

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که بزرگ شدیم باید دقیقتر به مسائل نگاه کنیم. داشتن علم با داشتن ثروت در تعارض نیست پس میشه سوال را اینطوری عوض کرد:
اگه قرار بود فقط ثروت داشتی و یا فقط علم( یای مانع الجمع) کدوم را ترجیح میدادی؟
یعنی اینکه تا اخر عمرت یا علم داشته باشی و یا فقط ثروت که سوال درستی نیست!!!!
این مساله هم پیش میاد که کدوم علم؟ علم حدیث!!!! یا فیزیک کوانتم؟
در ضمن باید دید که علم راحتتر از طریق ثروت به دست میاد و یا ثروت راحتتر از طریق علم؟
توی کشور ما دومین مورد صادقه. یعنی با داشتن علم شما پولدار و زمیندار نمیشی(مگر اینکه علم کلاه برداری داشته باشی!) ولی با داشتن ثروت ،هم داخل و هم خارج میتونی بری و کسب علم کنی!!!
و نهایتا جواب من:
عقل و وجدان از هردوتاش بهتره چونکه علم و ثروت، هردو قابل به دست اوردن هستند ولی اونایی که گفتم نوووووووووووچ:surprised:
عالم شدن(پولدار شدن) چه آسان ----آدم شدن چه مشکل!

داداشی اما اینا چش دیدن آدم رو هم ندارن چه برسه به حوا:(

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
همه ماها وقتي بچه بوديم راجع به اين موضوع حتماً يكبار انشاء نوشتيم و مطمئنم 95% بچه ها مي گفتن علم.
حالا كه بزرگ شديم و با دنياي واقعي روبه رو شديم نظر شما چيه؟!
چرا نظر سنجی ناقصه گزینه موارد دیگر نداره ؟
به نظر من دل خوش از همه چیز بهتره
دلت خوش باشه با یه تکه نون خشک هم کلی کیف می کنی و اشتیاق واسه همه چیز داری
دلت خوش نباشه هر دوتاش را هم داشته باشی انگار هیچی نداری !

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثروتو بچسبی یه چیز دیگرو از دست میدیا! ;)

نه دادا شوما خودتو خاکی نکن!!!!!
خیالت تخته تخت!!!
داراییهامو (چه مادی و چه معنوی) همچین چارچنگولی بچسبم که عمرا با اره برقیم نتونی ازم جداشون کنی :lol::lol:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دل گرفتی؟
من منظور بدی نداشتم!
تو این سیندی رو نمیشناسی؟

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دل گرفتی؟
من منظور بدی نداشتم!

نه بابا این حرفا چیه؟؟؟؟
جک بود؟؟؟؟
ما یه آقا حمیده ببری که بیشتر ندالیــــــــــــــــــــم!!!

تو این سیندی رو نمیشناسی؟

سلام روشنی!!!
میشه لطفا منظوره دقیقتون رو شرح بدید؟؟؟؟
راستی از اون شکلکت خوشم اومد ...................:lol:

بالا