درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

DDDIQ

مدیر ارشد
دوست عزیزم
همانطور که خانم مهندس هلنا جان فرمودن باید فارسی تایپ کنید با فونت غیر فارسی تایپ کردن یه خرده نامفهوم ممکنه کنه مثلن در مورد موضوع عکاسی فرمودین
rozane
خب اینو هلنا جان روزنه خوندن ولی من روزانه ( چون برای شروع کار و آموزش ممکنه اساتید از موضوعات روزمره و غیر مفهومی و حرفه ای شروع کنند) خوندم که به هر دوش ممکنه بخوره !
پس اینطوری نامفهوم به نظر میاد ولی
ولی برای آموزش عکاسی معمارانه میتونین به این زیر تالار مراجعه بفرمائید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/subforum_old-48.png Photo Shop & Photography

و در مورد سوال دومتون نمیدونم دقیقن با مفاهیم طراحی معماری چقدر اشنایی دارین پیشنهاد میکنم نگاهی به این تاپیک ها بیندازین پاسختون رو پیدا میکنین
تاپیک: شيت بندي

پشنهاد میکنم عناوین و مفاهیمی رو که احساس میکنین نیاز دارین در تالار جستجو بفرمائین

تا یادم نرفته برای بروشور میتونین از این نحوه تا زدن ها استفاده کنید

یعنی به یه همچین شکلی در بیارین

انوشه باشین

PC-ENG

عضو جدید
TRIPTYCHS چیست؟

TRIPTYCHS چیست؟

سلام به مهندسین عزیز
اگر امکان دارد در مورد معماری TRIPTYCHS توضیحاتی برام بدید

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست مهندس عزیزم
راستش تا اونجایی که من میدونم جز سبک معماری چیزی به این نام نشنیدم
ولیTRIPTYCH فکر میکنم این یه سبک هنری هست و به تابلوهایی سه قسمتی از دوره قرون وسطی و گوتیک گفته میشه

که این سه قسمت قسمت میانی ممکنه دو برابر دو قسمت دیگر هست معمول و به وسیله لولا به هم متصل شدن و روی تابلو وسط بر میگردن
فکر میکنم این تابلوهای سه تیکه هم که جدیدن خیلی مد شده و در دکوراتیو استفاده میشه از همین سبک باشه دوست عزیزم
حالا اگر به مطلبی در این مورد برخوردم براتون ارسال میکنم دوست عزیزم

PC-ENG

عضو جدید
ممنون مهندس
درست حق با شماست ، به این تصاویر نگاه کنید

تا اونجایی که من فهمیدم به اینها می گن TRIPTYCH یا اصطلاحا سه به یک
می خواستم درباره این سبک معماری بیشتر بدونم
چون مطلب فارسی در این مورد پیدا نکردم مزاحم دوستان شدم

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
salam-eyde hamegi mobarak-rastesh ostade ma gofte chan ta ax darbare mozue rozane barash bebarim-ama manzuresho nafahmidam-mamnun misham ba ax rahnamaiim konid-.../...-mamnoon-lotfan zudtar:confused::cry::cry::heart::gol::gol::gol::gol:

سلام
منظورتون "روزنه" هستش یا "روزانه"؟
اگر منظورتون موضوعات روزانه و روزمره ی زندگی و جامعه هستش باید عکسهاتون فضاسازی داشته باشه و از یه لحظه از زندگی در منزل عکسبرداری بشه تا یک لحظه از زندگی در فضای شهری

ولی اگر منظورتون عکس از "روزنه" هستش، نور و سایه روشنها به پیدا شدن تصویر و نمایانی خلل و فرج ها بسیار کمک میکنن

شکاف نور

DDDIQ

مدیر ارشد
ممنون مهندس
درست حق با شماست ، به این تصاویر نگاه کنید

تا اونجایی که من فهمیدم به اینها می گن TRIPTYCH یا اصطلاحا سه به یک
می خواستم درباره این سبک معماری بیشتر بدونم
چون مطلب فارسی در این مورد پیدا نکردم مزاحم دوستان شدم

ساخت دهانه های فرد در معماری و بزرگ کردن دهانه میانی (میانوار ) تاکید بر ورود و نمایاندن ورودی هست
و دلیل دیگه اش هم( سعی میکنم ساده عرض کنم )نیارش و استحکام و مساله سازه ای تاق هست با عریض تر و بلندتر بودن ميانوار بار وارده به آرامی به وسیله تاقهای کناری به پاکارها یا ديوارهاي کناری منتقلی میشن و یه نقش استحکامی داره برای نگاه داری میانوراه
خب راستش مطلب اماده ندارم
به این تاپیک میتونین برین و در مورد تاق ها و بارهای وارده اطلاعات به دست بیارین .
تاپیک: شناخت انواع قوسها و تاقها

ولی یه خرده زیاد هست سعی میکنم اطلاعات خلاصه شده ای رو از این ور و اونور ببینم میتونم براتون پیدا کنم که مشخصن در مورد ورودی فرد در بنا باشه

PC-ENG

عضو جدید
ممنون ، شب عیدی مزاحمت ایجاد کردم
جال اینکه این سبک معماری رو در سه قاره مختلف اونم در 3000 سال پیش تکرار کردن ، چطور انسانهای اون دوره ، بغیر از اهرام ساختن از سیک TRIPTYCH استفاده می کردن

می خواستم از اول نیت ام برای همچین سوال بگم ، گفتم شاید دوستان ذهنیتی براشون پیش بیاد ، و وارد حاشیه بشیم ، و از هدفم که جمع آوری اطلاعات علمی هست دور بشیم
اما اصل قضیه اینه که من دارم روی Freemasonry ، نمادها و معماری اونها می کنم ، در بخش معماری این سایت رو پیدا کردم
http://www.richardcassaro.com
البته سایت های دیگه ای هم پیدا کردم و این سایت مطالب جالبی مطرح کرده ، که به نظرم خوندش برای مهندسین معماری خالی از لطف نیست :redface:

آخرین ویرایش:

reza&tahere

عضو جدید
rt

rt

سلام-باز منم-میشه درباره درست کردن بروشور بیشتر بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟من یه امام زاده رو انتخاب کردم-میخام بروشور بسازم-اندازه ی ورق آ4
سیاهو سفید باشه
از برش استفاده شه
کمپوزسیون موفقی داشته باشه
وحدت,تنوع و سایر مفاهیم پایه
ریتم در نظر گرفته شود
مقیاس در نظر گرفته شود
خود کاغذ میتواند از مصالح مختلف استفاده شود
قابلیت تکثیر داشته باشد
همه اینارو استادمون گفت
اگه میشه کمک کنید-زودتر-اندازشم گفتم ک ورق آ4 پشتو رو:cry::cry::cry::cry:

reza&tahere

عضو جدید
rt2

rt2

درباره موضوع عکسم هم باید بگم موضعش روزنه هست---ممنون میشم اونم بیشتر توضیح بدید-اصلا روزنه یعنی چی؟؟؟؟:cry::cry::cry:
درباره بروشورم یادم رفت بگم شیت بندی بلد نیستم -اصن تو یه ورقه آ4 چطوری میتوان کاری بکنی ک همه نظرشون جلب شه-بشه بهترین کار-واسه من نمره هم مهمه.کمکمکنید-من ترم 2 هستم-ماکت سازی و هندسم خوبه-اما طاحیم افتضاحه---
من از رشته ریاضی اومدم معماری-معماری رو از همه چی بیشتردوس دارم -بشرطی ک چیزایی میخام انجام بدم رو بتونم-و بهترین باشم----------------------------ترووووووووووو خدا کمکم کنید-مممممممممممممممممممممممممممممنونم:gol::gol::heart::heart::heart:

sunshid

عضو جدید
اتود گراف هم بگیری بد نیست.واسه طراحیو دست آزاد کنترل خطوط راحت تر میشه

AVINA

عضو جدید
بیخیال بابا
همه اینا رو منم گرفتم
فقط گونیاها و خط کش فلزی به دردم خورد

archi_arch

مدیر بازنشسته
واسه دست ازاد خیلی هزینه نکن به نظرم
من هرچی گرفتم مونده و دیگه استفاده نشده
ولی چیزهایی که همیشگیه و برات میمونه اینهاست:
خطکش فلزی
خطکش تی رول (T-Roll)
اتود 2میلیمتری (مارک rotring خوبه)
کاتر معمولی و کاتر قلمی (مارک Olfa خوبه) (کاتر قلمی تو ماکتسازیهای ظریف خیلی به دردت میخوره)
روان نویس طراحی (یا همون راپید یه بارمصرف که میگن) مارک Unipin و همون شماره هایی که دوستان گفتن 0.1 , 0.3 , 0.5 , 0.8
ماژیک F
مداد های Apollo برای طراحی بهترن و شماره هاشم 6B ، 4B، B، 2H
یه مداد سفید پُلی کروم (polychromos) فابرکستل هم داشته باشی خوبه. تو هایلایت کردنها خیلی به کارت میاد.
ماژیک راندو باید ببینی چه رنگی میخوای و به کارت میاد. همینجوری نمیشه گفت ولی مارت کیوکالر و تاچ هردو خوبن. حالا باید شماره ای که میخوای و رنگ موردی نظرت رو ببین تو کدوم هست و کدوم بهتره برات و انتخاب کنی.
برای ابرنگ به نظرم خیلی نمیخواد هزینه کنی. مارک وینزور خیلی خوبه ولی گرونه! اما همون مارک pelikan هم برای کار ما کفایت میکنه.
قلمو هم سرگرد بگیر و سه یا نهایت 4 شماره (00 و متوسط مثل 3یا 4 و یه بزرگ مثل 7 یا 8 و اگه خواستی چهارهمم باشه دوسه شماره بالاتر یا یه بزرگ سرتخت بگیر) مارکشم خُـرّم یا رهاورد باشه خوبه
مقوا و کاغذ رو مطمئنی باید A4 باشه؟ چون معمولا رو A3 کار میکنن. اینو مطمئن شو که اشتباه نگیری و رو دستت بمونه. ولی درکل مقوا رو به مرور بگیری بهتره تا بسته ای.

♠MAHSA♠

عضو جدید
سلام ما طراحی ترمینال و نمایشگاه های کوچیک و بازار میوه طراحی میکنیم.اگه در مورد ترمینال اطلاعاتی دارید برسونید لطفا.

ما واسه طرح 1 باید بازار میوه وتره بار طراحی کنیم البته زمینش خیلی بزرگه ،اگه اطلاعاتی دارید لطفا به منم بگید

maral20

عضو جدید
درخواست راهنمایی- طراحی پلان اتاق خواب

درخواست راهنمایی- طراحی پلان اتاق خواب

سلام دوستان
من خيلي فوري به كمك نياز دارم
بايد يه اتاق خواب واسه خودمون طراحي كنيم-يه اتاق خواب مجهز كه همه امكانات رو داشته باشه
لطفا در اين مورد از هر كمكي كه ميتونيد دريغ نكنيد:w20:

memar tavanast

عضو جدید
سوال - تعریف هنر

سوال - تعریف هنر

سلام خسته نباشید یه اطلاعاتی راجب هنرهای تجسمی می خواستم اینکه چی هست یه تعریف ازش و اینکه شامل چه چیزایی است و قبل اینکه اصلا هنر چیست و رابطه ی هنر با معماری خواهشا کمک کنید سریع لازم دارم

aydin22

عضو جدید
با سلام.ببینید هر کی تعریف خاصی برای هنر میکنه.به شما پیشنهاد میکنم کتاب زیبائی شناسی در معماری را مطالعه کنید.

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما واسه طرح 1 باید بازار میوه وتره بار طراحی کنیم البته زمینش خیلی بزرگه ،اگه اطلاعاتی دارید لطفا به منم بگید
برای این موضوع به نظرم بازار سانتا کاترینا تو اسپانیا رو حتما سرچ کن و ببینش مطالب راجع بهش زیاده

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من خيلي فوري به كمك نياز دارم
بايد يه اتاق خواب واسه خودمون طراحي كنيم-يه اتاق خواب مجهز كه همه امكانات رو داشته باشه
لطفا در اين مورد از هر كمكي كه ميتونيد دريغ نكنيد:w20:
کافی بود تو گوگل سرچ کنید bedroom plan
http://www.google.com/images?um=1&hl=en&biw=1366&bih=581&tbs=isch%3A1&sa=1&q=bedroom+plan&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ما براي طرخ 1 قراره خوابگاه كار كنيم كسي اطلاعاتي دازه؟كمكم كنيد.

mamad 70i

عضو جدید
سوال - نحوه برگزاری مسابقات معماری

سوال - نحوه برگزاری مسابقات معماری

سلام دوستان من...من از بچگی توی مسابقاتی که مناسب با رشتم بوده شرکت میکردم ... کلا به مسابقات علاقه دارم(یعنی اعتماد به نفسم زیاده)از دوستان کسی هست برام توضیح بده مسابقات معماری چه طورین؟چطوری برگزار میکنن؟چی میخوان؟
راستی من الان تزم 4 کاردانی هستم...تازه مثلا میشه کارای کسایی کع توی مسابقه شرکت کردن رو دید؟اخه خیلی دوست دارم؟!
...//...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

DDDIQ

مدیر ارشد
دوست معمار عزیزم
لطفا طبق قوانین از ارسال ایمیل و یا شماره تماس خودتون در پست ها خودداری کنید
و تمامی سوالات و درخواست های خودتون را ابتدا در تالار جستجو و سپس در صورت نیافتن پاسخ فقط در همین تالار بپرسید
سپاس از توجه شما
انوشه باشین

تاپیک: راهنمای برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی در ایران

fateme memar

عضو جدید
درخواست مطلب - تاریخچه ی دوربین های تراز

درخواست مطلب - تاریخچه ی دوربین های تراز

سلام دوست عزیز سال نومبارک لطفا در مورد تاریخچه ی دوربین های تراز بهم کمک کن مرسی...:redface::redface::smile:

esul

عضو جدید
salaaaaaaaaaam
manam tarhe 1 daram
vase ma in mozu haei ke shoma goftin nis asan
vase ma madrese e
nakone unie ma zaeife?nakone man alan hichi balad nistam?!!!nakone ...
vai badbakht shodam
:(:(:(:(:(

Salimi Fard

عضو جدید
طراحی پیلوت

طراحی پیلوت

ممکنه لطفا منبع مناسبی واسه طراحی پیلوت ساختمان معرفی کنید؟

بالا