..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

engineer84

عضو جدید
با سلام
من یک جدول در ورد داشتم که آن را در پاورپوینت کپی کردم اما اعداد نوشته شده در جدول پس از کپی کردن برعکس شده اند مثلا عدد 22.56 شده 56.22. اعداد موجود در جدول فارسی هستند.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
من یک جدول در ورد داشتم که آن را در پاورپوینت کپی کردم اما اعداد نوشته شده در جدول پس از کپی کردن برعکس شده اند مثلا عدد 22.56 شده 56.22. اعداد موجود در جدول فارسی هستند.
سلام.
موقع paste كردن از حالت هاي keep source formatting يا picture استفاده كنين.

sss71

عضو جدید
سلام دوستان
من قبلا office2007 داشتم الان پاکش کردم و میخوام 2010 نصب کنم این ارور رو میده،لطفا کمکم کنید.
Untitled.png

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من قبلا office2007 داشتم الان پاکش کردم و میخوام 2010 نصب کنم این ارور رو میده،لطفا کمکم کنید.
مشاهده پیوست 113760

سلام...
بخونیدش فکر کنم خودش توضیح داده...
این کارها رو کردید و نتیجه نداده؟؟؟
باتشکر...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مشاهده پیوست 113760

سلام دوست عزيز
شما نسخه آزمايشي 2010 رو رو سيستمتون نصب دارين. اول بايد اونو كامل پاك كنين بعد نسخه نهايي آفيس رو نصب كنين

it_solver

عضو جدید
سلام دوست عزیز
آفیس قبلی را با cleaner office یا با your uninstaller پاک کنید، ممکنه هنوز رجیستری آن روی سیستم شما باقی مانده باشد و ورژن جدید نصب نمی شود.

hamalous

عضو جدید
سلام من می خوام چند تا کار زیر رودر اکسل انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید
1-من یه ستون دارم می خوام که با استفاده از یه فرمول blank رو داخل این ستون حذف کنم کسی این فرمول رو بلده به طور مثال 8 - 9 می خوام بصورت 8-9 در بیاد
2-آیا روشی برای سورت کردن با فرمول وجود داره؟
3-با استفاده از فرمول می تونم جای دوعدد رو جابجا کنم؟اعدادی مثل 5-6 بشه 6-5
4-با استفاده از فرمول می خوام قطعه ای از عدد رو حذف کنم ولی بقیه اش باقی بمونه مثلا عدد 478569 عدد 6 رو حذف کنم و عدد 47859 باقی بمونه
ممنون میشم هر کدوم از دوستان که بتونند کمک کنند

engineer84

عضو جدید
سلام
وقتی در ورد 2007 از فوت نت استفاده می کنم با اینکه متن تایپ شده انگلیسی است زیرنویس و خط آن در سمت راست قرار می گیرد و اعداد زیرنویس فارسی نوشته می شوند. چطور میشه اونو به حالت انگلیسی تبدیل کرد؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
وقتی در ورد 2007 از فوت نت استفاده می کنم با اینکه متن تایپ شده انگلیسی است زیرنویس و خط آن در سمت راست قرار می گیرد و اعداد زیرنویس فارسی نوشته می شوند. چطور میشه اونو به حالت انگلیسی تبدیل کرد؟

سلام
براي اينكه عدد ها به سمت چپ منتقل بشه و انگليسي بشه كافيه ctrl+shift سمت چپ كيبورد رو بزنين.

براي اينكه خط منتقل بشه سمت چپ اين مراحل رو بايد طي كنين
1- از تب view حالت draft رو انتخاب كنيد
2- از تب reference گزينه show notes رو انتخاب كنيد
3- پنجره نرم افزار به دو قسمت تقسيم ميشه. در قسمت پايين يك منوي كشويي وجود داره اون رو روي حالت footnote seperator قرار بدين
4- خط موجود رو انتخاب كنيد و ctrl+shift سمت چپ كيبورد رو فشار بدين
5- از تب view حالت print layout رو انتخاب كنيد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من می خوام چند تا کار زیر رودر اکسل انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید
1-من یه ستون دارم می خوام که با استفاده از یه فرمول blank رو داخل این ستون حذف کنم کسی این فرمول رو بلده به طور مثال 8 - 9 می خوام بصورت 8-9 در بیاد
2-آیا روشی برای سورت کردن با فرمول وجود داره؟
3-با استفاده از فرمول می تونم جای دوعدد رو جابجا کنم؟اعدادی مثل 5-6 بشه 6-5
4-با استفاده از فرمول می خوام قطعه ای از عدد رو حذف کنم ولی بقیه اش باقی بمونه مثلا عدد 478569 عدد 6 رو حذف کنم و عدد 47859 باقی بمونه
ممنون میشم هر کدوم از دوستان که بتونند کمک کنند

سلام

اين فرمولهايي كه مينويسم رو توي هر سلول كه ميخواين جواب نمايش داده بشه كپي كنين.
A1 آدرس سلول 5 * 6 هست
A2 آدرس سلول 478569 هست

جواب سوال 1:
کد:
=SUBSTITUTE(A1;" ";"")

سوال 2 رو درست متوجه نشدم. ميشه بيشتر توضيح بدين؟

جواب سوال 3:
کد:
=CONCATENATE(RIGHT(A1);"-";LEFT(A1))

جواب سوال 4:
کد:
=CONCATENATE(LEFT(A2;SEARCH(3;A2)-1);REPLACE(A2;1;SEARCH(3;A2);""))

اگه خودتون يكم به اين فرمول ها دقت كنيد متوجه ميشين هر كدوم چه كاري انجام ميدن و راحت ميتونين ويرايشش كنين

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

میخوام نمودار بکشم اعداد سطر وستون باید فارسی باشه

چطور میشه توی اکسل 2007 اعداد رو فارسی تایپ کرد؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

به control panel و بعد از آن به region and language برید و تنظیمات رو مطابق تصاویر تغییر دهید.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

علاوه بر اين راهي كه دوستمون گفتن ميتونين فقط سلول رو راست چين كنين. (مطابق شكل)

Untitled.jpg

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام دوستان گل.
من یه عالمه فرمول با Insert equation ورد 2007 تایپ کردم. ولی حالا میخام همه اینارو تبدیل به فرمتی که در ورد 2003 هست بکنم، راهی هست؟
میخام تبدیل به عکس نشه ها!!
ممنون

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام دوستان گل.
من یه عالمه فرمول با Insert equation ورد 2007 تایپ کردم. ولی حالا میخام همه اینارو تبدیل به فرمتی که در ورد 2003 هست بکنم، راهی هست؟
میخام تبدیل به عکس نشه ها!!
ممنون
سلام

فرمولهارو copy و در paste، wordpad کنید.
یا
در همان فایل روی office bottun (بالا سمت چپ - دایره)، کلیک کنید و از save as، روی word97-2003 document کلیک کنید و ذخیره.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

فرمولهارو copy و در paste، wordpad کنید.
یا
در همان فایل روی office bottun (بالا سمت چپ - دایره)، کلیک کنید و از save as، روی word97-2003 document کلیک کنید و ذخیره.

موفق باشید

سلام. ممنون.ولی در هر دو حالت تبدیل به عکس میشه

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

یک سوال دیگه

برای رسم نمودار با این اعداد

شاهد
غلظت 10%
غلظت 20%غلظت30%
13.666714.33331614.25

اعداد ستون عمودی از 0 شروع نمیشه چطور این مشکل رو برطرف کنم؟

پیشاپیش از پاسخ مفیدتان تشکر میکنم:w27:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

یک سوال دیگه

برای رسم نمودار با این اعداد

شاهد
غلظت 10%
غلظت 20%غلظت30%
13.666714.33331614.25

اعداد ستون عمودی از 0 شروع نمیشه چطور این مشکل رو برطرف کنم؟

پیشاپیش از پاسخ مفیدتان تشکر میکنم:w27:

سلام. ميشه يه عكس از نمودارتون بذارين؟

فقط يك محور بايد از صفر شروع بشه. فكر كنم محورها رو اشتباه گرفتين

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار

سلام. ميشه يه عكس از نمودارتون بذارين؟

فقط يك محور بايد از صفر شروع بشه. فكر كنم محورها رو اشتباه گرفتين

متاسفانه کلید prt scr رو که فشار میدم ،بجای عکس گرفتن از میزکارم ،پنجره پرینت باز میشه

اگر ممکنه خودتون این اطلاعات رو در یک فایل اکسل کپی کنید ونمودارشو بکشید متوجه سوال من خواهید شد

متشکرم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متاسفانه کلید prt scr رو که فشار میدم ،بجای عکس گرفتن از میزکارم ،پنجره پرینت باز میشه

اگر ممکنه خودتون این اطلاعات رو در یک فایل اکسل کپی کنید ونمودارشو بکشید متوجه سوال من خواهید شد

متشکرم

اگه ويندوز 7 دارين ميتونين از نرم افزار snapping tool استفاده كنين.
اين چيزي كه من رسم كردم. مشكلتون چيه؟ محور افقي از صفر شروع ميشه و عمودي از 13.6667
Untitled.jpg

daryanian

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل در outlook

مشکل در outlook

سلام خدمت همه عزیزان،
من به یه مشکل اساسی برخوردم، از اینجا شروع شد که خواستم ایمیلم رو به outlook نصب کنم نمیدونم از کجا و چطوری با کلی دردسر وصل کردم ولی الان دیگه هیچ ایمیلی بهم نمیاد یعنی ایمیل های تبلیغاتی یا همون spam ها که شرکت ها یا ربات ها میفرستن رو میاد، ولی ایمیل هایی که دوستام یا افراد حقیقی میفرستن نمیاد، کلی گشتم آخرش یاهو گفته که 20 دلار باید پول بدیم دیگه نتنستم چیکار کنم، ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

melimo

عضو جدید
ایجاد نیم فاصله در word

ایجاد نیم فاصله در word

سلام
میشه بگید موقع تایپ توی word چجوری میشه نیم فاصله ایجاد کرد؟
مثلا کلمه ی "آنها" رو باید جدا کرد ولی نه بصورت "آن ها" ،نباید بین "آن" و "ها" یه فاصله کامل باشه
مرسی

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام
مثلا کلمه ی "آنها" رو باید جدا کرد ولی نه بصورت "آن ها" ،نباید بین "آن" و "ها" یه فاصله کامل باشه
مرسی
سلام
میتونی از نرم افزار ویراستار استفاده کنی که همه ی این نیم فاصله هارو درست میکنه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
مرسی

سلام
بستگي به كيبوردتون داره. بعضي كيبوردها "-"+"ctrl" و بعضي ها "shift"+"space"

اگه هيچ كدوم از اينها كار نكرد:
در ويندوز xp: نرم افزار tray layout نصب كنيد
در ويندوز 7 : پلاگ اين Gita رو نصب كنيد

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
مرسی
با سلام،
خیلی بهتره که از Shortcut پیش فرض استفاده نکنید و خودتون یکی بسازید! در این صورت امکان Find و Replace نیم فاصله رو هم خواهید داشت! برای این کار، در بخش Insert از نرم افزار Word، گزینه ی Symbol رو انتخاب کنید. در قسمت Character code مقدار 200c رو تایپ کنید که مربوط به نیم فاصله س و کاراکتری نداره!! حالا روی Shortcut key کلیک کنید. در قسمت Press new shortcut key کلیک کنید و دو کلید رو همزمان فشار بدید تا ثبت بشه! برای مثال می تونید از Ctrl+Space یا هر ترکیب دیگه ای استفاده کنید! در پایان روی Assign کلیک کنید و پنجره ها رو ببندید!
جالبه بدونید که استفاده از -+ctrl برای نیم فاصله هم در Find و Replace جواب نمی ده و هم موقع ایجاد فهرست شناخته نمی شه و در واقع به حساب نمیاد و عبارات به هم می چسبند!

13Amir

عضو جدید
سلام
مرسی
نیم فاصله کاربردهای زیادی برای نگارش در زبان فارسی دارد، بطور مثال به سه نگارش از “می‌شود” دقت کنید. کدام‌یک از نظر زیبایی و نگارش صحیح‌تر است؟ “میشود”، “می شود”، “می‌شود”

واضح است که نگارش آخر به دلیل وجود نیم‌فاصله بین حروف ی و ش صحیح می‌باشد. برنامه " traylayout" را برای ایجاد نیم فاصله برای افرادی که بصورت پیش فرض این امکان را روی نرم افزار word ندارند معرفیl میکنم

روش دیگر برای ایجاد تنظیمات نیم‌فاصله به این صورت است:

در برنامه Word، به منوی Insert رفته و گزینه Symbol را انتخاب نمایید. در پایین پنچره باز شده قسمتی به نام Character Code وجود دارد که برای جستجوی کاراکترها از طریق کد اسکی آنها می‌باشد. برای پیدا کردن نیم‌فاصله از بین‌همه کد کافی‌است که در این قسمت 200c را وارد کنید. حال بر روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید. در پنجره جدیدی که باز می‌شود در قسمت Press new shortcut key کلیدهای Ctrl و بعد Space را همزمان بزنید(یا ترکیب دیگری از کلید‌ها). حال برای اتمام کار و تایید دکمه Assign را بزنید. از این به بعد شما برای نگارش نیم‌فاصله در متون فارسی بطور صحیح کافیست کلیدهای Ctrl + Spce را بزنید.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام،
خیلی بهتره که از Shortcut پیش فرض استفاده نکنید و خودتون یکی بسازید! در این صورت امکان Find و Replace نیم فاصله رو هم خواهید داشت! برای این کار، در بخش Insert از نرم افزار Word، گزینه ی Symbol رو انتخاب کنید. در قسمت Character code مقدار 200c رو تایپ کنید که مربوط به نیم فاصله س و کاراکتری نداره!! حالا روی Shortcut key کلیک کنید. در قسمت Press new shortcut key کلیک کنید و دو کلید رو همزمان فشار بدید تا ثبت بشه! برای مثال می تونید از Ctrl+Space یا هر ترکیب دیگه ای استفاده کنید! در پایان روی Assign کلیک کنید و پنجره ها رو ببندید!
جالبه بدونید که استفاده از -+ctrl برای نیم فاصله هم در Find و Replace جواب نمی ده و هم موقع ایجاد فهرست شناخته نمی شه و در واقع به حساب نمیاد و عبارات به هم می چسبند!

ممنون مهندس. توضيحات خيلي خوبي بود. فقط يك نكته رو بايد تصحيح كنم
براي replace و find نيازي به اين كارا نيست. گزينه more رو بزنين . از special كه يك منوي كشويي هست گزينه zero width non-joiner رو بزنين ميبينين كه كاركتر o^ رو نشون ميده كه در واقع همون نيم فاصله است. حالا ميشه پيداش كرد و جايگزينش كرد ;)

به تاپيك مربوطه منتقل شد :gol:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون مهندس. توضيحات خيلي خوبي بود. فقط يك نكته رو بايد تصحيح كنم
براي replace و find نيازي به اين كارا نيست. گزينه more رو بزنين . از special كه يك منوي كشويي هست گزينه zero width non-joiner رو بزنين ميبينين كه كاركتر o^ رو نشون ميده كه در واقع همون نيم فاصله است. حالا ميشه پيداش كرد و جايگزينش كرد ;)

به تاپيك مربوطه منتقل شد :gol:
ممنون از انتقال به محل مناسب!
لازمه تأکید کنم که قابلیت Find حداقل تو Word 2010 قادر به یافتن نیم فاصله ی ایجاد شده توسط -+ctrl نیست و در واقع نیم فاصله ی ایجاد شده در این حالت همون zero with non joiner نیستش! همین الان دوباره تست کردم که کاملاً مطمئن باشم!