[مشاوره تحصیلی کنکور ارشد عمران(سال89)]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bianconeri_Civil

عضو جدید
شما اول بايد بري و يه سري از كتاب هاي عمران رو بگيري و بخوني تا ببيني تا چه حدي هست واست (كتاب هايي مثل استاتيك ومقاومت مصالح و تحليل سازه ها و مكانيك سيالات و هيدرول

ممنونم از راهنماییتون. راستش دیشب جواب کارشناسی اومده و منم مهندسی معماری پیام نور قبول شدم . و حالا بین ادامه تحصیل تو رشته ارشد عمران و یا کارشناسی معماری موندم. و اینکه 4سال دیگه معماری اشباع نمیشه؟ من کتابای استاتیک و مقاومت مصالح رو زمانی که امتحان ارشد معماری دادم خوندم و به نظرم جالب و جذابند. ولی یه کم میترسم که بتونم از عهده ارشد عمران در بیام یا نه . با توجه به اینکه بچه های عمران از من 4سال جلوترند. ممنون میشم راهنماییم کنین.

نظر من رو اگه بخواي ميگم واسه ارشد بخون

4 سال موندم از دوباره براي معماري اونم تو پيام نور ارزش نداره

نترس ؛ فكر نكن ما كه الان برفرض تحليل سازه رو ميخونيم ،‌چيزي يادمون ميمونه تا سال بعدش ،‌بايد از نوع كار كنيم تا بتونيم بر بياييم از پس سوالاش

زياد نگران نباش ;)

shamim613

عضو جدید
سرفصل هارو گرفتم

ولي من اون زمان فلاش نداشتم ، فقط تونستم كپيشو بگيرم و به محض اسكن اونا رو ميذارم تو همين تاپيك ;)
سر فصلای چیو می خواید؟
من مال عمرانه پارسه را دارما واسه کنکوره ارشد!

آخرین ویرایش:

civil.7

عضو جدید
سلام دوستای خوبم:smile: خسته نباشین....
راستش من دیگه خیلی گیج شدم.... امسال سال سوم ام اما هنوز نمیدونم ارشد بخونم یا نه...:w05: یکی از دوستام میگفتن که اگه قصد داری تا دکتری بخونی و ادامه بدی پس قاعدتا باید ارشد رو بگذرونی اما در غیر اینصورت عمرتو هدر نده بجاش برو کار کن...نمیدونم واقعا چیکا باید بکنم...
خیلی دلم میخواست نظر شما رو هم بدونم.. هم دوستایی که ارشد میخونن هم کسایی که میخوان شرکت کنن
ممنون

bianconeri_Civil

عضو جدید
سر فصلای چیو می خواید؟
من مال عمرانه پارسه را دارما واسه کنکوره ارشد!

يكي از دوستانمون سرفصل هاي كارشناسي رو ميخواست تا بدونه واسه ارشد چه بخش هايي رو بايد يخونه كه ممكن بوده استادش درس نداده باشه اون بخش ها رو

اگه داري كه خب بذار ديگه :)

سلام دوستای خوبم:smile: خسته نباشین....
راستش من دیگه خیلی گیج شدم.... امسال سال سوم ام اما هنوز نمیدونم ارشد بخونم یا نه...:w05: یکی از دوستام میگفتن که اگه قصد داری تا دکتری بخونی و ادامه بدی پس قاعدتا باید ارشد رو بگذرونی اما در غیر اینصورت عمرتو هدر نده بجاش برو کار کن...نمیدونم واقعا چیکا باید بکنم...
خیلی دلم میخواست نظر شما رو هم بدونم.. هم دوستایی که ارشد میخونن هم کسایی که میخوان شرکت کنن
ممنون

ببين اينجوري ميشه گفت كه الان ديگه براي ارشد ارزشي قائل نيست

يعني اين مقطع هيچ فرق خاصي با كارشناسي نداره از لحاظ بازار كار و درآمد ، به همين خاطر ميگن اگه ميخواي بخوني بايد تا دكترا پيش بري ؛ البته اين موضوع تو ايران هستا :mad:

avayestan

کاربر بیش فعال
نظر من رو اگه بخواي ميگم واسه ارشد بخون

4 سال موندم از دوباره براي معماري اونم تو پيام نور ارزش نداره

نترس ؛ فكر نكن ما كه الان برفرض تحليل سازه رو ميخونيم ،‌چيزي يادمون ميمونه تا سال بعدش ،‌بايد از نوع كار كنيم تا بتونيم بر بياييم از پس سوالاش

زياد نگران نباش ;)

ممنونم از راهنماییتون. راستش با هرکس صحبت میکنم حرف شما رو زده. اگه خدا بخواد کلا قید از نو لیسانس گرفتن رو میزنم و برای ارشد میخونم . اما نه برا عمران. یه رشته سبکتر. ممنونم :D:gol:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
منم با نظر دوستان موافقم،به نظر منم اگه برا ارشد عمران بخونی،بهتر از انه که وقتتو صرف معماری بکنی،
من خودم ترمای اخر عمرانو دارم سپری میکنم و دارم برا ارشد میونم،ولی بعضی درسارو خیلی کم بلدم(مثلا ریاضی)ولی شما که رشته ی پایتون ریاضی هست قطعا تو دروس محاسباتی جلوتر از بقیه خواهید بود

khoshsirat

عضو جدید
درخواست منبع ریاضیات

درخواست منبع ریاضیات

سلام دوستان کسی میتونه یه منبع خوب ریاضیات 1و2ومعادلات رو برام بفرسته:redface:

shamim613

عضو جدید
من این را داشتم امیدوارم مفید باشه!
من که خوندم به نظرم خوب آمد

پیوست ها

• parseh.pdf.pdf
    89.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام
منم با نظر دوستان موافقم،به نظر منم اگه برا ارشد عمران بخونی،بهتر از انه که وقتتو صرف معماری بکنی،
من خودم ترمای اخر عمرانو دارم سپری میکنم و دارم برا ارشد میونم،ولی بعضی درسارو خیلی کم بلدم(مثلا ریاضی)ولی شما که رشته ی پایتون ریاضی هست قطعا تو دروس محاسباتی جلوتر از بقیه خواهید بود

ممنونم از جوابتون . با خیلی ها صحبت کردم نظرمو تغییر دادن که این رشته برای من خیلی سنگینه و از عهده ارشد بر نمیام. چون رشته پایم عمران نبوده....

fa_ag44

عضو جدید
منابع ارشد واسه درس تحلیل سازه و دیگر درس های عمران رو می خواستم.

منابع ارشد واسه درس تحلیل سازه و دیگر درس های عمران رو می خواستم.

با سلام
منابع مهم ارشد عمران چیه؟
بخصوص تحلیل سازه
متشکرم

hamid64amiri

عضو جدید
salam tahlile sazeha:doktor erfani entesharat gaj
mechanik khak: doktor jesman entesharat gaj
mechannik sayalat :doktoor farokh entesharat kiyan
hydrulik: abrishami
moghavemat masaleh:doktoor naee entesharate poran pajohesh va doktoor erfani enteshrate gaj
rahsazi va rosazi enteshrate parseh
betoon va foolad :seri omran

mohammad.e

عضو جدید
منابع آزمون کارشناسی ارشد عمران_دانشجویان کارشناسی ارشد خودی نشون بدید

منابع آزمون کارشناسی ارشد عمران_دانشجویان کارشناسی ارشد خودی نشون بدید

:)من دانشجوی کارشناسی عمرانم میخوام کمکم کنید که بدونم برای ارشد چه منابعی باید آزمون داده شه

ممنون

NEGINNN

کاربر بیش فعال
مجموعه مهندسي عمران (كد 1264)

گرايش‌ها

1- سازه

2- مهندسي زلزله

3- مكانيك خاك و پي

4- راه و ترابري

5- مهندسي آب

6- سازه‌هاي هيدروليكي

7- سازه‌هاي دريايي

8- برنامه‌ريزي حمل و نقل

9- مهندسي مديريت و ساخت

10- مهندسي محيط زيست

11- مهندسي رودخانه

12- مهندسي آب و فاضلاب

مواد امتحاني
1- زبان عمومي و تخصصي (انگليسي)

2- رياضيات

3- مكانيك جامدات (مقاومت مصالح 1- تحليل سازه‌ها 1)

4- مكانيك خاك و پي‌سازي

5- مكانيك سيالات و هيدروليك

6- طراحي (سازه‌هاي فولادي 1 و 2، سازه‌هاي بتني 1 و 2، راهسازي و روسازي راه)

كليه دروس با ضريب 1

مواد امتحاني و ضرايب دروس برخي از كدرشته‌هاي امتحاني براي آزمون دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل سال1389 اعلام شد

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحلیل فکر نکنم دکتر عرفانی داشته باشه من دقت نکردم ولی آهنگر انتشارات راهیان ارشد همون کپی دکتر عرفانیه
بقیه منابعی که دوستمون گفتن خیلی خوب و کامله
ایشالا موفق باشید همگی:D

alireza.alr

عضو جدید
ارشد سازه

ارشد سازه

سلام دوستان، من ترم آخر مهندسي مكانيك جامداتم ولي ميخوام ارشد سازه دانشگاه آزاد قزوين يا تهران قبولشم. ميشه كمكم كنيد (در مورد تراز اين دانشگاه و روي چه درسايي وقت بزارم.)
به نظرتون شدني هست؟

arshad91

عضو جدید
دوستان من مکانیک خوندم میخام از الان برای 91 عمران سازه بخونم فقط آزاد تهران
چون رشتم این نبوده برام مهمه که درسنامشم خوب باشه و ترجیحا طراح سوالات آزاد
1-ریاضی 1 و 2 (آقاسی یا معتقدی یا ...)
2-معادلات (گاج یا معتقدی یا ...)
3-مقاومت (زرفام یا فنایی یا نایی یا گاج یا ...)
4-تحلیل (زرفام یا فنایی یا عرفانی یا کشاورز یا ...)
5-خاک
6-سیالات
7-سازه های فولادی
8-بتن آرمه

پینتوریکو

عضو جدید
ریاضی

ریاضی

با سلام عاجزانه تقاضای کمک دارم
بنده دیپلم فنی داشته و الان مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستم .متاسفانه همانطور که میدانید دانشجویانی که دیپلم فنی دارند پایه ریاضی آنها ضعیف است و من نیز از این قاعده مستثنی نیستم لذا از شما خواهش میکنم یک منبع کامل در درس ریاضی معرفی کنید مورد دیگر دروس کنکور به منبع کاملی نرسیدم عاجزانه تقاضای راهنمایی دارم .با تشکر
کتاب ریاضی 1و2 لیتهلد کتاب بسیار خوبی است که از ساده ترین موضوعات ریاضی شروع کرده و به پیچیده ترین هاش رسیده. فقط یادت باشه وقتی داری این کتابو میخونی اگه ریاضیت ضعیفه کاملآ هرچی بلد بودیو فراموش کن و با حوصله شروع کن از اول بخون موفق باشی

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام
برای ریاضی، پی سازی، بتن، فولاد و راهسازی و روسازی چه کتابهایی خوبن بخونیم؟

nahid ganjine

عضو جدید
سلام و خسته نباشید

سر فصل دروس مهنسی عمران و سازه سازمان سنجش رو برای کنکور کارشناسی ارشد سال 91 میخواستم .

به نظر شما کتاب های مناسب و مفید برای این دروس چیه؟

لطفا کمکم کنید.

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
برای ریاضی، پی سازی، بتن، فولاد و راهسازی و روسازی چه کتابهایی خوبن بخونیم؟

ریاضی نمیدونم ولی میگن اقا سی البته با کلاسش ...
پی سازی به نظر من اگه کتاب امیر افشاری که میخواست بنویسه اگه تموم بشه امسال بهترین خواهد بود کلا برا پی کتاب کمه ولی بازم سری عمران اگه پایه پیت قوی باشه و یه جزوه خوب داشته باشی میتونه کمک کنه . گرچه کنکور 90 به قدری سخت بود که من خودم با اینکه جووده بودم اون کتابو هم نتونستم زیاد کاری بکنم ... به شانسم بستگی داره ..
فولاد و بتن هم سری عمران خبه کتاباش من راضی بودم
راهسازی و روسازی هم همینطور البته نیازی به اون حجم نداره اگه جزوه های استاد کاظمی رو گیر بیاری کاملا کافیه از سطح کنکورم بالاتره و خیلی روونه

سلام و خسته نباشید

سر فصل دروس مهنسی عمران و سازه سازمان سنجش رو برای کنکور کارشناسی ارشد سال 91 میخواستم .

به نظر شما کتاب های مناسب و مفید برای این دروس چیه؟

لطفا کمکم کنید.

دروس رو اگه بخوای میشه گفت ولی سرفصل که یه سال باید یکی بشینه بنویسه که فقط :D
فقط یه اشتباهی که معمولا میکنن بچه ها نکن و سراغ کتابای مرجع برای کنکور نرو ..از نظر من به طور کلی کتابای سری عمران مناسبن البته اگه با نوع نوشتاریش حال نکنی گاجم خوبه از اون نظر بهتره .

xperia

عضو جدید
سلام. ببخشید من هرچی گشتم نتونستم اطلاعات راجع به کلاس کنکورها و مقایسشون پیدا کنم. اینکه کدوم جزوه هاش بهتره ؟ یا اینکه کدوم آزموناش بهتره ؟
اگه میشه کمک کنید! ممنون.:gol:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید من هرچی گشتم نتونستم اطلاعات راجع به کلاس کنکورها و مقایسشون پیدا کنم. اینکه کدوم جزوه هاش بهتره ؟ یا اینکه کدوم آزموناش بهتره ؟
اگه میشه کمک کنید! ممنون.:gol:

کلاسو و اسم موسسه رو ول کن بگرد دنبال استادای خوب و ببین کجا هستن ..
نظر خودم :

مقاومت و تحلیل : پنام ظرفام ...برای تحلی اهنگرم خوبه .... هر چی رفتی فنائی نرو مفت رونه فقط اسم در کرده
ریاضی : اقاسی
خاک و پی سیالات و هدیرولیک : امیر افشاری
فولاد بتن : اهنگر
راهسازی و روسازی : فقط فرزام کاظمی ...واقعا بی نظیره جزوشم پیدا کردی بخون عالیه .

در ضمن فقط سعی کن همه چی باهم نری . دو تا کلاس بری ولی بخونی خیلی بهتر تا همرو بری هیچی نرسی بخونی ...

xperia

عضو جدید
کلاسو و اسم موسسه رو ول کن بگرد دنبال استادای خوب و ببین کجا هستن ..
نظر خودم :

مقاومت و تحلیل : پنام ظرفام ...برای تحلی اهنگرم خوبه .... هر چی رفتی فنائی نرو مفت رونه فقط اسم در کرده
ریاضی : اقاسی
خاک و پی سیالات و هدیرولیک : امیر افشاری
فولاد بتن : اهنگر
راهسازی و روسازی : فقط فرزام کاظمی ...واقعا بی نظیره جزوشم پیدا کردی بخون عالیه .

در ضمن فقط سعی کن همه چی باهم نری . دو تا کلاس بری ولی بخونی خیلی بهتر تا همرو بری هیچی نرسی بخونی ...
ممنون ولی قصد کلاس رفتن ندارم. خودم میخوام بخونم...(ضمن اینکه من مشهد هستم) اساتیدی که گفتید تهران هستن؟
تصمیم گرفتم کتاب از بازار بخرم تا اینکه برم از یه موسسه همه کتابارو بگیرم.
کسی نظری داره؟
ممنون.

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون ولی قصد کلاس رفتن ندارم. خودم میخوام بخونم...(ضمن اینکه من مشهد هستم) اساتیدی که گفتید تهران هستن؟
تصمیم گرفتم کتاب از بازار بخرم تا اینکه برم از یه موسسه همه کتابارو بگیرم.
کسی نظری داره؟
ممنون.

اخه تو سوال قبلی گفته بودین اطلاعات راجبه کلاس کنکور !!
حالا عیب نداره ..

برا کتابم تا یه حدودی بالا توضیح داده بودم
ریاضی نمیدونم ولی میگن اقا سی البته با کلاسش ...
مکانیک خاک گاج و سری عمران .....پی سازی به نظر من اگه کتاب امیر افشاری که میخواست بنویسه اگه تموم بشه امسال بهترین خواهد بود کلا برا پی کتاب کمه ولی بازم سری عمران اگه پایه پیت قوی باشه و یه جزوه خوب داشته باشی میتونه کمک کنه . گرچه کنکور 90 به قدری سخت بود که من خودم با اینکه جوویده بودم اون کتابو هم نتونستم زیاد کاری بکنم ... به شانسم بستگی داره ..
فولاد و بتن هم سری عمران خبه کتاباش من راضی بودم
راهسازی و روسازی هم همینطور البته نیازی به اون حجم نداره اگه جزوه های استاد کاظمی رو گیر بیاری کاملا کافیه از سطح کنکورم بالاتره و خیلی روانه

تحلیل سازه کتاب صباغیان اگه جلد دومش کامل شده باشه جفتشو بخر مثله رفتن سره کلاسه کتابش ..واقعا عالیه
مقاومتم که همه میدونن دیگه همون سری عمران ...

برای کلاس هم هیچی هم اگه نرفتی راه کاظمی رو برو توی مشهد هم داره کلاس ...واقعا نسبت به وقتی که میگیره عالیه نتیجش .

mahta52

عضو جدید
برای ریاضی مدرسان شریف عالیه +تحلیل سازه اون هم خوبه بقیه رو اطلاع ندارم

hannah

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال دارم دارم .... می خوام برای ارشد یه آزمون آزمایشی رو ثبت نام کنم ... بچه هایی که ارشد دادن چه آزمونی رو پیشنهاد می کنید و چرا؟ ممنون:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا