نمايش نتايج 1 تا 3 از 3

تاپیک: مهارت های ده گانه زندگی

 1. #1
  عضو فعال آواتار saina110
  رشته
  مهندسی کشاورزی
  تاريخ عضويت
  2009/12
  محل سكونت
  hamin vara!
  امتیاز
  1300
  پست ها
  1,248

  پيش فرض مهارت های ده گانه زندگی


  خودآگاهی

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] ، توانایی شناخت و آگاهی از خصوصیات ، نقاط ضعف و قدرت ، خواسته ها ، ترس و انزجار است. رشد خودآگاهی به فرد کمک می کند تا دریابد تحت استرس قرار دارد یا نه و این معمولا پیش شرط ضروری روابط اجتماعی و روابط بین فردی مؤثر و همدلانه است.

  همدلی

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]یعنی اینکه فرد بتواند زندگی دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد درک کند. همدلی به فرد کمک می کند تا بتوانند انسانهای دیگر را حتی وقتی با آنها متفاوت است بپذیرد و به آنها احترام گذارد. همدلی روابط اجتماعی را بهبود می بخشد و به ایجار رفتارهای حمایت کننده و پذیرنده ، نسبت به انسان های دیگر منجر می شود.

  ارتباط مؤثر

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] این توانایی به فرد کمک می کند تا بتواند کلامی و غیر کلامی و مناسب با فرهنگ ، جامعه و موقعیت، خود را بیان کند بدین معنی که فرد بتواندنظرها ، عقاید ، خواسته ها ، نیازها و هیجان های خود را ابراز و به هنگام نیاز بتواند از دیگران درخواست کمک و راهنمایی نماید. مهارت تقاضای کمک و راهنمایی از دیگران ، در مواقع ضروری، از عوامل مهم یک رابطه سالم است.

  روابط بین فردی

  این توانایی به ایجاد روابط بین فردی مثبت و مؤثر فرد با انسانهای دیگر کمک می کند. یکی از این موارد ، توانایی ایجاد روابط دوستانه است.که در سلامت روانی و اجتماعی ، روابط گرم خانوادگی ، به عنوان یک منبع مهم روابط اجتماعی ناسالم نقش بسیار مهمی دارد.

  تصمیم گیری

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] : این توانایی به فرد کمک می کند تا به نحو مؤثرتری در مورد مسائل تصمیم گیری نماید. اگر کودکان و نوجوانان بتوانند فعالانه در مورد اعمالشان تصمیم گیری کنند ، جوانب مختلف انتخاب را بررسی و پیامد هر انتخاب را ارزیابی کنند ، مسلما در سطوح بالاتر بهداشت روانی قرار خواهند گرفت.

  حل مسأله

  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]؛این توانایی فرد را قادر می سازد تا به طور مؤثرتری مسائل زندگی را حل نماید . مسائل مهم زندگی چنانچه حل نشده باقی بمانند ، استرس روانی ایجاد می کنند که به فشار جسمی منجر می شود.

  تفکر خلاق

  این نوع تفکر هم به مسأله و هم به تصمیم گیری های مناسب کمک می کند . با استفاده از این نوع تفکر ، راه حلهای مختلف مسأله و پیامدهای هر یک از آنها بررسی می شوند . این مهارت ، فرد را قادر می سازد تا مسائل را از ورای تجارب مستقیم خود را دریابد و حتی زمانی که مشکلی وجود ندارد و تصمیم گیری خاصی مطرح نیست ، با سازگاری و انعطاف بیشتر به زندگی روزمره بپردازد.

  تفکر انتقادی

  تفکر انتقادی ، توانایی تحلیل اطلاعات و تجارب است . آموزش این مهارت ها ، نوجوانان را قادر می سازد تا در برخورد با ارزش ها ، فشار گروه و رسانه های گروهی مقاومت کنند و از آسیب های ناشی از آن در امان بمانند.

  توانایی مقابله با هیجان

  این توانایی فرد را قادر می سازد تا هیجان ها را در خود و دیگران تشخیص دهد ، نحوه تأثیر هیجان ها بر رفتار را بداند و بتواند واکنش مناسبی به هیجان های مختلف نشان دهد . اگر با حالات هیجانی ، مثل غم و خشم یا اضطراب درست برخورد نشود این هیجان تأثیر منفی بر سلامت جسمی و روانی خواهد گذاشت و برای سلامت پیامدهای منفی به دنبال خواهند داشت.

  توانایی مقابله با استرس

  این توانایی شامل شناخت استرس های مختلف زندگی و تأثیر آنها بر فرد است . شناسایی منابع استرس و نحوه تأثیر آن بر انسان ، فرد را قادر می سازد تا با اعمال و موضع گیری های خود فشار و استرس را کاهش دهد.
  آدمهای ساده را دوست دارم.
  همان ها که بدی هیچ کس را باور ندارند.
  همان ها که برای همه لبخند دارند. همان ها که همیشه هستند، برای همه هستند. آدمهای ساده را باید مثل یک تابلوی نقاشی ساعتها تماشا کرد؛بسکه هر کسی از راه می رسد یا ازشان سوءاستفاده می کند یا زمینشان میزند یا درس ساده نبودن بهشان می دهد.
  آدم های ساده را دوست دارم. بوی ناب “آدم” می دهند
  دکمه تنکس=یه تشکر خلاصه و مفید !!! خواهشا پست اسپم نفرستید

 2. تشكرها از اين پست


 3. #2
  عضو فعال آواتار amir.s.m
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/1
  امتیاز
  1093
  پست ها
  4,351

  پيش فرض

  دستت درد نکنه مطلب قشنگی بود.اگه میشد توضیحات بیشتری داشت بنظرم بهتر بود.

 4. تشكر از اين پست


 5. #3
  عضو فعال آواتار amir.s.m
  رشته
  مهندسی عمران
  مقطع
  دانشجوی لیسانس
  تاريخ عضويت
  2011/1
  امتیاز
  1093
  پست ها
  4,351

  پيش فرض

  saina110,اگه میشه به تاپیک((با چه روشهای درستی میشه به یه دختر ابراز علاقه کرد؟))بیای و از راهنمایی و نظرت استفاده بشه.
  (((تشکر)))

تاپیک های مشابه

 1. مهارت های زندگی
  توسط modir banoo در تالار راز موفقیت
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2015/7/07, 04:38 PM
 2. معرفی دوره های مهارت های زندگی
  توسط m.shahpari89 در تالار رفتارها و منش های اجتماعی
  پاسخ ها: 1
  آخرین ارسال: 2014/10/01, 10:53 AM
 3. مهارت های دهگانه زندگی
  توسط دانشجوي كامپيوتر در تالار روانشناسی
  پاسخ ها: 0
  آخرین ارسال: 2014/1/25, 05:58 PM
 4. مهارت های هفت گانه ی ICDL مقدماتی
  توسط Farasystem در تالار درخواست و معرفی کتاب
  پاسخ ها: 9
  آخرین ارسال: 2013/5/28, 09:08 PM
 5. مهارت های ده گانه زندگی
  توسط koochooloo_m در تالار گفتگوی آزاد
  پاسخ ها: 4
  آخرین ارسال: 2009/2/27, 09:49 AM

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •