جوشکاری mig

zohair

عضو جدید
سلام دوستان . واقعیتش من یه سوال در مورد جوشکاری mig داشتم ولی تاپیکی در این ارتباط ندیدم به همین خاطر مجبور شرم یکی خودم ردیف کنم . سوالم از مهندسای کار درست اینه که جوش پاششی حتما باید با کاز مخلوط انجام بشه یعنی ارگون با اکسیژن و یا co2 . خوب کسی درصد این گازها رو میدنه ؟ واینکه وقتی ما از اکسیژن در جوشکاری استفاده میکنیم مشکلی پییش نمیاره ؟

ali30589

عضو جدید
سلام دوستان . واقعیتش من یه سوال در مورد جوشکاری mig داشتم ولی تاپیکی در این ارتباط ندیدم به همین خاطر مجبور شرم یکی خودم ردیف کنم . سوالم از مهندسای کار درست اینه که جوش پاششی حتما باید با کاز مخلوط انجام بشه یعنی ارگون با اکسیژن و یا co2 . خوب کسی درصد این گازها رو میدنه ؟ واینکه وقتی ما از اکسیژن در جوشکاری استفاده میکنیم مشکلی پییش نمیاره ؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز
با توجه به تجربه 7 ساله ای که در این زمینه دارم مطالب در باره این نوع جوشکاری خیلی زیاد است (هرچند به قول شما در این سایت مطلبزیادی وجود ندارد ولی این فرآیند به بطور کلی از دودسته گاز استفاده می کنند در هر دو حالت هم پاشش داریم ولی در برخی از ترکیبات کمتر در بعضی هم بیشتر
گازهای محافظ برای جوشکاری فولادهای ساختمانی (استاندارد DIN) بهترین ترکیب شناخته شده طبق آخرین تحقیقات 18%-CO2 و 82% -Argon می باشد و برای بقیه فلزات از جمله فلزات رنگین و استیلها از ترکیبات مختلف استفاده می شود
AL: 100% ARGON فولادهای زنگ نزن :AR + 2-8% O2 ولی نقش اکسیژن در اینجا بواسطه بالا بردن خاصیت اکسید زدایی و همچنین قدرت انتقال قوس را بیشتر کرده و بطور کلی قدرت ذوب و نفوذرا بالا می برد
البته شما برای مطالعه بیشتر می توانید کتابهای شرکت اورین را مطالع کنید اطلاعات هوبی در این باره می گیرید همچنین کتاب کلید جوشکاری را می توانید بخوانید اگر سوالات بیشتری داشتید می توانید از طریق aliakbar.ghaderi@yahoo.com با من در ارتباط باشید
امیدوارم موثر بوده باشد