زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
الرحمن الرحيم

وَالْعَصْرِ (1) إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ (2) إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ (3)

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
همه یِ قرارداد ها را که روی کاغـذ های بی جان نمی نویسنـد...
بعضی از عـهـدهــا را روی قــلـب های هم می نـویسیم... حـواست به ایـن عـهـد هـای غـیـر کـاغـذی بـاشـد...!
شکستَنشان یک آدم را می شـکند...!

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادتونه تو تعلیمات اجتماعی این آقای هاشمی و خانوادش دهن ما رو سرویس

کرده بودن؟؟؟!

اونا واسه خودشون میرفتن مسافرت!

بعد ما بدبختا باید امتحانشو میدادیم!!!

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
یادتونه تو تعلیمات اجتماعی این آقای هاشمی و خانوادش دهن ما رو سرویس

کرده بودن؟؟؟!

اونا واسه خودشون میرفتن مسافرت!

بعد ما بدبختا باید امتحانشو میدادیم!!!

سلام

اگر گفتید نویسنده داستان خانواده آقای هاشمی کی بودند؟

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بدرقه‌ای خوب برای «آقای هاشمی»
گفته بودند خانواده آقای هاشمی که مامور اداره پست بود و برای انجام ماموریت از کازرون به نیشابور می‌رفت و در بین راه به دانش‌آموزان درس زندگی می‌داد از کتاب تعلیمات اجتماعی سوم دبستان می‌رود برای همین دیروز وقتی جانشین او و خانواده‌اش را در کتاب تازه نوشته شده دیدیم جا نخوردیم.

آقای هاشمی رفت چون داستان زندگی اش بوی کهنگی می داد، او و خانواده اش جایشان را به آدم هایی تازه دادند چون موضوعاتی که آنها به دانش آموزان آموزش می دادند دیگر به درد بچه های امروز نمی خورد.

البته اعضای این خانواده کنار گذاشته نمی شوند بلکه ماجراهایی که آنها قهرمان آن بودند در سلسله انتشارات مدرسه به عنوان کتاب خواندنی جانبی منتشر می شود تا اگر کسی دلش هوای آقای هاشمی و خانواده اش را داشت سری به آنها بزند.

نویسندگان کتاب جدید سوم ابتدایی در عین حال اطمینان دارند قهرمانان این کتاب بسرعت در دل دانش آموزان جا باز می کنند چون داستان هایی که آنها نقل می کنند به زندگی بچه های امروزی نزدیک تر است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به فارس می گوید این کتاب به بچه ها یاد می دهد که هویت شخصی، خانوادگی و اجتماعی شان چیست و با این مقدمه داستان زندگی نوزادی را تعریف می کند که بعد از تولد نیاز به شناسنامه دارد و وقتی بزرگ تر شد باید نام خانوادگی خودش، اسم مادر و پدرش را و این که قدش چه قدر است و جنسیتش چیست و چه قدر وزن دارد بداند.

در این کتاب، دانش آموز خود را با دانش آموزان دیگر مقایسه می کند تا به ویژگی های مشترکی که میان آنهاست پی ببرد همین طور به تفاوت های میان خود و دیگران فکر می کند و با مفهوم محیط اجتماعی و تجربه کردن آشنا می شود.

این هدف با آموختن شماره تلفن های ضروری مثل آتش نشانی، اورژانس و پلیس به بچه ها تقویت می شود تا آنها بتوانند در مواقع لازم از این دانسته ها برای مراقبت از خود استفاده کنند و در اجتماع زندگی امنی داشته باشند.

مولفان این کتاب به تاثیر گذاری آن بر دانش آموزان سوم ابتدایی بسیار امیدوارند، از ماه مهر نیز این کتاب در مدارس سراسر کشور تدریس می شود که اگر دانش آموزان براحتی با مفاهیم آن ارتباط برقرار کنند و این آموخته ها را در زندگی شان به کار ببندند آن وقت معلوم می شود که کتاب تازه تالیف تعلیمات اجتماعی تا چه حد موفق بوده است.

مریم خباز - گروه جامعه

*محیا*

کاربر ممتاز
یادش بخیر ولی من دیگه تا این حد نبودم ............:D:surprised:
آخه هم جنسشون خوب بود هم اینکه زاپاس داشتن از اونا استفاده می کردم و اینها رو خیلی دوست داشتم ، یعنی خیلی بچه صرفه جویی هم نبودم ! :d

فنا2011

اخراجی موقت
نکته ای دیگه که الان تازه متوجه شدم اصلن من تو تاپیک مربوط به مهندسای کشاورزی چیکار میکنم دو روزه ؟
باور کنید الان تازه دیدم تاپیک زیرمجموعه مهندسی کشاورزی هستش ...شرمنده ببخشید دوستان

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
آخه هم جنسشون خوب بود هم اینکه زاپاس داشتن از اونا استفاده می کردم و اینها رو خیلی دوست داشتم ، یعنی خیلی بچه صرفه جویی هم نبودم ! :d

سال دوم راهنمایی یه یسته 36 تایی مدادرنگی جایزه شاگرد اولی گرفتم
هنوز دست نخورده است :D

*محیا*

کاربر ممتاز
سال دوم راهنمایی یه یسته 36 تایی مدادرنگی جایزه شاگرد اولی گرفتم
هنوز دست نخورده است :D
خوش بحالتون من که هیچی از جایزه هام ندارم فقط یه سرویس خیار خوری چینی دوره دانشگاه جایزه گرفتم رو دارم ‍!

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
باورش میکنم ..خوب لابد الان سوم راهنمایی هستین دیگه ..اینجوری قابل باوره ....:D

سوم راهنمایی هستم
ولی دانش آموز نه
معلم

خوش بحالت من که هیچی از جایزه هام ندارم فقط یه سرویس خیار خوری چینی دوره دانشگاه جایزه گرفتم رو دارم ‍!

میدونی گلم
حتی کاغذ کادوش هنوز دورش هست

خیلی دوستش دارم

بالا